کیس و پاور استاندارد ... ( مهم نیست ولی خواندنش هم نمی تواند خالی از لطف باشد! ) x

کیس و پاور استاندارد ... ( مهم نیست ولی خواندنش هم نمی تواند خالی از لطف باشد! )درخواست مقالات مرتبط با برق قدرت
◄◄ تاپيك ويژه ميكرو كنترلر AVR [سوالات در اين تاپيك]
◄◄ دانلود جزوات دانشگاهي برق و الكترونيك !
برق
دنیای الکترونیک و دیجیتال
◄◄ آمـــوزش و دانـــلود نرم افزار های تخصصی بــرق

تاسیسات ساختمان (آب ، گاز ، شوفاژ)
بحث و تبادل نظر در مورد آخرين پيشرفتهاي علمي كشور و جهان
مهندسی عمران
»»» زیبا سازی شهر و مقالات مرتبط با آن «««
ترانسها وتبدیل امپر و ولتاژ
____ نشریات ساختمانی و مجلات عمران _____
حمایت از ما | مشهدهاست
`

کیس و پاور استاندارد ... ( مهم نیست ولی خواندنش هم نمی تواند خالی از لطف باشد! )
به نام خدا

دوستان عزیز؛
سلام،

ابتدا سال جدید 1386 را به تمامی شما دوستان عزیزم تبریک عرض می نمایم.

در این تاپیک می توانیم در مورد کیس و پاور بحث نماییم و احتمالا با حمایت شما دوستان ، می تواند تاپیک جالبی از آب در بیاید.


با تقدیم احترام

26-03-2007, 17:21


1:


2:

به نام خدا

دوستان عزیز ؛
سلام،

حداقل 30 درصد اشکالات و عیوب قطعات سخت افزاری، به نوعی مربوط به انتخاب و نصب پاورهای غیر استاندارد و یا عدم تناسب پاور با سخت افزار مربوطه می باشد. جالب است که اکثر افراد حاضرند با پرداخت هزینه های گزاف ، نسبت به خرید ویا ارتقای پردازنده خود اقدام نمایند. درحالی که عدم توجه به تناسب پاور با سخت افزار مربوطه که عموما هزینه آن 30 درصد قیمت یک پردازنده روز در بازار می باشد، می تواند در بهترین حالت کارآیی و سرعت پردازنده ایشان را با اختلال مواجه سازد و در شرایط سخت تر ...
با توجه به مقدمه مختصر فوق، لازم است که در هنگام خرید پاور به موارد ذیل توجه بیشتری داشته باشیم؛

1- تناسب ویرایش پاور با توجه سخت افزار به کار برده شده ؛
جهت سیستمهای امروزی استفاده از پاورهای ویرایش ATX 12V V2.0, 2.01, 2.2 الزامی می باشد. قابلیت اصلی اینگونه پاورها در افزایش قدرت شاخه 12 ولت آنها می باشد و در اینگونه ویرایش ها، خروجی 12 ولت را در حداقل 2 لاین مجزا ارائه می نمایند. مهمترین دلایل این مسئله ،عدم آسیب مسیر عبوری ولتاژ با شدت جریان بالاتر از 18 آمپر و همچنین عدم تاثیر گذاری نویز و هارمونیک ایجاد شده از طرف الکتروموتورهای تغذیه شونده از شاخه اول ولتاژ 12 بر روی شاخه دوم ولتاژ 12 می باشد. همچنین توصیه می شود جهت سیستمهای حرفه ای جدید ، از پاورهای سری EPS ، که قابلیت های ویژه ای دارند، استفاده گردد. که انشاء ا.. در فرصت های بعدی پیرامون ویژگی های Entry-level Power Supply بحث خواهیم نمود.

2- تناسب توان پاور با توجه به سخت افزار به کاربرده شده ؛
عموما این سوال برای ما پیش آمده که سیستم انتخابی ما چقدر مصرف می کند. قبل از پاسخ به این سوال، یک اصل را همیشه در نظر داشته باشید و آن این است که پاور به عنوان قلب سیستم شما ، آخرین انتخاب سخت افزاری شما باید باشد . چرا که نوع قطعات انتخابی شما ، موید میزان مصرف ایشان از پاور خواهد بود. عموم سخت افزارهای امروزی ، به پاورهایی با توان حقیقی حداقل 400 وات نیاز دارند و در مورد سخت افزارهای حرفه ای این رقم به صورت تصاعدی افزایش می یابد. در این مورد نیاز به بحثهای بیشتری می باشد.

3- توجه به توان واقعی پاور الزامی می باشد ؛
اکثر شرکتهای ایرانی و یا واردکننده، پاور 150 تا 200 واتی خود را با درج اعداد و ارقام نجومی بر روی لیبل های خود (500 تا 700 وات) به بازار عرضه می نمایند و هیچ مرجعی قادر به پیگیری این موضوع نمی باشد . Peak یک کلمه کاملا بازاری می باشد که البته توجیه فنی هم دارد . مثلا عموم پاورها تا لحظه ای که Over Power Protection (اگر پروتکشن داشته باشند!!) آنها فعال شود قادرند حدود50 تا70 درصد بالاترازحدتوان واقعی خود را تحمل کنند. آن هم در مدت زمانی کمتر از یک دقیقه! ولی این اصلا و ابدا نباید برای مصرف کننده ملاک انتخاب باشد.ولی متاسفانه در بازار ایرانی ، اغلب تولیدکنندگان برروی توان Peak مانور می دهند.یکی از معدود شرکتهای عرضه کننده پاور در ایران، شرکت آینده سیما با نام تجاری GREEN می باشد . این شرکت بالغ بر دوسال است که برروی لیبل تمامی پاورهای خود، اقدام به درج توان واقعی می نماید. ذکر توان واقعی پاور، نشان دهنده احترام به حقوق مصرف کننده و رعایت اصل مشتری مداری می تواند باشد.
4- تعبیه پروتکشن های ایمنی در مبانی ورودی و خروجی پاور الزامی می باشد ؛
وظیفه و هدف از تعبیه پروتکشن های ایمنی در پاور، جلوگیری از آسیب رسانی پاور به سخت افزار می باشد. چرا که این پروتکشنها هستند که در موارد اضطراری و غیر طبیعی که به هر دلیلی ممکن است برای یک پاور به وجود بیاید، با عملکرد سریع خود می توانند مانع از آسیب سخت افزار شما گردند. توجه شما را به نمونه هایی از این پروتکشن ها و گوشه ای از وظایف آنه جلب می نمایم:

SCP : در صورت به وجود آمدن اتصال كوتاه درهر يك از شاخه هاي خروجي ، منبع تغذيه به صورت خودكار خاموش شود .

OPP : در حدود تعيين شده در استاندارد ، در صورت افزايش بارمصرفي خارج ازتوان حداكثر ، منبع تغذيه به صورت خودكار خاموش شود.

OVP : در حدود تعيين شده در استاندارد ، در صورت افزايش ولتاژ در هر يك ازشاخه هاي خروجي،منبع تغذيه به صورت خودكارخاموش شود .

UVP : درحدود تعیین شده در استاندارد ،درصورت کاهش ولتاژورودی پاور، منبغ تغذیه به صورت خودکار خاموش شود .

OCP : در حدود تعيين شده در استاندارد ، در صورت اضافه بار خارج از توان بر روي هر يك از شاخه هاي خروجي ، منبع تغذيه به صورت خودكار خاموش شود .

5- اهمیت راندمان در صرفه جویی مصرف انرژی ؛
توجه به راندمان پاور می تواند شما را از پرداخت هزینه اضافی جهت انرژی اتلاف شده ، نجات دهد. در بسیاری از موارد یک پاور با راندمان بالای 80 درصد، قادر است هزینه خرید خود را در طول یک تا دوسال اول مصرف، از طریق قبض برق شما جبران نماید. به صورت عموم، توصیه می شود از پاورهای با راندمان بالاتر از 70 درصد ، استفاده فرمایید.

6- نوع فن به کاربرده شده ؛
اگر خواهان یک پاور کم صدا هستید، توصیه می شود از پاورهایی که یک فن 12 سانتی متری برروی خود دارند ، استفاده فرمایید. ولی بهترین و مناسب ترین روش ، جهت تخلیه هوای گرم داخل پاور، استفاده از یک فن 8 سانتی یا دوفن 8 سانتی متری ، که یکی در جلوی پاور و دیگری در پشت پاور قراردارند، می باشد. بدیهی است در این روش، گرمای داخل پاور بهتر تخلیه می گرددو عمر پاور کاهش نمی یابد، ولی نقطه ضعف آن ایجاد صدایی بیشتر از یک فن 12 سانتی متری می باشد.

7- عمر مفید پاور ؛
همانطور که می دانید ، برای هر وسیله الکترونیکی ، میانگین ساعت کارکرد در شرایط استاندارد در نظر گرفته می شود. در مورد پاور، نیز این قضیه بنابر طراحی و کیفیت قطعات داخلی آنها، مابین 20000 تا 120000 ساعت تخمین زده می شود. این مورد با قیمت پرداختی شما در هنگام خرید، رابطه ای مستقیم دارد. یعنی اگر شما یک پاور580 وات با MTBF: 100000Hrs خرید نمایید ، ممکن است بابت آن مبلغ 80 هزار تومان بپردازید ، ولی بابت یک پاور 580 وات با MTBF:50000Hrs مبلغی معادل 50هزار تومان هزینه نمایید. بدیهی است که به نفع ما می باشد که یک پاور با MTBF بالاتر را خریداری نماییم ، چرا که به ازای 30 هزار تومان مابه التفاوت ، آن پاور دو برابر عمر خواهد نمود.(البته در شرایط کاری برابر)

8- نویز و ریپل خروجی پاور ؛
یکی دیگر از مواردی که بر کارآیی و عمر قطعات کامپیوتر شما اثر گذار می باشد، میزان نویز و ریپل خروجی پاور می باشد. هرچه دامنه این نویز و ریپل بسته تر و محدودتر باشد، آسیب پذیری قطعات کاهش می یابد و کارآیی سیستم شما تثبیت می گردد. توصیه می گردد از پاورهایی استفاده نمایید که میزان نویز و ریپل آنها در کلیه خروجی های مثبت، کمتر از 150 میلی ولت در حالت pp باشد.

9- PFC و تاثیرات آن بر هارمونیک های ورودی ؛
همانطور که می دانید، هارمونیک ها ، تاثیرات بسیار مخربی بر کارآیی پاور خواهد گذاشت.هارمونيكها عموما توسط بارهاي غير خطي بوجود مي آيند كه از برق شهر جريانهايي با راندمان بالا مي كشند بارهاي حاوي يكسو كننده هاي كنترل شده ,منابع تغذيه Switching به ويژه ماشينهاي الكتريكي را مي توان به عنوان منابع ايجاد اين نوع تاثير نام برد.براي مثال مي توان به كامپيوترها ،دستگاههاي فتوكپي ، پرينتر هاي ليزري وموتورهاي دوار با سرعت متغير اشاره كرد.هارمونيكها باعث افزايش نامناسب جريان مي شوند واين افزايش اثر خود رادردماهاي بالا نشان داده وباعث خرابي اجزاء تشكيل دهنده پاور و افزايش حرارت داخلی آن مي گردد.
وظیفه PFC ایجاد محدودیت هارمونیکی در مبانی ورودی ولتاژ و همچنین جلوگیری از خروج هارمونیک های ایجاد شده توسط خود پاور می باشد. غالبا PFC به سه روش اعمال می گردد:

-- Passive که صرفا با قرارگرفتن سلفی پر قدرت ( منظور این است که قطر رشته های سیمی بالا بوده که ازهدر رفتن انرژی و ایجاد مقاومت در مسیر جلوگیری به عمل آید ) در یک لاین ورودی از ورود و خروج هارمونیکها جلوگیری به عمل می آورد . همانطور که اشاره شد بدلیل قطر بالای سیمها امکان نصب سلف Passive برروی پاورهای پر قدرت تر از 430 وات امکان پذیر نمی باشد.چرا که ابعاداین سلف به طورتصاعدی افزایش می یابد وممکن است برای یک پاور 480 واتی هم اندازه خود پاورشود. این ابتدایی ترین روش مهار هارمونیک می باشد.
-- Active دراین تکنولوژی هارمونیک توسط یک مدار الکترونیکی ، نه تنها مهار می شود بلکه تبدیل به انرژی کاری دردامنه فرکانس تعیین شده پاور،می گردد ، که خود به نوعی موجبات کاهش مصرف انرژی را به دنبال خواهدداشت.
-- Auto Active همانطور که از اسمش پیداست هرگاه که هارمونیکها خارج از استاندارد تعیین شده باشند، درگیرمی شود. ازنکات مثبت این روش کاهش حرارتهای ناشی از کارکرد مدار PFC می باشد.
توصیه این حقیر استفاده از PFC با روش اجرایی Active یا Auto Active می باشد. چرا که طبق تجربه ، روش Passive PFC در ایران نمی تواند به درستی عمل نماید و برعکس موارد تئوری عنوان شده، موجب افزایش حرارت کلی داخل پاور می گردد!

10- گارانتی معتبر ؛
اغلب افراد در هنگام خرید هر نوع کالایی ، به دلیل اشتیاق اولیه خرید، به مقوله گارانتی و نوع خدمات ارائه شده از سوی ارائه کننده کالا، توجهی ندارند. ولی پس از گذشت مدت زمانی و برخورد با اولین اشکال در کالای خریداری شده، تازه به اهمیت گارانتی آن پی می برند. هر وسیله اکترونیکی ، مکانیکی و ... می تواند در طی پروسه مواد اولیه، تولید، کنترل کیفیت، بسته بندی، عرضه و حمل ونقل دچار آسیب فنی و یا ظاهری گردد. متاسفانه مقوله گارانتی در ایران ، به درستی تعریف و اجرا نمی شود . ولی با این حال می توان در هنگام خرید پاور، با تحقیق از سطح بازار و دوستانی که در زمینه سخت افزار فعالیت دارند، با نام شرکت هایی که سابقه مثبتی در زمینه گارانتی دارند آشنا شویم. به طور معمول نگاه اغلب شرکتهای ایرانی به مقوله گارانتی و خدمات سرویس ، یک نگاه صرفا هزینه ای می باشد . ولی یک شرکت معتبر می تواند با خدمات سرویس صحیح ، مشتری خود را راضی نگاه دارد و از آن به عنوان عاملی مثبت در تبلیغات و فروش خود استفاده نماید. در این شرایط نه تنها گارانتی یک عامل هزینه بر نمی شود بلکه خود تبدیل به عاملی در جهت ارتقاء سطح فروش می گردد و به نوعی هزینه های خود را جبران می نماید.


با تقدیم احترام

3:


4:

به نام خدا


[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


با تقدیم احترام

5:


6:

ایول داداش دمت گرم خیلی باحال بود حالیدیم

7:


8:

به نام خدا

استاندارد SSI EPS (Entry-level Power Supply)i :

ورودنسل EPS منابع تغذيه به بازارسخت افزار ، همچون شوك بزرگي بر پيكره اين بازار بود ، چرا كه قيمت تمام شده اين محصول افزايش چشمگيري داشت و مصرف كننده تمايلي براي خريد آن از خود نشان نمی داد. اما تحول بزرگی که در افزایش مصرف سخت افزارهای حرفه ای به وجود آمده بود ، سبب گردید که حتی پاورهای پرقدرت تحت استاندارد ATX 12V با ویرایش 2/2 نیز توانایی راه اندازی وکارکرد با راندمان مطلوب اینگونه سیستمها را نداشته باشند و این قضیه توانست ذهنیت بازار و مصرف کننده را به سمت پاورهای حرفه ای تر با امکانات ویژه تغییر دهد.
شركت توليدي آينده سيما نيز با استفاده از تجارب گذشته ودرك اين نيازاز سوي بازار اقدام به ارائه اين سري از محصولات با بالاترين كيفيت واستانداردهاي موجود نمود ، كه توجه شما را به عمده مشخصات اين سري از منبع تغذيه جلب مي نماييم :ویژگی پاورهای EPS :

- افزايش عمرمفيد منابع تغذيهEPS از 50000 ساعت به 100000 ساعت كاركرد مفيد در شرایط متعارف استاندارد.

- افزايش راندمان منبع تغذيه در كليه مقاطع (Low Load~High Load) به بالاتر از 80 درصد بازدهی کامل.

- افزایش دامنه ولتاژ و فرکانس ورودی (90V AC ~ 260V AC) که این مورد با توجه به نوسانات برق شهری که گریبان گیر اغلب پاورهای معمولی می باشد ، نکته ای بسیار مثبت تلقی می گردد.

- تعبیه Power Factor Correction به صورت Active با بالاترین حالت کارآیی.

- افزايش مجدد توان شاخه 12+ و ارائه آن در حداقل 2 تا 4 شاخه مجزا متناسب با توان کلی پاور .

- كاهش درصد خطاي كليه خروجي ها تحت 75 درصد توان خروجی.

- كاهش درصدخطاي كليه تايمينگها واصلاح نويزوريپل دررتبه بندي شاخه هاي 12ولت خروجی پاور.

- چیدمان و تناسب کلیه تامینگها صرفا بر اساس خروجی اصلی یا همان 12 ولت. چرا که در کلیه ویرایش های ATX کلیه تایمینگها بر اساس خروجی 5 ولت تعریف شده بودند.

- افزايش حداقل ميزان بار مصرفي ازمنبع تغذيه(Low Load) جهت اصلاح ( Cross Regulation)

- افزايش توان شاخه 5 ولت استند بای تا 3.0 و اصلاح درصد خطا از حداقل تا حداکثر میزان بار مصرفی.

- كاهش توان مجموع شاخه هاي3/3 و 5 ولت تا حداكثر 170 جهت تامين توان مورد نیاز شاخه هاي 12 ولت خروجی.

- ارائه پروتكشن هاي ايمني جديد كه در محصولات گذشته امكان تعبيه آنها به دليل هزينه بالا وجود نداشت . مانند OCP, OTP و اصلاح OVP .

- اصلاح تداخل عملکرد SCP با OCP به گونه ای که قبل از فعال شدن SCP ، پاور توانایی تشخیص و فعال سازی سریع پروتکشن OCP را در خروجی های 12 ولت خود داشته باشد.

با نگاهی گذرا به موارد فوق ، ملاحظه می گردد که هزینه پرداختی در هنگام خرید اینگونه محصولات با تکنولوژی EPS ، با طول عمر بالا و مصرف پایین انرژی و بالاترین کارآیی پاورهای EPS عملا جبران می گردد.
نکته ای که حائز اهمیت می باشد ، ورود نسل جدید کارتهای گرافیکی باقابلیتهای ویژه می باشند که مصرف فوق العاده ای از شاخه 12 ولت پاور دارند. به عنوان مثال کارتهای سری GeFORCE 8800GTX/8900GTX/8950GX2 و ATi R600 قادرند از یک خروجی 12 ولت پاور ، جریانی بیش از 22 آمپر بکشند . این موضوع با اصل اضافه شدن شاخه دوم 12 ولت به شرط افزایش مصرف بالاتر از 18 آمپر در تضاد می باشد. از این رو در ویرایش جدید EPS سال 2007 میلادی ، پاورهایی با قدرت بالاتر از 850 وات معرفی شده اند، که استثنائا قادرند در خروجی چهارم 12 ولت خود ، جریانی در حدود 26 آمپر را تحمل نمایند. این مورد توسط استاندارد ATX12V تایید شده است و شاخه های دیگر قادرند این افزایش میزان مصرف را در شاخه چهارم ، به نوعی تامین نمایند . درحقیقت به نوعی بالانس خروجی درچهار شاخه 12 ولت خروجی این مدل پاورها،به نفع خروجی چهارم قابل تنظیم می باشند . همچنین در این روش جدید، مجددا تاثیر گذاری OCP بر SCP اصلاح گردیده است ونقطه اتصال لاین چهارم 12 ولت به برد اصلی به صورت مجزا ایزوله و تقویت شده است. نمونه این ویرایش جدید در مدل پاورGP1030 شرکت تولیدی سیستمهای آینده سیما GREEN مشاهده می گردد.همچنین راهکار دیگری از سوی برخی تولید کنندگان مورد استفاده قرار گرفت که در آن خروجی 12 ولت در یک شاخه خلاصه گردید. از معایب اولیه این روش عدم رعایت اصل مهم تاثیر گذاری نویز شاخه های 12 ولت برروی یکدیگر می باشد و همچنین آسیب دیدن برد PCB بدلیل افزایش Current مصرفی و تمرکز در یک نقطه مشخص می باشد. این روش هنوز تایید نشده و صرفا یک حربه تکنیکالی ناقص جهت رفع موقت این مشکل می باشد.با تقدیم احترام

9:


10:

به نام خدا

دوستان عزیز؛
سلام،

اغلب ما در هنگام تهیه یک محصول الکترونیکی توجه کمی به میزان مصرف انرژی آن داریم. راندمان یک مبحث مهم در بخش مصرف انرژی می باشد. اگر به تبلیغات تلوزیونی که این روزها پخش می گردد توجه کرده باشید ، برروی این موضوع در لوازم برقی ، لوازم گازسوز و خلاصه هرآنچه که با انرژی سرو کار دارد ، مانور های زیادی انجام داده می شود. شما وقتی پی به اهمیت این مسئله می برید که میزان مصرف انرژی دومحصول یکسان، با دو راندمان مختلف را با یکدیگر مقایسه نمایید . ممکن است در بعضی مواقع اختلاف هزینه پرداختی شما بابت انرژی مصرف شده در طول مدت یک سال رقمی معادل یکصد هزار تومان باشد!!!. البته این مورد، با میزان ساعات استفاده نمودن شما از آن وسیله هم مرتبط می باشد.
حال بحث را برروی یکی از لوازمی متمرکز می کنیم که راندمان آن در میزان مصرف انرژی الکتریکی کامپیوتر شما دخیل می باشد. به طور واضح تر سخن بگوییم . شما اگر یک پاور 500 واتی از بازار تهیه نمایید، به منزله آن نمی باشد که سیستم شما 500 وات مصرف می نماید ، بلکه این رقم نشان دهنده مقدار توان خروجی پاور شما در حالت ماکسیمم مصرف آن می باشد. میزان انرژی مورد مصرف یک سیستم ، مرتبط به نوع قطعاتی می باشد که شما برروی سیستم خود نصب نموده اید. مثلا ممکن است شما یک پاور 500 واتی داشته باشید ولی سیستم شما بیشتر از 300 وات مصرف نکند . در حقیقت میزان مصرف کامپیوتر شما 300 وات در نظز گرفته می شود . در اینجا مقوله میزان اتلاف انرژی در جهت تامین 300 وات انرژی مصرفی کامپیوتر شما ، اهمیت پیدا می کند.
راندمان به صورت کلی، ضریب انرژی ورودی دستگاه به انرژی خروجی دستگاه می باشد. به عنوان مثال ؛ شما یک لامپ 100 واتی را در نظر بگیرید . از 100 وات انرژی که لامپ مصرف می کند، تقریبا 30 وات آن به صورت روشنایی در اختیار ما قرار می گیرد و چیزی در حدود 70 وات آن به صورت انرژی گرمایی ، اتلاف می گردد ، به عبارتی لامپ مورد نظر دارای 30 درصد راندمان می باشد. این رقم در مورد پاور ساپلای سوئیچینگ ، عموما بین 60 تا 85 درصد ( بسته به نوع طراحی ) متغیر می باشد. همانطورکه مستحضرید پاورهای سوئیچینگ درصدی از انرژی ورودی خود را در طول مسیر تا خروجی ، به صورت انرژی گرمایی و امواج مغناطیسی ازدست می دهند . این میزان اتلاف هرچه کمتر باشد ، طبیعتا در مصرف بهینه انرژی و عمر پاور تاثیر گذار خواهد بود . مقایسه عملی آن، در مورد دو نمونه پاور 300 واتی با راندمانهای مختلف جالب به نظر می رسد . نمونه پاور 300 واتی اول که راندمان 70 درصدی داشت ، در حالت فول لود 95/1 آمپر از برق ورودی مصرف می نمود در حالی که نمونه دوم که راندمان 80 درصدی داشت ، در حالت فول لود 7/1 آمپر از برق ورودی مصرف می نمود ( ولتاژ ورودی در هر دو نمونه 220 ولت در نظر گرفته شده بود) . این عدد 25/0 آمپر اختلاف مصرف، شاید در نگاه اول رقم تعجب برانگیزی نباشد ، ولی در صورت مصرف طولانی مدت به رقم چشمگیری تبدیل می گردد و تاثیراتش را در قبض برق مصرفی شما نمایان تر می نماید.
با استفاده از جدول و فرمول ارائه شده زیر ، شما به وضوح تاثیر راندمان را در قبض برق مصرفی سه نمونه پاور 500 واتی با راندمانهای مختلف را ، ملاحظه می فرمایید. این رقمها شاید شما را مجاب نماید که در هنگام تهیه پاور ، برای راندمان آن اهمیت ویژه ای قائل شوید ، چرا که گاها معادل قیمت خود پاور، مابه التفاوت قبض پرداختی شما در طول یک سال می باشد و شما با انتخاب صحیح خود می توانید هزینه خرید یک پاوربا راندمان بالای 80 درصد را، از طریق قبض برق خود جبران نمایید!!! به عنوان یک فرد ایرانی ، قطعا با در نظر گرفتن موضوع راندمان در هنگام خرید هر نوع کالا، به مجموعه تولید و چرخه انرژی در سطح کشور کمک نموده ایم .

فرمول محاسبه مصرف انرژی یک پاور در طول یکسال (شبانه روزی)

(Power Out / Efficiency) x 24 /1000 = KWh/day

KWh/day x 365 = KWh/year

GREEN (EPS) : (500 / 0.85%) x 24 / 1000 =14.112 KWh/day x 365 = 5150.88 KWh/year
با تقدیم احترام

11:


12:

آقا واقعا ممنون از مطالبتون اگه جواب سوالات رو هم بزارید ممنون میشیم

13:


14:

به نام خدا


دوستان عزیز ؛
سلام

بحث در زمینه تست فنی یک پاور ( به صورت اصولی ) نیازمند تجهیزات خاصی می باشد .که در آینده در مورد آن بحث خواهیم نمود .


اما اگر قصد تست معمول و پیش پا افتاده از یک پاور رادارید ، موارد ذیل را در نظر داشته باشید:

1- اتصال کوتاه کابل سبز رنگ PS/ON ( این رنگ - سبز - فقط برروی کانکتور 24 پین پاور معروف به Main Connector مشاهده می شود ) با هر یک از خروجی های مشکی رنگ پاور . در این مورد توجه داشته باشید که پاورهای جدید با ویرایش 01/2 به بالا در زمینه PS/ON خود بسیار حساسند . چرا که سیگنال ارسال شده توسط Main متناسب با استانداردTTL و طراحی عمومی در این گونه پاورها می باشد . پس تکرار این روش به کرات و اتصال طولانی مدت دو کابل ، موجب آسیب دیدگی بخش PS/ON پاور شما می گردد .( جزییات کاملتر را در آینده بازگو خواهم کرد ).

2- حتما در نظر داشته باشید جهت دستیابی به ولتاژ مورد نظر در خروجی یک پاور ساپلای سوییچینگ ، حتما نیاز به تعریف حداقل بار Low Load برای خروجی های اصلی پاور خود دارید . همانطور که مستحضرید کلیه خروجی ها در مدار PWM تحت کنترل و نیازمند بالانس می باشند و شما مجبور به رعایت این اصل مهم می باشید . به طور معمول می توان اشاره داشت که برای خروجی 12+ پاور حداقل نیاز به اعمال بار 1 تا 2 آمپر و برای خروجی 5+ پاور نیاز به اعمال بار حداقل 3 تا 5 آمپر را دارید . همانطور که قبلا اشاره شد خروجی 3/3+ و 5+ پاور از یک منشاء واحد می باشند و نیاز به اعمال بار در این تست ابتدایی بر روی شاخه 3/3+ نمی باشد. در مورد شاخه های ولتاژ منفی هم همینطور می باشد . در مورد شاخه مجزای 5+ استندبای هم نیاز به اعمال بار نمی باشد . چرا که این شاخه تنها شاخه مجزا و اصلی پاور می باشد که نیاز به اعمال بار Low Load ندارد و رقم اعمال بار حداقل آن بسیار ناچیز و در حد صفر می باشد.

3- جهت دریافت ولتاژ هر شاخه می توانید از ولت مترهای معمولی استفاده فرمایید . بدین صورت که اول حداقل بارها را اعمال نمایید . سپس پروب مشکی رنگ ولت متر را داخل یکی از کانکتورهای خروجی مشکی پاور قرار دهید ( این پروب مشکی را تا تست آخرین ولتاژ دست نزنید ، چرا که تمام کابلهای مشکی خروجی ، گراند پاور و از یک نقطه – به طور معمول – منشعب می باشند ) . در مرحله بعد PS/ON را فعال نمایید و بلا فاصله پروب قرمز رنگ ولت متر را بر روی همه خروجی ها و بنا به رنگ آنها قرار دهید . توجه داشته باشید که رنگ زرد معرف خروجی 12+ رنگ قرمز خروجی 5+ رنگ نارنجی خروجی 3/3+ رنگ سفید خروجی 5- رنگ آبی خروجی 12- رنگ بنفش خروجی 5+ استندبای می باشند . ( حتما خروجی 5+ ولت استند بای چک شود چرا که اغلب مشاهده می شود این خروجی مهم ، جهت تست از قلم می افتد ).
نکته انحرافی : خروجی سفید رنگ پاورها ( 5- ولت ) مربوط به تغذیه کارتهای آیزا و مادربردهای قدیمی می باشد . مطابق استاندارد جدید ATX تولیدکنندگان پاور می توانند این خروجی را از محصول خود حذف نمایند. در نظر داشته باشید اگر برای مادربرد قدیمی خود پاور تهیه می کنید ، حتما از وجود این خروجی (5- ولت که سفیدرنگ می باشد) بر روی آن مطمئن شوید .

4- بحث مهم در این روش چگونگی تشخیص ولتاژ مناسب می باشد . به عبارت دیگر برای هر ولتاژ مثبت در خروجی پاور، دامنه کاری مشخص 5-/+ در صد و برای ولتاژ منفی دامنه کاری 10-/+ درصد در نظر گرفته شده است . طبیعی است که هرچه ولتاژ به دست آمده به ولتاژ حقیقی نزدیک تر باشد ، پاور شما صحیح تر عمل می نماید . به دامنه های کاری خروجی های پاور مطابق استاندارد ذیل توجه داشته باشید:
---------- 12+ ولت خروجی پاور در محدوده 60/12+ و 40/11+ مجاز می باشد.
---------- 5+ ولت خروجی پاور در محدوده 25/5+ و 75/4+ مجاز می باشد.
---------- 3/3+ ولت خروجی پاور در محدوده 46/3+ و 14/3+ مجاز می باشد.
---------- 5+ ولت استند بای خروجی پاور در محدوده 25/5+ و 75/4+ مجاز می باشد.
---------- 12- ولت خروجی پاور در محدوده 80/10- و 20/13- مجاز می باشد.
---------- 5- ولت خروجی پاور در محدوده 50/4- و 50/5- مجاز می باشد.

