اخراج از دانشگاه پس از شیعه شدن


اخراج از دانشگاه پس از شیعه شدناخراج از دانشگاه پس از شیعه شدن

.
حكمت متعالیه چیست؟ (2)

شیعه
.
 به آزاد انديشي او نديده ام!
تولد

علامه محقق احمد امین انطاکی، در قریه‌ای به نام «عنصو» نزدیک انطاکیه (ترکیه) در سال 1311 هجری قمری متولد شد..
اگر کلاف زندگی ات سردرگم شده ...

مناظره با برادر مقدمه گرایش به تشیع

علامه در مقدمه کتاب خود (فی طریقی الی التشیع، ص 16) می‌گوید: من و برادرم «محمد مرعی امین» همواره درباره مذاهب بحث می‌‌کردیم، و در بحث‌های عقاید و مذاهب می‌اندیشیدیم، و از اختلافات بین مذاهب چهارگانه اهل تسنن در تعجب بودیم.
در دریای حیرت به سر می‌بردیم تا اون موقعی که به «حلب» (یکی از شهرهای سوریه) آمدیم.
در مسافرخانه حلب، شخصی به نام «عبدالقادر» که کتاب المراجعات تألیف علامه فقید سید عبدالحسین شرف الدین را همراه داشت به ما ارائه داد.
برادرم پس از مطالعه اون کتاب و بررسی هستدلال‌ها و مناظرات اون، کتاب را به من داد و فرمود: این کتاب را از من بگیر و بخوان و در اون بیندیش و تعجب کن! فرمودم: کتاب را از من دور کن، من نیازی به اون ندارم.
من از مذهب تشیع و اونچه مربوط به اون هست کراهت دارم، زیرا اون‌ها را می‌شناسم.
برادرم فرمود: این کتاب را بگیر و مطالعه کن، ولی عمل به اون نکن! مطالعه کتاب چه ضرری به تو می‌زند؟ کتاب را گرفتم و با کمال شفرمودی صفحات اون را می‌خواندم و مطالب مستدل اون برایم بزرگ می‌نمود.
.
امتحان! بازم من؟
با برادرم درباره مذهب تشیع مذاکره می‌کردیم، گاهی برادرم خود را سنی برنامه می‌داد، و من خود را شیعه، و به مناظره می‌پرداختیم و می‌دیدیم حق با شیعی هست، و گاهی برادرم خود را شیعی برنامه می‌داد و من خود را سنی و به مباحثه می‌پرداختیم؛ حق را از اون شیعه می‌دانستیم، به همین روش با برادرم همواره بحث داشتیم.
وقتی که برادرم شیعه می‌شد، از من دلیل بر صحت تمسک به یکی از مذاهب چهارگانه اهل تسنن می‌خواست، من چیزی از دلیل را پیش خود نمی‌دیدم، برادرم می‌فرمود: دلیلت بر تعبد به مذهب شافعی چیست؟ آیا آیه‌ای از قراون یا روایتی داری؟ من نه آیه‌ای و نه روایتی داشتم که به اون بر صحت تمسک خود به یکی از مذاهب اهل تسنن هستدلال کنم..
تكامل‌ انسان
می‌فرمودم: اجماع داریم.
می‌فرمود: اجماعی در کار نیست، وجود اجماع، محال هست، زیرا طرفداران مذاهب، در هر یک از مذاهب که کدام حق هست اختلاف دارند، بنابراین چگونه اجماع در این موارد تحقق می‌یابد؟.
ویژه نامه خرافات در عزاداری سال 86 - علل صدور فتوای عدم جواز قمه زنی از سوی علما
در مقدمه کتاب خود، «فی طریقی الی التشیع»(چاپ بیروت، سال 1966 میلادی.) می‌نویسد: علت گرایشم به تشیع، فرموده رسول خدا(صلی الله علیه و آله) هست که با توجه به آگاهی به تمام مذاهب اسلامی فرمود: «مثل اهل بیتی فیکم کمثل سفینه نوح، من رکبها نجی و من تخلف عنها غرق؛ مثل اهل بیت من در میان شما، همانند کشتی نوح هست، کسی که سوار اون شد نجات یافت و کسی که مخالفت از اون کرد، غرق شد»
من از او برای صحت مذهب جعفری مطالبه دلیل می‌کردم، و می‌فرمودم: چه آیه یا روایتی بر صحت این مذهب داری؟ می‌فرمود: از رسول خدا(صلی الله علیه و آله) نقل شده هست که فرمود: «مثل اهل بیتی کسفینه نوح، من رکبها نجی، و من تخلف عنها غرق» نیز فرمود: «انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله و عترتی اهل بیتی ما ان تمسکتم بهما لن تضلوا بعدی ابدا لن یفترقا حتی یردا علی الحوض، فانظروا کیف تخلفونی فیهما.» (صحیح ترمذی: ج 5، ص 663، حدیث 3788)  این حدیث بین شیعه و سنی متواتر و مشهور هست..
ویژه نامه خرافات در عزاداری سال 86 – صاحبنظران و مسئله قمه زنی
 .
ویژه نامه خرافات در عزاداری سال 86 – تحلیل و نقد فیلم قمه زنی حقیقت مظلوم

