اسمارت فونی که سه بعدی تولید شد


اسمارت فونی که سه بعدی تولید شداسمارت فونی که سه بعدی تولید شد
اسمارت فونی که سه بعدی تولید شد

«ایکس تاچ» اولین اسمارت فونی است که با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی تولید شده است.
اسمارت فونی که سه بعدی تولید شد

در دهه های اخیر، کمپانی های فناوری به دنبال ساخت و تولید اسمارت فون هایی بوده اند که علاوه بر جذب نگاه مخاطبان بتوانند از رقبای خود نیز پیشی بگیرند. به همین دلیل امکانات و قابلیت های جدیدی را به محصولات خود اضافه می کنند تا بتوانند در دنیای فناوری موفق تر عمل کنند.
نمایشگرهای اسمارت فون ها یکی از بخش هایی است که بسیار مورد توجه برنامه می گیرد. اسمارت فون جدیدی عرضه شده که از شیشه نمایشگر ۲.۵بعدی بهره مند شده است. این شیشه با افزودن نیم میلی متر به ضخامت Gorilla Glass ۳ساخته شده است. این موضوع در حالی است که کمپانی ها ساخت اسمارت فون هایی با صفحه نمایش ۲.۵D را به دلایلی مانند آسیب پذیر بودن و عدم مقاومت متوقف کرده بودند. اکنون مشکل شکننده بودن صفحات ۲.۵بعدی با استفاده از این روش به سادگی حل شده است.
Bluboo معتقد است اولین کمپانی است که موفق به ساخت اسمارت فونی با استفاده از فناوری سه بعدی شده است. محصول این کمپانی Xtouch نام داشته که پس از چاپ به روش سه بعدی برای شفافیت بیشتر از لایه های nano composite بهره برده است. این ترکیب باعث شده تا پنل پشتی این اسمارت فون از انعطاف پذیری قابل توجهی برخوردار باشد.
از ویژگی های Xtouch می توان مواردی مانند صفحه نمایش ۵اینچی، رزولوشن ۱۰۸۰*۱۹۲۰پیکسل، رم ۳گیگابایتی، حافظه داخی ۳۲گیگابایتی، تراشه MediaTek MT۶۷۵۳ SoC ، پردازنده هشت هسته ای، دوربین اصلی ۱۳مگاپیکسل و دوربین دوم ۸مگاپیکسلی و باتری ۳۰۵۰میلی آمپری و برخورداری از Android ۵.۱را برشمرد.
این محصول با قیمت ۱۴۹.۹۹دلار به فروش خواهد رسید.


منبع : وب سایت علم دیلی
www.elmdaily.ir81 out of 100 based on 61 user ratings 711 reviews