راه‌های کاهش درد سندرم تونل کارپال


راه‌های کاهش درد سندرم تونل کارپالراه‌های کاهش درد سندرم تونل کارپال

سندروم تونل کارپال یکی از شایع ترین اختلالات اندام فوقانی می باشد که در نتیجه فشردگی عصب مدیان در ناحیه مچ دست ایجاد می شود.
.
علل و درمان سکسکه
.
سردردی که با ورزش می آید
.
کما... مرگ یا زندگی
سندرم تونل کارپال
.
در هیدروسفالی، سر بزرگ می شود
در واقع هر عاملی که باعث کاهش اندازه تونل کارپال یا افزایش اندازه بافت های داخل تونل شود، علائم این بیماری را باعث می شود.
.
فلج صورت در بارداری
این بیماری در خانم های با  محدوده سنی 40 تا 60 سال شایع می باشد.
.
5 گام برای کنترل ام اس
این بیماری از شایع ترین مشکلات ناحیه مچ دست می باشد..
8 باور غلط درباره میگرن
 .
افراد بدبین و غرغرو، زوال عقل می گیرند
برخی از علائم شایع این سندرم عبارتند از:. - کرختی، سوزش، یا گزگز کردن انگشتان و یا کف دست. - افزایش شدت و توالی علائم بالا در شب. - احساس ضعف و ورم انگشتان. - ضعف در مشت‌ کردن دست. - اشکال در حس گرما.  . با چه کارهایی می توان از ابتلا به این سندرم جلوگیری کرد؟. - این سندروم در بین افرادی که بیش از حد با کامپیوتر کار می نمايند و تایپ می نمايند، شایع می باشد.
برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری، باید این افراد سعی نمايند تا صفحه نمایش و صفحه کلید را طوری تنظیم نمايند تا حداقل فشار به ناحیه مچ دست اونها وارد شود.
این فاصله باید به گونه ای رعایت شود تا در هنگام تایپ کردن، مچ دست و دست ها در یک امتداد و موازی نسبت به میز برنامه بگیرد..
به افرادی که خیلی تایپ می نمايند توصیه می شود تا در هنگام تایپ، از مچ بند هستفاده نمایند تا مچ دستشان احساس راحتی کند
. - به افرادی که خیلی تایپ می نمايند توصیه می شود تا قبل و سپس کارکردن با صفحه کلید، ورزش نمايند.
حرکات ورزشی زیر به اونها توصیه می شود: . دست های خود را از سمت قفسه سینه به پهلوها باز و بسته نمايند و چند مرتبه این کار را اجرا کنند.. یک دست خود را به جلو آورده و بکشید و با دست دیگر، مچ دست مقابل را به سمت بالا و پایین نرمش دهید.
دست ها را مشت کرده و با باز و بسته کردن اون به دست ها نرمش دهید.. هر یک از این ورزش ها را تا 5 شماره نگه داشته و سپس 5 شماره هستراحت دهید و اون را چند بار قبل و سپس فعالیت زیاد دست و مچ دست، تکرار کنید..
سندرم تونل کارپال
. - به افرادی که خیلی تایپ می نمايند توصیه می شود تا در هنگام تایپ، از مچ بند هستفاده نمایند تا مچ دستشان در هنگام لمس صفحه کلید، احساس راحتی کند و فشار وارده به اون به حداقل ممکن برسد..  . - پس از هر یک ساعت کار مداوم با کامپیوتر و تایپ کردن، چند دقیقه به دست های خود هستراحت دهید.
در طی هستراحت، از جای خود بلند شوید و نفس عمیقی بکشید و دست های خود را تکان دهید تا خستگی دست ها برطرف شود.
هستراحت بین کار مداوم و انجام چند حرکت نرمشی، از انقباض و گرفتگی عضلات مچ دست جلوگیری می کند و احتمال ابتلا به سندروم تونل کارپال را به حداقل ممکن می رساند..  . - طرز قرارگیری صحیح دست ها و مچ دست را در هنگام تایپ کردن رعایت کنید و این کار مستلزم صحیح نشستن در موقع تایپ کردن می باشد.
درست نشستن، به پیشگیری از بیماری های کمر و ستون فقرات نیز کمک زیادی می کند..  . - به چشم ها و دست های خود در طول مدت تایپ کردن هستراحت کافی دهید..  . - میانبرهای کامپیوتر را یاد بگیرید تا حتی المقدور از تایپ کردن کلمات تکراری جلوگیری شود..  . اگر کاربری گمان کرد که علایم این سندروم در مچ دست او در مراحل ابتدایی خود می باشد، باید سریعا به پزشک متخصص مراجعه کند تا در صورت تشخیص این بیماری، اقدامات درمانی لازم را اجرا کند..  .
طب سوزنی
. چند راهکار برای کاهش درد سندروم تونل کارپال. - در صورتی که در ناحیه مچ دست خود به علت سندروم تونل کارپال دچار درد شدید، می توانید از طب سوزنی و یا طب فشاری برای کاهش درد اون هستفاده کنید..  . - برخی مطالعات نشان می دهد افرادی که ویتامین های گروه B  به خصوص B6 و ویتامین C را به مقدار کافی دریافت می نمايند، کمتر به این سندروم مبتلا می شوند.
ویتامین C بیشتر در مرکبات یافت می شود..  . - مصرف داروهای گیاهی نیز توصیه می شود.
مصرف داروهای گیاهی بیشتر با هدف کاهش التهاب ناحیه مچ دست انجام می گیرد..  . - شرکت در کلاس کلاس های یوگا به منظور کاهش درد ناشی از این سندروم نیز مفید می باشد..  . - شرکت در جلسات فیزیوتراپی به منظور کاهش درد و التهاب ناشی از این بیماری نیز مفید می باشد.
فیزیوتراپیست ها، ورزش ها و تمریناتی را برای کاهش التهاب و درد انجام می دهند..
اگر پس از کار طولانی با کامپیوتر، دچار دست درد شدید، سریعا مقداری یخ را روی دست خود بگذارید و به اون هستراحت دهید تا از میزان التهاب و درد اون کاسته شود
. - اگر تمام راهکارهای درمانی توسط پزشک انجام گرفت و نتیجه مفیدی را در پی نداشت، جراحی به عنوان آخرین گزینه می تواند به کاهش درد این بیماری کمک کند.
.  . - اگر کار به این مرحله رسید، حتما به پزشک متخصص ماهر مراجعه کنید..  . - طی عمل جراحی، قسمتی از بافت دست را که بر روی عصب مدیان فشار وارد می کند، بر می دارند..  . - اگر پس از کار طولانی با کامپیوتر، دچار دست درد شدید، سریعا مقداری یخ را روی دست خود بگذارید و به اون هستراحت دهید تا از میزان التهاب و درد اون کاسته شود..

زهره لطیفی.

بخش سلامت تبیان . مطالب مرتبط:. 9 ورزش برای درد مچ دست و گزگز انگشتان . سندرم تونل کارپال؛ بی‌حسی و گزگز انگشتان دست . راه‌های درمان سندرم تونل کارپال . 8 نکته درباره مچ درد (سندرم تونل کارپال) . مچ ‌درد ناشی از کار . از درد مچ دست کلافه شده‌اید؟ . راه‌های درمان درد مچ دست . چرا دستم خواب می‌رود؟. بلای جان دست . .


نظرات کاربران

55 out of 100 based on 60 user ratings 735 reviews