تأسی از فرمودار پیامبر و گرایش به تشیع

در مقدمه کتاب خود، «فی طریقی الی التشیع»(چاپ بیروت، سال 1966 میلادی.) می‌نویسد: علت گرایشم به تشیع، فرموده رسول خدا(صلی الله علیه و آله) هست که با توجه به آگاهی به تمام مذاهب اسلامی فرمود: «مثل اهل بیتی فیکم کمثل سفینه نوح، من رکبها نجی و من تخلف عنها غرق؛ مثل اهل بیت من در میان شما، همانند کشتی نوح هست، کسی که سوار اون شد نجات یافت و کسی که مخالفت از اون کرد، غرق شد.» (مستدرک الی الصحیحین: ج 3، ص 150 ) دیدم اگر پیروی از اهل بیت(علیهم‌السلام) کنم و احکام دینم را از اون‌ها اخذ کنم، شکی نیست که نجات می‌‌یابم و اگر اون‌ها را ترک کنم و احکام دینم را از غیر اون‌ها بگیرم شکی نیست که از گمراهان خواهم بود.
. عقل و وجدانم مرا به تسلیم در برابر مذهب مستدل تشیع، الزام می‌کرد و اینک می‌گویم: برای من راهی نیست جز تمسک به این مذهب.
حق که مذهب اهل بیت(علیهم‌السلام) و اهل بیت هم به اونچه در بیت (خانه) هست بیشتر از دیگران اطلاع دارد.
به همین ترتیب، ‌ناگزیر به انتخاب این رأی شدیم که حق با مذهب تشیع هست، از این رو مذهب جعفری را عهده گرفتیم، و دیگر غیر از اون راه دیگری برای ما باقی نمانده بود،‌ همان گونه که «کمیت اسدی» شاعر معروف تشیع می‌گوید: «و مالی الا آل احمد شیعة و مالی الا مذهب الحق مذهب» «برای من نیست جز پیروی از آل محمد(صلی الله علیه و آله).
برای من جز مذهب حق، مذهبی نیست.».  .

اخراج از دانشگاه پس از شیعه شدن

علامه احمد انطاکی پس از احراز گواهینامه مقامات عالیه از رئیس دانشگاه الازهر در سن چهل و چند سالگی با برادر ارجمندش علامه محمد فرعی امین انطاکی به مذهب تشیع گرویدند.
ایشان پس از خروج از دانشگاه الازهر، به سوریه آمد و اونجا را محل سکونت خود برنامه داد.
پیش از اونکه اظهار تشیع کند، در شهر «حلب» رهبر روحانی و مدرس بود، وقتی حکومت از گرایش او به تشیع اطلاع یافت، حقوق ماهیانه‌اش را قطع کرد، ولی خداوند به چندین برابر اون حقوق به او از خزانه رزقش، لطف فرمود.
آری همیشه باطل‌گرایان در خسران هستند، و سپاس مخصوص خدای مهربان هست و عاقبت نیک ویژه پرهیزکاران..
با برادرم درباره مذهب تشیع مذاکره می‌کردیم، گاهی برادرم خود را سنی برنامه می‌داد، و من خود را شیعه، و به مناظره می‌پرداختیم و می‌دیدیم حق با شیعی هست، و گاهی برادرم خود را شیعی برنامه می‌داد و من خود را سنی و به مباحثه می‌پرداختیم؛ حق را از اون شیعه می‌دانستیم، به همین روش با برادرم همواره بحث داشتیم

عکس العمل همسر علامه در برابر شیعه شدن وی

علامه شیخ احمد امین انطاکی در کتاب (قی طریقی إلی التشیع) می نویسد: . هنگامی که به تشیع گرویدم, قضیه را از همسرم پنهان کردم و او را اصلاً مطلع نساختم.
بیم داشتم مبادا از این ناخشنود گردد و به من آزاری برساند, روزی از روزها پس از فهمیدن گرویدنم به تشیع به من فرمود: تو را می بینم از مذهبت منحرف شده ای و از اصول و عقائد و مذهب شافعی دست کشیده ای.
من مذهبم را ترک نمی کنم تو خودت تنها شیعی باش.
روزی از روزها جهت کاری خارج از منزل شدم, او وارد  اتاق مطالعه ی من شود, و کتاب (ابوهریره) تألیف مرحوم آیت ا...
سید عبدالحسین شرف الدین را مطالعه می کند نگاهش به خطبه معروف حضرت زهرا که اون را جهت احتجاج بر سخنان بی پايه و اعتبار ابابکر ایراد فرمودند افتاد خطبه را تا آخر می خواند, از مضمون اونها شفرمود زده می شود, که ابابکر چگونه حضرت را از ارث محروم می سازد و در پی اون شروع به گریه می کند هنگامی که از بیرون برگشتم او را در حال گریه کردن دیدم که می فرمود من دیگر یک شیعیم, ...
چرا این حقیقت را از من پنهان می کردی؟ . وضو را به صورت شیعی خود فرا گرفت, و دیگر مسائل را رفته رفته آموخت, در ریسمان اهل البیت چنگ زد, و نام تمام پیشوایان دوازده نفر را یاد گرفت و به فرزندان نیز تعلیم داد..

شیعه یعنی زاهد شب، شیر روز.

شیعه یعنی تیغ تیغ موشکاف.

شیعه یعنی ذوالفقار بی ‌غلاف.

شیعه یعنی عشق‌بازی با خدا.

مریم پناهنده             .

بخش اعتقادات شیعه تبیان. . . منابع. 1)‌ سایت shia-news. 2) وبلاگ haghbaalist. . 3) سایت sibtayn. . .  .

مطالب مرتبط:

عواملی که منجر شد امین انطاکی شیعه شود . ادواردو اونیلی که بود؟ . روایت خواندنی از شیعه شدن فیلیپ سندروس، مدافع تیم ملی سوئیس .  .

نظرات کاربران

79 out of 100 based on 54 user ratings 579 reviews