کاهش تغرفه واردات تلفن همراه از 60 درصد به 25 و امروز به 4 درصد


کاهش تغرفه واردات تلفن همراه از 60 درصد به 25 و امروز به 4 درصدمژده به بروبچ گوشی باز
بروبچ گوشی باز برن حالشو ببرن که تعرفه گمرکی پایین آمده و گوشیها ارزانتر با گارانتی رسمی تا پایان ماه به بازار میاییدکمک به یه تازه وارد

1:

منبع خبرتون چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟


قویترین پخش کننده صوتی و تصویری ا CoreCodec CorePlayer v1.36.7427 ا

2:

منم امروز شنیدم تو اخبار شبکه پیام رادیو ! خدارو شکر ! با توجه به قاچاق شدید این کالا و سخت بودن جلوگیری از قاچاقش تعرفه ی منطقی همین 4 %ه !


آخرین ورژن پیش بینی وضع هوا با سریال 100% سالم و تست شده روی ایران HandyWeather_v5.01

3:

منبع خبر : خبرگزاری جمهوری اسلامی
امروز کاهش تعرفه از طرف بازرگانی فراخوان شد


Kung Fu Hustle

4:

تعرفه واردات گوشی تلفن همراه به ۴ % کاهش یافت


سود بازرگانی واردات ۳۲۹ قلم کالا به کشور تغییر کرد.


Passcode هندزفري بلوتوثم رو فراموش كردم، چيكار كنم؟
هیات وزیران سود بازرگانی واردات ۳۲۹ قلم کالا برای سال ۱۳۸۷ را تعیین کرد.


شارژ موبايل با يك ليوان آب
به نقل پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیات وزیران در جلسه مورخ ۲۷ بهمن ۱۳۸۶ بنا به پیشنهاد وزارت بازرگانی و با هستناد به اصل ۱۳۸ قانون پايه ی، جداول مربوط به قانون آیین نامه اجرایی مقررات صادرات و واردات را برای اجرا در سال ۱۳۸۷ تنفیذ کرد.


:: بازی پرطرفدار بی دلRealDice Hearts v1.12 S60v3.SymbianOS9.1.Regged ::

مصوبه هیات وزیران درخصوص تعرفه واردات کالا در تاریخ پنجم فروردین سال ۸۷ توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.
همچنین بر پايه مصوبه ۱۱ فروردین ماه سال ۱۳۸۷ هیات وزیران، که ۱۸ فروردین توسط معاون رئیس جمهور ابلاغ شده هست، سود بازرگانی تعیین شده برای ۲۸۲ کالای مشخص شده از تاریخ ابلاغ، لازم الاجرا هست اما سود بازرگانی تعیین شده برای ۴۳ کالای باقی مانده پس از بررسی و تایید در کارگروه موضوع ماده (۱) آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات - مصوب ۱۳۷۳ - که طی دو هفته آینده صورت خواهد گرفت، لازم الاجرا خواهد بود.


فرق صفحه نمايش Oled با Tft
طبق مصوبات جدید هیات وزیران در باب تعرفه واردات کالا از میان کالاهایی که تعرفه اونها کاهش یافته تعرفه واردات گوشی تلفن همراه بیش از سایر اقلام جلب توجه می کند.

تصمیمات باری به هر جهت دولت نهم در باب این کالا در طول سه ساله اخیر بیش از سایر اقلام مورد نقد برنامه گرفته هست.

در بهار ۸۵ دولت حاضر تعرفه ۴ %ی موبایل را به ۶۰ % تغییر داد و دلایلی چون حمایت از تولید داخلی، اشباع بازار از کالاهای ایرانی و دستیابی به بازارهای جهانی را علت تغییر تعرفه عنوان کرد.


سود بازرگانی اقلامی همچون گوشی تلفن همراه، برخی لوازم خانگی، لاستیک خودرو و پروفیل آهن پس از تایید کارگروه موضوع ماده (۱) آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات، قطعی خواهد شد.

وزارت بازرگانی پیشنهاد کاهش سود بازرگانی این اقلام را ارائه کرده هست که باید به تایید کارگروه یادشده برسد و هنوز قطعی نیست.


ابلاغ تعرفه ۶۰ %ی و اعمال اون جهت حمایت از تولیدنمايندگان داخلی در طول ۱۷ ماه دماری از روزگار واردنمايندگان و صنوف وابسته به توزیع درآورد که همه اونها خواستار بازگشت تعرفه به نرخ قبل یا حتی الامکان کاهش اون شدند.

با فشار اصناف و همسویی وزارت بازرگانی با اونها کمیسیون ماده یک تصمیم به کاهش تعرفه گرفت و سپس برگزاری جلسات با وزرای بازرگانی و صنایع تعرفه ۶۰ %ی را ۲۱ % کاهش داد.

البته ابلاغ این تعرفه بسیار با تاخیر انجام شد اما نهایتاً پس از چند هفته از تصویب با احتساب ۴ % سود بازرگانی صورت اجرایی به خود گرفت.

پرداخت ۲۵ % عوارض گمرکی برای واردات موبایل از جانب دو جبهه مقابل هم تولیدنمايندگان و توزیع نمايندگان مقبول افتاد اما توزیع نمايندگان فراخوان نمودند تعرفه فعلی(۲۵ %) خوب هست ولی برای جلوگیری از قاچاق و رونق دوباره بازار باید تعرفه به ۴ % کاهش یابد.

پس از گذشت تقریباً دو سال بازی با تعرفه جهت حمایت از تولید داخلی بالاخره دوباره تعرفه به نرخ سابق و به قولی عادلانه بازگشت.


بنا به پیشنهاد وزارت بازرگانی و برای مقابله با پدیده قاچاق، تعرفه واردات گوشی تلفن همراه از ۲۵ % به ۴ % کاهش یافته هست و بنابراین سود بازرگانی اون صفر % فراخوان شد.اعمال تعرفه ۴ %ی نیز در دستور کار سال جاری برنامه گرفته هست و به نظر می رسد به گمرک ایران نیز برای اجرا ابلاغ شده باشد.


در این زمینه سیدحمید صافدل- مدیرکل جدید مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی- در فرمود وگو با ایسنا از اظهارنظر درباره تغییر تعرفه گوشی تلفن همراه خودداری و تصریح کرد؛«در سال جدید تلاش بر این هست که تا اتخاذ تصمیم نهایی تعرفه های واردات به چالش رسانه یی کشیده نشود چرا که مرتباً درخواست های تجدید نظر در کمیسیون ماده یک مطرح می شود و با چالش اونها وضعیت بازار اون کالاها با مشکلاتی مواجه خواهد شد.»صافدل فرمود؛«در سال جدید یک کارگروه تعرفه ۲۸۲ کالا را مورد بررسی برنامه داده که نتیجه نهایی اون به گمرک ها ابلاغ شده هست و سایر تعرفه ها نیز همچنان در حال بررسی اند.»
از سوی دیگر محمدرضا نادری- معاون فنی گمرک- نیز اظهار کرد؛«بر پايه آخرین مصوبه یی که به گمرک ابلاغ شده دستور اجرای تعرفه جدید ۲۸۲ کالا بین اونها مشاهده نمی شود.

البته اخیراً برنامه هست تعدادی از تعرفه های جدید نیز به این تعداد تعرفه تغییر کرده اضافه شود.»
ابراهیمی مدیرکل واردات گمرک نیز فرمود؛«هنوز تعرفه جدید گوشی تلفن همراه درخصوص کاهش یا افزایش اون ابلاغ نشده هست و تعرفه اون همچنان ۲۵ % هست.» پیش از این هم رئیس کل گمرک ایران از ابلاغ تعرفه های جدید کالاهای وارداتی در سال ۸۷ اظهار داشته بود.

به نظر می رسد تعرفه ۴ %ی به مذاق تولیدنمايندگان خوش نیامده و از موضع اعتراض قصد دارند پیشنهادات جدیدی جهت بالا بردن و تغییر تعرفه ارائه نمايند.تولید نمايندگان گوشی تلفن همراه معتقدند کاهش سود بازرگانی واردات تلفن همراه به صفر % فرآیند نه چندان بسامان گوشی تلفن همراه را کاملاً به ورطه نابودی می کشاند.

اونها بر این باورند که تعرفه صفر تیر خلاص و کشنده تولید تلفن همراه هست.

اونها از کاهش تعرفه واردات گوشی تلفن همراه به عنوان اتفاقی بسیار بد یاد کرده و عدم رضایت خود را به صراحت فراخوان می نمايند.
یکی از تولیدنمايندگان تلفن همراه کشور با تاکید بر اینکه از این اقدام تنها می توان تحت عنوان «نابود شدن فرآیند تولید گوشی تلفن همراه» یاد کرد، اضافه کرد؛ «با کاهش تعرفه واردات گوشی تلفن همراه چندین میلیارد سرمایه گذاری که از محل بیت المال یا بخش خصوصی انجام شده هست، بدون هیچ تاملی نابود می شود.»
وی اضافه کرد؛ «در حال حاضر قریب به ۴۰ هزار قطعه Skd در انبارهای شرکت ما موجود هست که با این تصمیم قطعاً قیمت گوشی تلفن همراه کاهش یافته و زیان های هنفرمودی متوجه تولیدنمايندگان می شود.»
به فرموده این تولیدنماينده تنها وزارت صنایع برای جلوگیری از توقف فرآیند تولید گوشی تلفن همراه تلاش می کند و چون تنها یک رای در تصمیم گیری های کمیسیون ماده یک دارد، راه به جایی نمی برد.


یکی دیگر از تولید نمايندگان گوشی تلفن همراه نیز در فرمود وگو با فارس ضمن ابراز حیرت و ناباوری نسبت به اتخاذ تصمیم برای کاهش تعرفه واردات گوشی تلفن همراه به صفر % فراخوان نمود؛«آخرین مصوبه یی که از اون اطلاع دارم، کاهش تعرفه واردات به ۲۵ % هست.»وی اضافه کرد؛ «کاهش تعرفه واردات تلفن همراه به صفر و توقف تولید گوشی تلفن همراه سبب خواهد شد تولید نمايندگان اعتماد خود را به تمامی وعده های وزارت صنایع از دست بدهند.»وی اضافه کرد؛ «این اقدام عجیب هست و تولید نمايندگان نه تنها به اون اعتراض دارند که به دلیل زیان و خسارت خود شکایت خواهند کرد.» تولید گوشی تلفن همراه در وقت وزارت علیرضا طهماسبی کلید خورد اما طی یک سال گذشته با فراز و نشیب های فراوانی رو به رو بوده و سرمایه گذاری های انجام شده کمتر به بازدهی مطلوب انجامید.
● کاهش تعرفه لوازم خانگی
تعرفه و سود بازرگانی انواع لوازم خانگی، تلویزیون Lcd و لاستیک انواع خودرو کاهش محسوسی در سال جاری داشته هست.

