ترفند های به درد بخور موبایل، به خصوص نوکیا


ترفند های به درد بخور موبایل، به خصوص نوکیامی خوام چند تا ترفند جالب این جا بذارم. لطفا نظرتون رو بگین.
1- مخفی سازی فایلها در سری N نوکیا:
یکی از مشکلاتی که همواره گریبان گیر موبایل داران بوده و هست ، مخفی سازی عکسها ، ویدئو ها و در کل فایلهای خود بنا به هر دلیلی بر روی گوشی بوده است. بدین منظور نیز برنامه های جانبی متعددی عرضه شده است که هر کدام در نوع خود مشکلاتی دارند. اما در صورتی که گوشی شما از نوع سری N نوکیاست (N80،N73،N70و...) ، با استفاده از ترفندی که هم اکنون برای شما معرفی خواهم کرد میتوانید به سادگی و بدون نیاز به برنامه خاصی فایلهای خود را از داخل گالری خود محو نمایید به نوعی که فایلها کاملأ موجود باشند اما در داخل گالری گوشی ناپدید شوند!


ابتدا دقت نمایید که گوشی های سری N نوکیا تا لحظه نگارش این ترفند، عبارتند از:
N70,N71,N72,N73,N75,N76,N77,N80,N81,N90,N91,N92,N9 3,N93i,N95,N800,N810

برای مخفی سازی فایل های خود:
وارد منوی گوشی شده و به فولدر Tools بروید. سپس وارد File Manager شوید.
اکنون با زدن کلید سمت راست یا اسکرول گوشی ، وارد Memory Card شوید.
سپس به فولدر Other رفته و با استفاده از Options > New Folder یک فولدر جدید بسازید و نام آن را Contacts برنامه دهید.
داخل فولدر Contacts شده و در داخل آن فولدر دیگری ایجاد کنید و نام آن را e یا هر نام دلخواه دیگری بگذارید.
اکنون از این دو پوشه به عقب بازگردید و به صفحه اصلی File Manager در Memory Card رجوع کنید.
حال میتوانید به دلخواه خود برای مخفی سازی ویدئوها به Videos و برای مخفی سازی عکسها به به فولدر Images بروید. سپس بر روی فایل مورد نظر خود که قصد مخفی سازی آن را دارید Options > Move to folder را انتخاب کنید و سپس برای مسیر آن ، فولدری که به تازگی ایجاد کردید یعنی Memory Card / Other / Contacts / e را تعیین نمایید و OK کنید.
کار تمام است ، پس از این عمل ، فایل شما از داخل گالری حذف شده است و به هیچ وجه در داخل آن نمایش پیدا نمیکند.

برای مشاهده فایل نیز خودتان میتوانید به شکل مخفیانه ، از طریق File Manager گوشی به محلی که فایل را به آنجا منتقل کردید یعنی Other / Contacts مراجعه کنید.
در صورتی که میخواهید فایل مجدد داخل گالری نمایش پیدا کند کافی است آن را از درون این فولدر جدید خارج کنید و به محل قبلی منتقل کنید.کلوپ W960i

1:

2- بالا بردن حجم صدا در سری N نوکیا:
گوشی های سری N نوکیا شامل N80,N70,N73 و...


5700
از گوشی های پرطرفدار حال حاضر بازار هستند.


7710 وصل کردن به کامپیوتر
این گوشی ها نسبت به گوشی های سری 60 کلأ دارای ویژگی های بارزتری هستند ، یکی از این ویژگی قابلیت صدای بالاتر هنگام پخش فایلهای صوتی هست.


خرید موبایل
اما در سیستم عامل این گوشی ها لوازم دیگری نیز نهفته هست که به شکل پیش فرض فعال نیست ، در این ترفند قصد داریم روشی را معرفی کنیم که با بهره گیری از اون میتوانید با اندکی افت کیفیت صدای گوشی سری N خود را تا حد زیادی افزایش دهید.برای این کار ابتدا باید یکی از آهنگ های گوشی (غیر از زنگهای پیش فرض) را به طریق زیر اجرا کنید:

از طریق منوی گوشی به Gallery بروید.


review w960 رو یکی لطف کنه ترجمه کنه
سپس All Files را انتخاب کنید.


review w960 رو یکی لطف کنه ترجمه کنه
(ترفندستان) حالا یکی از آهنگ های موجود را اجرا نمایید.


ورود w960 رو به بازار تبریک میگم.
همان طور که آهنگ در حال پخش هست ، Options و سپس Equaliser را انتخاب کنید.


ورود w960 رو به بازار تبریک میگم.
اکنون از میان گزینه های موجود یکی را به دلخواه (مثلأ Rock یا Bass) را به وسیله دکمه وسط انتخاب نمایید.

اکنون دکمه Edit را بزنید.

در صفحه جدید که مربوط به تنظیم Equaliser هست ، تمامی Level ها را به بالاترین حد ممکن ببرید.

اکنون در صورتی که دکمه Back را بزنید خواهید دید که صدای آهنگ بسیار بیشتر از گذشته خواهد شد.البته مقداری افت کیفیت صدا خواهید داشت ، اما با اندکی ایجاد توازن در Level ها میتوانید کیفیت و صدا را متوازن کنید.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که اگر آهنگ ها را از طریق File Manager گوشی اجرا کنید این عمل میسر نمیشود زیرا در این حالت هنگامی که Options در Music player گوشی را انتخاب میکنید گزینه Equaliser وجود ندارد.

2:

3- وقتی گوشی خیس می شود!:
تصویر کنید ؛ با ذوق و شوق فراوان و البته هزینه ای فراوان تر ، گوشی موبایل خود را خریداری کرده اید! اما یک غفلت کوچک کافی هست تا با افتادن گوشی در داخل جوی آب و یا حتی سرویس بهداشتی (99% مواقع!) تمامی امید و آرزوهای شما نابود شود! تصور به این موضوع نیز بسیار دردناک هست! اما نه! اندکی استقامت کنید! هنوز تا نابود شدن کامل گوشی وقت زیادی مانده! در این ترفند قصد داریم تا با معرفی یک ترفند خارق العاده روشی را معرفی کنیم که گوشی شما اگر یک دوش حسابی هم گرفته باشد نجات پیدا کند! ترفندی که در عین حال عجیب اما کاربردی هست!


