حج امسال منتفي شد !!!!!


حج امسال منتفي شد !!!!!حج امسال منتفي شد !!!!!
وزیر ارشاد: حج امسال منتفی شد/ مانع‌تراشی سعودی‌ها برای تمتع ایرانیان
حج امسال منتفي شد !!!!! یکشنبه 9 خرداد 1395 - 13:21
علی جنتی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام خبر منتفی شدن حج امسال گفت: تعمدی از طرف دولت عربستان وجود دارد برای اینکه زائران ایرانی به طور رسمی نتوانند امسال تمتع را به جای آورند، لذا لازم بود ما نیز صریحاً اعلام موضع کنیم.
به گزارش ایسکانیوز و به نقل از فارس علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه همایش بزرگداشت فعالان اقامه نماز در پاسخ به سؤال خبرنگاران در خصوص اینکه آیا حج امسال منتفی است یا خیر، گفت: برنامه بود تا امروز (یکشنبه 9 خرداد) استقامت کنیم. اگر مقامات عربستان، نکاتی را که مورد توجه ما بود پاسخ دادند دنبال کنیم ولی با توجه به نوعی برخوردی که داشتیم در دو دور مذاکراتی هیأت ایرانی با عربستان و ایجاد مانع و کارشکنی که ما در رفتار مقامات عربستان دیدیم، عملاً امکانپذیر نیست حج تمتع امسال انجام شود.

او گفت: سازمان حج و زیارت فردا هم طی بیانیه‌ای مراتب این موضوع را اعلام می‌کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سؤالی مبنی براینکه معاون وزیر خارجه عربستان ابراز داشته که ایران در ماجرای حج امسال خیلی جدی نبوده است، تصریح کرد: وزیر خارجه عربستان بی‌خود می‌گوید اینها جوسازی‌های رسانه‌ای است و می‌خواهند کارشکنی‌های خودشان را بپوشانند.

جنتی گفت : به هر حال ما آنچه برایمان مهم بود و بر آن تأکید داشتیم بحث تأمین امنیت زائران است؛ با توجه به پیشینه‌ای که دولت عربستان دارد که در سال گذشته منجر به شهادت بسیاری از زائران ایرانی و سایر کشورهای اسلامی شد و در سال‌های قبل‌تر هم دستگیری‌های مختلفی به بهانه‌های واهی از حجاج ایرانی صورت می‌گرفت بنابراین ما هیچ وسیله‌ای برای حمایت کنسولی شهروندان‌مان در عربستان نداریم.

او ادامه داد: بحث رعایت و حفظ حرمت زائران ایرانی از دیگر مواردی است که بیشتر مورد تأکید ما بوده است که مقامات عربستان برای این هم پاسخی نداشتند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در زمینه‌های اجرایی هم عملاً 4 ماه زمان را از دست داده‌ایم و امکان اینکه بتوانیم امکان اقامتی را برای زائران فراهم کنیم و قراردادهایی که باید ببندیم و... همه این زمان را از دست داده‌ایم.

جنتی گفت: استنباط من این است که یک تعمدی از طرف دولت عربستان برای اینکه زائران ایرانی به طور رسمی نتوانند امسال حج تمتع را به جای آورند صورت گرفت. لذا لازم بود ما نیز صریحاً اعلام موضع کنیم.


منبع : ايسكانيوزاگر فرزندتان این نشانه ها را دارد یعنی معتاد شده!

1:

درصورت صحت خبر، الحمدلله :-)


ژنده پوش میلیاردر+عکس

2:

پشت سر میروند و التماس مینمايند و باج میدهند و سعودی ها میخواهند ایرانی ها با غل و زنجیر به حج بروند و مسئولین ما لابه و زاری مینمايند حد اقل غل و زنجیر رو بی خیال بشید دیگه آبرومون میره.

پشت سر میاند میگویند ما مواردی بیان داشتیم یا شروطی گذاشتیم اونا شرایط مارو نپذیرفتند و منتفی شده!

چقد دروغ
خب با خودتون دیگه صادق باشید بگید نگذاشتند و شرایط بدی مد نظر برنامه داده بودند ما نپذیرفتیم حالا چرا میگید سعودی ها شرایط ما رو نپذیرفتند

رو ، رو برم


بانوان هم به كارگران ميداني پيوستند+تصاوير

3:

الان باید فرمود خدا رو شکر ! با این اصرار مقامات و با اون کینه سعودی ها ، امسال در روز برائت از
مشرکین که باید انجام میشد ، سعودی ها حجاج ایرانی را به خاک و خون می کشیدند و در نهایت
با محکوم کردن داعش در این حمله تروریستی !! پرونده را می بستند و دولت و مجلس هم در حدی
قدرت ندارند که بتوانند این مسئله را پیگیری نمايند( مانند فاجعه منا که تقریبا بسته شده هست و زور
سعودی ها بیشتر هست ).


فیش حقوقی هنرمندان هم افشا شد +جدول


کدام کشورها نخود آبگوشتمان را تامین می کنند؟

4:

بیانیه ساوقت حج و زیارت در خصوص حج تمتع سال جاری منتشر شد.
حج امسال منتفي شد !!!!!
به اطلاع امت شريف ايران ومشتاقان زيارت بيت الله الحرام مي رساند بعثه مقام معظم رهبری و ساوقت حج و زيارت برای حضور حجاج كشورمان در مراسم حج سال 1395 طبق روال سال‌هاي گذشته اقدامات گسترده و مستمری را انجام داده اند.

1) نگاه جمهوري اسلامي ايران به حجّ و عمره، نگاهي معنايشان، وحدت آفرين، توسعه بخشِ اُخوت ديني و اسلامي و پرهيز از فرقه‌گرايي و طايفه‌گري بوده و هست و شركت با شكوه حجاج ايراني در نمازهاي جماعت مسجدالحرام و مسجدالنبي(ص)، توّجه جدّي به تلاوت قراون‌كريم و اهتمام به دعا و مناجات با حضرت احديت، شاهد بر اين هست كه جمهوري اسلامي ايران به مراسم حجّ نگاهي فرا ملّي داشته و دارد.


2)جمهوري اسلامي ايران از حجّ گذشته، برنامه‌ريزي براي حجّ امسال را آغاز و نسبت به فراهم ساختن مقدمات برگزاري حجّ 95 اقدامات لازم را بعمل آورد و از اون وقت تا كنون هيچگونه ترديدي براي اقامه حجّ نداشته و همچنان مصمّم به برگزاري حجّی با شکوه می‌باشد.

