بررسی میزان SAR پرفروش‌ترین‌های بازار موبایل بویژه نوکیا ( کم ضرر ترین گوشی ها)


بررسی میزان SAR پرفروش‌ترین‌های بازار موبایل بویژه نوکیا ( کم ضرر ترین گوشی ها)تاثیر منفی تشعشعات موبایل بر سلامت سالهاست که مورد بررسی است و نگرانی‌ها درباره اثرات امواجتلفن همراه بر سلامت انسان با رشد بیش از حد تلفن‌های همراه بیشتر شده است.این نگرانی‌ها به خاطر این است که تلفن همراه از خود امواج الکترومغناطیسیدر مقیاس مایکروویو ساطع می‌کند و مقداری از این امواج جذب بدن انسان می‌شوند. امواج رادیویی که توسط گوشی‌ها ساطع می‌شوند، می‌توانند تا دو وات قدرتداشته باشند و میزان برونداد امواج گوشی‌ها بستگی به استانداردهای مخابراتیهر کشور دارد.
افرادی که به میزان بیشتری از تلفن همراه استفاده می‌کنند دچار سردرد یادردهایی در ناحیه آرواره، گردن، بازو و شانه‌ها می‌شوند. بسیاری از محققانمعتقدند امواج الکترومغناطیسی تلفن همراه باعث سردرد، سرگیجه، احساس خستگیو کم‌خوابی در فرد می‌گردد. از این رو توصیه می‌شود که کاربران از هندزفری استفاده کنند و یاگوشی‌های خود را در هنگام مکالمه با فاصله‌ای از گوش برنامه دهند.
از آنجا که انرژی تشعشعات دستگاه‌های رادیویی توسط بافت‌های بدن قابل جذباست، از این رو می‌توان میزان امواجی که بدن انسان از گوشی همراه جذب می‌کند را با مقیاس جذب خاص یا SAR اندازه‌گیری کرد. با استفاده از این مقیاسمی‌توان میزان نرخ جذب بافت‌های در معرض تشعشع را اندازه‌گیری کرد.( SAR عددی بین 0 تا 2 است که هرچه این عدد بالا باشد نشانگر ضرر بیشتر امواج بر بدن می‌باشد. درگوشی‌های قدیمی به دلیل بالا بودن SAR، میزان این امواج بالاتر است.)
لازم به ذکر است کهSAR هر گوشی متغیر بوده و در مکان‌هایی که آنتن‌های BTS در فاصله بیشتری از هم برنامه دارند SAR گوشی نیز برای گرفتن SIGNAL بالاتر می‌رود و میزان آسیب‌رسانی نیز به طبع بالا‌تر می‌رود. به همین منظور توصیه شده که در زمان‌هایی که آنتن‌دهی ضعیف و یا دچار نوسان است موبایل خود را خاموش نمایید.
در همین راستا به تازگی از سوی کمیته تدوین و تصویب ضوابط فنی و مقرراتاستفاده از طیف فرکانس، مقررات مربوط به حدود تشعشعی (SAR) به تصویبرسید. این مصوبه به منظور تعیین دقیق حدود انرژی تشعشعی جذب شونده مجاز وروش‌های اندازه‌گیری نرخ جذب ویژه SAR براساس استاندارد ملی ایران به نام "پرتوهای غیر یون ساز" تدوین شد. این مصوبه از 5 آبان ماه 1388لازم الاجرااست.
طبق این مصوبه گوشی‌های موبایل از آبان ماه سال جاری باید گواهی حدودتشعشعی SAR از آزمایشگاه‌های معتبر بین‌المللی داشته باشند.
مدیر کل اداره استاندارد سازمان تنظیم مقررات با اشاره به ممنوعیت ورود گوشی‌های همراه پرتشعشع و الزام وارد کنندگان به ارائه گواهی سلامت‌، جزئیات مصوبه اخیر سازمان تنظیم مقررات در این زمینه را تشریح کرد.ایشان در خصوص این آیین نامه اعلام نمودند که براساس مصوبه سازمان تنظیم مقررات رادیویی، رعایت مقررات حدود تشعشعی SAR برای واردکنندگان گوشی تلفن همراه الزامی شده است.
وی اضافه می‌کند: براساس این مصوبه تنها گوشی‌های تلفن همراه و دستگاه‌های رادیویی که گواهی تایید آزمایش SAR را از آزمایشگاه‌های معتبر بین‌المللی داشته باشند، مجوز ورود به کشور می‌گیرند.در واقع ماموران گمرکی موظف شده‌اند که گوشی‌های وارداتی را از حیث برخورداری از گواهی SAR مورد بررسی برنامه دهند، ضمن آن که واردکنندگان گوشی باید برای محصولاتی که وارد می‌کنند، این استانداردها را رعایت کنند.( البته معلوم نیست که هم اکنون این مصوبه به حالت اجرا درآمده یا خیر)
در خصوص میزان SAR مدل‌های تقریباٌ پر فروش هر برند جدولی تنظیم و میانگین میزان SAR در هر برند مشخص شده است.
*** انتخاب مدل‌ها بر اساس میزان حضور در بازار و بصورت RANDOM بوده است.بازی فوق العاده زیبای Art Of War 2

1:انتقال شارژ از سیمکارت همراه اول

2:

دوستان نظر شما چی هست و گوشی شما کدام هست و آیا این عوارض برای شما پیش اومده ؟
دوستان یک تشکر حداقل کنید .


کلیپ خنده دار

3:

دوست عزیز به نظر من حقیقته وباید رعایت کرد


کلوپ اختصاصی گوشی | نوکیا C5 | ارزان و با امکانات فراوان

4:Gameloft : Ninja Prophecy | بازی جذاب و زیبا

5:

اينم اضافه کنم که تو گوشي هاي نوکيا عدد SAR بسته به RM گوشي تغيير ميکنه ...


بازی فوق العاده زیبای Ninja Prophecy محصول Gameloft
يعني دوتا گوشي با مدل يکسان و RM هاي متفاوت داراي SAR متفاوت هستند....


میخوام بازی های ان گیج و پی اس پی رو رو گوشیم اجرا کنم


دوستانی که گوشی Nokia N78 دارن لطفا کمک کنن

6:


7:

من خودم این مشکل رو داشتم!
سردرد/سرگیجه/گوش درد/ خون دماغ (حداقل 3 4 بار در هفته)

سپس اینکه عادت خودمو عوض کردم خیلی کمتر شده و خون دماغ کلا قطع شده!
(عادت داشتم خونه و بیرون همیشه گوشی یا دستم بود یا تو جیبم!)

8:


9:


عزیزم بستگی به بدن داره بعضی بدن ها حساس تر هست .

10:

هیچ فرقی در مقایسه نداره!

بدن من ضعیف هست:
گوشی با سار کمتر تاثیر کمتر داره!
گوشی با سار بیشتر تاثیر بیشتری داره!

بدن شما قویتر هست:
گوشی با سار کمتر تاثیر کمتر داره!
گوشی با سار بیشتر تاثیر بیشتری داره!

میزان تاثیر فرق داره، ولی نسبت تاثیر گوشی ها یکی هست!


درضمن من از سال 2004 تا حالا با موبایل سروکار دارم!
nokia 2100
nokia 2600
nokia 6260
sony ericsson w550
sony ericsson w810(اسفند 85)
nokia n95(شهریور 86)
nokia 97(اسفند 88)

یعنی از اسفند 85 تا اسفند 88 حدود 3 سال من این عادت بد رو داشتم که همه جا با مویایل میرفتم که از سال اواخر 86 این مشکلات شروع شد که از سر درد شروع شد!()
حدود یک سال بعد خون دماغ شروع شد و اواخر هم به تا جایی رسید که شب بیدار میشدم میدیدم همه جا خونه! ولی درست از تاریخ 15 اسفند 88 که گوشی قبلی رو انداختم بیرون و گوشی جدید گرفتم + ترک عادت خونریزی قطع شد و در 3 ماه گذشته هیچ خونریزی یا سردرد اونچنانی نداشتم!

این برای من اتفاق افتاده و از اون به بعد به این موضوع اهمیت میدم!

11:


12:

امیرجان از بین گوشی هایی که داشتی ان 95 بهترین گزینه واست بود.

بهترین بهترینش واست ان 90 بود با سار 0.29

13:


14:

بله گوشی ها و میزان سارشون همچنین فریم ویرشون با RM هاشون فرقی می کنن.

مثلا واسه ان 95 دقیقا 6 تا آر ام زده شده که فکر کنم 159 مال معمولیش و فنلاندیش بود که من داشتم و سارش حدود 0.58 بود و واسه ان95 هشت گیگ آر مامش ساخت فنلاند 0.60 بود.
دقیقا من خودم نمی دونم آر ام چیه و چرا اینقده آر ام های متفاوتی واسه سه گوشی زده شده!

15:


سلام ممنون به تاپیک ما سر زدی شما میگی n95 بهترین گزینه بوده از نظر کمترین عوارض

16:

3راهکار موثر برای کاهش اثرات سوء تشعشعات موبایل

25/03/1389
گروه خبری : مدیرکل دفترتحقیقات و مطالعات راهبردی شرکت ارتباطات سیار با تشریح شرایط موثر در کاهش تشعشعاتموبایل فرمود: کاربران باید هنگامی که قدرت سیگنال اونتن‌دهی ضعیف هست موبایل خود راخاموش نمايند و یا مکان مناسب‌تری را برای برقراری مکالمه پیدا نمايند.

  • گوشیمرغوب بخرید

سید حسن سید موسوی در فرمود‌وگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر اینکهبرای کاهش پرتوگیری، افراد هنگام خرید گوشی، میزان SAR (نرخ جذب ویژه) مستند شده اونرا از فروشنده درخواست نمايند، فراخوان نمود: میزان SAR گوشی حتما باید کمتر از دو واتبر کیلوگرم در مدت 6 ثانیه باشد و این مقدار هرچه کمتر باشد آسیب‌های احتمالی کمترخواهد بود.
وی با بیان اینکه میزان SAR مرغوبترین گوشی‌های همراه در حدود 10% حد آستانه هستاندارد یا کمتر از اون هست، خاطرنشان کرد: اثرات بیولوژیکی برگشتناپذیر، در‌SAR های بالاتر از 4 وات بر کیلوگرم در مدت 6 ثانیه ظاهر می‌شود.
مدیر کل دفتر تحقیقات و مطالعات راهبردی شرکت ارتباطات سیار فرمود: میزان SAR اکثر گوشی‌های همراه موجود در بازار در بهترین حالت ممکن حدود 14/0 وات برکیلوگرم و در بدترین حالت 6/1 وات بر کیلوگرم هست که بین 15 تا 80 % حداستاندارد هست که این میزان با بکارگیری هندزفری هستاندارد به صفر مجازی می‌‌رسد.

  • کودکان زیر 12 سال از تلفن همراه هستفاده ننمايند

وی با تاکید براینکه برای کاهش پرتوگیری از تشعشعات تلفن همراه، هستفاده از این وسیله باید حتیالامکان در مواقع ضروری صورت گیرد، ادامه داد: به بزرگسالان توصیه می‌شود کهمکالمات کوتاه داشته باشند و کودکان زیر 12 سال نیز از تلفن همراه هستفاده ننمايندنوجوانان نیز حتی المقدور به جای برقرای تماس تلفنی، پیام کوتاه ارسالنمايند.
سید موسوی اضافه کرد: بانوان در دوران بارداری باید هستفاده از تلفنهمراه را محدود نمايند و تمامی کاربران در شرایط غیر عادی از جمله بیماری،سرماخوردگی، سردرد، جراحت، شکستگی موضعی، سوختگی و از این قبیل شرایط از موبایلاستفاده ننمايند.

  • گوشی در حال شارژ را به گوش خود نزدیک نکنید

مدیرکلدفتر تحقیقات و مطالعات راهبردی همراه اول با تاکید بر اینکه افراد نباید گوشی درحال شارژ را به گوش خود نزدیک نمايند، اضافه کرد: کاربران باید توجه داشته باشند که گوشیدر حال شارژ را از مجاورت محل خواب خود دور نگه داشته و پس از اتمام شارژ باطریگوشی، دستگاه شارژر را از پریز برق خارج نمايند.
وی با تاکید بر اینکه اجرایاین توصیه‌ها می‌تواند در کاهش پرتوگیری احتمالی تشعشعات موبایل موثر واقع شود،ادامه داد: بهتر هست هنگام عدم هستفاده طولانی مدت از تلفن همراه، مشترک گوشی خودرا خاموش کند همچنین موبایل باید دور از نواحی حساس بدن مانند چشم‌ها، اعضاءتناسلی، سینه و اعضاء داخلی برنامه گیرد.
سید موسوی به مشترکان توصیه کرد کهموبایل خود را حتی الامکان دور از سر خود نگه دارند و یا از هندزفری هستاندارداستفاده نمايند.


17:

یعنی satio الان از همه بدتره !!!؟

این که با این حرف نمیخونه !!!

18:


19:


متآسفانه ساتیو بدترین هست و راه های کم کردن ضرر این گوشی به بدن در پست قبلی ثبت شده با تشکر از نظر شما

20:


21:

آلودگی تلفن همراه از توالت فرنگی بیشتر هست

مطالعات جدیدی که در دانشگاه «آریزونا» انجام شد، نشان می دهد آلودگی تلفن همراه از توالت فرنگی بیشتر هست! میکروب شناسان این دانشگاه به این نتیجه رسیده اند که جرم و میکر]وبی که لفن همراه به خود جذب می کند، آلودگی بسیار بالایی دارد.به طور متوسط در هر اینچ مربع ازتلفن همراه 25 هزار میکروب جمع می شود و این تعداد برای توالت فرنگی تنها 49 میکروب هست!نتایج دیگر این تحقیقات حاکی از اون هست که محیط های آموزشی بیشترین توزیع نماينده بیماری ها و میکروب های مضر برای سلامت افراد هستند.پیش از این دانشمندان فراخوان نمودند که صفحه کلید رایانه از توالت فرنگی آلوده تر هست و این نشان می دهد وسایل ارتباط جمعی که دائم مورد هستفاده افراد برنامه می گیرد، منشاء میکروب و آلودگی هست.برخی از افراد حتی در حمام هم از تلفن همراه خود دست نمی کشند و مطالعات نشان داده هست که ٨٨ % از کاربران امریکایی تلفن همراه خود را به حمام می برند.


22:

در یک پژوهش گسترده بین‌المللی که در اواخر سال جاری میلادی صورت گرفته هست معلوم شد که هستفاده طولانی مدت از تلفن همراه می‌تواند با بروز برخی از سرطانها ارتباط داشته باشد.


در این پژوهش 20 میلیون پوندی که طی یک دهه از سوی ساوقت جهانی بهداشت انجام گرفت، محققان دریافتند: کاربرانی که زیاد از تلفن همراه هستفاده می‌نمايند در سالهای پیری و سالخوردگی بیشتر در معرض ابتلا به تومورهای مغزی برنامه می‌گیرند.
نتایج این پژوهش اطمینان‌های مقامات را نسبت به بی خطر بودن این وسیله ارتباطاتی زیر سوال می‌برد.

روزنامه تلگراف چاپ انگلیس ضمن فراخوان این مطلب آورده هست که در چندین پژوهش قبل نیز رابطه هستفاده از تلفن‌های همراه به میزان زیاد به مدت 10 سال یا بیشتر با بروز تومورهای مغزی تایید شده هست.
رییس مرکز تحقیقات اینترفون در انگلیس در این باره فراخوان نمود که نقل جدید ما را موظف می‌کند که یک «پیام هشدار بهداشت عمومی‌» در این زمینه برای امت داشته باشیم و در این خصوص اطلاع رسانی لازم را انجام دهیم.

این در حالی هست که دپارتمان بهداشت انگلیس در این رابطه هیچ دستورالعمل تازه‌ای ارائه نکرده ضمن این که کاربرد تلفن همراه را برای بزرگسالان بی‌خطر دانسته و فقط توصیه می‌کند که کودکان باید از این وسیله کم و کوتاه مدت هستفاده نمايند.

در عوض در برخی از کشورها بویژه فرانسه هشدارهای جدی درباره خطرات کاربرد زیاد تلفن همراه ارایه شده هست و در آمریکا نیز مقامات بر روی خطرات احتمالی این وسیله در حال انجام تحقیق‌های گسترده‌ای هستند.
در تحقیق اینترفون انگلیس تاثیر تماس با تلفن همراه بر روی سه نوع تومور مغزی و یک تومور غدد بزاقی بررسی شد.

این مطالعات به صورت بین‌المللی و در 13 کشور مختلف انجام گرفت
اما اگر کمی با مضرات اون آشنا شوید، شاید در هستفاده مدام از این دستگاه تجدیدنظر کنید.

به علت گسترش هستفاده از این دستگاه در میان عموم امت صبحت‌های زیادی پیرامون امواج زیان‌بار تلفن‌همراه در جامعه مطرح شده هست که عده‌ای اثر امواج زیان‌بار اون را بر بدن انسان تایید و عده‌ای دیگر اون را رد می‌نمايند.


به اعتقاد بسیاری از کارشناسان با توجه به زیان‌های احتمالی امواج پخش شده از تلفن‌همراه روی سلامتی انسان شناخت علمی این آسیب‌ها و مقابله با اون یک امر ضروری و حیاتی هست.
از کجا شروع شد
سال 1984 سال پیدایش تلفن‌همراه در جهان بود که طی دو دهه اخیر هستفاده از اون به سرعت رواج داشته هست.

بر پايه آمارهای به دست آمده در سال 1991میلادی تعداد خطوط تلفن‌همراه در دنیا 546میلیون خط بوده که در پایان سال 2006 به رقم یک‌میلیارد و 270میلیون خط رسیده هست.

فرموده می‌شود که تا پایان سال 2010 این رقم از مرز 4میلیارد نیز خواهد گذشت.


هستفاده از تلفن‌همراه و حتی برنامه گرفتن در معرض امواج اونتن‌های تقویت‌نماينده می‌تواند اثرات مخربی روی سلامت انسان داشته باشد.


اما مضرات تلفن‌همراه از وقتی مطرح شد که فردی در فلوریدای آمریکا در سال 1993 گرفتار تومور مغزی شده و از همسرش که دارای تلفن‌همراه بود شکایت کرد.

با افزایش هستفاده از تلفن‌همراه در میان امت، از نوامبر سال 2002 گروهی از شرکت‌ها شروع به تحقیق و بررسی روی اثرات امواج رادیویی، تا 10برابر قوی‌تر از امواج رادیویی تلفن‌همراه روی سلول‌ها و ژن‌ها کردند.

برپايه گزارش‌های رسیده از این گروه، امواج رادیویی تلفن‌همراه هیچ اثر منفی روی سلول‌ها، ژن‌ها، DNA و ...

بدن انسان ندارد.

همچنین ساوقت بهداشت‌جهانی (WHO) نیز با این فرموده که امواج رادیویی تلفن‌همراه اثر مخربی بر سلامت انسان ندارد، موافقت کرده هست.

اما از اونجا که هنوز ادعاهایی بر خطر این امواج وجود دارد، این ساوقت تحقیقات بیشتری را برای اطمینان به محققان پیشنهاد می‌کند.


در همین زمینه کسانی که با زیان‌های تلفن‌همراه موافق هستند، بر این باورند که باکتری و میکروب‌های موجود روی تلفن‌همراه از سنگ دستشویی هم بیشتر هست و در حقیقت باکتری موجود روی گوشی تلفن‌همراه از هر شی آلوده دیگری در این رده بیشتر هست.

نکته جالب‌تر اینکه به علت افزایش دمای تلفن‌های همراه، در حین هستفاده این گوشی‌ها تبدیل به محیط‌های مناسبی برای کشت و رشد باکتری‌های خطرناک می‌شوند.

چون باکتری‌ها برای رشد به محلی گرم و تاریک نیازمندند و تمامی این امکانات را گوشی که در جیب برنامه گرفته هست، فراهم می‌سازد.

برپايه فرموده‌های محققان میزان این گونه باکتری‌ها حتی از دستگیره در، صفحه کلید و حتی کف کفش افراد نیز بیشتر هست.


اثرات تلفن‌همراه بر بدن
به اعتقاد بسیاری از محققان مهم‌ترین اثرات امواج منتشر شده از تلفن‌همراه ایجاد سرطان در افراد هست به ویژه سرطان مغزی، البته انواع گوناگونی از سرطان‌ها در افرادی که در برابر پرتو این دستگاه برنامه گرفته‌اند؛ مثل سرطان حلق، سینه، مری و...

نیز نقل شده هست.


افرادی که به میزان بیشتری از تلفن‌همراه هستفاده می‌نمايند، دچار سردرد یا دردهایی در ناحیه آرواره، گردن، بازو و شانه‌ها می‌شوند.

در همین زمینه دکتر علی اصغر ایلخانی متخصص گوش و حلق و بینی می‌گوید: «علاوه بر اونکه گوشی تلفن‌همراه نیز مانند دیگر اشیا باکتری دارد، به علت محل نگهداری شرایط مناسب‌تری را برای ورود و ازدیاد اونها فراهم می‌سازد و نکته مهم دیگر این هست که این وسیله با گوش و دهان‌ ما، یعنی دو راه قوی ارتباطی بدن، همواره در ارتباط هست؛ البته یکی دیگر از اثرات منفی شایع تلفن‌همراه که می‌توان به اون اشاره کرد، تورم عصب شنوایی هست که در نتیجه هستفاده بیش از حد از این دستگاه در افراد به وجود می‌آید.»
وی درادامه می‌افزاید: «بیشتر اثرات تلفن‌همراه اثرات جانبی مثل سردرد، خستگی، گوش درد و...

هست که تمامی این اثرات روی افراد مختلف متفاوت هست.

اما در کل اینکه این اثرات موجب بیماری‌های صعب‌العلاج می‌شود یا خیر، هنوز در هیچ تحقیقاتی به اثبات نرسیده هست».


بسیاری از محققان معتقدند، امواج الکترو مغناطیسی تلفن‌همراه باعث سردرد، بالا رفتن فشار خون و به وجود آمدن این‌گونه اثرات در بدن انسان نمی‌شود.

اما بعضی افراد در اثر هستفاده از تلفن‌همراه دچار این‌گونه علائم می‌شوند.

به فرموده این محققان اینها کسانی هستند که خودشان انتظار دارند هستفاده از تلفن‌همراه بتواند این علائم را برایشان ایجاد کند.

به عبارتی دیگر می‌توان فرمود سردرد ناشی از تلفن‌همراه تنها یک توهم بیماری هست و نه یک بیماری واقعی.

گرچه این بیماران واقعا سردرد می‌گیرند؛ اما سردردشان به خاطر تلفن‌همراه نیست و دلایل دیگر مثل شلوغی و آلودگی هوا را نیز می‌توان به اون نسبت داد.اونتن‌های BTS
علاوه بر مضرات احتمالی که هستفاده از تلفن‌همراه می‌تواند برای انسان در پی داشته باشد، مساله دیگری که در این زمینه مطرح هست، مربوط به مضرات اونتن‌های BTS در سطح شهر هست و اینکه آیا تشعشعات ساطع شده از اونتن‌های BTS تلفن‌همراه واقعا می‌تواند برای افراد جامعه خطرناک باشد یا خیر.


اونتن‌های BTS تلفن‌همراه به اونتن‌هایی فرموده می‌شود که در اکثر نقاط شهری شاهد نصب اونها بر ساختمان‌ها، تونل‌ها و ...

هستیم و به بیان ساده‌تر باید فرمود وظیفه اونتن‌دهی تلفن‌های همراه هر منطقه را بر عهده دارند.

این اونتن‌ها به دلیل مبادله امواج رادیویی و الکترومغناطیسی باعث تولید آلودگی‌ها و مضراتی برای انسان‌ها می‌شوند.


به اعتقاد بسیاری از پژوهشگران،‌ تشعشعات حاصل از اونتن‌های BTS برای انسان بسیار مضر هست و در واقع برنامه گرفتن بیش از حد در مقابل این امواج باعث ناباروری و سرطان در افراد می‌شود.


در همین زمینه رمضان‌علی صادق‌زاده، رییس کمیسیون مخابرات مجلس درباره مضربودن امواج اونتن‌های BTS می‌گوید: اونتن‌های BTS به هیچ وجه ضرر و زیانی برای امت ندارد؛ چرا که این اونتن‌ها معمولا در بالای ساختمان‌ها و به گونه‌ای نصب می‌شود که شدت امواج الکترومغناطیسی ساطع شده از اونها در سطح زمین بسیار پایین‌تر از حد مجاز باشد و هیچ‌گونه خطری برای افراد به وجود نیاورد».


وی در ادامه می‌افزاید: «تشعشعات ناشی از امواج اونتن‌های BTS نه تنها هیچ گونه ضرری برای سلامتی افراد نداشته بلکه خطرات اون به مراتب کمتر از هستفاده دائمی از تلفن‌همراه هست.»
انعکاس خبرهای مبنی بر مضربودن اونتن‌های BTS برای انسان باعث شد تا بسیاری از امت با نصب این اونتن‌ها در نزدیکی مناطق مسکونی خود مخالفت نمايند.


این مخالفت‌ها تا جایی بود که این خبر در میان محافل قوت گرفت که شرکت مخابرات برای نصب این اونتن‌ها در مناطق مسکونی به امت پول پرداخت می‌کرده هست.


رمضان علی صادق‌زاده در این زمینه می‌گوید: «وقتی در طرحی نشان داده می‌شود که در یک ساختمان باید اونتن BTS نصب شود، این کار حتما باید صورت بگیرد.

برای نصب این اونتن‌ها در ساختمان‌های مورد نظر ما ابتدا از صاحب ساختمان باید اجازه بگیریم که ممکن هست ساختمان مورد نظر مربوط به شهرداری یا نهادهای دولتی باشد که در این حالت ما با اونها وارد مذاکره می‌شویم و سپس توافقات انجام شده به اونها اجاره‌ای پرداخت می‌کنیم.»
وی در ادامه می‌گوید: «اما اگر برنامه باشد این اونتن‌ها در مناطق مسکونی نصب شود، ابتدا افراد اون منطقه را از مضر نبودن اونتن‌های BTS آگاه و سپس نصب اونتن‌ها به اونها اجاره‌ای پرداخت می‌کنیم و در مراحلی نیز ساختمان را از اونها خریداری می‌کنیم.»
امروزه در سایر کشورهایی که زودتر از ما نسبت به نصب تجهیزات اونتن‌های BTS اقدام کرده‌اند، نقل مستندی مبنی بر مضر بودن تشعشعات مذکور ارائه نشده هست.

در کل تاکنون کسی نتوانسته هست ثابت کند که آیا واقعا این تشعشعات برای انسان مشکل‌زا هست یا نه.


فرمودنی هست تاثیر اونتن‌های BTS به قدرت اونها و میزان فاصله فرد با اون بستگی دارد؛ چرا که اگر فردی به طور دایم در مقابل تشعشعات یک دکل BTS تلفن همراه برنامه داشته باشد، حتما این امواج بر او اثرات منفی خواهد داشت.


این که آیا هستفاده از تلفن همراه باعث ایجاد آسیب‌های قابل توجهی بر بدن انسان می‌شود یا نه، هنوز مشخص نشده هست و مطالعات در این زمینه همچنان ادامه دارد.


گرچه این مطالعات بیشتر باعث سردرگمی مصرف‌نمايندگان می‌شود؛ اما با این حال تمامی کاربران تلفن همراه به دلیل وابستگی بیش از حد به این دستگاه حاضر هستند هر گونه خطر احتمالی را بپذیرند و لحظه‌ای از این دستگاه دور نمانند.