ابتدا به این داستان واقعی توجه کنید! :

Ernesto Londoño ، خبرنگار واشنگتن پست ، پس از یک دوچرخه سواری طولانی به خانه برمیگردد و شروع میکند به شستن دست و رویش ، اما از اونجایی که کیف وسایل همراهش را بدجایی برنامه بود ، ناگهان در چند لحظه کیف میگردد و گوشی BlachBerry نازنین 450 دلاریش در درون توالت می افتد! پس از اینکه از شوک حادثه خارج میشود ، سریع گوشی را از آب خارج میکند ، باتری گوشی را در می آورد و شروع به خشک کردن گوشی با سشوار میکند! اما پس از اندکی هنگامی که میبینید این روش موثر نیست و گوشی نیز وارد حالت کما شده هست ، به یکی از دوستانش که در این زمینه تخصص داشته تماس میگیرد و از او کمک میخواهد.

دوست عزیز هم در جواب او میگوید که گوشی را در یک ظرف پر از برنج نپخته بگذارد! بله! برنج نپخته! همگی ما دیده ایم که برنج خاصیت جذب رطوبت دارد و با اصول خیس کردن برنج هم آشنا هستیم (ترفندستان) ولی این نکته دیگر واقعأ ظریف هست! سر انجام پس از اینکه گوشی یک روز در داخل ظرف برنج می ماند ، کاملأ سالم و مانند روز اولش میشود و بدون هیچ مشکلی قابل هستفاده میگردد.
این خبرنگار هم تجربه گرانقیمتش را در واشنگتن پست برای عموم نوشته هست ، البته اون دوستی که این روش را برای او توضیح داده هست نامش فاش نشده چرا که ظاهرأ وی برای یکی از شرکتهای گارانتی یا مشابه اون کار میکند و فاش شدن نامش برای او دردسر ساز خواهد بود.

اما در این زمینه میتوان عمل دیگری را نیز صورت داد:
گوشی که یک حمام اجباری کرده هست را بهتر هست اول خاموش کرده سپس باطری اون را خارج نموده تا جایی که امکانش هست گوشی را با کاغذها و دستمالهایی که آب جمع می نمايند خشک کرده و بعد در الکل برای مدت کوتاهی بخیسانیدش و بعد هم بگذارید خشک شود.

الکل برای خشک کردن قطعات داخلی گوشی بسیار موثر خواهد بود.

این روش شاید بیشتر قابل ادراک تر باشد! اما کارایی روش اول بیشتر هست.


3:

3- SMS های حرفه ای!:

دیکشنری ، قراون ، هستخاره ، whois ، فال حافظ ، وقت پخش برنامه های تلوزیون ، مکان های دیدنی هر شهر ، محاسبه مسافت بین شهر ها ، ساعت کشور ها ، سرویس نهج البلاغه ، سرویس عاشقانه ، پیام سلامتی ، 6 تیم اول لیگ برتر و بسیاری از خدمات دیگر! کلیه این خدمات تنها با ارسال یک SMS! با هستفاده از این ترفند شما میتوانید با ارسال SMS به شماره مخصوصه هر سرویس ، از اطلاعات اون که به شکل SMS برای شما ارسال میشود کاملأ رایگان و تنها با هزینه یک پیامی که میفرستید ، هستفاده کنید.
به شماره مربوط به هر سرویس یک SMS خالی ارسال کنید ، سپس اندکی استقامت کنید تا خدمات مربوطه برای شما SMS شود:

۱۰۰۰۳۸۰: جک، با ارسال یک اس ام اس که در اون تعداد جک درخواستی نوشته شده هست برای شما یک جک ارسال میشود.

۱۰۰۰۳۸۱: سرویس حدیث.

۱۰۰۰۳۸۲: سرویس نهج البلاغه.

۱۰۰۰۳۸۳: سخن روز.

۱۰۰۰۳۸۴: آیا میدانید؟

۱۰۰۰۳۸۵: سر کاری.

۱۰۰۰۳۸۶: سرویس عاشقانه.

۱۰۰۰۳۸۷: سرویس پند آموز.

۱۰۰۰۳۸۸: فال حافظ.

۱۰۰۰۳۹۱:اس ام اس چیستان.

۱۰۰۰۳۹۲: ساعت کشور ها.

۱۰۰۰۳۹۳: ترین ها (بهترین ها و بد ترین ها).

۱۰۰۰۳۹۴: مکان های دیدنی هر شهر.

۱۰۰۰۳۹۵: پیام سلامتی.

۱۰۰۰۳۹۶: محاسبه مسافت بین شهر ها.

۱۰۰۰۳۹۷: فیلم های روی پرده سینما.

۱۰۰۰۳۹۸: وقت پخش برنامه های تلوزیون.

۱۰۰۰۳۹۹: شش تیم اول لیگ فوتبال کشور.

۱۰۰۰۴۰۰: بازی پیشنهادی.

۱۰۰۰۴۰۱: جدید ترین نرم افزار.
۱۰۰۰۳۵۵: اس ام اس whois در صورتی که نام سایت مورد نظر خود را برای این سرویس ارسال کنید مشخص میشود که این سایت Available هست یا خیر.

۱۰۰۰۳۵۷: هستخاره با ارسال یک اس ام اس به این شماره سیستم به طور خود کار برای شما هستخاره میگیرد ( ترفندستان ) و جواب هستخاره را برای شما ارسال میکند.

۱۰۰۰۳۵۸: آب و هوا، با ارسال نام شهر مورد نظر به این شماره وضعیت آب و هوای اون شهر برای شما ارسال میشود.

۱۰۰۰۳۵۹: قراون، با ارسال یک اس ام اس که ابتدا شماره سوره و سپس شماره آیه و سپس حرف F یا A (برای فارسی یا عربی بودن آیه) در اون باشد.

۱۰۰۰۳۷۰: دیکشنری، با ارسال یک لغت انگلیسی به این شماره معنی فارسی اون برای شما ارسال میگردد.
امیدوارم که از این ترفند ها هستفاده کنین.

من خودم این شماره ها رو contacts گذاشتم، راحت تر میشه پیداشون کرد.


4:

4-تشخیص اصل بودن گوشی از طریق اینترنت:

امروزه در کشور ما اکثر گوشی های موجود در بازار ریجستر نشده و قاچاقی به کشور وارد می شوند که این موضوع باعث نوسانات قیمت یک مدل گوشی شده که علت اون چیزی به جز غیر اصل بودن اون و به اصطلاح چنج بودن اون هست که متاسفانه فروشندگان گوشی های تقلبی و یا چنج خود را به عنوان گوشی اصل به مشتری معرفی می نمايند.