سود بازرگانی لوازم خانگی از جمله یخچال فریزر، آبگرمکن های زودجوش یا مخزنی، جاروبرقی، مخلوط کن و آبمیوه گیری، از ۵۱ به ۴۱ و ۴۶ به ۳۱ % رسیده هست.

سود بازرگانی انواع لاستیک سواری، اتوبوس و دوچرخه از ۶۱ و ۴۱ به ۲۱ و ۱۶ % رسیده هست.


برپايه تصمیمات کمیسیون ماده یک در ابتدای سال ۸۵ با افزایش تعرفه واردات لوازم خانگی به شرط عدم افزایش ثبت محصولات تولیدی داخل موافقت شد اما به رغم افزایش تعرفه شرکت های تولیدنماينده نیز نسبت به افزایش قیمت در ضمن سال های ۸۵ و ۸۶ اقدام کردند که این موضوع برخلاف توافقات باعث رشد قیمت محصولات در بازار شد، بنابراین به رغم پیگیری های صورت گرفته و طرح موضوع بازگشت تعرفه ها به تعرفه های سال ۸۴ در جلسه کمیته کارشناسی و موافقت اعضا متاسفانه به جهت طولانی شدن فرآیند تعرفه های کاهش نیافته در سال ۸۶ نیز اعمال شد.


در سال جاری رشد قیمت های محصولات داخلی و هم واردات در سطح بازار مشاهده شد.

با توجه به مراتب فوق پیشنهاد شده هست تمامی تعرفه های لوازم خانگی به سال ۸۴ که بازار لوازم خانگی در این سال تقریباً بازار باثباتی بوده هست، بازگردد.


دولت سود بازرگانی انواع لاستیک را نیز در سال جاری کاهش شدیدی داده هست که دلیل اون اختلاف قیمت تولید داخلی با وارداتی بین ۴۰ تا ۶۷ % هست که این حاشیه ایجاد شده باعث بی رقیب ماندن تولیدنمايندگان داخلی شده هست.


اما بازار فعلی گوشی تلفن همراه یا موبایل در این روزها، روزهای پرهیاهویی را پشت سر می گذارد.

در حال حاضر با اتمام روزهای تعطیلی و پر شدن جیب امت از عیدی بر جمع خریداران این بازار اضافه شده و خبر دور جدید واگذاری های سیم کارت های دائمی دولتی نیز مزید بر علت شده هست.

این بازار گرم و داغ و پرفروش باعث افزایش قیمت ۱۰ تا ۳۰ هزار تومانی گوشی تلفن همراه و افزایش قیمت ۵ تا ۴۰ هزار تومانی قیمت سیم کارت های ثابت شد و هر دو نیز از خریداران خود برخوردارند


گزارش: روزنامه اعتماد

5:

تحلیلی بر تصمیم دولت برای کاهش تعرفه ها

تصمیم دولت برای کاهش تعرفه وارداتی ۲۸۲ قلم کالا، محمل جدیدی برای حمله منتقدان به دولت شده هست.
طبق تصویب هایت وزیران، نه تنها تعرفه این کالاها به میزان قابل ملاحظه ای کاهش یافته و بعضا حتی به صفر نیز نزدیک شده هست، بلکه از این پس، واردات کالا، به هستثنای کالاهای ممنوعه، نیاز به اخذ مجوز از وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی ندارد و دستگاه های ذیربط موظفند فقط نسبت به بررسی هستانداردهای مربوط اقدام نمايند.
اجرای مصوبه مورد بحث، باعث خواهد شد قیمت نهایی بسیاری از کالاها، از جمله تلفن همراه- که در یک سال اخیر رشد بی سابقه ای داشته هست- کاهش یابد و علاوه بر اون، بروکراسی پیچیده حاکم بر واردات، تا حد قابل توجهی از بین برود.
با این حال، برخی منتقدان دولت که منتظرند دولت تصمیم تازه ای بگیرد تا بدون توجه به مفید یا مضر بودنش، شروع به تخطئه اون نمايند، این تصمیم دولت را نیز مورد هجمه برنامه داده و حتی از اون به عنوان بردن پول نفت ایران بر سر سفره دیگران یاد کرده اند!
این در حالی هست که در شرایط موجود، ایران در حال طی مراحل عضویت در ساوقت تجارت جهانی (wto)است و لذا در نهایت چاره ای جز کاستن از تعرفه و به صفر رساندن بخش اعظم اونها نیست و چنانچه دولت از هم اکنون کاهش مرحله ای تعرفه ها را آغاز نکند، در آینده، عضویت ناگزیر ایران در Wto با چالش های جدی مواجه خواهد شد.
به علاوه تعرفه های بالا، عملاً ، نه تنها تولید نمايندگان داخلی را برای ارتقاء کیفیت و گسترش کمیت تشویق نکرده، بلکه باعث ایجاد یک امپراتوری اختصاصی برای بسیاری از اونان شده هست که در غیاب رقبای خارجی، هر گونه که می خواهند رفتار می نمايند و جنس های نامرغوب شان را با هر قیمت و هر شرایطی که اراده نمايند بر مشتریان داخلی تحمیل می نمایند.
خودروسازان وطنی، مصداق بارز این مساله هستند.چند سال پیش ، وقتی که برنامه شد تعرفه واردات خودرو، هر ساله ۲۰ % کاهش یابد تا به صفر برسد، اونها لابی های خود را با مراکز تصمیم گیری افزایش دادند و موفق شدند جلوی اجرایی شدن این تصمیم را بگیرند و نتیجه نیز همین هست که می بینید و ایرانی ها هنوز "مجبورند" خودروهای کم کیفیت داخلی را سوار شوند یا برای خرید یک خودروی خارجی، حدود سه چهار برابر قیمت جهانی اش بپردازند که این توانایی هم از عهده اغلب امت خارج هست و از این رو ، امیدواریم کاهش جدی تعرفه ها دامن خودروسازان را هم بگیرد.


جالب اینجاست که منتقدان تصمیم جدید دولت برای اثبات نادرستی این مصوبه ، به سراغ کسانی رفته اند که مشابه خارجی کالای تولیدی اونها، مشمول کاهش تعرفه شده هست.


بدیهی هست که این اشخاص با تعرفه های جدید، رقبای خارجی بیشتری پیدا می نمايند و ناگزیرند یا بخشی از بازارشان را به رقیب بدهند یا اونکه با صرف هزینه و اعمال مدیریت، کیفیت را بالا ببرند و لذا طبیعتا با کاهش تعرفه ها مخالفند و تلاش خواهند کرد اون را "غیرکارشناسی" جلوه دهند چون به منافع شان لطمه می زند.

به عنوان مثال، تعرفه واردات تایر سواری در سال گذشته ۶۵ % بوده که امسال ۲۵ % فراخوان شده هست بدین ترتیب، در سال جاری شاهد ارزان تر شدن تایر خودرو خواهیم بود و البته، این ارزانی به ذائقه عرضه نمايندگان داخلی تایر خوشایند نیست.
در مجموع با توجه به وجود انحصارات غیرقابل توجیه در بخش هایی از صنایع ایران و نیز با یادآوری اینکه ایران در حال تدارک ورود به ساوقت تجارت جهانی هست، به نظر می رسد اصل تصمیم دولت مبنی بر کاهش تعرفه ها، منطقی و به جا بوده هست هر چند ممکن هست درباره برخی اقلام و %ها، انتقاداتی وارد باشد که می توان اون را در کارگروه های تخصصی مورد مداقه و عندالزوم اصلاح برنامه داد ولی اینکه این تصمیم بهانه ای برای حمله به دولت باشد، نمی تواند امری منصفانه تلقی گردد.
فراموش نکنیم منتقد دولت، کسی نیست که چون مگس فقط دنبال زخم ها باشد بلکه منتقد، باید علاوه بر ذکر معایب و فریاد کردن اونها، از نکات مثبت نیز بگوید وگرنه دیری نخواهد گذشت که اعتماد مخاطب نسبت به او زایل خواهد شد

تحلیل: عصر ایران

6:

اه...
از فردا دست بچه 1 ساله هم یک گوشی هست...


7:

تعرفه پایین باعث میشه شرکت های گارانتی نماينده بتونن
قیمت رقابتی ارائه کنن
وقتی فقط وارد نماينده هستیم چرا باید با تعرفه بالا
به قاچاق کمک کنیم ؟؟

8:

آره والا ....

همین الانش دست بچه ها یه گوشیهایی میبینیم که ما هنوز خودمون دستمون نگرفتیم ....
خدا به داد بچه های ما برسه .....

اونا دیگه چی میخوان ...

9:

مگه الان نیست؟
ببخشید میشه بپرسم اه واسه چی؟
مگه چی میشه دست اونا هم گوشی باشه؟
نکنه شما هنوز با موبایلو گوشی کلاس میزارید؟
به خاطر همین طرز تفکراست که این مملکت داره در جا میزنه
گوشی ارزون بشه بهتره یا دست بچه کوچیکا نباشه؟

10:

دریروز اخبار میفرمود 4 تا نمیدونم چیکاره (نمایدنه یا وزیر و ...) از کاهش تعرفه شکایت کردن
دلیلشون هم این بوده که کشور خودمون دیگه نمیتونه گوشی بسازه !!!

11:

چه جالب.

ایران میخواد گوشی بزنه.

هممون قطع نخاع میشیم از بس که امواج منفی میفرسته تو بدنمون.

اسمش sar بود؟

12:

چه جالب.

ایران میخواد گوشی بزنه.

هممون قطع نخاع میشیم از بس که امواج منفی میفرسته تو بدنمون.

اسمش sar بود؟

13:

دوستان سلام
مویخاستم یه چیز بگم اگه بگم صد در صد بن میشم پس نمیگم
ولی به نظر من اینا همش برا 2 روزه بعد دوباره تعرفه رو برمیگردونن
ایرانم میتونه گوشی بزنه اما تا وقتی که نره از دیگران تقلید کنه
ولی برای همین دو روز هم خوبه

14:


عذر میخام ولی همین سیستم رو برا ماشین پیاده کردن و دیدیم که ایران خودرو و ...

چه بالایی سر امت میارن و هیچکی هیچ کاری هم نمیتونه بکنه! هر وقت واقعا تونستیم خودمون ماشین بسازیم! گوشی هم میتونیم بسازیم!
مگه چند تا کشور تو دنیا دارن گوشی میسازن؟ این همه کشور اروپایی و پیشرفته هم هستن که گوشی نمیسازن و اصلا هم براشون مهم نیست حالا ما همه چیزمون درسته که فقط مونده گوشی بسازیم!! تازه اونم خسارتشو امت باید بدن

15:

تولید داخلی گوشی تلفن همراه بی كیفیت را فراموش كنید


با فراخوان پیشنهاد وزارت بازرگانی مبنی بر حذف ۲۱ %ی سود بازرگانی واردات گوشی تلفن همراه با انگیزه مبارزه با ورود غیر قانونی گوشی همراه هفت نماینده مجلس شورای اسلامی روز گذشته به دلیل تعطیل شدن ۵ كارخانه تولید گوشی در داخل كشور به رئیس جمهوز تذكر دادند.