توجه داشته باشید که پروتکشن OVP تعبیه شده در پاورهای استاندارد ، به طور اتوماتیک ولتاژ خارج از محدوده پاور را قطع می نماید و پاور را خاموش می کند . این نکته توجه شما را به اهمیت وجود پروتکشن های خروجی و ورودی پاور استاندارد جلب می نماید . که لازم است به صورت مفصل تری در مورد آنها صحبت کنیم .

5- توجه کافی به کارکرد فن پاور خود داشته باشید . هرگونه کند چرخیدن فن و صدای اضافی فن پاور می تواند در دراز مدت بر کارکرد پاور شما تاثیرات منفی بگذارد.

6- در بسیاری موارد می توانید از پشت شیارهای پاور ، خازنهای الکترولیت خروجی را ملاحظه فرمایید. چرا که در صورت نشتی آنها ( بادکردن ) ، معمولا شما از این طریق تست متوجه اشکال نخواهید شد . پس به آن توجه کافی داشته باشید.

7- به تغییر رنگ کانکتورهای خروجی پاور توجه کافی داشته باشید . در بسیاری موارد مشاهده شده است که با جریان کشیدن زیاد از یک خروجی خاص رنگ کانکتور تغییر و متمایل به قهوه ای می گردد . این موضوع هشداری در جهت چک نمودن سخت افزار و پاور شما توسط تجهیزات مختص خود می باشد .
در عکس زیر نمونه ای از یک تستر معمولی پاور را ملاحظه می فرمایید.این اصل مهم را فراموش ننمایید که حتی در صورت جواب مثبت پاور از مراحل تست معمولی ، احتمال وجود خطا در پاور شما تا 50 درصد ناقص می باشد . به عبارت دیگر تایمینگها ، فرکانسها ، پروتکشن ها و.... از قلم افتاده اند ، که در صورت وجود مشکل در هرکدام، به تنهایی دردسرهای زیادی را برای شما ایجاد خواهد نمود .


با تقدیم احترام

15:


16:

به نام خدا


همانطورکه می دانيداستانداردهای کيفی منبع تغذيه درسه گروه وبه شرح ذيل میباشند:

1- کارآيی (Performance) بند IEC/EN61204

2- ايمنی (Safety) بند IEC/60950

3- سازگاری الکترو مغناطِيسی (Electro Magnetic Compatibly (EMC که خود درچند گروه تقسيم گرديده است:

* EN/55022 تشعشعات الکترو مغناطيس

* EN/55024 مصونيت کاربر
- IEC/61000-4-2 ESD بررسی مصونيت در برابر تخليه بار و الکتريسيته ساکن
- IEC/61000-4-3 بررسی مصونيت در برابر تشعشعات
- IEC/61000-4-4 بررسی مصونيت در برابر سيگنال گذاری های شديد
- IEC/61000-4-5 بررسی مصونيت در برابر رعد و برق
- IEC/61000-4-6 بررسی مصونيت در برابر تشعشعات هدايت شده
- IEC/61000-4-8 بررسی مصونيت در برابر ميدان های مغناطيسی ايجاد شده
- IEC/61000-4-11 بررسی مصونيت در برابر نوسانات برق و يا قطع کامل برق ورودی (Surge~Down)

* IEC/61000-3-3 فيليکر استاندارد

* IEC/61000-3-2 هارمونيک و اثرات متقابل
-جلوگيری ازورودهارمونيکهای اضافی فرکانس دربخش ورودی .
-جلوگيری از خروج هارمونيک ها در بخش ورودی .

در این رابطه شما را با مختصری از موارد تست فنی یک منبع تغذیه با توضیحات محدود که برای عموم کاربران محترم قابل استفاده باشد ، آشنا می نماییم.

MTBF TEST
مطابق با استاندارد ، طراحي مدار ، كيفيت قطعات داخلي ، راندمان و دور فن به گونه اي باشد كه باعث بالا رفتن عمر مفيد منبع تغذيه گردد . در این تست میزان عمر پاور در شرایط استاندارد تخمین زده می شود.

EMC TEST
مطابق با استاندارد ، منبع تغذيه داراي ضربه گير ورودي و لاين فيلتربه همراه خازن هاي X , Y با علامت درج شده استاندارد باشد .

BURN IN TEST
دراین تست پاور رادرشرایط تعیین شده محیطی استاندارد، از جمله رطوبت، دما و میزان بارمشخصی قرار می دهند و آزمون را انجام می دهند.

LOW NOISE
نويز به وجود آمده در کلیه خروجی ها ،از محدوده مجاز تعيين شده دراستاندارد ، تجاوزننمايد ، كه اين مورد در كارايي رايانه و همچنين بالا رفتن عمر مفيدقطعات متصل به منبع تغذيه تاثير بسيار زيادي دارد .

SILENT PSU
طراحي مداربه گونه اي باشدكه دوران فن ها،متناسب باحرارت داخلي،تغييريابد و ازفنهای استاندارد ( شکل پره ها و بالانس حرکتی ) با نویز صوتی پایین استفاده شود.اين موردباعث پايين آمدن نويزصوتي و بالارفتن عمرمفيدفن پاور مي گردد .

HI-POT TEST
در حدود تعیین شده در استاندارد ، در صورت افزایش ناگهانی ولتاژ در ورودی ، منبع تغذیه دچار آسیب جدی نشود .

THERMINAL EARTH
مطابق با استاندارد ، منبع تغذیه دارای ترمینال تخلیه بار الکتریکی و همچنين درج علامت مربوطه بر روي بدنه داخلي باشد .

PCB FIRE TEST
مطابق استاندارد آتش سوزی ، برد اصلی منبع تغذیه دارای کلیه موارد و نکات ايمني لحاظ شده در استاندارد آتش سوزی باشد .

HOLD UP TIME
مدت زماني كه به طول مي انجامد تا ولتاژ +5V پس از وقفه انرژي درورودي ، از مرز 90% مقداراوليه خود پايين تر بيايد ، مطابق با استاندارد باشد .

POWER GOOD TIME
مدت زماني كه به طول مي انجامد تا ولتاژ +5V پس ازروشن شدن منبع تغذيه ، از مرز 95% مقدار اوليه خود عبور كند ، ‌مطابق با استاندارد باشد .

SHORT CIRCUIT PROTECTION
در صورت به وجود آمدن اتصال كوتاه درهر يك از شاخه هاي خروجي ، منبع تغذيه به صورت خودكار خاموش شود .

OVER POWER PROTECTION
در حدود تعيين شده در استاندارد ، در صورت افزايش بارمصرفي خارج ازتوان حداكثر ، منبع تغذيه به صورت خودكار خاموش شود.

OVER VOLTAGE PROTECTION
در حدود تعيين شده در استاندارد ، در صورت افزايش ولتاژدرهريك ازشاخه هاي خروجي،منبع تغذيه به صورت خودكارخاموش شود .

UNDER VOLTAGE PROTECTION
درحدود تعیین شده در استاندارد ،درصورت کاهش ولتاژورودی پاور، منبغ تغذیه به صورت خودکار خاموش شود .

OVER CURRENT PROTECTION
در حدود تعيين شده در استاندارد ، در صورت اضافه بار خارج از توان بر روي هر يك از شاخه هاي خروجي ، منبع تغذيه به صورت خودكار خاموش شود .

SCAN DISC FREE PROTECTION
مطابق استاندارد و جهت جلوگيري از آسيب اطلاعات ، مدت زماني كه منبع تغذيه پس از دستور SHUT DOWN به طور كامل خاموش مي شود ، بيشتر از 2 ms به طول انجامد ، تا از اجراي SCAN DISKپس ازراه اندازي مجدد سيستم عامل جلوگيري شود.( PS-OFF#>2ms )

POWER FACTOR CORRECTION
درحدودتعیین شده دراستاندارد ، میزان هارمونیک ها در بخش ورودي، توسط مدار PFC تصحیح شود .

STABLE REGULATION
مطابق استاندارد ، ولتاژ در شاخه های خروجی 3.3V , +12V , +5V+ حد اکثر تا +/- 5% و ولتاژ خروجی شاخه های -5V- , -12V حداکثر تا +/-10% نوسان داشته باشد .

CREEPAGE DISTANCE
مطابق استاندارد ، قطعات داخلي و فواصل ما بين آنها،براساس جريان خزشي،عايق كاري شده باشد كه اين مورد باعث کاهش نویز خروجی ، جلوگيري از آسيب ديدگي مدار پاور و يا ساير قطعات جانبي مي گردد .

INTERACTION & CROSS REGULATION
مطابق استاندارد ، با اعمال بارمتقابل بر روي هر يك از خروجي ها ، تغيير ولتاژ ساير خطوط در گستره معين و هماهنگ با سخت افزار به كاربرده شده باشد . اين مورد در سالهاي اخير با توجه به تغييرات مكرر تكنولوژي به طور مرتب رو به تغيير بوده و عدم رعايت آن باعث بروز مشكلات اساسي گرديده است .

CONDUCTED EMI
در صورتي كه منبع تغذيه به فيلترهاي مناسب ورودي و خروجي مجهز باشد ، تداخل فركانس هاي راديويي بر روي پايانه هاي ورودي و خروجي ، بايد در محدوده مجاز تعيين شده در استاندارد باشد .

RADIATED EMI
مطابق با استاندارد ، تشعشعات مغناطيسي كه از داخل منبع تغذيه به بيرون و بالعكس درجريان است، باعث بروز مشكل دركاركرد منبع تغذيه و نيز ساير وسايل الكترونيكي مجاور آن نگردد .

ESD PERSONNAL
مطابق استاندارد ، درصورت باردارشدن بدن كاربر به الكتريسيته ساكن وتماس كاربر با منبع تغذيه ، مشكلي در كاكرد منبع تغذيه و متقابلا سیستم مورد استفاده به وجود نيايد .


از اینکه توضیحات ناکافی و موارد تست ناقص است، پوزش می طلبم. بیشتر سعی بر این است که ابتدا با کلیات و موارد اصلی مربوطه آشنا شویم.

با تقدیم احترام

17:


18:

از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خیلی خیلی ممنونم که هم اطلاعات خیلی خوبی در اختیارمون گذاشت و نیز یکی از موارد مهمی که تا الان کمتر درباره آن بحث شده بود مورد توجه قرار داد.

خواهش می کنم در مورد خود کیس هم بحث رو باز کنید که اون هم بسیار مفیده.

19:

میتونی در مورد کیسهای elegance توضیح بدی
مدل 2201 کولینگ خوبی داره؟

20:

میتونی در مورد کیسهای elegance توضیح بدی
مدل 2201 کولینگ خوبی داره؟یا نه در برابر گرین

21:

به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،

از من هرگز درخواست مقایسه نفرمایید. چرا که موجب سوء تفاهم خواهد گردید. سعی می کنم امروز یا فردا نکات کلی در مورد کیس استاندارد را برایتان بگذارم. قطعا خود شما و سایر دوستان اگر با این استانداردها آشنا گردید ( که قطعا آشنا می باشید ) ، می توانید بهترین مقام جهت مقایسه هر کیسی باشید.

با تقدیم احترام

22:

اتفاقا خیلی هم نیازه .مخصوصا در مورد پاور. امیدوارم دوستان کمک کنن.

23:

به نام خدا


همانطور که مستحضرید با استفاده از فرمول ساده V=i*r می توان به مقدار مقاومت مورد استفاده رسید .
به طور مثال برای آنکه بتوانیم جریانی معادل 5 آمپر از شاخه 5 ولت پاور خود بکشیم ، نیاز به ایجاد مقاومتی 1 اهمی داریم. به همین شکل برای آنکه بتوانیم جریانی معادل 2/1 آمپر از شاخه 12 ولت پاور خود بکشیم ، نیاز به ایجاد مقاومتی 10 اهمی دازیم .
در ضمن با استفاده از فرمول ( وات = ولتاژ * آمپراژ ) می توانیم توان مقاومت ، مقاومت مورد استفاده جهت اعمال بار را بیابیم.
پس نیاز به مقاومت ( بهتر از از نوع سرامیکی یا هیت سینکی باشد ) 1 اهمی 25 وات جهت اعمال حداقل بار بر روی شاخه 5 ولت و همچنین مقاومت 10 اهمی 15 واتی جهت اعمال بار بر روی شاخه 12 ولت پاور خود داریم .
سپس یک سر مقاومت مورد نظر را به یکی کانکتورهای گراند ( مشکی ) و سر دیگر آنرا به کانکتور مورد نظر ( قرمز یا زرد ) بسته به نوع ولتاژ شاخه وصل می نماییم و پاور را جهت تست صحیح ولتاژ خروجی روشن می نماییم.

این روش ابتدایی ترین روش اعمال بار اهمی ( و نه ترانزیسوری ) می باشد .

با تقدیم احترام

24:


25:

به نام خدا


اغلب ما درهنگام انتخاب کیس، فقط به مقوله زیبایی آن توجه می کنیم، در حالی که اگر به بحثهای فنی آنها توجهی نداشته باشیم ، کارآیی و طول عمر قطعات سخت افزاری خودرافدای زیبایی وظاهر فریبنده کیس انتخابی خود نموده ایم.

فضای استاندارد:
درهنگام تهیه کیس ، برای ابعاد و مقدار فضای داخلی آن اهمیت ویژه ای قائل شوید ، چرا که کلیه قطعات سخت افزاری تولیدکننده حرارت می باشند و ما هر چه محیط بیرونی آنها را بزرگتر تعریف کنیم، ازتاثیرات حرارت آنها برروی یکدیگر جلوگیری نموده ایم ورعایت این قضیه قطعابه طول عمروکارآیی سیستم شما کمک خواهد نمود. ابعاد کیسهای استاندارد این گروه متغیر ومرتبط با سخت افزاربه کاربرده شما می باشد. ابعادآن درعرض حداقل 180 و در ارتفاع حداقل 400 و در عمق حداقل 450 میلیمتر باشد وحداقل تعداد محفظه درایو ها و اسلاتها در آن به اینگونه باشد: چهار عدد محفظه اپتیکال درایو ، یک عدد محفظه فلاپی ، سه عدد محفظه هارد و هفت عدد شیار مخصوص اسلات های مادربرد .

رعایت اصول ایمنی:
موارد ایمنی در استاندارد آتش سوزی و زیست محیطی در طراحی آن در نظر گرفته شده باشد. چراکه ممکن است در شرایط کاملا غیر طبیعی و در بدترین شرایط ، سیستم شما دچار آتش سوزی شود. دراین مورد یک کیس استاندارد ازسرایت آین آتش به بیرون جلوگیری می نماید.به طورواضح ترمی توان گفت که درساختمان داخلی کیسها به هیچ عنوان نباید ازمواد قابل اشتعال مانند پلاستیک وعناصر مربوطه استفاده نمود.همچنین کلیه منفظ های مرتبط بافضای بیرون کیس، بسته شده باشند.به عنوان مثال درهنگام اسمبل نمودن سیستم،حتما ملاحظه نموده ایدکه محافظ های فلزی کیس در محلهای استقرار اپتیکال درایوها، به غیر ازیک مورد، به طور کامل بسته شده اند و شما در صورت نصب بیش ازیک عدد اپتیکال درایو مجبور به جدا کردن این محافظ ها می باشید. دلیل این مسئله جلوگیری از سرایت آتش به فضای بیرون کیس و پنل جلوی آن می باشد.

تخلیه و هدایت صحیح گرما:
حال اگرکیس انتخابی شمااز نظر ابعاد مناسب باشد ولی هدایت و تعریف صحیح عبور هوابه درستی درآن اجرا نشده باشد، مشکل همچنان پابرجا خواهد بود.مهمترین قسمت در انتخاب یک کیس استاندارد ، بحث Air Circulation (هدایت صحیح گرما به بیرون کیس، آن هم بدون ایجاد صدای اضافی) می باشد. در این مبحث تولیدکنندگان مختلف، طراحی های مختلفی انجام داده اند. ولی چند اصل مهم درهمه آنهاوجود دارد:

*کیس حداقل باید قابلیت نصب 2 عدد فن را داشته باشد و حداقل یک فن در قسمت انتهایی کیس نصب شده باشد.

* حتی المقدورو جهت بی صدا تر وخنک تر شدن سیستم، نوع فنهای درنظر گرفته شده12*12 سانتی متریباشد. درصورت استفاده از این نوع فنها علاوه بر تخلیه حجم بیشتری ازهوا، صدای کمتری نیزتولید می شود.

* توجه داشته باشید که هر گاه قصد نصب فن بر روی کیس داشتید، فن های قسمت جلو و کناری کیس ، هوا رابه سمت داخل کیس و فنهای پشت و بالای کیس هوا را به سمت بیرون کیس هدایت نمایند . بدیهی است رعایت این استاندارد از ایجاد گردباد بیهوده در سیستم شما جلوگیری می نماید.

* حتما در نظر داشته باشید، بهترین و مناسب ترین حالت تهویه هوا در صورت نصب فنها، مطابق استاندارد، بسته بودن کلیه منفظ های جانبی ، کاورهای بغل و حتی اسلاتهای مورد ا ستفاده قرارنگرفته پشت کیس می باشد.از این رواغلب تولید کنندگان، اسلاتهای پشت کیس را باحالت فنریت درنظرمی گیرند تادرصورت عدم استفاده، آنرا مجددا در جای خود نصب نمایید.بعضا مشاهده می شود که کاربران، کاور بغل های کیس خود را باز می گذارند و فکر می کنند که در این صورت تهویه بهتری انجام می پذیرد. درحالی که در این روش اشتباه، جریان عبوری هوای گرم داخل سیستم می ماند و نمی توان به موقع تخلیه گردد.

* یکی ازشکایات مطرح شده توسط مصرف کنندگان ، صدای زیاد پردازشگرهای امروزی می باشد. طبق استاندارد شرکت اینتل ، وجود یک (CPU Air Guide) کانال بر روی کاور بغل کیس به همراه فیلتر قابل شستشو الزامی می باشد. این امر موجب می گردد که فن پردازشگر میزان هوای مورد نیاز خود را از فضای بیرون کیس تامین نماید وازتاثیرپذیری هوای گرم اطراف پردازشگربرروی آن جلوگیری گردد.این مورد حتی باعث بی صدا ترشدن فن پردازشگر نیز می شود. در این مورد باید تذکر داده شود ازنصب فن برروی این کانال جداخودداری نمایید.چراکه فنهای مخصوصی جهت این کاردرنظرگرفته شده است که دور RPM آنها متناسب با فن پردازشگر تغییرمی کند ودر صورت استفاده از فن نا متناسب نتیجه کار معکوس می شود ، یعنی هم صدای زیاد و هم لرزش اضافی تولید خواهد شد. (حتما شما هم در بازار کیسهایی را دیده اید که بر روی کاور بغل آنها دو تا سه فن 8*8 سانتی نصب شده است ودرنگاه اول فکرمی کنیم این کیس بسیار مناسب و خنک می باشد.درحالی که این یک اشتباه از سر نا آگاهی می باشد و بدتر ایجاد گردباد اضافی ، صدای نا مناسب و موجب ورود گردوغباربه داخل کیس می گردند). توجه کافی داشته باشیدکه فنهایی که درقسمت جلوی کیس و احیانا بر روی کاور بغل کیس نصب می نمایید ،حتما دارای فیلترهای قابل شستشو باشند. تا از ورود گرد وغبار به داخل کیس جلوگیری گردد و قطعات داخل سیستم به مرور زمان آسیب نبینند.

استفاده از فن استاندارد:
در مورد فن استاندارد ، نکات بسیار زیادی را می توان عنوان نمود. به صورت کلی و مختصر موارد ذیل در ایجاد صدای اضافی فن تاثیر گذار می باشد :

* طراحی ساختار داخلی فن ( rpm و کنترلر سرعت )

* استفاده از فن های بزرگتر با ابعاد 12*12 سانتی متر.

* حالت و شکل پره های فن ، تعداد پره ها و بالانس صحیح حرکتی پره ها.

* نوع روانگردان استفاده شده در فن ( به ترتیب کیفیت: 1- Ball Bearing 2- Brush Less 3- Sleeve Bearing و....)

* در تکنولوژی جدیدی که از طرف کارخانه های مطرح در زمینه تولید کیس مطرح گردیده است، استفاده از فنهای بزرگ با ابعاد 22 الی 25 سانتی متری برروی کاور بغل می باشد. دراین روش علاوه بر دمیدن حجم بالایی ازهوای خنک بیرون کیس به درون کیس، صدای ایجاد شده توسط فن به مراتب کمتر از فنهای 12*12 و 8*8 سانتی متری شده است.این مدل ازفنها برروی کاوربغلهای جداگانه باقابلیت نصب برروی کیسهای 2002,2005Plus,2006,Prince,X Blade و .. توسط شرکت تولیدی سیستمهای آینده سیما عرضه شده است.

* محل مورد استفاده از فن ؛ همانطور که می دانید دربسیاری از موارد، فن به صورت مستقل ، کاملا بی صدا می باشد ولی پس از نصب برروی محل مورد استفاده ( مانند کیس ) ، صدای نا هنجاری تولید می نماید. در این مورد چند نکته را باستحضار شما می رسانم ؛

* اسکلت وبدنه کیس مورداستفاده ازاستحکام کافی برخوردارباشد.چراکه لرزش فن برروی بدنه ضعیف،موجب افزایش تصاعدی لرزش وصدای غیرمعمول می گردد.

* نصب صحیح فن ؛ توجه داشته باشید که حتما جهت فن و مسیر عبورهوا مطابق استاندارد بوده وکلیه پیچهای درنظرگرفته شده برای اتصال به بدنه، بسته شده باشند.

* محافظ فن ؛ این مورد دارای اهمیت فوق العاده ای دربحث نویز صوتی می باشد. شما حتما ملاحظه فرمودید هنگامی که فن به صورت جداگانه روشن می باشدو شما دست خود رابه آن نزدیک ونزدیک تر می کنید، صدای گردباد ایجاد شده افزایش پیدامی کندوهنگامی که فاصله انگشتان خودرابیشترمی کنید،مجدداصداکمترمیشود. همین قضیه درموردمحافظ هم صدق می کند.به عبارتی هرچه سوراخهای موجود بر روی محافظ ( یا بدنه کیس ) با ابعاد بزرگتری ( درشت تر ) باشند وفاصله آنها ازیکدیگرکمتر ( نزدیک تر ) باشد ، صدای عبور هوای کمتری ، شنیده می شود.

* درموردفیلتراستانداردکه قبلاهم به آن اشاره داشتیم، یکی ازمواردمثبت آن صدای کمتری می باشدکه درمقایسه بافیلتر غیر استاندارد دارد . این مطلب را در نظر داشته باشید که قرار دادن فیلتردرمداخل ورودی هوای کیس ، طبیعتا در افزایش صدا تاثیرگذار می باشد . ولی نباید اصل ( عدم ورود گرد و غبار محیط ) را فدای فرع ( افزایش نا محسوس صدا ) نماییم.

استحکام بدنه:
شما قطعابا این مسئله برخورد نموده ایدکه پس ازنصب سیستم، کیس شما لرزش زیادی پیداکرده است. این قضیه مربوط به ضخامت بدنه کیس واتصال صحیح بدنه به یکدیگر می باشد. یکی ازموارداصولی در زمینه تولیدکیس، تعیین حداقل ضخامت برای اجزای داخلی کیس می باشد. معمولااین ضخامت بین 600 الی1000 میکرو درنظر گرفته می شود.همچنین تعداد پرچهای اتصال قطعات داخلی کیس به یکدیگر، تعبیه صحیح شکاف و ریلهای کاوربغل و تعبیه تقویت کننده های اتصال، در کمک به رفع لرزش اضافی کیس تاثیر گذار می باشند.

آلیاژ ورق :
معمولا در ساخت بدنه کیسها ، از آلیاژهای مختلف مانند آلومینیوم، استیل، آهن و... استفاده می شود. ولی متداولترین و به صرفه ترین روش ، استفاده از یک نوع ورق فولادی معروف به SECC می باشد. ازمحاسن این نوع ورق ، ضد زنگ بودن، هدایت صحیح الکتریکی، وزن کمتر، فنریت بیشتر، مقاومت در برابر ضربه، دفع صحیح لرزش، هدایت صحیح نویز صوتی و از همه مهمتر دفع تشعشعات الکترو مغناطیسی می باشد.

رنگ کاری :
نوع رنگ کاری بدنه کیس باید مطابق با استاندارد باشد.این مسئله بدان معناست که نوع رنگکاری، کوره ای باشد وحداقل ضخامت لایه رنگ 030/0 میلی متردر نظر گرفته شده باشد. ضخامت لایه رنگ نیز در جلوگیری از ورود و خروج تشعشعات الکترومغناطیس تا ثیر گذار می باشد . همچنین در پروسه رنگ کاری دقت لازم به عمل آورده شود تادررنگ کاری کلیه قطعات ازیک ترکیب رنگ استفاده گردد. دراین رابطه حتما کیسهایی راملاحظه نموده اید که در زوایای مختلف ، رنگ قسمتهای مختلف بدنه با یکدیگر همخوانی ندارند. در ضمن بهتر است از نوع رنگی استفاده گردد که مطابق با شرایط استاندارد زیست محیطی RoHS باشد و به چرخه محیط زیست آسیب جدی نرساند.

نصب سریع و آسان قطعات:
اغلب ما درهنگام اسمبل نمودن سیستم، دستهای خود را بریده ایم و یااینکه مجبور شده ایم با فشار بیش از حد متعارف ، هارد و یا سایر قطعات را داخل کیس نصب نماییم. این موضوع به نوع خمکاری و پرسکاری بدنه کیس و محاسبه محل دقیق اتصال آنها به یکدیگر مرتبط می باشد. تولیدکنندگان مطرح در این زمینه اقدام به خم نمودن قسمتهای منتهی الیه ورقهای به کاربرده شده و محاسبه بسیار دقیق محل پرچکاری کیسها نموده اند تا علاوه بر جلوگیری از خراشیدگی بر روی دستها ، کلیه قطعات کاملا در جای خود قرار گیرند و با ایجاد شکاف و برآمدگی برروی ورقها، استحکام کیس رابه طرز چشمگیری افزایش داده اند.همچنین امکانات ویژه ای در کیسهای رده بالا در نظر گرفته شده است تاکاربر نیازی به پیچ نمودن قطعات نداشته باشد و به راحتی با فشردن یک اهرم ، قطعه مورد نظر را برجای خود ثابت نگه دارد.

طراحی پنل جلوی کیس:
رعایت تمامی موارد فوق به همراه زیبایی پنل جلوی کیس، می تواند یک محصول عالی به شمار آید. پنل جلوی کیس به عنوان نماد ظاهری سیستم در کنار مانیتور و کیبورد، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. رعایت تقارن و سادگی در کنار طراحی جذاب ، تنها از عهده طراحان کارکشته در این زمینه بر می آید. اغلب ممکن است ظاهر یک کیس بسیار عجیب و جذاب دریک فروشگاه توجه ما را جلب نماید، ولی پس ازخرید وگذشت مدت زمان کوتاهی،ازظاهر بسیار عجیب و غیر متداول آن خسته شویم. طراحی زیبا و در عین حال ساده در این مورد، هیچگاه شما را ازدیدن کیس خود خسته نمی کند وهمواره برای شما جذاب خواهد ماند. تعبیه پورتهای USB, Audio, Phone ... ازالزامات طراحی پنل های جدید می باشد. طراحی صحیح کلیدها که در صورت استفاده مکرردچار آسیب نگردندوهمچنین تعبیه شیارهای نامرئی عبور هوا در این بخش دارای اهمیت می باشند. مواردی مانند تعبیه Display و کنترل دمای داخلی کیس نیز ، بسته به نیازمشتریان، ازامکانات ویژه ای می باشند که تولیدکنندگان، بسته به شرایط بازارآنها را بر روی مدلهای مختلف عرضه می کنند و طبیعتا هر کدام به فراخور خود، موجب افزایش قابلیت های جانبی به همراه قیمت تمام شده کیس می گردند.
باتقدیم احترام

26:


27:

آقا ممنون از اطلاعتت

من يک پاور 300 وات دارم آيا با سيستم من که داراي مشخصات زير است سازگار است و کم نمي آورد؟


cpu intel 1.7GHz celeron

motherboard gigabyte GA-8IR533

graphic gigabyte radeon GV-R92128TE


hard maxtor 40G
سه تا رم دوتا 256 و يک عدد512

dvd writer sony

cd writer samsung

cd rom asus


سيستمfan

infrared

کارت 2.6 DVB skystar2

floppy drive panasonic


modem creative blaster
فن هارد

28:

راحتت کنم اگه کسی میخواد پاور تهیه کنه به فکر green باشه و بش

29:


به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،

اگر توان واقعی پاور شما 300 وات با ویرایش حداقل ATX 12V Ver1.3 باشد، با سیستم فوق مشکلی ندارد.

با تقدیم احترام

30:


به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،

از محبت و توجه شما به محصولات GREEN سپاسگزارم. ولی خوشبختانه در بازار سخت افزار امروزی ایران، پاور های با کیفیتی همچون TT, AcBel, OCZ, ... وجود دارند و این برای GREEN یک افتخار است اگر بتواند با ایشان رقابت صحیح و فنی داشته باشد.

با تقدیم احترام

31:

ok مرسي از راهنماييت

32:

ببخشيد دوباره مزاحم شدم
من اطلاعات روي پاور را در زير براي شما مي نويسم . آيا به نظر شما واقعا پاور من 300 وات است؟

mercury
300w
model:KOB AP4300X
ATX switching power supply


out put:
+3.3 ولت با شدت جريان 20 آمپر
+5 ولت با شدت جريان 30 آمپر
+12 ولت با شدت جريان 10 آمپر

made in china

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ضمن اين پاور از اون پاور ها هستش که روي کيس بوده چون که کيسم kobian هستش

33:

راستي اگه حالا فرضا پاور کم بياره سيستم خاموش ميشه ديگه نه ؟

الانم آن هستيد منتظر جوابتون باشم؟

34:

به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،

متاسفانه در بازار سخت افزار ایران ، بارها مشاهده نمودم که پاورهایی با توان 150 تا 200 وات ، با لیبل های 400 تا 700 وات به فروش می رسند. متاسفانه متاسفانه هیچ مرجعی قادر به پیگیری این موضوع نیست!

نکته ای که حائز اهمیت است این است که باید همگی دست به دست هم بدهیم و تولیدکنندگان و عرضه کنندگان پاور در ایران را به سمت ذکر ارقام حقیقی بر روی لیبل پاورهای خود ترغیب نماییم. شرکت آینده سیما Green ، از حدود 2 سال پیش اقدام به درج اعداد و ارقام حقیقی برروی پاورهای خود نموده است تا شاید در این زمینه بتواند پیشگام فرهنگسازی باشد ولی در این زمینه نیاز به حمایت مصرف کنندگان خود دارد.

با عرض شرمندگی، از این رو من نمی توانم در مورد پاور شما نظر خاصی داشته باشم. چرا که تاکنون این مدل پاور راتست نکرده ام. شاید هم واقعا 300 وات باشد.

با تقدیم احترام

35:


36:

به نام خدا

این مورد وابستگی شدیدی به کیفیت و طراحی مدار داخلی پاور شما دارد. یک پاور استاندارد در شرایط Over Load حداکثر موجب خاموشی سیستم و یا آسیب خود می گردد ولی یک پاور غیر استاندارد ....