برای شناسایی گوشی های اصلی و چنج راه های متفاوتی هست که از جمله ان ها دادن کد #06#* هست که سریال گوشی شما (IMEI) را مشخص نموده و شما می توانید اون را با سریال روی کارتن و باطری همخوانی داشته باشد و در غیر این صورت گوشی شما قاچاق بوده و چنج شده هست.

اما در اين ترفند قصد داريم روشي را به شمامعرفی کنیم كه براي اولين بار از طريق سايت ترفندستان بر رايشان اينترنت برنامه ميگيرد.

شما ميتوانيد به سادگی و از طريق اينترنت به اصل يا غير اصل بودن گوشي خود پي ببريد ، بدون نیاز به یافتن کد فوق بر روی کارتن یا باطری گوشی یا سایر راهها !بدین منظور:

ابتدا بر روی گوشی خود (با هر مدلی) کافی هست کد #06#* را وارد نمایید.

کد IMEI گوشی خود را مشاهده خواهید کرد.
حال به سایت اینترنتی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بروید.
سپس کد IMEI خود را که یک کد 15 رقمی هست را در صفحه مربوط به طور دقیق و بدون خطا وارد نمایید و روی دکمه analyse کلیک کنید.
اکنون سایت مشخصاتی به شما میدهد که باید به طور کامل به مشخصات گوشی شما صدق کند.

از نظر مدل ، کارخانه ، کشور سازنده و...
به عنوان مثال اگر گوشی شما مدل نوکیا 3230 باشد ، میابیست سپس وارد نمودن سریال (IMEI) گوشی ، مشخصات همان گوشی نوکیا 3230 خود را دریافت کنید ، این موضوع بدین معنی هست که گوشی شما اصل بوده و هیچ گونه مشکلی ندارد.

اما اگر مشخصات داده شده مربوط به گوشی شما نباشد گوشی شما قاچاق یا چنج یا...

می باشد .


به عنوان مثال اگر کد يك گوشي K750i را چك كنید و اين سايت مشخصات يك گوشي W750 را به شما نشان دهد ، گوشی شما غیراصل یا چنج هست!

سایت فوق به غير از چك كردن IMEI موارد ديگری را نیز اونالیز میکند:
» Phone number analysis
» IMSI number analysis
» IMEI number analysis
» SIM number analysis
» ISPC number analysis


لينك چك كردن و اوناليزم كردن كدهاي ديگر :
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

5:

جالب بود ممنون

6:

تمامی اینا به جز مورد آخر میشه فرمود درسته
مورد آخر مورد تایید هیچکدام از برند های معروف نیست

7:

آخری به نقل از سایت ترفندستان بود.

خودم امتحان نکردم.


8:

من یه مدت از ترفند 3 نمی تونم هستفاده کنم.

جواب نمی یاد! اگه میشه امتحان کنین و بگین.


9:

مورد هستفاده برنامه گرفت و خوب بود
موفق باشی

10:

ممنون.

در ضمن اگه ترفند به درد بخوری دارین، لطف کنین اینجا بذارین.


11:

دستت درد نکنه ولی مورد 3 جواب نمیده

12:

بابا دمتون گرررررررررررررررررررررررر ررررررررررررررررررررررررر ررررررررررم

13:

آره.

نزدیکه یه ماه هست که انگار دیگه کار نمی کنه.


14:

آقا دستت درد نكنه.............


15:

ممنون خيلي از دوستان و حتي خودم دنبال همچين چيزي مي گشتيم

16:

ممنون از صحبنهاي خوبتون

17:

ایول اقا خیلی باحال بود ادامه بدین

18:

دوستان حالا که یه همچین فرومی تشکیل شد ما هم سوالمون رو بپرسیم:
همون طور که میدونید گوشیهای سیمبین 7 رو بدون کد میشه با * و 3 وسبز فرمت کرد.
همچین ترفندی رو اگه میشه برای گوشیهای سیمبین 8 و 9 بذارین

19:

ممنون
خیلی به کارمون اومد

20:

می تونم ترفند های موبایلی غیر نوکیایی هم بذارم؟ مدیر ها یه وقت در تاپیک رو تخته نکنن؟

21:

5- کدهای مخفی نوکیا:
کد #7370
#*
فرمت مموري گوشي و ريست کارخونه
-----------------------------------------
کد #7780#*
ريستکارخونه
----------------------------------------
کد #0000#*
نمايش ورژن فيرم ور و مشخصات Cpu گوشي
----------------------------------------
کد #06#*
نمايش شماره سريال گوشي
---------------------------------------
کد #92702689#*
گوشي نمايش مقدار کارکرد (مکالمه) گوشي و دفعات تعمير سخت افزار
(
اگر چهار رقم اول صفر باشن گوشي تعميري نيست اما رقم چهارم از چپ نشاندهنده دفعات تعميره)


22:

مرسی دمتون گرم حال دادید

23:

6- دریافت صورتحساب مکالمات از طریق SMS:

مشاهده آخرین صورتحساب تلفن همراه محتاج وصل شدن به اینترنت و صرف وقت هست ، مشتركین تلفن ھمراه شركت ارتباطات سیار از اين پس مي توانند با ارسال يك پیام كوتاه، از قبض دوره وكاركرد میان دوره تلفن ھمراه خود به تفكیك موارد كاركرد تلفنشھري، بین شھري، پیام كوتاه و ساير ھزينه ھا مطلع شوند.

قبل از هر چیز به چند نکته مهم اشاره میکنم.
تمامی قبوض تلفن همراه به صورت دوره ای یعنی هر 2 ماه یک بار صادر میشوند ، به این معنی که در هر سال 6 دوره قبض برای تلفن همراه صادر میشود.
سیستم دریافت قبض از طریق sms به دو روش ذیل تقسیم میشود:
- دریافت صورتحساب 1 دوره ( 2 ماهه )
- دریافت صورتحساب میان دوره ( از 1 روز تا 2 ماه و بیشتر )راهنمای دریافت صورتحساب دوره ای
این روش فقط به شما صورتحساب 2 ماه کامل یعنی 1 دوره را نشان میدهد.
:: روش دریافت صورتحساب:
برای مثال اگر شما بخواهید صورتحساب تلفن همراه خود از تاریخ 1/11/85 تا 1/1/86 را مشاهده کنید یعنی دوره 6 سال 85 .