بسیاری از پزشکان بر این باورند که با رعایت کردن نکاتی مانند کم کردن وقت مکالمات با تلفن‌همراه، هستفاده از لوازم جانبی اون مثل هندزفری و...

می‌تواند تا حدودی باعث جلوگیری از مضرات احتمالی تلفن همراه بر انسان شود.
تحقیقاتی جالب درباره مضرات موبایل1- آزمایش بر روی تخم مرغ

مدتی قبل، بی بی سی گزارشی از آزمایش یک تخم‌مرغ در کنار یک موبایل را منتشر کرده بود که اون تخم مرغ سپس گذشت وقتی سفت شده بود.
در عکس‌هایی که با هستفاده از دوربین‌های حساس حرارتی گرفته شده هست، دیده می شود که یک تخم مرغ را در مقابل یک موبایل روشن در حال صحبت کردن گذاشتند و پس از گذشت یک ساعت، تقریباً نیمی از اون سفت شده بود، زیرا عملکرد امواج مایکرویو موبایل مانند امواج مایکروویو‌های خانگی هست که هم اکنون در آشپزخانه‌ها وجود دارد.

با مشاهده این آزمایش به خوبی می توان به عمق این فاجعه و مضرات امواج موبایل برای سلامتی انسان پی برد.

ببینید که این امواج با تخم مرغ چه کرد، همین کار را با سلول‌های مغز ما می‌کند.
نقل کامل این آزمایش را می‌توانید در سایت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ببینید.
2- آزمایش بر روی خرگوش

در سوئد روی یک خرگوش آزمایش جالبی انجام دادند.

یک خرگوش را کنار یک موبایل گذاشتند که اون موبایل همواره روشن بود.

در این مدت هم تغذیه کاملی به اون می‌دادند.
پس از 2 ماه خون و سلول‌های خرگوش را برای آزمایش به آزمایشگاه بردند و نتیجه جالب توجهی را فراخوان نمودند؛ اون خرگوش با ادامه این وضعیت بیشتر از یک سال زنده نمی‌ماند.
حال باید ببینیم اگر روی یک انسان چنین آزمایشی اجرا کنند نتیجه چه می‌شود! اگرچه فکر نکنم کسی داوطلب این آزمایش پیدا شود.
نمونه نسبی آزمایش شده این کار برای انسان را می‌توانید در افرادی ببینید که شغلشان مرتبط با رادارهای نظامی هست.

اون‌ها طول عمر بسیار کمی دارند و یا بسیاری از اون‌ها در وقت سالخوردگی به بیماری هایی مبتلا می‌شوند که در افراد عادی کمتر دیده می‌شود.
مضرات هستفاده زیاد از موبایل


مصاحبه با مخترع الیاف ضد نفوذ امواج موبایل

واقعیت این هست که درباره مضرات هستفاده بیش از حد از تلفن همراه، بسیار نوشته شده هست.

ولی هشدارها جدی گرفته نمی‌شوند و در رفتار عموم امت تاثیر چندانی نمی‌گذارد.

مدتی قبل، در رسانه‌ها، نام یک ایرانی به عنوان مخترع الیاف ضد نفوذ امواج موبایل (Ewall) مطرح شد.

نام او علی جاسب بود.

مردی که تقریباً تمامی رسانه‌های آلمانی مانند رادیو HR1 و HR3، روزنامه صبح برلین، تت زد، Best Best، رادیو انرژی، تلویزیون بایرن و ...

با او مصاحبه کرده بودند.
می‌خواستیم با او درباره اختراعش صحبت کنیم.

خوشبختانه در ایران بود.

در اولین تماس با او فهمیدیم قضیه می‌تواند مهم‌تر از این ها باشد.

علی جاسب یک پژوهش گر حرفه‌ای در موضوع تشعشعات تلفن همراه هست و طبیعتا به خاطر اختراع کیفی که 9999/99 % از امواج مضر موبایل را می‌گیرد، نشان می دهد سال‌ها درباره مضرات این امواج مطالعه کرده هست.
اصلا چطور ایده ساخت پارچه ی ضد نفوذ امواج الکترومغناطیسی موبایل به ذهن شما رسید؟
من هم مثل بقیه جوانان که علاقه‌مند به موبایل هستند، از ابتدایی‌ترین سیستم‌ها و گوشی‌هایی که به بازار می آمد، هستفاده می کردم.

اگر خاطرتان باشد، اولین گوشی‌های موبایل بسیار بزرگ بودند، خود گوشی 40 سانتی متر بود و اونتن‌ 20 سانتیمتری داشت.
سپس مدتی متوجه شدم هنگامی که با موبایل صحبت می‌کنم، سر یا چشم‌هایم درد می‌گیرند.

این مسأله را با چند نفر از اساتید و دوستان هم دانشگاهی ام در میان گذاشتم و تحقیقات وسیعی را درباره امواج الکترومغناطیسی در گستره (range) امواج موبایل و زیان‌های اون‌ برای انسان، شروع کردم.
در طی تحقیقات یکی از پروژه‌های ناسا توجهم را جلب کرد.

ناسا تمامی ماهواره‌ها یا ایستگاه‌های فضایی اش را برای جلوگیری از نفوذ امواج الکترومغناطیسی که در فضا هستند و ایجاد خرابی و اختلال در سیستم‌های کامپیوتری‌شان، با پوشش خاصی می‌پوشاند که ترکیبی از نقره در اون دیده می‌شود.
دسترسی به فرمول اون عایق امکان پذیر نبود و ناسا اون را در دسته اسناد محرمانه‌اش برنامه داده بود.

من به این فکر افتادم که برای جلوگیری از نفوذ امواج الکترومغناطیس در انسان‌ها چه می‌شود کرد.

در واقع ایده ی ساخت چنین عایقی در اون وقت به فکر من رسید و در نهایت اختراعم را در ماه مارس سال 2007 در آلمان به ثبت رساندم.
پوشش عایقی اختراع شما از چیست؟
من با هستفاده از فن آوری نانو، یک پوشش نانو سیلور (لایه ظریفی از نقره) را به الیاف بافتنی تزریق کرده‌ام که این نوع پارچه از نفوذ امواج الکترومغناطیسی جلوگیری می‌کند.

به همین خاطر نامش را "ای وال (e-wall)" به معنای "دیوار الکترو مغناطیسی" هست، گذاشتم.
این پوشش چه میزان از امواج را جذب می‌کند؟
شاید باورتان نشود.

9999/99 % از امواج را می‌گیرد.
دقت رقم را چگونه به دست آوردید؟
من اختراعم را در آلمان ثبت کرده‌ام و آزمایشات کیفی اون توسط موسسه تحقیقات راداری و الکترومغناطیسی (وابسته به ارتش آلمان) انجام شده هست که یکی از قوی‌ترین مراکز تحقیقات الکترومغناطیسی مجهز به دستگاه‌های بسیار دقیق هست.
رقم 9999/99 نشان می‌دهد که این کیف از هر 10 هزار یونیتی که با اون برخورد می‌کند، تنها یک یونیت را عبور می‌دهد.
آیا شما معتقد هستید امواج موبایل برای انسان این قدر مضر هست که به خاطرش این همه سال وقت گذاشتید؟
بله.

بسیار زیاد.

اگر خطرناک نبود پس چرا در آلمان در جاهایی که اونتن‌های BTS نصب می‌شود، قیمت خانه‌هایی که در معرض اون هستند تا 25 % کاهش می‌یابد؟ در سال 2004، 500 دانشمند آلمانی نامه‌ای را به نخست وزیر وقت آلمان (گرهارد شرودر) بدین مضمون نوشتند که: "چرا شما اجازه می‌دهید اونتن‌های BTS در نزدیکی خانه شهروندان نصب شود، در حالی‌که همه از مضرات اون آگاهی دارند؟ چرا شما بچه و خانواده خود را در معرض امواج موبایل برنامه نمی‌دهید؟ مگر شما نمی‌دانید که این امواج سرطان زا هستند؟"
اثرات مضر موبایل برای سلامتی بدن که تا کنون شناخته شده اند، شامل موارد زیر هست:
سرطان زا بودن، ضعیف شدن سیستم دفاعی بدن، کاهش قدرت باروری و قوای جنسی در آقایان، افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های آلزایمر و پارکینسون، تغییر ساختار اونزیمی بزاق دهان، تأثیرات منفی بر روی خون و ادرار، تغییر عملکرد جذب مواد معدنی در بدن و افزایش سرعت گسترش تومورها.آیا ثابت شده که امواج موبایل سرطان زا هستند؟
بله.

سرطان زا بودن این امواج ثابت شده هست.

تحقیقات زیادی در این‌باره صورت گرفته هست، البته گاهی هم بعضی از اونها به نتیجه خاصی نرسیده هست.

اما هیچ تحقیقی ثابت نکرده که این امواج سرطان‌زا نیستند.
موضوع این هست که سود تجاری باعث می‌شود خیلی از این تحقیقات نادیده گرفته شوند.

درست مثل سیگار که مدت‌ها طول کشید تا همه فهمیدند چه مضراتی دارد.

تازه با این که فهمیده‌اند، می‌بینید که باز هم سیگار می‌کشند.

موبایل هم مثل سیگار، علاوه بر سرطان زا بودن مشکلات عدیده دیگری برای انسان دارد.
مثلاً چه مضراتی؟
اون ‌قدر ضرر دارد که برای شرح تمامی اون‌ها باید چند جلد کتاب نوشت.

ولی اگر بخواهیم چند خطر مهم اون را معرفی کنیم؛ اول اینکه سلول‌های بدن انسان در گستره 10 تا 1000 هرتز با یکدیگر ارتباط بربرنامه می‌نمايند، اکثر موبایل‌ها نیز در گستره 270 تا 1800 هرتز ارتباط بربرنامه می‌نمايند.
می‌بینید که گستره امواج الکترومغناطیسی موبایل با سیستم ارتباط بین سلولی انسان هم‌پوشانی دارد و این مسأله باعث ایجاد اختلالات جبران‌ناپذیری به بدن می‌شود، مانند ضعیف شدن [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .
همچنین ثابت شده که این امواج تأثیر بدی در باروری مردان دارد، زیرا اسپرم‌ها را می‌کشد و باعث کاهش قوای جنسی آقایان می‌شود، مخصوصاً در کسانی که موبایل را به کمرشان می‌بندند.

من فکر کنم با وجود هستفاده زیاد آقایان از موبایل، در 50 سال آینده خیلی از اون‌ها نابارور شوند یا حداقل توانایی‌های جنسی‌شان کاهش یابد.
به نظر شما مهم ترین مسئله موبایل برای انسان چیست؟
موبایل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] زاست.

تحقیقات موجهی در این مورد توسط دانشمندان صورت گرفته که این مسأله را اثبات می‌کند و در بسیاری از روزنامه‌های آلمان نیز این مسأله فرموده شد.
علاوه بر اون احتمال ابتلا به بیماری‌های [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را هم افزایش می‌دهد.

حتی تحقیقات جدید نشان داده اند که اگر شخصی 2 دقیقه با موبایل‌ صحبت کند، ساختار اونزیمی بزاق دهانش کلا تغییر می‌کند.

علاوه بر این، تأثیرات منفی بر روی خون و ادرار دارد.
میدان‌های الکترومغناطیسی به ویژه اون‌هایی که در گستره فرکانس بدن هستند، باعث تغییر عملکرد جذب مواد معدنی در بدن می‌شوند و سرعت گسترش تومورها را افزایش می‌دهند.
می‌گویید تأثیر امواج موبایل در این حد زیاد هست، ولی عجیب نیست که مراجع رسمی و دولت‌ها خیلی به این مسأله توجه نمی‌نمايند؟
این‌طور هم نیست که اصلا توجه ننمايند.

فرمودم که هنوز همه ی افراد نسبت به این مسأله روشن نشده‌اند.

ببینید، هر 004/0 ثانیه این امواج به بدن ما برخورد کرده و از اون عبور می‌نمايند.

حال شما اگر یک روز موبایل را با خود حمل کنید حساب کنید چند بار در معرض اون‌ها برنامه می‌گیرید؟ این ها تحقیقات مستند هست.
موبایل کثیف تر از دستشوییمیکروب های روی گوش تلفن همراه، از هر شیء مستعمل دیگری در این رده بیشتر هست.
تحقیقات جدید نشان می دهد که باکتری و میکروب های موجود روی گوشی تلفن همراه از سنگ دستشویی هم بیشتر هست و در حقیقت باکتری موجود روی گوشی تلفن همراه، از هر شیء مستعمل دیگری در این رده بیشتر هست.
نکته ی جالب تر اینکه به علت افزایش دمای تلفن های همراه در حین هستفاده، این گوشی ها تبدیل به محیط های مناسبی برای کشت و رشد باکتری های خطرناک می شوند، چون باکتری ها برای رشد محلی گرم تاریک را می خواهند و تمامی این امکانات را گوشی که در جیب برنامه گرفته هست، فراهم می کند.

میزان این گونه باکتری ها حتی از دستگیره ی در، صفحه کلید و حتی کف کفش شما بیشتر خواهد بود.
دکتر جووان وران پروفسور میکروبیولوژی دانشگاه متروپولیتن منچستر بیان می کند که علاوه بر اونکه گوشی تلفن همراه مانند دیگر اشیا باکتری دارد به علت محل نگهداری، شرایط مناسبت تری برای ورود و ازدیاد اونها فراهم می سازد.
نکته ی مهم اون هست که این وسیله با گوش و دهان ما، یعنی دو راه قوی ارتباط به داخل بدن همواره در تماس هست و از این طریق می تواند به راحتی آلودگی را به بدن منقل کند و باعث ایجاد بیماری شود

23:

جت سارش خوبه.................یا خیلی ضرر میرسونه................


24:


منظورتون کدام گوشی هست دوست من امیدوارم اطلاعات زیر به درد شما بخوره .

25:


26:

تلفن همراه ، همراهی خطرناک موبنا- بررسی خطرات حاصل از تشعشات تلفن همراه بر بدن انسان به همراه جداول میزان تشعشات گوشی های موجود در بازار


به دلیل شکل هستفاده ما از تلفن همراه ، بیش از 97 % اشعه های ساطع شده از این وسیله بیشتر به روی نواحی مرتبط با حافظه طولانی مدت و تحلیل فرموداری و شنوایی مغز تاثیر می گذاردتاثیر تشعشعات حاصل از تلفن همراه برای کودکان ، تا سن 8 سالگی ، دو برابر بیشتر از بزرگسلان هستتشعشع روی مغز انسان ، 20 برابر بیشتر نسبت به سایر اعضا بدن انسان تاثیر می گذاردمتاسفانه در ایران دستگاه های مورد نیاز برای آزمایش سطح تشعشع تلفن های همراه وجود ندارد.

یعنی گوشی های وارداتی از لحاظ سطح تشعشع مورد بررسی برنامه نمی گیرد

تاریخچهاز اواخر قرن گذشته که زمزمه هایی درباره آسیب زا بودن امواج گوشی تلفن همراه به گوش می رسید، رسانه ها با انتشار اخبار تلاش کردند آگاهی های اجتماعی را در این زمینه افزایش دهند.

در این مدت، آسیب زا بودن امواج گوشی تلفن همراه همواره توسط عده ای تکذیب و از سوی گروهی دیگر تایید شده هست.

تاکنون تاثیر زیانبار اشعه های ساطع شده از گوشی تلفن همراه به روی انسان در کوتاه مدت رد شده هست.

ولی نگرانی از تاثیر بلند مدت این تشعشعات برجا هست.

البته هنوز تحقیقات بطور کامل و دقیق مشخص نکرده هستفاده از گوشی تلفن همراه در 10 سال اخیر روی بدن افراد تا چه اندازه تاثیر مخرب داشته و این تاثیرات چه بوده هست.خطربه دلیل شکل هستفاده ما از گوشی تلفن همراه، بیش از 97 % اشعه های ساطع شده از این وسیله، بیشتر به روی نواحی مرتبط با حافظه طولانی مدت و تحلیل فرموداری و شنوایی مغز تاثیر می گذارد.

به همین دلیل نمی توان به سادگی از اون گذشت.

حتی اگر گوشی تلفن همراه را در دست بگیرید و با هدست صحبت کنید، تشعشعات تلفن همراه روی لایه های نازک عضلانی و اعصاب مچ دست اثر می گذارد.

فرکانس های رادیویی پس از جذب شدن در بدن، موجب جنبش بیشتر مولکولی در سلول های نواحی خاص می شود.

کمترین اثر این جنبش، بالا رفتن حرارت اون ناحیه خاص هست که در طولانی مدت شاید موجب اختلال در کارکرد سلول ها بویژه در اعضای حساس مانند قرنیه چشم می شود.

به فرموده دانشمندان اشعه گوشی تلفن همراه علاوه بر تاثیرات حرارتی، روی اونزیم های سلولی نیز تاثیر گذاشته و با تغییر کانال های قطبی اونزیم ها بعضی مواقع به شکل جزیی ساختار کلی اونها را تغییر می دهند.

میزان تاثیر اشعه با جرم عضو بدن انسان تاثیر معکوس دارد.

یعنی اگر عضو سخت باشد - مانند هستخوان - اشعه کمتری نسبت به اعضای نرم تر - مانند عضلات- جذب می کند.

به فرموده کارشناسان، خطرات احتمالی اشعه های گوشی تلفن همراه برای کودکان به مراتب بیشتر از بزرگسالان هست.

بر پايه تحقیقی که در سال 2006 به انجام رسید، به دلیل اینکه اعضای بدن کودکان نسبت به بزرگسالان نرم تر بوده و به عنوان نمونه ضخامت جمجمه اونها نسبت به انسان بالغ کمتر هست، تاثیر پذیری اونها از اشعه های تلفن همراه نسبت به انسان بالغ، نزدیک دو برابر تخمین زده می شود.

به این ترتیب تاثیر تشعشعات حاصل از گوشی تلفن همراه برای کودکان تا سن 8 سالگی، دو برابر بزرگسلان هست.

اینها همه عواملی هست که انسان امروز را نسبت به همراه همیشگی خود - گوشی تلفن همراه- بدبین می کند.راه حلفارغ از نظریه های علمی متناقض، ساوقت های متاما هستاندارد سازی کالاها در دنیا برای اطمینان دادن به کاربران درباره هستفاده از گوشی تلفن های همراه با همکاری کارشناسان صاحب نظر در این حوزه اقدام به تعیین حد مجاز تشعشعات تلفن همراه کرده اند.

یکی از ساوقت های هستاندارد سازی فناوری اطلاعات ( Federal Communication Commission ) که نشان اون- FCC - روی بسیاری از کالاهای خارجی دیده می شود، ساوقتی مستقل در آمریکاست که در سال 1934 تاسیس شد.

این ساوقت 13 سال پس از عرضه اولین گوشی تلفن همراه به بازار، یعنی در سال 1996 به تدوین هستانداردهای تعیین حد مجاز تشعشعات گوشی با همکاری IEEE ( انجمن مهندسان برق آمریکا ) اقدام کرد.

ساوقت های دیگری مانند CTIA ( Cellular Telecommunication Industry Association ) و همچنین CE اروپا نیز پس از مدتی در این حوزه فعال شدند.شاخصه های اندازه گیریبرای اندازه گیری سطح مجاز اشعه های ساطع شده از گوشی تلفن همراه نیاز به یک واحد مشترک بود که بتوان اون را به عنوان شاخصه ای ثابت برای مقایسه انواع گوشی های تلفن همراه به کار گرفت.

این شاخص SAR ( Specific Absorption Rate ) نام دارد.

این واحد، میزان اشعه ای که توسط بدن موجودات زنده از یک دستگاه ساطع نماينده تشعشع جذب می شود را نشان می دهد.

واحد این شاخص Watt/Kg به معنای میزان توان اشعه جذب شده توسط هر کیلوگرم از بدن موجودات زنده هست.

این واحد در اوایل سال 1980 در مطالعه روی حیوانات تعیین و اشعه زیر 4Watt/Kg، حد مجاز برای حیوانات هست و برای انسان باید به مراتب کمتر باشد.

تشعشع روی مغز انسان ، 20 برابر سایر اعضای بدن تاثیر می گذارد.

به همین دلیل سطح مجاز SAR باید خیلی دقیق تعیین شود.

FCC حد مجاز SAR را برای گوشی های قابل فروش در ایالات متحده 1.6 Watt/Kg تعیین کرده هست.

این میزان در اروپا 2 Watt/Kg ،است.

بازار آمریکا یکی از سود ده ترین بازارهای دنیا برای تولید نمايندگان گوشی تلفن همراه هست.به همین دلیل شرکت های تولید نماينده گوشی تلفن همواره سعی می نمايند سطح SAR گوشی های خود را زیر 1.6 نگاه دارند تا بتوانند تولیدات خودرا در بازار آمریکا به فروش برسانند.شرایط موثرتاثیرات بیولوژیک تشعشعات گوشی تلفن همراه روی بدن انسان، رابطه مستقیمی با توان این تشعشعات دارد.

شرایط مختلف، قدرت تشعشع گوشی تلفن های همراه را تعیین می کند که عبارتند از:

1 - مسافت اونتن مرکزی فرستنده

مطابق یکی از آخرین تحقیقاتی که در سوئد انجام شده، گوشی های تلفن همراه در مناطق روستایی، بیش از 50 % مواقع با بیشترین توان خود کار می نمايند و این یعنی بیشترین میزان تشعشع.

در همین تحقیق اشاره شده، در مناطق شهری به دلیل کم بودن فاصله بین گوشی تلفن همراه و اونتن های مرکزی فرستنده نسبت به مناطق روستایی، در 25 % مواقع گوشی تلفن همراه با بیشترین توان خود کار می نمايند.

این امر نشان می دهد مسافت اونتن با گیرنده، نقش مهمی در میزان اشعه های ساطع شده از تلفن همراه دارد.

2 – فرکانس رادیویی

شبکه های تلفن همراه با فرکانس های مختلف کار می نمايند.

به عنوان نمونه در ایران این فرکانس 900 و 1800 مگاهرتز هست.

سطح تشعشع گوشی های تلفن همراه بسته به فرکانس رادیویی اونها، متفاوت هست.

بسته به تکنولوژی به کار رفته در دستگاه های فرستنده و گیرنده شبکه های تلفن همراه اپراتورها، تشعشع گوشی های تلفن های همراه نیزمتفاوت هست.

3 – موانع فیزیکی :

هرچه موانع فیزیکی مانند ساختمان و دیوارها بین گوشی تلفن همراه و اونتن مرکزی کمتر باشد، گوشی تلفن همراه توان کمتری برای ارتباط صرف و تشعشع کمتری تولید می کند.

قطعاً میزان تشعشع تلفن همراه در بزرگراهی که اونتن های فرستنده در اطراف اون نصب شده به مراتب کمتر از کوچه ای هست که میان ساختمان های بلند برنامه دارد.ضوابط در نظر گرفته شده در ایران :تا اونجا که ما می دانیم، متاسفانه در ایران دستگاه های مورد نیاز برای آزمایش سطح تشعشع گوشی تلفن همراه وجود ندارد.

این به این معناست که گوشی های وارد شده به کشور ما از لحاظ سطح تشعشع مورد بررسی برنامه نمی گیرند.

البته مطابق ضوابط جهانی ، ساوقت انرژی اتمی در سند ضوابط کار با اپراتورهای رادیویی و مایکروویو، هستانداردهایی را بر مبنای واحد های SAR و ICNRIP فراخوان نموده هست.

با توجه به موارد فوق، متوالیان امر تنها می توانند به گواهینامه محصول که از سوی وارد نماينده ارایه می شود اکتفا نمايند.

در نتیجه، گوشی های تلفن همراه موجود در بازار ایران از لحاظ سطح تشعشع، بررسی نمی شوند.
تشخیص سطح تشعشع گوشیاز اونجا که در کشور ما آزمایشی در این مورد صورت نمی گیرد، لاجرم باید به جداول ارایه شده توسط موسسه مستقل EWG ( Environmental Working Group ) مراجعه کنیم.

این موسسه معتبر تقریباً تمامی گوشی هایی که به بازار عرضه می شود را از لحاظ سطح تشعشع مورد بررسی برنامه می دهد.

در ادامه این مطلب سطح SAR کلیه گوشی های موجود در بازار از برندهای نوکیا، سامسونگ، سونی اریکسون، ال جی و موتورولا را مشاهده کنید.

همانطور که اشاره شد، هرچه میزان تشعشع از 1.6 Watt/Kg کمتر باشد، خطر اون برای هستفاده نماينده، کمتر هست.

با توجه به اینکه گوشی های چینی بی نام و نشان در این جدول و به طور کلی در سایر جداول عرضه شده توسط موسسات بین الملل جایی ندارند، در خرید اونها باید احتیاط زیادی کرد.جداول بررسی سطح مجاز تشعشع گوشی ها :با مراجعه به جداول زیر می توانید گوشی هایی را که مد نظر دارید از لحاظ سطح تشعشع بررسی کرده و سپس در مورد خرید اونها تصمیم بگیرید.

در این جداول شاید نام برخی گوشی های روز موجود نباشد.

سطح تشعشع گوشی هرچه از 1.6 کمتر باشد، بهتر هست.

گوشی های با سطح تشعشع 1.6 و پایین تر از اون در هستفاده کوتاه مدت، بی خطر تشخیص داده می شوند.

اما در هستفاده بلند مدت بالای ده سال هنوز مشخص نشده که بی خطر هستند یا خیر.
میزان تشعشع گوشی های سونی اریکسون , نوکیا و سامسونگ و موتورولا و ال جی تا ساعاتی دیگر

27:S8003 = sar 0.711 W/kg.