با تقدیم احترام

37:

مرسي يه سوال ديگه هم دارم اميدوارم خسته نشده باشي

هر کدوم از قطعات سيستم من تقريبا چند وات برق مصرف ميکنند؟

38:

cpu intel 1.7GHz celeron .................................60W

motherboard gigabyte GA-8IR533 .....................40W

graphic gigabyte radeon GV-R92128TE................45W

hard maxtor 40G..........................................20W

Ram: 3*DDR............................................. ..35W

dvd writer sony............................................25 W

cd writer samsung.........................................20 W

cd rom asus.............................................. ..20W

System Fan............................................... ...5W

DVB Card skystar2.......................................20W

floppy drive panasonic....................................5W

modem creative blaster...................................5W

HDD Fan............................................... .....5W

Total............................................. ........................305W

البته این مسئله را در نظر داشته باشید که هیچگاه تمامی قطعات سیستم شما در حالت حداکثر مصرف خود نمی باشند، ولی توصیه می شود که همیشه بدترین شرایط مصرف را برای انتخاب پاور خود در نظر بگیرید و حتی کمی (10 تا 30 درصد) بالاتر از حداکثر مصرف سیستم ، پاور خود را انتخاب فرمایید.


با تقدیم احترام

39:


40:

آقا خيلي خيلي دستت درد نکنه واقعا زحمت کشيدي

اطلاعات جامعي در اختيار من گذاشتي مدتها بود که دنبال اين اطلاعات ميگشتم

مرسي

41:

به نام خدا

در مورد چگونگی محاسبه توان ، هر تولید کننده بسته به طراحی و ویرایش پاور خود اقدام به اعلام و درج توان های خروجی به صورت تک به تک شاخه ها و نهایتا رقم کلی توان می نماید. معمولا در بازار مشاهده شده که با استفاده از فرمول وات = آمپراژ * ولتاژ اقدام به ضرب و جمع نمودن کلیه اعداد مندرج برروی لیبل می نمایند . درحالی که این یک مورد کاملا اشتباه می باشد.

روش محاسبه کلی :

ابتدا و قبل از خواندن مطلب زیر ، به نمونه لیبل یک پاور در عکس زیر دقت فرموده و قدم به قدم همراه توضیحات این حقیر پیش روید .---- رنگ های زرد ، قرمز ، نارنجی و... نمایانگر رنگ کابل هر خروجی می باشد.

---- اعداد آمپراژ درج شده در هر شاخه ، میزان آمپراژی می باشد که خود آن شاخه به صورت مجزا و واحد توانایی ارائه آنرا دارد . اگر دقت بفرمایید برای مجموع آمپراژ شاخه های 5+ و 3/3+ یک توان مشترک در نظر گرفته شده است . یعنی به شرطی شما می توانید از شاخه 5+ میزان عدد درج شده آمپراژ را استخراج نمایید که مجموع توان کلی شاخه های 5+ و3/3+ از حداکثر توان درج شده برای مجموع این دوشاخه بالاتر نرود . همین قضیه در مورد شاخه های 12+ نیز صادق است . یعنی شما نمی توانید از کلیه خروجی ها به صورت مشترک حداکثر توان مندج شده را استخراج نمایید و برای مجموع توان شاخه های 12+ نیز ، یک حداکثر در نظر گرفته می شود. در آخر نیز مجددا برای مجموع توان های خروجی شاخه های 12+ ولت و مجموع توانهای خروجی شاخه های 5+ و3/3+ ولت ، نیز یک حداکثر در نظر گرفته می شود .( به عبارتی شما به شرطی می توانید میزان توان مندرج خروجی های 12+ را استخراج نمایید ، که مجموع توان مصرفی این شاخه ها و مجموع توان شاخه های 5+و3/3+ از میزان توان ( کومباین) کلی در نظر گرفته شده تجاوز ننماید) .

این موضوع را در نظر داشته باشید که میزان کومباین ها و آمپراژ های در نظر گرفته شده ، مختص به هر مدل و طراحی خاص مدار Pwm آن می باشد . به طور مثال معمولا اگر دو پاور از دوشرکت مختلف (با توان خروجی ، ویرایش و ... یکسان) را با هم مقایسه فرمایید ، ممکن است میزان توانهای در نظر گرفته شده و کومباینهای آنها با یکدیگر متفاوت باشد . ولی حداقل ها و حداکثرها در محدوده مشخص و از پیش تعیین شده در ویرایش های استاندارد Atx می باشند .


با تقدیم احترام

42:

چه جوري بايد بفهمم که ويرايش پاورم ATX 12V Ver1.3 هستش؟!

43:

به نام خدا


شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد ، که چگونه می توان یک پاور مناسب را از نظر ظاهری شناخت ؟ چرا که برای مصرف کننده نهایی امکان انجام تست های فنی وجود ندارد . در اینجا شما را با تعدادی از موارد ظاهری یک منبع تغذیه مناسب و استاندارد آشنا می کنیم که قطعاٌ در صورت رعایت شدن آنهاتوسط تولید کننده ، شمااین اطمینان راپیدا می کنید که منبع تغذیه مورد اشاره مناسب و در محدوده ای که استاندارد مشخص نموده ، تولید شده است و شما را در آینده با مشکلات ناشی از منبع تغذیه غیر استاندارد مواجه نمی نماید ؛

1-جهت استفاده درایران پاوری مناسب است که حتماٌ کلیدروشن وخاموش داشته باشد.
2- حداقل دارای استاندارد CE باشد وعلامت آن برروی برچسب نصب شده، درج شده باشد .

3- کابل برق پاوردرسه قسمت اصلی آن شامل؛ دوشاخه ، کابل و مادگی حتماٌ دارای علامات استاندارد باشد .4- ضخامت کابلهای خارج شده ازمنبع تغذیه متناسب با توان منبع تغذیه وکانکتورهای متصل به آنها حتماٌدارای علامات استاندارد باشند.به طور مثال یک پاوربا توان واقعی 300 وات حتماٌ بایددارای کابل های خروجی ، با ضخامت حداقل 18 AWG باشد .
( AWG : AMERICAN WIRE GAUGE ) : واحداندازه گیری قطر کابل ، بدون درنظر گرفتن مقیاس متریک می باشد . به نمونه های تبدیل شده این واحد به مقیاس متریک توجه نمایید :5- دارای کارت گارانتی شرکت تولیدکننده باشدوحتما تاریخ اتمام گارانتی درآن ذکر شده باشد.

6- علاوه بر مقدار توان حداکثر که بر روی برچسب ذکر شده است ، حتما و حتما مقدارتوان واقعی آن در قسمتی از برچسب ویا مدل ذکر شده باشد . چرا که برای کاربر فقط و فقط مقدار توان واقعی پاور اهمیت دارد .

7- حد اکثر تفاوت میان توان واقعی و توان حداکثر درج شده بر روی برچسب از 50% تجاوز نکرده باشد . اکثر شرکتهای ایرانی پاور 150 واتی خود را با درج اعداد و ارقام نجومی بر روی لیبل های خود (500 تا 700 وات) به بازار عرضه می نمایند و هیچ مرجعی قادر به پیگیری این موضوع نمی باشد . Peak یک کلمه کاملا بازاری می باشد که البته توجیه فنی هم دارد . مثلا عموم پاورها تا لحظه ای که Over Power Protection (اگر پروتکشن داشته باشند!!) آنها فعال شود قادرند حدود50 تا70 درصد بالاترازحدتوان واقعی خود را تحمل کنند. آن هم در مدت زمانی کمتر از یک دقیقه! ولی این اصلا و ابدا نباید برای مصرف کننده ملاک انتخاب باشد.

8- مهمترین قسمتی که ازنظرظاهری می توان یک پاورمناسب راشناخت ، ارتفاع ترانس های به کار برده شده در مدارداخلی آن می باشد. ارتفاع ترانس سوئیچینگ در پاورهای استانداردی که توان مناسبی دارند معمولاٌ بیشتر از4 سانتیمترمی باشد ، حال آنکه ارتفاع ترانس در پاورهای ضعیف بازاردرحدود 2 تا 3 سانتیمتر می باشد . از نظر فنی هرچه ارتفاع ترانس بیشتر باشد قدرت وتحمل آن دربرابر آمپراژ عبوری بیشتر می شود .
9- بر چسب نصب شده بر روی جعبه پاور ، خوانا و شامل موارد زیر باشد :

- محدوده ولتاژ ورودی،جریان ورودی وفرکانس کاری برروی آن درج شده باشد .

- علاوه بر مقدار توان خروجی حداکثر ، مقدار توان خروجی واقعی نیز بر روی آن درج شده باشد .

- نام کارخانه تولید کننده و یا عرضه کننده آن به همراه علامت تجاری آن، برروی برچسب درج شده باشد.

- نام آزمایشگاه های تایید کننده و همچنین کلیه علامات استانداردهای کسب شده ، بر روی آن درج شده باشد.

- مشخصات ولتاژهای خروجی و همچنین مقدار آمپراژ عبوری هریک ازآنها به طور مجزا ، برروی آن درج شده باشد .
10- حتما و حتما نوع ویرایش پاور بر روی لیبل ذکر شده باشد.با تقدیم احترام

44:


45:


به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،

جهت دستیابی به نوع ویرایش یک پاور ، نیاز به آشنایی با شرایط استانداردهای ATX 12V و همچنین تجهیزات تست مخصوصی می باشد.
انشاءا.. ظرف امروز یا فردا شما را با شرایط تئوری این استانداردها آشنا می نمایم.


با تقدیم احترام

46:

سلام.

دوست عزیز voltage +3.3 تو کامپوترم کم تر از حد خودش هست و کامپوترم هم زیاد هنگ میکنه و وقتی هم هنگ میکنه صفحه screen کلن میره انگار که خاموش باشه.
پاور من atx 400 turbo هست.
آیا مشکل از پاور هست و میشه حلش کرد؟


47:

به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،

ولتاژ خروجی شاخه 3/3 ولت پاور شما ، بسیار پایین تر از محدوده 5 درصد اعلام شده نوسط استاندارد ATX 12V می باشد و این می تواند لطمات جبران ناپذیری به Ram , VGA, M.B شما برساند.خصوصا اگر گرافیک شما AGP باشد.

پیشنهاد می گردد پاور خود را بلافاصه تعمیر و یا تعویض فرمایید.


با تقدیم احترام

48:

به نام خداویرایش پاور تحت استاندارد ATX :

یکی ازمتغیرهایی که درمنابع تغذیه کامپیوتری وجود دارد ، ویرایش و تناسب پاور با سخت افزار هر دوره می باشد.ساختارداخلی منابع تغذیه کامپیوتری از ابتدا تا کنون دارای چند ویرایش مختلف می باشند .

توليد منابع تغذيه تحت استاندارد ATX 12V از فوريه سال 2000 ميلادي با ويرايش 1.0آغاز گرديد. اين طراحي درحالت عمومي فقط شامل خروجي هاي+5V +12V , -5V , -12Vبود كه بر مبناي سوئيچ كامل جريان عمل مي نمود .
در آگوست همان سال ويرايش 1.1 به بازار آمد . تفاوت اين ويرايش ، اضافه شدن خروجي 3/3+ و پايه ريزي فرمت اوليه منبع تغذيه به شكل امروزي بود . از ديگر تغييرات ايجاد شده در ويرايش 1.1 طراحي سيگنال PS-ON براي منبع تغذيه بودكه به واسطه آن مادربرد با ارسال پالس براي منبع تغذيه،‌ توانايي روشن وخاموش كردن آن را داشته باشد.همچنين منبع تغذيه نيزبايد مدت زماني رابراي ذخيره شدن اطلاعات و برگشت به حالت قبل از بارگذاري ، محاسبه نمايد تا در حالتي كه اطلاعات باز مي باشند ، دستگاه خاموش نگردد . در غير اين صورت به هنگام روشن شدن مجدد دستگاه ، عمليات Scan Disk انجام خواهد پذيرفت . اين زمان در استاندارد ATX 12V بين 10ms تا 100msدر نظر گرفته شده است .
اين ويرايش تا ژوئن سال 2002 ميلادي به همان شكل به بازار عرضه مي گرديد. از اين مقطع ويرايش 1.2 كار خود را آغاز نمود . در اين طراحي مبحث حداقل توان مصرفي ( Low Load ) در شاخه +5V يكي از مهمترين تغييرات به وجود آمده بود. يعني تازماني كه از بخش خروجي مثبت 5 ولت جرياني معادل حداقل 3 آمپر عبور نكند منبع تغذيه در رگولاسيون ولتاژ صحيح خود قرار نمي گيرد .


ويرايش ATX 12V Ver1.3 :

اين ويرايش درآوريل سال 2003 ميلادي تحت استاندارد ATX 12V به بازار آمد . طراحي دراين ويرايش علاوه بر مواردي كه در ويرايش 1.2 به آن اشاره شد، شامل موارد زير نيز بود:

= به روزرساني بخش توان منبع تغذيه وبالا بردن مقدار جريان خروجي از كليه شاخه ها.

= فعال سازي و برنامه ريزي جهت بالا بردن راندمان منبع تغذيه ( Efficiency ) .

= بالا بردن راندمان منبع تغذيه در مقطع Full Load از68% به 70% بازدهي كامل .

= اضافه كردن و متمايز نمودن كابل و كانكتور Serial ATA ( SATA ) .

= طبقه بندي نمودن نويزصوتي ودرنتيجه كاهش اين نويزتا كمترين حالت تعريف شده.

= تنظيم مجددرگولاسيون متقابل و طراحي به شكلي كه براي هركدام از واحدهاي خروجي ولتاژ ، مقدار مشخصي توان وجود داشته باشد كه اين مسئله براساس طراحي و نياز سخت افزارهاي هردوره متفاوت مي باشد. به طور مثال در طراحي ويرايش 1.2 مقدار توان كلي خروجي شاخه +5V بالاتر از مقدار توان خروجي شاخه +12V قرار گرغته بودكه اين مسئله در ويرايش 1.3 تقريبا به صورت مساوي در هردو شاخه تعريف گرديده بود .با تقدیم احترام

49:

به نام خدا


ويرايش ATX 12V Ver2.0 :

اين ويرايش در فوريه سال 2003 ميلادي خود را به بازار سخت افزار معرفي نمود . چرا كه در اين مقطع كم پس ازعرضه ويرايش1.3 شاهدانقلابي درتكنولوژي توليدات سخت افزاري بوديم. در سخت افزارهاي جديد پس از آن دوره ، توان مصرفي اصلي بر روي شاخه +12V متمركز گرديده است . بر اين اساس در طراحي ويرايش 2.0 مبناي اصلي توان خروجي بر عهده خروجي شاخه +12V قرار داده شده است . توجه شما را به مهمترين تغييرات ايجاد شده در طراحي ويرايش 2.0 تحت استاندارد ATX 12V جلب مي نماييم :

= افزايش توان شاخه+12V واارائه آن درحداقل دوشاخه مجزا. ( به دليل افزايش جريان دراين بخش) طبق استاندارد ATX در صورت اعمال بار بیش از 18 آمپر بر روی خروجی 12 ولت ، نیاز به معرفی شاخه دوم 12 ولت می باشد. یکی دیگر از دلایل جداسازی شاخه های خروجی 12 ولت عدم تاثیر گذاری هارمونیک های شاخه 12 ولت اول بر روی دیگر شاخه های 12 ولت می باشد که موجب گردیده دامنه نویز خروجی شاخه های دوم به بعد بطور چشمگیری کاهش یابد و سیستم شما راحت تر و بدون تداخل فرکانسهای اضافی به کار خود ادامه دهد. معمولا شاخه 12 ولت اول برای تغذیه الکترو موتورها استفاده می گردد.

= اضافه شدن چهار واحد به كانكتور اصلي خروجي در منبع تغذيه و معرفی کانکتور 24 پین متناسب با سخت افزار روز ، یکی از مهمترین مواردی بود که از نظر ظاهری ، مصرف کننده را متوجه تغییر تکنولوژی به کاربرده شده می نمود. متاسفانه گاها مشاهده می شود که در بازاراز تبدیل 20 به 24 پین استفاده می شود و هیچ سوالی در ذهن ایشان مطرح نمی شود که اگر قرار بر استفاده از پاورهای 20 پین بود ، چرا مادربردها از کانکتور 24 پین استفاده می نمایند؟ در حقیقت این تغییر شکل ، هشداری بابت افزایش مصرف سخت افزار ها از شاخه 12 ولت پاور بود!

= افزايش راندمان منبع تغذيه دراين طراحي باتوجه به تغيير توان هر شاخه خروجي .

= به روز رساندن جدول مصرف و توان خروجي منبع تغذيه .

= به روزرساندن رگولاسيون متقابل وتنظيم اثرگذاري مصرف ولتاژهرشاخه برروي ولتاژشاخه ديگر.

= به روز رساندن مقدار جريان عبوري از كليه شاخه ها نسبت به سخت افزارها .

= تهيه وتوليد منابع تغذيه باقدرتهای 350 و 400 وات سازگار با سخت افزار.

= حذف خروجي -5V ازروي كانكتور اصلي خروجي ( تغذيه كننده كارتهاي ISA ).

= حذف كانكتور AUX از روي خروجي هاي منبع تغذيه .

= اضافه شدن واحد كنترل حرارت به طراحي داخلي منبع تغذيه .


ويرايش ATX 12V Ver2.01 :

درژوئن سال2004 ميلادي سري جديد منبع تغذيه باويرايش 2.01 تحت استاندارد ATX 12V وارد بازار گرديد . در ويرايش 2.01 علاوه بر رعايت كليه موارد لحاظ شده در ويرايش 2.0 شاهد در نظر گرفته شدن موارد ذيل نيز بوديم .

= كاهش درصد خطاي خروجي شاخه +3.3V

= كاهش و كنترل نویز و ریپل در خروجي دوم شاخه +12V يعني +12V2 .

= حذف كامل بخش خروجي -5V از روي برد داخلي .

= افزايش توان شاخه +5V/SB از حداقل 2.0A به بالا .


ويرايش ATX 12V Ver2.1 & ATX 12V Ver2.2 :

مارس سال 2005 ميلادي شاهد ارائه دو ويرايش 2.1 و 2.2 تحت استاندارد ATX 12V بود ،كه در حقيقت يك ويرايش محسوب مي شوند و تنها در ويرايش 2.2 نقايص مشاهده شده در ويرايش 2.1 به سرعت برطرف گرديده شده و از ارائه آن به بازار جلوگيري به عمل آمده است.
توجه شما را به مهمترين تغييرات اعمال شده در ويرايش 2.2 جلب مي نماييم :

= تصحيح و افزايش مجدد مقدار توان خروجي شاخه دوم +12V ( +12V2 ) .

= بالا بردن راندمان منبع تغذيه در كليه مقاطع ( Low Load ~ Full Load ) به بالاتر از 70 درصد بازدهي كامل .

= افزايش توان كابلها و كانكتورهاي خروجي و ايزولاسيون كامل ترمينال خروجي شاخه +12V در هر دو شاخه بر روي برد اصلي منبع تغذيه .

= توليدوعرضه اين طراحي با توان هاي 450 و 500 و 550 وات، متناسب با سخت افزارهاي اين دوره .با تقدیم احترام

50:

آقا دستت درست.اما یه خورده عامیانه تر مشاوره کن تا ما هم چیزی حالی مون شه!

من یه سیستم دارم با هارد 160 سی پی یو 3.2 و رم 512 و یه دیویدی رم و یه سی دی رایتر هم روش نصبه.

میخام یه هارد تهیه کنم. به نظر شما چند وات بگیرم؟چه مارکی؟

عزت مزید

51:

به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،

در صورت امکان نوع سوکت پردازنده خود ، مدل کارت گرافیک و همچنین مدل مادربردتان را اعلام فرمایید. در خدمت شما خواهیم بود.

با تقدیم احترام

52:

بازم از اين لطفا بكن

53:

سلام
قصد خرید پاور GP250A (green)رو دارم فقط مشخصات سیستمم رو مینویسم ممنون میشم اگه با این پاور تناسب ندارند بگید:

sound card:Creative AudioPCI (ES1371,ES1373) (WDM)

vga:NVIDIA GeForce 6200(256mb)(agp)

modem:Motorola SM56 Speakerphone Modem

cpu:intel(R)celeron(R)2.53 GHz

Hard:maxtor 80 plus

MB:asus p4p800s-x

CD RW/DVD rom (LG)(combo

ram:512 king stone

Standard floppy disk

با تشکر

54:


55:


به نام خدا


دوست خوب من؛
سلام،

بهترین و مناسب ترین پاور GREEN جهت سیستم شما ، مدل GP330A می باشد. ارزش فنی این مدل پاور ( اعم از ویرایش ، توان ، تناسب ، نویز ، راندمان ، کراس رگولاسیون ، عمر مفید و ... ) بسیار بالاتر از ارزش مابه التفاوت قیمتی آن با پاور GP250A می باشد.

در صورت تمایل می توانید با استفاده از لینک های زیر ، تفاوت های فنی این دو مدل را بررسی فرمایید ؛


البته مدل GP330A در دوطرح فن کوچک و فن بزرگ ارائه می گردد. پیشنهاد این حقیر استفاده از مدل فن کوچک آن می باشد. چرا که یک فن 8 سانتی، کولینگ مناسب تری را برای خود پاور به همراه دارد ولی تنها حسن فن 12 سانتی پاور ، اختلاف صدای ناچیز آن با فن 8 سانتی می باشد و از نظر فنی مورد اول ارجحیت دارد.


با تقدیم احترام

56:


مادربرد:
ASUS P4V8X-X
سوکت پردازنده: 478

کارت گرافیک: Nvidia corp GeForce FX 5200

CPU: P4_ 3.2GHZ

اینم باقی سیستم:

CD-Rom Drive : TEAC CD-W540E
DVD-Rom Drive : PIONEER DVD-ROM DVD-106
Monitor Type : LG Electronics StudioWorks 7 - 16 inchs

البته به همراه یه هارد 160 مکستور دور بالا.

عزت مزید

57:

به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،

پیشنهاد این حقیر برای معرفی پاور متناسب با سیستم شما ، پاور GREEN مدل GP380A با قیمتی در حدود 32 هزار تومان می باشد. این هم مشخصات فنی آن :
با تقدیم احترام

58:


59:

‍CAse & POWER جان

سلام

مشخصات سيستم منو که يادت هست ؟

ميتوني بگي پاور من چند وات برق شهر 220 ولت مصرف ميکنه؟

ممنونم

60:به نام خدا


دوست خوب من؛
سلام،


میزان مصرف انرژی هر مدل پاور ، وابسته به سه پارامتر می باشد:

1- میزان مصرف قطعات سخت افزاری شما از پاور

3- میزان ولتاژ ورودی پاور

2- میزان راندمان پاور شما ( که قبلا در مورد آن توضیحات مختصری داده ام )

به طور مثال؛
فرض کنیم سیستم سخت افزاری شما 300 وات مصرف انرژی دارد و ولتاژ برق ورودی پاور شما 220 ولت باشد ، حال اگر راندمان پاور شما 80 درصد باشد، تقریبا 1.7 آمپر از برق شهری مصرف می نماید. درحالی که در همین شرایط ، یک پاور با راندمان 70 درصدی تقریبا 1.95 آمپر از برق شهری مصرف می نماید.


با تقدیم احترام

61:

به نام خداعوامل موثر در راندمان پاور :


متاسفانه امروزه راندمان معرفی شده برای اکثر محصولات الکترونیکی ، راندمان حقیقی آن محصول نمی باشد و صرفا جنبه تبلیغاتی دارند. این مسئله درمنابع تغذیه امروزی نیز ملاحظه می گردد. اهمیت این موضوع از آن جهت است ، که راندمان معرفی شده باید برای کلیه مقاطع ولتاژ ورودی با فرکانس مشخص و لودهای حداقل تا حداکثر در خروجی اندازه گیری گردد.

به طور واضح تر سخن بگویم، میزان راندمان پاور ( به صورت کاملا مختصر و مفید ) ، با سه معیار رابطه دارد:

1- میزان ولتاژ ورودی ؛ ممکن است راندمان یک پاور با ولتاژ تثبیت شده ورودی در دامنه کاری آن که متناسب با طراحی آن است ، بالای 80 درصد باشد ولی با افت ولتاژ ورودی ، راندمان آن به طور تصاعدی کاهش یابد و به مرز 65 درصد برسد.

2- میزان بار گیری ؛ ممکن است راندمان یک پاور تحت 50 تا 80 درصد بارگیری، بالای 80 درصد باشد ولی با افزایش یا کاهش میزان بار، این رقم تا مرز 70 درصد تنزل یابد.

3- نوع طراحی و کیفیت قطعات مورد استفاده ؛ در این مورد باید به طور بسیار مفصل تری در آینده بحث نمود.همانطور که در شکل زیر ملا حظه می فرمایید، میزان اتلاف انرژی یک پاور ( که با رنگ قرمز مشخص گردیده است) در لودینگ های مختلف ، متغیر می باشد.

همینطور در نمودار زیر ملاحظه می فرمایید که شکل موج در دو بخش جریان و ولتاژ ورودی به صورت عمودی و زمان به صورت افقی ترسیم شده است. با توجه به این نمودار، می توان به راحتی تصحیح این شکل موج را که منجر به بالا رفتن راندمان می گردد ، ملاحظه نمود.

به صورت کلی پاورهایی دارای راندمان بسیار مناسب می باشند که در کلیه مقاطع تحت بارگیری و با ولتاژهای متغییر ورودی ، راندمانی بالای 80 درصد داشته باشند. (مطلبق نمودار زیر)

اینگونه پاورها معمولا با مصرف کمتر انرژی و طول عمر بالای خود ، قادرند هزینه پرداختی در هنگام خرید خود را طی مدت زمان مشخصی ( بسته به میزان ساعات کارکرد و مقدار مصرف از آنها ) جبران نمایند.

لازم به ذکر است که کلیه راندمانهای اعلام شده برای پاورهای GREEN حداقل راندمان آنها می باشد. به طور مثال راندمان اعلام شده برروی لیبل پاور GP580B رقمی معادل >80% اعلام شده است. یعنی در بدترین شرایط کاری راندمان این پاور 81 درصد و در شرایط متعارف می تواند تا مرز 85 درصد برسد. ضمنا راندمان کلیه پاورهای ویرایش ATX 12V Ver2.0 ~ ATX 12v Ver 2.2 شرکت GREEN در بدترین شرایط ، حداقل 72 درصد و در شرایط متعارف 80 درصد می باشند.

در شکل زیر جدول نمونه راندمانهای به دست آمده برای پاور GP580B شرکت GREEN را در شرایط کاری مختلف ملاحظه می فرمایید :


در پایان توصیه می شود به اعداد اعلام شده برای راندمان پاور ، بیشتر دقت فرمایید .

با تقدیم احترام

62:بسیار متشکر.

63:

به نام خدا
آشنایی با کانکتورهای خروجی پاور:امروزه کانکتورهای خروجی در منابع تغذیه کامپیوتر ، دارای تنوع و تعداد خاصی شده اند و طبیعی می باشد که این تنوع کانکتورها بر روی تمامی پاورها قابل اجرا نمی باشد. بلکه بنا به شرایط خاص ، توان و ویرایش هر مدل پاور، می توان شاهد وجود یا عدم وجود برخی از این کانکتورها بود. در این مبحث قصد داریم تا شما را با شکل ظاهری و نوع ولتاژ به کاررفته شده در این کانکتورها، آشنا نماییم.


- کانکتور ATX Main :


- در شکل بالا نمای کلی یک کانکتور 24 پین مادربرد ، با قابلیت تبدیل به 20 پین را ملاحظه می فرمایید. لازم به ذکر است که معمولا اینگونه کانکتورهای 24 پین را به طور مجزا (20+4 پین) بر روی پاورها ملاحظه می فرمایید و این به دلیل آن است که قابلیت نصب برروی مادربردهای 20 پین را داشته باشد.
توجه داشته باشید که پاورهای 24 پین را می توان برروی مادربردهای 20 پین نصب نمود ولی پاورهای 20 پین را نباید برای مادربردهای 24 پین استفاده نمود. متاسفانه اغلب فروشندگان به صرف روشن شدن مادربردهای 24 پین با پاورهای 20 پین، این کار را به کرات انجام می دهند و یا از تبدیل 20 به 24 استفاده می نمایند. ولی آیا از خود سوال نموده اند که اگر قرار بر این بود، چرا شکل ظاهری کانکتور مادر بردها و پاورهای جدید 24 پین شده است؟ همانطور که در تعاریف استاندارهای ATX عنوان شد، نوع مصرف مادربردها و قطعات سخت افزاری از یک مرحله خاص به بعد، تغییر یافت و پیرو آن سازندگان مادربرد و پاور تحت استانداردهای جدید ، اقدام به طراحی و تولید محصولات خود نمودند. این مورد تغییر شکل نیز به نوعی یک هشدار برای مصرف کنندگان بود!
حال اگر پاور 20 پین برروی یک مادربرد 24 پین نصب گردد ، چه اتفاقی می افتد؟
به دلیل فشار مضاعف و جریان بالایی که دیگر کانکتورهای پاور برای تامین ولتاژ کانکتورهای متصل نشده متحمل می گردند ، پس از مدتی ( بستگی به نوع سخت افزار و میزان توان مصرفی ایشان ) این کانکتورها خاصیت اولیه خود را از دست می دهند (تغییر رنگ و سولفاته شدن فسفر برنز کانکتورها ) و موجب افزایش غیر طبیعی نویز در این محل می گردند و عملا کارآیی سیستم پایین آمده و درصد آسیب قطعات سخت افزاری به شدت بالا می رود.کانکتور ATX P4 :


- در شکل بالا نمونه ای از کانکتور 4 پین را که عموما وظیفه تامین ولتاژ پردازنده را دارند، ملاحظه می فرمایید.کانکتور EATX :


- درشکل بالا نمونه ای ازکانکتورهای جدید 8 پین ، معروف به EATX را ملاحظه می فرمایید. این کانکتور ها در گذشته برای تغذیه مادربردهای سرور و پردازنده های سرور مانند Xeon ها استفاده می گردید . ولی اکنون با توجه به افزایش میزان مصرف پردازنده های امروزی ، می توان این کانکتورها را بر روی مادربردهای نیمه حرفه ای جدید نیز ملاحظه نمود و معمولا در این کانکتورهای 8 پین از دو خروجی مجزای 12 ولت پاور استفاده می گردد. لازم به ذکر است این خروجی در پلات فرم جدید مادربرد ها ، مانند AMD4*4 ، تا 2 عدد افزایش یافته است و متناسب با آن این کانکتور در پاورهای EPS سال 2007 ، تا دو عدد مشاهده می گردد. (مانند پاور GP1030B شرکت GREEN ).کانکتور Molex معروف به IDE :


- درشکل بالا نمونه کانکتور 4 پین مولکس را ملاحظه می نمایید که اغلب جهت راه اندازی فنها، اپتیکال درایوها و هاردهای قدیمی معروف به IDE استفاده می گردند.کانکتور Serial ATA معروف به SATA :- در شکل بالا، نمونه کانکتورمخصوص هاردهای SATA راملاحظه می فرمایید. اگر دقت نمایید در اینگونه کانکتورها از سه خروجی اصلی پاور یعنی خروجی های 3/3 و 5 و 12 با رنگهای نارنجی، قرمز و زرد استفاده شده است. نکته مهم در این بحث استفاده اشتباه از کانکتورهای تبدیل IDE به SATA می باشد. در این روش شما عملا ولتاژ نارنجی رنگ یعنی همان 3/3 ولت خروجی پاور را به هار SATA خود نمی رسانید. درست است که در این حالت هم هارد SATA کار می کند ولی با این روش شما عملا قابلیت های هارد SATAII خود را کاهش داده اید و علاوه بر آن هارد خود را در معرض آسیب جدی قرار داده اید.کانکتور Floppy :
- در شکل بالا، نمونه کانکتور فلاپی را ملاحظه می نمایید.کانکتور PCI Express معروف به PCIE :
- درشکل بالا ، شما نمونه کانکتور خروجی 6 پین مخصوص کارتهای PCI E را ملاحظه می کنید. درست است که این نوع کانکتور در همه کارتهای گرافیکی PCI Express استفاده نمی شوند، ولی رده های بالای اینگونه کارتها ، نیاز مبرم به ورودی مجزای ولتاژ مورد نیاز خود دارند و به دلیل مصرف بالای آنها ، اینگونه کانکتورها فقط بر روی پاورهای بالاتر از توان واقعی 380 وات تعبیه می گردند. همچنین جهت ساپورت تکنولوژی های SLI, Cross Fire که از دو کارت به صورت همزمان استفاده می گردد ، پاورهای حرفه ای دارای 2 تا چهار خروجی 6 پین PCIE می باشند.همجنین در شکل بالا نمونه کانکتورهای 8 پین PCI Express جدید را ملاحظه می فرمایید. همانطور که شما هم مستحضر می باشید، هیولاهای جدید گرافیکی که توسط کمپانی های NVIDIA, ATI به بازار عرضه شده اند ، مصرف انرژی فوق العاده بالایی دارند. مصرف از شاخه 12 ولت اینگونه کارتهای گرافیکی به حدی بالا رفته است که به جهت عدم آسیب دیدگی کانکتورها ( که در بالا بحث شد ) ، این کمپانی ها بر روی اینگونه کارتهای خود اقدام به تعبیه دو کانکتور 6 پین و یا یک 8 پین و یک 6 پین در کنار یکدیگر نموده اند. در این مورد در آینده به طور مفصل تری بحث خواهیم نمود. این کانکتورهای جدید را می توان در پاورهای EPS 2.91 Rev2007 ملاحظه نمود.