برای این کار باید در قسمت New Text Message گوشی خود عدد 85,6 را وارد کنید و اگر بخواهید قبض 1/1/86 تا 1/3/86 را ببینید باید ارقام 86,1 را وارد کنید.

این ارقام نشان دهنده سال و دوره مورد نظر میباشند و در بین اونها باید ویرگول گذاشته شود.

راهنمای دریافت صورت حساب میان دوره ای
در این روش شما میتوانید صورتحساب هستفاده از 1روز تا 2 ماه و بیشتر تلفن همراه خود مطلع شوید.
:: روش دریافت صورتحساب میان دوره ای:
در این روش شما به جای وارد کردن دوره ، سال باید تاریخ ابتدا ، تاریخ انتها را وارد کنید.
برای مثال اگر شما بخواهید صورتحساب تلفن همراه خود از تاریخ 5/1/86 تا 5/2/86 یعنی فقط 1 ماه و یا هر تاریخ میان دوره ای دیگری را مشاهده کنید کافیست تا به این صورت در قسمت New Text Message گوشی خود تایپ کنید 860105,860205 و برای شماره مورد نظر بفرستید تا میزان هستفاده از تلفن همراه خود در این وقت را ببینید.

ارسال SMS
مرحله نهایی ارسال ارقام بالا به شماره 009830009 میباشد.
وقت پاسخگویی بین 4 تا 5 دقیقه خواهد بود.

شما با ارسال SMS به این شماره موارد زیر را نیز مشاهده خواهید کرد:
- هزینه SMS
- هزینه مکالمه شهری
- هزینه مکالمه بین شهری
- هزینه جابجائی
- جمع مبلغ

شما میتوانید به جای کاراکتر ویرگول از کاراکتر های / یا .

یا ـ یا و یا Space در بین اعداد هستفاده کنید.
امیدوارم بعد دریافت جواب SMS، سکته نزنید! من وقتی دیدم صورتحساب 2 هفته ام 16 هزار شد، سکته نیمه ای زدم!

24:سلام اقا ما از این کد#92702689#* هستفاده کردم در گوشی خودم مدل گوشیم هم ان 73 هستش این رو برام نوشت 00003.14 یعنی چی .25:

یعنی تا حالا گوشیت باز نشده.(تعمیری نیست.)

26:

7- راه خرید گوشی های دست اول و دوم:
(البته در این ترفند، کمی هم اشاره به دست اول بودن گوشی های اصل دارد.

مال اکثر ماها که قاچاق هست.

امیدوارم خودتون اونهایی رو که مربوط که گوشی های رجیستر هستند رو تشخیص بدین.)

هنگام خريد گوشي موبايل معمولا مبلغي بالاي 50 هزار تومان صرف مي شود.

هرچند اين مبلغ گاهي به بيش از يك مليون تومان نيز مي رسد، پس دانستن نكاتي چند در مورد خريد گوشي هاي نو و كار كرده ضروري به نظر مي رسد.

پس نكات ذيل را به عنوان آئين نامه خريد فرض كنيد و سعي كنيد اون را به دقت رعايت كنيد.
1-از خريدن گوشي هاي بدون جعبه قطعاً خودداري كنيد.

2-شماره سريال جعبه و گوشي بايد همخواني داشته باشد.

3-گوشي هاي نو را از نمايندگي هاي اصلي كه در سطح كشور فروشگاه دارند تهيه كنيد.

4-در وقت خريد گوشي هاي نو حتما به نوع گارانتي و تاريخ شروع اون دقت كنيد .

5-از تاريخ شروع گارانتي ترجيحا بيش از دو هفته نگذشته باشد.

6-شماره سريال حك شده رايشان گوشي و رايشان كارت گارانتي حك شده بايد همخواني داشته باشند.

7-در صورتي كه گوشي مورد نظر شما كار كرده مي باشد و يا از گارانتي اون مطمئن نيستيد و مي خواهيد بدانيد اين گوشي واقعاً در چه تاريخي توليد شده هست، از روش ذيل پيرايشان كنيد:
كد #92702689#* را سپس روشن كردن گوشي وارد كنيد، در اكثر مدل هاي تلفن همراه سريال و تاريخ ساخت گوشي را به شما مي دهد.

8-راه ديگر براي تشخيص گوشي نو اين هست كه به اطرا ف باطري و محل برنامه گر فتن اون با دقت نگاه كنيد در گوشي هاي نو هيچ خط و اثري از مالش باطري به بدنه گوشي نبايد وجود داشته باشد.

9-محل برنامه گر فتن سيم كارت در گوشي هاي نو كاملا تميز و بدون خط مي باشد.

10-در گوشي هاي كه داراي حافظه خارجي مي باشند اين حافظه نبايد هيچ پارتيشني علاوه بر پارتيشن هاي اصلي كه معمولا پنهان بوده و قابل ديدن نمي باشند داشته باشد.

11-در گوشي هايي كه حافظه خارجي ندارند در قسمت

12-در گوشي هاي نو در قسمت زنگ ها نيز نبايد هيچ زنگي اضافه بر زنگ هاي اصلي وجود داشته باشد.

13-براي اينكه مطمئن شايشاند گوشي كه داريد خريداري مي كنيد نو هست يك راه ديگر نيز وجود دارد و اون اين كه در قسمت

14-در وقت خريد گوشي هاي دست دو حتما از فروشنده24 ساعت مهلت تست بگيريد تا باطري و ساير قسمت هاي اون را به طور كامل تست كنيد.

15-يك راه براي تست باطري گوشي دست دوم اين هست كه چندين بار به صورت پياپي ( مثلا 5 بار ) گوشي خود را روشن و خاموش كنيد اگر باطري اين گوشي سالم باشد به اصطلاح نبايد خط باطري كم كند يا حد اكثر تا يك خط باطري كم كند، ولي اگر پس از اين كار خطوط باطري شما نصف يا كمي كمتر يا بيشتر شد به احتمال قايشان باطري گوشي شما داراي اشكال مي باشد.

16- در مورد خريد گوشي هايي كه داراي حافظه خارجي هستند و يا قابليت نصب برنامه هاي گوناگون را دارند دقت بيشتري به خرج دهيد اگر در هنگام اجراي يك برنامه يا منو پس از مدتي گوشي دچار مكس طولاني مي شود بدانيد كه اين گوشي يا داراي ايشانروس مي باشد و يا نرم ا فزارهاي غير هستاندارد رايشان اون نصب شده كه در طولاني مدت براي برنامه اصلي گوشي نيز مي تواند مشكل آفرين باشد.

