خطرناک‌ترین بیماری دنیا


خطرناک‌ترین بیماری دنیاخطرناک‌ترین بیماری دنیا
زندگی در فضا با تمام جاذبه‌های آن عاری از خطر برای سلامت انسان‌ها نمی‌باشد.


به گزارش نامه نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، پژوهشگران در یک مطالعه دریافته‌اند تماس دائم با تشعشعات مضر کیهانی و به ویژه امواج خورشیدی می‌تواند باعث صدمه رسیدن به مغز فضانوردان و از بین رفتن نیروی تمرکز در آنها شود.

گفتنی است، علاوه بر اثرات تنهایی و انزوای فضانوردان که در از بین بردن نیروی تمرکز در کار‌ها بر آنها مؤثر است، در معرض تابش اشعه بودن نیز می‌تواند به مغز فضانورد صدمه بزند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، دانشمندان این نتایج را با شبیه‌سازی محیط فضا و تابش اشعه‌های کیهانی بر مغز موش‌های آزمایشگاهی بدست آورده‌اند.

کار‌شناسان هشدار می‌دهند، زندگی طولانی مدت در فضا در جاذبه صفر می‌تواند بر عضلات، استخوان‌ها و مفاصل اثرات گسترده‌ای بگذارد اما به تازگی اثراتی از این تغییرات بر سلول‌های بدن فضانوردان نیز بدست آمده است.

کار‌شناسان با انجام آزمایش ‌mri از مغز و چشم فضانوردان نمونه‌هایی از آسیب مغزی ناشی از اشعه‌های کیهانی را در آنها مشاهده کرده‌اند.

این مشکلات یکی از چالش‌های پیش روی اعزام فضانورد به سفرهای طولانی مدت فضایی مانند اعزام به مریخ است.75 out of 100 based on 75 user ratings 375 reviews