3) دور اول مذاكرات حج تمتع امسال علی‌رغم پیگیری های جمهوری اسلامی ایران برای امضای بموقع تفاهم‌نامه حج، به علت همکاری نكردن مسئولین سعودی تحت تاثیر مسائل سیاسی، بجای دی ماه 94 با ۳ ماه تأخیر در اواخر فروردين 95 انجام شد که به دلیل عدم قبول صدور ویزا در داخل کشور و عدم امکان هستفاده از هواپیمایی جمهوری اسلامی و موارد دیگر نا تمام ماند.

4) برای دور دوم مذاکرات علیرغم وعده‌های مسئولین حجاز، روادید برای سفر دوم هیئت ایرانی با 45 روز تأخیر و پس از انتصاب وزیر جدید حج حجاز صادر شد و نهایتاً هیئت جمهوري اسلامي ايران با دعوت رسمی وزیر جديد حج حجاز و قول مساعد حل مشکلات در مورخ پنجم خرداد ماه 95 عازم اين كشور شد.

5) در فرمودگوهای این دوره ضمن حل مشکل صدور روادید در ایران و هستفاده از هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در انتقال حجاج کشورمان تلاش گردید تا با توجه به حوادث تلخ گذشته واقعيات اعزام حجاج ايراني را با اطمینان از "تأمين امنيت و حفظ عزت وكرامت حجاج" فراهم آید که به علّت ناهماهنگی در سطوح عالی حجاز و تأثیر نگاه سیاسی بر مسائل حج، به اين مطالبات جواب مثبت داده نشد.

6) با وجود ادّعای طرف سعودی برای حل مسائل کنسولی، تا کنون هيچ توافق مکتوبی در این خصوص بین مسئولین وزارت امور خارجه حجاز با وزارت امور خارجه سوئیس بر پايه کنوانسیون‌های بین المللی صورت نگرفته هست.

7) حجاز سعودي علي‌رغم تبليغات سوء رسانه‌های خود، تحت تأثیر فضای سیاسی بین دو کشور، حج را به مسائل سیاسی گره زده و بر همین مبنا متن تفاهم‌نامه متداول و هر ساله را تغییر داده هست.


برادر سخنگوی دولت: متخلفان حقوق‌های نجومی باید اعدام شوند(خبر ویژه)
لذا این دولت سعودی هست كه ضمن بهره برداری سیاسی از حجّ و حرمین شريفین، با حقّ مسلم امت شریف ایران برای انجام مناسک حجّ مخالفت به عمل آورده و صدّ عَن سَبیلِ اللّه نموده هست.

8) اکنون با عنایت به از دست دادن وقت برای برنامه‌ریزی و تدارکات امور حجاج ایرانی و عدم تأمین مطالبات به حق جمهوری اسلامی فراخوان می‌شود که به دلیل هستمرار کارشکنی‌های دولت سعودی زائرین عزیز جمهوری اسلامی ایران از حضور در مراسم حج تمتع سال‌جاری محروم می‌شوند که مسئولیت اون بر عهده دولت حجاز سعودی هست.


چرا ایرانی‌ها با لئوناردو دی‌کاپریو دشمن شده‌اند؟

5:

تا دیگه جلوی دانش جویان خود جوش رو بگیرن
تا از دیوار سفارت بالا نرن


مریلا زارعی: برنامه رشیدپور «شبه زرد» است

6:

حالا که من میخوام برم منتفی شد :|

7:

واقعا خبر خوبی ست...

خداراشکر

اگر منتفی نمیشد ایران و ایرانی خود را تحقیر و ذلیل کرده بود

8:

پناه بر خدا !!! واقعا خبر اسفناک و دردناکی هست

در این جهان 53 کشور اسلامی وجود دارد و همه مثل ادم و براحتی به حج بیت الله الحرام میروند و عظیم ترین مناسک الهی با ارامش انجام میدهند جز ایران صفوی مذهب !!!!!
بلکه از همه جای جهان به حج میروند

در اینکه حکام ال سعود کارشکنی بسیار مینمايند شکی نیست ولی در این ممنوعیت حج و بسته شدن راه حکام ایرانی نیز شریک جرم و داخل در خشم الهی هستند زیرا همین ایشان هستند که از اینجا خطبه های اتشین بر علیه حجاز خیرات مینمايند و در مرگ پادشان سعودی تبریک میگن !!! و یک عده براحتی سفارت حجاز هتک مینمايند و پلیس حکومت نظاره گر هست
با این حساب انتظار هست که حجاز سعودی با اغوش باز بگوید بفرمایید با همه امکانات ؟!!!!!

حج خانه خدا از اصول دین اسلام هست ولی چه میشود کرد که مسلمانی ایرانی جماعت انقدر کجکی هست که فکر میکند حج یعنی کربلا و دین بیابون های عراق و دین یعنی هیئت و زنجیر !!!!!

خدایا راه زیارت و حج خانه ات بر ما بگشا و ما را از شر غلات صفوی ایران و تندروهای ال سعود نجات بده

9:

پس از ماه‌ها مذاکره بین هیات‌های ایران و حجازی مشخص شد
ایرانیان امسال به حج‌ نمی‌روند/ساوقت‌حج: مسئولیت برعهده حجاز هست
با توجه به نوع برخورد و فرمودار مقامات حجازی که در دو دور مذاکرات با هیات ایرانی داشتند و ایجاد موانع و کارشکنی‌ها، عملا انجام فریضه حج امکان پذیر نیست.
آفتاب :
سرویس سیاسی- پس از ماه‌ها مذاکره و رایزنی و تنش بین ایران و حجاز درباره اعزام زائران ایرانی به حج، بالاخره مشخص شد که انجام فریضه حج امسال امکان‌پذیر نیست.

به نقل آفتاب، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز یکشنبه در حاشیه همایش تجلیل از فعالان اقامه نماز در محل این وزارتخانه به خبرنگاران اظهار کرد: متاسفانه زائران ایرانی نمی‌توانند امسال به حج بروند.

برنامه بود تا امروز یکشنبه استقامت کنیم و اگر مقامات حجاز نکاتی که موردتوجه ما بود جواب دادند بحث حج امسال را دنبال کنیم اما با توجه به نوع برخورد و فرمودار مقامات حجازی که در دو دور مذاکرات با هیات ایرانی داشتند و ایجاد موانع و کارشکنی‌ها، عملا انجام فریضه حج امکان پذیر نیست. 

بیانیه ساوقت حج درباره لغو حج تمتع 95

به نقل آفتاب، ساوقت حج و زیارت نیز در بیانیه‌ای در همین‌باره با اشاره به "اقدامات گسترده و مستمری" که بعثه مقام معظم رهبری و ساوقت حج و زیارت برای حضور حجاج  کشورمان در مراسم حج سال 1395 طبق روال سال‌های گذشته داشته‌اند، نوشته هست: دور اول مذاکرات حج تمتع امسال علی‌رغم پیگیری‌های جمهوری اسلامی ایران برای امضای بموقع تفاهم‌نامه حج، به علت همکاری نکردن مسئولین سعودی تحت تاثیر مسائل سیاسی، بجای دی ماه 94 با ۳ ماه تأخیر در اواخر فروردین 95 انجام شد که به دلیل عدم قبول صدور ویزا در داخل کشور و عدم امکان هستفاده از هواپیمایی جمهوری اسلامی و موارد دیگر نا تمام ماند.