17-ظاهر شدن علائم و يا اعداد بي دليل، خاموش و روشن شدن مكرر گوشي، خارج شدن ناگهاني از يك برنامه در حين اجرا و خالي و پر شدن خط شارژ گوشي از ديگر نشانه هايي هست كه در مورد گوشي هاي با قابليت نصب برنامه ميتواند نشانه غير هستاندارد بودن نرم افزار هاي نصب شده يا ايشانروسي بودن و يا در مراحل پيشرفته مشكل سخت ا فزاري گوشي باشد.

18-برسي قيمت و فراواني لوازم جانبي نظير قاب و ...

19-در پايان ذكر اين نكته ضروري هست كه در صورتي كه شما جز افرادي هستيد كه گوشي خود را مرتبا عوض مي كنيد در هنگام خريد گوشي حتما قيمت فروش دست دو اون را نيز جايشانا شايشاند تا از ميزان افت قيمت احتمالي گوشي مورد نظر خود مطلع باشيد چرا كه برخي از گوشي ها اصولا داراي افت قيمت بالا مي باشند.
Galleryيا Memory و يا قسمت هايي كه قابليت نصب يا كپي برنامه هاي مختلف در اون وجود دارد نبايد هيچ پارتيشن يا فايلي غير از فايل هاي اصلي گوشي وجود داشته باشد.Call Duration گوشي وقت 00:00:00 وجود داشته باشد.

27:

8- افزایش سرعت گوشی:
(به نقل از سایت ترفندستان)
اين ترفند فقط رايشان نوكيا 6600 تست شده و كاملا جواب ميدهد .

بهتر هست براي خاطر اطمينان از اين ترفند چندين برنامه رو باز كنيد تايم بگيريد ببينيد چقدر طول می کشند تا باز شوند و سپس اجراي ترفند نيز اين عمل را اجرا کنيد .

طبق تخميني كه من زدم حدود 25% افزايش سرعت داريم.
خوب مراحل را يكي يكي با هم انجام ميديم
خوب دقت كنيد تا نتيجه بگيريد.براي اينكه راحت تر متوجه بشيد به عكسهاي مربوط به
هر مرحله نيز دقت كنيد

اين ترفند شامل 4 مرحله ميباشد

مرحله 1:داخل منو شايشاند و برنامه to-do list را باز كنيد حالا قسمت options را زده و گزينه New To-do List را انتخاب كنيد
در قسمت subject بنايشانسيد Speed
در قسمت Due Date اين تاريخ را وارد كنيد 29/01/2005
در قسمت priority گزينه high رو انتخاب كنيد
حالا گزينه done را بزنيد

عكس مربوط به مرحله 1
مرحله 2 : از برنامه To-do list خارج نشايشاند.حالا مجددا options را بزنيد و گزينه
new to-do list را انتخاب كنيد.

اينبار در قسمت subject بنايشانسيد qoukie

در قسمت Due Date اين تاريخ را وارد كنيد 29/01/2005
در قسمت priority گزينه low را انتخاب كنيد
حالا گزينهdoneرا بزنيد

عكس مربوط به مرحله 2

مرحله 3: از برنامه خارج نشايشاند حالا speed را از ليست انتخاب كنيد و گزينه options را بزنيد و بعد گزينه mark as done را بزنيد.

بعد qoukie را انتخاب كرده بعد o
ptionsو بعد mark as done

عكس مربوط به مرحله 3


مرحله 4: برنامه را ببنديد و گوشي خود را restart كنيد

28:

ممنون که این قدر تاپیک رو تحویل میگیرین...

اگه ترفندی بلد هستین، لطفا بذارین تا ما هم یه حالی بکنیم...


29:

واقعا با این همه تحویل گرفتن، خستگیم در اومد...


30:

چرا مورد توجه برنامه نگرفتم؟ بابا یکی بگه...


31:

سلام دوست عزیز ناراحت نشو

دوستای دیگه هم حتما برای کمک میان

خلاصه همیشه یادمون باشه که خستگی ناپذیری عامل موفقیت هستش

موفق باشی و بابای

راستی از مطالبت هم هستفاده خواهم کرد البته بعدا

32:

ممنون...

دستت درد نکنه...


33:

مرسی
حیف که این فوروم سپاس نداره

34:

ممنون.

اگه چیز دیگه ای بلد هستین، ما رو هم بی برکت نذارین!

35:

خيلي ممنون.راهنماييهاتون عاليه
اگه بيشتر بلدين بهتر بگين.
داخل پرانتز بيشتر درمورد ان 70

36:

تاپیک خوبیه .ممنونم aslanaslan جون .با اجازه منم یکی دو تا بگم شاید به کار بچه ها اومد ..


37:

شما اگه 1 ساعت تایپ کنین بعد برق خونتون قط بشه چه جوری میشین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من الان اونطوریم !!!
ولی چون دوستون دارم دوباره !!!

38:

7.روش فرستادن تمهای نصب شده با بلوتوث

این روش روی گوشیهای سیمبین سری 60 ورژن 1 و 2 مثل 6600و6630و6680و7610وn70و72و...

کار میکنه ....


