دریچه‌ای تازه در درمان ام اس


دریچه‌ای تازه در درمان ام اسدریچه‌ای تازه در درمان ام اس.
درمان خانگی بیماری پارکینسون

استاد ایرانی دانشگاه «جفرسون» موفق به كشف یك عامل طبیعی موثر در درمان «ام اس» شد

دكتر عبدالمحمد رستمی، دانشگاه «جفرسون» آمریكا
بر پايه یافته‌های هستاد ایرانی دانشگاه «جفرسون» آمریكا، یك ملكول پیغام رسان سیستم ایمنی كه به طور طبیعی به از بین رفتن التهاب كمك می‌كند، می‌تواند وسیله‌ای مؤثر علیه بیماری ام اس باشد.
.
پشت پرده ی میگرن
به نقل سرویس «پژوهشی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دكتر عبدالمحمد رستمی، ‌استاد و رییس دپارتمان نورولوژی در كالج پزشكی جفرسون در دانشگاه توماس جفرسون و بیمارستان نوروساینس جفرسون در فیلادلفیا دریافته هست كه پروتئین interkeukin-27) IL-27) به جلوگیری از بروز یا بازگشت علایم این بیماری در حیوانات مبتلا به بیماری شبیه به ام اس كمك می‌كند.
.
کما چيست؟
نتایج این تحقیق نشان می‌دهد كه روزی می‌توان از IL-27 به عنوان بخشی از روش درمان این بیماری بهره گرفت.
.
اختلال در راه رفتن ناشی از چیست؟
بیماری ام اس یك بیماری دستگاه ایمنی خودكار هست كه سیستم اعصاب مركزی را مبتلا می‌كند و در اون بدن به بافت‌های خودش حمله ور می‌شود.
.
زنان دو برابر مردان ام‌ اس می ‌گیرند
در بیماری ام اس كه یكی از شایع‌ترین بیماری‌های نورولوژیك هست كه جوانان را مبتلا می‌كند، غلاف میلین رشته‌های عصبی ملتهب و زخمی می‌شوند.
.
سلامت مغز در گرو سلامت قلب
تیم تحقیقاتی دكتر رستمی تلاش كرده‌اند تا دریابند كه چطور واكنش‌های سیستم ایمنی به غلاف میلین و آكسون ها در مغز آسیب می‌رسانند.
.
میگرن؛ سردردی طاقت فرسا
این محققان پیش از این دریافته بودند كه مولكول IL-27 می‌تواند مكول دیگری موسوم به IL-17 را كه عامل ایجاد التهاب هست، خنثی كند.
.
اگر میگرن دارید …
به نوشته ساینس دیلی، اونها همچنین دریافتند در سایر نمونه‌های ام اس، موش هایی كه فاقد گیرنده‌های IL-27 بودند از التهابات بیشتری رنج می‌بردند.
. به نقل ایسنا، دكتر رستمی كه همچنین ریاست آزمایشگاه نوروایمونولوژی در دپارتمان نورولوژی كالج پزشكی جفرسون را نیز عهده‌دار هست، به همراه دستیارانش، آزمایش‌های خود را روی نوعی نمونه ام اس جانوری موسوم به «EAE» انجام داده‌اند.
. دكتر رستمی در این زمینه خاطر نشان كرد: اگر ما به یافته‌های مشابهی در نوع انسانی این بیماری دست پیدا كنیم، می‌توانیم از IL-27 به عنوان تركیبی درمانی برای از بین بردن التهاب در مغز بیماران مبتلا به ام اس هستفاده كنیم.
. منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا). .

نظرات کاربران

67 out of 100 based on 62 user ratings 237 reviews