در ادامه این بیانیه آمده هست: برای دور دوم مذاکرات علیرغم وعده‌های مسئولین حجاز، روادید برای سفر دوم هیئت ایرانی با 45 روز تأخیر و پس از انتصاب وزیر جدید حج حجاز صادر شد و نهایتاً هیئت جمهوری اسلامی ایران با دعوت رسمی وزیر جدید حج حجاز و قول مساعد حل مشکلات در مورخ پنجم خرداد ماه 95 عازم این کشور شد.در فرمودگوهای این دوره ضمن حل مشکل صدور روادید در ایران و هستفاده از هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در انتقال حجاج کشورمان تلاش گردید تا با توجه به حوادث تلخ گذشته شرایط اعزام حجاج ایرانی را با اطمینان از "تأمین امنیت و حفظ عزت وکرامت حجاج" فراهم آید که به علّت ناهماهنگی در سطوح عالی حجاز و تأثیر نگاه سیاسی بر مسائل حج، به این مطالبات جواب مثبت داده نشد.با وجود ادّعای طرف سعودی برای حل مسائل کنسولی، تا کنون هیچ توافق مکتوبی در این خصوص بین مسئولین وزارت امور خارجه حجاز با وزارت امور خارجه سوئیس بر پايه کنوانسیون‌های بین المللی صورت نگرفته هست.

ساوقت حج و زیارت در پایان فراخوان نموده هست: حجاز سعودی علی‌رغم تبلیغات سوء رسانه‌های خود، تحت تأثیر فضای سیاسی بین دو کشور، حج را به مسائل سیاسی گره زده و بر همین مبنا متن تفاهم‌نامه متداول و هر ساله را تغییر داده هست.

لذا این دولت سعودی هست که ضمن بهره‌برداری سیاسی از حجّ و حرمین شریفین، با حقّ مسلم امت شریف ایران برای انجام مناسک حجّ مخالفت به عمل آورده و صدّ عَن سَبیلِ اللّه نموده هست.

اکنون با عنایت به از دست دادن وقت برای برنامه‌ریزی و تدارکات امور حجاج ایرانی و عدم تأمین مطالبات به حق جمهوری اسلامی فراخوان می‌شود که به دلیل هستمرار کارشکنی‌های دولت سعودی زائرین عزیز جمهوری اسلامی ایران از حضور در مراسم حج تمتع سال‌جاری محروم می‌شوند که مسئولیت اون بر عهده دولت حجاز سعودی هست.

به نقل آفتاب، در جریان حادثه منا که سال گذشته در حجاز رخ داد، بیش از ۴۶۰ زائر ایرانی کشته شدند.

همچنین در پی اعدام شیخ نمر، روحانی برجسته شیعه در حجاز، سفارت این کشور در شهرستان تهران و کنسولگری اون در مشهد مقدس از سوی تعدادی از معترضان مورد حمله برنامه گرفت.

این حوادث باعث اوج گرفتن تنش‌های شهرستان تهران و ریاض شد.

سپس این حوادث حجاز روابطش را با ایران را قطع و برخی کشورهای دیگر را نیز تشویق به قطع روابط با ایران کرد.


10:

شما سني مذهب هستيد ؟

11:


حالا که یکی شهامت به خرج داد و اومد حرف دل همه رو زد.

چطور شد که فکر کردین سنی میتونه باشه؟؟؟

حتما سنی مذهب این حرف ها رو میزنه؟؟؟

12:

حج امسال منتفي شد !!!!!

به این می گن برد _ برد
هم ما راضیم ، هم سعودی ها

13:

از ادبياتش كاملا مشخصه !

ظاهرا بيشتر شيعيان ايران با اتفاقي كه افتاده راحتر از شما كنار ميان !

14:

خدا خیرشون بده اگر حجاز یه کار درست کرد اینم همین کار بود پارسال تو مراسم حج کشته زیاد دادیم برای بی کفایتی عربها ............


15:

اگه تو ایران 500 غیر ایرانی کشته شده بود ، تا حالا جه ها که نمی کردند ! دولت در این خصوص خیلی خیلی ضعیف برخورد کرده .


16:

سنی و شیعه و داعش و وهابی و ....

رو نمیدونم

ولی اسلام میگه :
بنی الاسلام علی خمس اقام الصلات و......

اسلام بر پنج رکن بنا شده هست
که یکی از اون ارکان حج هست!

باورهای خودتان را بخاطر مسائل سیاسی لگد مال نفرمائید این خیلی بد هست!!!
حجاز بد و مسئولینش واقعا سفاکانه و .....

عمل مینمايند
ولی این به اعتقادات و اصول و واجبات دینتون که به هیچ عنوان مربوط نمیشود!

باید مصالحه و سختی های این راه (حج) که جزئی از ارکان دینتون هست رو تسهیل کنید نه اینکه بخاطر مسائل سیاسی و کینه هاتون بگوئید چون حجاز فلان مذهب از اسلام هست و ما فلان مذهب از اسلام هستیم و خیلی از موارد هم رو قبول نداریم پس حج تعطیل و بهم تبریک بگید!!!

اینطوری براخودتون بده باور کنید من خیلی تعجب کردم که بخاطر کینه و مسائل سیاسی که دارید با سعودی ها و عرب ها میگوئید حج تعطیل و تبریک عرض میکنید و گناهش رو گردن اعراب جاهلی میگذارید!

بهرحال خسروان صلاح مملکت خویش بهتر دانند یا بقول اون دوست عزیز که فرمود تو کارشناس دین اسلام ما نیستی پس نظر نده!
شاید حق با شماها هم باشد

17:

مکه باید توسط مدیریتی شامل مدیرانی از کشورهای اسلامی اداره شود.


18:

هر کسی دو کلمه حق بزنه میشه سنی ؟!!! بنده شیعه هستم منتها به قول مرحوم شریعتی شیعه علوی خالی از غلو و شرک نه شیعه غالی و ساخته شده صفوی !

19:

منظورتون همون اراذل و اوباشه دیگه !!!

20:

دامن معلم شهید دکتر شریعتی، با طرفداری افکار منحرفی مثل شما آلوده نمیشه !
از شریعتی فقط یک اسم و یک اصطلاح شنیدی و بس ...
اگر کمی با آثار ایشون آشنایی داشتی (نه در سطح شعار و جمله) میفهمیدی ک برچسب شیعه صفوی به افکار منحرف و تفرقه گرایانه شما (ک نمیدونی غالی و غلات چیستند و کیستند،)بیشتر می چسبد تا شیعیان واقعی ...