خوب تا حالا حتما اتفاق افتاده که یه تم رو تو گوشیه دوستتون دیده باشین و ازش خوشتون اومده باشه و بخواین داشته باشین ولی دوستتون این تم رو با فرمت sis نداشته باشه که بهتون بده .با این روشی که امروز میگم میتونین بدون اون هم این تم رو داشته باشین ...
روش کار اینطوریه که شما باید یه نرم افزار فایل منیجر رو داشته باشین هر دوتاتون اگه x-plore باشه بهتر و راحتتره ...
تمهایی که دوستتون روی گوشیش نصب کرده یا توی حافظه ی گوشین یا تو رم .
شما باید گوشیه دوستتون رو بگیرین و با اون فایل منیجر به یکی از این مسیرها برین .
اگه توی حافظه ی رم باشن جلوی اون تم عکس رم داره و باید به این مسیر برین :
E:\system\skins
و اگه تو حافظه گوشی باشن هیچی جلوشون نیست و باید به این مسیر برین :
C:\system\skins
وقتی میاید اینجا کلی فولدر میبینین که کد گذاری شده هستن مثلا 16b4584759a215
حالا شما باید تک تک این پوشه ها رو بگردین تا اسم اون تمی رو که میخواین رو پیدا کنین البته find هم میتونین بکنین ولی بگردین بهتره !!!
خوب تو این پوشه که تم مورد نظرتون هست سه تا فایل هست با پسوندهای :ini ,mbm ,skn
مثلا : 16b4584759a215.ini و skull.mbm و skull.skn
شما باید هر 3 تا رو با بلوتوث به گوشیتون انتقال بدین وقتی این کار رو کردین اینا میرن توی اینباکس گوشیتون .
حالا شما باید گوشیه خودتون رو بردارین و به این آدرس برین :
E:\system\skins
و یه فولدر درست کنین (اگه با x-plore کار میکنین شماره 9) و اسم اون پوشه رو همونی بزارین که تو گوشیه دوستتون بود .تاکید میکنم باید دقیقا همون باشه اگه نباشه روش انجام نمیشه مثلا تو این مثال ما اسم پوشه رو باید بزارین 16b4584759a215 بعد به با همون فایل منیجر میرین قسمت اینباکس (اگه از x-plore هستفاده میکنین شماره 4) بعد هر 3تا رو کپی کنین و به همون پوشه ای که چند لحظه پیش درست کردین بریزین .
تبریک میگم کارتون دیگه تموم شد حالا میتونین برین قسمت themes گوشیتون و اون تم رو با همون اسم اونجا ببینین و ازش هستفاده کنین ...
موفق باشین ...

39:

فعال كردن راديو بدون هدست نوكيا:
در اينجا قصد دارم : براتون توضيح بدم كه چطوري ميشه ، صداي راديايشان موبايلتون را بدون هستفاده از هدست در بياريد

1 - يك تكه سيم برق معمولي بر داريد و يك تكه كوچك از اون ببريد و گوله كنيد ...

اينطوري....


2 - حالا اين گوله كوچيك سيم را رايشان پينهاي اول و دوم سپس سوراخ سمت راست موبايل برنامه بديد..

اينطوري


3 - حالا يك چسب برداريد و اين تكه سيم را در جاي خودش ثابت كنيد....اينطوري


فقط دقت كنيد كه بايد در اين مرحله علامت هدست ( Headset )را رايشان صفحه نمايش ؛ زير نمايشگر ميزان شارژ باتري ببيني


خيلي مهم نيست ؛كه حتماً رايشان اولين و دومين پين باشه ؛ چون ممكنه سومين پين رو هم پوشش بده...

فقط مهمش اينه كه علامت هدست بياد

4 - حالا راديو را بياريد و در اونجا بريد رايشان يكي از كانلهاي راديوئي فعال FM و options را بزنيد و بعدش Active Loudspeeker را بزنيد


همونطور كه ميبينيد و ميشنايشاند ..

صداي خش خش راديو در مياد

5 - يك تكه سيم را ؛ به يكي از چهار پين طرف راست موبايلتون و صل كنيد ...

اينطوري...


ميبينيد كه صداي واضح راديو شنيده ميشه..

البته همينجا بگم كه مهم نيست رايشان كدوم يك از چهار تا پين طرف راست ؛ اين تكه سيم را ميزاريد ..

مهم اينه كه صداي واضح راديو را داريد...


40:

ممنون از همتون...

مثل این که تاپیک داره جون میگیره...فقط Meha خان، عکس هات دیده نمی شن!

41:


بعضي وقتها ؛ آدم دوست داره از اون عكسهائي كه ميگيره ؛ كسي بازديد نكنه
بخصوص اگه بصورت دوربين پنهان و از همه مهمتر صحنه هاي اونچناني باشه
براي اين كار يك ترفند دارم خدمتتون

در اين ترفند هم يك همچي كاري قراره بكنيم ولي

ابتدا بوسيله File manager كه رو گوشيتون نصبه ؛ مثلاً یا X-Plore بريد در قسمت Images مموري كارتتون يا همون درايو E
حالا يك فايل درست كنيد
بر پايه ماهي از سال ميلادي كه درش حضور داريد
مثلا اگه در ماه جولاي سال 2007 هستيد بايد اسم فايلتون را بزاريد 200707
الان و امروز ما در ماه دوازدهم يا همون دسامبر از سال 2007 هستيم ؛ پس اسم فايلمون را ميزاريم 200712
البته براي درست كردن اين فايل بايد بوسيله فايل منيجرتون بريد در درايو E بعدش options را بازكنيد و حالا Files را بزنيد ودر داخلش
New folder را انتخاب كنيد و باقي مراحل....


42:

مطمئنی؟ امروز امتحان میکنم...


43:

ایول اسی جان !
اسسسسسسسسستفاده کردیم!

44:

فرستادن برنامه های نصب شده از گوشی به گوشی ...

این روش هم روی گوشیهای نوکیا سری 60 جواب میده /

لابد پیش اومده که برنامه ای رو دیدین توی گوشیه دوستتون و خواستین اونو برای خودتون بگیرین .روش کار از این قراره که :
شما باید یه فایل منیجر تو گوشیتون داشته باشین حالا اون گوشی که میخواین از توش اون برنامه رو بردارین با فیال منیجر به این آدرس برین :
اگه توی رم صب باشه به این آدرس :
E:\system\apps
و یا اگه توی گوشی نصب شده باشه به این آدرس :
C:\system\apps
خوب حالا شما باید اینجا بگردین و اسم اون برنامه رو پیدا کنین وقتی این کار رو کردین باید به گوشیه خودتون مراجعه کنین و به آدرس :
E:\system\apps
برید و یه فولدر جدید باز کنین و همون اسمی که روی گوشیه دوستتون هست رو بهش بدین ...
حالا گوشیه دوستتون رو بردارین و به داخل پوشه اون برنامه برید اونجا شما تعدادی فایل میبینین (ممکنه چند تا فولدر هم باشه که فعلا با اونا کاری نداشته باشین!) شما در اینجا باید همه اون فایلهایی که تو این فولدر میبینین (غیر از فولدرها) رو mark کنین و به وسیله ی بلوتوث به گوشیه خودتون انتقال بدین و بعد با فایل منیجرتون اونو به همون پوشه ای که تو گوشیتون ساختین انتقال بدین وقتی این کار رو تموم کردین گه برنامه فولدری نداشت که همین جا کارتون تمومه ولی اگه فولدر هم داشت که معمولا داره باید این کارها رو برای اونا هم انجام بدین یعنی باید عینا همون فولدرها رو توی گوشیه خودتون درست کنین و محتویاتش رو هم به گوشیه خودتون بلوتوث کنین .
سپس اتمام این کارها شما به منوی صفحه اصلی رفته و برنامه رو در اونجا یا فولدر my own مشاهده میکنین .
اینم بگم که این روش ممکنه برای 1 % از برنامه ها جواب نده ولی اکثرشون جواب میدن ...