این در حالی هست كه سرمایه گذاری در بخش تولید گوشی تلفن همراه اول از همان ابتدا حركت اشتباهی بود.

چرا كه سرمایه گذاری در تولید گوشی در داخل با توجه به نبود تكنولوژی و عدم قدرت رقابت تولید كنندگان با برندهای خارجی اقدامی عجولانه و غیر معقول بودكه تولید ۲۰۰ هزار گوشی تلفن همراه درجه ۲ و ۳ كه فاقد هرگونه امكانات و فناوری به روز بود تنها به صرف قیمت و هزینه پایین از سوی تولیدكنندگان مهر تأییدی به این مهم هست.


واقعیت این هست كه افزایش تعرفه ۶۰ %ی واردات گوشی تلفن همراه در سال گذشته حركتی اشتباه بودكه تنها نتیجه اون قاچاق بی رویه گوشی به بازار و ریختن سودهای كلان به جیب مافیای گوشی تلفن همراه كشور بودكه توانستند از این راه سود سرشاری را نصیب خود نمایند.

در این حال با شرایط به وجود آمده و كاهش تعرفه واردات گوشی تلفن همراه به ۴ % تولیدكنندگان داخلی تولید گوشی بی كیفیت را باید به صورت ۱۰۰ % به فراموشی بسپارند.

حمیدرضا منجی، مدیرعامل شركت قطعات نیمه هادی عماد، در فرمود وگو با سیتنا، فراخوان نمود: كاهش ناگهانی تعرفه واردات از ۲۵ % به ۴ %، برای این صنعت نوپای كشورمان «وحشتناك» هست.

وی اضافه کرد: تغییر سیاست ها به سرعت و هر دو ماه یك بار (افزایش ۶۴ %ی و كاهش ۲۵ و ۴ %ی) تعرفه واردات گوشی، چندان صحیح نبوده و به زیان تولیدكنندگان تمام خواهد شد.

منجی، خاطرنشان كرد: این موضوع باعث سرگردانی تولیدكنندگان گوشی تلفن همراه و نامشخص بودن مكانیزم های كاری می شود.

وی، تصریح كرد: با توجه به سرمایه گذاری تولیدكنندگان در این صنعت، كاهش تعرفه ناگهانی باعث ضررو زیان قطعی تولیدكنندگان خواهد شد.

این مقام آگاه، فرمود: در این شرایط و در نظر گرفتن تعرفه ۴ %ی برای واردات گوشی تلفن همراه، باید تولید اون را در كشور به صورت ۱۰۰ % به فراموشی سپرد

16:

دوسال حمایت کافی نبود؟
22 فروردين 1387 ساعت 10:45 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موبنا- 22/01/87
آرام شمس
وقتی که دولت فراخوان نمود برای حمایت از تولیدنمايندگان داخلی گوشی تلفن همراه تعرفه واردات این محصول را به 60 % افزایش داده هست ،نمایندگان مجلس هرگز از دولت سئوال نکردند که این تعرفه برای حمایت از کدام تولید نماينده داخلی به تصویب رسیده هست ؟

در بحبوحه تصویب و ابلاغ تعرفه 60 %ی سه کنسرسیوم وابسته به دولت با وزارت صنایع قرارداد بستند تا برای تامین نیاز بازار داخل به تولید 4 میلیون گوشی بپردازند.
تا این جای کار همه چیز مرتب بود و اگر برنامه بود نماینده ای هم در این مورد سئوال کند، جواب اون از پیش آماده بود ، سه کنسرسیوم بزرگ با سرمایه های عظیم وارد میدان شده بودند و جای هیچ سئوالی را باقی نمی گذاشتند.چون پای خودکفایی و رشد صنایع داخلی در میان بود که نتیجه اون ، عدم وابستگی ، صرفه جویی ارزی و قطع دست مافیای گوشی از بازار در پی داشت.


اما، با گذشت وقت وقتی تولید نمايندگان گوشی از اجرای تعهدات خود در قبال دولت سر باز زدند و حتی شرکت های خارج از قرارداد نیز به دلیل اونچه که غیر منطقی بودن تعرفه واردات قطعات خوانده می شد، خط تولید خود را متوقف کردند،انتظار می رفت تا ساکنان خانه ملت واکنش نشان دهند.
نمایندگان باید می پرسیدند که آیا، منظور از حمایتی که گسترش قاچاق در بازار ،تعطیلی برخی واحدهای صنفی ، توقف فعالیت واردنمايندگان رسمی و افزایش قیمت گوشی را به همراه داشت ، همین بود که امروز شاهد اون هستیم ؟
اما اونها امسال و پس از تغییر دوباره تعرفه،نسبت به این که طی دو سال گذشته، تعرفه واردات گوشی یک بار به 15 برابر افزایش یافت و در وقت حاضر نیز شاهد کاهش 15 برابری اون هستیم اعتراض دارند و می گویند: تعرفه باید به گونه ای باشد که بازار را با اختلال مواجه نکند.
به اعتقاد اونها تعرفه 4 %ی واردات گوشی تلفن همراه به صورت " CBU" تولیدنمايندگان داخلی را با مشکل مواجه کرده و احتمال قطعی می رود پنج کارخانه به تعطیلی کشیده شوند.
سئوال این هست که پنج کارخانه در معرض تعطیلی کدام ها هستند؟ کنسرسیوم های طرف قرارداد که دهها زمینه فعالیت دیگر غیر از تولید گوشی دارند یا تولیدنمايندگان خصوصی که اگر برنامه باشد محصولی تولید نمايند، در بازار رقابتی هم می توانند.
واقعیت این هست که بدنه اقتصادی دولت در حوزه تلفن همراه هیچ تصمیم کارشناسی شده و منطقی اتخاذ نکرده هست و اگر بهانه این اعتراض نمایندگان تصمیم غیر کارشناسی دولت برای کاهش مجدد تعرفه هست باید پرسید که چرا در موارد دیگر تا این حد جدی و مصر نبوده اند؟

17:

من نميدونم چرا اصرار داريم خودمون همه كار رو بكنيم؟وقتي نمي تونيم چرا الكي اصرار ميكنيم؟مگه به قول يكي از بچه ها چند تا كشور وجود دارن كه دارن گوشي توليد ميكنن؟همون آلمان و ........

كه دارن گوشي ميزنن شركت هاي ديگه مثل نوكيا و ..........

هستن كه اونجا كارخانه زدن و دارن گوشي ميزنن؟ميگه تايشان هر فعاليتي ما بايد سر رشته داشته باشيم؟غول هايي مثل نوكيا و سوني اريكسون و .........

وجود دارن دليلي نداره ما بخواييم گوشي بزنيم؟گوشي هايي اومده با دوربين 5 مگاپيكسل و ...........

كه خودتون مي دونيد بعد ما مي خواييم تايشان اين بازار رقابت كنيم؟خود افراردي كه از اين طرح حمايت ميكنن حاضرن گوشي دستشون ايراني باشه؟تايشان ماشين سازي مي خواييم خودمون بسازيم در صورتي كه بزرگترين كشورها همچين كاري نميكنن؟انگليس داره ورشكست ميشه به خاطر چي؟سايشانيس با اون همه ابهتش ماشين توليد نميكنه چرا؟چون راحت ميتونه بهترين ماشين ها رو بياره تايشان كشورش با نصف اون پول اين همه كارخانه اين همه دستگاه نميخره ولي با اين پول ميره فعاليتي ميكنه كه ميتونه از عهدش بر بياد.

همين ايران نمي تونه اين كار رو بكنه؟سمند و اومدن توليد كردن اين همه هزينه اين همه كارخانه ، دستگاه ماشين خوبيه؟بخدا پول اين همه كارخانه رو بزارن رايشان فعاليتي كه مي تونن انجام بدن مگه كسي چيزي ميگه؟مثلآ الان صنعت بلور سازي تايشان ايران بلوري توليد ميكنه كه راحت با كشورهاي ديگه رقابت ميكنه؟نمي تونيم بريم اين فعاليت رو گشترش بديم؟ايران يه كشوريه كه 4 فصل توش وجود داره اين همه زمين اين همه دانشجايشان كشاورزي نمي تونيم تمام فكرو ذهنمونو بزاريم تايشان كشاورزي؟ديگه حداقل دستمونو جلايشان ديگران دراز نكنيم؟نمي دونم چه سياستي تايشان كاره ولي خودم يا شما وقتي برق خونتون ميره نميريد درستش كنيد چون بلد نيستيد و زنگ ميزينيد و ميان براتون درست ميكنن هر چيزي يه جايگاهي داره امروز 15 % فردا 4 % من از اين كار دولت حمايت ميكنم اين كار بايد خيلي زودتر از اينا انجام ميشد تا از ورود گوشي هاي قاچاق جلوگيري بشه وقتي قاچاق بشه اولين كسي كه ضرر ميكنه خودمونيم نه كسه ديگه ايي اولين كسي كه ضرر ميكنه شركت هايي مثا اتصالات و .........

هستن كه داريم ميبينيم هر روز داره از تعدادشون كم ميشه و مغازه هاشونو ميبندن واقعآ خوب بود اين كار زودتر انجام ميشد من اگه اين حرفا رو زدم بخدا قصد به هم زدن جو اين انجمن رو نداشتم كسايي كه منو ميشناسن ميدونن دوست ندارم هيچ وقت اين كار رو بكنم چون اين انجمن رو بهترين انجمني ميدونم كه داره تو ايران كار ميكنه و هميشه ازشون حمايت كردم فقط قصدم اين بود حرف دلمو زده باشم.

مديرهاي انجمن هم اگه اخطاري يا بندازنم بيرون هم با كمال ميل ميپذيرم و اعتراضي ندارم و براشون احترام خاصي قائلم.


18:

خیلی ممنون دوست عزیز.

البته اون موقع ( 2 سال پیش ) هم همه کارشناس ها که هیچ، حتی امت عادی هم ایم حرفها رو زدن ولی کسی گوش نکرد.


19:

یه glx زدن یه بار مصرف بود...

20:

دریروز اخبار میفرمود 4 تا نمیدونم چیکاره (نمایدنه یا وزیر و ...) از کاهش تعرفه شکایت کردن
دلیلشون هم این بوده که کشور خودمون دیگه نمیتونه گوشی بسازه !!!

21:

چه جالب.

ایران میخواد گوشی بزنه.