21:

نه متاسفانه یا خوشبختانه اشتباه فهمیدیدن ایشون بارها فرمودند که سنی نیستند.

فقط حرف درست زدند و از حق دفاع کردند...

دیگه هر کسی بسته به سطح فکر خودش از این حرفها برداشت میکنه....


22:

یادم نبود اراذل و اوباش با دست های سهیونیزم

23:

این برید به کسی بگید که غلات صفوی زاده را نشناسند !! دیگه حناتون پیش جهان اسلام رنگ نداره

غلات صفوی یعنی اینکه امت از حج که رکن دین هست و از حرمین شریفین که بارها در قران کریم توسط خدای یکتا یاد شده بازدارید و بگید ثواب کربلا بیشتر امت بفرستید عتبات !!!

غلات صفوی یعنی به جای ذکر الله و قران کریم میایید امت را با هیئت و مداحی و زیارت عاشورا و احادیث چمن در قیچی بحارالانوار انس میدهید !!!

غلات صفوی یعنی به جای توجه و هستغاثه به سوی خدایی که از رگ گردن نردیک تر هست فورا یاد اسب حضرت عباس میکنی و ابوالفضل البوالفضل میکنی

بیخیال .

اللهم عجل للولیک الفرج

24:

منظورت از جهان اسلام کیه؟!
ملت ایران هم جزو جهان اسلام هست و ایضا چندصد میلیون شیعه هم ک اسم صفوی به انها میدهید جزو جهان اسلام هست...

البته میدونیم ک شیعه صفوی چجوری توی دهان شما افتاده ...به هرحال پیگیر شبکه های وهابی هستیم !

برای مغالطاتی ک مطرح کردید( و همیشه از زبان مجریان شبکه های وهابی سعودی میشنویم) جوابی ندارم.
کسی ک خودش را شیعه میداند و تصویر ضریح پست میکنه و از بحارالانوار (ک احادیث معصومین داخل ضریح رو روایت میکنه ) با ان تعبیر زشت یاد میکنه فقط باید برایش تاسف خورد

اما درباره حج باید بدانید ک فقه پویای شیعه این اجازه رو میده ک یک امر دینی رو در شرایط ضروری رها کرد بطور موقت...
ضمنا این حکم توسط ساوقت حج و زیارت ک زیر نظر رهبری هست صادر شده.رهبری ک دیدم در شبکه اجتماعی به طور منافقانه از وی طرفداری میکنید !
امثال شما برای تعجیل فرج دعا ننمايند ابرومندتر هست برایشان.

صاحب عصر ظهور کند شما متحجران خشک مغز به جنگش میروید.

اینم یادت باشه وهابیت میگویند ک اعتقاد به امام غایب،اعتقادِ غلات شیعه هست! میگی نه شبکه کلمه رو نگاه کن!

راستی آخوند اگر یک بی دینی ازت پرسید ک خدا ک از رگ گردن نزدیک تر هست چرا باید رفت زیارت خانه اش؟ چه پاسخی برایش داری؟!

25:

نوشته اصلي بوسيله malakut نمايش نوشته ها
پناه بر خدا !!! واقعا خبر اسفناک و دردناکی هست

در این جهان 53 کشور اسلامی وجود دارد و همه مثل ادم و براحتی به حج بیت الله الحرام میروند و عظیم ترین مناسک الهی با ارامش انجام میدهند جز ایران صفوی مذهب !!!!!
بلکه از همه جای جهان به حج میروند

در اینکه حکام ال سعود کارشکنی بسیار مینمايند شکی نیست ولی در این ممنوعیت حج و بسته شدن راه حکام ایرانی نیز شریک جرم و داخل در خشم الهی هستند زیرا همین ایشان هستند که از اینجا خطبه های اتشین بر علیه حجاز خیرات مینمايند و در مرگ پادشان سعودی تبریک میگن !!! و یک عده براحتی سفارت حجاز هتک مینمايند و پلیس حکومت نظاره گر هست
با این حساب انتظار هست که حجاز سعودی با اغوش باز بگوید بفرمایید با همه امکانات ؟!!!!!

حج خانه خدا از اصول دین اسلام هست ولی چه میشود کرد که مسلمانی ایرانی جماعت انقدر کجکی هست که فکر میکند حج یعنی کربلا و دین بیابون های عراق و دین یعنی هیئت و زنجیر !!!!!

خدایا راه زیارت و حج خانه ات بر ما بگشا و ما را از شر غلات صفوی ایران و تندروهای ال سعود نجات بده
نوشته اصلي بوسيله malakut نمايش نوشته ها
این رفتارهای مذموم و سرد ناشی از اخلاق حجازی ها نیست ناشی از حماقت و بی شعوری کشورمان هست که جلوی پلیس امنیت از سفارت کشور بدین مهمی بالا میروند و هتک مینمايند و مثل مترسک پلیس نگاه کردند و از اینجا خطبه ها و جملات اتشین برای حجاز خیرات مینمايند ....

شما را همون لیاقت بیابون های عراق هست که به جای کعبه مقدسه برید کربلا طواف کنید !!!
اين چيزا چيه مينايشانسي ملكوت؟
ادعاي شيعه بودن ميكني ولي كربلا رو مسخره ميكني !!! اگر من اين حرف رو بزنم كمتر از من دلخور ميشن چون مسلمون نيستم ! ولي تو چي؟ تو كه ادعاي شيعه علي رو داري چرا ادبيات پستهات بدين شكله؟

26:

من هرگز کربلا مسخره نکردم بلکه عقیده دارم کربلا قطعه ای از بهشت هست که در روایت صحیح امده من زار الحسین بکربلا کمن زار الله تعالی فی عرشه ....

منتها من عمل افراطی شیعه دروغینی که از خط اسلامی و خط حسین فاصله گرفته و فراموش کرده اعتبار کربلا و حسین به خدا و محمد بازمیگردد منتقد هستم ..

همان کسانی که سال به سال کربلا میرن ولی یک بار طرف تو عمرش مکه نرفته و یا کراهت داره بره !! همان کسانی که هیئت و سینه و زیارت عاشورا را جایگزین قران کریم در اعمال خود کرده اند !! همان کسانی که ایات قران را فراموش کرده و به کرور کرور روایات جعلی غلوانگیز امثال کامل الزیارات که بوی شرک میدهد چسبیده اند !!

در روایت هست حضرت ابا عبد الله الحسین علیه السلام 20 بار با پای پیاده به حج رفتند !!! همان حجی که جمهوری اسلامی نتوانست به خاطر سیاست هم شده منافع مسلمین ایران در موردش حفظ کنه

اشتباه نکنید بنده خود بارها مشرف به کربلا معلی شدم ولی منتقد افراط و غلو این دو عنصر که شیعه ساخته صفویه بدان الوده شده هستم نه به کربلا !