کانکتور 6 پین EEB :
در شکل بالا نمونه جدید کانکتورهای 6 پین معروف به EEB را ملا حظه می فرمایید. این کانکتور را می توان برروی مادربردهای جدید مانند Tyan ملاحظه نمود. پاورهای SSI EPS 3.51 از این تکنولوژی پیروی می نمایند. شکل ظاهری این کانکتورها بسیار شبیه به کانکتورهای 6 پین PCIE می باشد ولی نوع ولتاژ ارائه شده در آنها کاملا متفاوت می باشند. در این مورد در آینده به صورت مفصل تری بحث خواهیم نمود.با تقدیم احترام

64:

سلام ..
تاپيك را مهم كردم .
ممنون /.

65:

به نام خداجناب آقای حداد عزیز؛
با سلام،


از بابت عنایت و توجه شما به این موضوع ، بی نهایت سپاسگزارم. امیدوارم بتوانیم با راهنمایی های صحیح ، اصولی و فنی کاربران محترم، قدمی هر چند ناچیز در رشد و ارتقای سطح فرهنگ عمومی سخت افزاری ایران عزیزمان برداریم.
با تقدیم احترامات ویژه

66:

به نام خداجناب Gabana عزیز؛
با سلام،


از بابت عنایت و توجه شما به این موضوع ، بی نهایت سپاسگزارم. امیدوارم بتوانیم با راهنمایی های صحیح ، اصولی و فنی کاربران محترم، قدمی هر چند ناچیز در رشد و ارتقای سطح فرهنگ عمومی سخت افزاری ایران عزیزمان برداریم.
با تقدیم احترامات ویژه

67:

واقعا وجود همچین شرکت های ایرانی (آینده سیما+فراسو+مادیران و...) در عرصه آی تی و کامپیوتر باعث افتخار است....
***********************************
البته با این که بعضی ازمحصولات مونتاژ می باشد...
ولی این هم باعث پیشرفت می باشد(منظور شرکت آینده سیما نبود! بلکه مادیران می باشد!)

68:

سلام
دوست عزیز واقعا تاپیک خوب و جالبی است.

ازتون تقاضا دارم اگه امکان داره درباره ی نحوه ی تعمیز کردن داخل کیس ها نیز توضیح دهید
ممنون

69:
به نام خدا


دوست خوب من؛
سلام،


در مورد نحوه تمیز نمودن قطعات داخل سیستم، قبلا مطلب جالبی را خوانده بودم. با اجازه نگارنده محترم و با درج لینک مربوطه ، عینا آن مطالب را برای شما قرار می دهم :با تقدیم احترام[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


تمیزکاری کامپیوترتمیز کردن کامپیوتر و قطعات آن نه تنها باعث افزایش عمر سیستم میشود بلکه در نحوه کارکرد کامپیوتر در شرایط خوب کمک زیادی میکند. فاصله زمانی که طی آن باید کامپیوتر را تمیز کنید بستگی به محیطی دارد که کامپیوتر در آن کار می کند.
زمانی که نیاز دارید تا کامپیوتر را تمیز کنید بستگی به محیطی دارد که کامپیوتر در آن کار میکند مثلا کامپیوترهایی که در اماکن عمومی کار میکنند باید هر ماه تمیز شوند. اما کامپیوترهایی که در منزل مورد مصرف قرار میگیرد شاید در یک فاصله زمانی 6 ماهه نیاز به تمیزکاری داشته باشند. اگر هنگام کار با کامپیوتر سیگار میکشید یا محیط کار کامپیوتر، پرگرد و خاک است باید هر دو ماه یکبار آنرا تمیز کنید. اما بطور معمول توصیه میکنم تا هر 6 ماه یکبار کار تمیزکاری داخل کامپیوتر انجام شود.

- هنگام تمیزکاری داخل کامپیوتر شدیدا توصیه میکنم که از جاروبرقی برای تمیزکردن قطعات داخلی کامپیوتر استفاده نکنید چون جاروبرقی تولیذ الکتریسیته ساکن میکند که برای قطعات الکترونیکی داخل کامپیوتر فوق العاده خطرناک است و احتمال خرابی کامپیوتر را بشدت بالا میبرد. جاروهای باطری دار کوچکی مخصوص تمیزکردن داخل کامپیوتر وجود دارد که در صورت نیاز میتوانید از آنها استفاده کنید. توصیه من بهره گیری از اسپری هوای فشرده است که میتوانید از فروشگاههای قطعات الکترونیکی تهیه کنید. اما قسمت بیرونی بدنه کامپیوتر میتواند بوسیله جاروبرقی تمیز شود.

- یادتان باشد که هیچوقت مایع تمیز کننده را مستقیما به قطعات داخلی اسپری نکنید و اگر لازم است که از مایع استفاده کنید ابتدا آنرا روی پارچه بریزید و پارچه را روی آن بخش بکشید.

- هنگام تمیز کردن کامپیوتر باید حتما دستگاه را خاموش کرده و کابل برق را از پریز جدا کنید.
هیچوقت داخل کامپیوتر را با آب، خیس نکنید.

- برای تمیز کردن کامپیوتر نیاز به پارچه، آب، الکل سفید، مایع ظرفشویی، جاروی برقی برای تمیزکردن بیرون کامپیوتر، گوش پاک کن، اسفنج، قلم مو، جارو باطری دار مخصوص و البته دستبند ضد الکتریسته ساکن دارید.

- در اولین قدم کامپیوتر را خاموش کرده و آنرا از برق بیرون بکشید.

- ابتدا قسمت بیرونی بدنه کامپیوتر را با جاروبرقی تمیز کنید و تمام درزها و منافذ عبوری هوا را تمیز کنید. سپس میتوانید قسمت بیرونی بدنه کامپیوتر را با پارچه آغشته به آب و کمی مایع ظرفشویی تمیز کنید. مطمئن شوید که تمام درزها و راههای عبوری هوا از مو و گرد و غبار تمیز شود.
- حال بدنه کامپیوتر را باز کنید تا قسمتهای داخلی کامپیوتر در رویت قرار گیرد. به CPU نگاه کنید. توجه کنید که غبار میتواند در ورای پنکه و لابلای رادیاتور سی-پی-یو خود را پنهان کند. ممکن است بدنتان حاوی الکتریسیته ساکن باشد. توصیه میکنم تا از یک عدد دستبند ضدالکتریسیته استفاده کنید. آنرا به مچ دستتان ببندید و سر دیگر آنرا به جایی وصل کنید که الکتریسیته را به زمین تخلیه کند مانند لوله آب، بدنه میز فلزی،... این دستبند را میتوانید از مغازه های فروش قطعات الکتیونیکی تهیه کنید. حال میتوانید قلم مو را برداشته و به آرامی و با دقت حواشی CPU را تمیز کنید تا خاک و گرد و غبار از لابلای رادیاتور و پنکه خارج شود.
- به روی مادر برد نگاه کنید و هرجا گرد و غبار دیدید آنرا با قلم مو بزدایید. حین این کار بسیار مراقب باشید تا قطعات کوچک مخصوصا جامپرها را جابجا نکنید. بعد از آن میتوانید از اسپری هوا استفاده کنید تا گردوغبار تمیز شود. هنگام استفاده از اسپری مراقب باشید که آنرا سرپا نگهدارید و هنگام مصرف کج نکنید که ممکن است مایع از آن خارج شود و روی قطعات بپاشد. بدین ترتیب خطر خرابی قطعات افزایش مییباد. جهت اسپری کردن را طوری تنظیم کنید که هوا بتواند گردوغبار را بسمت بیرون بدنه کامپیوتر فوت کند. نهایتا جاروی کوچک باطری دار مخصوص تمیزکاری کامپیوتر را مصرف کنید تا گردهای باقیمانده را بمکد. مجددا توصیه اکید میکنم که هرگز از جاروی برقی معمولی برای تمیز کردن داخل بدنه کامپیوتر استفاده نکنید زیرا این نوع جاروبرقیها تولید الکتریسیته ساکن میکند که خطر خرابی قطعات داخل کامپیوتر را بشدت افزایش میدهد.
- حال زمان مناسبی است تا پنکه ها و فن های داخل بدنه را نیز تمیز کنید.

- هنگام جاروکردن داخل بدنه کامپیوتر هم بسیار مراقب باشید که قطعات کوچک روی ماردبرد مانند جامپرها جابجا نشوند.

- توجه به پاور ساپلای یا همان منبع تغذیه نیز اهمیت بسیاری دارد. پنکه آنرا با صبر و حوصله تمیز کنید و سعی کنید خاک را از پره های پنکه آن تمیز نمایید.

- برای تمیز کردن داخل CD-Drive توصیه میکنم از ابزار مخصوص این کار استفاده کنید که در مغازه های کامپیوتری بفروش میرسد. کیتهای مخصوص تمیزکردن CD-DRIVE را تهیه و مصرف کنید. اگر تجربه بیشتری با کامپیوتر و امور فنی آن دارید میتوانید این درایو را باز کرده و با گوش پاک کن ( بدون آغشته نمودن به الکل یا مواد تمیزکننده دیگر ) داخل آنرا تمیز کنید اما برای افراد کم تجربه این عمل به هیچ عنوان توصیه نمیشود.

- برای تمیز کردن CD میتوانید از پارچه نرم آغشته به آب استفاده کنید و سطح زیر آنرا بصورت دورانی از مرکز بسمت خارج تمیز کنید. اگر آلودگی بخصوصی در سی دی دیده میشود که با آب تمیز نمیشود میتوانید برای آن قسمت از کمی الکل سفید استفاده کند.
- برای تمیز کردن درایو فلاپی نیز میتوانید از کیتهای آماده اینکار استفاده کنید که در مغازه های فروش وسایل کامپیوتری عرضه میشود. در این مرحله نیز اگر تجربه کار فنی با کامپیوتر دارید میتوانید درایو را باز کرده و با گوش پاک کن هدهای خواندن/نوشتن و بازوهای درایو را به دقت و آرام تمیز کنید. هنگام تمیز کردن هدها یادتان باشد که آنها را از جای خود بیرون نبرید که اگر قفل کند دیگر کار نخواهد کرد. برای افراد کم تجربه در کارهای فنی کامپیوتر بازکردن درایو را به هیچ عنوان توصیه نمیکنم.

- هارددیسک عملا تمیزکردن فیزیکی ندارد زیرا تکنولوژی آن بسیار بالاست و نباید آنرا باز کرد. تمیز کردن آن در واقع عمل دیفراگ است که از طریق برنامه انجام میشود.

- [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در مقاله ای جداگانه به تفصیل بیان شده است.

- برای تمیز کردن شیشه مانیتور میتوانید از تمیزکننده شیشه معمولی که در خانه استفاده میکنید کمک بگیرید. فقط باید مطمئن شوید که مانیتور حتما خاموش باشد و آنرا از برق بکشید. این مایع تمیزکننده را ابتدا به یک پارچه بدون پرز اسپری کنید و پارچه را بروی شیشه بکشید. با جاروبرقی تمام راههای عبوری هوا را بخوبی تمیز کنید. توصیه اکید میکنم از قرار دادن هر نوع کاغذ و کتاب برروی مانیتور مخصوصا بخشهای تهویه مانیتور هنگام کار بشدت اجتناب کنید که نه تنها میتواند باعث خرابی مانیتور شود بلکه احتمال آتش گرفتن آنرا افزایش میدهد. بدنه مانیتور را میتوانید با پارچه آغشته به آب و مایع ظرفشویی بخوبی تمیز کنید.
اما اگر مانیتورتان LCD است روش کار اندکی فرق میکند. این مانیتورها از شیشه ساخته نشده اند لذا هیچوقت هیچ مایعی را مستقیما بروی آن اسپری نکنید و از دستمال کاغذی از هر نوع برای تمیز کردن آن استفاده نکنید که باعث خش افتادن بروی صفحه آن میشود. اگر میخواهید صفحه مانیتور LCD را تمیز کنید پیشنهاد میکنم از یک پارچه کتان نرم خشک استفاده کنید. اگر صفحه مانیتور بخوبی تمیز نشد میتوانید کمی الکل به پارچه بزنید و صفحه مانیتور را با آن تمیز کنید.
نگارنده : سرکار خانم شهبازی

70:

دوست عزیز ممنون از جوابتون
خیلی عالی بود
تشکر

71:

به نام خدا

همانطور که در صحبتهای قبلی اشاره مختصری به ویرایش پاورها تحت استاندارد ATX 12V داشتیم، در این مبحث می خواهم توجه شما را به اهمیت این موضوع جلب نمایم.
متاسفانه در بازار امروزه پاور در ایران ، هنوز شاهد عرضه پاورهایی با ویرایش های قدیمی مانند 1.2 , 1.3 می باشیم. شاید این موضوع با قیمت تمام شده و فروش اینگونه پاورها رابطه مستقیم داشته باشد. چرا که در این رده تولید پاورها، توجه خریدار و فروشنده بیشتر برروی قیمت کالا متمرکز گردیده است. ولی به چه قیمتی؟!

همه ما می دانیم که سخت افزارهای امروزی در تمامی رده ها ( چه معمولی و چه حرفه ای ) ، بیشترین میزان مصرف انرژی را از شاخه 12V+ پاور دارند، حال آنکه پاورهای ویرایش 1.3 در بالانس قدرت در خروجی خود ، از 5+ ولت قوی تری برخوردار می باشند.
به نمودار مقایسه ای راه اندازی و استمرار توان دو شاخه اصلی ولتاژ خروجی پاور در لودینگ های مختلف یک پاور 300 واتی با دو ویرایش مختلف 1.3 و 2.2 تحت استاندارد ATX 12V توجه بفرمایید همانطور که قبلا اشاره شد، برای توان خروجی دو شاخه 5+ و 3.3+ یک مجموع در نظر گرفته می شود)

شاید با این نمودار که به بررسی و مقایسه بالانس خروجی های پاور در چند ویرایش مختلف پرداخته شده است، درک موضوع راحت تر و گویا تر به نظر آید :
اهمیت این موضوع به گونه ای است، که در حال حاضر اغلب تولیدکنندگان مطرح در دنیا ، به هیچ عنوان پاورهایی با ویرایش پائین تر از ATX 12V Ver2.0 تولید نمی نمایند. چرا که راندمان و کارآیی سیستمهای امروزی با نصب اینگونه پاورها به اندازه ای افت پیدا می کند که به هیچ عنوان قابل توجیه نمی باشد . ارزش کا رآیی پاورهای ویرایش 2 به بالا ، به مراتب بالاتر از ارزش مابه التفاوت ریالی اینگونه پاورها در مقام مقایسه با پاورهای ویرایش ATX 12V Ver1.3 می باشد.

متاسفانه اینگونه پاورهای از رده خارج در بازار جهانی را ، می توان به کرات در بازار ایران یافت. حتی شرکتهایی که ادعای کیفیت دارند - همچون GREEN - هنوز در سبد تنوع زیاد پاورهای خود ، دو مدل پاور با اینگونه ویرایش 1.3 را عرضه می نمایند.


درک اهمیت این موضوع از طرف مصرف کنندگان ایرانی و حرکت به سمت تقاضای محصولات به روز شده ، می تواند مهم ترین عامل در جهت حذف اینگونه کاستی ها و سهل انگاری های شرکتهای داخلی باشد.


به امید فردایی بهتر
با تقدیم احترام

72:

با سلام
آيا شما مدل 580A هم داريد.چون در سايت rayansaba اين گونه اشاره شده.قيمت حدودي پاور 580B چقدر هست(قيمت حدويد فقط ) با تشكر

73:

به نام خدا

دوست من؛
سلام،

متاسفانه در اعلام مدل پاور GP580B توسط این سایت محترم، اشتباهی صورت گرفته است. در صورت لزوم شما می توانید از لینک ذیل، مشخصات فنی این پاور را دریافت نمایید:البته قیمت این پاور در نمایندگی های پخش GREEN حداکثر 85000 تومان می باشد. به عنوان مثال ، شما می توانید از نماینده ذیل استعلام فرمایید:


با تقدیم احترام

74:

جناب Case & Power عزيز، از راهنمايي مفيدتان تشكر ميكنم موفق باشيد

75:

جناب Case & Power سلام
ورژن 1.3 پاور هاي ATX12V داراي كانتكتور اصلي 20 پين هستن . در طراحي اصليشون كه اينطور آمده .
اين مدل شما چطور هست كه 24 پين داره ؟

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مدل GP300A

76:

Gabana عزیز؛
سلام،

سوال بسیار جالبی را مطرح نمودید. این پاور علی رقم ویرایش 1.3 ،دارای کانکتور ( 24pin ( 20+4 پین می باشد! در حقیقت با تغییراتی که در بالانس خروجی های این مدل ایجاد شده است ، از توان خروجی 12 ولت بیشتری در مقایسه با سایر مدلهای ویرایش 1.3 بازار برخوردار است . این پاور برای سیستمهایی مناسب است که نیاز به پاور 24 پین دارند ولی از پردازنده های Celeron استفاده می کنند و دارای گرافیک خیلی معمولی می باشند . اگر دقت فرموده باشید در قسمت پیشنهادی سیستم متناسب ، از عبارت Celeron LGA775 , P4 S478 استفاده شده است.
همانطور که مستحضرید در بازار ایران از اینگونه سیستمها به تعداد بالایی استفاده می گردد و این پاور قادر به پشتیبانی از اینگونه سیستمها می باشد. ولی عقل و استدلالات فنی حکم می کند که حتی برای اینگونه سیستمهای Celeron LGA775 از پاورهای ویرایش 2.0 به بالاتر استفاده گردد. متاسفانه با اینکه اختلاف قیمت این پاور 300 واتی با یک پاور 330 واتی ویرایش 2.0 ، در حدود 5 هزار تومان می باشد ، ولی همچنان تمایل بازار به خرید این مدل پاور بیشتر است!


با تقدیم احترام

77:

سلام
من از شرکت آینده سیما پاور و کیس گرفتم
پاور 1030 گرفتم 230 هزار تومان و
یه کیس گرفتم مدل silent storm طوفان بی صدا به قیمت 55 هزار
باور کنید یکی از یکی عالیترند
پاور اصلا صدا نداره
کیس خیلی خنک میشه و فن های اون اصلا صدا نداره

78:


پیمان عزیز؛
سلام،

از بابت ارائه نظر شخصی اتان در مورد محصولات جدید GREEN سپاسگزارم. در صورت امکان مشخصات کلی سیستم خود را بفرمایید تا سایر دوستان نیز از سخت افزار مورد استفاده شما آگاه گردند. اگر درست در خاطرم مانده باشد ، گرافیک شما GeFORCE 8800GTX بود؟


با تقدیم احترام

79:

سلام
بله درسته
سیستم من:
main giga qd6
vga giga geforce 8800 Gtx
ram ocz 2gig
hard 500 maxtor sata2
key board mouse logitech wireless
sound card audigy 2 creative
من شهرستانم و کیس و پاور را به سفارش مهندس عزیز آقای جواد عمرانی که در خدمات پس از فروش آینده سیما
هستند گرفتم.
من قبل از این پاور از پاور 750 استفاده می کردم که صدای ویز ویز داشت و خطا از این بود که برق به طور کامل به گرافیک نمیرسید
باور کنید انتخاب کیس و پاور مناسب خیلی خیلی مهمه
شما هم بی زحمت اون جمله ( مهم نیست ولی خواندنش هم نمی تواند خالی از لطف باشد! ) را از عنوان تاپیک بردارید
چون فکر کنم همه به اهمیت کیس و پاور ایمان دارند

80:

بیشتر افت قطعات و نیم سوز شدن خازنها و سایر ، به خاطر عدم انتخاب کیس و پاور مناسب است
وقتی پاور مناسب نباشه ، احتمال سوختن قطعات خیلی بالاست
متاسفانه بعضی فروشنده ها قطعات بالا پیشنهاد میکنند ، ولی هر چی کیس و پاور دم دستشونه به طرف میندازند

81:

آخه فروشنده نگاه مي كند مي بيند پاور كيس 550 وات هست Perfect و بعد سيستم سنگني هم مي بندد فكر مي كند جواب مي دهد تازه بعضي از پاورها خيلي گرم مي شوند كه ديگه بدتر

82:

صدای فن هم خیلی مهمه
بعض پاور ها بعد از روشن کردن یه صدای بلندی دارند و تا آخر همینگونه هستند
ولی بعضی ها این گونه نیستند و به تناسب استفاده از پاور فن انها شروع به کار می کند و صدای
اونا بیشتر میشه
درسته اقا

83:

به نام خدا


پیمان عزیز؛
سلام،

فرمایش جنابعالی کاملا صحیح می باشد. در این راستا ، سیستم جدید Fan Delay نیز به زودی توسط GREEN و با همکاری شرکت Seventeam به بازار عرضه می گردد. در طراحی مدار اینگونه منابع تغذیه، با بالابردن راندمان و استفاده از سیستم خنک کننده های گازی و هیت سینکهای مسی و... ، فن پاور تا رسیدن دمای محیط داخلی پاور به مرز 35 درجه سانتی گراد ، کاملا ایستاده و بدون حرکت می باشد. پس از آن و بنا به میزان باری که از آن کشیده می شود ، از 800 دور در دقیقه شروع وتا 3200 دور در دقیقه ( متناسب با حرارات داخلی) تغییر دور می دهد. در صورت کاهش میزان بارگیری و در نتیجه کاهش حرارت داخلی تا زیر 35 درجه ، مجددا فن پاور می ایستد. این روش تشخیص دما و تغییر دور ، با توجه به هیت سینکهای مسی و ارتباط لوله های محتوی سیال مخصوص ( انتقال کامل و سریع حرارت) بسیار سریع عمل نموده و سبب کاهش میزان صدای پاور به طرز چشمگیری می شود. ( همچنین سایز فن این پاور 8*8 سانت با عمق 3 سانتی متر می باشد که در ساخت محور آن از دو بلبرینگ استفاده شده است و کاملا Silent , Brushless می باشد).


با تقدیم احترام

84:

خيلي ممنون ..
خيلي مطلب جالبي بود .

85:

اگه این طوری باشه که خیلی جالب میشه
منتظر این قطعه میشویم ( مظفر خانی )

86:

با تشکر از جناب Case & Power به خاطر مطالب مفیدتان

چند سوال داشتم:1- منظور از فشار قوی چیه؟

2- این علائم مربوط به چه استانداردی هستند؟

3- نشان استاندارد اتحادیه اروپا در منبع تغذیه چه چیزی رو نشان می دهد؟

4- بر اساس مندرجات توان واقعی این پاور باید 320W باشد؟

5- ویرایش این پاور چیه؟

87:
به نام خدا

دوست خوب من ؛
سلام،


1- عموما برروی لیبل پاورها ، شاهد هشدارهایی مبنی بر اینکه درب پاور باز نگردد ، می باشیم. دلیل این مسئله ولتاژِ بالای سر خازنهای ورودی و ترانس اصلی سوئیچ می باشد که در صورت بروز اشکال در پاور و عدم تخلیه این ولتاژ که بسته به نوع پاور و خازن استفاده شده ممکن است تا 1000 ولت نیز باشد، ممکن است به فرد نا آگاه ، آسیب برساند. ولی عموما از عبارت Danger, High Voltage یا Caution Hazardous استفاده می گردد.

2- علائمی که شما به آن اشاره دارید مربوط به آزمایشگاه استاندارد بسیار بسیار سختگیرانه UL می باشد. (Underwriters Laboratories ) شماره های زیر آن نیز مربوط به شماره پرونده و مشخصات دریافت کننده این گواهی می باشد.

3- استاندارد CE ، عموما برای محصولاتی ارائه می گردد ، که حداقل شرایط و ضوابط کیفیتی و ایمنی استاندارد های از پیش تعیین شده اروپا را داشته باشد. مواردی مانند؛
* داشتن لاین فیلتر EMI متناسب با پاور در بخش ورودی .
* استفاده از PCB Board استاندارد و مقاوم در برابر آتش سوزی .
* تعبیه صحیح خازنهای X,Y و تعریف ترمینال ارت.
* استفاده از کلید ، کانکتور ورودی و خروجی ، فن ، پوشش بدنه SECC و ... با درج علائم استانداردهای مربوطه.
* یک سری موارد ایمنی که انشاا.. در آینده بیشتر در مورد آن بحث خواهیم نمود.

نکته جالب اینجاست که شخصا پاورهایی را در بازار ایران دیده ام که هیچکدام از علائم اولیه مربوط به این استانداردها را نداشته ولی علامات CE , Ul , ...برروی لیبل آنها به چشم می خورد!!

4- در مورد تخمین توان واقعی از روی لیبل پاور ( با توجه به اینکه اکثر پاورهای عرضه شده در ایران، از ذکر اعداد و ارقام واقعی پرهیز می کنند) کار صحیح و اصولی نیست. همچنین در این لیبل اعداد Combined (مجموع در نظر گرفته شده در بالانس خروجی ) منظور نشده است . فقط باید به صورت عملی تست شود.

5- این مورد هم با بند شمار 4 مرتبط می باشد. ولی با توجه به اینکه اعداد ذکر شده معمولا در بالاترین حالات خود ، اعلام می شوند ، حتی با این صورت هم ویرایش این پاور ATX12V Ver1.3 به عقب تر می باشد.با تقدیم احترام

88:

نظر شما در مورد پاور های Acbel چیه؟

89:

لطفا بهترین کامپیوتر را برام بنویسید (بهتریییییییییییییییییییی یییییین)

90:


به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،

صحبت در مورد پاورهای AcBel واقعا لذت بخش است. از نظر این حقیر پاورهای AcBel بالاتر از توان 400 وات ، بهترین و جدی ترین حریف پاورهای GREEN از نظر کیفیتی می باشند. ولی متاسفانه قیمت این برند یک مقداری بالاتر از استاندارهای سبد خانوار ایرانی می باشد.

با تقدیم احترام

91:


92:به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،

متاسفانه تجربه و تخصص این حقیر در مورد سخت افزار و معرفی آن بسیار محدود می باشد، اما اگر در مورد کیس و پاور سوالی داشته باشید ، در خدمتگذاری حاضرم . خوشبختانه در این فروم اساتید بزرگواری وجود دارند که شما دوست عزیز، می توانید از تجربیات ایشان بهترین بهره را ببرید.


با تقدیم احترام

93:

با سلام
برای این سیستم چه پاوری بگیرم؟
با تشکر

intel Core2dou E6400 2.13 2MB Cach
Asus p5B-E
1Gb OCZ(2*512)
Asus 7900GS
320Gb Maxtor
HDD Fan 12cm
DVD RW sony
CD Rom Asus
Modem Zoltrix 2 Chip
Mouse Farasso
Keyboard Farasso
Case Fan: 2
Case Perfect

ولی تا چند وقت دیگه می خوام CPU رو عوض کنم و E6600 بگیرم.

94:

دوست خوب من؛
سلام،

بهترین و مناسب ترین پاور برای سیستم شما ، GP580B می باشد. متاسفانه در حال حاضر این پاور را به سختی می توان در بازار یافت. ولی اگر مایل بودید به من پیغام شخصی بدهید تا برایتان تهیه نمایم.


با تقدیم احترام

95:

با سلام
خیلی ممنون از لطفتون....
نظرتون در مورد GP680B چیه؟
ارزش پرداخت پول بیشتر را دارد؟
متشکرم

96:

دوست خوب من؛
سلام،

طبیعتا توان 100 واتی بالاتر GP680B یک امتیاز ویژه در قیاس با GP580B به شمار می آید. ولی برای سیستم شما همان GP580B کفایت می کند واگر بحث هزینه ای وجود نداشته باشد، مشکل خاصی جهت جایگزینی این مدل نمی باشد.
با تقدیم احترام

97:

لطفا در مورد پاورهای نسل جدید که بدون فن هستند ،
توضیح مختصری بدید

98:

بله حتما ارزششو داره
راستی بعضی میگن چرا پول اضافه میدی پاور بالا می خری ، در صورتی که با یک نوسان برق میسوزه و انگار پولتو هدر دادی
نظر شما درباره این حرف چیه
ببخشید سلام یادم رفت
سلام دوستان

99:

با سلام
در مورد پاورهای ACBEL کسی اطلاعی داره؟
رفته بودم پاساژ ایرانیان، 400W Active PFC را می گفت 75000 تومان.....!
این Active PFC چی هست؟
525W را می گفت 145000 تومان،آیـــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــا درست است؟

به من کامپیوتر داره بی پــــــــــــــــــــــــ ـــــــــاور کمک کنید.
دیگه خسته شدم (من در مورد انتخاب قطعات خیلی خیلی خیلی خیلی حساس هستم)
حالا ببینید سر بقیه قطعات چی کشیدم!!!!!!!!