28:


29:

حال کردم i8000 از همش کمتره

30:


31:

مفدار Sar گوشی های LG

Model number SAR


LG 200C 1.30
LG 210 0.937
LG 220, 220C 1.28
LG 225 0.85
LG 260 1.22
LG 265 Script 1.51
LG 285 1.27
LG 290C 1.21
LG 300G 1.17
LG 380 1.08
LG 400G 1.11
LG 410G 1.03
LG 600G 0.956
LG 1400 0.714
LG 1500 1.41
LG 3280 1.22
LG 3300 1.22
LG 4010 0.714
LG 4400 1.24
LG 5200 1.23
LG 5350 1.38
LG 5450 1.11LG 6190 1.41
LG 6200 1.23
LG 7050 0.69
LG 7100, 7100i 1.04 0.32
LG 7200
LG 8700 Shine 1.13 0.32
LG 9100 Keybo 1.29
LG AX145 1.30
LG AX245 1.27
LG AX300 1.14
LG AX380 WAVE 1.08
LG AX390 1.28
LG AX565 1.14
LG AX4270 1.47
LG AX5000 1.23
LG B2000 0.50
LG C1100 1.12
LG C1500 1.34
LG C330W 1.2902
LG CG300 1.04
LG C3310
LG CE500 0.90 0.52
LG G1200 1.15
LG C1300 0.714
LG C1500 1.41 0.36
LG C2000 1.16 0.87
LG CE110 1.22
LG CF 360 0.72
LG CG180 1.17
LG CG225 0.85
LG Chocolate 3 1.26
LG CT810 Incite 0.73
LG CU320 1.06
LG CU400 1.14
LG CU405 1.14
LG CU500 1.12
LG CU515 1.30
LG CG575 Trax 1.26
LG CU720 Shine 1.14
LG CU920 VU 1.26
LG D110 1.21
LG E2210L 1.1
LG enV 0,70
LG enV2 1.21
LG enV3 VX9200 1.34
LG F21000.50
LG F24001.30
LG F9100 0.72 0.40
LG G1600 1.32 0.80
LG G18000.50
LG G4011 0.70
LG G4015 0.71
LG G4020 0.78
LG G4050 0.71
LG G5300 0.39
LG G5300i 0.39
LG G5400 1.08
LG G56000.95
LG GB230 0.618
LG GD510 Pop 1.36 1.29
LG GD900 1.12
LG GM200 1.11
LG GR500 Xenon 1.08
LG KC550 0.826
LG KC910 Renoir 0.91
LG KE800 0.78
LG KE810 0.69
LG KE820 0.51
LG KE850 PRADA 1.29 0.84
LG KE970 0.43
LG KF300 0.83
LG KF350 0.608
LG KF600 0.47
LG KF750 0.755 0.5
LG KG110 0.728
LG KG195 0.913
LG KG320 1.15 0.129
LG KG800 (Chocolate) 0.14 0.084
LG KG810 0.601
LG KM300 Arena 0.67
LG KM555R Shine Touch 1.24
LG KP100 0.74
LG KP110 0.997
LG KP115 0.997
LG KP170 1.14
LG KP202 0.499
LG KP500 Cookie 1.02
LG KP501 Cookie 1.02
LG KS660 1.14
LG KU900 0.70
LG KU990 0.689
LG L1150 0.714
LG L1400 0.714
LG Lotus 1.36
LG LX160 1.19
LG LX175 Flare 1.23 LG
LX225 1.02
LG LX265 Rumour 2 1.51
LG LX370 1.41
LG LX535 1.01
LG LX535 (Fusic) 0.60
LG LX600 Lotus 1.36
LG LX1200 0.83
LG LX5400 1.17
LG LX5450 1.10
LG LX5550 1.21
LG MM535 1.01
LG Neon 0.998
LG PM225 1.00
LG Prada 1.2
LG PM225 0.909
LG PM325 1.27
LG RD2030 0.807
LG RD3510 0.98
LG RD6130 0.84
LG Rumor 1.22
LG Shine II 0.761
LG TE365 Neon 1.20
LG TG300 1.19
LG TM250 1.27
LG TM510 1.42
LG TP1100 1.39
LG TP2110 1.2
LG TP3000 1.41
LG TP5250 0.93
LG TP5200 0.90
LG TU550 1.18
LG U310 0.95
LG U880 0.883
LG U970 0.43
LG U990 Viewty 0.826
LG U8120 0.80
LG U8330 0.904
LG U8380 0.43
LG UN430 1.18
LG UX145 1.30
LG UX210 0.937
LG UX245 1.27
LG UX260 1.22
LG UX265 1.29
LG UX280 Wine 1.30
LG UX300 1.14
LG UX310 Helix 0.93
LG UX380 1.08
LG UX565 1.22
LG UX585 0.798
LG UX700 Bliss 1.21
LG UX830 1.27
LG V111 1.423
LG VI 125 1.02
LG VI 5225 1.37
LG VN 250 Cosmos 1.18
LG VX1, VX10 1.28
LG VX1000 Voyager 0.71
LG VX2000 1.28
LG VX3100 1.27
LG VX3200 1.17
LG VX3300 1.13
LG VX3400 0.937
LG VX3450 0.937
LG VX4400 1.24
LG VX4500 1.17
LG VX4600 1.22
LG VX4650 1.38
LG VX4700 1.28
LG VX4750 1.14
LG VX5200 1.23
LG VX5300 1.27
LG VX5400 1.20
LG VX5500 0.953
LG VX5600 Accolade 1.01
LG VX6000 1.32
LG VX6100 0.934
LG VX7000 1.27
LG VX8000 1.04
LG VX8100 1.38
LG VX8300 1.21
LG VX8350 1.30
LG VX8360 1.14
LG VX8500 Chocolate 1.13
LG VX8550 LK Chocolate 1.13
LG VX8575 Chocolate Touch 1.47
LG VX8600 0.78
LG VX8700 1.13
LG VX8800 Venus 1.26
LG VX9200 enV3 1.34
LG VX9400 1.27
LG VX9700 DARE 1.09
LG VX9800 1.10
LG VX9900 enV 0.70
LG VX11000 enV Touch 1.00

32:


33:

کمتر بهتر؟؟؟؟؟؟؟؟؟

34:

100%
سار باید کم باشه! کمتر بهتر!

35:

پس s8000 چرا زیاده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟i8000 خیلی خوبه پس.......

36:
میزان sar گوشی n8


1.02 W/kg

37:


38:

یه وقت بچه ها دلنرگانیشون سار ایکس 6 بود الان دیدد ان 8 هم زیاد کمتر از اون نداره

39:


40:

سار ایکس 6 رو علیهش هستفاده کردن دیدیم ان 8 بدتره

41:

خوب کاری نداره که!
N8 خطرناکه آقا! سرطانزا هست! سردرد میاره! نخرید!
رادیواکتیو هست! و ....
حرف در اوردن که مالیات نداره!

ولی در کل میزان سارش منو نا امید کرد!

42:


43:

نه دوست من گوشی به این پیشرفتگی باید میزان سارش کمتر بود بهتر بود امکان داره سار بالا واسه خاور میانه بزنن؟

44:

نه دوست من این میزان کاملا قابل قبوله

میزانSAR یا Specific absorption rate یه رنج هستاندارد داره
تو اون محدوده هر چقدر میزان سار بیشتر باشه یعنی کیفیت اونتن دهی بهتر و بیشتر
نه مشکل ساز بودن برای بدن

2 مقیاس هست برای میزان سار یکی مربوط به
کمیسیون فدارال ارتباطات ایالات متحده یا همون FCC

و مقیاس دیگه مربوط میشه به Council of the European Union که مربوط به اتحادیه اروپاست

به به ترتیب تو این رنج باید باشن
برای ایالات متحده
The SAR limit set by the FCC/IC is 1.6W/kg averaged over 1 gram of actual tissue

و برای هستاندارد اروپا
The SAR limit recommended by the Council of the European Union is 2.0W/kg averaged over 10 g of actual tissue

که میزان سار ان8
برای مقیاس ایالات متحده 1.09 W/kg هستش

برای مقیاس اتحادیه اروپا 1.02 W/kg که تقریبا نصف میزان ماکزیمه
و بهترین نصب اونتن دهی به سار رو داره
(8910 خودم میزان سارش 0.43 W/kg هستش که مکان های با سیگنال ضعیف رو اصلا خوب پوشش نمیده
و منو اصلا راضی نکرده !)شاد باشین

45:


46:

دوستان تا الان کسی بوده که سار گوشی اذیتش کرده باشه ؟

47:

آره من...!
گوشی 3250 ام خیلی اذیت می کرد.

اما خوشبختانه با N82 و 5800 مشکلی نداشتم!

شاد باشین

48:

یکی من!
بهرین رو ان 95 دیدم عملا واسم ثابت شده بود
6300 و 6700 نیز خوب بودن.

ولی خیلی با ان95 حرف زدم ولی گوشم و سرم اصلا درد نگرفت ولی با این یکی گوشی ها فورا!

49:

با توجه به این مطالب و با توجه به این نکته که اگه RM گوشی توسط فلاش کردن گوشی تغییر کنه و باعث بشه که SAR بیاد پایین در اون صورت اونتن دهی گوشی میاد پایین ؟

50:

مگه RM هم میشه عوض کرد؟ این کد محصوله و میخوای عوش کنی بجاش چی بزاری؟
SAR به نرمافزار تا 99% ربط نداره

51:

من اوایل k750سونی داشتم و 2سال ونیمه که ان 82 وبا هیچ کدوم مشکلی نداشتم درصوریتیکه هر ثانیه و هرجا حتی روم به دیوار تو دستشوی و حموم هم با خودم میبرم...
شبا هم که کنارمه....
به نظر من بستگی به توان شخص داره

52:

سار x6 چنده؟

53:

البته ببخشید من اینو میگم ولی این sar فکر نکنم زیاد چیز مهمی باشه
چون اگه مهم بود نمیزاشتن sar گوشی مهم و جدیدی مثل satio اینقدر بالا باشه !

54:

اولا RM گوشی غیر قابل تغییره فقط پروداکت کد گوشی تغییر می کنه! درثانی میزان سار و اندازه اون بستگی به سخت افزار و نرم افزار گوشی داره بخصوص سخت افزار و ربطی به چیزی دیگه نداره
اگه با تعویض یه عدد میزان ضرر گوشی کم یا بیشتر بشه که این میشه النگ دولنگ بازی

55:

داداش امیرجان بی خودی خون خودتو کثیف نکن.

آر ام گوشی کد محصول گوشیه به هیچ عنوان تغییر پیدا نمی کنه و آر ام ربطی به سار نداره.

درسته که سار برا گوشی ها از RM به RM تغییر پیدا می کنه ولی تا حالا کسی فکر کرده با خودش که چرا یه گوشی با چند تا RM تولید شده؟ و اصلا چه نیازی به این کار بوده؟ تغییرات RM گوشی ها رابطه تنگاتنگ با سخت افزار و نرم افزار محصولات داره.


56:

برو به sar.nokia.com اونجا میفهمی چنده

اینا رو تو جی اس ام آرنا نوشته
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1.31 W/kg (head) 1.13 W/kg (body) [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1.11 W/kg (head)

هستاندارد اروپا و آرمیکاواینو تو خود نوکیا نوشته

واسه آر ام 559 برابر 1.11 {وات بر کلیوگرم در هر ده گرم از بافت بدن در عرض 6 ثانیه} هستش و واسه آر ام 552 هم 1.11

57:


58:

مقوله سار مقوله ای بود که حدود 4 یا 5 سال پیش تو همین سایت پیش کشدم و بحث های مفصلی روشون شد هر مشکلی داشته باشید می تونم تا جایی که می دونم کمک کنم.

زیاد سخت نگیرید ولی این دوستمون تی تو دانلود (شروع گر تاپیک) تحمل نیاورد و دوباره بحث رو شروع کرد

باید بگم حداکثر هستاندارد سار تحت هستاندارد 2 هستش واحدش وات بر کیلوگرم هستش در هر 10 گرم از بافت بدن و واسه مغز هم مجزا محاسبه میشه که این مقدار باید در عرض کمتر از 6 ثانیه کمتر از 2 باشه

مغز از لحاظ لایه الکرتونیکی و میزان نفوذ الکترون ها و امواج الکترومغناطیس طبق یه نظریه ای به 27 لایه و طبق یه نظریه دیگه 3 لایه ای هستش.

باید گوشی ها میزان کمتری امواج به مغز و بدن ساطع بکنن و نبایدبه لایه های درونی مغز نفوذ کنه

الان تمام گوشی های درجه یک بازار مثل نوکیا سونی اریکسون و موتورولا و سامسونگ و اچ تی سی و غیره تحت هستاندارد به بازار میان.

اینجا به خودتون مربوطه که اگه زیاد ناراحتتون میکنه سعی کنید گوشی با سار کمتر انتخاب کنید.

تو بازار تا میزان 2 وات پیدا می شه حالا این خودتون هستین که سار کمتر رو بخرید.


اینم بدونید هر چه سار بیشتر قدرت گوشی بیشتر و قدرت ضررش هم بیشتره

البته این میزان عددهایی که تو سایته ا نوشته شدن تحت آزمایشات و شرایط متفاوتی هستش و ممکن هستش از اپراتوری به اپراتور دیگر تغیر کنه.
تو ایاران طبق فرموده شبکه هوشمند یا Intelligence هستش یعنی تا جایی که نیاز نباشه از حد اکثر توان گوشی هستفاده نخواه دشد و این عدد سار هم ماکزیمم مقدار تست هاست

اگه بازم سوالی داشتید بگید خیلی چیزای دیگه در ربطه با سار هستش که از حوصله این بحث های غیر تخصصی خارجه ولی اگه کسی نیازمند موارد و مطالب جدید بود بفرماید.
با تشکرات

59:


60:

گوشی های موبایل از آبان باید گواهی حدود تشعشعی SAR داشته باشند
- از آبان ماه سال جاری تنها اون دسته گوشی های تلفن همراه و سایر دستگاه های رادیویی مجاز به ورود به کشور هستند که گواهی تایید آزمایش SAR از آزمایشگاه های معتبر بین المللی داشته باشند.


به نقل آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از دفتر ریاست و روابط عمومی ساوقت تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، دکتر عباسی شاهکوه، رییس مرکز امور بین الملل و مهندسی ارتباطات ضمن فراخوان این خبر فرمود: با توجه به تصویب مقررات حدود تشعشعی SAR، گوشی های تلفن همراه و سایر دستگاه های رادیویی در کمیته مصوبات ساوقت تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تنها گوشی های تلفن همراه دارای گواهینامه تایید آزمایش SAR از آزمایشگاه های معتبر بین المللی قبل ترخیص از گمرک می باشند.

61:

تمام گوشی های سامسونگ و نوکیاو سونی اریکسون و موتورولا که همگی گواهی حدود تشعشعی از اتحادیه FCC اروپا و IEEE و ANSI (فکر کنم) دارند! این گوشی های چینی آشغال هستند که بیشتر قاچاقی هم وارد میشند ندارند! تمام کمپانی های معتبر ائم از اونایی که فوق بهش ذکر شد گواهی سار رو دارند

62:


63:

نام ال جی رو نیار که در رده ی بدترین و بیشترین سار رو داره

64:

آقا ممنون.
مطلب مفيدي بود.
هستفاده كردييييم

65:


66:

10 % امت نسبت به این امواج، حساسیت شدید دارند.


تحقیقات جدید نشان می‌دهد تاثیر امواج منتشرشده از گوشی همراه و رایانه فراتر از تاثیرات حرارتی هست و تا 10 % امت نسبت به این امواج، حساسیت شدید دارند.
محمدجواد ترابی: امواج الکترومغناطیس تا چه اندازه می‌تواند روی بدن انسان تاثیر بگذارد؟ آیا امکان دارد که گوشی‌های تلفن همراه، نمایشگرهای رایانه‌ها، تلویزیون‌ها و دستگاههای الکترونیکی دیگر سبب بیماری شوند یا افرادی که ادعا می‌نمايند به این دستگاه‌ها حساسند، فقط گمان می‌نمايند؟ این موضوع، یکی از موضوعات جنجال‌برانگیز حال حاضر فناوری هست که پیامدهای مهمی در سیاست، حقوق مشتری، حقوق بشر و سلامت داشته هست.
به نقل پایگاه اینترنتی فیزاورگ، اله جانسن، سرپرست واحد پوست‌شناسی در موسسه کارولینسکای هستکهلم، از ابتدای دهه 1360 به پژوهش روی تاثیر امواج الکترومغناطیس بر فیزیولوژی انسان مشغول هست.

پژوهش‌های جانسن سبب شد که او پشتیبان بی‌چون و چرای نگاه مضر بودن امواج الکترومغناطیس باشد که با معیارهای ایمنی موجود که فقط بر مبنای اثرات حرارتی هست، به اندازه کافی حافظ سلامت عمومی نیست.
جانسون در مقاله جدید خود، نتایج ده‌ها مطالعه پژوهشی را با موضوع اثرات امواج الکترومغناطیس بر سامانه دفاعی بدن بررسی کرده هست.

امواج الکترومغناطیس مانند آلرژی‌زاها در عملکرد سامانه دفاعی بدن اختلال ایجاد می‌کند و سبب فرامطالعهپاسخ‌های آلرژیک و التهابی در بدن خواهد شد.

جانسن امیدوار هست که این مقاله، در کنار گزارش‌هایی که در سال 1386 / 2007 از شناسایی تاثیرات مضر فناوری‌های وایرلس (بیسیم) منتشر شد، باعث شود که قانون‌گذاران حدود ایمنی عمومی جدیدی را وضع نمايند و توسعه فناوری‌های آزمون‌نشده را محدود نمايند.
جانسون در فرمودگو با پایگاه اینترنتی فیزاورگ می‌گوید: «این مقاله به آژیر خطر شدیدی می‌ماند که واکنش‌هایی را دربرخواهد داشت.

برای مثال، پارلمان اروپا در 13 شهریور 1387 تایید کرد که میزان قرارگرفتن در برابر پرتوها را باید با شرایط بیولوژیکی سنجید، نه میزان اثرات گرمایی.

همچنین گزارشی از پارلمان اروپا در 5 اسفند 1387، به تحقیق در مورد بازه قرارگیری در برابر پرتوها می‌پردازد.
در نقل حاضر، جانسون توضیح داده هست که سامانه دفاعی بدن چگونه در برابر دشمنان شناخته شده خودش مقابله کند، ولی در برابر آلرژی الکترومغناطیسی که در اثر عواملی چون سیگنال‌های تلویزیون، امواج رادیویی و ماکروویو تلفن همراه یا وای‌فای، سیگنال‌های رادار، پرتوهای ایکس، پرتوزایی مصنوعی و مانند این‌ها که در 100 سال اخیر مورد هستفاده بشر برنامه گرفته، ناتوان هست.

سامانه دفاعی ما زیر اثر پرتوافشانی خورشید و میدان مغناطیسی ثابت زمین رشد پیدا کرده، ولی نه زیر امواج الکترومغناطیسی که در دیگر فرکانس‌ها یا پالس‌های مغناطیسی و ماکروویو برای مثال گوشی‌های همراه، تولید شده‌اند.
پادگن‌ها (اونتی‌ژن‌ها) گونه‌هایی هستند که باعث می‌شود سامانه دفاعی بیش از حد واکنش نشان بدهد و به همین خاطر، سامانه دفاعی بافت‌های محلی و کل بدن را کامل تخریب کند.

مثل واکنش‌های حساسیت شدیدی که می‌تواند با آشفتگی‌های محیطی اتفاق می‌افتد.
ازاونجاکه این آشفتگی‌های محیطی‌ به اندازه کافی کوچک هست، به سامانه دفاعی راه می یابند؛ درست شبیه به غبارها و مواد مخدر که می‌توانند از مجراهای تنفسی یا از محل خاصی وارد شوند.

دستگاه‌های الکترونیکی مختلفی که امواج الکترومغناطیس ساطع می‌نمايند از لحاظ میزان شدت، فرکانس و الگو با هم متفاوتند.

اگرچه برخی مطالعات، برای مثال ارتباطاتی بین خطوط انتقال برق و سرطان خون یا تومورهای مغزی و گوشی‌های همراه را نشان می‌دهند، برخی مطالعات نیز نشان می‌دهند که مکانیزم زیست‌شناختی که موجب پیدایش این بیماری‌ها باشد، پیدا نشده هست.
همان‌طور که جانسون هستدلال می‌کند، در بسیاری از مطالعات فرض می‌شود که تنها سازوکار زیست‌شناختی که اثرات نامطلوب دارد، حرارت بیش از حد سلول‌ها و بافت‌ها هست، هر چند که جانسون به اثرات غیر حرارتی همچون امواج الکترومغناطیسی که سبب واکنش پادگن‌ها در سامانه دفاعی می‌شود، نگاه می‌کند.

اثری که به خصوص در پرتودهی‌های طولانی مدت پیش از گرم شدن قابل شناسایی هست.
برخی امت مدعی‌اند که نشانه‌های ذهنی و عینی دستگاه‌های الکترونیکی باعث رنجش اونها می‌شود.

جانسون می‌گوید: حساسیت شدید الکترومغناطیسی (EHS) روی 3 تا 10 % کل جمعیت تاثیرگذار هست و در اغلب موارد، منجر به از دست دادن بازدهی کاری و حتی موقعيت‌های شغلی‌شان می‌شود.

امتی که مدعی اثرات نامطلوب نمایشگرهای رایانه‌ها یا گوشی‌های همراه روی پوستشان هستند، ممکن هست که به درستی واکنش اجتناب‌آمیزی نسبت به پرتوافشانی داشته باشند.
پوست دارای سلول‌های برجی هست که به واکنش در برابر پرتوافشانی همچون رادیواکتیویته، پرتوی ایکس و نور فرابنفش شناخته شده‌اند.

مطالعات نشان می‌دهد در نمونه‌های پوست امتی که حساسیت شدیدی به امواج الکترومغناطیس دارند، پس از قرارگیری در معرض پرتوافشانی، تعداد بیشتری از سلول‌های برجی که در قسمت بالایی غشای میانی پوست برنامه داشتند، به لایه‌های دیگری که به طور معمول دارای سلول‌های برجی نیستند، نفوذ کردند.
امواج الکترومغناطیسی همچنین ممکن هست که سبب «دیگرانولیت» شدن سلول‌های برجی شوند که باعث آزاد شدن مواد سوزشی و احساس درد و خارش در افراد با حساسیت شدید می‌شود.

در مطالعات نظری پیشین، جانسن مدلی را در چگونگی تکثیر سلول‌های برجی (ماستوسیتوسیس) ارائه کرده بود که می‌توانست حساسیت به امواج الکترومغناطیس را توضیح دهد.

همانند واکنش‌های آلرژیک، امواج الکترومغناطیسی به گونه‌ای دیگر روی انسان تاثیر گذاشته هست، به نحوی که به علت تغییرات در ساختار ژنتیکی، عملکرد سامانه دفاعی دچار تغییر می‌شد.
بحث جانسون این هست که پژوهش‌های بیشتری لازم انجام شود تا سازوکار میزان تخریب غیرحرارتی امواج الکترومغناطیس بر بدن انسان مشخص شود و تحقیقات روی جواب سامانه دفاعی به صورت خاص می‌تواند منجر به کشف سازوکار ویژه تخریب زیست‌شناختی شود.
با توجه به اینکه تخمین زده می‌شود صدهاهزار نفر حساسیت شدید به امواج الکترومغناطیسی دارند، کار بسیار سخت هست؛ بخصوص این موضوع که چگونه می‌توان امت را در برابر این اختلال تطبیق داد.

جانسون همچنین اضافه کرد: فهمیدن اثرات زیست‌شناختی امواج الکترومغناطیسی در رابطه با هزینه‌های بهداشت عمومی آینده، اثرات اقتصادی نیز در پی خواهد داشت.
جانسون همچنین اعتقاد دارد که اگر این امواج برای کسی ضرری نداشته باشد، ایجاد محدودیت برای در معرض قرارگرفتن اونها به کسی آسیب نمی‌زند و فقط کمی از آزادی موجود در پرتوافشانی‌های مختلف می‌کاهد و باید ببینیم که برای ما آزادی امت در هستفاده از فناوری‌های بیسیم بیشتر اهمیت دارد یا سلامتشان.


67:

لطف کن منبع خبر بالایی رو هم برام بزار
ممنونم ازت داداشی

68:

قابل توجه دوستانی که گوش حساسی دارن:

برترین ها تو نوکیا در حال حاظر و موجود در بازار و در دسترس عموم به ترتیب:
6600i
6700slide
ان95

69:

خطرات هستفاده از موبایل کارشناس برنامه : دکتر مصطفی برهانی

به نظر می رسد که تولید نمايندگان تلفن همراه امروزه یک وضعیتی مشابه وضعیت تولید نماينده های سیگار را در دهه 1950 میلادی دارند .

در اون وقت وقتی که اولین مطالعه در سال 1935 در مورد مصرف سیگار و ارتباط مصرف سیگار با سرطان بخصوص سرطان ریه مشخص شد ، تولید نمايندگان سیگار این قضیه را منکر شدند و شرکت های تولید نماينده موبایل تمرکز خود را بیشتر روی بازارهای جدید بخصوص کودکان در آمریکا و عموم امت در آسیا بخصوص چین و هند برنامه دادند و هیچ یک از تولید نمايندگان تلفن همراه هیچ پاسخی برای مطالعاتی که خطر تشعشع امواج الکترو مغناطیسی ناشی از موبایل را نشان دادند تا کنون ارائه نکردند .

البته بنابر نظر فعلی ساوقت غذا و داروی آمریکا تلفن های همراه نه خطر قابل توجهی برای سلامتی انسان دارند و نه زیان آور هستند و این باعث شده که تولید نمايندگان تلفن همراه نسبت به این قضیه بی تفاوت باشند .تشعشع امواج از موبایل دو نوع هست .

یکی وقتی که فرد می خواهد ارتباط بربرنامه کند که در این حالت امواج بصورت دایره ای و در تمام جهات از تلفن همراه منتشر می شود و دیگری وقتی که فرد تماس تلفنی بربرنامه می کند که در این حالت شخص دیگری به فرد زنگ می زند و در این حالت از نزدیکترین اونتن امواج روی گوشی متمرکز می شود .

البته تلفن همراه دارای یک تشعشع پایه هم هست .

یعنی در وقتی که هیچ گونه مخابره ای انجام نمی شود امواج رادیویی پایه وجود دارد که مقدار اون در مقایسه با حالت برقراری تماس بسیار کم هست .مقداری از امواج و تشعشع فرکانس رادیویی که توسط بدن جذب می شود را در حقیقت سرعت جذب ویژه یا fir می گویند و بر پايه واحد وات بر کیلوگرم بیان می شود و برابر قوانین ایالات متحده مقدار اون برای تلفن همراه باید زیر 06 / 1 وات به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن باشد و میزان تشعشع فرکانس رادیویی یا همان sar به فرکانسی که موبایل با اون کار می کند و همچنین اندازه بدن فردی که با موبایل کار می کند بستگی دارد .

بطور کلی هرچه مقدار از امواج و تشعشع فرکانس رادیویی و تلفن همراه بالاتر باشد یعنی هر چه مقدار sar تلفن همراه بالاتر باشد بدن در معرض اشعه بیشتری برنامه دارد و برعکس اون نیز صادق هست که هر چه میزان sar کمتر باشد گوشی کم خطر تر خواهد بود .

اصولاً گوشی های قدیمی تر sar بالاتری دارند .

البته در اینجا ممکن هست که ما سوالی در ذهنشان ایجاد شود که این sar را چطور ما می توانیم تعیین کنیم و کجا می توانیم بدست بیاوریم .
تشعشع فرکانس رادیویی از موبایل ممکن هست که در مواردی متعددی زیاد شود .

اولین مورد تعمیر و یا دستکاری نرم افزاری گوشی توسط مراکز یا افراد غیرمجاز هست .

در این مورد تشعشع ممکن هست که بیشتر شود .

دومین مورد هستفاده از گوشی های قفل شکسته هست .گوشی های قفل شکسته در حقیقت در بسیاری از کشورها شماره تلفن همراه با یک دستگاه گوشی ارائه می شود و جالب هم همین هست که خرید این مجموعه با هم ارزانتر از خرید خط و گوشی بصورت تنهایی هست .

البته شرکت فروشنده با شرکت فروشنده گوشی برنامه داد می بندند به این عنوان که گوشی تنها با سیم کارت این شرکت کار کند و مصرف نماينده را در حقیقت مجبور می کند تا از سیم کارت اون شرکت ها هستفاده کند .

تا این جا تنها با یک شیوه بازاریابی و تبلیغات طرف هستیم .

اما تعدادی از افراد سود جو از این روش سوء هستفاده می نمايند و با خرید این مجموعه نسبت به بازکردن قفل نرم افزاری روی گوشی اقدام می نمايند و این گوشی قفل شکسته را با گارانتی جعلی به فروش می رسانند و این دستگاهها به خاطر تنظیمات اولیه که به شبکه خاصی اختصاص دارد نمی تواند با شبکه موبایل اون کشور به خوبی هماهنگ شود و در نتیجه مقدار تشعشع فرکانس رادیویی اون ها با گوشی اولیه ممکن هست که متفاوت وضررش بیشتر باشد .سومین مورد هستفاده از گوشی های پروتوتایپ هست .