27:

این ممانعت از حج ب خاطر مسائل سیاسی و مذهبی نیست

بخاطر حفظ حرمت و جلوگیری از سوء هستفاده های حجاز هست

تو اسلام یه حکمی هست " ولا ضرر و لا ضرار فی الاسلام"

الان وقتی ک حجاز نمیخواد قول ب همکاری بده، دیگه ما باید چقد خودمون رو کوچیک کنیم؟؟

اتفاقا اگ ایران راضی میشد حج رو میرفتیم، خیلی ناراحت نماينده بود
+

حج یکی از واجبات هست واسه اونایی ک مستطیع میشن و الان هم ک رفتنش منتفی شده نشانه این نیست ک به طور کلی ما حج رو قبول نداریم
فقط ب خاطر مصلحت وقتی هست


28:

آخوند الکی لطفا!
+
این جمله تون بسیار دقیق هست

29:

حاج آقا تو با مایی یا با اونا؟؟خیلی دلت شور پادشاه حجاز و سعودی هارو میزنه
مرد مومن میری اونجا میزنن میکشنت.
کعبه باید مکان امن مسلمونا باشه.تا چندین کیلومتر اطرافش آمپول و سرم نباید بزنن که مبادا یه قطره خون بیاد بیرون.دیدی که چه بساطی راه انداختن پارسال؟؟
دو سه سال نرو بعد باز میکنن میری نترس.


30:

بحث کردن روی این قضیه که چرا امت بیشتر کربلا میرن تا حج تمتع یه جورایی منطقی به نظر نمیاد خودتون مستحضر هستید که واسه رفتن به حج تمتع یکی از گزینه ها مستطیع بودن هست یعنی حج تمتع وقتی بر فرد واجب میشه که از نظر مالی مشکلی نداشته باشه ولی در کشور ما این قضیه اصلا صدق نمیکنه میدونید چرا ؟
چون امت ما اعتقاد دارن که باید حج تمتع رو به جا بیارن حتی شده یکبار در طول عمرشون

آخرین ثبت نامی که ساوقت حج و زیارت برای اعزام به حج انجام داد دقیقا ده سال پیش بود سایت رو باز کرد و از متقاضیان ثبت نام کرد حالا شما فکر کنید توی این ده سال انتظار چه تعداد افرادی که ثبت نام کرده بودن ولی نوبتشون نشد و از دنیا رفتن
اکثریت امت کشور ما که واسه حج تمتع ثبت نام میکنن مستطیع نیستن چون اگه مستطیع باشن میتونن برن از یه کشور اروپایی و یا آمریکایی واسه حج ثبت نام کنن و مطمئن باشن که همون سال اعزام میشن
خب چرا این کار رو نمیکنن ؟؟
چون بودجه برای رفتن به کشور اروپایی یا آمریکایی رو ندارن پس در کل امت عزیز و خدا دوست کشور ما مستطیع نیستن ولی با قرض و یا زدن از هزینه های گاهی واجب زندگی دوست دارن به حج تمتع برن
در مورد عتبات عالیات قضیه فرق میکنه خیلی سریع اعزام میکنن و هزینه اش هم به مراتب کمتر از حج تمتع هست اینه که امت بیشتر هستقبال میکنن
از طرفی مطمئن باشید کسی که سال به سال کربلا میره حتما یکبار حج عمره هم رفته

31:

چه افکار پریشانی داری شما.شما آمریکا رو دوست داری؟

32:

بسی خوشحالیم .

خدا کنه این شروط سالها ادامه یابد و سالها حج منتفی بشود به امید حق!

33:

بزرگوار هستطاعت حج واجب یک مطلب هست و زیارت خانه خدا و عشق به حرمین شریفین مطلب دیگر !

چرا افراد به جای انکه هر سال به حج عمره بروند و عشق به حرمین شریفین بورزند همش کربلا و نجف میرن ؟!!!

در حالی که خداوند بارها در قران کریم از حرم مقدس مکه مدینه یاد کرده ولی خبری از کربلا و بیابون های عراق نیست !!!

بحث انحراف فکری و عقیدتی هست نه بحث هستطاعت حج واجب و عدم ان !

34:

من این حرفتو لایک میکنم حاج آقا.یعنی میپسندم.
تا اصل کاری هست چرا بریم دنیال فرع؟
ولی اگه بریم مکه خودمونو کوچک کردیم.من سال ۸۹ مادرمو بردم.رفتم دیدم خودم.حس و حال وصف نشدنی داره.از جمرات تا جلو خود کعبه ناخودآگاه ۴ دست و پا رفتم!!!!.اما گاها خیلی بدرفتاری مینمايند مخصوصا با ایرانی ها.
امسال هم که دیدید چه قانونی گذاشتن برا حجاج ایرانی.خب حق دارن نذارن بریم.
شما میری اونجا باید جون و امنیتت تضمین شده باشه یا نه؟؟
این نرفتن موقتیه.باز میشه.هرکی هم عمرش به دنیا نبود تا بره،گناهش گردن دولت ایران و حجاز.


35:

به شناسه خداوند مهرگستر خیلی مهربان
" ..ﻗﻞ ﺇﻧﻨﻲ ﻫﺪﺍﻧﻲ ﺭﺑﻲ ﺇﻟﻰ ﺻﺮﺍﻁ ﻣﺴﺘﻘﻴﻢ ﺩﻳﻨﺎ ﻗﻴﻤﺎ ﻣﻠﺔ ﺇﺑﺮﺍﻫﻴﻢ ﺣﻨﻴﻔﺎ ﻭﻣﺎ ﻛﺎﻥ ﻣﻦ ﺍﻟﻤﺸﺮﻛﻴﻦ
ﻗﻞ ﺇﻥ ﺻﻼﺗﻲ ﻭﻧﺴﻜﻲ ﻭﻣﺤﻴﺎﻱ ﻭﻣﻤﺎﺗﻲ ﻟﻠﻪ ﺭﺏ ﺍﻟﻌﺎﻟﻤﻴﻦ ﻻ ﺷﺮﻳﻚ ﻟﻪ ﻭﺑﺬﻟﻚ ﺃﻣﺮﺕ ﻭﺃﻧﺎ ﺃﻭﻝ ﺍﻟﻤﺴﻠﻤﻴﻦ
ﻗﻞ ﺃﻏﻴﺮ ﺍﻟﻠﻪ ﺃﺑﻐﻲ ﺭﺑﺎ ﻭﻫﻮ ﺭﺏ ﻛﻞ ﺷﻲﺀ ﻭﻻ ﺗﻜﺴﺐ ﻛﻞ ﻧﻔﺲ ﺇﻻ ﻋﻠﻴﻬﺎ ﻭﻻ ﺗﺰﺭ ﻭﺍﺯﺭﺓ ﻭﺯﺭ ﺃﺧﺮﻯ ﺛﻢ ﺇﻟﻰ ﺭﺏﻛﻢ ﻣﺮﺟﻌﻜﻢ ﻓﻴﻨﺒﺌﻜﻢ ﺑﻤﺎ ﻛﻨﺘﻢ ﻓﻴﻪ ﺗﺨﺘﻠﻔﻮﻥ
ﻭﻫﻮ ﺍﻟﺬﻱ ﺟﻌﻠﻜﻢ ﺧﻼﺋﻒ ﺍﻷﺭﺽ ﻭﺭﻓﻊ ﺑﻌﻀﻜﻢ ﻓﻮﻕ ﺑﻌﺾ ﺩﺭﺟﺎﺕ ﻟﻴﺒﻠﻮﻛﻢ ﻓﻲ ﻣﺎ ﺁﺗﺎﻛﻢ ﺇﻥ ﺭﺑﻚ ﺳﺮﻳﻊ ﺍﻟﻌﻘﺎﺏ ﻭﺇﻧﻪ ﻟﻐﻔﻮﺭ ﺭﺣﻴﻢ..