هممون قطع نخاع میشیم از بس که امواج منفی میفرسته تو بدنمون.

اسمش sar بود؟

22:

چه جالب.

ایران میخواد گوشی بزنه.

هممون قطع نخاع میشیم از بس که امواج منفی میفرسته تو بدنمون.

اسمش sar بود؟

23:

دوستان سلام
مویخاستم یه چیز بگم اگه بگم صد در صد بن میشم پس نمیگم
ولی به نظر من اینا همش برا 2 روزه بعد دوباره تعرفه رو برمیگردونن
ایرانم میتونه گوشی بزنه اما تا وقتی که نره از دیگران تقلید کنه
ولی برای همین دو روز هم خوبه

24:


عذر میخام ولی همین سیستم رو برا ماشین پیاده کردن و دیدیم که ایران خودرو و ...

چه بالایی سر امت میارن و هیچکی هیچ کاری هم نمیتونه بکنه! هر وقت واقعا تونستیم خودمون ماشین بسازیم! گوشی هم میتونیم بسازیم!
مگه چند تا کشور تو دنیا دارن گوشی میسازن؟ این همه کشور اروپایی و پیشرفته هم هستن که گوشی نمیسازن و اصلا هم براشون مهم نیست حالا ما همه چیزمون درسته که فقط مونده گوشی بسازیم!! تازه اونم خسارتشو امت باید بدن

25:

تولید داخلی گوشی تلفن همراه بی كیفیت را فراموش كنید


با فراخوان پیشنهاد وزارت بازرگانی مبنی بر حذف ۲۱ %ی سود بازرگانی واردات گوشی تلفن همراه با انگیزه مبارزه با ورود غیر قانونی گوشی همراه هفت نماینده مجلس شورای اسلامی روز گذشته به دلیل تعطیل شدن ۵ كارخانه تولید گوشی در داخل كشور به رئیس جمهوز تذكر دادند.

این در حالی هست كه سرمایه گذاری در بخش تولید گوشی تلفن همراه اول از همان ابتدا حركت اشتباهی بود.

چرا كه سرمایه گذاری در تولید گوشی در داخل با توجه به نبود تكنولوژی و عدم قدرت رقابت تولید كنندگان با برندهای خارجی اقدامی عجولانه و غیر معقول بودكه تولید ۲۰۰ هزار گوشی تلفن همراه درجه ۲ و ۳ كه فاقد هرگونه امكانات و فناوری به روز بود تنها به صرف قیمت و هزینه پایین از سوی تولیدكنندگان مهر تأییدی به این مهم هست.


واقعیت این هست كه افزایش تعرفه ۶۰ %ی واردات گوشی تلفن همراه در سال گذشته حركتی اشتباه بودكه تنها نتیجه اون قاچاق بی رویه گوشی به بازار و ریختن سودهای كلان به جیب مافیای گوشی تلفن همراه كشور بودكه توانستند از این راه سود سرشاری را نصیب خود نمایند.

در این حال با شرایط به وجود آمده و كاهش تعرفه واردات گوشی تلفن همراه به ۴ % تولیدكنندگان داخلی تولید گوشی بی كیفیت را باید به صورت ۱۰۰ % به فراموشی بسپارند.

حمیدرضا منجی، مدیرعامل شركت قطعات نیمه هادی عماد، در فرمود وگو با سیتنا، فراخوان نمود: كاهش ناگهانی تعرفه واردات از ۲۵ % به ۴ %، برای این صنعت نوپای كشورمان «وحشتناك» هست.

وی اضافه کرد: تغییر سیاست ها به سرعت و هر دو ماه یك بار (افزایش ۶۴ %ی و كاهش ۲۵ و ۴ %ی) تعرفه واردات گوشی، چندان صحیح نبوده و به زیان تولیدكنندگان تمام خواهد شد.

منجی، خاطرنشان كرد: این موضوع باعث سرگردانی تولیدكنندگان گوشی تلفن همراه و نامشخص بودن مكانیزم های كاری می شود.

وی، تصریح كرد: با توجه به سرمایه گذاری تولیدكنندگان در این صنعت، كاهش تعرفه ناگهانی باعث ضررو زیان قطعی تولیدكنندگان خواهد شد.

این مقام آگاه، فرمود: در این شرایط و در نظر گرفتن تعرفه ۴ %ی برای واردات گوشی تلفن همراه، باید تولید اون را در كشور به صورت ۱۰۰ % به فراموشی سپرد

26:

دوسال حمایت کافی نبود؟
22 فروردين 1387 ساعت 10:45 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موبنا- 22/01/87
آرام شمس
وقتی که دولت فراخوان نمود برای حمایت از تولیدنمايندگان داخلی گوشی تلفن همراه تعرفه واردات این محصول را به 60 % افزایش داده هست ،نمایندگان مجلس هرگز از دولت سئوال نکردند که این تعرفه برای حمایت از کدام تولید نماينده داخلی به تصویب رسیده هست ؟

در بحبوحه تصویب و ابلاغ تعرفه 60 %ی سه کنسرسیوم وابسته به دولت با وزارت صنایع قرارداد بستند تا برای تامین نیاز بازار داخل به تولید 4 میلیون گوشی بپردازند.
تا این جای کار همه چیز مرتب بود و اگر برنامه بود نماینده ای هم در این مورد سئوال کند، جواب اون از پیش آماده بود ، سه کنسرسیوم بزرگ با سرمایه های عظیم وارد میدان شده بودند و جای هیچ سئوالی را باقی نمی گذاشتند.چون پای خودکفایی و رشد صنایع داخلی در میان بود که نتیجه اون ، عدم وابستگی ، صرفه جویی ارزی و قطع دست مافیای گوشی از بازار در پی داشت.


اما، با گذشت وقت وقتی تولید نمايندگان گوشی از اجرای تعهدات خود در قبال دولت سر باز زدند و حتی شرکت های خارج از قرارداد نیز به دلیل اونچه که غیر منطقی بودن تعرفه واردات قطعات خوانده می شد، خط تولید خود را متوقف کردند،انتظار می رفت تا ساکنان خانه ملت واکنش نشان دهند.
نمایندگان باید می پرسیدند که آیا، منظور از حمایتی که گسترش قاچاق در بازار ،تعطیلی برخی واحدهای صنفی ، توقف فعالیت واردنمايندگان رسمی و افزایش قیمت گوشی را به همراه داشت ، همین بود که امروز شاهد اون هستیم ؟
اما اونها امسال و پس از تغییر دوباره تعرفه،نسبت به این که طی دو سال گذشته، تعرفه واردات گوشی یک بار به 15 برابر افزایش یافت و در وقت حاضر نیز شاهد کاهش 15 برابری اون هستیم اعتراض دارند و می گویند: تعرفه باید به گونه ای باشد که بازار را با اختلال مواجه نکند.
به اعتقاد اونها تعرفه 4 %ی واردات گوشی تلفن همراه به صورت " CBU" تولیدنمايندگان داخلی را با مشکل مواجه کرده و احتمال قطعی می رود پنج کارخانه به تعطیلی کشیده شوند.
سئوال این هست که پنج کارخانه در معرض تعطیلی کدام ها هستند؟ کنسرسیوم های طرف قرارداد که دهها زمینه فعالیت دیگر غیر از تولید گوشی دارند یا تولیدنمايندگان خصوصی که اگر برنامه باشد محصولی تولید نمايند، در بازار رقابتی هم می توانند.
واقعیت این هست که بدنه اقتصادی دولت در حوزه تلفن همراه هیچ تصمیم کارشناسی شده و منطقی اتخاذ نکرده هست و اگر بهانه این اعتراض نمایندگان تصمیم غیر کارشناسی دولت برای کاهش مجدد تعرفه هست باید پرسید که چرا در موارد دیگر تا این حد جدی و مصر نبوده اند؟

27:

من نميدونم چرا اصرار داريم خودمون همه كار رو بكنيم؟وقتي نمي تونيم چرا الكي اصرار ميكنيم؟مگه به قول يكي از بچه ها چند تا كشور وجود دارن كه دارن گوشي توليد ميكنن؟همون آلمان و ........

كه دارن گوشي ميزنن شركت هاي ديگه مثل نوكيا و ..........

هستن كه اونجا كارخانه زدن و دارن گوشي ميزنن؟ميگه تايشان هر فعاليتي ما بايد سر رشته داشته باشيم؟غول هايي مثل نوكيا و سوني اريكسون و .........

وجود دارن دليلي نداره ما بخواييم گوشي بزنيم؟گوشي هايي اومده با دوربين 5 مگاپيكسل و ...........

كه خودتون مي دونيد بعد ما مي خواييم تايشان اين بازار رقابت كنيم؟خود افراردي كه از اين طرح حمايت ميكنن حاضرن گوشي دستشون ايراني باشه؟تايشان ماشين سازي مي خواييم خودمون بسازيم در صورتي كه بزرگترين كشورها همچين كاري نميكنن؟انگليس داره ورشكست ميشه به خاطر چي؟سايشانيس با اون همه ابهتش ماشين توليد نميكنه چرا؟چون راحت ميتونه بهترين ماشين ها رو بياره تايشان كشورش با نصف اون پول اين همه كارخانه اين همه دستگاه نميخره ولي با اين پول ميره فعاليتي ميكنه كه ميتونه از عهدش بر بياد.

همين ايران نمي تونه اين كار رو بكنه؟سمند و اومدن توليد كردن اين همه هزينه اين همه كارخانه ، دستگاه ماشين خوبيه؟بخدا پول اين همه كارخانه رو بزارن رايشان فعاليتي كه مي تونن انجام بدن مگه كسي چيزي ميگه؟مثلآ الان صنعت بلور سازي تايشان ايران بلوري توليد ميكنه كه راحت با كشورهاي ديگه رقابت ميكنه؟نمي تونيم بريم اين فعاليت رو گشترش بديم؟ايران يه كشوريه كه 4 فصل توش وجود داره اين همه زمين اين همه دانشجايشان كشاورزي نمي تونيم تمام فكرو ذهنمونو بزاريم تايشان كشاورزي؟ديگه حداقل دستمونو جلايشان ديگران دراز نكنيم؟نمي دونم چه سياستي تايشان كاره ولي خودم يا شما وقتي برق خونتون ميره نميريد درستش كنيد چون بلد نيستيد و زنگ ميزينيد و ميان براتون درست ميكنن هر چيزي يه جايگاهي داره امروز 15 % فردا 4 % من از اين كار دولت حمايت ميكنم اين كار بايد خيلي زودتر از اينا انجام ميشد تا از ورود گوشي هاي قاچاق جلوگيري بشه وقتي قاچاق بشه اولين كسي كه ضرر ميكنه خودمونيم نه كسه ديگه ايي اولين كسي كه ضرر ميكنه شركت هايي مثا اتصالات و .........