در حقیقت قبل از ارائه نسخه اصلی گوشی مدل های اولیه اون به تعداد محدود برای تست نماينده های خاصی فرستاده می شود .

این گوشی ها در حقیقت مثل نسخه آلفا و بتای ویندوز هست که دارای عیب هایی هست و در حقیقت رفع نشدند و وقتی که یک کاربر ندانسته این گوشی را می خرد با اشکالات فراوانی ممکن هست برخورد کند و از همه بدتر هم مقدار تشعشع این گوشی ها هست که بسیار بیشتر از حد طبیعی هست .چهارمین مورد هستفاده از گوشی های غیر اصل هست .

مقدار تشعشع فرکانس رادیویی این گوشی ها از طرف شرکت سازنده برای گوشی های اصل فراخوان شده و گوشی های متفرقه و قاچاق به طورمطمئن و یقین sar اون متفاوت خواهد بود .پنجمین مورد هستفاده از گوشی های جمع شده یا اسمبل هست .

بعضی اوقات افراد سودجو گوشی های معروف به هستوک را که هر کدام نقص و عیب خاصی را دارند جمع می نمايند و به قیمت بسیار پایین خریداری می نمايند و بعد با ترکیب اجزاء چند گوشی یک گوشی جدید جمع می نمايند و اسمبل می نمايند که sar این گوشی ها با مقدار فراخوان شده از طرف شرکت سازنده فرق خواهد کرد .میزان تشعشع از یک اونتن به فرکانس اون و نوع اون تشعشع بستگی دارد و بر پايه وات بر متر مربع اندازه گیری می شود .

فرکانس های مورد هستفاده ومیزان انرژی اون معمولاً 900 مگاهرتز هست که 5 / 4 وات بر متر مربع انرژی وارد می کند و 1800 مگاهرتز که 9 وات بر متر مربع و 2100 مگاهرتز که 10 وات بر مترمربع هست .

انتخاب فرکانس به نوع تاسیسات اون اپراتور تلفن همراه بستگی دارد .

اونتن ها بسته به مسافتی که پوشش می دهند به سه نوع مایکروسل که نوع اصلی هست و تا حدود 35 کیلومتر را پوشش می دهد .

میکروسل که برای بهبود وضعیت تماس در منطقه ای که تعداد تماس ها در اون بالا هست هستفاده می شود مثل فرودگاه ها و یا مراکز خرید بزرگ و تا چند صد متر محدوده اونها هست و پیکاسل که مناسب برای ساختمان هاست و مثلاً برای پوشش یک طبقه خاص در یک ساختمان به کار می رود .

میزان تشعشع از یک اونتن بسیار بیشتر از یک گوشی موبایل هست ولی نکته ای که وجود دارد این هست که میزان دریافت تشعشع از تلفن همراه توسط انسان بیشتر هست چون تلفن همراه نزدیک بدن برنامه می گیرد و تشعشع بیشتری به بدن وارد می کند .

ساوقت جهانی بهداشت توصیه می کند که برای اونتن هایی که بر روی پشت بام نصب می شوند حتما ًمحافظ کار گذاشته شود .

امواج رادیویی برخلاف اشعه ایکس و گاما سبب یونازیسیون بافت ها نمی شوند و در حقیقت باعث نمی شوند که بافت ها تبدیل به یون شوند ولی مقدار زیادی از اون ها می تواند سبب گرم شدن بافت ها شود .

دو عضو در بدن هست که به علت نداشتن عروق خونی کافی و در نتیجه نداشتن گردش خون برای انتقال گرما به این افزایش دما و گرم شدن بدن بسیار حساس هستند .

یکی چشم ها و دیگری بیضه ها هستند .

تلفن همراه در طول موج رادیویی با انرژی کمتر از یک وات کار می نمايند ولی نکته مهم این هست که اونتن داخل تلفن همراه بسیار نزدیک سر برنامه دارد و طی دهه گذشته مطالعات بسیار زیادی صورت گرفت که اکثراً هم نشان دهنده خطراتی از سوی موبایل برای انسان بوده ، مطالعات بسیار زیادی صورت گرفته یک مطالعه ای در سال 2000 انجام شده که نشان داده تلفن همراه می تواند سبب تومورهای مغزی و سرطان شود و در سال 2005 نیز یک تیم تحقیقاتی مطالعاتی را انجام دادند و نتایج مطالعاتشان نشان داد که افرادی که به مدت طولانی از تلفن همراه هستفاده می نمايند ممکن هست به سر درد و فراموشی و تحریک پذیری و کاهش رفلکس ها دچار شوند .

ویک مطالعه دیگری هم که صورت گرفت نشان داد که هستفاده از تلفن همراه به مدت 10 سال ممکن هست که خطر بروز تومور عصب شنوایی را تا سه برابر زیاد کند و در سال 2006 هم دانشمندان آمریکایی هشدار دادند که اسپرم مردانی که در روز بیش از 4 ساعت از تلفن همراه هستفاده می نمايند ممکن هست آسیب ببیند و اینها ممکن هست که منجر به نازایی فرد بشود و یک مطالعه نیز در سوئد هم انجام شده که در حقیقت یکی از بزرگترین مطالعاتی بود که تا کنون انجام شده و نتایج مطالعات نشان داد که هستفاده نمايندگان طولانی مدت از تلفن همراه در معرض بیشتری از تومورهای مغزی هستند .

البته یکسری مطالعات دیگری هم انجام شده که مثلاً در دانمارک یک مطالعه ای انجام شد که هیچ رابطه ای بین هستفاده از تلفن همراه و سرطان را نشان نداد .در حقیقت جواب این سوال را شاید این طور بتوانیم بیان کنیم که برای تاثیر تشعشع بر سلامتی وقت طولانی لازم هست و هنوز در حقیقت ما برای نتیجه گیری قطعی در باره حتی مواد شیمیایی بر سلامتی انسان به قطعیت نرسیدیم و دچار مشکل هستیم ولی این موضوع درباره تشعشع امواج الکترومغناطیسی و تاثیر امواج بر سلامتی بسیار پیچیده تر هست .

این امواج قابل مشاهده نیستند و اثبات تاثیر اون ها در ایجاد تومور و سرطان و یا آلرژی و حساسیت ما نمی توانیم این را جدا از تاثیر دیگر فاکتورهای محیطی بررسی کنیم و بسیار مشکل هست .منبع :
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

70:

از زحمات بی شائبه این دوستمون نهایت تشکر رو داریم
ولی کاشکی این تایپک کلی میشد و برای همه برند ها بود چون نوشته های دوست عزیزم، جنبه عمومیت دارد

71:


72:

دوست من این تاپیک برای همه برند ها هست دوستان هکاری نمینمايند عزیز م
کسی همکاری نمیکنه

73:

% تشعشعات انواع گوشی های موبايل

% تشعشعات انواع گوشی های موبايل سونی اریکسون
در ليست های زير ميتونين % امواج راديايشانی که توسط گوشی های مختلف توليد ميشه رو ببينين
که به Sar Level معروفه..هرچی اين % کمتر باشه نشون دهنده سالم تر بودن اون گوشی برای انسانه
---
Sony ericsson:

cell phone Sar level

J300a 1.12
K700i 1.03
K750i 0.66
P800 0.64
P900 1.36
P910 1.5
S710a 0.88
T200 0.37
T206 1.28
T226 1.18
T237 1.18
T300 0.43
T306 0.75
T310 0.57
T316 0.75
T608 1.46
T610 1.21
T616 1.16
W600i 1.26
W800i 0.57
W810i 1.04
Z500a 1.45
Z520a 1.47
Z600 0.31

% تشعشعات انواع گوشی های موبايل نوکیا

:
Sar level cell phone

3100 0.98
3300 0.87
5170 1.49
6061 0.77
6101 0.68
6170 0.61
6230 0.59
6236i 1.24
6600 0.50
6610 0.45
6682 0.82
6800 1.20
7210 0.45
7270 0.46
7610 0.55
8800 0.46
9300 0.24
N-Gage 0.37
N90 0.22در انتها لا‌زم به ذکر هست که در شرایط آزمایشگاهی حساسیت و قدرت‌گیرندگی بسیاری از گوشی‌ها با یکدیگر برابر هست.

در حالی که کاربران بر قدرت بیشتر بعضی از گوشی‌ها پافشاری می‌نمايند.

غیر از تفاوت کارخانه‌ها به نظر می‌رسد مقداری از باورها نیز به تلقین‌ها و شایعات کاربران برمی‌گرد

SAR که مخفف Specific Absorption Rate هست مقدار فرکانس راديايشاني جذب شده توسط بدن رو نشون ميده.

واحد SAR وات بر کيلوگرم(Watt/kg) هست که نشون ميده در هر ثانيه چند ژول انرژي توسط يک کيلوگرم از بدن شما جذب ميشه.اتحاديه ي اروپا و آمريکا براي SAR گوشي هاي موبايل حداکثري رو تعيين کردند و توليدنمايندگان گوشي رو مجاب به در نظر گرفتن اونها کردن تا آسيبي که به هستفاده نمايندگان گوشي ها ميرسه کاهش پيدا کنه.

اتحاديه ي اروپا حداکثر SAR مجاز رو ۲ وات بر کيلوگرم و امريکا ۱.۶ وات بر کيلوگرم تعيين کردند.واضح هست که هر چه SAR Level يک گوشي کمتر باشه براي سلامت کاربر اون گوشي مفيدتر هست.

نکته ای رو که باید به این مطلب اضافه کنم اینکه مقدار این ثابت برای قسمتهای مختلف بدن انسان متفاوت هست ...

مثلا در مورد گوشی W800 سونی اریکسون مقدار تاثیر این امواج بر روی سر و مغز انسان چیزی تقریب به 0.55 هست در حالیکه این تاثیر بر روی بدن (به جز سر ) برابر با 0.87 هست ...

---------- Post added at 08:22 AM ---------- Previous post was at 08:20 AM ----------

در انتها لا‌زم به ذکر هست که در شرایط آزمایشگاهی حساسیت و قدرت‌گیرندگی بسیاری از گوشی‌ها با یکدیگر برابر هست.

در حالی که کاربران بر قدرت بیشتر بعضی از گوشی‌ها پافشاری می‌نمايند.

غیر از تفاوت کارخانه‌ها به نظر می‌رسد مقداری از باورها نیز به تلقین‌ها و شایعات کاربران برمی‌گرد

لازم میبینم دوباره این مطلب رو یاد آوری کنم که مقدار SAR level ربطی به قدرت اونتن دهی گوشی موبایل از اون لحاظی که شما فکر میکنید نداره ...

بلکه این ثابت همونطور که در تعریف بالا به اون اشاره کردم مربوط به سلامت انسان در حین مکالمه و در حالت Standby بودن گوشی هست ...


در اواخر سال 1997 و ابتدای 1998 گوشی‌های جدید به بازار آمدند که با توان کمتر، امکان هستفاده طولا‌نی را به کاربران می‌دادند.

در سال 1999 اکثر سازندگان قدرت فرستنده‌های نصب شده را تا حد معمول کاهش دادند.
با تصویب SAR (قدرت جذبی اختصاصی) که به‌طور مستقیم با توان دستگاه ارتباط داشت، این محدودیت‌ها بیشتر شد.
SAR نشان می‌دهد که چه مقدار اشعه به وسیله بدن جذب شده هست.

تا سال 2001 این عدد نسبتاً بزرگ بود.

به طور مثال در انگستان ده وات به کیلوگرم بود.

در اون وقت گوشی‌ها بسیار کمتر از این مقدار تشعشع داشتند.

به تدریج این عدد کاهش یافت و قوانین سخت‌تری برای اون وضع شد.

به طوری ‌که اگر سازنده‌ای مقدار SAR موردنظر را به‌دست نیاورده باشد، نمی‌تواند در ایالا‌ت متحده و اروپا فعالیت نماید.

در اروپا حداکثر میزان مجاز SAR، دو و در هسترالیا و ایالا‌ت متحده عدد 6‌/‌‌1 هست.

مسلما هر چه میزان SAR کمتر باشد، دستگاه کم‌خطرتر خواهد بود.با کاهش SAR قدرت فرستندگی گوشی‌های موبایل کاهش یافت.

اما با پوشش بهتر دکل‌های فرستنده و بهبود سخت‌افزار و نرم‌افزار مشکل خاصی پیش نیامد.

در کنار این موضوع هستفاده از یک پلتفرم برای چندین مدل پیش آمد.

به‌طور مثال 6610/6100/7210 و 7250 به‌طور کامل از سخت‌افزار و نرم‌افزار یکسانی برخوردارند.

در نتیجه مقایسه قدرت این دستگاه‌ها بی‌معنی هست.

این یکسان شدن سخت‌افزاری و نرم‌افزاری اجازه دسته بندی بهتر را نیز داده هست.

به‌طور مثال دستگاه‌های فوق جزء سری چهل به‌حساب می‌آیند.

دوستی از من پرسید که با همه این اوصاف، گوشی‌ها در عمل به‌صورت یکنواخت کار نمی‌نمايند و حتی اگر در یک گروه برنامه داشته باشند، بعضی بهتر و بعضی ضعیف‌تر عمل می‌نمایند.

برای جواب به این مسئله به این نکته توجه نمایید که هر گوشی، نرم‌افزار مخصوصی برای کار با شبکه دارد و تنظیمات اون به‌طور پیش‌فرض توسط کارخانه صورت گرفته هست تا با اکثر شبکه‌ها به خوبی کار کند.

ممکن هست شبکه مورد نظر شما به‌طور کامل با این تنظیمات هماهنگ نباشد یا گوشی برای کار با یک شبکه خاص تنظیم شده باشد و یا این‌که نسخه نرم‌افزاری که تنظیمات بهتر را شامل می‌شود روی گوشی موردنظر نصب نباشد.مشکل وقتی بیشتر می‌شود که برخی افراد بدون دانش و لوازم مناسب نسبت به دستکاری در نرم‌افزار گوشی اقدام می‌نمایند.

در این مورد دستگاه کار خواهد کرد.

اما مشکلا‌تی مانند پرش اونتن، قطع مکالمه و اکوی صدا ایجاد می‌شوند.

این عیوب اغلب در دستگاه‌هایی که قفل اون‌ها بازگشایی شده‌است دیده می‌شود.مطمئنا می‌خواهید بدانید که موبایل قفل شده چیست؟ در بسیاری از کشورها شماره تلفن، همراه با یک‌دستگاه گوشی ارائه می‌شود.

یعنی خط و گوشی با یکدیگر فروخته می‌شود و جالب این‌که خرید این مجموعه با‌هم ارزان‌تر از خرید خط و سیم کارت به صورت جداگانه هست.

البته شرکت فروشنده مانند Vodafone با شرکت فروشنده گوشی مانند نوکیا قراردادی می‌بندد و به این عنوان که گوشی تنها با سیم کارت این شرکت کار نماید، شما را مجبور می‌کند تا از سیم‌کارت شرکت اون‌ها هستفاده نمایید تا اینجا که تنها با یک شیوه بازاریابی و تبلیغات طرف هستیم.اما تعدادی افراد سودجو از این روش سوءاستفاده می‌نمايند.

اون‌ها با خرید این مجموعه نسبت به باز کردن قفل نرم‌افزاری روی گوشی اقدام می‌نمايند و سپس این گوشی قفل شکسته را در بازار کشورهایی مانند ایران با گارانتی جعلی به فروش می‌رسانند.

این دستگاه‌ها به خاطر تنظیمات اولیه که به شبکه خاصی اختصاص دارد نمی‌توانند با شبکه موبایل ایران به خوبی هماهنگ باشند و در نتیجه سر کاربر بیچاره کلا‌ه می‌رود.

هنگامی که کاربر برای گارانتی این گوشی‌ها مراجعه نماید در جواب به او فرموده‌می‌شود که ایراد از شبکه هست و گوشی سالم هست!

گروه دومی که برای مصرف‌نمايندگان مشکل‌‌آفرین هستند، گوشی‌های Prototype هستند.

مسلما شما با ویندوزهای ویستای موجود در بازار ایران برخورد کرده‌اید که تماما نسخه آلفا و بتا می‌باشند.

این مسئله در مورد گوشی‌ها نیز صادق هست.

قبل از ارائه نسخه اصلی گوشی مدل‌های اولیه اون به تعداد محدود برای تست‌نماينده‌های خاصی فرستاده می‌شود.

این گوشی‌ها مانند نسخه آلفا و بتای ویندوز دارای عیوبی هستند که رفع نشده‌اند.

وقتی یک کاربر ندانسته این گوشی را می‌خرد، با اشکالا‌ت فراوانی برخورد می‌نماید و از همه بدتر مقدار SAR این گوشی‌ها بسیار بیشتر از حد طبیعی هست.

جالب این‌که از این گروه نیز در بازار ایران وجود دارد.


نکته دیگری که باید به اون توجه کنید علا‌مت مقدار سیگنال روی صفحه نمایش هست.

مراقب باشید که این علا‌مت شما را گمراه نکند.

زیرا گوشی شما هر چند وقت یک‌بار (این وقت بستگی به مدل و کارخانه سازنده دارد) با ارسال سیگنالی به دکل اصلی و دریافت جواب اون وجود پوشش شبکه و قدرت اون را نمایش دهد.

گاهی این علا‌مت‌ها می‌تواند روی صفحه باشند ولی از پوشش شبکه خبری نباشد.

برای امتحان این مسئله در حالی‌که گوشی خود را در دست دارید به یک پارکینگ یا داخل ایستگاه مترو بروید و سعی کنید شماره‌گیری کنید.

در محلی خواهید دید که قادر به شماره‌گیری نیستید.

ولی هنوز روی صفحه نمایشگر پوشش شبکه نشان داده‌می‌شود.

توجه داشته باشید که پوشیده شدن اونتن با دست و یا نزدیکی وسایل و قطعات فلزی به گوشی باعث افت سیگنال و خالی شدن سریع‌تر باتری گوشی می‌شود.موفق باشید ..

74:

% تشعشعات انواع گوشی های موبايل سونی اریکسون
در ليست های زير ميتونين % امواج راديايشانی که توسط گوشی های مختلف توليد ميشه رو ببينين
که به Sar Level معروفه..هرچی اين % کمتر باشه نشون دهنده سالم تر بودن اون گوشی برای انسانه...


Sony Ericsson A1228C 1.34
Sony Ericsson A1228D, LX, di 1.35
Sony Ericsson A3618 1.43
Sony Ericsson C902 1.34
Sony Ericsson CMD J6 0.80
Sony Ericsson CMD J70 0.86
Sony Ericsson CM-M1300 1.16
Sony Ericsson DH-668 1.32
Sony Ericsson F500i 0.82
Sony Ericsson J100, J100i 0.96
Sony Ericsson J200i 0.69
Sony Ericsson J220i 0.89
Sony Ericsson J230, J230i 0.98
Sony Ericsson J300a 1.12
Sony Ericsson J300i 1.02
Sony Ericsson K300i 1.52 0.96
Sony Ericsson K310i 1.52 0.96
Sony Ericsson K500i 1.52
Sony Ericsson K508i 0.54
Sony Ericsson K510i 0.88
Sony Ericsson K530i 1.17
Sony Ericsson K550i 1.37 1.25
Sony Ericsson K600i 0.50
Sony Ericsson K608i 0.78
Sony Ericsson K610i 1.01
Sony Ericsson K660 1.15
Sony Ericsson K700 1.39 0.48
Sony Ericsson K700i 1.39 0.48
Sony Ericsson K750i 0.99
Sony Ericsson K770i 1.69
Sony Ericsson K800i N/A 0.58
Sony Ericsson K810i 0.77 1.15
Sony Ericsson K850i V3 0.76 1.14
Sony Ericsson M600i 1.15
Sony Ericsson Mylo
From the Sony manual " This equipment has very low levels of RF energy that it is deemed to comply without testing of specific absorption rate (SAR)"


??? ???
Sony Ericsson P1, P1i 1.11 0.56
Sony Ericsson P800 1.07
Sony Ericsson P900 1.01
Sony Ericsson P910i 1.50
Sony Ericsson P910a 1.50
Sony Ericsson P990i 0.78 0.78
Sony Ericsson S500i 0.77 1.35
Sony Ericsson S700i 0.42 0.73
Sony Ericsson S710, S710a 0.88 0.70
Sony Ericsson T19LX 1.40
Sony Ericsson T28 1.49 1.27
Sony Ericsson T39 0.9
Sony Ericsson T61z 0.92
Sony Ericsson T68 0.74
Sony Ericsson T68i 0.58
Sony Ericsson T100 1.30
Sony Ericsson T102 1.30
Sony Ericsson T105 1.17
Sony Ericsson T200 0.92
Sony Ericsson T226 1.18
Sony Ericsson T230 1.23
Sony Ericsson T237 1.18
Sony Ericsson T250i 0.83
Sony Ericsson T290a 1.18 0.75
Sony Ericsson T290i 1.23 0.74
Sony Ericsson T300 1.20
Sony Ericsson T608 1.46
Sony Ericsson T610 1.21
Sony Ericsson T616 1.16
Sony Ericsson T628 0.88
Sony Ericsson T630 0.83
Sony Ericsson T637 1.41
Sony Ericsson T650i 1.45 1.80
Sony Ericsson V600i 1.62
Sony Ericsson V610i 1.31
Sony Ericsson V630i 1.25
Sony Ericsson V800 1.05
Sony Ericsson W200 1.19
Sony Ericsson W300i 1.42
Sony Ericsson W550i 1.09 0.77
Sony Ericsson W580, W580i 1.26 0.74
Sony Ericsson W600i 1.26
Sony Ericsson W610 1.27
Sony Ericsson W660i 1.27
Sony Ericsson W700i 0.78
Sony Ericsson W800i 1.26
Sony Ericsson W810i 1.04 0.99
Sony Ericsson W880i 1.47 1.45
Sony Ericsson W900i 0.44 0.70
Sony Ericsson W910i 0.90
Sony Ericsson Z200 1.37
Sony Ericsson Z300a 1.43 0.90
Sony Ericsson Z300i 0.75
Sony Ericsson Z310i 0.96
Sony Ericsson Z500a 1.45
Sony Ericsson Z520a, Z520i 1.48 0.38
Sony Ericsson Z530i 0.88
Sony Ericsson Z550a 1.02
Sony Ericsson Z600 0.84 0.16
Sony Ericsson Z610i 1.32
Sony Ericsson Z710i 0.87
Sony Ericsson Z750i 1.48 1.04
Sony Ericsson Z770i 0.44
Sony Ericsson Z800i/RIGHT]

75:

ابی جون برا wave chande?

76:


77:

منظور شما این گوشیه
برای پیدا کردن سار گوشی سامسونگ به لینک زیر مراجعه کنید .

کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
GT-S8500
This phone meets European Union (EU) requirements concerning exposure to radio waves.

Your mobile phone is a radio transmitter and receiver.

It is designed and manufactured so as not to exceed the limits for exposure to radio-frequency (RF) energy, as recommended by the EU Council.

These limits are part of comprehensive guidelines and establish permitted levels of RF energy for the general population.

The guidelines were developed by independent scientific organizations through the periodic and thorough evaluation of scientific studies.

The limits include a substantial safety margin designed to ensure the safety of all persons, regardless of age and health.The exposure standard for mobile phones employs a unit of measurement known as SAR (Specific Absorption Rate).

The SAR limit recommended by the EU Council is 2.0 W/kg.*

The highest SAR value for this model phone was0.988 W/kg.


78:


79:

استاندارد نرخ جذب اشعه موبایل در ایران 6/1 هست!!

استاندارد نرخ جذب اشعه گوشی موبایل در ایران 6/1 هست به نقل پایگاه اطلاع رسانی GsmAria ، مدیر هستانداردها و تائید نمونه ساوقت تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)فرمود: هستاندارد SAR یا نرخ جذب اشعه گوشی‌های تلفن همراه در ایران 6/1 وات به ازای کیلوگرم تعیین شده هست.به نقل از ایرنا ، "غلامرضا خاکسار" ، ضمن تاکید بر لزوم رعایت SAR مجاز توسط شرکت‌های تولیدنماينده و واردنماينده گوشی تلفن همراه و سایر دستگاه‌های رادیویی فرمود: میزان جذب امواج گوشی‌های همراه به طور مرتب اندازه‌گیری می‌شود و اگر شاخص SAR گوشی بیشتر از حد هستاندارد باشد مجوز تولید و واردات صادر نمی‌شود.وی اضافه کرد: انرژی تشعشعات دستگاه‌های رادیویی توسط بافت‌های بدن قابل جذب بوده و در صورتی که مقدار اون از حدود معینی بیشتر شود ممکن هست سبب وارد آمدن صدمه به بافت‌ های در معرض تشعشع مانند گوش و مغز شود.خاکسار ادامه داد: براین پايه در ایران سختگیرانه ترین هستاندارد در این خصوص اعمال می‌شود در حالی‌که رقم هستاندارد SAR یا میزان جذب اشعه گوشی تلفن همراه در برخی کشورها 2 وات بر کیلوگرم تعیین شده ولی در ایران کمترین و مطمئن ترین رقم که 6/1 هست ، بعنوان هستاندارد معرفی شده هست.مدیر هستاندارد و تایید نمونه ساوقت تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مورد نحوه بررسی گوشی‌های قاچاق که از مبادی غیررسمی وارد کشور می‌شوند، فراخوان نمود: علاوه بر مبادی ورودی و مراکز تولید، بازار و مراکز توزیع نیز توسط ناظرین ساوقت پایش می‌شود.


خاکسار اضافه کرد: ناظرین ساوقت تنظیم مقررات ضابط قضایی نیز هستند و هر جا که لازم باشد با موارد غیراستاندارد برخورد می‌نمايند.وی اضافه کرد: علاوه بر گوشی‌های تلفن همراه تمام اونتن‌های مخابراتی نیز به صورت مستمر با همکاری ساوقت انرژی اتمی و مدیریت طیف این ساوقت از نظر ایمنی و هستاندارد بودن تشعشات بررسی و آزمایش می‌شوند.


خاکسار با اشاره به لزوم تامین ایمنی تشعشی پرتوکاران و امت در مقابل اثرات مضر تشعشعات رادیویی ناشی از گوشی تلفن همراه و سایر دستگاه‌های رادیویی، فرمود: قوانین جامعی در خصوص حفاظت در برابر اشعه توسط مجلس و دولت مصوب شده که توسط دستگاه‌ها اجرا می‌شوند.
Sar يا Specific Absorption Rate چيست ؟!

که مخفف Specific Absorption Rate هست مقدار فرکانس رادیویی جذب شده توسط بدن رو نشون میده.

واحد SAR وات بر کیلوگرم(Watt/kg) هست که نشون میده در هر ثانیه چند ژول انرژی توسط یک کیلوگرم از بدن شما جذب میشه.


اتحادیه ی اروپا و آمریکا برای SAR گوشی های موبایل حداکثری رو تعیین کردند و تولیدنمايندگان گوشی رو مجاب به در نظر گرفتن اونها کردن تا آسیبی که به هستفاده نمايندگان گوشی ها میرسه کاهش پیدا کنه.

اتحادیه ی اروپا حداکثر SAR مجاز رو ۲ وات بر کیلوگرم و امریکا و هسترليا ۱.۶ وات بر کیلوگرم تعیین کردند .

مقدار SAR بر پايه نوع شبكه ، فاصله شما از دكل ها و هستفاده در داخل اتاق يا فضاي آزاد متغير هست .