"
" ..گو اگرَمِ نمایاندم پرورنده ام سمت راستراهی برپاخواسته گشته ای آیین برپاشده ای کیشی ابراهیمُ درستگرایی هم چه بود از همبازگذارها
گو اگرِ پیوست نمازمُ پرستیدنهامُ زنده گشتنمُ مردنم براخداوند پرورنده ای دانسته شده ها نه همبازی تا اونُ به این دستور شدمُ من آغازی آشتی گرهایی
گو آیا بیگانه خداوندُ جویم پروریُ او پرورِ هر چیزیُ نه میاندوزد هر تنی جز برِشُ نه سنگین میشود سنگین شده ای سنگینیِ دیگری پس سمت پرورِتان برگشتگاهتان باز هشیار میکندتان به چه بودید درِش چند پشت نماينده همید
نیز او همانکه گذاشتتان پشت سریهایِ زمینُ بالابُرد برخیتانُ سرِ برخی پله هایی برا میآزمایدتان در چه آورده تان اگرِ پرورِتان تند دنباله ها گیرُ اگرِشِ خیلی درستسازی مهرآوری "
ببینید خداوند نفرموده هیچ جا حرمین،فرمود مسجد الحرام،چرا بایستی اگر به خداوند باور داریم با همبازگذاری باشد؟پیامبر هم درود خداوند برش باد بنده ای بود از بنده های خداوند که کنون از این سرا رفت کاری از دستشُ دست کسی دگر جز خداوند بر نمی آید،آرامگاهش همطراز خانه خداوند نیست که خداوند نفرموده اینگونه دلبستگی ها به چیزی داشته باشیم،از من فرمودن که سخن سودی ندارد اگر دوست نداشته باشید کسی شما را به آیین درست فراخواند،خداوندا مرا جورِ دیگرها همبازگذار مکنُ از ناگوارت مچشان چه اینسرا چه دگر سرا هم برپاساز پیوست نماز دار نه روپوشنده ازت که زود دنبالگیری

36:

درود

در ابتدا باید بگویم که دوست عزیزم ss8248 حق مطلب را ادا کردند و واقعا مشتاقم که چگونه اون سوالات را جواب می دهید.

اما بعد

اگر شما عالم دینی هستید باید میفهمیدید که قبل از دکتر شریعتی اهل بیت بیشترین سفارش رو در مورد غلو و اغراق و ...

کردند پس به جای هستفاده ی جوگیرانه از سخنان هستاد بهتر هست کمی تحقیق بیشتری نمایید.

شما که اینقدر "حج حج" می گوئید احتمالا در میان کتاب های حوزه این حدیث پیامبر را که فرمود:"اسلام با ضرر دیدن و ضرر رساندن مخالف هست"(من لایحضره الفقیه ج3) و یا بالاتر از اون کلام وحی که اتفاقا در سوره ی حج آمده هست : "خداوند در دین تنگی و اضطرار برنامه نداده هست"(حج78) ندیده اید؟ و یا دهها حدیث اینچنینی نظیر حریم قلب مومن که حریم خداست و...

آیا تجاوز به زائرین بیت الله الحرام اضطرار نیست؟ یا یک اتفاق هست؟
آیا کشتن زائرین بیت الله الحرام در منا و دریغ کردن آب و...

از اونها اضطرار نیست؟
بی توجهی های پیاپی به حریم بیت الله و زائران اون نظیر سقوط جرثقیل ساختمانی و نداشتن امنیت جانی چه پیامی دارد؟

بگذریم...


حال ایران حق ندارد از جان زائرین خویش محافظت کند؟
آیا ایران نباید کمترین حقوق زائران را طلب کند؟

البته با این وجود شما همچون وهابیون شیعیان را تکفیر می کنید بهتر هست کمی گشت در اون کتاب های قفسه ی حوزه بزنید و ببینید نظر شیوخ وهابی چیست؟ از نظر اونان شیعیان نجاساتی هستند که نباید به کعبه وارد شوند این را خودشان نیز در نماز جمعه ها و مکان های عمومی شان نیز معترف اند.

البته تفاوتی میان شما و اونها هست اونها شیعیان را رافضی مینامند و شما صفوی


حال از این هم می گذریم که شما مسائل سیاسی را به حج پیوند میزنید و احتمالا بر پايه این سخنان نباید اعتقاد داشته باشید که اداره ی مکه را باید جهان اسلام به عهده بگیرد ونه قبیله ای خاص...


البته این سخنان بنده ادامه ی سوالات و نکاتی بود که هم میهن عزیز ss8248 مطرح کرد.

امیدوارم به اونها نیز توجه داشته باشید.


37:

خوشا به سعادتت که در این سن و سال مشرف شدی به حج تمتعی که مسلمین در سراسر جهان خوابش میبینند و به ارزویش روز سپری مینمايند

درسته حجاز کارشکنی دارد ولی ایران هم زیادی خواهی بیجا میکنه و به جای راه امدن با طرف مقابل انتظارات عجیب داره

جون و امنیت تضمین نکردن از سوی حجاز نه اینکه ما بیاییم زائران را بکشیم ! یعنی اگر حوادث طبیعی مثل سقوط جرثقیل سال گذشته پیش امد ما جوابگو نیستیم
خب راستم میگه در برابر حوادث ناگهانی و غیرقابل پیش بینی چه تضمینی بده ؟

به هر حال هر دو گروه مسئول هستند و ایران هم به دروغ حجاز متهم میکنه چون زیاده خواهی میکنه در حالی که روابطش با حجاز قطع کرده و تو نماز جمعه ها فحش و لعن میکنن .