هستن كه داريم ميبينيم هر روز داره از تعدادشون كم ميشه و مغازه هاشونو ميبندن واقعآ خوب بود اين كار زودتر انجام ميشد من اگه اين حرفا رو زدم بخدا قصد به هم زدن جو اين انجمن رو نداشتم كسايي كه منو ميشناسن ميدونن دوست ندارم هيچ وقت اين كار رو بكنم چون اين انجمن رو بهترين انجمني ميدونم كه داره تو ايران كار ميكنه و هميشه ازشون حمايت كردم فقط قصدم اين بود حرف دلمو زده باشم.

مديرهاي انجمن هم اگه اخطاري يا بندازنم بيرون هم با كمال ميل ميپذيرم و اعتراضي ندارم و براشون احترام خاصي قائلم.


28:

خیلی ممنون دوست عزیز.

البته اون موقع ( 2 سال پیش ) هم همه کارشناس ها که هیچ، حتی امت عادی هم ایم حرفها رو زدن ولی کسی گوش نکرد.


29:

یه glx زدن یه بار مصرف بود...

30:

حالا کی تاثیرات قیمت رو تو بازار شاهد هستیم ؟؟

31:

آره کی قیمتا میاد پایین میخوایم بریم گوشی بخریم منتظره افول قیمتاییم
ولیn73که همینجور داره میره بالا

32:

والا مثل اینکه دوباره رجیستر رو برداشتن !!!
چون یکی از دوستان رفته گوشی بخره همشون چنج بودن !!!
با این صورت یعنی تعرفه رفته بالا و قاچاق شروع شده !!!

33:

با سلام .

همین گوشی Glx رو یکی از دوستانم خریده بود که مشکل پیدا کرد ( کمتر از یک هفته ) گارانتیش باباشو آورد جلوی چشماش .

تا به حال فکر کردید برای این گوشی ها که هستفاده ویژه ای هم ازش نمیتونیم بکنیم چقدر داریم پول میدیم ؟ همین N95 با تمام امکاناتش چقدر به صورت تخصصی هستفاده میشه ؟( البته مشکل از مخابرات هستش ).

گرونترین گوشی باید 100.000 تومان باشه .

باید از خداشون باشه که همه گوشی داشته باشند .

خط هاشون فروش میره !

34:

دوستان سلام
آره خوب شما هم درست میگی ولی متوجه حرف من نشدی
مثل برا همین glx میگم رفته بودن طرح گوشیهای دیگه رو برداشته بودن یعنی فقط این جا مونتاژ میکردن
با حرفتون موافقم که همه چیز رو نباید خودمون بسازیم
باید روی اون چیزهایی که خوب هستیم سرمایه گذاری کنیم تا نتیجه بگیریم
مثل همین فرش اون روز از خیابون رد میشدم نوشته بود : فرش بلژیک نمیدونم چی چی ایتالیا
خوب صنعت فرش که معلومه بهترینهاش ایرانیه پس چرا حالا باید به اینجا برسیم الله اعلم

35:

میدونی مسئله چیه ؟
هیچ کس از تولید داخل بدش نمیاد
ولی تولید داخل واسه ما شده
بازار انحصاری و محصولات گران و بی کیفیت داخلی واقعا این معنی تولید داخل هستش ؟؟

36:

اگه عملیش کنن که خوبه.

تصویب کردن.

ولی باید در عمل خودشو نشون بده و واقعا تاثیر بذاره.

کاهش از 60 به 25 که تاثیری نداشت(شاید سپس چند ماه تاثیر بذاره)

37:

آخرین خبر اینه که سازندگان گوشیهای موبایل به این تعرفه اعتراض داشتن ولی شنیده ها حاکی از اینکه این مصوبه تا 1 ماه لازم الاجرا خواهد شد

38:

خداییش کسی توی این فروم میره گوشیهایی که ایران تولید کنه بخره ؟ ...

پس واسه چی اعتراض دارن ؟

39:

فعلاً که وضع اوضاع به نفع کسیه که کلفتره

40:

حالا کی تاثیرات قیمت رو تو بازار شاهد هستیم ؟؟

41:

آره کی قیمتا میاد پایین میخوایم بریم گوشی بخریم منتظره افول قیمتاییم
ولیn73که همینجور داره میره بالا

42:

والا مثل اینکه دوباره رجیستر رو برداشتن !!!
چون یکی از دوستان رفته گوشی بخره همشون چنج بودن !!!
با این صورت یعنی تعرفه رفته بالا و قاچاق شروع شده !!!

43:

با سلام .

همین گوشی Glx رو یکی از دوستانم خریده بود که مشکل پیدا کرد ( کمتر از یک هفته ) گارانتیش باباشو آورد جلوی چشماش .

تا به حال فکر کردید برای این گوشی ها که هستفاده ویژه ای هم ازش نمیتونیم بکنیم چقدر داریم پول میدیم ؟ همین N95 با تمام امکاناتش چقدر به صورت تخصصی هستفاده میشه ؟( البته مشکل از مخابرات هستش ).

گرونترین گوشی باید 100.000 تومان باشه .

باید از خداشون باشه که همه گوشی داشته باشند .

خط هاشون فروش میره !

44:

دوستان سلام
آره خوب شما هم درست میگی ولی متوجه حرف من نشدی
مثل برا همین glx میگم رفته بودن طرح گوشیهای دیگه رو برداشته بودن یعنی فقط این جا مونتاژ میکردن
با حرفتون موافقم که همه چیز رو نباید خودمون بسازیم
باید روی اون چیزهایی که خوب هستیم سرمایه گذاری کنیم تا نتیجه بگیریم
مثل همین فرش اون روز از خیابون رد میشدم نوشته بود : فرش بلژیک نمیدونم چی چی ایتالیا
خوب صنعت فرش که معلومه بهترینهاش ایرانیه پس چرا حالا باید به اینجا برسیم الله اعلم

45:

میدونی مسئله چیه ؟
هیچ کس از تولید داخل بدش نمیاد
ولی تولید داخل واسه ما شده
بازار انحصاری و محصولات گران و بی کیفیت داخلی واقعا این معنی تولید داخل هستش ؟؟

46:

اگه عملیش کنن که خوبه.

تصویب کردن.

ولی باید در عمل خودشو نشون بده و واقعا تاثیر بذاره.

کاهش از 60 به 25 که تاثیری نداشت(شاید سپس چند ماه تاثیر بذاره)

47:

آخرین خبر اینه که سازندگان گوشیهای موبایل به این تعرفه اعتراض داشتن ولی شنیده ها حاکی از اینکه این مصوبه تا 1 ماه لازم الاجرا خواهد شد

48:

خداییش کسی توی این فروم میره گوشیهایی که ایران تولید کنه بخره ؟ ...

پس واسه چی اعتراض دارن ؟

49:

فعلاً که وضع اوضاع به نفع کسیه که کلفتره

50:

با وجود شرکتای یزرگ سونی و نوکیا و سامسونگ..مگه ادم .....

که بره ایرانی بخره

51:

مطمئن باش اگه ایران یه گوشی بزنه اینقد تعرفه وارداتیو زیاد میکنن که گوشی مثل 1100 میشه 700 تومن و اونوقت مجبور میشیم که گوشی ایرانی بگیریم.

دقیقا مثل همون کاری که سر ماشین خارجکیا کردن!!!

52:

حرف سعید تایید میشه !!
واقعآ خیلی مسخرست !!!

53:

تازه الان هم که وعده ی 100 تومان گرونتر شدن گوشی هست...


54:

منبع ؟    

55:

اخبار ساعت 9
3 شب پیش...


56:

پس بریم یه گوشی بخریم...

57:

الحمدولله بجز ماشین
باقی موارد احتیاجی به پلاک کردن نداره که نشه قاچاقچیان محترم
با سود کمتر از دولت وارد نکن و به دست مصرف نمايندگان نرسونن !!!

58:

نکنه از 60 % کردنش 64 % ما حواسمون نیست
پس بریم یه گوشی بخریم...

چندتا گوشی بگیریم ذخیره کنیم تا وقتی گرون شد بفروشیمشون

59:

خدمت همتون بگم گوش شیطون کر تمام گوشیهای جدید در تبریز ارزونتر از همه جاست ...

روز به روز هم داره پایینتر میاد و این مقایسه رو من بین قیمتهای کرج قزوین زنجان و شهرستان تهران انجام دادم

60:

با وجود شرکتای یزرگ سونی و نوکیا و سامسونگ..مگه ادم .....

که بره ایرانی بخره

61:

مطمئن باش اگه ایران یه گوشی بزنه اینقد تعرفه وارداتیو زیاد میکنن که گوشی مثل 1100 میشه 700 تومن و اونوقت مجبور میشیم که گوشی ایرانی بگیریم.

دقیقا مثل همون کاری که سر ماشین خارجکیا کردن!!!

62:

حرف سعید تایید میشه !!
واقعآ خیلی مسخرست !!!

63:

تازه الان هم که وعده ی 100 تومان گرونتر شدن گوشی هست...


64:

منبع ؟    

65:

اخبار ساعت 9
3 شب پیش...


66:

پس بریم یه گوشی بخریم...

67:

الحمدولله بجز ماشین
باقی موارد احتیاجی به پلاک کردن نداره که نشه قاچاقچیان محترم
با سود کمتر از دولت وارد نکن و به دست مصرف نمايندگان نرسونن !!!

68:

نکنه از 60 % کردنش 64 % ما حواسمون نیست
پس بریم یه گوشی بخریم...

چندتا گوشی بگیریم ذخیره کنیم تا وقتی گرون شد بفروشیمشون

69:

خدمت همتون بگم گوش شیطون کر تمام گوشیهای جدید در تبریز ارزونتر از همه جاست ...

روز به روز هم داره پایینتر میاد و این مقایسه رو من بین قیمتهای کرج قزوین زنجان و شهرستان تهران انجام دادم

70:

چه مدل هایی ؟
چقدر ارزون شدن ؟
بازم از این خبر های امیدوار نماينده بگین !!! لول

71:

آره منم میخوام بدونم قیمتشون چند شده ؟!؟!؟
چند مدل با قیمتو بگو !!

72:

به نظر من بازار تغييري نخواهد كرد تعرفه واردات رو كم ميكنن از جاي ديگه بهش اضافه ميكنن زياد دلتونو صابون نزنيد.

شركت هاي گارانتي كننده خودشون ميكشن روش!

73:

منم با نظر شما موافقم
فقط در جواب اون پست دوستمون
پرسیدم که گوشی ها چقدر ارزون شده

74:


75:

منتفی نشد
بلکه
از 25 به 10 %
رسید

76:

منتفی نشد
بلکه
از 25 به 10 %
رسید

اين لينكو ببينين اينم از همون سايت تابناكه :

کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید77:

سایت ها رو بی خیال من تو تی وی دیدم
بنظرم صدا و سیما اخبارش معتبر تره !