با تشکر

100:
به نام خدا


دوست خوب من؛
سلام،

شما خودتان خیلی حساسیت به خرج می دهید. GP580B که خدمت شما پیشنهاد دادم ، هم Auto Active PFC می باشد و هم 580 وات واقعی است و هم قیمتش 85 هزار تومان.
درست است که پاورهای AcBel پاورهای خوبی هستند ، ولی شما می توانید با همان کیفیت ، یک پاور گرین را 60 هزار تومان ارزانتر خرید نمایید و علاوه بر آن از گارانتی خوبی برخوردار شوید .

گارانتی پاورهای EPS شرکت آینده سیما GREEN، گارانتی تعویض می باشند.با تقدیم احترام

101:

به نام خدا


پیمان جان؛
سلام،


انشاا.. در اولین فرصت اطلاعات کاملتری را برای شما و سایر دوستان عزیز قرار خواهم داد. ببخشید ، چرا که مشغله کاری بیداد می کند و امیدوارم از من دلگیر نشده باشید.

با تقدیم احترام

102:

مطالب شما صحیح است.
ولی با تجربه ای که من در ضمینه سخت افزار دارم این یکی از بهترین پاور ها در رده 15هزار تومان است. البته من این پاور را 14 هزار تومان با 18 ماه گارانتی خریدم و دارای فن 12 سانتی است و نسبت به پاور های دیگر (که معمولا با افت ولتاژ در یک یا چند ولتاز خاص هستند) کارایی خوبی دارد و افت ولتاژ در هیچکدام از ورودی ها وجود ندارد، مدارات داخلی آن نیز نسبت به پاور های این رده کمی متفاوت است

مشخصات سیستمم: CPU 915 , VGA X200 , H.D.D 2X , RAM 2X , PCI Card 2X , CD ROM , DVD WR , FAN10 3X

103:


به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،

شما به نکته مهمی اشاره داشتید. هر کیفیتی ، یک ارزش خاص دارد و مصرف کننده با در نظر گرفتن جمیع موارد و آگاهی کافی می تواند بهترین انتخاب را انجام دهد.

ولی یک اصل را فراموش ننمایید:
عموم پاورها در شرایط عادی مصرف و تثبیت ولتاژ ورودی، مشکل خاصی ندارند ولی در شرایط نامتعارف ولتاژ ورودی و مصرف ....


با تقدیم احترام

104:

با سلام و عرض ادب
با تشکر از Case & Power عزیز
من بلاخره 680B خریدم.
فقط یه سوالی داشتم...
مگه تو این سری EPS ها سوکتها مشکی نیست؟وتمامی سیمها دارای روکش؟
با تشکر

105:


به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،

انشاا.. که مبارک شما باشد.


واما...
پاور GP680B دارای ساختار داخلی کاملا مشابه با GP780B می باشد ( Dual Seperate Board ). شما قطعا می دانید که GP780B درحدود 160000 تومان می باشد و ما اگر می خواستیم GP680B را با همان امکانات جانبی (مانند کانکتورهای مشکی و روکش کابل Mesh) ، به بازار عرضه نماییم ، قیمت فروش آن چیزی در حدود 140 هزار تومان می شد.
واحد بازرگانی شرکت، با مشاوره واحد فنی ، اقدام به حذف موارد غیر الزام آور این پاور نمود تا علی رغم حفظ کیفیت کلی ، بتوان این پاور GP680B را با قیمت متعادل تری به بازار عرضه نمود. ( این موارد در استاندارد SSI EPS غیر الزام آور می باشند).
از طرفی پیشنهاد واحد فروش هم در این مورد دخیل بود. چرا که قیمت GP580B که 85 هزار تومان بود، با یک جهش غیر معقول ، در رده GP680B به 140 هزار تومان می رسید( چیزی نزدیک به دوبرابر ، برای 100 وات اضافه تر!).

با توجه به جمیع موارد فوق، فکر می کنم این بهترین کار برای حفظ کیفیت و تعدیل قیمت ، GP680B بود.با تقدیم احترام

106:


با سلام و عرض ادب
خیلی ممنون....
مسئله ای که باعث شد این سوال را بپرسم این بود.....
چند وقت پیش تو یکی از نمایندگیهای گریین یه دونه 580B بود که کانکتورهای مشکی و روکش داشت!!!
از تمام راهنمایهایتان کمال تشکر را دارم.

شاد و پیروز باشید.

107:


به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،

فرمایش شما کاملا صحیح است . در رده پاورهای EPS GREEN فقط GP680B به دلیل تعدیل قیمت ، روکش Mesh کابل ندارد و رنگ کانکتورهایش سفید است.


با تقدیم احترام

108:

شما در پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برای [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پاور 330 پیشنهاد دادید؟ یا در پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برای [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پاور 380 پیشنهاد دادید؟ چرا؟

آیا یک پاور 500 معمولی (15هزارتومانی) برای این سیستم ها زیاد نیست؟

چگونه است که همین سیستم ها با پاور 300 که زیر 180W توان واقعی دارد(به گفته مرکز گارانتی) چندین سال است که دارند کار می کنند؟

سیستم های جدید (به خصوص در قسمت مادربورد) دارای کنترل کننده های منبع تغذیه هستند! چگونه پاور می تواند به سیستم صدمه بزند!؟

بیشترین میزان کارکرد یک سیستم که اینجانب برخوردم شده بود یک سرور بود که پس از 3 سال 9000 ساعت کار کرده بود! آیا عمر مفید یک موضوع بی اهمیت نیست؟
به فرض اینکه یک سیستم 24 ساعته روشن باشد پس از 3 سال معادل عدد 26280 می شود!؟ مگر یک سیستم چند سال کار خواهد کرد؟!

به نظر من حتی موضوع مصرف انرژی نیز نباید چندان قابل اهمیت باشد.


ببخشید به هرحال حرف هایی است که باید زده شود109:


به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،

از اینکه سوالات جالبی را مطرح نمودید ، سپاسگزارم.

همه چیز در توان پاور خلاصه و محدود نمی شود. پارامترهایی مانند ویرایش ، نوع شاخه مصرفی ، نویز و ریپل و ... در انتخاب یک پاور متناسب دخیل می باشندو این حقیر همیشه سعی می کنم که در معرفی پاور متناسب با یک سیستم، اضافه شدن چند قطعه محدود به سیستم در آینده را مد نظر قرار دهم. طبیعی می باشد که پرداخت مبلغ ناچیز اضافی در هنگام خرید اولیه، می تواند شما را از تحمیل یک هزینه مجدد خرید پاور در صورت اضافه نمودن یک ODD و HDD نجات دهد. در مورد میزان مصرف از شاخه مشخص 12 ولت هم ، جناب آقای پیمان درخشانی که در این فروم حضور دارند، می توانند گواه مناسبی باشند. شاید سیستم ایشان در بدترین شرایط کاری هم ، بیشتر از 500 وات مصرف ننماید ولی این نوع مصرف مشخص سیستم ایشان از شاخه 12 ولت بود، که فقط پاور 1030 واتی برایشان پیشنهاد نموده بودم . البته این موضوع در دنیای سخت افزار امروزی جدید می باشد ولی خیلی خیلی اهمیت ویژه ای دارد.

سیستمهای قدیم که شما می فرمایید چندین سال است که با یک پاور 180 واتی کار کرده اند، واقعا مصرفی بیش از همان 180 وات نداشته اند ولی امروزه میزان مصرف قطعات کامپیوتری به شکل تصاعدی افزایش یافته است و مقایسه این دو کار صحیح و اصولی نمی باشد. مثلا شما تا دو سال پیش ، به صورت خیلی خیلی محدود پاورهای 500 وات واقعی را در سایتهای خارجی ملاحظه می فرمودید ولی امروزه شاهد پاورهای 1000~2000 واتی در سایتهای معتبر خارجی هستیم که خود گواه این موضوع می باشد.

کنترل کننده در حقیقت وظیفه تصحیح سطح ولتاژ و تبدیل به ولتاژ مورد نیاز سایر کامپوننتها را برعهده دارد، ولی خود دارای دامنه مشخص و محدودی می باشد. طبیعی می باشد که اضافه ولتاژ یا نویز بیش از حد مجاز، می تواند خود سبب بروز اشکال در کارآیی این قسمت گردد. یعنی شما تاکنون سیستمی را ملاحظه نفرموده اید که به علت استفاده از پاور غیر استاندارد یا نا متناسب با سخت افزار، دچار آسیب جدی شده باشد!

MTBF میزان ساعات کارکرد هر دستگاه در شرایط متعارف و استاندارد ( ولتاژ ، حرارت ، رطوبت و ... استاندارد) می باشد که در شرایط آزمایشگاهی تخمین زده می شود و فقط معطوف به پاور نیست و شما در مورد هر دستگاهی خصوصا الکترونیکی، با مقوله مهمی مثل MTBF در مشخصات فنی آن مواجه خواهید شد. متاسفانه با توجه به ولتاژ نا مناسب در ایران عزیزمان و شرایط آب و هوایی مختلف ، گاها این عمر مفید تا 10/1 هم کاهش می یابد و طبیعتا 5/1 صد هزار ساعت ، رقمی معادل 10000 ساعت و 10/1 سی هزار ساعت ، رقمی معادل 3000 ساعت خواهد شد. پس این موضوع در همه شرایط به نفع مصرف کننده تمام خواهد شد.

موضوع مصرف انرژی هم موضوع بسیار بسیار مهمی می باشد. آیا می دانید هر شخصی که سیستم دارد ، اگر 0.25 کمتر از برق شهری مصرف نماید ، در سال چه صرفه جویی درمیزان مصرف انرژی نموده است. حال اگر این میزان را در مجموع دارندگان سیستم کامپیوتری ضرب نماییم، چه بار بزرگی را از دوش تامین کننده براشته ایم.


دوست من، طرح موضوعات انتقادی با بار فنی ، قطعا تاثیر بیشتری برروی این حقیر و سایر کاربران محترم خواهد داشت و از شما متشکرم.


با تقدیم احترام

110:

دیگه قصد ندارم در مورد موضوعات قبلی بحث کنم

پاور ها در زمانی که خاموش هستند همچنان کار می کنند:

برق مورد نیاز مادربورد از کدام یک از سیم ها و ولتاژها تامین می شود؟

لطفا کمی در این مورد توضیح دهید و این جریان چه میزان است؟

احتمالا باید مقدار قابل توجهی باشد؟

(کلیه قسمت های متحرک سیستم من در زمان استندبای خاموش می شوند حتی فن منبع تغذیه ولی جریان داخل رم ها و پورت ها همچنان وجود دارد)

111:


به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،


ولتاژ مورد اشاره شما به نام 5V/SB+ و بارنگ بنفش برروی کانکتور اصلی پاور شناخته می شود. عموما جریان این شاخه در حالت حداکثر ، 2 آمپر برای پاورهای معمول در نظر گرفته می شود. ولی این میزان در پاورهای حرفه ای و EPS بین 3 تا 6 آمپر می باشد. عموما Stand By در مدار PWM کاملا ایزوله و مجزا می باشد و تا زمانی که ولتاژ ورودی پاور قطع نشده باشد ، این ولتاژ در خروجی پاور مشاهده می گردد. یکی از ویژگی های اصلی این خروجی در پاور ها ، عدم تعیین Low Load برای آن می باشد. به عبارتی این ولتاژ تحت بالانس PWM نمی باشد و با میزان بارگیری های مختلف از صفر تا حداکثر جریان در نظر گرفته شده برای آن، می بایست ولتاژ تثبیت شده ای در خروجی این شاخه داشته باشیم.وظیفه اصلی این ولتاژ آماده نگاه داشتن مدار PS-ON مادربرد و پاور ، جهت استارت اولیه سیستم می باشد. همچنین وظیفه تامین ولتاژ پورتهای USB از دیگر وظایف این شاخه به شمار می آید.


با تقدیم احترام

112:

برای این سیستم پاور چند وات خوبه؟
i
ntel core2 duo,E6600
main bord:P5b

113:به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،

درصورت امکان ، مشخصات کامل سیستم خود ، خصوصا نوع گرافیکتان را بفرمایید.با تقدیم احترام

114:

با تشکر از توضیحاتتان

PWM مخفف چه کلمه ای استبرای این سیستم پاور چند وات خوبه؟
i
ntel core2 duo,E6600
main bord:P5b
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

115:

case & power ممنون از ايجاد تايپيك و ادامه دادن آن به صورت مطلوب.
مشخصات سيستم :
HDD:160GIG
FDD
RAM:512+256+256
COMBO
VGA:ATI RADEON 9600
CPU:P4 3000FULL
MN:ASUS P4P800SE
MODEM
چه پاوري؟با توجه به همين مشخصات و اينكه 14 ساعت در روز روشن است(مصرف برق)
ضمنا كيس فن ندارد

116:به نام خدا


PULS WHIDH MODUTATION


با تقدیم احترام

117:


به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،

ضمن تشکر از لطف شما، پیشنهاد این حقیر در صورتیکه مایل به انتخاب پاور GREEN باشید ، مدل GP380A می باشد.


البته با توجه به ساعات استفاده طولانی ، بهتر است نسبت به تثبیت ولتاژ ورودی کامپیوتر خود اقدام فرمایید. جهت سلامت پاور و سیستم شما ، این قضیه مهم تر است.

با تقدیم احترام

118:


ممنون.چه امكاناتي دارد؟و منظور از تثبيت ولتاژچيه؟(محافظ؟؟)قيمت؟در صورت ارتقا سيستم جوابگو هست؟تا چه ميزان؟

119:

به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،

اگر برروی عکس پاور مورد اشاره کلیک فرمایید، مشخصات کامل آنرا ملاحظه خواهید نمود. ضمنا قیمت این پاور GP380A در حدود 32 هزار تومان می باشد. همچنین حتما نسبت به کولینگ مناسب سیستم خود اقدام فرمایید.
منظور از تثبیت کننده ولتاژ، با توجه به وقوع شرایطی مانند Surge. Sag و خصوصا Spike در برق شهری ما ، استفاده از استابلایزر و یا UPS می باشد. اغلب محافظ های معمول بازار ، عکس العمل مناسبی در این گونه شرایط ندارند.
انشاا.. درآینده پیرامون این شرایط نامناسب در برق شهری به طور مفصل تری بحث خواهیم نمود.


با تقدیم احترام

120:به نام خدا


دوست خوب من؛
سلام،

ارتقا به چه میزان؟

اگر بخواهید مجموعه VGA,MB,CPU سیستم کنونی خود را ارتقا دهید، پاور پیشنهادی GP380A جوابگو نخواهد بود. ولی در صورت ارتقا به صورت واحد هر کدام از این قطعات مذکور (که بعید می دانم) و یا اضافه نمودن یک تا دو عدد درایو ، مشکلی نخواهید داشت. (خواهشا فقط کولینگ مناسب فضای داخلی کیس فراموش نشود).


با تقدیم احترام

121:

ممنون جهت كولينگ چه پيشنهادي داريد؟كيس را عوض كنم؟؟كيسهاي سبز فاقد پاور هستند؟

122:


به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،


- نیاز به تعویض کیس نمی باشد. فقط فنهای قسمت جلو و انتهایی کیس خود را نصب نمایید. به صورتیکه فن جلو هوارا به سمت داخل و فن پشت هوا را به سمت خارج کیس هدایت نماید. انشاا.. در صورت ارتقای سیستم خود ، به فکر یک کیس متناسب با آن باشید.

- کلیه کیسهای GREEN بدون پاور عرضه می گردد.

با تقدیم احترام

123:

متاسفانه كيس من فن و جاي فن ندارد.ممنون ميشوم كه كيس هاي گرين را هم معرفي كنيد و قيمت بدهيد.

124:

سلام
من یه مدتیه که یه مشکل عجیبی پیدی کردم وقتی به تنضیمات بایوس و تو قسمت pc health میشم اونجایی که مربوط به پاور هست جلوی 3.3v مینویسه fail و دوباره ok میشه و همینطور این تکرار میشه
می خواستم اگه می تونید منو راهنمایی کنید که بدونم مشکل از چیه
ضمنا سیستم هیچ مشکلی نداره .

125:

فكر كنم پاورت مشكل دارد
اگر تونستي با يك پاور قوي مثل گرين يك تستي بكن جاشو عوض كن ببين چطور هست؟

126:


به نام خدا


دوست خوب من؛
سلام،


پیشنهاد این حقیر در مورد کیس (درصورتیکه مایل به انتخاب کیس GREEN باشید) ، کیسهای زیر (با توجه به بودجه در نظر گرفته شده از طرف شما) می باشد؛

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] با قیمتی در حدود 30 هزار تومان


[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] با قیمتی در حدود 40 هزار تومان


[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] با قیمتی در حدود 55 هزار تومان ( شما را از خرید مجدد کیس در آینده به شرط ارتقای کامل قطعات و انتخاب یک سیستم حرفهای ، بی نیاز می سازد)


[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] با قیمتی در حدود 95 هزار تومان (این کیس بیشتر جنبه زیبایی دارد تا فنی)

با تقدیم احترام

127:


به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،

عموما به اعداد ارائه شده در این قسمت نمی توان اتکا و اطمینان نمود( طبق تجربه). ولی شرط عقل حکم می کند که به پیشنهاد استاد عزیزمان، جناب Lord_theOne توجه فرمایید و نسبت به تست پاور خود اقدام فرمایید. احتمال دارد میزان ولتاژ یا ریپل خروجی 3.3 پاور شما دچار اشکال و خارج از محدوده استاندارد شده باشد.


با تقدیم احترام

128:

به نظر من هم نباید مهم باشه

مهم اینه مقدار نوسان چقدر باشه!

بایوس بازم خوبه! به نرم افزار ها که اصلا نمی شه اعتماد کرد بالای 6 تا نصب کردم یا کار نمی کنن یا ولتاژ 12 رو 8 نشون می دن دمای Cpu رو 120 درجه

129:

چطور باید تستش کنم ؟
ایا مشکلی برا سیستمم بوجود نمیاره بمرور زمان ؟

130:

به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،


درصورت نیاز می توانید از پست شماره 8 این گفتگو استفاده فرمایید. همتنطور که دوستان هم اشاره داشتند، بهتر است که پاور خود را چک نمایید.


با تقدیم احترام

131:

سلام
عرض كنم كه ديروز متوجه شدم كه از كيس يه صدايي مثل اتصالي سيم مي ياد...
گوشمو تيز كردمو دنبال صدا تا رسيدم به پاور..
صدا از پشت پاور مي ياد...اول فكر كردم كابل برقه كه بد جا رفته ولي از اون نبود...
به نظر مي رسه كه از كليد باشه!

لطفا راهنمايي نماييد كه بنده چه كنم

با تشكر

132:

به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،

چند مورد احتمالی را چک فرمایید؛

1- حتما از کابل برقی که برروی خود پاور موجود است، استفاده نمایید.
2- برای چند ثانیه فن پاور خود را با نوک خودکار، نگهدارید و در مورد صدا بیشتر دقت فرمایید.
3- در صورتیکه از موارد فوق نتیجه نگرفتید، لطف فرموده و سیستم خود را با هزینه شرکت GREEN به آدرس ؛ خیابان سمیه ، بین قرنی و ویلا ، جنب دادگاه شهید بهشتی ، پلاک 157 واحد خدمات پس از فروش ارسال فرموده تا بهتر بتوان در مورد آن تصمیم گرفت و در جهت رفع آن اقدام نمود.


با تقدیم احترام

133:

با سلام وعرض ادب
جالبه قبل از اينكه مشكل را اينجا مطرح كنم با چند تا كابل امتحان كردم ولي بي فايده بود...
بعد از پاسخ شما چندين بار امتحان كردم با هيچ كدوم هم مشكلي نبود...
فن را هم نگه داشتم خبري نبود...
خوشبختانه فعلا كه خبري نيست...
اخر كار هم كه معلوم نشد مشكل از كجا بود؟

با تشكر

134:


Features
  • NVIDIA® SLI Certified
  • OCZ PowerWhisper Technology
  • Internal 120mm fan
  • 3 year warranty backed by OCZ’s exclusive PowerSwap replacement program. No more endless return-for-repair loops!
  • ATX12V v2.2 and EPS12V

20+4 Motherboard Connector!

It doesn’t matter whether your motherboard has 20 or 24-pins. The 20+4 will hook you up. For your 20-pin platform, simply separate four pins and plug it in.

SLI Ready Certification

The NVIDIA SLI certification process puts each component through rigorous diagnostic, benchmark, burn in, and compatibility tests. When you see "NVIDIA SLI Ready" logo on your power supply, you can feel comfortable in knowing that the power supply you have chosen is capable of providing power to your high end NVIDIA SLI video cards, as well as the rest of your machine.
8-Pin Motherboard Connector!

If your motherboard requires a 4-pin connector, the 8-pin motherboard connector will split off into two (2) separate 4-pin connectors.

135:

با سلام
مي خواستم نظرتون را در مورد اين كيسها بدانم و اينكه كدام را بگيرم بهتر است؟قيمت را هم اگر ممكن است بفرماييد.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با تشكر فراوان

136:

شرمنده من قیمت اینارو ندارم میتونی زنگ بزنی بگیری
مدل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فکر میکنم بهتره چون هم جاش بزرگه هم اینکه تعداد فن زیادی داره
این باعث میشه قطعات کمتر آسیب ببینند

137:

سايت شركت آينده سيما مراجعه كني مدل هاي فوق را كاملا تشريح كرده ..
قيمتش هم تو تاپيك قيمت هاي روز قطعات ( فكر كنم صفحه 15 ) بود كه خود مهندس قيمت قطعي داده بودن /.

138:

با توجه به پستهاي 101 تا 107 و 110 پاور با قيمت مناسب و كارايي در صورت ارتقا(جهت پردازنده هاي دو هسته اي) براي كيس پيشنهادي silent storm ؟؟؟قيمت؟تفاوت با مدل قبلي كه پيشنهاد داديد؟
ممنون

139:


به نام خدا


دوستان عزیز؛
سلام،


ضمن عرض پوزش در تاخیر حضور، باید به عرض برسانم کیس پیشنهادی این حقیر مدل Silent Stormبا قیمتی در حدود 55 هزار تومان می باشد.
در مورد پاور هم پیشنهاد می کنم ، در حال حاضر متناسب با سیستم فعلی شما مدل GP380A را پیشنهاد می کنم. پاور GP580B هم برای سیستم آینده شما با مشخصات ضمنی که فرمودید مناسب می باشد. اگر با سیستم فعلی خود پاور GP580B را استفاده فرمایید ، ممکن است سیستم فعلی شما نتواند حداقل بار لازم جهت رگوله شدن ولتاژ را اعمال نماید و انگاری که یک پاور ضعیف را استفاده می فرمایید!

همیشه به تناسب پاور با سیستم خود توجه فرمایید و فکر نکنید اگر یک پاور پر قدرت بخرید ، خیلی خوب است.


با تقدیم احترام

140:

سلام
می شه بفرمایید stand byکردن سیستم برای چه مدت کار نکردن با کامپوتر توصیه می شه؟
با تشکر

141:

فرقی نمی کنه...
بستگی به خودت داره

142:

مي شه به من يه كيس كوچيك معرفي كنيد كه تو بازار باشه و بشه قطعات زير رو گزاشت
Hard 300
Ghraphic 128
Mother board Gyga=4x Usb+ كارت شبكه
Ram 1Gb
Cpu 3.5 دو هسته اي

143:


به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،

متوجه منظور شما از به کاربردن عبارت کیس کوچک نشدم!
ولی اگر منظور شما از گروه کیسهای Micro ATX باشد، انشاا.. GREEN تا دو ماه آینده ، این کیسها را به بازار عرضه خواهد نمود. (متاسفانه تولیدات قبلی این مدلها تمام شده و به دلیل اینکه این نوع کیسها بیشتر از طرف ادارات دولتی سفارش داده می شوند ، نمی توان به راحتی آنها را در بازار یافت)ولی کوچکترین مدل کیس از گروه Middle ، کیس های Magnum, MD121,... می باشند.با تقدیم احترام

144:


به نام خدا


دوست خوب من؛
سلام،

توصیه می شود اگر برای مدت طولانی (مانند مسافرت ) از کامپیوتر خود استفاده نمی فرمایید، به طور کامل کلید پاور را قطع نمایید. (رعایت این موضوع حتی اگر از فاصله شب تا صبح باشد نیز مشکلی نخواهد داشت، ولی فقط شما را بابت هر بار استفاده مجبور به قطع و وصل ولتاژ ورودی از پشت پاور می نماید).

با تقدیم احترام

145:

دوست عزیز اگه کیس بزرگ بگیری بهتره

باعث ایجاد گرمای کمتر،واینکه میدان مغناطیسی کمتر ایجاد میشه،و اینجوی قطعات کمتر آسیب می بینند

146:

من خيلي وقت پيش تو اينترنت يه كيس ديدم كه خيلي باريك بود.الان دنبال همون هستم

147:

با سلام خدمت دوستان مخصوصا case&power عزیز
اگر امکان داره برای این سیستم یه پاور خوب معرفی کنید.

mb asus M2A - VM
cpu Amd sempron 3400
ram kingston 512 bus 667
hard 80 sata
dvd writer asus
dvb card
modem
vga onboard ati x1250
از فلاپی استفاده نمی کنم

در ضمن بعدا میخام این قطعاتو بذارم
cpu athlon 3500
ram kingston 1gb DualChannel 2*512 bus 800

یه سوال دیگه داشتم , اینکه نظرتون راجب پاور های دیگه مثل termalteak , acbel , delta , perfekt در مقابل گرین چیه , هم از نظر قیمت هم از نظر کارایی
مثلا امروز پاور ترمالتک 550 ریل میداد 150 هزار تومن آیا واقعا ارزش داره؟

148:

به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،

پیشنهاد این حقیر در صورت استفاده از پاورهای GREEN ، مدل GP430A می باشد.پاورهای Tt و AcBel از نظر فنی کاملا مورد تایید می باشند. ولی متاسفانه از نظر قیمت ، خدمات گارانتی و شرایط محیطی ایران (رطوبت ، دما ، نوسانات برق و ... ) با پاورهای GREEN قابل مقایسه نمی باشند. تجربه چندین ساله GREEN پشتوانه محکمی در ارائه پاورهای به روز ، متناسب با شرایط محیطی ایران ، قیمت متناسب با کیفیت و گارانتی کم دردسر می باشد. ولی این حقیر اگر بخواهم پاوری غیر از GREEN به دوستانم معرفی نمایم ، بدون شک و با اطمینان، اول AcBel و بعد Tt را پیشنهاد خواهم نمود.


با تقدیم احترام

149:

سلام قيمت كيس شيشه اي چنده البته بدون پاور و يه پاور معرفي كنيد براي
CPU am2 x2 dual core 4200
MB abit kn9 ultra

البته زياد گرون نباشه

150:

سلام
عرض کنم که من دیروز تو پاساژ ایران پرسیدم 65.000 تومان بود...

151:

با سلام
من دوباره سر و کلم پیدا شد.....
عرض کنم که بنده کیسم و عوض کردم و یه silent storm گرفتم...
حال چند مسئله ...

الارغم تعریفها و پیشنهادات زیادی که در مورد این کیس می باشد به خاطر بزرگ بودن و البته خنک بودن که یه نمونشم همینجا است...

باید عرض کنم که هیچ فرقی با کیس قبلی من نداره(Perfect مدل Chita) حتی با وجود Core Fan هم هیچ فرقی تو دما نداشته حالا نمی دونم مشکلی وجود داره یا واقعا همش الکی است؟
من حتی جای Core Fan را هم عوض کردم و اوردم پایینتر ولی هیچ فایده ای نداشت.

یه مسئله ای در مورد این Core Fan که [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دیدم.
من توي دفترچه Mainboard خوندم كه نبايد يه فن روبرو يا كنار فن CPU باشه ، چون باعث مي شه فن CPU درست كار نكنه . آيا اين درسته ؟
ببين عزيز شما اگر پشت فن هوايي با قدرت بفرستيد فن سي پي يو بادي نمي تواند به سي پي يو برساند يا قدرتش كم مي شود مي توانيد از دوتا فن رو ميزي استفاده كنيد پشت سرهم قرار بده و ببين بادي از جلويي در مي ايد؟
من به شما پيشنهاد مي كنم از دوتا يا سه تا فن براي كيس استفاده كن كه همشون هوا را بياورند بيرون
این بنده خدا اشاره به فن کنار cpu کرده،تو این کیس هم Core Fan می افته بغل cpu ، خوب طبق گفته دوستان این که خوب نیست.
پس چرا این Core Fan را گذاشته اند؟؟؟در مورد بزرگ بودن هم که داخل کیس همان اندازه است،فقط به خاطر طراحی درب (جلو) ان است که بزرگتر شده.

لطفا بنده را راهنمایی نمایید،آیا بنده در جایی خطا کردم؟

راستی این فنهای کیس را به مادربرد متصل کنم بهتر است یا مستقیم به پاور ؟

با سپاس فراوان

152:


153:

قيمتشون تو ايران چنده؟

154:

قیمت:$299.99High Expandability: Up to Nine 5.25” Drive Bays
Add several devices such as optical drives, card readers and other devices with the availability of nine 5.25-inch drive bays. Dual USB2.0, IEEE1394, Audio & Speaker Ports

Easily connect external hard drive, printers, cameras, scanners, speakers and more to the
accessible front ports.
Pre-drilled Tube Fittings for Future Upgrades

Prepared for future upgrades - tube fittings are pre-drilled. Accessory Box for any Small Items
A convenient accessory box is built into the Kandalf and is readily accessible. Never lose USB drives, CDs or floppy discs. Side Panel Lock for Security
Added security in public areas with a side panel security lock.
Mysterious Light in the Dark
Amaze your friends and yourself with the Thermaltake Kandalf’s mysterious interior lighting.

155:

این صدای تک که فکر کنم مال منبع تغذیه باشه و موقع کار میده برای چیه؟ فکر کنم به خاطر خرابی منبع تغذیه باشه؟ (مثل تکی که موقع خاموش یا روشن شدن میاد)

وقتی که این مشکل رو پیدا می کنه، کابل برق رو به منبع تغذیه وصل می کنیم یک صدای فس هم می ده.
لطفا کمی در این باره توضیح بدید

156:

سلام دوست عزیز. می خواستم بدونم بهترین پاور برای سیستمی با مشخصات زیر چیه؟

intel e6320
asus p5b
ram 1gb patriot 800 mhz
hdd 160gb hitachi
graphic 8600gt

157:

منظورم اين نبود.كيس خالي و mini با قيمتش تو ايران

158:

با اجازه case &power

گرین 500 وات خوبه

159:

دوستان سیستمه من اینه : مادر بورد :giga k8m800
کارت گرافیک: GEFORCE FX5500
سی پی یو : 2.6+SEMPRON AMD
HDD:80 GB MAXTOR SATA
RAM :1GB
پاور من 400W هستش . میخواستم ببینم همین خوبه یا باید بیشتر بندازم؟؟؟
ممنون

160:

به نام خدا

دوست خوب من ؛
سلام،

ضمن تایید پیشنهاد دوست خوبمان، جناب jamshidjap عزیز، مدل GP530AB برای سیستم جناب pv2005 کاملا مناسب مس باشد.با تقدیم احترام

161:

به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،


انشاا.. حدودا تا یک ماه دیگر کیسهای Desktop به بازار عرضه خواهند شد. به همراه یک عدد پاور 250 وات 1U Flex با قیمتی در حدود 55 هزار تومان. ولی اینگونه کیسها برای سیستمهای اداری یا خانگی خیلی خیلی معمولی مناسب می باشند .