بطور مثال اگر گوشي شما داراي SAR به مقدار 1.5 باشد ، دليل بر اين نيست كه هميشه گوشي با اين مقدار كار كند و ممكن هست در حالي كه شما در فضاي آزاد و نزديك دكل هستيد تا پايين تز از 0.5 هم برسد.در اواخر سال 1997 و ابتدای 1998 گوشی‌های جدید به بازار آمدند که با توان کمتر، امکان هستفاده طولا‌نی را به کاربران می‌دادند.

در سال 1999 اکثر سازندگان قدرت فرستنده‌های نصب شده را تا حد معمول کاهش دادند.

با تصویب SAR (قدرت جذبی اختصاصی) که به‌طور مستقیم با توان دستگاه ارتباط داشت، این محدودیت‌ها بیشتر شد.SAR تا سال 2001 این عدد نسبتاً بزرگي بود.

به طور مثال در انگستان ده وات به کیلوگرم بود.در اون وقت گوشی‌ها بسیار کمتر از این مقدار تشعشع داشتند و به تدریج این عدد کاهش یافت و قوانین سخت‌تری برای اون وضع شد.

به طوری ‌که اگر سازنده‌ای مقدار SAR موردنظر را به‌دست نیاورده باشد، نمی‌تواند در ایالا‌ت متحده و اروپا فعالیت نماید.با کاهش SAR قدرت فرستندگی گوشی‌های موبایل کاهش یافت.

اما با پوشش بهتر دکل‌های فرستنده و بهبود سخت‌افزار و نرم‌افزار مشکل خاصی پیش نیامد.


80:


81:

با تشکر از دوست خوبم ابراهیم جان ولی خواهشمندم تمام اخبار و اطلاعیه هاشونو با ذکر منبع بفرمایند

82:


83:

Manufacturer / Model number SAR rating
(1.6W/kg) SAR rating
(2.0W/kg)
Nokia 252 1.34
Nokia 252C 1.34
Nokia 252N 1.34
Nokia 282N 0.78
Nokia 282N 0.78
Nokia 918 1.17
Nokia 1100 0.77
Nokia 1108 0.67
Nokia 1110 1.21 0.85
Nokia 1112 1.21 0.85
Nokia 1220 1.20
Nokia 1221 1.19
Nokia 1260 1.16
Nokia 1600 0.82
Nokia 2100 0.84
Nokia 2112 CDMA 1.48 0.85
Nokia 2115i 1.20 0.75
Nokia 2116i 1.20
Nokia 2118 1.33 0.76
Nokia 2126 1.21 0.72
Nokia 2125, 2125i 1.21 0.72
Nokia 2128i 1.21
Nokia 2160 0.76
Nokia 2170 1.40
Nokia 2260 1.08
Nokia 2270 1.17
Nokia 2280 1.22
Nokia 2285 1.15
Nokia 2300 1.27
Nokia 2366i 1.30 0.87
Nokia 2600 1.00
Nokia 2610 1.10 0.68
Nokia 2626 1.04 0.63
Nokia 2630 1.04 0.63
Nokia 2610 1.10 0.68
Nokia 2650 0.54
Nokia 2651 0.87 0.87
Nokia 2855, 2855i 1.36 0.91
Nokia 3100 0.98 0.76
Nokia 3105 0.98
Nokia 3109 1.13 0.96
Nokia 3110 1.10 0.82
Nokia 3120 1.17 0.79
Nokia 3155i 0.78 0.84
Nokia 3200 0.97
Nokia 3205 1.29
Nokia 3210 1.14 0.79
Nokia 3220 1.04 0.72
Nokia 3230 0.39
Nokia 3285 1.41
Nokia 3300 0.87
Nokia 3330 1.40
Nokia 3310 1.40 0.75
Nokia 3315 1.11
Nokia 3390 0.82
Nokia 3350 0.74
Nokia 3360 1.24
Nokia 3395 1.08
Nokia 3410 0.81
Nokia 3510 0.96
Nokia 3510i 0.96
Nokia 3530 0.99
Nokia 3560 1.24
Nokia 3585i 1.13
Nokia 3586i 1.18 0.70
Nokia 3587i 1.18
Nokia 3588 1.18
Nokia 3588i 1.18
Nokia 3589i 1.18
Nokia 3590 1.03
Nokia 3595 1.08
Nokia 3600 1.27
Nokia 3610 0.91
Nokia 3620 1.28
Nokia 3650 0.83
Nokia 3660 1.13
Nokia 5100 0.72
Nokia 5110, 5110e 0.69
Nokia 5120 1.25
Nokia 5125 1.45
Nokia 5140 1.50 0.77
Nokia 5140i 1.50 0.77
Nokia 5160 1.45
Nokia 5165 1.46
Nokia 5170 1.45
Nokia 5170i 1.49
Nokia 5180 1.28
Nokia 5180i 1.32
Nokia 5185i 1.41
Nokia 5190 1.29
Nokia 5200 0.94 0.90
Nokia 5210 0.94
Nokia 5300 0.70 0.80
Nokia 5310 1.07 1.11
Nokia 5500d 0.92 0.50
Nokia 6010 1.08
Nokia 6012 1.24
Nokia 6015 1.28
Nokia 6015i 1.28
Nokia 6016 1.28
Nokia 6019i 1.28
Nokia 6020 0.52
Nokia 6021 0.72
Nokia 6030 0.92 0.59
Nokia 6060 0.77
Nokia 6070 0.73 0.84
Nokia 6080 0.73 0.84
Nokia 6061 0.92 0.59
Nokia 6085 1.00 1.15
Nokia 6086 1.00 1.15
Nokia 6100 1.21
Nokia 6101 0.79 0.82
Nokia 6102 0.97 0.82
Nokia 6102i 0.89 0.72
Nokia 6103 0.53 0.75
Nokia 6111 0.79 0.84
Nokia 6121 1.07
Nokia 6120, 6120c 1.25
Nokia 6125 0.66 0.64
Nokia 6126 0.93 0.76
Nokia 6131 1.16 0.85
Nokia 6133 1.16 0.85
Nokia 6136 0.83 0.76
Nokia 6150 0.69
Nokia 6151 0.98 1.02
Nokia 6152 0.95 0.64
Nokia 6155 1.08 0.64
Nokia 6160 1.46
Nokia 6161 1.27
Nokia 6162 1.42
Nokia 6165, 6165i 1.06 0.71
Nokia 6170 1.12 0.34
Nokia 6175i 1.30 0.84
Nokia 6185 1.53
Nokia 6185i 1.41
Nokia 6188 1.37
Nokia 6190 1.29
Nokia 6200 0.91
Nokia 6210 0.92
Nokia 6215i 1.25 0.83
Nokia 6220 0.98
Nokia 6225 1.12 0.60
Nokia 6230 1.11 0.59
Nokia 6230i 1.17 0.70
Nokia 6233, 6233r 0.61 0.88
Nokia 6234 0.63 0.87
Nokia 6235 1.19 0.74
Nokia 6236i 1.24
Nokia 6255i 1.27
Nokia 6256 1.30 0.84
Nokia 6260 0.77 0.72
Nokia 6265 1.17 0.78
Nokia 6267 0.57 0.31
Nokia 6270 1.01 0.74
Nokia 6275 1.13 0.67
Nokia 6280 0.48 0.80
Nokia 6282 1.08 0.52
Nokia 6288 0.76 0.70
Nokia 6290 0.54 0.47
Nokia 6300 0.48 0.57
Nokia 6310i 0.84
Nokia 6340i 1.20
Nokia 6360 1.15
Nokia 6500 1.20 0.95
Nokia 6500s 0.95 1.10
Nokia 6510 1.12
Nokia 6555 0.93 0.88
Nokia 6560 1.14
Nokia 6585 1.18 0.67
Nokia 6590i 1.13
Nokia 6600 1.25
Nokia 6610 1.06 0.73
Nokia 6610i 1.06 0.73
Nokia 6620 1.16
Nokia 6630 0.83
Nokia 6650 1.21 0.82
Nokia 6670 0.67
Nokia 6680 0.67 0.69
Nokia 6681 0.79
Nokia 6682 0.82 0.78
Nokia 6800 1.20
Nokia 6810 0.82
Nokia 6820 0.87 0.72
Nokia 6822 1.01 0.67
Nokia 7160 1.33
Nokia 7190 1.29
Nokia 7200 0.64 0.36
Nokia 7210 1.06
Nokia 7240 0.98
Nokia 7250i 0.70
Nokia 7260 0.51
Nokia 7270 0.46
Nokia 7280 0.75
Nokia 7370 0.64 0.66
Nokia 7373 0.56 0.73
Nokia 7390 0.29 0.41
Nokia 7600 1.08 0.71
Nokia 7610 0.90 0.54
Nokia 7650 0.35
Nokia 7700 0.82
Nokia 8210 1.00
Nokia 8250 0.946
Nokia 8260 1.14
Nokia 8290 1.09
Nokia 8310 1.17
Nokia 8390 1.05
Nokia 8800 0.50
Nokia 8850 0.62
Nokia 8860 1.39
Nokia 8890 0.94
Nokia 9290 0.43
Nokia 9300 1.15 0.30
Nokia 9300i 0.58 0.29
Nokia 9500 0.49
Nokia E50 1.33 0.97
Nokia E51 1.34 1.40
Nokia E60 1.14 0.68
Nokia E61 1.14 0.79
Nokia E62 0.95 0.51
Nokia E65 1.10 0.74
Nokia E66 1.33 1.37
Nokia E70 1.46 0.90
Nokia E71 1.53 1.40
Nokia E90 0.87 0.65
Nokia N61 1.13 0.79
Nokia N70 0.72 0.95
Nokia N71 0.41 0.36
Nokia N72 0.69 0.76
Nokia N73 1.06 0.87
Nokia N75 0.78 0.68
Nokia N76 1.22 1.04
Nokia N80 1.05 0.68
Nokia N82 1.30 1.35
Nokia N90 0.54 0.29
Nokia N91 0.48 0.67
Nokia N95 0.60 0.58
Nokia N-Gage 0.47 0.37
Nokia N-Gage QD 1.03 0.44

کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
منبع مطلب :

84:


85:

sar نوکیا x6


Nokia X6 (Type RM-552)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.Your mobile device is a radio transmitter and receiver.

It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines.

These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR.

The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue.

Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands.

The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network.

That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station.

The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 1.11 W/kg.

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values.

SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band.

Additional SAR information may be provided under product information at
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
.


Nokia X6 (Type RM-559)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.Your mobile device is a radio transmitter and receiver.

It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines.

These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR.

The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue.

Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands.

The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network.

That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station.

The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 1.11 W/kg.

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values.

SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band.

Additional SAR information may be provided under product information at
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
.

سار گوشی های نوکیا

کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

86:

اینو قبول دارم ولی اونجوریام نیست مثلا ان90 خودمون که سارش برابر 0.29 بود کسی هم از اونتنش ناراضی نبود! مسائل زیادی دخیلند که بحث رو تخصصی تر می نمايند

87:

از این مطلبت خیلی خوشم اومد بخصوص که اصطلاحات لاتینشم نوشتی فقط واسه آمریکا در هر 1 گرمه یا 10 گرم؟ فکر نکنم یک گرم باشه آخه!

88:

بررسی تاثیر موبایل بر سلامت

صادق زاده با تاکید بر اینکه تشعشعات گوشیهای موبایل بیشتر بخشهای مغز، قلب و چشم را متاثر می کند، فراخوان نمود: بر این پايه در هنگام مکالمات طولانی مدت با موبایل مشاهده شده هست که در فرد سرگیجه، سردرد، احساس خستگی و کم خوابی ایجاد می شود.
تاثیر منفی تشعشعات موبایل بر سلامت سالهاست که مورد بررسی هست.

گروه فناوریهای نوین خبرگزاری مهر در گزارشی به بررسی تاثیر این تشعشعات پرداخته و در فرمودگو با معاون ساوقت گسترش و نوسازی صنایع ایران این موضوع را مورد موشکافی برنامه داده هست.

به نقل مهر، نگرانی ها درباره اثرات امواج تلفن همراه بر سلامت انسان با رشد بیش از حد تلفنهای همراه بیشتر شده هست.

این نگرانی ها به خاطر این هست که تلفن همراه از خود امواج الکترومغناطیسی در مقیاس مایکروویو ساطع می کند و مقداری از این امواج جذب بدن انسان می شوند.

امواج رادیویی که توسط گوشیها ساطع می شوند می توانند تا دو وات قدرت داشته باشند و میزان برونداد امواج گوشیها بستگی به هستانداردهای مخابراتی هر کشور دارد.

از اونجا که انرژی تشعشعات دستگاههای رادیویی توسط بافتهای بدن قابل جذب بوده از این رو می توان میزان امواجی که بدن انسان از گوشی همراه جذب می کند را با مقیاس جذب خاص یا SAR اندازه گیری کرد.

با هستفاده از این مقیاس می توان میزان نرخ جذب بافتهای در معرض تشعشع را اندازه گیری کرد.

از این رو به تازگی از سوی کمیته تدوین و تصویب ضوابط فنی و مقررات هستفاده از طیف فرکانس، مقررات مربوط به حدود تشعشعی (SAR) به تصویب رسید.

این مصوبه به منظور تعیین دقیق حدود انرژی تشعشعی جذب شونده مجاز و روشهای اندازه گیری نرخ جذب ویژه SAR‬ برپايه هستاندارد ملی ایران به نام "پرتوهای غیر یون ساز"‬ تدوین شد.

این مصوبه از 5 آبان ماه لازم الاجرا هست.

طبق این مصوبه گوشیهای موبایل از آبان ماه سال جاری باید گواهی حدود تشعشعی SAR از آزمایشگاههای معتبر بین المللی داشته باشند.خطرات تشعشعات ماکروویو

بر پايه تحقیقات انجام شده مضرات تلفن همراه از وقتی مطرح شد که فردی در فلوریدای آمریکا در سال 1993 گرفتار تومور مغزی شده و از همسرش که دارای تلفن همراه بود شکایت کرد.

با افزایش هستفاده از تلفن همراه در میان امت از نوامبر سال 2002 گروهی از شرکتها شروع به تحقیق و بررسی روی اثرات امواج رادیویی تا 10 برابر قوی تر از امواج رادیویی تلفن همراه روی سلولها و ژنها کردند.

برپايه گزارشهای رسیده از این گروه، امواج رادیویی تلفن همراه هیچ اثر منفی روی سلولها، ژنها و DNA انسان ندارد.

همچنین ساوقت بهداشت جهانی (WHO) نیز با این فرموده که امواج رادیویی تلفن همراه اثر مخربی بر سلامت انسان ندارد موافقت کرده هست.

اما از اونجا که هنوز ادعاهایی بر خطر این امواج وجود دارد این ساوقت تحقیقات بیشتری را برای اطمینان به محققان پیشنهاد می کند.

افرادی که به میزان بیشتری از تلفن همراه هستفاده می نمايند دچار سردرد یا دردهایی در ناحیه آرواره، گردن، بازو و شانه ها می شوند.

بسیاری از محققان معتقدند امواج الکترومغناطیسی تلفن همراه باعث سردرد، بالا رفتن فشار خون و به وجود آمدن این گونه اثرات در بدن انسان نمی شود اما بعضی افراد معتقدند در اثر هستفاده از تلفن همراه دچار این علائم می شوند.

تشعشات امواج ماکروویو گوشیهای همراه

رمضانعلی صادق زاده معاون صنایع پیشرفته ساوقت گسترش و نوسازی صنایع ایران در خصوص اینکه آیا تشعشعات گوشیهای موبایل بر بافتهای بدن اثر دارد یا خیر در فرمودگو با خبرنگار مهر فرمود: قدرت تشعشات گوشیهای موبایل دو وات هست از این رو توصیه می شود که کاربران از هندز فری هستفاده نمايند و یا گوشیهای خود را در هنگام مکالمه با فاصله ای از گوش برنامه دهند.

وی به اثرات مخرب تشعشات امواج گوشیهای موبایل اشاره کرد و اضافه کرد: تشعشات گوشیهای موبایل به دلیل اینکه فرکانس ماکروویو هست، وقتی که در مجاورت بدن برنامه می گیرد ایجاد حرارت اضافی در سلولها می کند.

صادق زاده با تاکید بر اینکه تشعشعات گوشیهای موبایل بیشتر بخشهای مغز، قلب و چشم را متاثر می کند، فراخوان نمود: بر این پايه در هنگام مکالمات طولانی مدت با موبایل مشاهده شده هست که در فرد سرگیجه، سردرد، احساس خستگی و کم خوابی ایجاد می شود.

تشعشات ناشی از اونتن های موبایل

وی با بیان اینکه تشعشعات اونتن‌های موبایل (BTS) از گوشیهای موبایل قوی تر هستند به مهر فرمود: به دلیل اثرات مخربی که این اونتن‌ها بر بدن موجودات زنده دارد از این رو باید بر روی بامها نصب شوند تا از تاثیرات اونها کاسته شود.

صادق زاده با تاکید بر اینکه در نگهداری و تعمیر BTS ها باید دقت لازم صورت گیرد، خاطرنشان کرد: علاوه بر اینها باید بر پايه هستانداردهای موجود به گونه ای نصب و راه اندازی شوند که حدود تشعشعات اونها منطبق بر هستانداردها باشد.
معاون صنایع پیشرفته ساوقت گسترش و نوسازی صنایع ایران ادامه داد: در برخی موارد برای اینکه اونتن ها مناطق بیشتری را تحت پوشش خود درآورند، محدوده تشعشعات اون بیشتر می شود که این امر علاوه بر اینکه در کیفیت اونتن دهی مناطق مجاور اختلال ایجاد می کند باعث ایجاد اثرات منفی را بر بدن می شود.


89:

بعنوان یک منبع صحیح و موثق تنظیم نماينده، موسسهء هستاندارد STUK انگلستان، نظارت بر روی ایمنی تلفنهای موبایل را در بازار از طریق تست نمودن چک نقطه ای (Point Check) مدلهای تلفنهای مختلف انجام میدهد.
تستها، میزان جذب ویژه یا (Specific Absorption Rate – SAR) تلفنهای موبایل را اندازه گیری می نمایند.

مقدار
SAR نشان می دهد که چه مقدار انرژی حرارتی در منطقهء سر از تلفن موبایل جذب میگردد.


تستهایی که توسط STUK انجام گرفتند اطمینان میدهند که مقدار حداکثر 2 وات در هر کیلو که توسط حکم و فرمان وزارت امور اجتماعی و بهداشت انگلستان تنظیم شده فراتر نمی روند.

مقدار
SAR، به طور اخص برای تلفنهای موبایل اندازه گیری میشوند بعلت اینکه اون بهترین نشانه از در معرض قرارگیری کاربر تلفن موبایل نسبت به اشعه متساعد شده از این تلفنها میباشد.

وقتیکه مقدار
SAR بیش از 2 وات در هر کیلو نمی باشد، بافتها بطور قابل ملاحظه ای گرم نمی شوند.


سازندهء تلفن موبایل باید اطمینان دهد که مقدار SAR زیر محدودهء مجاز قبل از اینکه اون مدل به بازار آورده شود، میباشد.

STUK اطمینان میدهد که مقادیر SAR مدلهای تلفن موجود در بازار از مقادیر حداکثر تایید شده فراتر نمی روند.

علاوه بر اون،
STUK می خواهد که عامه امت اطلاعات قابل اعتماد و قابل مقایسه راجع به خصوصیات اشعهء تلفنهای موبایل موجود در بازار داشته باشند.
در تست های مربوط به اندازه گیری اشعه های متساعد شده از تلفنهای همراه، STUK، SAR را مطابق با هستاندارد بین المللی IEC 62209-1 اندازه گیری می نماید.

برای تستها،
STUK دارای یک سیستم تست کردن SAR می باشد که از هستاندارد قید شده در بالا (IEC 62209-1) پیروی می نماید.

در تست تصور میشود که میزان
SAR اندازه گیری شده حداقل به بزرگی در معرض قرارگیری حداکثر در موقعیت واقعی میباشد.

برای مدت وقت انجام تست، تلفن موبایل با حداکثر قدرتش عمل می نماید.

فن آوری ایی که در تلفن هستفاده شده، تنظیمات متفاوت کاربر، و خصوصیات تشریحی (اوناتومیک) سر کاربر، هم کودکان و هم بزرگسالان در وقت تست در نظر گرفته میشوند.
90:

20 مورد از پر تشعشع ترین تلفن های همراه

(مقررات حدود تشعشع) برای بسیاری از مخاطبان این سایت آشنا هست.


به نقل بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران ازCNET، اس آ آر یا SARکه در فرآیند صدور گواهینامه برای ورود به بازار هر تلفن همراهی ضروری هست توسط کمیسیون ارتباطات فدرال FCC صادر می شود و هر تلفن همراه بر پايه انتشار تشعشعات از خود در جایگاهی از چارتی که بر پايه این معیار تهیه شده هست برنامه می گیرد.


بر پايه گواهینامه صادره FCC، بیشترین سطح SAR می بایستی کمتر از1.6 وات در هر کیلوگرم باشد، در اروپا این سطح تا 2 وات در کیلوگرم هم می رسد .


رتبه بندی سطح SAR بر پايه آزمایشات میزان آسیب پذیری گوش در نزدیکی با تلفن همراه هست که توسط FCC انجام می شود.


بر پايه رتبه بندی های FCC ، بیست مورد از پر تشعشع ترین تلفنهای همراه به برنامه زیرند؛ T-Mobile Dash 3G، Palm Pixi Plus،Nokia 2320 Go Phone، LG Chocolate Touch، Sony Ericson W350a، Motorola Droid، HTC SMT 5800، BlackBerry Bold ، LG Rumor2، Nokia E 71x ، Pantech Matrix، BackBerry Curve 8330 (Verizon)، BackBerry Curve 8330 (U.S.

Cellular)، BackBerry Curve 8330 (Sprint)، Motorola Crush، BackBerry Curve 8330 (Verizon)، Kyocera Jax S1300، Motorola V195 .


برخی از تحقیقات نشان می دهند که رابطه منطقی بین هستفاده یک تا ده سال تلفن همراه و بروز انواع سرطانها وجود دارد.بدلیل امکان تبلیغات از ذکر منبع معزوریم.

91:

با این یکی گوشی ها که در بالا ذکر شده کاری ندارم ولی نوکیا2320 نداره!

92:

Nokia 2320 (Type RM-514)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.Your mobile device is a radio transmitter and receiver.

It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines.

These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR.

The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue.

Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands.

The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network.

That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station.

The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 0.95 W/kg.

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values.

SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band.

Additional SAR information may be provided under product information at
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
.


Nokia 2320 (Type RM-515)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.Your mobile device is a radio transmitter and receiver.

It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines.

These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR.

The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue.

Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands.

The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network.

That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station.

The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 0.96 W/kg.

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values.

SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band.

Additional SAR information may be provided under product information at
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
.


93:

آیا امواج گوشی موبایل باعث سرطان می شود ؟افراد زیادی می خواهند جواب این سؤال را بدانند.

تلفن های موبایل از سال 1980 میلادی مورد هستفاده برنامه گرفته اند.

هر چند ظرف 15 سال هستفاده از موبایل به طور وحشتناكی افزایش پیدا كرد و عمومیت یافت و این رشد همچنان ادامه دارد.

هیچ جواب قطعی برای این سؤال كه آیا گوشی های موبایل سبب بروز سرطان می شود یا خیر وجود ندارد به این دلیل كه اطلاعات موجود در این زمینه فقط با مطالعات مختصر بدست آمده هست.

اگر چه، چندین تحقیق معتبر در این زمینه وجود دارد كه نشان می دهد تاكنون مدركی كه بتواند بین گوشی های موبایل و سرطان رابطه بربرنامه كند در دست نیست.

امروز امت وقت بیشتری را در مجاورت تلفن های موبایل می گذرانند و این باعث می شود مطالعاتی كه هم اكنون یا در آینده انجام می شود قطعیت بیشتری پیدا كنند.

این مطالعات در زمینه تأثیر موبایل بر تومورهای با رشد كم در مغز در وقت های طولانی تر ادامه دارد.


تلفن های موبایل از فركانس های رادیویی با انرژی سطح پایین هستفاده می كنند.

تاكنون مشاهده
نشده هست كه برنامه گرفتن در معرض فركانس های رادیویی با انرژی سطح پایین باعث بروز مشكلاتی در سلامتی شود.
در آمریكا ساوقت غذا و دارو (FDA) و كمیته ارتباطات فدرال (FCC) راهبردهایی را ارائه كرده اند كه مقدار مجاز انتشار امواج رادیو فركانسی را برای گوشی های موبایل تعیین كرده هست.
اندازه گیری برنامه گرفتن در معرض امواج موبایل با SAR كه مخفف عبارت Specific Absorption Rate می باشد،صورت می گیرد.SAR مقدار انرژی جذب شده توسط بدن را می سنجد.

SAR مجاز در آمریكا 1.6 وات بر كیلوگرم هست.

برپايه آزمایشات FCC این میزان امواج بسیار كمتر از مقداری هست سبب بروز تغییراتی در حیوانات آزمایشگاهی شود.

در آمریكا هر كارخانه سازنده گوشی های موبایل باید مقدار SAR هر مدل گوشی خود را به FCC فراخوان كند.برای اینكه اطلاعات كاملتری درباره میزان امواج گوشی خود داشته باشید می توانید به سایت FCC
بروید.
اكنون چه باید كرد؟
اگر چه بروز مسئله در اثر هستفاده دراز مدت بعید می رسد، ولی با رعایت نكته هایی می توان میزان ریسك را كاهش داد.


  • مكالمه های طولانی مدت خود را با تلفن های سنتی اجرا کنید.

  • از گوشی های موبایلی هستفاده كنید كه دارای اونتن برای نصب در خارج خودرو هستند.

  • از هندز فری یا هدست هستفاده كنید و گوشی را دور از بدن خود برنامه دهید.

  • میزان SAR منتشر شده از گوشی خود را بدانید.


كودكان و گوشی های موبایل
معمولاً مطالعات و آزمایشهای انجام شده بر روی بزرگسالان و افراد 18 سال به بالا بوده هست و هستفاده از گوشی های موبایل توسط كودكان چند سالی هست كه مرسوم شده هست بنابراین آثار اون بر كودكان نامعلوم هست.

اما رعایت نكات فرموده شده میزان ریسك احتمالی را برای كودكان كاهش می دهد.

موبایل و رانندگی
خطر تصادف در حال صحبت كردن با موبایل بسیار بیشتر از خطر سرطان هست.

تحقیقات نشان دهنده این هست كه در جواب دادن به تلفن در حال رانندگی توجه را از جاده به مكالمه تلفن برمی گرداند.

این تحقیقات مدعی هستند كه مشكل این هست كه مكالمه، سبب حواس پرتی راننده می شود و نه خود موبایل! بنابراین هستفاده از هندس فری خطر تصادف را كاهش نمی دهد.

94:

والا تو جی اس ام آرنا گشتم نبود! ولی تو لیست sar.nokia.com بود

95:

اظهارات مدیر هستانداردها و TA رگولاتوری در خصوص هستاندارد SAR گوشی های تلفن همراه

یک شنبه 30 آبان 1389مدير هستانداردها و تائيد نمونه ساوقت تنظيم مقررات و ارتباطات راديايشاني (رگولاتوري)فرمود: هستانداردSAR يا نرخ جذب اشعه گوشي‌هاي تلفن همراه در ايران 6/1 وات به ازاي كيلوگرم تعيين شده هست.