45:

آموزش Overclock کردن گوشی Ngage
(به نقل از رامین احمدی)
با هستفاده از این برنامه سرعت پردازنده Ngage از 104 به 130 مگاهرتز افزایش خواهد یافت !!
قبل از اینکه به سراغ آموزش بریم به نکات زیر توجه کنید :
این ترفند فقط برای روی گوشی Ngage جواب میده و نه روی Ngage QD و نه بر روی هیچ گوشی دیگری قابل اجرا نیست ، بنده هیچ مسئولیتی در قبال خرابی گوشی شما نمیپذیرم .

با اجرای این ترفند چه مزایایی برای Ngage ایجاد میشود ؟

- وقت لود شدن بازی ها و حتی خود گوشی 25 % سریعتر خواهد شد .
- افزایش سرعت بازی ها .
- گوشی شما سریعتر از قبل کار خواهد کرد .

چه معایبی برای گوشی به وجود میاره ؟

- موقع اجرای بعضی از بازی ها با پیغام : non-working with 130mhz موجه خواهید شد .
- باطری گوشی Ngage برای این سرعت ساخته نشده و ممکنه زودتر از قبل خالی بشه ، پس از حالا به فکر یک باطری اضافه هم باشید .

خوب میریم سراغ آموزش .

قبل از هر کاری از اطلاعات مهم خود پشتیبان بگیرید .
ابتدا این فایل زیر را دانلود کنید :
این فایل شمال 2 برنامه میباشد :
fixss.sis : این برنامه ارور App.

Closed Main که بیشتر مواقع در روشن کردن گوشی رخ میدهد را از بین میبرد .

اگر موقع نصب با پیغامی مبنی بر اینکه این فایل وجود دارد ، آیا مایل به replace کردن هستید برخورید Yes را بزنید .
speedup.sis : این هم برنامه اصلی ما ، با نصب این برنامه گوشی شما Overclock میشود و ممکنه سپس نصب restart شود .
قبل از نصب این نرم افزار امتیاز برنامه Spmark به گوشی شما بین 390 تا 450 خواهد بود اما با نصب این برنامه این امتیاز که به گوشی شما داده میشه به بالای 700 خواهد رسید !
اما برای برگشتن به حالت قبل فقط کافیست این فایل Speedup را حذف کنید .

نویسنده : رامین احمدی

فایل های مربوط به این آموزش :

کد:
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
منبع :

کد:
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
o b i c o m p .

n e t/default.aspx?g=posts&t=552

46:

از همتون ممنون...

تاپیک جالبی شده...


47:

خواهش میکنم عزیز !!!
(خودمو تحویل گرفتم نه ؟)

48:

کارت درسته داداش

49:

اگه تونستم بازم میگم براتون ...
ما چاکر بر و بچه های پی30 هستیم ...


50:

نه بابا ایول ایول حال کردیم .....ترشی نخوری یه چیزی میشی راستی چیزه دیگه ای بلد نیستی مثلا تبدیل گوشی به شاتل فضایی...

یامثلا زیردریایی ...یا....پیشه خودمون بمونه راهه حل ها و ترفندات خیلی باحالان
مرسی مرسی

51:

آقا گذاشتن یه عکس به جای اپراتور بدون برنامه رو بگم به عنوان ترفند یا همه بلدن ؟؟
میترسم مسخره کنین بگین اینو که همه بلدن !!

52:

گوش دادن به رادیو با صدای بلند

حالا من به شما یه راه ساده تر پیشنهاد میکنم
و البته این راه برای اون دسته از گوشی هایی که هنزفری دو تکه دارن مثلn73me n91....ووو
واین ترفند به این صورت هستش که طرف دوم هنزفری که به گوش وصل میشه رو جدا میکنی بعدشم طرف اولو وصل میکنی به موبایل
بعدش میری تو رادیو و از كانلهاي راديوئي فعال FM و options را میزنی و بعدش Active Loudspeeker رافعال میکنی
بعدشم حال میکنی

(روش تبدیل گوشی به شاتل فضایی...وغیره....

رو هم خواستین در خدمتم)

حالا بدون شوخی......

داشتم ترفند شما رو میخوندم که به فکرم خطور کرد

53:

داداش اگه میشد بگی چجوری میتونم بجاش چیزه دیگه ای بنویسم (واقعا دعات میکردم)

54:

چشم عزیزم البته اگه گوشیت سری 60 باشه میشه ها ...


55:

بذار بابا...

حداقل من که بلد نیستم!
در ضمن عجب منبع اطلاعاتی شده این تاپیک!

56:

روش رو تایپ کردم ولی تو یه مورد مشکوک هستم چون خودم الان یه گوشی از این سری ندارم نمیتونم بزارمش ولی در اسرع وقت وقتیکه رو یه گوشی مطمئن شدم اونو براتون میذارم .راستی گوشیه خودت چیه ؟
اگه از این سریه بگو تو پیغام خصوصی برات میذارم اگه درست بود اینجا هم میذارم ....


57:

من قبلا بلد بودم! حالا یادم رفته چطوری بود.با نرم افزار بود فک کنم.اگه شکت برطرف شد حتما بزارش

58:

N95 8gb هست...

از سری60.

هر وقت مطمئن شدی بذار...