78:

هیچ کدوم معتبر نیست!
خودتون برید بازار آمار بگیرید

79:

دوستان سلام
بازارم زیاد معتبر نیست
یکی میگه این گوشی 500 تومنه مثلا یکی دیگه همونو میده 400 تومن

80:

چه مدل هایی ؟
چقدر ارزون شدن ؟
بازم از این خبر های امیدوار نماينده بگین !!! لول

81:

آره منم میخوام بدونم قیمتشون چند شده ؟!؟!؟
چند مدل با قیمتو بگو !!

82:

به نظر من بازار تغييري نخواهد كرد تعرفه واردات رو كم ميكنن از جاي ديگه بهش اضافه ميكنن زياد دلتونو صابون نزنيد.

شركت هاي گارانتي كننده خودشون ميكشن روش!

83:

منم با نظر شما موافقم
فقط در جواب اون پست دوستمون
پرسیدم که گوشی ها چقدر ارزون شده

84:


85:

منتفی نشد
بلکه
از 25 به 10 %
رسید

86:

منتفی نشد
بلکه
از 25 به 10 %
رسید

اين لينكو ببينين اينم از همون سايت تابناكه :

کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید87:

سایت ها رو بی خیال من تو تی وی دیدم
بنظرم صدا و سیما اخبارش معتبر تره !

88:

هیچ کدوم معتبر نیست!
خودتون برید بازار آمار بگیرید

89:

دوستان سلام
بازارم زیاد معتبر نیست
یکی میگه این گوشی 500 تومنه مثلا یکی دیگه همونو میده 400 تومن

90:

دوستان سلام
ببخشید دو تا ارسال شد

91:

هیچ کدومش هنوز تصویب نشده! الان پیشنهاد 10 در صدو دادن که هیات وزیران محترم باید لطف بفرماییند و اگه صلاح بدونن تصویب کنن!

92:

اره امروز روزنامه ایران پیشنهاد 10 % رو نوشته بود...


93:

عزیزان 10 % تصویب شده تو جلسه....!
ضمنا هیات وزیران بیکار نیستن بیان در مورد تعرفه گوشی موبایل جلسه تشکیل بدن
این از وظایف کمیته قیمت گذاریه که یکی از زیر شاخه های وزارت بازرگانی هستش!!!!!!!!!!!!

94:

پس فقط یه کار میتونیم بکنیم.

اونم اینه که همگی گوشیامونو بندازیم تو سلط آغشال و هزینه ای معادل 20000ريال بکنیم و یک فقره کارت تلفن عمومی و همین طور یک فروند فندک (افراد سیگاری این دومیو نخرن!) بخریم و شعله فندکو به مدت 4-5 ثانیه روی اون قسمت فلزی بگیریم تا موقع حرف زدن شارژ کم نکنه.

حالا تمام بچه های p30world پیش به سوی تلفن عمومی ها.

از الان تا صبح حرف بزنید!!!
عجب راه حلی
ضمنا هیات وزیران بیکار نیستن بیان در مورد تعرفه گوشی موبایل جلسه تشکیل بدن
علی با این تیکه خیلی حال کردم!

95:

دوستان سلام
سعید جان حالا این کار میکنه
امتحانش کردی
نکنه 2 تومن الکی بسوزه

96:

ای ول تعرفه ها رو آوردن رو 10%
پس خوبه گوشی نخرم شاید مجانیش کردند

ولی از شوخی گذشته من میخوام گوشی بخرم کی دیگه خوبه بخرم اصلا n73 تغییری کرده یه مدتی رفت رو390 الان تقریبا چنده ببینم به بودجه مالیم میخوره

97:

آره بابا مطمئن باش که کار میکنه.

من خودم این کارم.

البته اینو بگم که روی این تلفن جدید جدیدا که برق میزنن کار نمیده!

98:

تعرفه گمرکی تا لازم الاجرا شدن حداقل 1 - 2 ماه طول میکشه ..

خیلی به دلتون صابون نزنید

99:


اتفاقا خیلی هم بیکارن! ( از بیکاریشون همین تعرفه رو کردن 60% دیگه! که یک تنوعی هم شده باشه!

ببین:

بار دیگر كمیسیون ماده یك تعرفه جدیدی برای وارد كردن گوشی تلفن همراه رقم زد و تعرفه ای كه فقط به فاصله یك هفته از ۲۵ % به ۴ % كاهش داده بود روز گذشته از۴ % به ۱۰ % افزایش داد.

بدون شك اتخاذ تصمیمات عجولانه و غیركارشناسی از سوی مسئولان در خصوص تعرفه واردات گوشی نه فقط كمكی به مصرف كننده، تولیدكننده و واردكننده نمی كند بلكه باعث ایجاد تنش و سرگردانی فعالان بازار شده به طوری كه تا نهایی شدن تعرفه و فراخوان تصویب قطعی اون بازار در سكون و سكوت به سر می برد.ایجاد تغییر در سیاست های دولت مبنی بر نوسان های ایجاد شده در میزان تعرفه واردات گوشی همراه می توان فرمود چندان مناسب نبوده و در هر دوره بیشترین ضرر را متوجه بازار داخلی می كند.

در جلسه روز شنبه كمیسیون ماده یك ،به تعرفه واردات گوشی تلفن همراه (CBU) از ۲۵ % به ۱۰ % و به كاهش تعرفه واردات گوشی به صورت (SKD) از ۱۰ % به ۴ % رأی داده شد.

اونچه از شواهد و قراین پیداست اینكه این قصه سر دراز دارد و باید در انتظار بمانیم كه آیا تعرفه جدید فراخوان شده از سوی هیأت دولت به تصویب می رسد یا مانند تعرفه ۴ %ی از سوی هیأت دولت رد می شود.هرچند كه می توان فرمود تعرفه های فراخوان شده تأِثیری بر بازار گوشی همراه ندارد چراكه ۸۵% گوشی های موجود در بازار از مبادی غیر قانونی وارد كشور شده هست.


در همین رابطه رئیس هیأت مدیره انجمن فروشندگان سیم كارت وگوشی ولوازم جانبی معتقد هست: البته این میزان تعیین تعرفه هم نمی تواند جهت حذف صد %ی و كامل فعالان غیر قانونی این حوزه و قاچاق گوشی تأثیر گذار باشد ولی باعث كاهش انگیزه در این افراد شده و رقابت را بیشتر در فعالان قانونی امكان پذیر می كند.رئیس انجمن فروشندگان سیم كارت، گوشی و لوازم جانبی در ادامه سخنان خود به تصویب این میزان تعرفه در كمیسیون ماده یك اشاره كرد و فرمود: این میزان تعرفه در حال حاضر در كمیسیون ماده یك تصویب شده و امیدواریم به تصویب نهایی رسیده و كمی از مشكلات موجود در بازار گوشی تلفن همراه كاسته شود.وی در پایان خاطر نشان كرد: سپس كاهش تعرفه این انجمن جهت كنترل بازار و مبارزه با قاچاق برنامه های ویژه ای دارد كه از جمله اون هولوگرام كردن گوشی های قانونی هست كه امت با دیدن این هولوگرامها می توانند به سلامت گوشی های تلفن همراه اطمینان كنند.پس بهتر هست به انتظار روزی بمانیم كه تعرفه نهایی با بررسی های جامع و كامل از سوی كمیسیون ماده ۱۰ فراخوان شود و هیأت دولت اون را به تصویب برساند تا وضع آشفته بازار سر و سامان بیابد

100:

دوستان سلام
ببخشید دو تا ارسال شد

101:

هیچ کدومش هنوز تصویب نشده! الان پیشنهاد 10 در صدو دادن که هیات وزیران محترم باید لطف بفرماییند و اگه صلاح بدونن تصویب کنن!

102:

اره امروز روزنامه ایران پیشنهاد 10 % رو نوشته بود...


103:

عزیزان 10 % تصویب شده تو جلسه....!
ضمنا هیات وزیران بیکار نیستن بیان در مورد تعرفه گوشی موبایل جلسه تشکیل بدن
این از وظایف کمیته قیمت گذاریه که یکی از زیر شاخه های وزارت بازرگانی هستش!!!!!!!!!!!!

104:

پس فقط یه کار میتونیم بکنیم.

اونم اینه که همگی گوشیامونو بندازیم تو سلط آغشال و هزینه ای معادل 20000ريال بکنیم و یک فقره کارت تلفن عمومی و همین طور یک فروند فندک (افراد سیگاری این دومیو نخرن!) بخریم و شعله فندکو به مدت 4-5 ثانیه روی اون قسمت فلزی بگیریم تا موقع حرف زدن شارژ کم نکنه.

حالا تمام بچه های p30world پیش به سوی تلفن عمومی ها.

از الان تا صبح حرف بزنید!!!
عجب راه حلی
ضمنا هیات وزیران بیکار نیستن بیان در مورد تعرفه گوشی موبایل جلسه تشکیل بدن
علی با این تیکه خیلی حال کردم!

105:

دوستان سلام
سعید جان حالا این کار میکنه
امتحانش کردی
نکنه 2 تومن الکی بسوزه

106:

ای ول تعرفه ها رو آوردن رو 10%
پس خوبه گوشی نخرم شاید مجانیش کردند

ولی از شوخی گذشته من میخوام گوشی بخرم کی دیگه خوبه بخرم اصلا n73 تغییری کرده یه مدتی رفت رو390 الان تقریبا چنده ببینم به بودجه مالیم میخوره

107:

آره بابا مطمئن باش که کار میکنه.

من خودم این کارم.

البته اینو بگم که روی این تلفن جدید جدیدا که برق میزنن کار نمیده!

108:

تعرفه گمرکی تا لازم الاجرا شدن حداقل 1 - 2 ماه طول میکشه ..

خیلی به دلتون صابون نزنید

109:


اتفاقا خیلی هم بیکارن! ( از بیکاریشون همین تعرفه رو کردن 60% دیگه! که یک تنوعی هم شده باشه!

ببین:

بار دیگر كمیسیون ماده یك تعرفه جدیدی برای وارد كردن گوشی تلفن همراه رقم زد و تعرفه ای كه فقط به فاصله یك هفته از ۲۵ % به ۴ % كاهش داده بود روز گذشته از۴ % به ۱۰ % افزایش داد.

بدون شك اتخاذ تصمیمات عجولانه و غیركارشناسی از سوی مسئولان در خصوص تعرفه واردات گوشی نه فقط كمكی به مصرف كننده، تولیدكننده و واردكننده نمی كند بلكه باعث ایجاد تنش و سرگردانی فعالان بازار شده به طوری كه تا نهایی شدن تعرفه و فراخوان تصویب قطعی اون بازار در سكون و سكوت به سر می برد.ایجاد تغییر در سیاست های دولت مبنی بر نوسان های ایجاد شده در میزان تعرفه واردات گوشی همراه می توان فرمود چندان مناسب نبوده و در هر دوره بیشترین ضرر را متوجه بازار داخلی می كند.