با تقدیم احترام

162:به نام خدا

دوست خوب من ؛
سلام،

پاور شما از چه برندی می باشد و در صورت امکان مشخصات کامل آنرا بفرمایید تا این حقیر و سایر دوستان ، بتوانیم دقیق تر در خدمت شما باشیم.


با تقدیم احترام

163:

به نام خدا


دوست خوب من ؛
سلام،

از اظهار نظر شما سپاسگزارم. ولی این کیس در مبحث کولینگ حرفهای زیادی برای گفتن دارد و تقریبا 10 سایت رسمی و بین المللی از آن تعریف و تمجید نموده اند. ولی مثل اینکه مارا شرمنده شما کرده اند!

به این جداول توجه فرموده و خودتان قضاوت فرمایید:در مورد نحوه اتصال فنها ، پیشنهاد می کنم از طریق پاور تغذیه شوند.


با تقدیم احترام

164:

دوست عزیز ممنون از توجهت !!!
متاسفانه من اطلاعات خوبی از سخت افزار ندارم و منظور شما رو از برند نفهمیدم
ولی روی پاور اینطوری نوشته : POWER SUPPLY و زیر این نوشته هم تعدادی عدد که مربوط به ولتاژ ،AC input ،
AC output و اینجور چیز هاست ....
حالا اگه توزیحات بیشتری خواستید لطفا راهنمایی کنید تا واسه ی شما بگم!!!!
ممنون

165:

به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،


ابتدا از شما عذر می خواهم که از اصطلاح نامانوس برند استفاده نمودم. منظور نام سازنده یا مارک تجاری پاور شما بود. متاسفانه دیروز به دلیل شتاب در نوشتن ، به این موضوع توجه نکردم.


با تقدیم احترام

166:

قصد خرید پاور ریل 400 رو دارم اما مدل های 480a، 430a, 380a را داخل بازار پیدا نکردم آیا تولید این پاور ها متوقف شده یا مصرف بیش از تقاضا است؟

یکی از دوستان اعتقاد داشت که استفاده از 2 رشته سیم مجزا برای 2 وسیله بهتر است از، استفاده یک رشته سیم برای 2 وسیله.
آیا این موضوع اهمیت قابل توجهی دارد؟


فروشنده ها می گویند پاور 400ریل ساخت چین نداریم، آیا چینی ها توان ساخت پاور بالاتر از 230 را ندارند؟!

167:

به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،


متاسفانه تقاضای غیر منتظره اینگونه پاورها به قدری بالا بود که ما را از برنامه پیش بینی شده عقب انداخته است. ولی انشاا.. با هماهنگی های به عمل آمده مشکلات فعلی تا بیست روز دیگر حل خواهد شد.

در مورد تک لاین و دو لاین 12+ هم در پست های مربوط به ویرایش منابع تغذیه در همین تاپیک به طور مفصل بحث نموده ایم. در صورت لزوم می توانید در دو صفحه اول این تاپیک آنها را بیابید.

آیا شما می دانید که 90 درصد تولیدات پاور در دنیا در چین تولید می شوند! حتی , Enermax, Seasonic, hec .... که جزو پاورهای خوب در بازار جهانی و خصوصا آمریکا به شمار می آیند. متاسفانه به دلیل اینکه اکثر واردکنندگان ایرانی ، از اقلام درجه 3 و 4 در واردات کالای خود استفاده می نمایند ، یک بدبینی عمومی نسبت به نام چین در ایران به وجود آمده است.


با تقدیم احترام

168:

با سلام
عرض کنم که منم همینارو دیدم که رفتم کیسم و عوض کردم.
به نظر شما چه باید کرد؟
با تشکر

169:

به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،

در صورت امکان سیستم خود را به آدرس شرکت (سمیه، بین قرنی و ویلا، جنب دادگاه شهید بهشتی، پلاک 157 ) بیاورید تا آنرا برایتان بررسی نماییم. اتفاقا جالب می شود و می توانیم گزارش آنرا در این تاپیک به اطلاع سایر دوستان هم برسانیم.


با تقدیم احترام

170:

سلام
پاور 430a هنوز تو بازار نيامده؟؟

171:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] كه قرار هست توسط شركت آينده سيما تا چند وقت ديگه وارد بازار بشه

172:

اين جاي مادربوردش پس كو؟؟
ايجوريه.نچسبه

173:

باسلام یک سوال فنی دارم

چرا بعضی ها می گویند پاورهای شرکت ترمالتیک با برق ایران مشکل داره این موضوع به چی بستگی داره

میخواستم این موضوع با سند و مدرک بگویید و ایا همه پاورهای این شرکت این مشکل با برق ایران داره ؟!

174:

با سلام
كيس فراسو مدل 8811 ازش خوشم اومده (البته از قيافش) مي خواستم بدونم از لحاظ فني ارزش خريدن داره؟
پاور داره؟ سيستم تهويه هواش چه جوريه؟ كلا چه جورياست؟

175:

جناب Case & Power حرف های شما کمی مشکل داره و من فکر می کنم یک سری مسائل وجود داره که شما قصد ندارید در موردشون توضیحی بدید!


دیروز رفتم برای خرید پاور اما دیدم تمامی فروشنده ها روی سیستمهایی که برای مشتری ها می بندند از همین پاور های معمولی می بندند و با ریلی پایینتر از توان مورد نیاز

مثال: dul core 3.0 + hard + dvd writer + 2x512 ram + mb ATX + 7600gs + modem با پاور 600 و ریل 220
مثال: dul core 3.2 + hard + cd writer + dvd writer + tv card + 7300GT + modem + 2x512 ram + mb ATX با پاور 500 و ریل 230
!!!
من چند جا رفتم دوتاشون هم عمده فروشی بودن، همه جا همین بود
اصلا هیچکدوم پاور بالاتر از ریل 230 نداشتن ( فقط یکیشون می گفت چند تا برای چند تا سرور آورده)

یک مغازه دار همواره سعیش در اینه، هر کاری که می کنه مشتری نارازی نباشه

شخصا فکر می کنم این پیک حتما به یک دردی می خوره که روی پاور گذاشتن!

واقعیت چیزی غیر از ایده های شماست

باید با کسانی که به شما اعتماد کرده اند صادق باشید

176:


به نام خدا


دوست خوب من؛
سلام،

به این عکس توجه فرمایید . شاید نظرتان تغییر کند ( در خیلی از مواقع شاید یک عکس ساده ، نتواند جلوه واقعی یک محصول را القا نماید)؛


با تقدیم احترام

177:


به نام خدا


دوست خوب من؛
سلام،


اغلب پاورهای Tt دارای PFC در حالت Active می باشند. در این صورت هیچ مشکلی با برق ایران نخواهند داشت. تنها حالتی که می توان آنرا ضعف برای اینگونه پاورهای عالی در بازار جهانی دانست، نوسانات غیر قابل پیش بینی و غیر اصولی ولتاژ برق شهری در کشور عزیزمان می باشد. که در این حالت هم مشکل خاصی برای اینگونه پاورهای Auto Range پیش نمی آید و تنها با افت راندمان ممکن است مواجه شوند.
ولی در حالات Non PFC و Passive PFC اینگونه پاورها، قضیه متفاوت است. چرا که میزان دفع هارمونیک ها برای اینگونه پاورها ، مطابق با استانداردهای معتبر جهانی EN61000-3-2 و EN61000-3-3 می باشند ولی متاسفانه در برق شهری ما ، خود به نوعی به مصرف کننده سنگین تبدیل شده و ایجاد حرارت خواهند نمود. در این صورت تمامی پارامترهای مثبت اینگونه پاورها ، تحت تاثیر این حرارت قرار خواهن گرفت.


با تقدیم احترام

178:به نام خدا


دوست خوب من؛
سلام،

کیس 8811 فراسو، یک کیس کاملا استاندارد و مطابق با معیارهای جدید آن می باشد. فقط حتما دقت نموده و دو عدد فن 12 سانتی اختیاری آن را تهیه فرمایید و نصب نمایید. واقعا از انتخاب شما لذت بردم. فکر می کنم قیمت آن به همراه یک پاور 300 واتی فراسو ، در حدود 63000 تومان باشد.


انشاا.. مبارکتان باشد.
با تقدیم احترام

179:


به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،

چند سوال،
* چند درصد فروشندگان سخت افزار ، اطلاعات کاملی از سخت افزار دارند؟
* چرا سازندگان مطرح پاور در دنیا ، پاورهای بالاتر از 500 وات تولید می کنند. و در حال حاضر هم که همگی به سراغ پاورهای بالاتر از 1000 وات رفته اند؟ آیا واحد تحقیقاتی ایشان اشتباه عمل می کنند؟
* ملاک انتخاب ما فروشندگان بازار سخت افزاری در ایران هستند ، یا اطلاعات مستند و معتبر جهانی؟
* شما غیر از ایران ، در کدام سایت معتبر خارجی کلمه ای به عنوان Peak برای توان پاور پیدا می کنید؟
* آیا اگر شرکتی مثل GREEN سعی بر ارائه اطلاعات صحیح لیبل پاور به مشتری خود دارد ، اشتباه کرده است؟
* آیا خود شما دوست ندارید پاوری که خریداری می کنید ، دارای اطلاعات صحیح و حقیقی باشد. یا اینکه دوست دارید اعداد و ارقام غیر حقیقی را برروی آن ملاحظه فرمایید؟
* چند درصد از دوستان خود را سراغ دارید که بواسطه استفاده از پاورهای نا متناسب با سخت افزار خود، سیستم ایشان با سرعت پایینی کار می کند؟ آیا فروشنده ایشان از کارآیی سیستم ایشان اطلاع پیدا کرده است؟ آیا این قضیه برای فروشندگان ایرانی اهمیت دارد یا اینکه صرفا روشن شدن سیستم ملاک اصلی انتخاب پاور می باشد؟سوالهای اینگونه زیاد هستند. ولی دوست خوب من ؛ این حقیر هیچگاه سعی نکردم برروی خرید محصولی تاکید کنم. قصد حضور در این انجمن، فقط ارائه اطلاعات کلی در مورد پاور و کیس بود و سعی کردم اطلاعات ناچیز خود را با سایر دوستان تقسیم کنم.


به هر ترتیب از اینکه باعث ناراحتی شما شده ام و به نظر شما اطلاعات غیر حقیقی ای به دوستان در این گفتگو منتقل نموده ام، به بزرگی خود مرا ببخشید و شما این گفتگو را به جای این حقیر ادامه دهید و صداقت را برای ما تعریف نمایید.


با تقدیم احترام

180:

سلام دوست عزيز ببخشيد دير جواب رو دادم آخه يه مدتي بود نبودم ... در ضمن تقصير شما نبود من معني برند رو نميدونستم
من روي پاورم به جز power supply ديگه هيچ چيز نميبينم....
لطفا كمك كنيد
ممنون

181:

با سلام
ممنون كه منو راهنمايي كردي
به نظرت 300 وات كم نيست
ميشه پاور شو عوض كرد؟ و يه پاور 500-600 واتي گرين گذاشت؟

182:

[Case & Power;1199630]
به نام خدا

دوست خوب من؛
سلام،
سلام


چند سوال،
این سوال ها به دلیل نداشتن جوابه؟!


* چند درصد فروشندگان سخت افزار ، اطلاعات کاملی از سخت افزار دارند؟
50% که از این تعداد فقط 10% از این اطلاعات استفاده می کنند


* چرا سازندگان مطرح پاور در دنیا ، پاورهای بالاتر از 500 وات تولید می کنند. و در حال حاضر هم که همگی به سراغ پاورهای بالاتر از 1000 وات رفته اند؟ آیا واحد تحقیقاتی ایشان اشتباه عمل می کنند؟
پاور 1000 تولید می کنند ولی تولید یک جنس به معنی فروش بالای اون جنس نیست ( شاید 90% فروش سایپا پرایده، ولی تبلیغ برای زانتیا می کند ) جنسی که فروش نمی ره باید براش تبلیغ کرد نه جنسی که توی هوا می برند


* ملاک انتخاب ما فروشندگان بازار سخت افزاری در ایران هستند ، یا اطلاعات مستند و معتبر جهانی؟
چه اطلاعاتی!؟ ما نیاز به اطلاعات خودمون داریم نه جهانی. آیا سایت TOMSHARDWARE پاور درجه 4 چینی رو تست میکنه، یا یک مارک معروف رو. مگه کارت 7100 خرید و فروش نمی شه پس چرا چارتش توی سایت TOMSHARDWARE نیست پس احتمالا کارت 7100 خرابه


* شما غیر از ایران ، در کدام سایت معتبر خارجی کلمه ای به عنوان Peak برای توان پاور پیدا می کنید؟
پیک رو جزو توان حساب نمی کنند ولی اون ها هم پیک دارند


* آیا اگر شرکتی مثل GREEN سعی بر ارائه اطلاعات صحیح لیبل پاور به مشتری خود دارد ، اشتباه کرده است؟
* آیا خود شما دوست ندارید پاوری که خریداری می کنید ، دارای اطلاعات صحیح و حقیقی باشد. یا اینکه دوست دارید اعداد و ارقام غیر حقیقی را برروی آن ملاحظه فرمایید؟
اون چینی درجه 4 هم اطلاعات صحیح روی لیبل می زن ( اگه غیر صحیح بود به جای ریل220 می نوشت ریل500)


* چند درصد از دوستان خود را سراغ دارید که بواسطه استفاده از پاورهای نا متناسب با سخت افزار خود، سیستم ایشان با سرعت پایینی کار می کند؟ آیا فروشنده ایشان از کارآیی سیستم ایشان اطلاع پیدا کرده است؟ آیا این قضیه برای فروشندگان ایرانی اهمیت دارد یا اینکه صرفا روشن شدن سیستم ملاک اصلی انتخاب پاور می باشد؟ ملاک فروشنده ها روشن شدنه ولی اگر مشکلی باشه سخت افزار ارور می ده، در مورد کارایی هم اون 2 تا سیستمی که مشخصاتشون رو گذاشتم
سیستم اول رو خودم با 3DMark05 تست کردم و هیچ مشکلی نداشت
سیستم دوم رو با هر نرم افزاری که می گید براتون تست می کنم
مطمئنم که هیچ مشکلی نداردسوالهای اینگونه زیاد هستند. ولی دوست خوب من ؛ این حقیر هیچگاه سعی نکردم برروی خرید محصولی تاکید کنم. قصد حضور در این انجمن، فقط ارائه اطلاعات کلی در مورد پاور و کیس بود و سعی کردم اطلاعات ناچیز خود را با سایر دوستان تقسیم کنم.
از اطلاعات شما استفاده کردم و ممنون. ولی نیاز به تمام اطلاعات شما دارم نه فقط قسمتی خاص


به هر ترتیب از اینکه باعث ناراحتی شما شده ام و به نظر شما اطلاعات غیر حقیقی ای به دوستان در این گفتگو منتقل نموده ام، به بزرگی خود مرا ببخشید و شما این گفتگو را به جای این حقیر ادامه دهید و صداقت را برای ما تعریف نمایید.
اینجانب هیچ ادعایی نکردم و ندارم و فقط از شما اطلاعات بیشتر و کاملتری رو می خواهم، زیرا با اطلاعات فعلی که در اختیار بنده گذاشته اید قادر به انتخاب صحیح نیستیم


با تقدیم احترام
با تشکر

183:

قصد افزایش کارت گرافیک را داشتم
یکی از اقوامم که در کار خرید و فروش هست توصیه ای به من کرد: تو قطعه رو اضافه کن اگر مشکلی داشتی، منبع تغذیه رو تغییر بده
و چون منبع تغذیه بهتری گیرم نیومد اجباراً به حرفش توجه کردم
خوشحالم که پولی را بابت منبع تغذیه ندادم

مشخصات سیستمم
CPU DUL 2.8 4m cash 915
RAM 2x512 667
CD ROM
DVD Writer
Hard 80 , 320
VGA 7600GS 256MB PCIE
VGA X200 Onboard
DVB PCI
MODEM PCI
Fan 10cmx2
Fan 8cm
Fan Controler , Front LCD

این سیستم به خوبی با یک منبع تغذیه 15 هزار تومانی چینی دارد کار می کنه و نیازی به منبه تغذیه 85 تومانی Green ندارد

184:


185:


کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

186:


کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

187:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

188:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

189:

سلام و خسته نباشید
من یه سیستم با مشخصات زیر تهیه کردم مشخصات پاور هم اونجا نوشتم :
Cpu: Intel Core2Due 2.13 4Mb/L2 FSB 1066
M/B: Gigabyte GA-965P-DS3P
VGA : Gigabyte GV-NX88S320H-B-RH Geforce 8800 GTS PCI-Ex
HDD : 320SATA II Maxtor + 2x 750 GB Hitachi
POWER : 500w AcBel Real
DVD-RW: Pioneer
DVD-Rom: Samsung
Ram : 2GB Bus 800 (2x2GB) OCZ With Heatsink + 1GB Bus 533 (2x512) Geil With Heatsink
Keyboard & Mouse : A4 Tech
Monitor : Samsung CRT

الان مشکل اینه که من وقتی میخوام بازی Colin Mcrae DIRT رو اجرا کنم بازی کمی با مکث اجرا میشه و وقتی که میخواد از منو ها به داخل بازی وارد بشه از بازی میاد تو محیط ویندوز و میگه not enough memory graphic ... و زیرش هم یه OK داره که هیچی به هیچی از بازی میزنه بیرون! چرا؟!
ضمنا وقتی ویندوز میاد بالا (XP) اون خطی که هی پر میشه شاید 6 بار پر میشه در صورتی که برای این سیستم به خاطر سرعت بالا اصلا نباید لوگوی XP مشاهده بشه!!! و یا حداقل دو بار اون خط پر بشه! و اینکه وقتی که وارد ویندوز میشم تقریبا مجبورم 2 دقیقه یا بیشتر (کمتر نه) منتظر باشم تا آیکن های کنار ساعت ویندوز لود بشن تا من بتونم از ویندوز استفاده کنم در غیر این صورت My Computer با مکث باز میشه! هارد ام هم که توی مشخصات نوشتم اما نمیدونم چرا هارد 320 ام که روش ویندوز هست خیلی با خودش درگیر میشه! و اینکه دمای کارت گرافیکم هم خیلی دما ش بالا میره به حدی که وقتی در کیس باز میشه گرما میزنه تو صورت! پاورم آلارم میداد پریروز که زنگ زدم نمایندگی بهم گفت دور فن رو دستکاری کنی درست میشه که کردم درست شد ولی خب یه چیزی بوده که اون الارم میداده! برنامه Easy Tune مادربورد رو هم که نصب می کنم روی CPU داره الارم میده! توی اون قسمت PC Health که میرم! حالا میخوام بدونم همه اینا زیر سر پاور هست یا نه؟!
این عکس LCD پاور وقتی که الارم میداد :
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قربان همگی
وحید

190:

دور فن سی پی یو خیلی پایینه باید بالای 3200 باشه ... ببین درست جا خورده

not enough memory graphic
اين پيام خطا هنگامي ظاهر مي‌شود كه قصد اجراي برنامه‌اي را داريد، ولي سيستم شما داراي حافظه آزاد كمي است‌. برخي راه حل‌ها عبارتند از:
برنامه‌هاي در حال اجرا را ببنديد و آخرين برنامه را دوباره اجرا كنيد. هر چه برنامه‌هاي درحال اجراي بيشتري داشته باشيد، حافظه‌ي آزاد كمتري براي اجراي برنامه‌هاي جديد خواهيد داشت‌.
تمامي برنامه‌ها را ببنديد، از ويندوز خارج گرديد و كامپيوتر را دوباره بالا بياوريد. بعضي اوقات‌ برنامه‌هاي تحت‌ ويندوز، تمامي حافظه‌ي مورد استفاده خود را به هنگام بسته شدن آزاد نمي‌كنند. اين نشت‌ حافظه مي‌تواند با گذشت‌ زمان، به مقدار قابل توجهي برسد ومنابع سيستم شما را از بين ببرد. خروج و اجراي دوباره‌ي ويندوز، اين حافظه‌ي دزديده شده را آزاد مي‌كند.
فضاي خالي بيشتري روي ديسك‌ سخت‌ خود فراهم كنيد. براي اين كار مي‌توانيد صندوق بازيافت‌ را خالي كرده و يا پرونده‌هاي بي استفاده را حذف‌ كنيد. از آنجا كه ويندوز از فضاي خالي روي ديسك‌ سخت‌، به عنوان حافظه‌ي مجازي استفاده مي‌كند، كمبود اين فضا مي‌تواند باعث‌ بروز مشكل كمبود حافظه شود.
امكان دارد كه شما يك‌ برنامه‌ي تحت‌ DOS را كه به حافظه‌ي زيادي نياز دارد، اجرا كرده باشيد.

191:3 گیگابایت رم و 1720 گیگابایت هارد فکر نکنم فضای کمی باشه! CPU Usage من در حالت معمولی که ویندوز بالا اومده و خیلی هم که کار بکشم بیشتر از 20 درصد نیست رم هم که زور بزنه 600 مگابایت از رم میگیره بقیه خالیه...
وحید

192:ببین اگه بخوای یه فن توپ برای CPU مدل Quad 6700 معرفی کنی از فن های Thermaltake چی و کدوم رو معرفی می کنی با لینک
وحید

193:

کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

194:


195:

خرید این پاور خرج بیخوده !
یه پاور TT 1000W یا OCZ ProXStream 1000W به طور کامل کارت رو راه میندازه.

196:


197:
جزئیات بیشتر

کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

198:

سلام.از آقای عمرانی چند سوال داشتم:
1.این 2 تا دریچه ای که زیر فن vga کیس tuniq هستند برای چه هستند؟آیا می شود روی آن ها فن نصب کرد؟چرا فن VGA در بالا قرار گرفته در صورتی که کارت گرافیک در پایین کیس های معمولی قرار می گیرد؟
2.لطفا در عکس زیر که مال silent storm است مشخص کنید کدام فن core fan است.و آیا همه این 4 فن که در شکل است با کیس همراه است یا آن 2 فن وسطی optional هستند؟(و اگر هستند قیمت جداگانه آن ها چند است؟)و این unique core fan-ultra silent fan چه مزایایی بر فه های معمولی دارند؟

3.در آخر به نظر شما برای یک سی پی یو 2 هسته ای اینتل E6400 کدام کیس از نظر cooling بهتر هستند؟(با توجه به اینکه tuniq حدود 20 تومان گرانتر است)
ببخشید یک کم سوالام زیاده.مبتدی هستیم دیگه!!!

ممنون

199:

با ورود کارت هاي گرافيک جديد نياز به انتخاب منبع تغذيه قدرتمند که از خروجي هاي استاندارد جديد برخوردار باشد امري طبيعي به نظر مي رسد . در همين راستا کمپاني هاي بزرگ توليد کننده پاور به سمت توليد پاور هايي با خروجي +۱۰۰۰ و استاندارد EPS 2007 روي آورده اند . کمپاني ترمالتيک نيز از اين قاعده مستثنا نيست . اين کمپاني با معرفي پاور قدرتمند ۱۲۰۰ واتي خود رقابت جديدي را براي بدست گرفتن بازار آغاز کرده است .

مقدمه و معرفي

كمپاني خوشنام ترمالتيك از جمله معدود شركت هايي است كه محصولات آن در زمينه خنك كننده ها و منابع تغذيه در ايران يافت مي شود . اين كمپاني در سال 1999 معرفي شد و هدف اصلي و اوليه اين شركت ارايه راهكارها و راه حل هاي حرارتي بود . اما به تدريج خط مستقلي براي توليد منابع تغذيه راه اندازي شد و اين كمپاني نيز به جرگه توليد كنندگان منابع تغذيه پيوست . هم اكنون برخي از محصولات اين شركت همچون پاور هاي ردهPurepower و Toughpower و.. و همچنين خنك كننده هاي سيستم مانند كولينگ هاي آبي سيستم و فن هاي پردازنده و.. از جمله محصولاتي است كه توسط شركت فونيران وارد بازار ايران شده اند .

پس از مراوداتي كه با شركت محترم فونيران داشتيم با همكاري ايشان تصميم گرفتيم پاور 1200 وات محصول ترمالتيك را بررسي كرده و نتيجه بررسي را در قالب مقاله اي تحليلي در اختيار دوستداران سخت افزار قرار دهيم . محصولي كه براي بررسي انتخاب كرديم يكي از پاور هاي رده بالاي Thermaltake با نام Toughpower 1200 Watt مي باشد .


كمپاني ترمالتيك در زمان شروع توليد پاور خطوط توليد مختلفي داشت كه اكثر آنها توسط Sirtec توليد مي شدند . اما با پياده سازي خط توليد Toughpower اين همكاري جهت به گونه اي ديگر و با شركتي ديگر پايه ريزي شد . براي اين خط جديد شركت ترمالتيك براي ساخت خط توليد Toughpower كمپاني بزرگ CWT ( Channel Well Technology ) را بعنوان Partner خود بر گزيد . كمپاني CWT از جمله بزرگترين سازندگان پاور هاي OEM مي باشد كه محصولات آن در قالب نام هاي متفاوتي به بازار ارايه شده اند . از جمله اين نام ها مي توان به برند خوشنام Antec اشاره كرد .

منبع:
سخت افزار و thermaltakeusa

200:

يک کامپيوتري که پاورش 300 واته در حالت خاموش چند وات برق مصرف ميکنه ؟

201:

یعنی چی ؟ وقتی خاموشه برق مصرف نمیشه ...

202:

شما وقتي کامپيوترتون رو خاموش ميکني سيمشو از پريز در نمياري که ؟

وقتي کامپويتر خاموشه پاور به برق وصله و يک جريان کمي مصرف ميکنه حتي دستم که بهش ميزني کمي داغ به نظر ميرسه

حالا ميخام بدونم که در اين حالت چقدر برق مصرف ميکنه؟

ممنون

203:

هیچ برقی مصرف نمیشه
اون مقدار مقدار برقی هستش که داخل پاور یعنی داخل خازن و مدار به صورت ثابت هست بخاطر اینکه که پاور داغ هستش اگه کابل برق رو از پاور جدا کنی و کیس روشن کنی اون مقدار برق از داخل پاور خارج میشه

204:

یعنی هیشکی جواب سوال منو نمی دونه؟

205:

یعنی هیشکی جواب سوال منو نمی دونه؟
فکر می کنم شما از آقای عمرانی سوال کردید حالا یه مقدار صبر کنید میاد جواب شما رو میده

206:

دوست عزیز حالا این درست ولی اگه کسی دیگه ای هم بدونه که فضولی محسوب نمی شه
راستی من خودم فکر می کنم این کیس خودش 3 تا فن داره یکی پشت یکی جلو یکی هم وسط که همون core fan هست.
اگه هم بخوایم می تونیم 2 تا فن بزاریم برای وسط.حالا اینا درسته؟

مرسی

207:

باید طوری باشه که یا از جلو یا پشت کیس هوا خارج بشه

208:

سلام من یه پاور مناسب از لحاظ قیمت و کیفیت وا این سیتم می خوام
CPU: Athlon X2 4200
MB: MSI K9N NEO
RAM: Patriot 512*2 800Mhz
GC:INNO3D GEFORCE 8500GT
H.D.D:western digital 250GB 16mb
Monitor: LG T730PU
dvd : pioner
من منتظر جواب شما دوست عزیز هستم

209:

eXtreme Cooler Master 650W

210:

قیمت؟؟
تو مایه های 20 تا 25 هزار تومان بهترین پاور که راحت بتونم تهیش کنم چیه ؟؟؟

211:

دوست عزیز میدونین مشکل شما با بازی DIRT چیه ؟ اینکه رزولوشن رو احتمالا بیشتر از 1280*1024 گذاشتین که با توجه به 320 مگی بودن کارت گرافیکتون ( مثل خودم ) این ارور رو میده . شما رزولوشن رو بیار پایین تا بازی راحت اجرا شه !

212:

eXtreme Power 650W
82000

GREEN 450W GP300A
22000

213:

من اخيرا سيستم بسته ام .وقتي كامپيوتر را بوسيله دكمه روشن .خاموش روي كيس خاموش ميكنم .ويا انرا با دكمه خاموش .روشن روي پاور خاموش ميكنم ويا وقتي كابل برق را در مي اورم.نميدانم چرا سيستم براي ربع يا نيم ساعت ديگه اصلا روشن نميشود وبايستي اين مدت زمان را صبركرد.بعدازان با زدن دكمه كيس سيستم روشن ميشود .اين اتفاقات گاها بصورت رندمي اتفاق مي افتد.
ضمنا اگر سيستم را از طريق برنامه ويندوز خاموش كنيم مشكلي پيش نمي ايد.
متشكرم راهنمايي بفرماييد ايراد از كجا ميتواند باشد.

214:

مدل پاور شما چیه؟

ایراد از پاور هست شما باید از داخل ویندوز سیستم رو خاموش کنید یا اینکه کلید پاور رو برای چند لحظه نگه دارید سیستم خاموش می شود موقعه که سیستم به طور کامل خاموش نشود چنین اتفاقی می افتد باید موقعی که سیستم خاموش می شود برای چند لحظه صبر کنید و بعد سیستم را روشن کنید

215:

باتشكر ازآقا جواد كه راهنمايي نمودند
پاور من پاسكال 500 وات است .وهمانطوري كه گفتم حتي وقتي كيس را از برق در آورده ودوباره كابل برق را وصل ميكنيم مدت زماني بين يك ربع تا نيم ساعت طول ميكشد تا با زدن دكمه كيس سيستم روشن بشود.
ضمنا با يك پاور پاسكال ديگر ازهمان مدل امتحان كردم بطور رندمي اين مشكل هنوز وجود داشت .آيا ممكن است مادربردي كه خريده ام خراب باشد؟يا بايد پاور قوي تري بخرم.
ممنون

216:

شما به یه پاور قویتر و مطمئن تر تست کن اونم به مدت طولانی اگه مشکلت حل نشد باید بایوس مادربرد را آپدیت کنی

217:

سلام به نظر شما مناسبترین پاور برای سیستم زیر چیه؟ لطفاً زیر 50 تومن باشه(اگه کمی هم بالاتر شد عیب نداره)
M.B:Asus P5K-V
VGA: 8800GTS 320MB
CPU:Intel 6750 core 2 dou 2.66
RAM:2GB DDR2 800

لطفاًقیمتهاشو هم بنویسین.