باید ایران کوتاه بیاد و با سیاست راه را برای حجاج باز کند

38:

خوشم میاد شما مفتکی و مجانی برا رفیقت نوشابه باز میکنی !! کدام حق مطلب ادا کرد ؟! توجیه شرک و غلو و دوری و فراموشی از اصل دین ؟!

خب اشاره به حدیث و قاعده لا ضرار کردید حال میخواهم بپرسم ایا در فاجعه منا سال گذشته فقط ایران و شیعه کشته داد ؟؟!!!!!!
ایا دلیل موجهی هست که این حماقت حجاز عمدی بوده هست ؟؟؟!!!!
ایا چون یک سال یک اتفاق افتاد دیگه حج خانه خدا تعطیل ؟!!!!!
ایا وقتی در راه کاظمین و کربلا این همه بمب منفجر میشه و در سال ایرانی های متعدد کشته میشه اعتراضی به دولت عراق میکنید و راه عتبات میبندید ؟!؟؟!!

ایران حقوق بیجا طلب میکند !! ایران از حجاز میخواهد امنیت در برابر حوادث غیرقابل پیش بینی بدهد .

حجاز بیچاره هم میترسه ضمانت دروغین بده

اینکه طوفانی ورزید و جرثقیل طبق قواعد طبیعی سقوط کرد حجاز از قصد این کار را کرده ؟!!!

از نظر وهابیت شیعیان نجاست هستند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ به خدا دروغ میگویی

ما بارها حجاز رفتیم حتی با پوشش اخوندی و با عزت و احترام ازم هستقبال کردن و بحث طبیعی کردیم و هرگز مشکلی نبوده
اتفاقا هنوز یک سال نمیگذرد که امام المسجد الحرام خالد الغامدی در سفر خود به مسجد جامع پاکستان فرمود : که ای ایران و حجاز بیایید با هم برادر باشیم و کدروت ها رفع کنیم

لینک این مطلب را با یک سرچ در گوگل میابی

اینکه به طور کل اهل السنت و حالا به قول شما وهابیت حجاز با شیعه میانه خوبی نداره کاملا طبیعی هست همان طور که شما میانه خوبی ندارید و بدترین صفات به اهل سنت میدهید و حر فهای زشت به خلفا و صحابه پیامبر
و ان ها هرگز شیعه میانه رو طبیعی را فاسد و نجس نمیدانند بلکه با صفویه و رافضی مشکل دارند همان کسانی که صبح و شب توهین به صحابه مینمايند و دین خود را بر مبنای فحش و توهین و غلو و توسلات باطله و شرک بالله بنا کردند

به جای طرفداری بیخود عصر ارتباطات را غنیمت شمرده و تصحیحی در عقاید خود کنید امید هست که رستگار شوید ان شا الله

39:

پیشنهاد میکنم جمهوری اسلامی هم در یک حرکت انقلابی از زائران(میلیویونی) سعودی برای زیارت اتبات عالیات قم ، جمکران، بیت رهبری،مشهد مقدس، شاه چراغ شیراز ، رهروان نور، میدون امام حسین ، امامراده صالح ، امامزاده عبدالله ، امامزاده بیژن و کامران و 150000 امامژاده ثبت شده و هزاران امامزاده ثبت نشده ممانعت بعمل بیاورد

تازه پس از فتج حرم های سوریه هم اونهارو راه نمیدیم

........!!!!!

40:

دمت گرم

41:

عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد

42:


درود

فکر نکنم در حوزه فرار از موضوع رو درس بدن ...

احتمالا این روش رو هم از هستاد خالد الغامری یادگرفته اید.

احتمالا تجاوز به ایرانی ها در فرودگاه هم جزو حوادث طبیعی و غیر قابل پیش بینی بوده ...
به جای اینکه از طاغوتیان بیابانی پدرانه دفاع کنید کمی به نقشه ی منطقه ی منا بیندازید ببینید چگونه زائران را پشت سرهم سوار کردند و با تانک جلویشان را گرفتند و حتی از رساندن آب نیز جلوگیری کردند.

این حادثه در سنوات گذشته نیز اتفاق افتاده بود اما این مسئله تا بدین حد فاجعه نبوده هست.

همه می دانند که ضعف مدیرتی حجاز که ناشی از اخراج چند تن از مدیران بلند پایه و باسابقه ی برگزاری حج که به دلیل اختلافات داخلی کنار گذاشته شده بودند و نیز هستفاده از نیروه های جوان و بی تجربه به دلیل جنگ مظلوم کشی در یمن از شرایط اصلی بوده هست.

از اینها گذشته جان انسانها یا زائرین بیت الله الحرام این قدر بی ارزش هست که دفاع سینه چاکانه از آل سعود بر می خیزید اگر اونها مدیرند پس باید بگونه ای مدیریت نمايند که حتی یک نفر نیز جان خود را از دست ندهد نه دوهزار و چهارصد نفر ...

تجلیل که بنده از دوست خویش کردم و شما اون را نوشابه خواندید این بود که چرا آدمیزاد اینقدر می تواند منافق باشد؟ و در پوشش دین زیرآب اون را هم بزند؟

رهبر معظم انقلاب:دولت سعودی موظف هست مسئولیت سنگین خود را در این حادثهٔ تلخ پذیرفته و به لوازم اون به قاعدهٔ حق و انصاف عمل کند.

مدیریت غلط و اقدامات ناشایسته که عامل این فاجعه بوده نباید از نظر دور بماند.

آیت الله جوادی آملی: اونچه بر اندوهباری این رخداد تلخ و سوگ اسفبار می‌افزاید، بی تدبیری و سوء مدیریت مسئولان سرزمین وحی هست، اینان که نان قداست اون بلد امین را به بهای ناامنی می‌خورند، نه پاسخی در پیشگاه صاحب اون سرزمین یعنی خدای سبحان دارند و نه جوابی در برابر مسلمانان جهان بویژه خانواده‌های معزز جانباختگان.اگر ساوقت‌های حقوق بشر تحت اسارت هستکبار جهانی نمی‌بود، فریاد حق طلبانه اون نهاد، هم اکنون به گوش می‌رسید و اگر جوامع بین‌الملل از نفوذ هستثمار آزاد بودند، هم اکنون مسئولان بی تدبیر حجاز را به محاکمه فرا می‌خواندند.