در جلسه روز شنبه كمیسیون ماده یك ،به تعرفه واردات گوشی تلفن همراه (CBU) از ۲۵ % به ۱۰ % و به كاهش تعرفه واردات گوشی به صورت (SKD) از ۱۰ % به ۴ % رأی داده شد.

اونچه از شواهد و قراین پیداست اینكه این قصه سر دراز دارد و باید در انتظار بمانیم كه آیا تعرفه جدید فراخوان شده از سوی هیأت دولت به تصویب می رسد یا مانند تعرفه ۴ %ی از سوی هیأت دولت رد می شود.هرچند كه می توان فرمود تعرفه های فراخوان شده تأِثیری بر بازار گوشی همراه ندارد چراكه ۸۵% گوشی های موجود در بازار از مبادی غیر قانونی وارد كشور شده هست.


در همین رابطه رئیس هیأت مدیره انجمن فروشندگان سیم كارت وگوشی ولوازم جانبی معتقد هست: البته این میزان تعیین تعرفه هم نمی تواند جهت حذف صد %ی و كامل فعالان غیر قانونی این حوزه و قاچاق گوشی تأثیر گذار باشد ولی باعث كاهش انگیزه در این افراد شده و رقابت را بیشتر در فعالان قانونی امكان پذیر می كند.رئیس انجمن فروشندگان سیم كارت، گوشی و لوازم جانبی در ادامه سخنان خود به تصویب این میزان تعرفه در كمیسیون ماده یك اشاره كرد و فرمود: این میزان تعرفه در حال حاضر در كمیسیون ماده یك تصویب شده و امیدواریم به تصویب نهایی رسیده و كمی از مشكلات موجود در بازار گوشی تلفن همراه كاسته شود.وی در پایان خاطر نشان كرد: سپس كاهش تعرفه این انجمن جهت كنترل بازار و مبارزه با قاچاق برنامه های ویژه ای دارد كه از جمله اون هولوگرام كردن گوشی های قانونی هست كه امت با دیدن این هولوگرامها می توانند به سلامت گوشی های تلفن همراه اطمینان كنند.پس بهتر هست به انتظار روزی بمانیم كه تعرفه نهایی با بررسی های جامع و كامل از سوی كمیسیون ماده ۱۰ فراخوان شود و هیأت دولت اون را به تصویب برساند تا وضع آشفته بازار سر و سامان بیابد

110:

دولت تو منجلابی افتاده که هر چی دست و پا میزنه بیشتر توش فرو میره.
این وسط هم بیشترین ضربه رو فقط امت جامعه میخورن.همه چیز رو میشه از ارسال نامه های سرگشاده سران دولت به همدیگه فهمید!!

111:

تولید نمايندگان به تعرفه 10% اعتراض کردند و این تعرفه دوباره رفت برای بررسی بیشتر ....این هم از تعرفه

112:

آخه من نمی فهمم.

کدوم تولید نماينده؟

113:


البته تولید نماينده که نه.

ولی اگه یه 8-7 سالی استقامت کنیم شاید یه چیزایی بیاد بیرون!!!!
یاد صحبت یکی از مسولین خودروسازی افتادم که پارسال میفرمود " اگه امت خوب ما اجازه بدن داریم به نتایج مثبتی در رابطه با طراحی بدنه ماشین میرسیم" !!!

ترجمه صحبت بالا اینکه : همینه که هست! شما (امت) باید تعرفه 200 % بدین که ما با پول شما ( علاوه بر اینکه جیبمون پر میشه او اینا...) اونقدر ماشین آشغال تولید کنیم و بدیم بهتون تا ببینیم مشکلاتش چیه! ( موش آزمایشگاهی) تا یواش یواش همون مدلو یک سری از عیبهاشو برطرف میکنیم و سال بعد باز خدا تومان میدیم بهتون تا باز ببینیم چی میشه!!!! تا باز یواش یواش ...!

این موبایل رو هم انتظار دارن ( داشتن) همین بشه!!!

114:

نه عزیزم گوشی این جوری نمیشه
چون یه پدیده وجود داره به اسم قاچاق !!
اگه ماشین پلاک نمی خواست شک نکنین که هم قیمت بازار های جهانی بود !
فقط حیف که پلاک داشتن جلوی کار قاچاقچیان
این قشر زحمت کش و فعال رو می گیره !!

115:


به هر حال دست خدا به همراهشون! اگه این قاچاقچی ها نبودن ملت چه کار میکردن؟!!!!

116:

بازهم گلی به جمالشون که ما رو از تکنولوژی روز دنیا عقب نمیذارن

117:

آخرین خبر( دوشنبه) تعرفه 10% قطعی و لازم الاجرا شد ...

برید حالشو ببرید

118:

رفیق من که موبایل فروشی داره میگه به حال ما زیاد فرقی نمیکنه چون برای ما موبایل قاچاقی میاد !!!!

119:

وقتی تصمیمات شتاب زده باشد!
21 ارديبهشت 1387 ساعت 09:29 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


موبنا- 21/02/87
م.

حیدری هایی
بهار سال 85 بود؛ هنگامی که وزیر وقت صنایع کشور (علیرضا طهماسبی) در برابر خبرنگاران و دوربین ها، قرارداد تولید گوشی با چند شرکت در قالب یک کنسرسیوم و دو شرکت را امضا کرد.این تصمیم واقدام وزارت صنایع در حالی نگاهها را از بازار گوشی تلفن همراه به سوی خود معطوف کرد که سرانجام با گذشت دو سال هیچکس علل ناکامی اون را مطرح نکرد.
این تصمیم که به اعتقاد برخی کارشناسان و دست اندرکاران این حوزه شتاب زده اتخاذ شد، بازار گوشی کشور را دچار التهابات و آشفتگی کرد و از مهمترین نتايج اون تغییرات در نرخ تعرفه واردات بود که علاوه بر بی ثباتی در قیمت ها، رونق بخش قاچاق این کالای پرتقاضا در کشور را نیز به دنبال داشت.
تعرفه واردات گوشی متعاقب تصمیم وزارت صنایع برای تولید گوشی در داخل، یک باره از 4 % به 60 % افزایش یافت، درحالی که هنوز اولین گوشی های تولید داخل وارد بازار نشده بود.
پس از ماهها که مشخص شد شرکت های معتبر حاضر به مشارکت در تولید گوشی در ایران نشده اند و همچنین بی ثباتی بازار بر اثر وضع تعرفه 60 %ی، دولت را مجبور کرد نرخ تعرفه را پس از گذشت بیش از یک سال، از 60 به 25 % کاهش دهد.

این تصمیم دی ماه 86 اتخاذ شد تا شاید مرهمی باشد بر زخم تصمیم شتاب زده قبلی.


با این حال، این کاهش تعرفه نیز نتوانست در کنترل بازار گوشی موثر واقع شود.
در ماههای پایانی سال گذشته و بر خلاف اونکه برنامه بود شرکت های طرف برنامه داد هر یک سالانه 2 میلیون گوشی تولید نمايند و موفق به تولید بیش از 130 هزار دستگاه نشدند، مخالفان تعرفه بالا فشار را به دولت برای کاهش هرچه بیشتر اون افزایش دادند.

از همین رو سرانجام کمیسیون ماده 1 پیشنهاد تعرفه 10 %ی را به هیات وزیران ارائه داد.
این پیشنهاد در خصوص تعرفه 10 %ی واردات گوشی تلفن همراه به هیات وزیران در هفته های اخیر، بازتاب متفاوت، اما گسترده در بازار گوشی تلفن همراه و کارشناسان و دست اندرکاران این بازار داشت.
اولین واکنش ها ، مملو از خوش بینی در خصوص کاهش قاچاق و کاهش قیمت در بازار بود، اما به دلیل مشخص نبودن سرنوشت اون و نیز ابعاد مختلف این تصمیم، همین خوش بینی ها نیز با احتیاط همراه بوده هست.
بی شک این احتیاط ها در ارزیابی از تصمیم اخیر، از اونجا جدی تر گرفته شد که ابتکار و ایده طهماسبی اولین وزیر صنایع دولت نهم در تولید گوشی ملی و عقد قرارداد با شرکت های داخلی، نه تنها توفیقی نیافت، بلکه نظم بازار را برای حداقل یک وقت دو ساله به هم ریخت.
اکنون، تصمیم به وضع تعرفه 10 %ی واردات گوشی گویا موافقان و مخالفانی دارد که به نظر می رسد، جدی ترین مخالفان اون وزارت صنایع و شرکت های تولید گوشی داخل هستند، مخالفانی که حداقل در تحقق وعده عرضه گوشی ساخت داخل به بازار توفیقی نداشته و بنابراین سهم چندانی هم در بازار گوشی ندارند؛ اگر چه همان ژست اولیه اونان برای تولید سالانه 6 میلیون گوشی، بازار را به نفع قاچاقچیان، مدتها به بی ثباتی کشاند.
اما موافقان تعرفه 10 %ی، دست اندرکاران فروش گوشی در بازار کشور، وزارت بازرگانی و مهمتر از همه، اصلی ترین طیف موافق، یعنی امت هستند.
فعلا، چند روزی هست که بازار بی صبرانه در انتظار تعیین تکلیف تعرفه واردات گوشی تلفن همراه هست که پیشنهاد اون بر روی میز هیات وزیران برنامه دارد.
اینکه تعرفه 10 %ی تصویب می شود یا با تغییراتی کمتریا بیشتر از این میزان محقق شود، یک موضوع هست، اما نکته مهم طرح این سوال هست که "مسوول و پاسخگوی دو سال آشفتگی بازار و ضرر و زیانی که مصرف نمايندگان نهایی یعنی امت متحمل شده اند، کیست؟
اکنون جای اون دارد که ازمسوولان ذیربط پرسیده شود که "آیا تولید گوشی داخل و قرارداد منعقده، پیش از امضا، دارای طرح مطالعاتی و کارشناسی بوده هست؟
و دیگر اینکه آیا علل ناکامی این طرح بررسی شده هست؟ اگر طرح تولید داخل دارای کارشناسی بوده باشد،علت ناکامی چیست؟، طرح مطالعاتی مشکل داشته یا مجریان طرح، توان اجرای اون را نداشته اند؟
به هرحال، جواب به این سوالات، حداقل حق مصرف نمايندگان نهایی هست که هزینه تصمیمات شتاب زده را پرداخته اند، اما یک حسن دیگر هم دارد و اون اینکه از این پس، دستگاههای دولتی پیش از هر اقدام و تصمیمی، مطالعه و کارشناسی لازم را بعمل آورده و نتايج و آسیب های احتمالی اون را بسنجند.