'غلامرضا خاكسار'روز جمعه در فرمود و گو با ايرنا، ضمن تاكيد بر لزوم رعايت SAR مجاز توسط شركت‌هاي توليدكننده و واردكننده گوشي تلفن همراه و ساير دستگاه‌هاي راديايشاني فرمود: ميزان جذب امواج گوشي‌هاي همراه به طور مرتب اندازه‌گيري مي‌شود و اگر شاخص SAR گوشي بيشتر از حد هستاندارد باشد مجوز توليد و واردات صادر نمي‌شود.


ايشان اضافه کرد: انرژي تشعشعات دستگاه‌هاي راديايشاني توسط بافت‌هاي بدن قابل جذب بوده و در صورتي كه مقدار اون از حدود معيني بيشتر شود ممكن هست سبب وارد آمدن صدمه به بافت‌ هاي در معرض تشعشع مانند گوش و مغز شود.


خاكسار ادامه داد: براين پايه در ايران سختگيرانه ترين هستاندارد در اين خصوص اعمال مي‌شود در حالي‌كه رقم هستاندارد SAR يا ميزان جذب اشعه گوشي تلفن همراه در برخي كشورها 2 وات بر كيلوگرم تعيين شده ولي در ايران كمترين و مطمئن ترين رقم كه 6/1 هست ، بعنوان هستاندارد معرفي شده هست.


مدير هستاندارد و تاييد نمونه ساوقت تنظيم مقررات و ارتباطات راديايشاني در مورد نحوه بررسي گوشي‌هاي قاچاق كه از مبادي غيررسمي وارد كشور مي‌شوند، فراخوان نمود: علاوه بر مبادي ورودي و مراكز توليد، بازار و مراكز توزيع نيز توسط ناظرين ساوقت پايش مي‌شود.


خاكسار اضافه کرد: ناظرين ساوقت تنظيم مقررات ضابط قضايي نيز هستند و هر جا كه لازم باشد با موارد غيراستاندارد برخورد مي‌كنند.


ايشان اضافه کرد: علاوه بر گوشي‌هاي تلفن همراه تمام اونتن‌هاي مخابراتي نيز به صورت مستمر با همكاري ساوقت انرژي اتمي و مديريت طيف اين ساوقت از نظر ايمني و هستاندارد بودن تشعشات بررسي و آزمايش مي‌شوند.
خاكسار با اشاره به لزوم تامين ايمني تشعشي پرتوكاران و امت در مقابل اثرات مضر تشعشعات راديايشاني ناشي از گوشي تلفن همراه و ساير دستگاه‌هاي راديايشاني، فرمود: قوانين جامعي در خصوص حفاظت در برابر اشعه توسط مجلس و دولت مصوب شده كه توسط دستگاه‌ها اجرا مي‌شوند.

96:

آیا می دانید امواج موبایل برای خانم های باردار و افراد زیر 16 سال بیشترین ضرر را دارد؟
عوارض خطرناک موبایل:

آیا می دانید در کشور آلمان مکان هایی که اونتن موبایل نصب شده هست قیمت زمین 30 % ارزان تر هست ؟
آیا می دانید امواج تلفن همراه ریسک ابتلا به دو نوع تومور مغزی را تا 50% افزایش می دهد؟


سلولهای بدن انسان در گستره 10 تا 1000 هرتز با یکدیگر ارتباط بربرنامه می نمايند ، اکثر موبایل ها نیز در گستره 270 تا 1800 هرتز ارتباط بربرنامه می نمايند.

در نتیجه گستره امواج الکترومغناطیس موبایل با سیستم ارتباط بین سلولی انسان هم پوشانی دارد و باعث ایجاد اختلال در بدن می شود.
امواج موبایل تاثیر بدی در باروری مردان دارد.

زیرا اسپرم را می کشد و باعث کاهش قوای جنسی می شود.

بخصوص در کسانی که موبایل را به کمرشان می بندند.
امواج موبایل سرطان زاست و علاوه بر اون احتمال ابتلا به بیماریهای آلزایمر و پارکینسون را افزایش می دهد.
در ازای حتی 2 دقیقه صحبت با موبایل ، ساختار مولکولی بزاق دهان تغییر می کند.
میدان های اکترومغناطیسی به ویژه اونهایی که در گستره فرکانس بدن هستند ، باعث تغییر عملکرد جذب مواد معدنی در بدن می شوند و سرعت گسترش تومرها را افزایش می دهد.
یکی ازخطرناکترین مشکلات امواج موبایل برای خانم باردار هست .بدن جنین هنوز بافت خوب و کاملی را به خود نگرفته و بسیار حساس هست .

امواج موبایل منجر به کاهش عکس العمل مولکولی در بدن جنین می شود .
یک سلول را در نظر بگیرید دیواره ای اون را احاطه کرده ، سلول های مغز اطفال هنوز شکل و ساختار محکمی به خود نگرفته اند .

در واقع تکامل یافته نیستند و دیواره محکمی ندارند.

به همین دلیل میزان بیشتری از تشعشعات را از خود عبور می دهند که باعث اختلالات عصبی در اونها می شود و مواردی مانند چشم درد و کم اشتهایی در اونها دیده می شود.
فاصله یک اونتن مخابراتی ( BTS ) با انسان باید حداقل 50 تا 60 متر باشد ، تا ضرر امواج کمتر به انسان آسیب برساند.
حمل کردن موبایل ضرر دارد.

حتی اگر 30 سانتی متر با تلفن همراه فاصله داشته یاشید امواج الکترومغناطیس حدود 400 هزار Pw/M2 در هر لحظه با بدن اصابت می کند.

هنگام حرکت در مکان هایی که سیگنال موبایل متغیر هست ، گوشی موبایل سعی در بدست آوردن سیگنال بیشتر می کند .

در واقع امواج بیشتر و قوی تری از خود ساطع می کند و خطرناکتر هست .
مکان هایی که پوشش سیگنال کم هست امواج گوشی بیشتر می شود و در مقابل مکان هایی که نزدیک اونتن مخابرات ( BTS ) می باشد و پوشش خوب هست ، امواج ساطع شده از طرف اونتن برای بدن بسیار خطرناک هست.
خطر امواج هنگام صحبت کردن از هر وقت دیگر بیشتر هست .

زیرا این امواج همواره در حال کم و زیاد شدن هستند.
خانم های باردار باید حداقل 2 متر با موبایل فاصله داشته باشند.
هنگام ارسال MMS یا پیام تصویری ، خطر امواج 1000 برابر بیشتر هست .
هستفاده از هندزفری ( Hands Free ) نمی تواند % امواج را کاهش دهد.

زیرا مانند یک اونتن عمل می کند.
پاره شدن رشته های DNA و احتمال ابتلا به سرطان ، ناراحتی قلبی ، فشار خون ، رشد تومرهای مغزی ، سر درد ، آلزایمر ، پارکینسون و ...

چه آزمایش هایی جهت اثبات خطر جدی امواج موبایل انجام گرفته هست؟
در سوئد روی یک خرگوش آزمایش جالبی انجام دادند.

یک خرگوش را کنار یک موبایل گذاشتند که اون موبایل همواره روشن بود.

در این مدت هم تغذیه کاملی به اون می‌دادند.


پس از 2 ماه خون و سلول‌های خرگوش را برای آزمایش به آزمایشگاه بردند و نتیجه جالب توجهی را فراخوان نمودند؛ اون خرگوش با ادامه این وضعیت بیشتر از یک سال زنده نمی‌ماند.

حال باید ببینیم اگر روی یک انسان چنین آزمایشی اجرا کنند نتیجه چه می‌شود! اگرچه فکر نکنم کسی داوطلب این آزمایش پیدا شود.


نمونه نسبی آزمایش شده این کار برای انسان را می‌توانید در افرادی ببینید که شغلشان مرتبط با رادارهای نظامی هست.

اون‌ها طول عمر بسیار کمی دارند و یا بسیاری از اون‌ها در وقت سالخوردگی به بیماریهایی مبتلا می‌شوند که در جمعیت عادی کمتر دیده می‌شود.

پرفسور برن گروپر در آزمایشی نشان داد که اگر شخصی 2 دقیقه با موبایل صحبت کند، ساختار اونزیمی بزاق دهانش کلاً تغییر می‌کند.

علاوه بر این، تأثیرات منفی بر روی خون و ادرار دارد.


پرفسور برن گروپر در مقاله خود نوشته میدان‌های الکترومغناطیسی به ویژه اون‌هایی که در گستره فرکانس بدن هستند، باعث تغییر عملکرد جذب مواد معدنی در بدن می‌شوند و سرعت گسترش تومورها را افزایش می‌دهند.


کاور ضد اشعه آیلین هدیه مناسبی هست برای شما و
اونانی که سلامتی شان برای شما مهم هست!!!
آیلین نه فقط بعنوان یک محصول تجاری بلکه به مثابه اختراعی در خدمت سلامت انسان‌ها از طرف نهادهای مختلف و شرکت‌های عرضه ‌نماينده محصولات سازگار با سلامت مطرح شده هست.
کاور ضد اشعه آیلین پس از گذراندن تحقیقات علمی و آزمایشات متعدد با پشتکار مخترع و پژوهشگران اون با موفقیت ، تمام مراحل را طی کرده و در اداره مالکیت صنعتی ایران به ثبت رسیده هست.
پیش از این، حداکثر کاری که برای کاهش خطرات امواج تلفن همراه بر مغز مطرح می‌شد هستفاده از هندزفری بود در حالی که امواج تلفن همراه حتی از فاصله 30 سانتی متری هم به شدت به بدن اصابت می‌نمايند به طوری که توصیه می‌شود زنان باردار حداقل دو متر با اون فاصله داشته باشند.

طراحی کیف‌های ضد امواج « آیلین » به نحوی هست که تلفن همراه هنگام مکالمه از داخل اون خارج نمی‌شود لذا لایه محافظ بین تلفن و سر کاربر برنامه می‌گیرد و بدون این که اختلالی در مکالمه ایجاد کند تا 99 % امواج را دفع می‌کند.

"سلامتی با آیلین و هدیه ما لبخند رضایت شما"
با هستفاده از کاور ضد اشعه آیلین دیگر پس از مکالمه با تلفن همراه ، شاهد داغی صورت ،درد گوش ، سردرد و سایر موارد مضرات هستفاده از تلفن همراه نخواهید بود.

کاور ضد اشعه آیلین یک سپر ساده و بی نظیر هست که برای کنترل انتشار و نفوذ امواج مضر به بافتهای حساس مغز طراحی و ساخته شده هست.

کاور ضد اشعه آیلین با دستگاه انرژی سنج امواج الکترومغناطیس تست شده و کا رایی اون در پیشگیری از ورود امواج خطرناک و سرطانزای تلفن همراه به مغز ثابت گردیده هست و دارای گارانتی میباشد.
در عصر حاضر و در تمام جوامع هستفاده از تلفن همراه اجتناب ناپذیر هست، لیکن نگرانی ها درباره آثار منفی و تشعشعات الکترو مغناطیس تلفن همراه همپای میزان مصرف اون افزونتر و ناگزیر هست.
دانشمندان و محققان زیادی خصوصا در کشورهایی مثل آلمان و سوئد و کشورهای دیگر از جمله ایران با انجام مطالعات و تحقیقات مختلف و بررسی بر روی حیوانات، اثرات امواج تلفن همراه را به روشنی نشان داده‌اند مثلا در سوئد محققان با برنامه دادن خرگوش‌های آزمایشگاهی سالم در کنار یک گوشی تلفن همراه دریافتند پرتوهای ناشی از تلفن همراه چنان تاثیری بر خون و سلولهای مختلف دارد که در کمتر از یک سال می‌تواند به مرگ حیوان منجر شود.

البته تصور نمیشود هیچ کس حاضر باشد در چنین آزمایشی شرکت کند اگرچه نمونه نسبی چنین شرایطی را میتوان در افرادی که در برخی مشاغل مرتبط با امواج الکترومغناطیسی از جمله ایستگاههای رادار کار می‌نمايند تا حدی مشاهده کرد.

اغلب کاربران تلفن همراه مشکلاتی چون احساس سوزش و سردرد، اختلال در خواب، کاهش تمرکز و افت حافظه را پس از مکالمه طولانی با تلفن همراه تجربه کرده‌اند، با توجه به یافته‌های مستند محققان، توصیه‌ها و هشدارهای جدی درباره خطرات هستفاده کنترل نشده از تلفن همراه در کشورهای مختلف مطرح هست به طوری که در کشورهایی مثل سوییس، کانادا و اتریش به طور جدی درباره خطرات هستفاده از تلفن همراه توسط کودکان و نوجوانان زیر 16 سال که از گروه‌های آسیب‌پذیرتر نسبت به امواج الکترومغناطیسی تلفن همراه هستند به خانواده‌ها هشدار می‌دهند.

الکترواسموگ چیست؟
الکترو اسموگ از لحاظ فیزیکی یک لغت ساختگی غیر دقیق هست.

در واقع از لغات اسموگ (دود: Smoke ) و فاگ (مه:Fog درست شده هست.

لغت الکترواسموگ برای تشریح فاکتور آسیب زیست محیطی میدان های الکترونیکی (فرستنده های تلفن های همراه، خطوط پر فشار و غیره) ساخته شده هست.

آزمایش های انجام شده در آزمایشگاه ثابت می نمايند که میدان های الکترو مغناطیسی تلفن های همراه عملکردهای تغذیه ای گوناگونی مانند جذب آب و مواد معدنی را تغییر می دهند.
به علاوه اونها رشد سلول های تومری را احتمالاً به این خاطر که هجوم مواد سرطان را به بدنه سلول آسان تر می شود، افزایش می دهند.

از یک سو مدرک علمی مشخصی برای ضرر تشعشع فرکانس بالا موجود نیست.

از سوی دیگر تکنولوژی رادیویی موبایل برای مدت وقت طولانی در حال کارکرد نبوده هست.

یک تحقیق قاطع تر در طول دوره ای وقتی طولانی تر امکان پذیر خواهد بود.

پیشگیری یقیناً توصیه می شود.

کودکان هستفاده نماينده از تلفن همراه 5برابر بیشتر یه تومور مغزی مبتلا میشوند!
پژوهشگران فراخوان نمودند کودکانی که از گوشی‌های تلفن همراه هستفاده می‌نمايند 5 برابر بیشتر در خطر ابتلا به انواع تومورهای مغزی برنامه دارند.به نقل سلامت نیوز به نقل از دیلی تلگراف،‌ تحقیقات دانشمندان سوئدی نشان داد که کودکان زیر 16 سال به علت اینکه سیستم عصبی و مغز اونها هنوز در حال رشد و توسعه هست آسیب بیشتری را از تشعشعات تلفن های همراه می‌پذیرند.
دانشمندان معتقدند که کوچک‌تر بودن سر و نازک تر بودن جمجمه اونها باعث نفوذ بیشتر تشعشعات به درون مغز می‌شود.

این دسته از محققان پس از ارائه نتایج تحقیقات بر این باورند که کودکان زیر 12 سال باید تنها در مواقع اضطراری از تلفن همراه هستفاده نمايند.
دانشمندان همچنین اضافه کردند که نوجوانان باید از "هندزفری" هستفاده کرده و تا جای ممکن سعی نمايند از پیام کوتاه هستفاده نمايند.
عده‌ای از محققان با ایراد سئوالاتی به این نتایج فراخوان نموده‌اند که تلفن‌های همراه به اندازه کافی در بازار نبود‌ه‌اند تا بشود چنین نتایج دقیقی را از تحقیق بر اونها گرفت.
حدود 90 % نوجوانان زیر 16 سال و 40 % دانش‌آموزان مدارس در بریتانیا تلفن همراه دارند.
نتایج پژوهش‌های محققان سوئدی در کنفرانسی در مورد تلفن همراه و سلامت در لندن ارائه شده هست.
یکی از یافته‌های این تحقیق نشان می‌دهد که یک شخص هر چه زودتر و در سن پایین‌تری به هستفاده از موبایل روی بیاورد احتمال ابتلا به تومور مغزی در وی افزایش می‌یابد.
پروفسور لنارت هاردل از دانشگاه هاسپیتال شهر اروبرو سوئد می‌گوید:"افرادی که قبل از 20 سالگی به هستفاده از تلفن‌همراه می‌پردازند 5 برابر بیشتر با خطر ابتلا به تومور مغزی روبرو هستند.

عوارض ناشی از تششعات تلفن همراه بر روی کلیه!
خلاصه : تشعشعات گوشی های تلفن همراه باعث ایجاد سنگ کلیه میشوند!!!
متن کل خبر : پیش از این درخصوص تأثیرات سوء تشعشعات تلفن همراه ، مانند سرطان زایی ، عقب ماندگی ذهنی و غیره مباحثی مطرح شده بود.

مطالعات اخیر حاکی از این امر هست که تشعشعات ناشی ازگوشی‌های تلفن همراه سبب آسیب جدی کلیه‌ها می‌گردد.

محققان پس از بررسی‌های انجام شده به این نتیجه رسیده‌اند که حتی تشعشعات سطح پایین ناشی از گوشی‌های تلفن همراه ، باعث تراوش هموگلوبین سلول‌های خونی به درون جریان خون می شود.

در نتیجه طبق اظهارات محققان ، انباشته شدن تدریجی هموگلوبین ممکن هست منجر به ناراحتی‌های قلبی و سنگ کلیه گردد.

مکالمه طولانی با تلفن همراه به حافظه آسیب می رساند!
پژوهشگران در مطالعات اخیر دریافته‌اند که صحبت کردن به مدت طولانی با تلفن همراه می‌تواند تاثیرات مخرب و جدی روی حافظه کاربران بر جای بگذارد.


در این تحقیق پژوهشگران، اثرات تلفن همراه را روی موشهای صحرایی آزمایشگاهی بررسی کردند.
محققان بخش جراحی اعصاب در دانشگاه لوند در کشور سوئد با بررسی آزمایشات دریافتند که پرتوها و تشعشعات میکرو امواج که از تلفن‌های همراه ساطع می‌شوند می‌توانند روی مغز تاثیر منفی بگذارند.
محققان می‌گویند؛ این امواج روی ناحیه خاصی از مغز موسوم به «مانع خونی - مغزی» تاثیر نامطلوب دارند.
این مانع نقش حفاظت از مغز را برعهده دارد.

در واقع مانع خونی - مغزی از ورود مواد مخربی که در خون جریان دارند به داخل بافتهای مغزی جلوگیری می‌کند.

اگر این مواد به درون مغز وارد شوند می‌توانند به سلولهای عصبی موسوم به نورونها آسیب برسانند که ادامه این وضعیت عملکرد مغز را دچار اختلال می‌کند.
هنریتا نیتبی، سرپرست این گروه تحقیقاتی دریافته هست که وقتی موشهای صحرایی آزمایشگاهی در معرض تشعشعات تلفن همراه برنامه می‌گیرند، نتایج تستهای حافظه اونها بسیار ضعیف‌تر می‌شود.
به نقل ایسنا، بر پايه این تحقیق موشهایی که به مدت دو ساعت در هر هفته و در طول یکسال در تماس با این امواج برنامه داشتند، عملکرد حافظه‌شان به مراتب ضعیف‌تر می‌شده هست.
این آزمون حافظه شامل رها کردن موشهای صحرایی در داخل یک جعبه بود که اشیاء مختلفی در اون برنامه داشت، موشها باید می‌توانستند جای این اشیاء را که هر چند وقت یکبار عوض می‌شد، پیدا می‌کردند.
موشهایی که در معرض امواج تلفنی برنامه گرفته بودند مدت بیشتری طول می‌کشید تا می‌توانستند محل اشیاء جا به جا شده را شناسایی نمايند.
این تیم تحقیقاتی هم چنین دریافتند که این امواج آسیبهای خاص به اعصاب از جمله سلولهای کورتکس پیشانی و در هیپوکامپ که مرکز حافظه در مغز هست وارد می‌نمايند.

با تلفن‌همراه خود چایی دم کنید!
موتورولا گوشی‌های جدید خود را که مجهز به فن‌آوری «اجاق مایکرو-ویو مینیاتوری» هستند به بازار معرفی کرد.

یکی از مهندسین موتورولا فرمود: «همه انواع گوشی‌های تلفن‌های همراه امواج مایکرو-ویو منتشر می‌نمايند.

ما فقط کمی شدت این امواج را تشدید کردیم».

یکی از محقیقین شرکت موتورولا اضافه کرد: «با توجه به افزایش انتظارات مشتریان از تلفن همراه با به مرحله‌ای رسیده‌ایم که دوربین عکاسی یا بازی‌ها دیگر کافی نیستند.

برای موفقیت در بازار تلفن همراه باید نوآوری داشت».

پرخاشگری یکی از عمده‌ترین عوارض هستفاده از تلفن همراه هست!
تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان ایتالیایی نشان می‌دهد که پرخاشگری یکی از عمده‌ترین عوارض هستفاده از تلفن همراه هست.


بر پايه نقل سایت ایتالیایی ‪ ،KATAWEB‬تحقیقات این کارشناسان نشان می دهد که هستفاده از تلفن همراه به خصوص اس ام اس خطر ابتلا به پرخاشگری و عصبانیت را افزایش می‌دهد.


استفاده از تلفن همراه حتی در هنگام برنامه گرفتن درمعرض امواج اونتن‌های تقویت‌نماينده می‌تواند اثرات بدی را بر روی سلامت افراد داشته باشد.


مطالعات انجام شده توسط محققان ایتالیایی نشان می‌دهد که تومورهای مغزی نیز یکی از شایع‌ترین بیماری‌هایی هست که بر اثر هستفاده بیش از حد از تلفن همراه در افراد بوجود می‌آید.


استفاده‌نمايندگان از تلفن همراه ‪ ۳۰‬دقیقه پیش از اونکه به خواب روند اگر تحت تاثیر امواج این تلفن‌ها برنامه گیرند فعالیت مغز اونها دچار تغییرات زیادی می‌شود.


تغییرات در فعالیت‌های مغزی سبب دیدن خواب‌های آشفته در افراد می‌شود که این امر سبب بروز بیماری آلزایمر می‌شود.

آثر زیان بار تلفن همراه بر لثه ها!
استفاده طولانی از وسایلی مانند تلفن همراه که دارای میدان های الکترومغناطیسی هستند ، به لثه ها آسیب می رساند.

چند تن از پژوهشگران دانشگاه های آزاد اسلامی واحد تبریز و واحد علوم و تحقیقات شهرستان تهران و علوم پزشکی تبریز ، تاثیر میدان های الکترومغناطیسی را بر بافت لثه شماری از موش های صحرایی بررسی کردند.
بر پایه این بررسی که مشروح اون در فصلنامه افق دانش منتشر شد ، هستفاده زیاد از وسایلی مانند تلفن همراه که دارای میدان های الکترومغناطیسی هستند ، بافت پوششی لثه را به شدت آسیب میزند.

یافته های این بررسی همچنین نشان می دهد ، آسیب به بافت لثه با کاهش ضخامت اون ، باعث بیماری های لثه و آسیب به دندان ها می شود.

با افزایش هستفاده همگانی از فناوری پیشرفته در برخی از صنایع و لوازم خانگی و تلفن‌های همراه، موضوع محفاظت در برابر تابش های ناشی از میدان های الکترومغناطیسی اهمیت فراوانی پیدا کرده هست.

عوارض حالت ویبره موبایل !
استفاده طولانی مدت از حالت «ویبره» تلفن همراه به بروز عارضه‌ای موسوم به «fauxcellarm» در فرد منجر می‌شود.
این عارضه بیشتر در کسانی ظاهر می‌شود که تلفن همراه خود را در حالت ویبره برنامه داده و اون را در جیب لباس‌های خود می‌گذارند.
تنی چند از دانشمندان نیز معتقدند حالت ویبره تلفن همراه بروز سندروم عضلانی را در پی دارد.
به فرموده اونان، در این گونه سندروم حتی وقتی که تلفن همراه از حالت ویبره خارج هست عضله مربوطه شروع به ارسال سیگنال‌های کاذب به مغز می‌کند و در نتیجه فرد دچار نوعی حساسیت و هوشیاری نابه‌جا نسبت به تلفن همراه خود می‌شود.
در حالت پیشرفته این سندروم، فرد در مواردی به تکان‌های لباسی که بر تن دارد نیز حساس می‌شود و اون را به حساب زنگ خوردن تلفن همراه خود می‌گذارد.

افراد لاغردر برابر تشعشعات تلفن همراه!
افراد لاغر به این دلیل که انها بافت های چربی زیادی ندارند با شدت بیشتری واکنش نشان می دهند.

تشعشع وارد بر سر می تواند عمیق تر بر مغز این افراد نفوذ کند.

نتایج عجیب آزمایش تاثیرتلفن همراه بر گوجه فرنگی!
بنا بر یک تحقیق علمی انجام شده بر بوته گوجه فرنگی، امواج تلفن همراه، اثرات مخربی بر جانداران دارد.

با این که این تجربه علمی روی یک گیاه انجام شده، ولی نتایج اون باعث افزایش نگرانی‌‌ها از هستفاده همیشگی از تلفن همراه بر انسان گشته هست.

یک گروه تحقیق علمی وابسته به دانشگاه «کلرمون فران» فرانسه، با هدف بررسی آثار احتمالی امواج همیشگی تلفن همراه بر جانداران، از بوته گوجه فرنگی هستفاده کرده و تغیرات این گیاه را در رویارویی با این امواج، مورد مطالعه و آزمایش برنامه داده هست.بر پایه این تحقیقات، بوته گوجه فرنگی در همان ده دقیقه اول که در کنار یک تلفن همراه، اون هم بدون مکالمه هست و امواج الکترو مغناطیس را دریافت و یا صادر می‌کند، از خود مولکولی ترشح می‌کند؛ این مولکول نزد بیولوژیست‌‌ها، به مولکول «استرس» معروف هست و گیا‌‌هان به محض آسیب دیدن، اون را ترشح می‌نمايند.

البته این نگرانی به مجموع نگرانی‌‌های پیشین اضافه کرده می‌شود که در شش ماه گذشته، تحقیقات مشابهی نشان دادند امواج ناشی از تلفن همراه، می‌تواند باعث بروز سرطان مغز، افزایش بزاق دهان، اختلال در بخشی از اعصاب شنوایی گوش و خطر بروز عوارض نازایی نزد زنان و مردان باشد.

بنا بر این گزارش، تحقیقات علمی بین‌المللی گسترده‌ای در سیزده کشور جهان از مدت‌‌ها پیش با عنوان انتر تلفن در حال انجام هست و پیش‌بینی می‌شود نتایج این تحقیقات در هفته‌‌های آتی منتشر شود؛ هدف از این تحقیقات، رابطه بین بروز تومور مغزی و تلفن همراه هست.وزارتخانه‌‌های بهداشت کشور‌‌های غربی، در نظر دارند با هستفاده از وسایل آموزشی و رسانه‌‌ها، خانواده‌‌ها را نسبت به خطرات احتمالی هستفاده دایمی از تلفن همراه هشدار و آموزش دهند، به ویژه این‌که پدیده تلفن همراه، نوپا بوده و هنوز عوارض امواج الکترو مغناطیس اون در میان‌مدت، مورد مطالعه دقیق برنامه نگرفته هست، ولی کاوشگران نسبت به خطرات احتمالی این امواج برای انسان‌ها به ویژه نوجوانان در بخش مغز اونان و اون هم بر پایه نظریات علمی موجود، نگرانی‌‌های خود را فراخوان نموده و نسبت به اون هشدار‌‌هایی داد‌ه‌اند.«فرانسواز بودن»، رئیس کانون سلامتی و رادیو فرکانس درباره تحقیقات انجام شده بر بوته‌‌های گوجه فرنگی به روزنامه فیگارو فرمود: تحقیقات انجام شده به وسیله این گروه علمی معتبر، نشان می‌دهد که امواج تلفن همراه بر سلامتی انسان بی‌‌تأثیر نیست و لازم هست تحقیقات گسترده و عمیقی در این زمینه انجام شود تا به نتیجه قطعی دست یابیم، ولی تا انجام این تحقیقات احتیاط حکم‌ می‌کند در هستفاده از این وسیله بدون دغدغه سلامتی نباشید.

