کاهش حافظه در 45 تا 49 سالگی واضح است


کاهش حافظه در 45 تا 49 سالگی واضح استکاهش حافظه در 45 تا 49 سالگی واضح هست

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که حافظه، قدرت هستدلال و مهارت درک مطلب افراد بین سنین چهل ‌و پنج تا چهل ‌و نه سالگی کاهش می‌یابد..
5 علامت شگفت‌انگیز بیماری زوال عقل (دمانس)
.
ورزش برای کاهش درد سندرم تونل کارپال
.
بیماری ام‌اس، اعصاب را تخریب می‌کند
.
راه های کنترل بیماری ام اس
کاهش حافظه
.
دلایل بروز تشنج چیست؟
در این تحقیقات که ده سال به طول انجامیده، بیش از هفت هزار کارمند دولت بریتانیا بین چهل و پنج تا هفتاد سالگی شرکت داشتند..
افرادی که پای خود را می‌کشند
 .
7 علامت شایع میگرن
آزمایشات انجام گرفته شامل حافظه، دامنه لغت و درک مطلب دیداری و شنیداری بود.
اختلاف در سطح تحصیلات این افراد نیز در رسیدن به نتایج تحقیق مورد توجه محققان گرفته هست..
بیماری آلزایمر چیست؟
 . نتیجه به دست آمده نشان می‌دهد که حافظه، قدرت هستدلال و مهارت درک مطلب افراد بین سنین 45 تا 49 سالگی کاهشی مشخص داشته هست، در حالی‌که تا پیش از این، توجه پژوهشگران عمدتا معطوف به افراد شصت سال به بالا بود..  . بدین ترتیب، کاهش فعالیت مغزی روندی تدریجی دارد که در نتیجه این تحقیقات، در طول دو یا سه دهه نمایان می‌شود..  . محققان می‌گویند که نکشیدن سیگار، کنترل فشار خون و کلسترول، افزایش فعالیت بدنی و خوردن غذاهای سالم به جای غذاهای چرب و یا غذاهای فرآوری شده همگی در کاهش خطر ابتلا به از دست دادن حافظه موثرند..
مردان ممکن هست زودتر به بیماری از دست دادن حافظه مبتلا شوند، اما به تدریج پیشرفت کند، در حالی که زنان دیرتر مبتلا شده و با سرعت بیشتری عملکرد طبیعی مغز خود را از دست می دهند
. سکته های خاموش عامل اصلی از دست دادن حافظه در سالخوردگان هست . اغلب انسان ها با رسیدن به سن پیری و دوران سالخوردگی دچار ضعف و از دست دادن حافظه می شوند، اما تا پیش از این، دلیل واقعی این رابطه هرگز مشخص نشده بود و همیشه تصور می شد که از دست دادن حافظه بخشی از فرآیند طبیعی پیری هست..  . در یک بررسی جدید از سوی دکتر آدام ام.
بریکمن از انستیتو مطالعاتی بیماری آلزایمر و پیرمغزی در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا معلوم شد که در واقع سکته های خاموش عامل اصلی این فقدان و ناتوانی هستند..  . بریکمن و دستیاران وی در این مطالعه متوجه شدند که پايه ا از هر چهار فرد سالمند، حداقل در مغز یک نفر نقاط مرده کوچکی وجود دارند که این نقاط مرده، عامل اصلی تخریب حافظه هستند..  . نکته جدید در آزمایشات روی ضعف حافظه در سالمندان این هست که موضوع سکته های خاموش و تحلیل رفتن هیپوکامپ مغز به طور هموقت مورد آزمایش و بررسی برنامه گرفته اند..  . دانشمندان  می گویند با تمرینات مغزی می توانند روند رو به رشد این بیماری را با تاخیر مواجه نمايند..  . این در حالیست که مردان ممکن هست زودتر به بیماری از دست دادن حافظه مبتلا شوند، اما به تدریج پیشرفت کند، در حالی که زنان دیرتر مبتلا شده و با سرعت بیشتری عملکرد طبیعی مغز خود را از دست می دهند..  . علاج آلزایمر. بیماری آلزایمر علاجی ندارد و هیچ شیوه قاطعی برای پیشگیری از اون هم وجود ندارد.
اما پژوهش‌ها نشان‌ داده‌اند که برخی از فعالیت‌ها ممکن هست در به تاخیر انداختن بروز این عارضه موثر باشند..  . از جمله بهتر هست این کارها را اجرا کنید:. * مرتبا ورزش کنید..  . * فعالیت‌های تحریک‌نماينده ذهن مانند بازی شطرنج یا حل‌کردن جدول را اجرا کنید..  . * رژیم غذایی غنی از مواد اونتی‌اکسیدان با مقدار زیادی سیزی و میوه، آجیل و ماهی که مقدار زیادی اسیدهای چرب امگا-3 دارد، مصرف کنید..  . * وزنتان را کنترل کنید.
افرادی که اضافه‌وزن دارند، با احتمال بیشتری به این بیماری دچار می شوند..

فرآوری: معصومه آیت اللهی.

بخش سلامت تبیان. منابع: . همشهری . پزشکان بدون مرز. .


نظرات کاربران

67 out of 100 based on 22 user ratings 447 reviews