218:

باسلام
مشكل را با پاورگرين هم تست كردم .بهترشد ولي برحسب اتفاق متوجه شدم ايراد از كجاست در پشت كيس 4 عددپورت يو اس پي وجود دارد .2 تاي بالايي يكيش كار نميكند .وديگري هم اگر فيشي به آن وصل شود .مانند ماوس يا پرينتر و ... كامپيوتر بلافاصله خاموش ميشود .وهمان مشكل روشن شدن پيش مي ايد. لذا مشكل از پورت يو اس پي است .ممنون ميشوم راهنمايي بفرماييد

219:

بایوس مادربرد رو آپدیت کن

220:

انجام دادم ولي د رست نشد.
4 تا فايل براي آپديت وجود دارد كدام را بريزم
fb
fc
fd
fe
مادربردم
ga-m55s-s3
ver.2.0

221:


کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

222:

سلام خدمت همه دوستان
علی الخصوص آقای مهندس عمرانی عزیز
من پاور 1030 وات دارم
نمیدونم چی شده که اگه دو شاخه رو از پریز نکشم بعد سه ربع تا یک ساعت خود به خود روشن میشه

223:

درود
دوست عزیز احتمالا به تنظیمات مادر بورد مربوط میشه! یا با زنگ تلفن روشن میشه یا با فشار دادن کلید کی بورد یا با موس!!!
آقای مهندس عمرانی عزیز من به پاور 450 real احتیاج دارم(کمتر ولی 450 دیگه حسابی بسشه!) ولی سیستم زیاد روشن میمونه و میخوام از لحاظ سر و صدای فن خیالم راحت باشه چی پیشنهاد میکنید؟

224:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دوست عزيز شما در Setup مادربرد برويد و در قسمت پاور نوشته Ring By Modem يك همچين حروفي را بايد پيدا كني و Disable كن و MOUSE و KeyBoard را هم Disable كن
پاور خوب و ارزون گرين هست 430GP Real حدود 45 تومان است

225:

من جواب دوست بالا رو دادم
ممنون از راهنماییت

226:

ممنونم از شما که همکاری میکنید

227:

اقایون و خانوم هایی که سی پیوتون دوال کور یا کور 2 دو هست ! باید از سری eps گرین استفاده کنید هاااا

یادتون نره

228:

از چه نظر؟ بايد استفاده كنيم ممنون توضيح بدهيد

229:

من همین کارت گرافیک رو با cpu 5600 amd داشتم با پاور 530گرین جواب نمیداد
احتمالا باید به بالای 100 فکر کنی

230:

8800 حدود 240 W مصرف مي كند وقتي داغ مي كند بالاتر هم امكان دارد برود قطعات ديگه هم داري حداقل 600 به بالا بايد استفاده كني و پاورهاي حرفه اي گرين كه از 580 به بالا هستند استفاده كنيد

231:

من از cooler master 600w active استفاده میکنم
خیلی خوب و بی صداست

232:

وقتی سیم مانیتورم به کارت گرافیک وصله وقتی که کلید پشت پاور رو میزنم تا روشنش کنم فیوز میپره
مشکل از چیه؟

233:

وقتی سیم مانیتورم به کارت گرافیک وصله وقتی که کلید پشت پاور رو میزنم تا روشنش کنم فیوز میپره
مشکل از چیه؟

234:

فیوز داخل پاور رو تعویض کن

235:

پاور رو تازه خریدم
مشکل فیوزش چیه؟

236:

من فكر كنم بيش از حد از پاور كشيدي پاورت ضعيف هست براي سيستمت
بايد ببريش گارانتي

237:

اگه تازه خریدی که بحثش فرق فوکوله باید حتماً بدی گارانتی

238:

البته همیشه اینجوری نیست فقط تو ساعات اوج مصرف

239:

سلام
من میخوام یه پاور بخرم...
سوالم اینه که پاور مثلا" GREEN - GP530AB یه همه سیستم ها میخوره؟؟
خرید پاور به مادربرد ربط داره؟ یعنی فیش ها و اتصالتشون با هم فرق داره؟
الان سیستم من اینه:
سی پی یو: 2.4 سلرون
مادربرد: soltek sl-85erv2
گرافیک mx480ep geforce
رم 2 تا 512
پاور : 250 وات Ati
و در آینده میخوام پنتیوم فایو بگیرم...
همین پاور رو بگیرم به هر دو تا سیستم میخوره؟؟

در ضمن Green - Gp480a با AB و EPS چه فرقی با هم دارن؟؟
ممنون

240:

مبارك باشه دادي اينتل برات بسازه Five?
دوست عزيز شما بايد مشخصات سيستم را بگي بعدا پاور انتخاب كني
بله انصالها فرق دارد از پاورهاي 530 به بالا فكر كنم داراي هشت پورت 12 ولتي هست قبلا 4 تا بود الان 8 تا شده
Eps هم با Gp فرقش را نمي دونم اما Eps گرون هست و مدلهاي حرفه اي گرين هست

241:

- در مورد سوال آخر شما باید بگویم که تکنولوژی Entry-level Power Supply یا به اصطلاح EPS یک تکنولوژی بسیار پیچیده در مراحل طراحی ، تولید و کنترل کیفیت می باشد که در دنیا تنها پنج یا شش شرکت تولید کننده هستند که از این تکنولوژی برخوردارند. GREEN نیز از این قضیه مستثنا نیست . بالغ بر 80 درصد تولیدات ما به نوعی ( طراحی یا تولید ) گرایش داخلی دارند و بسته به نوع خود از تکنولوژی کارخانه تولید کننده معظم Seventeam بهره مند می باشند. ولی در رده های بالای محصولات خود( EPS) فقط در ایجاد برخی تغییرات جزئی در مدار الکترونیکی و در جهت هماهنگی با شرایط محیطی و مصرفی که در ایران و به طور غیر معمول در دنیا با آن مواجه هستیم ( این موارد ناشی از 10 سال تجربه کاری ما در ایران می باشد) دخالت داریم و اصل طراحی ، تولید و کنترل کیفیت توسط شرکت معظم Seventeam صورت می پذیرد . به امید آنکه با حمایت مصرف کنندگان خود بتوانیم اقدام به تولید این محصولات بی نظیر در ایران عزیزمان بنماییم.

اغلب سازندگان مادر برد با این مشکل بزرگ مواجه هستند . چرا که اگر بخواهند از فیلترهای پر قدرت در مادر برد خود استفاده نمایند ، ابعاد و فضای مادر برد این اجازه را به ایشان نمی دهد . همچنین حرارت بالایی که در اثر تعبیه این فیلترینگها به وجود می آید و همچنین میدانهای مغناطیسی آنها اثراتی بس مخرب تر بر روی مادربرد آنها می گذارد . بخش فیلترینگ فرکانس از جمله بخشهایی در علم الکترونیک می باشد که پیچیدگی های منحصر به فردی دارد و هنوز سوالات بی جواب زیادی در این بخش وجود دارد . برای مثال و درک بهتر این موضوع به قسمت ***** های خروجی یک مدل پاور EPS که در کنار کابلهای خروجی آن قرار دارد توجه نمایید:

یکی از دلایل تعیین استاندارد EPS نیز همین موضوع مهم بوده است .

در صورت امکان ( هزینه ) سعی کنید از هر برندی که خرید می کنید حتما از سری EPS آن خرید کنید . به دلیل آنکه پردازشگرهای دو هسته ای به نویز خروجی پاور در شاخه دوم خروجی 12 ولت بسیار حساسند و تنها پاور های EPS نویز خروجی اشان در این شاخه کمتر از 50 mV می باشد . این قضیه در کارکرد راحت تر ، عمر مفید پردازشگر و راندمان آن اثر بسیار زیادی خواهد داشت .

سخت افزار

242:

سلام دوست عزیز
ممنون بابت راهنمایی...
راستش این سیستم فعلی اینقدر اذیت کرده که میخوام تا سال آینده یه سیستم درست و حسابی بردارم 4 ساله پدرمو درآورده...
سیستمی که میخوام بگیرم اینجوریه:
مادربرد: asus p5b
سی پی یو : Intel Core 2 Duo E4500
...................
و الان هم مادربردم soltek sl-85erv2
و سی پی یو 2.4 سلرون آ هست.
گرافیک:mx480ep Geforce
مموری: 512 دی دی آر کینک استون
2 تا هارد 80 مکستور

پاور الان من 250 وات هست و 2 تا فیش داره که به مادر برد وصل شده...
یکی 4 تا پورت داره و 4 سیم بهش متصله و اون یکی 20 پورت هست و 20 تا سیم از پاور بهش متصله...
جدا از سیم های مادربرد 4 تا هم اتصال برای سی دی رام هارد و.. + یه دونه برای فلاپی
با این شرایط من GREEN - GP480A بگیرم یا GREEN - GP580B-EPS و یا GREEN - GP530AB ؟؟؟؟؟؟؟
این سه تا کابلهاشون مثل همه؟ یعنی 20 تایی و 4 تایی داره؟؟ کدوم یکی رو بگیرم؟؟
چون میخوام سفارش بدم واسم بفرستن اگر به مادربردم نخوره دیگه نمیتونم برگردونمش... پس لطفا" راهنمایی کنید...

در ضمن به سیستم فعلیم بخوره کافیه و اگر یه چیزی باشه که به سیستمی که بعدا" میخرم هم بخوره که چه بهتر...
ممنون


- در مورد سوال آخر شما باید بگویم که تکنولوژی Entry-level Power Supply یا به اصطلاح EPS یک تکنولوژی بسیار پیچیده در مراحل طراحی ، تولید و کنترل کیفیت می باشد که در دنیا تنها پنج یا شش شرکت تولید کننده هستند که از این تکنولوژی برخوردارند. GREEN نیز از این قضیه مستثنا نیست . بالغ بر 80 درصد تولیدات ما به نوعی ( طراحی یا تولید ) گرایش داخلی دارند و بسته به نوع خود از تکنولوژی کارخانه تولید کننده معظم Seventeam بهره مند می باشند. ولی در رده های بالای محصولات خود( EPS) فقط در ایجاد برخی تغییرات جزئی در مدار الکترونیکی و در جهت هماهنگی با شرایط محیطی و مصرفی که در ایران و به طور غیر معمول در دنیا با آن مواجه هستیم ( این موارد ناشی از 10 سال تجربه کاری ما در ایران می باشد) دخالت داریم و اصل طراحی ، تولید و کنترل کیفیت توسط شرکت معظم Seventeam صورت می پذیرد . به امید آنکه با حمایت مصرف کنندگان خود بتوانیم اقدام به تولید این محصولات بی نظیر در ایران عزیزمان بنماییم.

اغلب سازندگان مادر برد با این مشکل بزرگ مواجه هستند . چرا که اگر بخواهند از فیلترهای پر قدرت در مادر برد خود استفاده نمایند ، ابعاد و فضای مادر برد این اجازه را به ایشان نمی دهد . همچنین حرارت بالایی که در اثر تعبیه این فیلترینگها به وجود می آید و همچنین میدانهای مغناطیسی آنها اثراتی بس مخرب تر بر روی مادربرد آنها می گذارد . بخش فیلترینگ فرکانس از جمله بخشهایی در علم الکترونیک می باشد که پیچیدگی های منحصر به فردی دارد و هنوز سوالات بی جواب زیادی در این بخش وجود دارد . برای مثال و درک بهتر این موضوع به قسمت ***** های خروجی یک مدل پاور EPS که در کنار کابلهای خروجی آن قرار دارد توجه نمایید:

یکی از دلایل تعیین استاندارد EPS نیز همین موضوع مهم بوده است .

در صورت امکان ( هزینه ) سعی کنید از هر برندی که خرید می کنید حتما از سری EPS آن خرید کنید . به دلیل آنکه پردازشگرهای دو هسته ای به نویز خروجی پاور در شاخه دوم خروجی 12 ولت بسیار حساسند و تنها پاور های EPS نویز خروجی اشان در این شاخه کمتر از 50 mV می باشد . این قضیه در کارکرد راحت تر ، عمر مفید پردازشگر و راندمان آن اثر بسیار زیادی خواهد داشت .

سخت افزار
ممنون دوست عزیز...
اگر GREEN - GP580B-EPS دارای 2 فیش. یکی 20 تایی و یکی 4 تایی واسه مادربرد باشه که ای پی اس میگیرم... و گرنه GREEN - GP530AB یا GREEN - GP480A...
با اینکه پاورهای گرین قیمتشون تقریبا" بالاست ولی گرین میگیرم که بعدا" مشکلی پیش نیاد...

243:

این سوال من رو کسی جواب نداد که...
جناب لرد عزیز... گابانا و Case & Power , جواد جان و سایر دوستان کجایید؟؟؟
به شدت نیازمند یاری شما هستم
------------------------------------------------------------
میخوام پاور رو عوض کنم و این سیستم منه...

مادربرد soltek sl-85erv2
سی پی یو 2.4 سلرون آ هست.
گرافیک:mx480ep Geforce
مموری: 512 دی دی آر کینک استون
2 تا هارد 80 مکستور

پاور الان من 250 وات هست و 2 تا فیش داره که به مادر برد وصل شده...
یکی 4 تا پورت داره و 4 سیم بهش متصله و اون یکی 20 پورت هست و 20 تا سیم از پاور بهش متصله...

با این شرایط من GREEN - GP480A بگیرم یا GREEN - GP580B-EPS و یا GREEN - GP530AB ؟؟؟؟؟؟؟
این سه تا کابلهاشون مثل همه؟ یعنی 20 تایی و 4 تایی داره؟؟ کدوم یکی رو بگیرم؟؟
چون میخوام سفارش بدم واسم بفرستن اگر به مادربردم نخوره دیگه نمیتونم برگردونمش... پس لطفا" راهنمایی کنید...
---------------------------------------------------
ممنون

244:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سلام
اول كه اينجا جاش نيست بايد در قسمت مربوطه سوال كني
دوم يكم صبر بدهي جوابت را مي گيري
سوم هنوز سال آينده نيامده و قيمتها خيلي تغيير مي كند و چيزهاي جديدتري توي بازار مي آيد
چهارم چه گرافيكي مي خواهي بخري اگر 8600 مي گيري پاور 580 EPS برات خوبه حداقل است و بايد بيشتر بگيري اگر مي خواهي گرافيكت بالا باشد و شما مي توانيد براي سيستم فعليت 580 جواب مي دهد شما 24 پين را 4 تاشو بر مي داري خودش جدا مي شود 4 تاشو وصل نكني مشكل حل است

245:

همون GP480A بگیری جواب کارتو میده


246:

سلام
برای این قطعات چه پاوری بگیرم؟ یکی از دوستان 450 وات گرین رو پیشنهاد کرد
ولی از مدل های مختلفش اطلاعی ندارم

cpu e4300
ram 4* 512 ks
8600 gt vga
250 sata
m-b asus p5b
یک سی دی رایتر و یک دی وی دی رایتر
با یک کارت دی وی بی
با یکی دو تا قطعه دیگه مثل مودم و هدست که از سیستم برق میگیرند

پیشاپیش ممنون

247:

اگه میتونی GREEN - GP530AB بگیر

248:

450 كم هست فقط گرافيكت يك چيزي تو مايه هاي 150 تا 180 اينها مصرف دارد
Cpu هم 100 تا مادربرد 120
بهتر است همانطور كه جواد جان گفتند 530 بگيري اگر پول داري 580 بگير فكر كنم 15 تا 20 تومان اختلاف دارند حدود 70 هست

249:

سلام من هم دارم یه سیستم جمع می کنم خواستم ببینم چه پاوری بذارم
البته پول زیادی نمی تونم واسه پاور بدم اگه ممکنه راهنمایی کنید.

250:

باید GP480A بگیری اگه بتونی 530ab بگیری که چه بهتر

251:

سلام
لطفا منو راهنمایی کنید . یه کیس و یه پاور میخوام بگیرم که مجموعا از 200 تومن بیشتر نشه . تقریبا برای هر کدوم 100 تومن . در ضمن من میخوام سیستم رو اورکلاک هم بکنم. اینم مشخصات سیستم من :
cpu : amd x2 4200
vga : 7900 gt
ram : ocz platinum pc2 6400
min : asus m2n- sli deluxe
hdd : 1- samsung 320 sata2 , 2 - wd 160 sata2
coling : thermaltaket- BigTyp 120 VX
dvb cart
cd - rw
dvd - rom
به نظر شما بهترین انتخاب توی این قیمت چی میتونه باشه ؟ اساتید کمکم کنید .

252:

سلام به همه دوستان
آقا من کیسم GREEN 2002 هست مدلش چه طوری میتونم این جای usb رو که پایین کیس هست منظورم همون جای که جلو کیس پایین هست زیر در چون سیماش وصل نیست چون کار نمیکنه لطفا کامل توضیح بدین نیست کامل اگر هم میشه با عکس مرسی ممنون

253:

سلام دوست عزیز
شما باید به دفترچه مادربردتون مراجعه کنید و سیم های یو اس بی داخل کیس رو با توجه به توضیحات داخل دفترچه به مادربرد وصل کنید در ضمن خیلی مواظب باشید که اشتباه وصل نکنید...
(ضمن اینکه سوالتون ربطی به این بخش نداشت)

254:

سلام
من بلاخره پاور گرین گرفتم ولی...
بدبختانه 2 تا پورت مادربردش یکی 20 تایی هست و یکی 8 تایی! در صورتی که مادربرد من 20 تایی و 4 تایی میخوره...
راهی داره 8 تایی رو تبدیل به 4 تایی کرد؟؟؟
دیگه نمیتونم پس بدم و 60 تومن هم بالاش پول دادم...
ممنون میشم کمک کنید.

255:


با مراجعه به دفترچه مادربرد میتونی وصل کنی

256:

مگه چه مارکی گرفتی که اینجوریه چیز عجیبی باید باشه

257:

دوست عزيز 8 پينش جدا مي شود و 24 هم 20 پين مي شود باهاش ور بري جدا مي شود
بايد 580 گرين گرفته باشي

258:

کسی نمی خواد یه کمک کوچیک به ما بکنه ؟

259:

این مدل رو پیشنهاد میکنم

پاور هم 530 بگیر


260:

Power خوب الان توي بازار فكر كنم OCZ‌ باشد شما 600 W بگير قيمت 120 هست بقيشم يك كيس ترمالك بگير كه سيستم تهويه هواش خوب باشد يا اگر تونستي 700 وات بگير خيلي بهتر هست

261:

اقایون از کمک شما ممنونم. در ضمن میشه نظرتون رو درباره این مدل ها بگید و بگید کدوم مدل رو انتخاب کنم بهتره . اینم بگم که من قیمت اینها رو ندارم ولطف کنید قیمت هاشونو به من بگید . پیشاپیش از راهنمایتون تشکر میکنم
کیس :
1-Thermaltake Soprano Dx
2-Thermaltake Mambo
3-Thermaltake Armor Jr
4-Green silent_storm
5-Green Tuniq 3
پاور :
1-Thermaltake Toughpower 600W
2-Ocz 600W
3-Green power GP580B
4-Green power GP680B

262:

580B گرفتم
دوست عزيز 8 پينش جدا مي شود و 24 هم 20 پين مي شود باهاش ور بري جدا مي شود
بايد 580 گرين گرفته باشي
ممنون لرد عزیز...
برم ببینم چی میشه...
درسته 580 بی البته کارکرده هست (1 هفته کار کرده) میخواستم 480 بگیرم وقتی اینو پیدا کردم منصرف شدم و 580 گرفتم قیمت نو این پاور 85 تومن بود من اینو گرفتم 60 تومن. خوبه دیگه... نه؟ در ضمن از آشنا گرفتم
این مدل رو پیشنهاد میکنم


سلام
چند سوال در مورد کیس مدل پرنس گرین دارم...
فن این کیس روی درش هست؟؟


ارزش داره 50 تومن بالای این کیس بدیم؟؟
در ضمن فضای کیس میز من کلا" بسته هست و فقط سمت راست و عقبش بازه... این کیس رو بخرم خوبه؟
ممنون دوستان

263:

بچه ها یه جواب به ما بدید . امروز میخوام برم بازار بخرم . ثواب داره ها

264:


جواب سوال هارو میتونی رو عکس پیدا کنی

چرا ارزش نداره بگیر فقط پشت میزت یه مقدار جا داشته باشه که هوای گرم خارج بشه

265:

سلام می خواستم بدونم پاور580bبرای سیستم زیر خوب هست
ram2g(800) amd6000 main m2n32-sli premium vista edition 1* 8800gts(320mb h.d.d 250 dvdrw&cdrw

266:

بهتره بيشتر بگيري
بله مناسب هست البته لب مرز هست

267:

با سلام خدمت دوستان عزیز :
من یک سیستم با مشخصات زیر دارم :
مادر بورد: گیگا 945pls3
رم: 2 تا kingston512
cpu: intel3 2mb cash
كارت گرافیک : giga 7100gs
مودم :zoltrix
دی ودی رایتر :sony
هارد: 160 sata2
در حال حاضر پاور من mec400wمی باشد که جریان 5 ولت آن 14اآمپر و 12 ولت 8آمپر و 3ولت 7 آمپر می باشد البته کابل ولتاژ آن 20 پین بود و من با تبدیل 24 پین کردم . العان می خوام یک پاور گرین بگیرم می خواستم ببینم کدم نوع آن مناسب سیستم من است و قیمت آن چقدر است
باتشکر :

268:

380 گرين مشكل شما را حل مي كند حتما هم پاورتو عوض كن

269:

اقای Lord_theOne بابت پاسختون متشکرم من با این پاور مشکلی ندارم ولی می خواستم ببینم اگه عوض کنم تو عملکرد سیستم تاثیر داره یا نه . و در ضمن لطف کنین و بگین قیمتش چقدره
با تشکر

270:

فكر نكنم چيزي بتوني با چشم ببيني
اما احتمال داره شايد هم شده سيستمت بد بوت بشود
اولين ظربه رو گرافيك مي بينه
بعدشم هاردت برور زمان قاط مي زنه
شايد هم مشكلي برات پيش نيايد
ولي توي بازي و توي گرما سيستمتو خراب مي كنه بعد از مرور زمان

271:

سلام . سیستم من چه پاوری لازم داره؟ الان یه پاور 15 تومنی (از این کیلویی ها ) دارم . می خوام عوض کنم.
MB : Giga plms2
Ram : 1gb 677
VGA : 8600gt
cd rom+cd rw
hdd : 80
CPU : intel 3 ghz full
نهایتا رم رو می کنم 2G و یه Printerو DVD-RW اضافه می کنم . لطفا هر چه سریع تر بهم کمک کنید .

272:

سلام اقا یه چنتا کیس خفن معرفی کن دستت درد نکنه

273:

بيا عزيز اين هم 1 كيس با حال براي شما عزيز قيمتي هم نداره همش 300000 تومن نا قابل در ضمن كيس هاي مدلهاي ديگش هم توي همين سايته

کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

274:

ببین این چجوریه :
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

275:

برای این سیستم پاور 580 green کفایت میکنه ؟
cpu : intel core2 Dou E6420 2.13 GHS
moder board : Asus-P5K Deluxe/WiFi-Ap
ram : Patriot -Dual Channel 2GB 800
hard : Western Sata2 320
Vga : Asus EN 8600 GT
به علاوه سی دی رام و رایتر
کارت دی وی بی

در ضمن آیا نماینده شرکت گرین تو این سایت هست چون باهاش صحبت دارم اگه میشه به من یه pm بده .

276:

من این سیستم و پاور دارم : AMD ATHLON 64 +2800

GIGABYTE GA-K8VT800 . SOCKET 754


KINGSTON 512 (400DDR


RADEON 9250 256MB AGP
MAXTOR 120GB SerialATA
CDROM / LG CDWRITER
FLOPPY DRIVE SONY
17 CRT Monitor LG
POWER XCESS:
DC OUTPUT 400W 130W REAL


ممکنه این پاور مزخرف به سیستم اسیب زده باشه ؟ 3 ساله دارمش یه GREEN GP330A بگیرم؟

277:

سلام ..
بله براي سيستم شما پاور 580 كافي هست .
نماينده شركت گرين بودند اينجا اما فعلا به دليل مشغله زياد حضور ندارند .
شما با پيغام خصوصي با من در تماس باش تا راهنمايي كنم /.

278:

منظورتون از اين سوال چيه ؟
يعني سيستم شما آسيب ديده و احتمال ميديد از پاور باشه ؟
يا نگرانيد كه پاور فعلي شما به سيستم آسيب بزنه ؟

279:

من بعضی وقتا با صفحه ابی (technical prablem ) رو برو میشم و تو دفترچه مادر بورد نوشته که حداقل 300W نیاز داره حالا بعد 3 سال که این سیستم دارم ممکنه به سیستم اسیبی زده باشه ؟ چه جوری میشه فهمید؟ green GP330 رو بخرم؟
ممنون

280:

اون صفحه آبي علل زيادي مي تونه داشته باشه.
اول مشخص كن علت اون چيه ( يه كد هگز 10 رقمي بهت ميده اونو يادداشت كن و توي گوگل سرچ كن )

281:

صفحه ابی که فعلا حل شده .
سایت
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
میگه سیستمم 248w احتیاج داره ولی دفترچه مادربوردم میگه 300w .
اقا بالاخره من چی بگیرم ؟

282:

برای این سیستم چه پاوری لازمه؟
cpu: AMD -AM2 Athlon 64 5600
vga: GF 8800 GT
ram : 2gb bus 800

283:

green gp 580 b

284:

سایلن استورم خوب هست

285:

سلام دوستان عزيز بي زحمت يك كيس شيشه اي توپ برام بزاريد والبته قيمت.....

286:

Gp780b Green

قیمتش چنده؟ پاور خوبیه ؟

287:

کسی نیست جواب بده؟

288:

برای این کارت گرافیک که میخوام بگیرم و بقیه سیستمم چه پاوری بگیرم که تا چند سال جواب بده و قیمتش چنده؟

Ram 1.5

Cpu 3.0

Graphic: 8800 GTS 512 MB

main GA-945

289:

اینجا مدیر نداره؟؟؟!!!

290:

سلام....
مدل cpu ششما چي هسته core2 يا 3فول..
حالا به نظرم پاور green مدل 580 وات كافي باشه.......

291:

Cpu 3.Full

کارت TV هم دارم.

292:

خوبه كافيه اگه 580نشد...530 هم خوبه........

293:

1. اگه میشه قیمت و مدل هاشونو بگید.

680ٌw چنده؟

294:

Green GP 580 B براي شما مناسب است با قيمت 80 هزار تومان.

295:

680ٌw چنده؟

296:

قیمتش 120 تومانه ...
580 هم کافیه به گفته دوستمون ...
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

297:

من هم Gp 580b رو پیشنهاد میکنم.

298:

380 یا 430 بسه

299:

سلام دوستان
برای سیستم زیر چه پاوری بخرم
در ضمن به غیر از این قطعات چیز دیگه ای روش نمیزارم
ممنون
cpu: amd athelon x2 4000
vga: biostar 8600 gt 256mb
mb: msi k9n neo v3
ram: 2x1 gig apacer
DVD RW: frasso
hdd: 250 gig maxtor

300:

Green GP 430A برای شما کافی است.

301:

430 برای سیستم 8800 Gtx بسه ...

302:

به نظر شما 430 زیاد نیست؟
فروشنده میخواد روی این سیستم یه 300 وات بزاره که به نظرم کمه

303:

380 هم میتونید استفاده کنید.

304:

ممنون میشه بگی قیمت موسق این پاور تو چه سایتی هست؟

305:

و این که اگر برای سیستمی پاوری با قدرت کمتر از نیازش بزاری چه لتفاقی میفته؟

306:

وسط بازی و کار ممکنه ریست یا خاموش بشه . به قطعاتت صدمه بزنه و هنگام اورکلاک بازده درست و حسابی نده .....
ممنون میشه بگی قیمت موسق این پاور تو چه سایتی هست؟

Rayansaba و Rayaneh هستند که بهتره از بازار بگیری قیمتارو ...

307:

سلام.
من يه سيستم جمع كردم با پاور 580b green ، وقتي كه اسپيكر رو روشن مي كنم يه صداي بد جور ويزززززززز مياد، حتي روي مانيتور هم نويز ميفته. مطمينم كه از اسپيكر نيست، چون رو سيستم ديگه امتحان كردم سالم بود. مي خواستم بپرسم ممكنه از پاور باشه؟ مثلاً مشكل اتصال بدنه پاور.

308:

اين صدا ناشي از قرار گرفتن يك ميدان مغناطيسي در اطراف اسپيكر و مانيتور هست مثل موبايل و ...

309:

دوستان گرامی کسی تا حالا فن 25 سانتی توی بازار دیده اگر دیده بگه که لازم دارم
با تشکر

310:

سلام
من یه پاور 580 گرین خریدم به این امید که روش نوشته بود 6 تا Ide داره الان که بازش کردم میبینم که فقط 4 تا Ide داره ودر عوض تعداد sata بجای 2 تا الان 4 تا هست ... به نظر شما باید چیکار کنم .. من نیاز به Ide دارم و اصلا چرا اون مشخصاتی که روی جعبه نوشته با اون چیزی که توی جعبه هست همخوانی نداره

در ضمن شما چه نوع محافظ برقی رو توصیه می کنید منظورم ups نیست از این محافظهای 10-15 تومنی میخوام بگیرم

311:


با سلام

میخواستم ببینم که acbel 400w activ مشکلی با 8800 gt نداشته باشه در ضمن جمعا 36 آمپر روی دو لاین برق میده

لطف کنید کمک کنید

312:

قیمت پاورهای acbel گرانه
چرا سراغ گرین نمیری جنس خوب و خدمات پس فروش خوب
GREEN 530AB
GREEN 580B EPS
55تومن و 80 تومن

313:راستشو بخوای من این رو خریدم و ازش راضی ام جواب 8800 جیتی رو میده؟؟؟؟؟؟؟؟

314:

سلام دوستان
از آقای عمرانی و همچنین بقیه دوستان خواهش می کنم در مورد یه موضوع منو کمک کنن
من یه سیستم نیمه حرفه ای برای کار برنامه نویسی و محاسبات فیزیک جمع کرده ام با مشخصات زیر

CPU AMD Phenom 9600
Motherboard DFI 790FX-M2R
RAM 2*1024 Corsair Dominator
VGA XFX 8600GT 256MB DDR3
HDD 2*320GB WD
DVD WRITER
Case Tuniq3

در مورد پاور نسبت به GREEN GP780B نظر خوبی دارم ولی فکر می کنم اگه
CoolerMaster Real Power M850 بهتر باشه. میخوام نظرتونو بدونم. ممنون.

در ضمن یکی از مهمترین دلایلی که منو نسبت به این پاور CoolerMaster راغب کرده وجود ویژگی Plug-in و Cable Management می باشد.

315:


از نظر من این مدل CoolerMaster واقعآ معرکس !! نسبت به این مدل GREEN یه سرو گردن سر تره !

البته واسه سیستم فعلی شما خیلی زیاده ، یه پاور 650 واتی هم کار شما رو خیلی راحت راه میندازه !

ضمنآ اگه واسه پردازش فیزیک میخوای سیستم رو بهتره از VGA های ATI مثل HD RADEON 3850 استفاده کنی.

316:


8800 gt
8800gts 512 >g92
جان من یه جواب درستی به این سوال ما بدید؟؟؟؟؟

317:

چه پاوری بگیرم...با چه گارانتی...یه عکس از قیافشم برام بزارین..ممنون
CPU: INTEL 3GHz 478
Main: gigabyte 865 Pe
Ram:2*1 512 DDr
Vga: 128 5200
Hard: 40 and 80 Ide
Dvd Writer sony
کارهای این سیستم در حد فیلم دیدن و اهنگ و کمی برنامه نویسی( بازی نمیکنم)

318:

برای این سیستم یه پاور GP330a GREEN کفایت میکنه .

این مشخصات به همراه عکس :
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
قیمتش هم حدودآ 30 تومان هست .