«روزلین باشلو»، وزیر بهداشت فرانسه در زمینه اقدامات وزارت بهداشت در زمینه اثرات مخرب تلفن همراه و اقدام هشدار دهنده فراخوان نمود: ما نمی‌خواهیم هستفاده از وسیله‌ای را که یک پیشرفت علمی برای بشریت هست، ممنوع کینم و یا اون‌که از اون غولی بسازیم، بلکه می‌خواهیم روش هستفاده درست اون را به ویژه در میان کودکان و نوجوانان ترویج دهیم.
فرمودنی هست، تلفن همراه حتی در حالت مکالمه نکردن نیز در حال دریافت و یا پخش امواج الکترو مغناطیس به پیرامون خود هست.

شما چطور باید خود را در برابر تشعشع حفظ کنید؟
حتی اگر شما از تلفن همراه هستفاده نکنید،تشعشع الکترومغناطیسی وجود دارد.

منابع تشعشع بایستی تا اونجا که امکان دارد کاهش یابد.

تا حد امکان از شبکه های سیمی تلفن در جاهایی که امکان دارداستفاده کنید، موبایل های روشن را تا انجا که امکان دارد از بدن دور نگه دارید.

بنابراین سر شما کمتر در معرض تشعشع برنامه دارد
.


عوارض شبکه غیراستاندارد تلفن همراه در ایران !

ایران برخلاف بسیاری از کشورها فاقد موسسه ای برای سنجش میزان انرژی ساطع شده از اونتن های BTS هست.

مهندس مسعود فاتح محقق مرکز پژوهش های مجلس و مدیر پروژه بررسی آثار سوء امواج الکترومغناطیسی این مرکز در فرمود و گو با روزنامه خراسان با فراخوان این مطلب می گوید: در کشورما، اپراتورهای تلفن همراه هم مجری وهم ناظر نصب اونتن های BTS هستند درحالی که یک مجری نمی تواند ناظر باشد.به فرموده رئیس ساوقت اطلاع رسانی تحلیلگران مخابرات، میزان امواج ساطع شده از بعضی اونتن های BTS در مناطق پرجمعیت شهر بیشتر از حد هستاندارد بین المللی هست که باعث ایجاد عوارض و آثار سوء می شود.

مهندس فاتح می گوید: محققان تأکید می نمايند که برنامه گرفتن در معرض تشعشعات امواج، آثار نامطلوبی بر سلامت انسان دارد که میزان و شدت اون به طول موج و میزان برنامه گرفتن در برابر این تشعشعات وابسته هست.

فاتح می گوید: شواهد علمی نشان می دهد افرادی که در مراحل اولیه خواب بیش از دیگران در معرض امواج الکترومغناطیسی برنامه دارند، معمولا فعالیت های مغزی بیشتری از خود نشان می دهند؛ به عبارت دیگر اون ها احساس آشفتگی و بی قراری می نمايند.

بنابراین وقتی که در دنیای مدرن از لوازم الکترونیکی و تلفن های همراه هستفاده می کنیم، باید در نظر داشته باشیم که هم وقت در معرض آثار منفی امواج الکترومغناطیسی به میزان گسترده برنامه داریم.به فرموده مهندس فاتح، امواج الکترومغناطیس مختص تلفن های همراه نیست بلکه لوازم برقی مانند مایکروویو، سشوار، سیستم های بی سیم، موتور خودرو، سیستم های فشارقوی و رایانه و انواع لوازم برقی که در اطراف ما وجود دارد، امواجی از خود ساطع می کند که برای انسان مضر هست.

تأثیرات منفی حاصل از این امواج، بستگی به نوع و طول موج اون ها دارد.

به فرموده این پژوهشگر پارلمانی، با افزایش کاربرد امواج الکترومغناطیس در زندگی امروز، دانشمندان از سال ١٩۴٠ به فکر تحقیق در مورد خطرات احتمالی این امواج افتادند و تحقیقات گسترده ای را در مورد آثار سوء اون بر بدن انجام داده اند.

موسسه های گوناگون هستانداردهای متعددی برای سطح مضر بودن امواج تعیین کردند که به تدریج پس از کشف این مهم که این امواج حتی در مقیاس های پایین نیز برای بدن مضر هست، هستاندارد آستانه مضر بودن امواج را کاهش دادند، در واقع هستانداردهای اولیه سطح بیشتری از جذب امواج الکترومغناطیسی را برای بدن مجاز می دانست.

مرکز پژوهش های مجلس با جمع آوری نقل های مختلف به این نتیجه رسید که گوشی تلفن همراه بیشترین آسیب را نسبت به دیگر دستگاه ها به بدن می رساند.

دبیر انجمن دانش آموختگان مخابرات ضمن اشاره به این مسئله می گوید: از اون جا که گوشی های تلفن همراه در فاصله نزدیک تری به بدن برنامه می گیرد و از طرف دیگر عموم امت نیز علاقه بیشتری به هستفاده از این دستگاه دارند، بنابراین امواج ساطع شده از اون هم تأثیرات بیشتری بر بدن می گذارد.

وی می افزاید: نقل های علمی بروز عوارضی همچون کم شدن حافظه بلندمدت و کوتاه مدت، سردرد، افزایش فشارخون، ایجاد اختلال در عملکرد قلب و کلیه ها و تأثیر نامطلوب اون بر باروری را در این زمینه تایید کرده هست.

تأثیرات منفی گوشی تلفن همراه بر کودکان خیلی بیشتر هست.

مهندس فاتح می گوید: وقتی که یک دستگاه تلفن همراه فاصله بیشتری با اونتن BTS دارد امواج الکترومغناطیسی ساطع شده اون خیلی بیشتر و قوی تر هست، چون برای در ارتباط بودن و در تماس بودن با اونتن، انرژی بیشتری ساطع می کند.


فاتح می افزاید: حتی وقتی که کاربر از تلفن هستفاده نمی کند، گوشی در حال ارسال و دریافت امواج به نزدیک ترین اونتن هست.

بنابراین وقتی که فاصله گوشی با اونتن BTS کمتر هست برای ارتباط با اونتن، انرژی کمتری نیز از گوشی ساطع می شود و طبیعی هست که ضرر کمتری هم در پی خواهد داشت.

به همین دلیل وقتی که فردی مسافرت می کند یا به مسافت هایی که در فاصله دورتری از یک اونتن برنامه دارد، می رود، شارژ تلفن همراه وی زودتر تمام می شود.
رئیس ساوقت اطلاع رسانی تحلیلگران مخابرات تأکید می کند: برای کاهش ضررهای ناشی از امواج تلفن همراه تا حد امکان بهتر هست اون را روی تلفن ثابت دایورت کنیم.

توصیه بعدی هستفاده از هندزفری دارای سیم هست؛ چون هندزفری بی سیم از طریق امواج با تلفن همراه در تماس هست، بنابراین از خود انرژی ساطع می کند و برنامه دادن گوشی هندزفری بی سیم در گوش نیز ضرر بیشتری خواهد داشت.همچنین اونتن های BTS نیز باید توسط اپراتورها، در مکان های مناسب نصب شود تا ارتباط گوشی با شبکه به راحتی بربرنامه شود.

مهندس فاتح می گوید: برپايه نتایج پژوهش هایی که در انگلستان و اسپانیا در زمینه بررسی آثار اونتن های BTS انجام شده هست، در ٩٧ % کسانی که بیشتر از حد معمول از تلفن همراه هستفاده می نمايند، آثار سوء و عوارضی همچون افزایش هسترس، سردرد، خستگی، دلهره، اختلال در عملکرد حافظه، مشکل در تمرکز، بی اشتهایی و حتی عوارض پوستی مشاهده شده هست؛ بهتر هست گوشی در سمت قلب یا کمر برنامه نگیرد و درون کیفی و با فاصله از بدن گذاشته شود تا آثار سوء اون تا حد امکان کاهش پیدا کند.

باتوجه به این که شبکه تلفن همراه مبتنی بر انتشار امواج رادیویی و ایجاد و توسعه اون هست، هستفاده از اونتن های فرستنده و گیرنده امواج تلفن همراه با نام BTS نیز با حساسیت دنبال می شود.


دبیر انجمن دانش آموختگان مخابرات با اشاره به این مسئله می گوید: بررسی نقل های علمی منتشر شده از سوی متخصصان حوزه مخابرات و پزشکی مانند موسسه مهندسان برق و الکترونیک، موسسه هستانداردهای ملی آمریکا، کمیسیون بین المللی حفاظت در برابر تشعشعات غیر یونیزه، انجمن ملی اندازه گیری و حفاظت در برابر تشعشعات رادیویی نشان می دهد که طبق هستانداردهای فراخوان شده در سال ١٩٩٩، در اون دسته از اونتن های BTS که در باند فرکانسی هزار و ٨٠٠ مگاهرتز کار می کند، حداقل انرژی رادیویی که برنامه گرفتن در معرض تشعشع اون برای سلامتی مضر نمی باشد، ٢/١ میلی وات بر سانتی مترمربع هست؛ این میزان برای شبکه هایی که در باند فرکانسی ٩٠٠ مگاهرتز کار می کند، ۵٧/٠ میلی وات بر سانتی مترمربع می باشد.

وی می افزاید: اگر این هستانداردها در کشور مورد توجه اپراتورهای مختلف برنامه بگیرد می توانیم ادعا کنیم که ضرر امواج این اونتن ها به حداقل خود و حتی کمتر می رسد.

ولی متأسفانه شاهد هستیم که دربسیاری از نقاط پرجمعیت برای تحت پوشش برنامه دادن مشترکان اضافه شده به شبکه، اقدام به افزایش توان اونتن می نمايند که این افزایش توان اگرچه موجب می شود محدوده بیشتری تحت پوشش برنامه گیرد ولی میزان انرژی ساطع شده از اون خیلی بیشتر از حد هستاندارد می شود.

بنابراین باید گروهی به فعالیت بپردازند و میزان انرژی ساطع شده از اونتن های BTS و هستاندارد بودن میزان امواج ساطع شده از اون ها را آزمایش نمايند که متأسفانه در حال حاضر چنین موسسه ای وجود ندارد.

مهندس فاتح اظهار می دارد: نحوه ارسال امواج از طریق BTSها در کشور ما معمولا به گونه ای هست که سیگنال BTS در فاصله ۵٠ تا ٢٠٠ متر از BTS به زمین می رسد.


این خطرات برای همه یکسان هست یا در گروه‌های سنی مختلف میزان زیان‌های متفاوتی دارد؟
یکی از بدترین چیزها برای جنینی که در شکم مادر هست، امواج الکترومغناطیسی موبایل هست.

بدن جنین هنوز بافت خوب و کاملی را به خود نگرفته و بسیار حساس هست.

امواج موبایل منجر به کاهش عکس‌العمل مولکولی در بدن جنین می‌شود.
این مسأله باعث ضعیف شدن سیستم‌های مختلف بدن می‌شود که شاید هنگامی که فرزند به دنیا آمد در اون دیده نشود ولی پس از سال‌ها بیماری‌های مختلفی خود را نشان دهند.

در کشورهای سوئیس و اتریش به خانواده‌ها بسیار تأکید شده که بچه‌های زیر 16سال اصلاً با موبایل صحبت ننمايند.

شما اگر یک سلول را در نظر بگیرید، دیواره‌ای اون را محاط کرده.

سلول‌های مغز بچه‌ها هنوز شکل و ساختار محکمی به خود نگرفته‌اند.

در واقع تکامل یافته نیستند و دیواره محکمی ندارند.

به همین دلیل میزان بیشتری از تشعشعات را از خود عبور می‌دهند که باعث اختلالات عصبی در اون‌ها می‌شود و مسائلی مانند چشم درد و کم‌اشتهایی در اونها دیده می‌شود.


در کل حدود 58 % امواج موبایل‌ها برای نونهالان و نوجوانان پرضررتر هست.

علاوه بر اون در برخی کشورهای اروپایی هستفاده از موبایل‌ها در فضاهایی که افراد زیادی تجمع کرده‌اند را صحیح نمی‌دانند، مانند اتوبوس.

زیرا امواج موبایل تنها به شخص هستفاده نماينده آسیب نمی‌رساند بلکه نسبت به میزان فرکانسش افراد را تحت الشعاع برنامه می‌دهد.
راه حلی مناسب :
با برنامه دادن موبایل در داخل کاور ضد امواج آیلین (در هنگام مکالمه و کار با گوشی) ، می توان از آسیب امواج به قلب و تواننمندی جنسی محافظت کرد!
دیگر درهنگام مکالمه ، امواج ماکروویو موبایل با بدن و به ویژه مغز شما تماسی ندارند.
با هستفاده کاور های ضد امواج آیلین یک کاور ضد امواج با چندین کارایی خریداری می نمایید.

(ضد اشعه و امواج موبایل- دست دوز چرمی- ضربه گیر موبایل)
با کاربرد آسان و بدون دردسر...

97:


98:

موبایل خطرناک مانند سیگار !!!!!!!!!!!!!!!

سال 500،2004 دانشمندان آلمانی نامه ای به صدر اعظم وقت آلمان ، گرهارد شرودر نوشتند که مضمون اون این بود :« چرا اجازه می دهید اونتن ها ی BTS در نزدیکی خانه شهروندان نصب شود ، در حالی که همه از مضرات اون آگاهی دارند ؟» اونها نوشته بودند :«آقای شرودر چرا شما بجه و خانواده خود را در معرض امواج موبایل برنامه نمی دهید ؟نکند می خواهید بگویید نمی دانید که این امواج سرطان زا هستند؟»

واقعیت این هست که درباره مضرات هستفاده بیش از حد از تلفن همراه ، بسیار نوشته شده هست؛ ولی هشدارها جدی گرفته نمی شوند و در رفتار عموم امت تاثیر چندانی نمی گذارند .

مدتی قبل ، در رسانه ها ، نام یک ایرانی به عنوان مخترع الیاف ضد نفوذ امواج موبایل (EWAII) مطرح شد .

نام او علی جاسب بود.
مردی که تقریبا تمامی رسانه های آلمانی مانند رادیو HRI و HR3، روزنامه صبح برلین ، تت زد، BestBest، رادیو انرژی ، تلوزیون بایرن و ...

با او مصاحبه کرده بودند .

می خواستیم با او درباره اختراعش صحبت کنیم ، خوشبختانه در ایران بود .
در اولین تماس با او فهمیدیم قضیه می تواند مهم تر از این ها باشد.

علی جاسب یک پژوهشگر حرفه ای در موضوع تشعشعات تلفن همراه بود و طبیعتا به خاطر اختراعش، کیفی که 99.9999 % از امواج مضر موبایل را می گیرد ، سالها بود که درباره مضرات این امواج مطالعه می کرد .
او سپس اون قضیه نامه 500 دانشمند به صدر اعظم آلمان را تعریف کرد ، فرمود (من ایران و ایرانی را دوست دارم و برای کمک به هموطنانم به ایران آمدم تا اونها را از مضرات موبایل آگاه کنم.)
-اصلا چطور ایده ساخت پارچه ضد نفوذ امواج الکترومغناطیسی موبایل به ذهن شما رسید ؟
-من هم مثل بقیه جوانان که علاقه مند به موبایل هستند ، از ابتدایی ترین سیستم ها و گوشی هایی که به بازار آمد ، شروع به هستفاده از اونها کردم.

اگر خاطرتان باشد اولین گوشی های موبایل بسیار بزرگ بودند ، خود گوشی 40 سانتی متر بود و اونتن های 20سانتی متری داشت.

سپس مدتی متوجه شدم که هنگامی که با موبایل صحبت می کنم ، سر یا چشم هایم درد می گیرند.

این مساله را با چند نفر از اساتید و دوستان هم دانشگاهی هایم در میان گذاشتم و شروع به تحقیقات وسیعی درباره امواج الکترومغناطیسی که در گستره (range ) امواج موبایل هستند و زیان های اون برای انسان کردم .
در تحقیقاتی که داشتم یکی از پروژه های ناسا توجه ام را جلب کرد ، ناسا تمامی ماهواره ها و یا ایستگاه های فضایی اش را برای جلوگیری از نفوذ امواج الکترومغناطیسی که در فضا هستند و ایجاد خرابی و اختلال در سیستم های کامپیوتری شان ، با پوشش خاصی می پوشاند که ترکیبی از نقره در اون دیده می شود.
فرمول اون عایق را نمی شد به دست آورد و ناسا اون را در دسته اسناد محرمانه اش برنامه داده بود .

من به این فکر افتادم که برای جلوگیری از نفوذ الکترومغناطیس در انسان ها چه می شود کرد .

در واقع ایده ساخت چنین عایقی در اون وقت به فکر من رسید و در نهایت اختراعم را در ماه مارس سال 2007در آلمان به ثبت رساندم .
-پوشش عایقی اختراع شما از چیست ؟
-من با هستفاده از فناوری نانو، یک پوشش نانو سیلور (لایه ظریفی از نقره ) را به الیاف بافتنی تزریق کرده ام که این نوع پارچه از نفوذ امواج الکترومغناطیسی جلوگیری می کند به همین خاطر نامش را ایوال (e-wall ) که به فارسی به معنی دیوار الکترومغناطیسی هست ، گذاشتیم .
-این پوشش تا چه میزان از امواج را جذب می کند ؟
-شاید باورتان نشود ،99.9999 در صد از امواج را می گیرد .
-دقت رقم را چگونه بدست آوردید؟
-من اختراعم را در آلمان ثبت کرده ام و آزمایشات کیفی اون توسط موسسه تحقیقات راداری و الکترومغناطیسی (وابسته به ارتش آلمان ) انجام شده هست که یکی از قوی ترین مراکز تحقیقات الکترومغناطیسی مجهز به دستگاه های بسیار دقیق هست.

رقم 9999/99 نشان می دهد که این کیف از هر 10هزار یونیتی که با اون برخورد می کند تنها یک یونیت را عبور می دهد .
-شما معتقدید امواج موبایل برای انسان این قدر مضر هست که به خاطرش این همه سال وقت گذاشته اید ؟
-بله ، بسیار زیاد .

اگر خطرناک نبود پس چرا در آلمان در جاهایی که اونتن های BTS نصب می شود، قیمت خانه هایی که در معرض اون هستند تا 25 % کاهش می یابد؟ در سال 2004، 500 دانشمندان آلمانی نام هایی را به نخست وزیر وقت آلمان (گرهارد شرودر) بدین مضمون نوشتند که چرا شما اجازه می دهید که اونتن های BTS در نزدیکی خانه شهروندان نصب شود .
اونها فرموده بودند آقای شرودر چرا شما بچه و خانواده خود را در معرض امواج موبایل برنامه نمی دهید؟ مگر شما نمی دانید که این امواج سرطان زا هستند ؟
-این ثابت شده که امواج موبایل سرطان زا هستند ؟
-بله، سرطان زا بودن این امواج اثبات شده هست .

تحقیقات زیادی در این باره صورت گرفته و البته گاهی هم تحقیقاتی شده که به نتیجه نرسیده؛ اما هیچ تحقیقی نشده که در مقابل تحقیقات دیگر بایستد و ثابت کند این امواج سرطان زا نیستند.
نکته این هست که منا فع تجاری که این وسط وجود دارد باعث می شود خیلی از این تحقیقات نادیده گرفته شوند .

درست مثل سیگار که مدتها طول کشید تا همه بفهمند چه مضراتی دارد .

تازه با این که فهمیده اند ، می بینید که باز هم می کشند.

البته موبایل هم مثل سیگار علاوه بر سرطان زا بودن مشکلات عدیده دیگری برای انسان دارد.
-مثلا؟
-اون قدر ضرر دارد که برای شرح تمامی اون ها باید یک جلد کتاب نوشت؛ ولی اگر بخواهیم چند خطر مهم اون را معرفی کنیم ، اول این که سلول های بدن انسان در گستره 10تا1000 هرتز با یکدیگر ارتباط بربرنامه می نمايند، اکثر موبایل ها نیز در گستره 270تا1800هرتز ارتباط بربرنامه می نمايند .
می بینید که گستره امواج الکترومغناطیسی موبایل با سیستم ارتباط بین سلولی انسان هم پوشانی دارد و این مساله باعث ایجاد اختلالات جبران ناپذیری به بدن می شود ، مانند ضعیف شدن سیستم دفاعی بدن .
همچنین ثابت شده که این امواج تاثیر بدی در باروری مردان دارد .

زیرا اسپرم ها را می کشد و باعث کاهش قوای جنسی آقایان می شود.

مخصوصا کسانی که موبایل را به کمرشان می بندند .

من فکرکنم با وجود هستفاده زیاد آقایان از موبایل، در 50سال آینده خیلی از اونها نابارور شوند یا حداقل توانایی های جنس شان کاهش یابد .
-به نظر شما مهمترین مشکل موبایل برای انسان چیست؟
-سرطان زاست .

تحقیقات موجهی در این مورد توسط دانشمندان صورت گرفته که این مساله را اثبات می کند و در بسیاری از روزنامه های آلمان نیز این مساله فرموده شد .
علاوه بر اون احتمال ابتلا به بیماری های آلزایمر پارکینوس را هم افزایش می دهد.

حتی در تحقیقات جدید نشان داده شده که اگر دو دقیقه با موبایل تان صحبت کنید ، ساختار مولکولی بزاق دهان شما تغییر می کند .
-می گویید تاثیر امواج موبایل در این حد زیاد هست ، ولی عجیب نیست که مراجع رسمی و دولت ها خیلی به این مساله توجه نمی نمايند؟ این طور که شما می گویید هم نیست که اصلا توجه ننمايند .

فرمودم که هنوز همه نسبت به مساله روشن نشده اند .

ببینید ، هر 004/0ثانیه این امواج به بدن ما برخورد و از اون عبور می نمايند .

حال شما اگر یک روز موبایل را با خود حمل کنید حساب کنید چندبار در معرض اون ها برنامه می گیرید ؟ اینها تحقیقات مستند هست .
پرفسور برن گروپر در آزمایشی نشان داد که اگر شخصی دو دقیقه با موبایل صحبت کند، ساختار اونزیمی بزاق دهانش کلا تغیر می کند .

علاوه بر این ، تاثبرات منفی بر روی خون و ادرار دارد.
پرفسور برن گروپر در مقاله خود نوشته میدان های الکترومغناطیسی به ویژه اون هایی که در گستره فرکانس بدن هستند ، باعث تغییر عملکرد جذب مواد معدنی در بدن می شوند و سرعت گسترش تومورها را افزایش می دهند .
-مدتی قبل صحبت از چنین تحقیقاتی در کشور سوئد بود که در اخبار شنیدیم ، شما یادتان می آید؟
-بله ، در سوئد روی یک خرگوش آزمایش جالبی انجام دادند .

یک خرگوش را کنار یک موبایل گذاشتند که اون همواره روشن بود .

در این مدت هم تغذیه کاملی به اون می دادند.

پس ازدو ماه خون وسلول های خرگوش را برای آزمایش به آزمایشگاه بردند و نتیجه جالب توجهی را فراخوان کردند ، اون خرگوش با ادامه این وضعیت بیشتر از یک سال زنده نمی ماند .

حال باید ببینیم اگر روی یک انسان چنین آزمایش اجرا کنند نتیجه چه می شود ! اگر چه فکر نکنم کسی داوطلب این آزمایش پیدا شود .
نمونه نسبی آزمایش شده این کار برای انسان را می توانید در افرادی ببینید که شغلشان مرتبط با رادارهای نظامی هست .

اون ها طول عمر بسیار کوتاهی دارند و یا بسیاری از اون هادر وقت سالخوردگی به بیماریهای مبتلا می شوند که در جمعیت عادی کمتر دیده می شود .
-این خطرات برای همه یکسان هست یا در گروه های سنی مختلف میزان زیان های متفاوتی دارند؟
-یکی از بدترین چیزها برای جنینی که در شکم مادر هست ، امواج الکترومغناطیسی موبایل هست .

بدن جنین هنوز بافت خوب و کاملی را به خود نگرفته و بسیار حساس هست .

امواج موبایل منجر به کاهش عکس العمل مولکولی در بدن جنین می شود .
این مساله باعث ضعیف شدن سیستم های مختلف بدن می شود که شاید هنگامی که فرزند به دنیا آمد در اون دیده نشود؛ ولی پس از سال ها بیمار های مختلفی خود را نشان دهند .

در کشورهای سوئیس و اتریش به خانواده ها بسیار تاکید شده که بچه های زیر 16 سال اصلا با موبایل صحبت ننمايند .
-چرا؟
-شما اگر یک سلول را در نظر بگیرید ، دیواره ای اون را محاط کرده.

سلول های مغز بچه ها هنوز شکل و ساختار محکی به خود نگرفته اند.

در واقع تکامل یافته نیستند و دیواره محکمی ندارند؛ به همین دلیل میزان بیشتری از تشعشعات را از خود عبور می دهند که با عث اختلالات عصبی در اون ها می شود و مسائلی مانند چشم درد و کم اشتهایی در اونها دیده می شود.
در کل حدود 58 % امواج موبایل برای نونهالان و نوجوانان پر ضررتر هست .

علاوه بر اون در برخی از کشورهای اروپایی هستفاده از موبایل ها در فضاهایی که افراد زیادی تجمع کرده اند را صحیح نمی دانند ، مانند اتوبوس .

زیرا امواج موبایل تنها به شخص هستفاده نماينده آسیب نمی رساند، بلکه نسبت به میزان فرکانسش افراد را تحت الشعاع برنامه می دهد.
-سوال من این هست که با این همه مضرات چرا تاکنون اطلاع رسانی خوبی در مورد زیان های موبایل ها نشده هست؟
-این قضیه درست مثل جریان سیگار هست .

وقتی کمپانی فلیپ موریس میلیاردها دلار درآمد از فروش سیگار داشت ، اجازه نمی داد دانشمندان در این مورد نظر بدهند.

حتی اگر به خاطر داشته باشید در سال 1960 ماجرایی برای پرفسور که روی سیگار تحقیق می کرد رخ داد و او را کشتند .
الان هم فروش موبایل ها در دنبا از پر درآمدترین کارهاست و حتی بسیاری از اون ها دولتی هستند و کسی دوست ندارد از میزان سودش کاسته شود .

پس با وجود آگاهی از مضرات اون، هیچ اطلاع رسانی نمی نمايند .

اون ها میلیاردها دلار برای راه اندازی اونتن های BTSخرج کرده اند و می خواهند سودش را ببرند .
اگر بخواهند سیستم هایشان را تغییردهند باید تریلین ها دلار هزینه نمايند .

پس راه پر سود برای اون ها عدم اطلاع امت از زیان های موبایل هست .

یادم هست ما اسدادی داشتیم در دانشگاه که می فرمود نگران ازدیاد جمعیت جهانی نباشید ، انسان ها خودشان اون قدر چیزهای مضر مانند سیگار، و موبایل و ...