120:

دولت تو منجلابی افتاده که هر چی دست و پا میزنه بیشتر توش فرو میره.
این وسط هم بیشترین ضربه رو فقط امت جامعه میخورن.همه چیز رو میشه از ارسال نامه های سرگشاده سران دولت به همدیگه فهمید!!

121:

تولید نمايندگان به تعرفه 10% اعتراض کردند و این تعرفه دوباره رفت برای بررسی بیشتر ....این هم از تعرفه

122:

آخه من نمی فهمم.

کدوم تولید نماينده؟

123:


البته تولید نماينده که نه.

ولی اگه یه 8-7 سالی استقامت کنیم شاید یه چیزایی بیاد بیرون!!!!
یاد صحبت یکی از مسولین خودروسازی افتادم که پارسال میفرمود " اگه امت خوب ما اجازه بدن داریم به نتایج مثبتی در رابطه با طراحی بدنه ماشین میرسیم" !!!

ترجمه صحبت بالا اینکه : همینه که هست! شما (امت) باید تعرفه 200 % بدین که ما با پول شما ( علاوه بر اینکه جیبمون پر میشه او اینا...) اونقدر ماشین آشغال تولید کنیم و بدیم بهتون تا ببینیم مشکلاتش چیه! ( موش آزمایشگاهی) تا یواش یواش همون مدلو یک سری از عیبهاشو برطرف میکنیم و سال بعد باز خدا تومان میدیم بهتون تا باز ببینیم چی میشه!!!! تا باز یواش یواش ...!

این موبایل رو هم انتظار دارن ( داشتن) همین بشه!!!

124:

نه عزیزم گوشی این جوری نمیشه
چون یه پدیده وجود داره به اسم قاچاق !!
اگه ماشین پلاک نمی خواست شک نکنین که هم قیمت بازار های جهانی بود !
فقط حیف که پلاک داشتن جلوی کار قاچاقچیان
این قشر زحمت کش و فعال رو می گیره !!

125:


به هر حال دست خدا به همراهشون! اگه این قاچاقچی ها نبودن ملت چه کار میکردن؟!!!!

126:

بازهم گلی به جمالشون که ما رو از تکنولوژی روز دنیا عقب نمیذارن

127:

آخرین خبر( دوشنبه) تعرفه 10% قطعی و لازم الاجرا شد ...

برید حالشو ببرید

128:

رفیق من که موبایل فروشی داره میگه به حال ما زیاد فرقی نمیکنه چون برای ما موبایل قاچاقی میاد !!!!

129:

وقتی تصمیمات شتاب زده باشد!
21 ارديبهشت 1387 ساعت 09:29 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


موبنا- 21/02/87
م.

حیدری هایی
بهار سال 85 بود؛ هنگامی که وزیر وقت صنایع کشور (علیرضا طهماسبی) در برابر خبرنگاران و دوربین ها، قرارداد تولید گوشی با چند شرکت در قالب یک کنسرسیوم و دو شرکت را امضا کرد.این تصمیم واقدام وزارت صنایع در حالی نگاهها را از بازار گوشی تلفن همراه به سوی خود معطوف کرد که سرانجام با گذشت دو سال هیچکس علل ناکامی اون را مطرح نکرد.
این تصمیم که به اعتقاد برخی کارشناسان و دست اندرکاران این حوزه شتاب زده اتخاذ شد، بازار گوشی کشور را دچار التهابات و آشفتگی کرد و از مهمترین نتايج اون تغییرات در نرخ تعرفه واردات بود که علاوه بر بی ثباتی در قیمت ها، رونق بخش قاچاق این کالای پرتقاضا در کشور را نیز به دنبال داشت.
تعرفه واردات گوشی متعاقب تصمیم وزارت صنایع برای تولید گوشی در داخل، یک باره از 4 % به 60 % افزایش یافت، درحالی که هنوز اولین گوشی های تولید داخل وارد بازار نشده بود.
پس از ماهها که مشخص شد شرکت های معتبر حاضر به مشارکت در تولید گوشی در ایران نشده اند و همچنین بی ثباتی بازار بر اثر وضع تعرفه 60 %ی، دولت را مجبور کرد نرخ تعرفه را پس از گذشت بیش از یک سال، از 60 به 25 % کاهش دهد.

این تصمیم دی ماه 86 اتخاذ شد تا شاید مرهمی باشد بر زخم تصمیم شتاب زده قبلی.


با این حال، این کاهش تعرفه نیز نتوانست در کنترل بازار گوشی موثر واقع شود.
در ماههای پایانی سال گذشته و بر خلاف اونکه برنامه بود شرکت های طرف برنامه داد هر یک سالانه 2 میلیون گوشی تولید نمايند و موفق به تولید بیش از 130 هزار دستگاه نشدند، مخالفان تعرفه بالا فشار را به دولت برای کاهش هرچه بیشتر اون افزایش دادند.

از همین رو سرانجام کمیسیون ماده 1 پیشنهاد تعرفه 10 %ی را به هیات وزیران ارائه داد.
این پیشنهاد در خصوص تعرفه 10 %ی واردات گوشی تلفن همراه به هیات وزیران در هفته های اخیر، بازتاب متفاوت، اما گسترده در بازار گوشی تلفن همراه و کارشناسان و دست اندرکاران این بازار داشت.
اولین واکنش ها ، مملو از خوش بینی در خصوص کاهش قاچاق و کاهش قیمت در بازار بود، اما به دلیل مشخص نبودن سرنوشت اون و نیز ابعاد مختلف این تصمیم، همین خوش بینی ها نیز با احتیاط همراه بوده هست.
بی شک این احتیاط ها در ارزیابی از تصمیم اخیر، از اونجا جدی تر گرفته شد که ابتکار و ایده طهماسبی اولین وزیر صنایع دولت نهم در تولید گوشی ملی و عقد قرارداد با شرکت های داخلی، نه تنها توفیقی نیافت، بلکه نظم بازار را برای حداقل یک وقت دو ساله به هم ریخت.
اکنون، تصمیم به وضع تعرفه 10 %ی واردات گوشی گویا موافقان و مخالفانی دارد که به نظر می رسد، جدی ترین مخالفان اون وزارت صنایع و شرکت های تولید گوشی داخل هستند، مخالفانی که حداقل در تحقق وعده عرضه گوشی ساخت داخل به بازار توفیقی نداشته و بنابراین سهم چندانی هم در بازار گوشی ندارند؛ اگر چه همان ژست اولیه اونان برای تولید سالانه 6 میلیون گوشی، بازار را به نفع قاچاقچیان، مدتها به بی ثباتی کشاند.
اما موافقان تعرفه 10 %ی، دست اندرکاران فروش گوشی در بازار کشور، وزارت بازرگانی و مهمتر از همه، اصلی ترین طیف موافق، یعنی امت هستند.
فعلا، چند روزی هست که بازار بی صبرانه در انتظار تعیین تکلیف تعرفه واردات گوشی تلفن همراه هست که پیشنهاد اون بر روی میز هیات وزیران برنامه دارد.
اینکه تعرفه 10 %ی تصویب می شود یا با تغییراتی کمتریا بیشتر از این میزان محقق شود، یک موضوع هست، اما نکته مهم طرح این سوال هست که "مسوول و پاسخگوی دو سال آشفتگی بازار و ضرر و زیانی که مصرف نمايندگان نهایی یعنی امت متحمل شده اند، کیست؟
اکنون جای اون دارد که ازمسوولان ذیربط پرسیده شود که "آیا تولید گوشی داخل و قرارداد منعقده، پیش از امضا، دارای طرح مطالعاتی و کارشناسی بوده هست؟
و دیگر اینکه آیا علل ناکامی این طرح بررسی شده هست؟ اگر طرح تولید داخل دارای کارشناسی بوده باشد،علت ناکامی چیست؟، طرح مطالعاتی مشکل داشته یا مجریان طرح، توان اجرای اون را نداشته اند؟
به هرحال، جواب به این سوالات، حداقل حق مصرف نمايندگان نهایی هست که هزینه تصمیمات شتاب زده را پرداخته اند، اما یک حسن دیگر هم دارد و اون اینکه از این پس، دستگاههای دولتی پیش از هر اقدام و تصمیمی، مطالعه و کارشناسی لازم را بعمل آورده و نتايج و آسیب های احتمالی اون را بسنجند.


130:

دوستان من خیلی وقته از بازار قیمتهای گوشی خبر ندارم، با این جریانات کاهش تعرفه و این جور حرفا الان قیمتها چه طوره؟ پایین اومده؟ گوشی بخریم؟

131:

چون اکثر گوشی های موجود در بازار قاچاق هستند
تو
قیمت
گوشی های بی گارانتی اختلاف محسوسی مشاهده نشد !

132:

جدی؟ خیلی ممنون از راهنماییت دوست عزیز.

133:

خبر جدید : 8/3/87 تعرفه های مصوب در گمرکات اجرا نمشوند و وارد نمايندگان با تعرفه 25% واردات را انجام میدهند

134:

من نمیدونم این چه رسمیه.تا تعرفه عوض میشه یا میگن ای هوار قیمتها بالا میره یا برعکسش میشه و میگن اخ جون قیمت ها پایین میاد
پست علی اقا کاملا تایید میشه
همه قاچاق هست.تعرفه روش هیچ تاثیری نداره.مگه اینکه کسی بخواد گوشی با گارانتی معتبر بگیره کخ بحثش جداست........


135:

تعرفه 25% همچنان بربرنامه هست ..

آسوده بخوابید

136:

دوستان من خیلی وقته از بازار قیمتهای گوشی خبر ندارم، با این جریانات کاهش تعرفه و این جور حرفا الان قیمتها چه طوره؟ پایین اومده؟ گوشی بخریم؟

137:

چون اکثر گوشی های موجود در بازار قاچاق هستند
تو
قیمت
گوشی های بی گارانتی اختلاف محسوسی مشاهده نشد !

138:

جدی؟ خیلی ممنون از راهنماییت دوست عزیز.

139:

خبر جدید : 8/3/87 تعرفه های مصوب در گمرکات اجرا نمشوند و وارد نمايندگان با تعرفه 25% واردات را انجام میدهند

140:

من نمیدونم این چه رسمیه.تا تعرفه عوض میشه یا میگن ای هوار قیمتها بالا میره یا برعکسش میشه و میگن اخ جون قیمت ها پایین میاد
پست علی اقا کاملا تایید میشه
همه قاچاق هست.تعرفه روش هیچ تاثیری نداره.مگه اینکه کسی بخواد گوشی با گارانتی معتبر بگیره کخ بحثش جداست........


141:

تعرفه 25% همچنان بربرنامه هست ..

آسوده بخوابید


87 out of 100 based on 67 user ratings 567 reviews