ولی اگه یه کم بحث آینده نگری رو در نظر بگیریم به این نتیجه میرسی که باداشتن یه پاور 400W واقعی میتونی از

خیلی از سخت افزارهای MID-RANGE حال حاضر بهرهمند بشی که میتونی از این دو مدل استفاده کنی :

GP380A GREEN:
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
که قیمتش حدودآ 36 تومانه .

GREEN GP430A :
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
که قیمتش حدودآ 40 تومانه .

من باشم 10 تومان بیشتر میدم ، 100W بیشتر بهرهمند میشم !!

319:

مهدی جان اولا دستت درد نکنه
دوما مورچه چیه که کله پاچش چی باشه!!! اینده نگری!! مگه این سیستم میارزه ارتقا پیدا کنه!! این سیستم گفتم فقط اهنگ دیدنو فیلمه دیدنه کارش بالاخره کودومو بگیرم عزیزم

320:

خب منظورم این بود که کلآ قطعات داخل کیس رو عوض کنی !

خب برای همین سیستم Green Gp 330a کاملآ مناسبه !

321:

اوکی مهدی پی همین330 رو میخرم...دستت طلا ممنونم

322:


آقایون واقعا موندم لطفا کمک کنید

با 30 -40 تومن چه پاوری بگیرم جواب این سیستم رو بده لطف کنید کمک کنید . لطفا قیمتش بالا تر نره ممنون

مادربرد giga m52s-s3p
رم 2 گیگ دوال کانال
گرافیک ati 2600 pro sonic
dvd rom----cd rw
کارت TV
هارد sata2 80gig
و یه مودم 56 k

323:

Green 430Watt real
قيمتش هم دوروبر 40 هست .
اين همه اسمايلي براي چي زدي

324:


با سلام
ببخشید یه چند روزی نبودم

در مورد اسمايلي هم لطفا به دل نگیرد ببخشید

ممنون از کمکی که کردی ولی میخواستم نظرت رو درباره برند cooler master هم بدونم 430-460 37-45 قیمتش؟؟؟؟
در ضمن گرین یه سری پاور میخواد بده جدید اگه اطلاعتی داری کمکی بکن دوست گرامی بسیار متشکر

325:

در مورد كولر مستر هم قيمت 460 وات حدود 48 تومن با گارانتي دريا كامپيوتر هست با اين برند هم تا حالا كار نكردم ولي محصولاتش كيفيت خوبي دارند Green هم كارش خوبه .

430 رو قيمت ندارم ولي حدودآ 6 تومن ارزانتر هست سيستم شما 430 هم براش زياده ولي اگر ميتوني همين 460 كولر مستر رو بگيري بهتره براي ارتقاء هم خيالت راحتتره .

متاسفانه در اين مورد اطلاعاتي ندارم .

امضات منو كشته !

326:

GP250a GREENبا سلام قيمت اين پاور حدودا چقدره

327:

فكر نكنم اين پاور ديگه ارزش خريد داشته باشه چون 330وات اين شركت خيلي نيست رو 25باشه..

328:

سلام
من یه سوال دارم، آیا امکانش هست که فن پاور رو عوض کرد؟

329:

بله البته با همون اندازه فقط باید سیمهای قبلی رو با لحیم بازکنی جدید رو لحیم کنی همین

330:

من چند وقتی هست مشکلی دارم اونم اینکه ویندوزم وقتی بالا میاد بعضی وقتها خود به خود ریست میشه بعضی وقتها هم برنامه هایی که دارم باهاش کار میکنم خود به خود بسته میشه و باید دوباره بازش کنم. این مشکل میتونه مربوط به پاور باشه؟ البته بعضی وقتها هم که کار میکنه یهو تا شب روشن میمونه و ریست نمیشه.
مشخصات سیستم من اینه
Giga-8ID533
p4 full
256 sd ram
geforce2mx400(64 mb)
cd rom: asus
cd writer:sony
dvd writer:asus
floppy disk
hard 40 maxtor
modem zoltrix

با این وضعیت اگه از پاور باشه برای سیستم من چه پاوری پیشنهاد میکنید بگیرم و قیمتش چنده؟

331:

سلام
پاورها کولر مستر محصولات با کیفیتی هستند و شرکت معتبری مثل دریا کامیوتر گارانتی این محصولات رو به عهده داره
مدل 460 وات این کمپانی از نظر ظاهر خیلی زیبا هیت(رنگ مشکی البته اگه برات مهمه) و قیمت مناسبی هم داره 46 هزار تومان به همراه یک فن 12 سانتی متری

332:

اگر به مشخصات پاور هم اشاره ميكرديد خوب بود .

از سيستم چند وقته استفاده ميكنيد ؟

1.با چه نرم افزارهايي يه همچين اتفاقي ميافته و معمولآ درحين كار لود cpu چقدر هست؟ ويندوز رو با يه نرم افزار آنتي ويروس به روز, اسكن كنيد يا ويندوز رو دوباره نصب كنيد , اين موضوع تا حدودي نرم افزاري هست ولي براي اطمينان بايد همه چيز رو در نظر بگيريد و امتهان كنيد!

2.ريست شدن هم دلايل زيادي داره كه يكيش ميتونه پاور باشه كه در حين لود پاور كم بياره( يا بهش فشار بياد ,هم از نظر دما هم ولتاژ خروجي) يا بالا بودن دماي cpu كه رنجش بايد حدود 35 و در لود كامل 48 (كه باز به نسبت cpu ميتونه متغير باشه )

شما بايوس مادربرد رو به روز كنيد .از مناسب بودن تهويه كيس و خوب كار كردن فن ها اطمينان حاصل كنيد .

خب مثل اينكه فرمايشات زياد شد
شما بهتر از هر كسي ميتونيد مشكل سيستم خودتون رو پيدا و رفع كنيد كه اين هم يكم همت و حوصله ميخواد

موفق باشي

333:

بچه ها من دنبال یه کیس خوابیده می گردم که با مانیتور ال سی دیم جور باشه.. یه همچین کیسی موجوده ؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.. ظاهر کامپیوترم برام خیلی مهمه...

334:

دوست عزیز سلام
من هم دنبال همچین مدلی میگردن
تا الان این ها رو پیدا کردم که متاسفانه هیچ کدوم آلمینیومی نیستند
اما شاید به کار شما بیاد
این مدل از کولرمستر [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و چند مدل از براند thermaltake
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید
یا حق

335:

این مشکل ربطی به پاور شما نداره.
پاور نکشه ریست میکنه ولی برنامه در حال اجرا رو نمیبنده.

336:

باسلام خدمت دوستان
ایا کسی درمورد پاور هایی که متناسب با میزان برق مصرفی سیستم ظرفیت خودرا تغیر میدهند
اطلاعی دارد
اگر چنین پاور هایی با برند greenهست لطفا معرفی کنید

337:

اقايون ميشه يكي يك توضيحي در باره power بدهد كه در كجاي كيس وصل ميشود..كيت هست يا يك نمونه usb هست

338:

منبع تغدیه نیز توان مورد نیاز برای قسمت های مختلف سیستم را تامین می کند.


بیشتر

کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

339:

سلام
میخواستم بدونم پاوری که من دارم از نظر قدرت و کارایی در چه حدی هست ؟
به نظر شما با هزینه ای که برای این پاور کردم می تونستم پاور بهتری داشته باشم ؟ ( 110 تومن )
مزایا و معایبش اگه بگین ممنون میشم ؟

340:

سلام
سوال من این هست که امکان داره پاور در کارایی سیستم تاثیر داشته باشه؟
چون میزان مصرف سیستم من طبق لیستی که در سایت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هست حدود 450 تا 500وات هست! ولی پاورم 600 وات هست و نوشته 380وات پک!!!
البته تا حالا ریست یا همچین مشکلی نداشته! ولی اگه من این پاور را با یک پاور 580 وات ریل تعویض کنم کارایی سیستم فرق میکنه؟

341:

کسی در باره پاورم اطلاعی نداره ؟

342:

دوستان کسی از کیس cm 690 clooermaster اطلاعی داره؟ قیمت و کارایی.........
اگه میشه cm690 رو با tuniq3 green مقایسه بفرمایین
خیلی ممنون

343:

Black Cooler Master CM 690 ATX Mid Tower Computer Case RC-690-KKA1-GP, w/ Real Power Pro 550W PSU and 120mm Fans
139$


Features: 5 removable HDD racks. 7 tool-free kits for add-on card installation. 5 tool-free drive bays for 5.25" devices. Thumb-screws for easy open side panel. Accommodates up to seven 120 mm fans. Cable management design for better cable routing and neatness. 2 liquid cooling holes included. nVIDIA SLI certified. >80% efficiency and 5 year warranty on PSU.

Specifications: Available Color: Black. Dimension: (W)213 X (H)482 x (D)524.5 mm. Material: Chassis: SECC, Bezel: Metal mesh+ABS. Motherboards: ATX, Micro-ATX. 5.25" Drive Bay: 5 Exposed (without the use of exposed 3.5 inch Drive Bay), 4 Exposed (with the use of 3.5 inch Drive Bay). 3.5" Drive Bay 1 Exposed (converted from one 5.25 inch Drive Bay). HDD Support: 5. Cooling System: Front: 120 mm Blue LED fan x 1, 1200 rpm, 21 dBA, Rear: 120 mm standard fan, 1200 rpm, 21 dBA, Top: 120 or 140 mm fan x 2 (optional), Bottom : 120 mm fan x 1 (optional), Left: 120mm fan x 2 (one is optional)-up to 140mm fans. I/O Panel: USB 2.0x2, IEEE 1394 x1, MIC x1, eSATA x 1, SPK x1 (support HD Audio). Expansion Slots: 7. Power Supply: Real Power Pro 550W (RS-550-ACAA-A1) included. Certification: nVIDIA SLI. Warranty: case (2 years), psu (5 years).

اینم توضیح این کیس

344:

سلام دوستان ميخوام بدونم پاور 400 براي سيستم من كافيه
main: giga 945p-s3
cup : pentium d 3.2ghz
ram: 2*512
cart dvb sky star2
cart capter snazzy
cd and dvd rom
دوتا هم فن

تازه هم ميخوام كارت گرافيك 8600 فن دار بگيرم پاور خوبه يا بايد تعويض كنم

345:


346:

600 وات کافیه کافیه زیاد هم هست. فقط موردی که باید توجه کنی کارت گرافیکه که تغذیه 6-pin میخواد.هر تعداد که گرافیکت بخواد پاورت باید داشته باشه.فک کنم کارت گرافیکت یکی بیشتر نخواد. حالا برو تو خصوصیات پاورت نگاه کن که داره یا نه.به احتمال زیاد داره.

347:

برای سیستم زیر مناسبه acbel 470&510 80% سلام دوستان میخوام بدونم پاور


vga=xfx fatality 8800gts
cpu=Intel Core 2 Quad Q6600 - 2.4GHz
dvd writer & cd writer

348:

ببخشید که اینقدر دیر دارم جواب میدم
خیلی ممنون دوست عزیز
ولی....
منظورم قیمتش به پول ایران بود
ممنون از لطفت

349:

آقا یه کیس خوب معرفی کنید هم قیمتش خوب باشه و هم خنک باشه
ایرانی باشه مشکلی نداره

350:

سلام... لطفا در مورد سیستم زیر یه پاور مناسب بهم معرفی کنید. اگه اینجا جاش نیست منو راهنمایی کنید.
main: p5Q-E
CPU:INTEL-8400-dual core-3/0 GHz
ram: patriot-800-4GB
Vga: Ati Radeon-4870- 512-gddr 5

351:


352:

سلام
سیستم من: cpu:e8400,vga:9600gso,mb:asusp5q,hard:320/16sumsung,ram:2gig 800,dvd Rw
چه پاور و کیسی پشنهاد میکنین.اور نمیکنم.

353:

Intel Core2 Due E8400 3.00 GHz 45nm
OCZ 4GB DDR2/800 Gold Dual Channel
Asus P5Q
Gigabyte Ati Radeon HD 4870 - 512MB
(GV-R487-512H-B)
Western Digital -Sata2- 320GB
Green – Prince 6
Asus AM602 (ADSL)
LITEON - DH-20A4H

برای این سیستم چه پاوری رو پیشنهاد میکنید با بودجه 40.000

354:

آقای مهندس خیلی وقته نیستند

شما نمیدونید

355:

اگه منظورت مهندس عمرانی هست توی فروم سایت سخت افزار هست

356:

بله ایشون رو میگم

خیلی وقته اینجا نیستند

357:

سلام پاور real مناسب این سیستم چی است ؟


Main: giga 945 pls3p


Cpu: intel core2 2.4ghz e4600


Dvd: dvd-writer liteon


Cd: cdwriter liteon


Modem: d-link 56k internal


Graphic: giga geforce8600gt 512mb ddr2


hard: maxtor sata2 320gb 16mb buffer


ram: kingmax 2gb dual channel (2*1gb


sound card: zoltrix pro lite pci


tv tuner: leadtek tv tuner internal


358:

480 REAL گرین مناسبه

359:

سلام. مدتيه كه كامپيوترم دچار مشكلي شده. مشكلش اينه كه بعضي اوقات به خصوص در روزهاي گرم سال مثلا در تابستان وقتي كامپيوتر را روشن مي كنم بعد از آنكه بالا آمد هنگ ميكنه. يعني هنگ كامل. يكمرتبه همه چي قفل ميكنه و فقط بايد ريست كرد تا درست شه. اين مشكل حدود 20 دقيقه طول مي كشه حالا فرقي نميكنه كه هي ريست كني بياد بالا و يا يه يك ربع بيست دقيقه اي همون جوري بزاري بعد يه بار ريست كني. اين مشكل تقريبا بعد از آن ايجاد شد كه يه مدت تقريبا يك ماهه به خاطر انجام يكسري كار محاسباتي هر دو يا سه روز يه بار به مدت 48 ساعت لازم بود روشن بمونه. اول فكر كردم شايد از رم باشه چون بعضي اوقات بعد از اونكه رم رو جابجا مي كنم درست ميشه. ولي با توجه به مطالبي كه اينجا خوندم و اينكه فن پاور هم خيلي صدا ميداد فكر كردم شايد از پاور باشه. فعلا فن پاور رو كندم ميخوام يه فن نو بزارم. اگر كسي اطلاعاتي داره راهنمايي كنه.
ضمنا مشخصات كامپيوترم اينه:
cpu:2.8 p4 1MB cash
MB: Giga 8IP1000 pro
ram: 512 MB DDR
H.D.D: 80
VGA: Geforce FX5200 128ATI
modem-cd writer-dvd writer
براي چنين كامپيوتري چه پاوري خوب و كافيه؟

360:

مشكل با عوض كردن فن پاور حل شد. هم صداي خيلي زيادش حذف شد و هم كامپيوتر ديگه قفل نمي كنه. هيچ وقت فكر نمي كردم كمي پايين آمدن سرعت فن اينقدر تاثير بگذاره. تنها مشكلي كه الان هست اينهكه بعد از عوض كردن فن و باز و بسته شدن پاور كمي نويز روي باند افتاده. نمي دونم از چيه؟

361:

یک پاور مناسب برای سیستم زیر:
E4600 Core2 duo
ram 2*1G gingstone ddr2 800
vga 8400 gs giga
maxtor 250 G
DVD/RW LG
Main giga p31-s3g
ضمنا کیس هم دوتا فن داره.
با تشکر

362:

سلام
من یه پاور 300 وات دارم که می خوام بدونم روی این سیسیتم جواب میده یا نه
CPU : intel e7200 2.53 ghz
vga : 8600 gt ddr3
hard: 40 ide
cd writer 1 adad
ram : 1 gb ddr2 bus 800
modem dial up
کارت دیگه هم ندارم.حالا اگه جواب نمیده که احتمالا همینجوریه برای این سیستم حد اقل پاوری که نیاز هست رو به من معرفی کنید لطفا.
در ضمن من میخوام کمترین هزینه رو بکنم. چون با خرید اینها هیچی پول برام نمیمونه !!!

363:

برای این سیستم یکی از پاور های 150واتی هم کافیه ! یکی از سیستم های من این مشخصاته !
یک پاور مناسب برای سیستم زیر:
E4600 Core2 duo
ram 2*1G gingstone ddr2 800
vga 8400 gs giga
maxtor 250 G
DVD/RW LG
Main giga p31-s3g
ضمنا کیس هم دوتا فن داره.
با تشکر
330W فکر کنم کافی باشه ! با قیمت حدود 30 تومان و کمی کمتر ...
سلام
من یه پاور 300 وات دارم که می خوام بدونم روی این سیسیتم جواب میده یا نه
CPU : intel e7200 2.53 ghz
vga : 8600 gt ddr3
hard: 40 ide
cd writer 1 adad
ram : 1 gb ddr2 bus 800
modem dial up
کارت دیگه هم ندارم.حالا اگه جواب نمیده که احتمالا همینجوریه برای این سیستم حد اقل پاوری که نیاز هست رو به من معرفی کنید لطفا.
در ضمن من میخوام کمترین هزینه رو بکنم. چون با خرید اینها هیچی پول برام نمیمونه !!!
430 کافیه ! البته 480 مطمئن تره !

364:


365:

حالا یه مسثله ای اگر من پاور 300وات رو ببندم چه اتفاقی میفته ؟
روشن نمیشه یا ممکنه اذیت کنه ؟

366:

با سلام
پاور مناسب این سیستم چیه ؟

Main: Foxconn 560A

Cpu: AMD's Athlon 64 X2 6000


Dvd: dvd-writer ASUS

Dvd Rom : sony


Graphic: club3d ati3670


Hard : samsung 250 GB 16mb


ram:PQI 4GB

پاور فعلی من Viera 500Wبا 250ٌٌٌW Real است کافی است یا نه ؟

367:

حتماً پاور رو عوض کن به این ویرا اصلاً نمیشه اطمینان کرد پاور 480 ریل کافیه

368:

با لام به همگي مخصوصا آقاي case & power
من جديدا سيستمم رو ارتقائ دادم با اين مشخصات
گرافيک 4850
سي پي يو 4200x2
سه عدد dvd writer
هارد sata 250G
رم 2G
و مين برد asus m2ne sli
و در آخر يه پاور 530w از شرکت green خريده ام مي خواستم بدونم آيا اين پاور کفايت توان اين سيستم رو مي کند يا نه يعني مناسب هست يا ضعيف تر و يا قوي تر
خواهشا جواب سوال من رو بديد که اگه ضعيف هست عوضش کنم
با تقديم احترام

369:

دوستان پاور مناسب این سیستم چند می تونه باشه؟

CPU: Intel Core 2 Duo E7300 2.66 MHz
Main board: Asus p5ql pro (p43)
VGA: Sparkle GeForce 9600GSO 768 DDR3 192Bit
RAM: Geil Bus 800 2x1GB
DVD-RW: Pioneer S16FXB SATA
HDD: western 320

ممنونم.

370:

کارت گرافیکت رو چند خریدی ؟

371:

هنوز نخریدم ولی فکر کنم حدود 150 باشه. نظر خاصی در مورد این کارت گرافیک دارید؟

خواهش می کنم در مورد پاور منو راهنمایی کنید. اخه من می خواستم 480 یا 530 بگیرم ولی دیدم یکی از دوستام برا سی پی یو Q9300 و گرافیک
8800gts ,و مادربورد P5e3 پاور 430 رو بطور موقت بسته و داره جوابم میده بدون هیچ مشکلی( چون سیستم رو که گرفت یه پاور 780 انداخته بود و خراب بود و فرستادتش گارانتی تا وقتی بیاد از این 430 استفاده می کنه).

به همین دلیل من به شک افتادم که برا سیستم خود من خیلی پاور پایین تری نیاز داره.البته اینم بگم من تو سایت Nvidia نگاه کردم گفته بود برا این گرافیک خداقل پاور باید 400 وات باشه .والا موندم چی بگیرم؟؟؟

372:

از خرید این کارت گرافیک صرف نظر کن..
به زودی 4670 و 4830 میاد به بازار.

برای سیستم شما خمون 430 کافیه (از سرش هم زیاده) گرچه توصیه من 500 وات هست!

373:


سلام دوست عزیز

اگه می خوای راحت باشی یدونه 530 'green بگیر خیالتم تخت

در ضمن شما که می خوای 150 تومن پوله این 9600 مسخره رو بدی یه 80 تومن دیگه بزار یه 4850 بگیر که از 9800GTX+ هم خیلی سر تره ! ولی اگه این گرافیک رو گرفتی پاورت رو بکن 580

دوستانه بگم بهت هیپ پاوری گیرین نمیشه !

374:

پاور مناسب برای این سیستم چیه?(قیمت پاور رو هم بگید)

main bord:intel asrock p4i65pe
cpu:1.70 Ghz
Ram 256
vga:geforce fx 5200
hard maxtor160 sata
dvd writer BENQ
modem z-cyber

375:

سلام
دوستان سیستم من در امضا هست میخواستم بدونم با توجه به پاور میتونم 3-4 فن 8سانتی به سیستم اضافه کنم
در ضمن الان روی کیس هیچ فنی نیست

376:

با سلام

من یک سایت پیدا کردم که توان مورد نیاز برای سیستم شما رو محاسبه میکنه.
البته به این جواب خودتون چند درصد (مثلا 30 درصد ) اضافه کنید. (برای اطمینان)


کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

377:

جلو بعضی از پاورها نوشته active این به چه معناست؟ چرا پاور 430 "پاور کولر" اکتیو از 600 وات معمولی اون گران تر هست؟

378:


با سلام خدمت شما دوست عزیزم

من خودم یک سیستم بلا تر از سیستم شما دارم واز همین پاور استفاده می کنم gp530 ورژن 2 استفاده می کنم و پاور هم کم نیاورده

379:


عزیزم اگر پاورت گرین و یا الگانس است مشکلی ندارد واگر از این پاور های معمولی مانند ویراو... است چرا اگر عوضش کنی بهتر با تشکر

380:

سلام بچه ها
آقا من یادمه 2سال پیش قیمت کیس گرین سایلنت استروم 50 تومن بود چند روز پیش هم که قیمتش رو دیدم زده بود 70
دنیا برعکس شده بعد از دو سال قینت این مدل بالاتر رفته ؟؟؟؟

381:

پاورهای گرین انصافا عالی کار میکنند .ولی اگه امکانش باشه زحمت بکشید برندهای دیگری رو هم معرفی کنید ممنون میشم.مثل ردمکس و.....

382:

سی پی یو : Core 2 Quad 6600 8MB cache
مادربورد : Asus P5QC
رم : 2GB DDR3 OCZ
گرافیک : Nvidia Geforce 9800GTX

این سیستمیه که میخوام بخرم...با فرض اینکه بقیه ی وسایل داخل کیس ( مثل هارد و ... ) در حد عادی باشند ، چه نوع پاور و با چه واتی رو پیشنهاد می کنید؟؟ (اگه Green باشه خیلی بهتره )

383:

مادربورد سیستم من sata پشتیبانی می کنه اما هاردم sata نیست.
یه dvd rwiter ار نوع sata خریدم. دی وی دی رو تونستم به مادربورد متصل کنم اما فیش منبع تغذیه ام بهش نمی خوره. چی کار باید بکنم

384:

با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی ، دوستان گرامی با توجه به ورود پاورهای Enermax به داخل کشور و قصد بنده برای خرید
پاور 1200 وات ، به نظر شما هزینه کردن 355 تومان برای 1200 وات شرکت Enermax ، در مقابل 240 تومان 1200 وات گرین آیا عقلانی است ؟ عزیزان اگه امکان داره علت این تفاوت قیمت را بفرمایند؟ با تشکر

385:

باید یه کابل تبدیل بخری(مایش هم حدود 500 تومنه)

386:

سلام دوستان
من میخوام برق فن های کیس کامپیوتر رو از یه پاور دیگه بگیرم
چون 4 تا فن دارم
اگر یه پاور اضافه تهیه کنم چجوری هر سری روشنش کنم از یکی شنیده بودم پین 14 و 15 رو یه اتصال بدم پاور شروع به کار میکنه
نظر شما چیه ؟

387:

سلام
من اگه جای شما باشم پاور گرین رو می خرم چون بعد از چند سال سابقه کار شرکت آینده سیما می توان به خدمات پس از فروش آن اعتماد کامل داشت ، فکر می کنم این مساله خیلی مهمه .

388:

آیا میشه روی فنها ----- خاصی سوار کرد که گرد و خاک رو بگیره تا وارد سیستم نشه؟؟؟
چون هرچی تعداد فن سیستم زیادتر بشه درسته خنکتر میشه ولی زودتر هم پر از خاک میشه؟؟؟؟؟

389:


من خودم 750W رو دارم عالیه برا SLI کردن سیستمم هم مشکل برق ندارم . با محسبات دفترچه ی پاور

اگه می خوای ارتقا بدی یا 870W یا 750W

390:

سلام
این سیستم منه

CPU: 5000 AMD
RAM: 4G
MAIN: SAPPAIRE AM2780G
HARD: 160 SAGAT+320 Hitache
VGA: GTS250 SOYO

من یه پاور ترمالتک 400 وات ریل دارم
میخوام بدونم پاسخگویه سیتمم هست یا نه؟
با تشکر

391:

بهتره که 580 ببندی

392:

خیلی کمه حداقل 580 بگیر

393:

سلام
مي خوام پاور perfect 600w بگيرم چور هست بگيرم يا نه؟

394:

این کیس های Enermax چجوری ها هستن؟
از لحاظ خنک کردن و قیمت.
این مدل Chakra خیلی چشم منو گرفته. قیمت این مدل چنده؟

395:

سایر قطعاتتون چیه ؟

این کیس های Enermax چجوری ها هستن؟
کیس خوبیه ...
از نظر تهویه همونطوری که تو تصاویر و ریویو زیر اومده دو تا فن 12 سانتی در جلو و عقب داره و یک قن 25 سانتی در کنارش ...
سیستم تهویه به طور استاندارد خوبه ولی نمیشه گفت عالیه ...
الومینیم بودنش رو نمیدونم چون اینجا هم ننوشته ولی بیشتر از 50 نباید باشه ...

کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

396:


397:

کیس های Antec چی؟ پیدا میشن؟
مدل Twelve Hundred اگه هست قیمتش چنده؟ و آیا نمایندگی داره؟

398:

power: green 380
Cpu Intel core 2 Quad 8200
gigabyte ep43-ud3l
RAM: 4 gig gel DDR2
HDD : 1 tb
VGA : 9600 gt 1gb ddr3
dvd : sony rw
modem: super lite
اقا این پاور روی این سیستم جواب میده real هست خودم میگم جواب نمیده اما اونی که ازش خریدم میگه جواب میده بالاتر از اینم جواب میده؟؟؟؟!!!!!اگه جواب نمیده لطف کنین راهنمایی کنین یه پاور خوب بخرم ممنون.

399:

چی شد چرا هیچکس جواب نمیده؟؟؟؟

400:

درود . .


هارد های 1000 وات و بالاتر گرین چه قیمت هایی دارند . . ؟

همچنین در همین رنج وات از مارکهای دیگه چی پیشنهاد می کنید . . ؟


آیا گرفتن پاوری با توان بالاتر برای سیستم مضر است و اصولا مزیتی وجود دارد جز قیمت برای پاور هایی با وات پایین تر نسبت به وات بالاتر . . ؟

مثلا میزان نویز یا امواج مضرشون بیشتر میشه یا نه ؟


با سپاس

401:

پول برقتون چی؟

402:

با یه حساب دو دو تا چهار تا هم مشخصه که جواب نمی ده؛ برای خیال جمع بودن حداقل 100 وات بزار روش؛ ترجیحا active

403:

هارد نه پاور اشتباه نوشتی

قیمت پاور های 1000 وات از 290 شروع میشه

گرین و کولر مستر گزینهای خوبی هستند

گرفتن پاور با توان بالاتر هیچ ضرری برای سیستم نداره فقط پول بیشتری رو باید پرداخت کنید

اگر قصد خرید با توان بالا و حجم بزرگی را دارید حتماً از کیسی استفاده کنید که فضای خالی بیشتری داشته باشد تا میدان الکتریکی داخل کیس ایجاد نشود و در ضمن خرج هوای گرم داخل کیس به خوبی انجام می گیرد

404:

برای کارت گرافیک 9600GT گیگابایت چه پاوری خوبه باسی پی یو سه گیگاهرتز فول ورام وDVD ‎ورایتر چون پاور خودم الان گرین 480است؟

405:

ببخشید چون هنوز نمی توانم ویرایش کنم این تاپیک رازیر تاپیک قبلیم می زنم شرمنده همه مدیران سایت وباتشکر ویژه یک سوال داشتم برای خریدن پاورهای گرین وکیس گرین ازطریق اینترنت سایتی رانمی شناستید چون می خواهم اگر پاور خواستم بگیرم بازهم گرین باشدچون ازپاور گرین الانم بسیار راضی بودم بخصوص که ورژن ۲ بودولی کم می آورد در آینده تو وات!؟

406:

اول امیدوارم پاسخ دوتاپیک قبلیم توسط مهندسین عزیز سایت داده شود دوم پاورهای 430وات ACBEL چه جور پاورهایی هستند خوبه یا بد مشخصات؟

407:

امروز یک پاور ACBEL ACTIVE PFC 450W خریدم بنظر دوستان خوبه یا نه؟(راستی چرا این تاپیک پاسخگو ندارد؟)

408:

بله مناسبه

Thermal and Power Specs:

Maximum Graphics Card Power (W) 96 W 59 W
Minimum System Power Requirement (W) 400 W 300 W
Supplementary Power Connectors 6-pin


البته مال شما مدل گرین نیست...

ببخشید چون هنوز نمی توانم ویرایش کنم این تاپیک رازیر تاپیک قبلیم می زنم شرمنده همه مدیران سایت وباتشکر ویژه یک سوال داشتم برای خریدن پاورهای گرین وکیس گرین ازطریق اینترنت سایتی رانمی شناستید چون می خواهم اگر پاور خواستم بگیرم بازهم گرین باشدچون ازپاور گرین الانم بسیار راضی بودم بخصوص که ورژن ۲ بودولی کم می آورد در آینده تو وات!؟
هر وقت ارتقا دادی می تونی اون موقع پاور رو م تعویض کنی فعلا کاملا جوابگو خواهد بود اورکلاک هم می کنی؟

اول امیدوارم پاسخ دوتاپیک قبلیم توسط مهندسین عزیز سایت داده شود دوم پاورهای 430وات ACBEL چه جور پاورهایی هستند خوبه یا بد مشخصات؟
امروز یک پاور ACBEL ACTIVE PFC 450W خریدم بنظر دوستان خوبه یا نه؟(راستی چرا این تاپیک پاسخگو ندارد؟)
چه قیمتی خریدی؟بدک نیست...

بهتر بود تاپیک جدید ایجاد می کردی! اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

بهترین دسته بازی برای کامپیوتر
عینک سه بعدی
مانیتور samsung - bx2285
مانیتور lcd 17 اینچ
[P30world Exclusive] نسل آینده صفحه های نمایش اا OLED
کدام ماوس بهتر است

اا مباحث مربوط به RAID اا
اخبار مربوط به تجهیزات ذخیره سازی
تست فلش های کاربران انجمن (نسخه دوم)
آموزش آپديت Firmware براي Optical Driver ها
تست سرعت Flash Memory ها شركت كنيد
فرمت نشدن فلش مموری
*