می سازند که خود با دست خود می میرند .
-فرموده می شود که در ایران اگر در روی خانه ای اونتن های BTSرا نصب نمايند به اون ها ماهیانه پول می دهند؟ !
-این پول ها هیچ گاه جای اون زیان ها را نمی گیرد و باید تاکید کنم خانه ها باید حداقل 50تا60 متر از BTSها دور باشند تا امواج کمتر به اون ها کمتر ضرر بزند .
می دانید که سپس تذکرات بسیار دانشمندان در دنیا در این مورد ، در ساوقت ملل بخشی به نام ICNRIP تاسیس شد که کارش فقط تحقیقات و کنترل میزان امواج الکترومغناطیسی مضر برای انسان و طبیعت هست .
-چرا کشورهای اروپایی نسبت به این موضوع حساس ترند ؟
در کشورهای اتریش ، آلمان و سوئیس تاکنون دانشمندان مقالات بسیاری را ارائه داده اند و از دولت خواسته اند که به گونه ای قانون گذاری کند که کمترین میزان زیان به افراد برسد .

چندی پیش از دولت هایش خواستند که نصب اونتن های BTS در نزدیکی مهد کودک ها، بیمارستان ها و یا مکان های تفریحی که بیشتر کودکان در اون رفت و آمد دارند جلوگیری نمايند .

در نروژ هم آزمایش جالبی انجام شد که نشان داداستفاده از موبایل برای بچه ها باعث خستگی ، کم خوابی و کم اشتهایی می شود .
-راستی یک سئوال رایج : موبایل تنها در وقت هستفاده و صحبت کردن با اون ضرر دارد ؟
-خیر، حمل کردنش هم ضرر دارد .

حتی اگر 30سانتی متر هم از شما فاصله داشته باشد امواج الکترومغناطیس حدود 400 هزار Pw/M2 در هر لحظه با بدن اصابت می کند.

وقتی که شما با موبایلتان حرکت می کنید ، جا هایی که اونتن ها اونها کمتر پوشش می دهند ، گوشی شما سعی بیشتری برای به دست آوردن اونتن می کند ، در واقع سیگنال های بیشتر و قوی تر ی از خود ساطع می کند که این موضوع بسیار خطرناک هست .
حتی به افرادی که مشکل قلبی دارند سفارش می شود که موبایل را دور از خود نگه دارند در صورتی که بعضی ها اون را در جیب بغل خود می گذارند .
خانم های باردار باید حداقل 2 متر از موبایل دورتر باشند .

یکی از نکات جالب این هست که که وقتی که شما با موبایلتان عکس می فرستید یا همان MMSهزار برابر خطرش بیشتر هست .

این موضوع را یک دانشگاه اتریشی اثبات کرده هست .
-یعنی جاهایی که پوشش اونتن ها کمتر می شود ، امواج خطرناکتری از موبایل ساطع می شود ؟
-بله، جاهایی که پوشش کم هست امواج گوشی بیشتر می شود و در مقابل جاهایی مانند نزدیک اونتن های BTSهم که پوشش خوب هست ، امواج ساطع شده از طرف اونتن ها برای بدن بسیار خطرناک هست .
-در موقع صحبت کردن با موبایل چطور؟
-از هر وقت دیگری برای بدن خطرناک تر هست .

فرض کنید در اتوبانی در حال رانندگی هستید این امواج همواره در حال کم و زیاد شدن هستند که باعث افزایش میزان برخورد امواج و شدت یافتن اون می شود؛ زیرا در مسیر اتوبان پوشش دهی اونتن موبایل یکسان نیست .
-مدتی قبل ، بی بی سی گزارشی از یک تخم مرغ در کنار یک موبایل را منتشر کرده بود که تخم مرغ سپس گذشت وقتی سفت شده بود .

این هم به دلیل این امواج هست ؟
-بله ، اتفاقا سپس اون ما هم در آلمان این کار را انجام دادیم و به صحت موضوع پی بردیم .

همانطوری که در عکس هایی که با هستفاده از دوربین های حساس حرارتی گرفته شده هست ، می بینید که تخم مرغ را در مقابل یک موبایل روشن در حال صحبت کردن گذاشته اند و پس از گذشت یک ساعت تقریبا نیمی از اون سفت شده بود؛ زیرا عملکرد امواج ماکرویو موبایل مانند امواج ماکروویوهای خانگی هست که هم اکنون در آشپزخانه ها وجود دارد .

با مشاهده این آزمایش به خوبی به عمق این فاجعه پی می برید .

ببینید که این امواج با تخم مرغ چه کرد ، همین کار را با سلول های مغز ما می کند .

نقل کامل این آزمایش را می توانید در سایت
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
.
-استفاده از هندزفری (hands free) نمی تواند % امواج را کاهش دهد ؟
-خیر، زیرا هندزفری هم مانند یک اونتن عمل می کند و تفاوت خاصی در میزان اصابت امواج با بدن ندارد .
-آیا در آلمان تا کنون ارگان های دولتی بوده اند که نسبت به اختراع شما عکس العمل خوبی نشان دهند؟
-در آلمان اون قدر از این اختراع هستقبال شده که خود من هم باور نمی کردم .

علاوه بر آلمان ، از کشورهای ژاپن ، برزیل ، سوئیس و اتریش هم پیشنهاد ات خوبی برای تولید داشتم؛ ولی ایران را بیشتر از تمام دنیا دوست دارم و این کار را در ایران ادامه خواهم داد .
حتی چند روز پیش آقای یورگن تریتن، وزیر محیط زیست سابق آلمان و رئیس کنونی سبز آلمان دعوت نامه ای برای من فرستاد ه تا در گردهمایی در ایالت باواریا آلمان شرکت کنم.


منبع:
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
واقعيت اين هست كه درباره مضرات هستفاده بيش از حد از تلفن همراه بسيار نوشته شده، ولي اين هشدارها چندان جدي گرفته نمي شود و در رفتار عموم امت تاثير چنداني ندارد.
برخلاف تصور عموم، تلفن هاي همراه حتي در حالت مكالمه نكردن نيز در در حال دريافت و ارسال امواج الكترومغناطيس به پيرامون خود هستند.

جانوران و گياهان پيرامون تلفن همراه اين امواج را دريافت و بخشي از اون را جذب مي كنند.
به عنوان نمونه تحقيقات نشان داده هست، زنبورهايي كه در معرض تلفن همراه برنامه مي گيرند، توانايي بازگشت به زيستگاه خود را از دست مي دهند.

همينطور در يك تحقيق ديگر كه توسط دانشمندان فرانسايشان انجام شد، مشخص گرديد كه وقتي گياه گوجه فرنگي به مدت 10 دقيقه در كنار تلفن همراه برنامه داده شود،‌ مولكولي از خود ترشح مي كند كه در نزد زيست شناسان به مولكول هسترس معروف هست و گياهان به محض آسيب ديدن اون را ترشح مي كنند.

بيشتر تاثيرات تلفن همراه بر بدن انسان وقتي حاصل مي شود كه فرد در حين مكالمه با اون هست.

در اين حالت گوشي در نزديكي سر برنامه داده مي شود و امواج تلفن همراه در بلند مدت سبب افزايش جدي خطر بروز سرطان مغز مي شوند.

تشعشعات ناشي از گوشي موبايل با اثر بر چشم موجب آب مرواريد(آب آوردن چشم) مي گردد.
از ديگر اثرات تلفن همراه كه بيشتر در حين مكالمه ايجاد مي شود مي توان به اختلالات ترشح بزاق، اختلال در بخشي از اعصاب شنوايي گوش، كاهش ميزان هورمون ملاتونين(هورمون خواب) كه خواص ضد سرطان دارد، تاثير بر فعاليت هاي الكتريكي سلول هاي عصبي مغز و اختلالات خواب و بيدار ماندن افراد اشاره كرد.

(البته در مورد آخر جاي نگراني نيست، چون تاثير ناشي از موبايل تنها به اندازه نصف فنجان قهوه هست!)
ساير مضرات امواج تلفن همراه بيشتر به سبب حمل اون توسط افراد به وجود مي آيد.

امواج حاصل از موبايل مستقيماً بر رايشان دستگاه تناسلي جنس مذكر اثر مي گذارد و موجب نازايي موقت در مردان مي شود.

در واقع اين امواج از تحرك، تعداد و ماندگاري اسپرم(سلول جنسي مذكر) مي كاهد، اما به دليل توليد هميشگي اسپرم اين عقيمي دائمي نبوده و با فاصله گرفتن از امواج اين مشكل رفع مي شود..

شدت اثرات اين امواج بر دستگاه تناسلي جنس مونث به مراتب كمتر بوده اما دائمي هست.
هرچند تحقيقات بيشتري درباره موارد ذكر شده ضروري هست، اما در هرصورت مي بايست تلفن همراه را از بدن دور كرد.
هندزفري بهترين وسيله براي هستفاده از تلفن همراه در حين مكالمه هست، چون در اين صورت ديگر نيازي به برنامه دادن گوشي تلفن همراه كنار گوش نيست.
در صورت نياز به حمل گوشي همراه به هيچ عنوان اون را در جيب شلوار خود برنامه ندهيد و به منظور تاثيرپذيري كمتر از امواج، گوشي همراه خود را با فاصله از بدن و در كيف و يا جيب كت خود برنامه دهيد.

بستن گوشي به كمربند نيز، ‌بدن را از اثرات سوء امواج مصون نگاه نمي دارد.

جهت جلوگيري از تاثير مستقيم امواج بر قلب، بهتر هست گوشي تلفن همراه را در جيب پيراهن خود برنامه ندهيد.

در هنگام خواب نيز مي بايست گوشي موبايل را از بدن دور كرد.
و اما به عنوان آخرين نكته: به تلفن همراه به عنوان وسيله اي بي خطر نگاه نكنيد.


99:


100:

گوشی‌های موبایل سرطان‌زا کدامند؟


23/09/1389
هر وقت فهرست بلندبالایی از محصولات تازه یا فناوری‌های جدید ارائه می‌شود، اغلب تولیدنمايندگان امیدوارند نامشان را در میان این محصولات ارائه‌شده پیدا نمايند؛ اما مطمئنا این گروه 20تایی که به تلفن‌هایی با بالاترین میزان تشعشع الکترومغناطیس می‌پردازد و در اون نام‌هایی مانند اچ.تی.سی، سونی‌اریکسون و موتورولا به چشم می‌خورد، لیستی نیست که تولیدنمايندگان علاقه‌ای به دیده‌شدن در اون داشته باشند.
هنگامی که با تلفن‌های همراه صحبت می‌کنیم، فرستنده‌ای صدا را به صورت یک موج سینوسی به رمز درمی‌آورد.

این موج سینوسی به وسیله فرستنده به اونتن تلفن‌های همراه و فضای خارج ارسال خواهد شد.

این امواج رادیویی از اشعه الکترومغناطیس تشکیل شده‌اند.


به نقل سی.نت، خطرات ناشی از برنامه گرفتن در معرض میدان‌های مغناطیسی، مخصوصا برای کودکان اثبات شده و به همین دلیل کمیسیون ارتباطات فدرال یا FCC حداکثر SAR یا میزان جذب خاص هر تلفن همراه در ایالات متحده را 1.6 وات‌بر‌کیلوگرم فراخوان نموده هست.

در اروپا این عدد 2 وات‌بر‌کیلوگرم و در کانادا نیز حداکثر 1.6 وات‌بر‌کیلوگرم تعریف شده هست.

اعداد فراخوان شده در این نقل توسط اف.سی.سی و با اندازه‌گیری حداکثر تشعشع تلفن‌های همراه نزدیک گوش فرد اندازه‌گیری شده‌اند.


منبع : خبر اونلاین

101:


102:

میزان تشعشات رادیو FMصد برابر قویتر از میزان تشعشعات تلفن همراه هست!تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد میزان تشعشعات سایت های BTS تلفن همراه یک صدم میزان امواج منتشر شده توسط فرستنده های رادبو FM هست.
مهندس حسن رضوی، معاون فنی و مهندسی شرکت ارتباطات سیار در فرمود و گو با سیتنا فراخوان نمود: شرکت ارتباطات سیار به منظور بررسی میزان تشعشعات منتشر شده توسط تلفن همراه و تاثیرات اون با دو دانشگاه صنعتی شریف و امیر کبیر قرارداد داشته و این دو دانشگاه مطالعات گسترده ای را در خصوص مضرات تشعشعات تلفن همراه انجام داده اند.
وی فرمود: نتایج این تحقیقات نشان می دهد، تشعشعات تلفن همراه خطری نداشته و این میزان نگران نماينده نیست.
رضوی اضافه کرد: در حال حاضر پوشش شهرستان تهران تکمیل نشده هست و شهرستان تهران 300 نقطه کور دارد.
وی ادامه داد: در صورتی که از ممانعت های امتی کاسته شود و با تملک فضا ی لازم برای نصب سایت های BTS پوششش شهرستان تهران را به سرعت کامل خواهیم کرد.
معاون فنی و مهندسی شرکت ارتباطات سیار با بیان این که نیازمند همکاری بیشتر شهر داری برای تملک فضای عمومی هستیم ، تصریح کرد: شرکت ارتباطات سیار همچنین در راه توسعه ای خود اقدام به جمع آوری سایت های فرسوده کرده که تا کنون حدود 280 سایت از مدار خارج و جایگزین اون به شبکه اضافه شده هست.
وی خاطر نشان کرد: در حالی که در برخی مناطق شهرستان تهران به ظرفیت شبکه اضافه کرده شده هست ، در برخی مناطق دیگر شهرستان تهران برای برطرف کردن نقاط کورمان هنوز با ممانعت های امتی مواجه هستیم.


منبع : ایستنا

103:

الان من که 6303 دارم خوبه یا بد؟

104:

دوست من سار گوشی شما کمتر از 2 هست پس زیاد نگران نباشید .


Nokia 6303 (Type RM-443)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.Your mobile device is a radio transmitter and receiver.

It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines.

These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR.

The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue.

Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands.

The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network.

That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station.

The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 1.15 W/kg.

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values.

SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band.

Additional SAR information may be provided under product information at
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
.USA & Canada

(FCC ID: PPIRM-443) Your mobile device is also designed to meet the requirements for exposure to radio waves established by the Federal Communications Commission (USA) and Industry Canada.

These requirements set a SAR limit of 1.6 W/kg averaged over one gram of tissue.

The highest SAR value reported under this standard during product certification for use at the ear is 1.03 W/kg and when properly worn on the body is 0.40 W/kg.

Information about this device model can be found at
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
by searching the equipment authorization system using FCC ID: PPIRM-443.Nokia 6303 (Type RM-638)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.Your mobile device is a radio transmitter and receiver.

It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines.

These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR.

The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue.

Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands.

The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network.

That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station.

The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 1.11 W/kg.

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values.

SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band.

Additional SAR information may be provided under product information at
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
.


105:


106:

سعی کن سار گوشی ای که تهیه می کنی کمتر از 1 باشه البته هستانداردش 2 هستش ولی اگه بدن حساسی داری سعی کن حول و حوش نیم بگیری.

بیاد دارم سار ان90 حدود0.29 بود و اقعا عالی بود

107:


108:

دوست عزیز!!! تمام گوشی های برندهای معتبر میزان سارشون کمتر از 2 هستش !!!! چون اگه بالاتر باشه اصلا بهش مجوز ساخت توسط FCC و مراجع ذیصلاح دیگه داده نمیشه.


اون لیست 20 گوشی خطرناک هم که بهش تو پست قبلی اشاره کردی اونا هم همینطورند فقط میزان سارش بالاتره ولی از حد مجاز بالاتر نیست

باید به دوستمون که پی گوشی سار پایین تر هستند بگم که قبل خرید میزان سار گوشی ها رو تو سایت های خودشون بررسی کن بعد بخر.

سعی کن سار انتخابیت پایین تر باشه اگه نوکیا میخری 6600آی کشویی و 6700کلاسیک موارد خیلی خوبی هستند که میزان سارشون زیر نیم هست.

میتونی 6300 رو هم انتخاب کنی این یکی یکم بالاتره

109:


110:

سعی کن سار گوشی ای که تهیه می کنی کمتر از 1 باشه البته هستانداردش 2 هستش ولی اگه بدن حساسی داری سعی کن حول و حوش نیم بگیری.

بیاد دارم سار ان90 حدود0.29 بود و اقعا عالی بود
دوست عزیز!!! تمام گوشی های برندهای معتبر میزان سارشون کمتر از 2 هستش !!!! چون اگه بالاتر باشه اصلا بهش مجوز ساخت توسط FCC و مراجع ذیصلاح دیگه داده نمیشه.


اون لیست 20 گوشی خطرناک هم که بهش تو پست قبلی اشاره کردی اونا هم همینطورند فقط میزان سارش بالاتره ولی از حد مجاز بالاتر نیست

باید به دوستمون که پی گوشی سار پایین تر هستند بگم که قبل خرید میزان سار گوشی ها رو تو سایت های خودشون بررسی کن بعد بخر.

سعی کن سار انتخابیت پایین تر باشه اگه نوکیا میخری 6600آی کشویی و 6700کلاسیک موارد خیلی خوبی هستند که میزان سارشون زیر نیم هست.

میتونی 6300 رو هم انتخاب کنی این یکی یکم بالاتره
ممنون دوستان عزیز

111:


112:
Nokia X6 (Type RM-552)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.Your mobile device is a radio transmitter and receiver.

It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines.

These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR.

The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue.

Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands.

The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network.

That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station.

The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 1.11 W/kg.

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values.

SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band.

Additional SAR information may be provided under product information at
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
.USA & Canada

(FCC ID: LJPRM-552) Your mobile device is also designed to meet the requirements for exposure to radio waves established by the Federal Communications Commission (USA) and Industry Canada.

These requirements set a SAR limit of 1.6 W/kg averaged over one gram of tissue.

The highest SAR value reported under this standard during product certification for use at the ear is 1.31 W/kg and when properly worn on the body is 1.13 W/kg.

Information about this device model can be found at
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
by searching the equipment authorization system using FCC ID: LJPRM-552.Nokia X6 (Type RM-559)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.Your mobile device is a radio transmitter and receiver.

It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines.

These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR.

The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue.

Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands.

The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network.

That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station.

The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 1.11 W/kg.

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values.

SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band.

Additional SAR information may be provided under product information at
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
.USA & Canada

(FCC ID: LJPRM-559) Your mobile device is also designed to meet the requirements for exposure to radio waves established by the Federal Communications Commission (USA) and Industry Canada.

These requirements set a SAR limit of 1.6 W/kg averaged over one gram of tissue.

The highest SAR value reported under this standard during product certification for use at the ear is 1.31 W/kg and when properly worn on the body is 1.13 W/kg.

Information about this device model can be found at
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
by searching the equipment authorization system using FCC ID: LJPRM-559.


113:

دوستان

Head : 0.49 W/kg
Body-worn : 0.51 W/kg

با هم چه فرقی دارند؟
سار اصلی کدومه؟

(توضیح: فرمودم اگه بخوام گوشی عوض کنم ، b7722 سامسونگ برای من خوبه و دیدم که تو بخش سارش اینا رو نوشته ، حالا فرقشون چیه؟ میزان سارش خوب هست؟)

114:

عزیز چنین ساری این گوشی نداره که
GT-B7722
This phone meets European Union (EU) requirements concerning exposure to radio waves.

Your mobile phone is a radio transmitter and receiver.

It is designed and manufactured so as not to exceed the limits for exposure to radio-frequency (RF) energy, as recommended by the EU Council.

These limits are part of comprehensive guidelines and establish permitted levels of RF energy for the general population.

The guidelines were developed by independent scientific organizations through the periodic and thorough evaluation of scientific studies.

The limits include a substantial safety margin designed to ensure the safety of all persons, regardless of age and health.


The exposure standard for mobile phones employs a unit of measurement known as SAR (Specific Absorption Rate).

The SAR limit recommended by the EU Council is 2.0 W/kg.*
The highest SAR value for this model phone was 0.705 W/kg.


SAR tests are conducted using standard operating positions with the phone transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands.

Although the SAR is determined at the highest certified power level, the actual SAR level of the phone while operating can be well below the maximum value.

This is because the phone is designed to operate at multiple power levels so as to use only the power required to reach the network.

In general, the closer you are to a base station, the lower the power output of the phone.


Before a new model phone is available for sale to the public, compliance with the European R&TTE Directive must be shown.

This directive includes as one of its essential requirements the protection of the health and safety of the user and any other person.

در کل سارش زیر 2 هست عالیه

115:


116:

دانشگاه منچستر: رابطه‌ای میان هستفاده از تلفن همراه و سرطان مغز وجود ندارد


30/11/1389
گروهی دیگر از مطالعات صورت گرفته درخصوص تعیین رابطه میان هستفاده از تلفن همراه و سرطان مغز نشان داد که رابطه‌ای میان این دو وجود ندارد.
به نقل آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، مطالعات انجام شده از سوی دانشمندان دانشگاه منچستر که نتایج اون در مجله بیوالکترومگنتیک منتشر شد، نشان داد که طی ۹ سال بررسی روی زنان و مردان مختلف هیچ تغییر مهمی در مغز اونان هنگام هستفاده از تلفن همراه رخ نداد.
دکتر فرانک دی ووچ –رهبر این گروه مطالعات پزشکی- فرمود: تاکنون یافته‌های متناقضی درباره تاثیر فرکانس‌های رادیویی گوشی‌های تلفن همراه روی مغز انسان‌ها به دست آمده هست اما یافته‌های ما حاکی از اون هست که رابطه‌ای میان این دو وجود ندارد زیرا شواهدی مبنی بر افزایش احتمال ابتلا به سرطان مغز با هستفاده از گوشی تلفن همراه وجود ندارد.

117:

دوستان سار موبایل و امواج مضر گوشی فقط با مکالمه روی انسان اثر داره یا حتی با بازی کردن با گوشی هم عوارض داره ؟

118:

خیر اخوی! گوشی موبایل یک دستگاه فرستنده و گیرنده امواج رادیویی هستش! حتی وقتی که گوشی در غیر حال مکالمس سینال هایی بین BTS ها و گوشی موبایل در حال رد و بدله که بر حسب برند گوشی این مدت وقت و حتی فاصله بین هر سیگنال متغییره.
در ضمن ممکنه در حال دریافت پیامک یا ارسال نیز باشی یا گشت و گذار اینترنتی که همگی تشعشعات امواج الکترو مغناطیسی و ایجاد شار مغناطیسی در اطراف بوبین اونتن و خود اونتن موبایل رو داره! پس کلا با گوشی ور نری بهتره!
در ضمن شدی یکه تاز میزارن سار ! این مکتب رو من راه اندازی کردم تو هم پیروش بودی دیگه!

119:

هد منظور میزان نفوذ امواج در مغز و اطراف سر هستش و دومی میزان نفوذ امواج در بدن بر حسب وات بر کیلوگرم در هر 10 گرم بافت بدن در عرض 6 ثانیه هستش

سعی کن گوشی که میزان این عدد به اپسیلون میل کنه رو بگیری! اپسیلون کوچکترین عدد حقیقی مثبته! هرچه سار کمتر ضرر هم کمتر گوشی هم ضعیفتر!

120:

ببخشید جسارته ولی من 5800 ام رو که RM-356 هست وقتی فلش میزدم
عوض کردم شده RM-355


121:

سلام به همگی...
برای فهمیدن میزان SAR گوشیتون برین به

کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
تشکر یادتون نره...


Mer30


سید حسن سید موسوی در فرمودگو با مهر، با تاکید بر اینکه برای کاهش پرتوگیری، افراد هنگام خرید گوشی، میزان SAR (نرخ جذب ویژه) مستند شده اون را از فروشنده درخواست نمايند، فراخوان نمود: میزان SAR گوشی حتما باید کمتر از دو وات بر کیلوگرم در مدت ۶ ثانیه باشد و این مقدار هرچه کمتر باشد آسیب های احتمالی کمتر خواهد بود.
122:

با این وضع من امت که
گوشیم n900 هس تو ۲۴ ساعته وب گردی توش میکنم

به نظرتون بفروشم گوشیمو


123:

بیشتر ضرر واسه خانم های باردار و کودکان هست و اگه خون ریزی بینی یا سردرد زیاد داری بفروش چون یک دلیلش گوشی هست خودم ایکس 6 داشتم سارش بالا بود روی دوستم اثر نداشت ولی من باش کار میکردم سر درد می گرفتم یک ماهه فروختمش 70 تومان ارزان تر

124:


125:

به نقل دريچه خبر ، رضا مریداوی مدیرعامل شرکت ارتباط همراه اروند گویا که تولید گوشیهای ایرانی "جی ال ایکس" را برعهده دارد فراخوان نمود: با دریافت این گواهی تایید کیفیت تمامی گوشیهای ایرانی برند جی ال ایکس مطابق با هستانداردهای کیفی اروپایی قابل عرضه در بازار کشورهای اروپایی خواهند بود.

وی فرمود: هم اکنون تمامی گوشی های ایرانی "glx " با گواهی هستاندارد و با کمترین تششعات در بازار عرضه می شود که این گواهی هستاندارد تضمینی بر سلامت کاربران این گوشی ها خواهد بود.
مریداوی با تاکید بر کاهش پرتوگیری در هستفاده از گوشی های موبایل، میزان نرخ جذب ویژه – sar- گوشی های جی ال ایکس را 0.7 % عنوان کرد و فرمود: این شرکت تمامی تلاش خود را به کار بسته تا گوشی های تولید داخل مطابق با هستانداردهای کیفی اروپایی تولید و روانه بازار شوند.

این تولید نماينده گوشی های ایرانی با اشاره به تولید بیش از 10 مدل دستگاه گوشی تلفن همراه خاطرنشان کرد که جی ال ایکس در مدت دو سال گذشته با تولید گسترده گوشی های ایرانی توانسته 7 % از سهم بازار این بخش را به خود اختصاص دهد که این افتخاری ملی در میان برندهای مطرح دنیا به حساب می آید.

نشان ce بیانگر اون هست که محصول تولید شده می تواند به طور قانونی در 18 کشور عضو منطقه اقتصادی اروپا eea تجارت شود و در حقیقت این نشان به عنوان مجوزی برای ورود کالا به منطقه اقتصادی اروپا شناخته شده هست.

هم اکنون طبق هستانداردهای تایید شده میزان sar گوشی موبایل حتما باید کمتر از دو وات بر کیلوگرم در مدت 6 ثانیه باشد و این مقدار هرچه کمتر باشد آسیب های احتمالی اون برای کاربر کمتر خواهد بود.

میزان sar مرغوبترین گوشی های همراه در حدود 10 % حد آستانه هستاندارد یا کمتر از اون هست و اثرات بیولوژیکی برگشت ناپذیر، در sar های بالاتر از 4 وات بر کیلوگرم در مدت 6 ثانیه ظاهر می شود.

فرموده می شود میزان sar اکثر گوشی های همراه موجود در بازار در بهترین حالت ممکن حدود 14/0 وات بر کیلوگرم و در بدترین حالت 6/1 وات بر کیلوگرم هست که بین 15 تا 80 % حد هستاندارد هست که این میزان با بکارگیری هندزفری هستاندارد به صفر مجازی خواهد رسید

126:

سلام میخام بدونم نوکیا x6 عدد سارش چنده؟

127:

سلام
یک مقاله جدید در مورد همین عنوان تاپیک که قدیمی شده میخواستم؟
چون اطلاعات کامنت اول فوق العاده قدیمی هست منتظر مقاله جدید هستیم


87 out of 100 based on 67 user ratings 567 reviews