59:

روش برنامه دادن یه عکس به جای اپراتور تو گوشی بدون هستفاده از نرم افزار

این روش فقط برای گوشیهای سری 60 os 7 ,8 هستش مثل 6630 , 7610 , n70 و....
خوب برای اینکار شما به یه فایل منیجر تو گوشیتون نیاز دارین و یه عکس با سایز
25*97 یعنی ارتفاعش 25 باشه البته بر حسب پیکسل شما این کار رو میتونین با فتوشاپ انجام بدین منم چند تا عکس لوگو میذارم براتون با این سایز تا بهتر درک کنین ...
سپس اینکه عکس مورد نظرتون آماده شد با اون فایل منیجری که فرمودم باید تو گوشیتون داشته باشین باید تو این مسیر یه فولدر باز کنین :
C:\system\apps
شما باید اسم این فولدر رو بزارین phone بعد یه فولدر تو همین فولدری که ساختیم درست میکنیم و اسمشو میذاریم OpLogo حالا باید اسم اون عکس رو به تغییر بدیم و پسوندش رو bmp کنیم ( اگه پسودنش jpg هم باشه با rename کردن داخل گوشی میشه تبدیلش کرد به bmp) و اسم اون رو بزارین 0_35_432 و بعد عکس رو به این مسیر انتقال میدیم :
C:\system\apps\phone\OpLogo
سپس اتمام کار یک بار گوشی رو ریست میکنیم بعد میبینیم که این عکس به جای اپراتور اون بالاست !!!

60:

اینم چند تا عکس برای اپراتور :
http://rapidshare.com/files/78175606/operator__pack.rar.html
یادوتن نره rename کنین همه رو به همون اسم رینیم کردم ولی جلوشون 1 و 2 و 3 و...

هست اونا رو پاک کنین حله ...


61:

دمت گرم.توضیح کامل و خوبی بود...

62:

قابلی نداشت به قول صاحب تاپیک با یاری بچه ها تاپیک ایشالا جون میگیره ...


63:


ممنون...

ای ول...

عجب تاپیکی...

پروفشنال شدنت مبارک!

64:

ممنون اسلان خان هستفاده کردیم!

65:

ممنونم از تبریکت ....
راستی از دوستان اگه کسی بلده بیاد بگه مام هستفاده کنیم اگه مثل من نگران کارت اینترنت هستین dc بشین و تو word تایپ کنین بعد اینجا کپی کنین ....
ممنون از همتون ...


66:

درسته...

(و خدا Word را آفرید)!

67:

عالی لطفاَ ادامه بدین

68:

با توجه به اینکه با برنامه های مدریت رم گوشی زیاد کار کردم و همیشه هم به خاطر اجرای بازی های سنگین رم کم میارم یه راه رو امتحان کردم و جواب داده.
دوستان اگه برنامه ای رو باز دارین و اون رو از طریق خود برنامه ازش خارج شین به طور کامل از رو رم نمی ره ولی اگه دکمه منو رو نگه داشته و از تسک منجر پاکش کنین رم بیشتری آزاد می شه.
هیچ دلیل و منبعی واسش ندارم.فقط تو تجربه فهمیدم.

69:

برای من که معمولا حدودا 80 مگابایت رم خالی دارم، فرقی نمی کنه...!

70:

بعله! شما هیچی نگو که 8 گیگ داری با 128 مگابایت رم...
این رو واسه بکسی فرمودم که مثل ما گوشی ذغالی دارن

71:

قصه نخور تو هم میگیری دوست من ...


72:

مگه چی داری تو؟

73:

اگه اشتباه نکنم 6680 درسته ؟؟؟

74:

فکر می کردم 73 داری...


75:

یه مساله جالب:
اگه فرمودین یه گوشی چند تا رم داره؟!
نظر بدین، می خوام مطلبو بذارم بعد چند روز!

76:

دوست عزیز
آیا برای N95 8GB میشه چنین کاری یا کار مشابه با لم خاصی انجام داد؟

77:

فکر کنم 3تا
اخه داخل فایل منیجری مثل Xplore سه تا درایو نشون میده

78:

نه...

همشون رو که نشون نمی ده!
جمعه جواب می ذارم...


79:

نه عزیزم برای این گوشی نمیشه فقط برای سری 60 os7,8 میشه ...


80:

منم نظرمو میگم ...
flash ROM
RAM
memory card
phone memory
!!!

81:

اینارو که فایل منیجر هم نشون میده فرمودم میخوای بیشتر بگی

82:

اصلان پس طبقه بندی رم چی شد؟
منم با آصفا موافقم...

83:

با سلام .

متاسفانه روی N70 جواب نداد .


84:

سلام دوست عزیز
مطمئنی همه روش ها رو دقیقا درست انجامش دادی ؟؟
آخه خودم تست کردم رو 6600 و همین طور روی 6630 اگه تونستم رو ان70 هم حتما تست میکنم خبر میدم ...


85:

احتمالا اصلان جون یه مقاله داره که راجع به همه ی حافظه های گوشی توش نوشته مثلا :
حافظه ذخیره شدن اس ام اس ها !!!
یا ذخیره شدن شماره های تلفن توی سیم کارت و ....
(اصلان جون شوخی کردم یه وقت ناراحت نشیااا !!)

86:

اين كدEFR كه ميگن كيفيت صدا رو ميبره بالا چيه؟...من كه هر چي كد رو ميزنم هيچ كار نميشه...لطفا دقيقا راهنمايي كنيد.

گوشي من 6110 navigator هست با سيمبيان 9.2
زودتر جواب بدين ممنون ميشم

87:

ببخشین...

بازم اومدم.

اینم لیست رم های تو گوشی:
1- phone memory
2- memory card, hdd, internal memory
3- auto focus ram
4- storage ram
5- rom
6- ram

مورد 5 رو دقیقا نمی دونم چی هست.
مورد 3 تو گوشی هایی هست که اوتوفوکوس دارن
در مموری 4، فایل های حیاتی نگه داری می شن.

اگه این رم نباشه، مستر ریست نمی شه گوشی.

این رو هم بگم که تو گوشی های مختلف ممکنه که چند تا از این رم ها با هم دیگه یکی بشن.

مثلا بعضا 6 و 1، تو یه ماژول هستن.

چطور بود؟!

88:

پویان عزیز شکر خدا که الان حالت خوبه
وقتی به اون قسمت از سرگذشتت که با پاهای خودت به سمت حرم رفتی رو خوندم مو به تنم سیخ شد.


باید از خدا ممنون باشی که یه بار دیگه بهت موقعيت زندگی داده!
در ضمن مرگ حقه ، هیچ وقت دلت رو با غم مرگ دیگران پر نکن.
شاد باشید.


89:

خدايا يكي رو برسون به ما جواب بده

90:

جریان چی هست؟!

خدايا يكي رو برسون به ما جواب بده
تا به حال نشنیدم...


91:

Symbian OS v9.2, S60 rel.

3.1

92:

نه بابا...

فکر نکنم این طوری باشه...67 out of 100 based on 22 user ratings 447 reviews