آیت الله مکارم شیرازی :چشم‌ها در فراغ خونبار و قلب‌ها در آتش این مصیبت عظما سوزان هست .این فاجعه عظیم ایجاب می‌کند که علمای اسلام از یک سو و سیاستمداران از سوی دیگر در اسرع وقت جلساتی تشکیل دهند و برای اداره حرمین شریفین فکری نمايند کسانی که اکنون مسئول هستند عملا ثابت کردند توانایی این کار را ندارند و امکان تکرار این فاجعه در سال‌های دیگر مراسم حج را بصورت یک عبادت وحشتناک در آورد و به قداست حج ضربه شدیدی وارد می‌کند تا افکار عمومی در جهان اسلام آماده هست در این باره فکری نمايند.

هیاتی مدیر و مدبر و با تجربه کافی برای اداره حرمین شریفین معین گردد و مانعی ندارد سعودی‌ها هم جز این هیات باشند.

به یقین اگر در این امر کوتاهی شود مسئولیت حوادثی که امکان دارد خدایی ناکرده تکرار شود بر گردن همگان خواهد بود.

آیت الله سبحانی : شکی نیست که اگر این فریضه الهی به صورت درست مدیریت می‌شد، قطره خونی به زمین نمی‌ریخت.

حال احتمالا مزه ی نوشابه را فهمیدید؟ یا نوشابه های بیشتری بیاورم؟

فرمودید چون یک بار اتفاق افتاده پس حج خدا تعطیل ؟ بله تعطیل چون اصلی ترین و مهم ترین نیاز انسان در زندگی امنیت هست.

و در ضمانی که امنیت نباشد به انسان ضرر و آسیب می رسد.

پس خداوند نیز حکمش را در این باره داده هست.

گناه عدم انجام این فریضه هم متوجه متولیان این مسئله هست که این چنین بی تدبیرانه عمل می نمايند.

میرسیم به گاف های بعدی عالی فرموده بودید که شیعیان به مقدسات اهل سنت توهین می نمايند و ...
ابتداً به عرض می رسد که لفظ تند رو بر پايه همان سخنان قائد و رهبرتان اشتباه و حیله ی دشمن هست پس امید هست که یک طلبه حوزه که در جبهه ی فرهنگی فعالیت می کند و سعی می کند پول حلال به خانه ببرد اینقدر اسیر حیله های دشمن نباشد اما مطلب اصلی:
امام خامنه فرموده اند: توهین به مقدسات اهل سنت حرام هست.

اون شیعیان منحرفی که شما ناخواسته به عموم تعمیم داده اید همان پیروان کذاب شیرازی هستند که جمهوری اسلامی و شیعه از همان ابتدا تکلیفش را با اونها مشخص کرده پس به دنبال بهانه ای دیگر برای تعصبات وهابیگری خود بگردید.

فرمودید به خدا دروغ می گویم.

می پردازیم به این موضوع:

ابتداً یک توضیح:
محمد خالد الحراس، از اساتيد دانشگاه اسلامي مدينه، در اين رابطه مي گايشاند: وهابيون با شيعيان سازش نمي كنند و چون اختلاف اين دوگروه از مباني و اصول ديني نشأت مي گيرد، اين مصالحه بي پايه وپايه هست.

شیخ ناصر العمر:اختلافات ما با روافض (شيعيان) فقط به مباحث فرقه اي محدود نمي شود.

اختلاف ما در موردمسائل بنيادين و پايه ي ديني هست، نه بخشهايي از دين.

در واقع هيچ نقطه مشتركي بين ما و شيعيان وجود ندارد.

دوم در مورد نجس بودن:(احتمالا در حوزه یاد گرفته اید که کافر نجس هست؟)

تعاليم وهابيون مسلمانان به دوگروه مسلمين واقعي و مسلمين دروغين تقسيم شده اند.

وهابيون خود راپيروان حقيقي پيامبر (ص) و فرقه هاي ديگر سني، به ايشانژه شيعيان را به عنوان بدعت گذار و رافضي تلقي مي كنند.

علماي وهابي جهان را به دوگروه موحدين و مشركين يا بدعت گذاران تقسيم كرده اند.

اين دسته بندي تعصب آميز نشان مي دهد وهابيون هرگز گرايش هاي ديگراسلامي را تحمل نخواهند كرد.

در كتب، فتاايشان و نوارهاي سخنراني اونان، كساني كه تعاليم وهابيت را نمي پذيرند، در بهترين حالت به عنوان منحرف يا ضاله و در بدترين حالت كافر معرفي شده اند.

با اينكه تشخيص علماي وهابي میانه رو از انحرافی بسيار دشوار هست، مي توان گرايشهاي مختلف وهابي را از يكديگر تمييز داد.

کسانی نظیر:شيخ بن جبرين، شيخ عبدالمحسن العبيكان، شيخ ناصرالعمر و شيخ الهذيفي و بسياري از علماي وهابي از اون جمله اند.

جوانان وهابي از اين طيف حمايت مي كنند و براي حصول اهداف خودشيوه هاي خشونت آميز را بكار مي گيرند و خاندان سلطنتي سعودي رافاسد و بي لياقت مي پندارند.

از نظر اونان مقامات سعودي نبايد به شيعيان اجازه دهند اعمال بدعت آميز خود را بجاي آورند و بايد اونان رابه قتل برسانند، تبعيد و سركوب كنند و يا وادار به ترك عقيده نمايند.يكي از كارگران وهابي شركت نفتي آرامكو حجاز از شيخ بن جبرين پرسيد آيا غذا خوردن يك وهابي با كارگران شيعه سر يك ميز جايزاست.

شيخ بن جبرين جواب داد:
سعي كنيد از اونان دوري كنيد و جايتان را تغيير دهيد، در غير اين صورت با طعنه و كنايه و بي احترامي نفرت خود را نسبت به اونان نشان دهيد.

شما بايد سعي كنيد بطلان و كذب بودن عقايد مخرب ومنحرفشان را آشكار كنيد و سپس اونان را متقاعد كنيد حقانيت مباني عقيدتي وهابيت را بپذيرند و دست از عقايد موهوم خود بردارند.

اگر اونان مقاومت كردند بايد به عقوبت خود برسند و كشته شوند.
هفته نامه ی پگاه حوزه


در مورد توسل چون زیاد در این فروم با شما بحث شده و شما همچنان بر عقاید خویش مانند فولاد ایستاده اید( البته کاملا بدون تعصب!) شما و خود را به این آیه ارجاع می دهم:

و بيشتر امت هر چند آرزومند باشي ايمان نمي آورند.

(یوسف103)

اما در مورد عصر ارتباطات باید بگم که بهتر یک طلبه ی حوزه به جای اینکه چرخ زدن در این عالم(ارتباطات) به جد درسها و متون مذهبی حوزه را که از بار علمی پر ارزشی دارند مطالعه کند چون این شواهد نشون میده که حضور شما در عالم ارتباطات بر روی شما تاثیر منفی میگذارد.73 out of 100 based on 28 user ratings 1053 reviews