تاپیک اختصاصی محسن چاوشی x

تاپیک اختصاصی محسن چاوشیطرح‌های جادوگر جوان ( کارت‌پستال‌های عاشقانه )
» کـارگـاه ساخت شکلـک
طراحی آواتار وامضا برای شما
آموزش : رنگی کردن عکسهای سیاه و سفید ( سطح : نیمه حرفه ای )
»» كتابها و آموزشهاي ويديويي ، تمامی ورژن هــای فتوشاپ
ارائه طرحهای گرافیکی ( فقط فتوشاپی )

کارهای تمرینی من!!!!!
نمونه کار های حامد طباطبایی (Rhinoceros 4.0)
کارای من
کارهای شهاب......
انیمیشن های کوتاه Pixar
Ford Mustang_wip
حمایت از ما | مشهدهاست
`

تاپیک اختصاصی محسن چاوشی
سلام:

همانطور كه ميدونيد اگر نگيم كه محسن چاووشي محبوب ترين خواننده حال حاضر ايران

هست،حداقل يكي از محبوب ترين و پرطرفدارترين خواننده هاي ايران هست...
1-صداي استثنايي و بي نظير او و غمي كه در صداي نهفته است...

2-مضمون شعرهاي او كه فكر نميكنم هيچ خواننده اي در ترانه هايش به مانند او به مضمون و معني ترانه توجه كند...

3-ظلم هاي بي شماري كه در حق او شده است و خود شما از همه ان ها باخبريد...

و صدهاي مورد ديگر...


او را به يكي از استثنايي ترين خواننده هاي ايران تبديل كرده است...

در اين تاپيك قصد داريم كه اخبار جديد ،مصاحبه،عكس،و .... از اين خواننده رو قرار دهيم...

از دوستان خواهش ميكنم در اين امر همكاري لازم را نمايند...

25-02-2007, 15:51


1:


2:

محسن چاووشي از نگاهي ديگر


متولد چه سالي هستيد؟
چاووشي: هشتم مرداد ماه سال 1358
در كدام شهر؟
چاووشي: خرمشهر
مهمترين ويژگي اخلاقي؟
چاووشي: بسيار حساس و كمي زود رنج.
انتخاب اشعار؟
چاووشي: خودم انتخاب مي‌‌كنم براساس روحياتي كه داشته و دارم.
مهم‌ترين عامل شهرت؟
چاووشي: اجازه دهيد اين سئوال را مردم جواب دهند.
مهم‌ترين ويژگي اهالي جنوب؟
چاووشي: خونگرمي و مهمان‌نوازي.
شما هم اين خصيصه‌ را داريد؟
چاووشي: صد در صد.
تحصيلات؟
چاووشي: مطمئن باشيد موسيقي نخواندم...
مگر تمام خواننده‌هاي ما موسيقي خوانده‌اند؟
چاووشي: نمي‌‌دانم اما من حسابداري خواندم.
چرا سوالات را تفكيك مي‌‌كنيد؟
چاووشي: خب بايد يك طوري نشان بدهم كه متناقضم ديگه.
امروز كه ديگر آن تناقضات را شكستيد!
چاووشي: خب اين خودش هم يك تناقض ديگر است.
بهترين كاري كه خوانديد؟
چاووشي: آهاي تو كه اينهمه دوري از من و بانوي من
معروف ‌ترين كار؟
چاووشي: نفرين و نشكن دلمو
دوران كودكي هم مثل الان آرام بوديد؟
چاووشي: خيلي آرام و البته درس نخوان.
بهترين نمره؟
چاووشي: از درس انشاء نمره 17 گرفتم.
بدترين سال تحصيلي؟
چاووشي: سال پنجم ابتدايي كه از دو درس تاريخ، مدني و رياضي تجديد آوردم.
بهترين درس؟
چاووشي: عربي
ورزش...
چاووشي: پيش‌تر ورزش مي‌‌كردم اما حالا كمي تنبل شدم.
سينما...
چاووشي: برايم جذابيت ندارد.
سنتوري...
چاووشي: فيلمي از داريوش مهرجويي كه روي آن چهار ترانه خواندم.
انتقاد...
چاووشي: قبول مي‌‌كنم.
سازنده‌ترين انتقاد؟
چاووشي: به نفرين شد كه پذيرفتم.
چه سازي مي‌‌نوازي؟
چاووشي: پيانو و كيبورد.
تا امروز چند ترانه خوانديد؟
چاووشي: 25 يا 26 ترانه.
موسيقي فاخر...
چاووشي: موسيقي كه براي همگان ملموس باشد يعني همه با آن ارتباط برقرار كنند.
يعني هر قدر موسيقي قابل لمس‌تر باشد فاخرتر هم هست؟
چاووشي: از نظر من همينطور است.
ممنون از اينكه با ما در اين گفتگو همراه شديد.
چاووشي: من هم از شما تشكر مي‌‌كنم، اميدوارم روزي بتوانم يك كار فاخر تقديم اهالي موسيقي نمايم.

3:


4:

زندگینامه
محسن چاووشی یکی از خوانندگان جوان و پرطرفدار ایرانی است . او در هشتم مرداد ماه 1358 ، در خرمشهر متولد شد. رشتهً تحصیلی او حسابداری است .او از خانواده ای جنگ زده است و در مصاحبه هایش اعلام کرده که از این کلمه نفرت دارد . فعالیت موسیقی را تقریبا از سالهای 70 شروع کرده و بتدریج بالا آمده تا اینکه در سال 1383 اولین آلبوم خود را منتشر کرد.
آلبوم کفتر چاهی ( نفرین )
در بهمن 83 آلبومی میان جوان ها رواج پیدا کرد بنام " نفرین " . اکثر افرادی که آنرا گوش می کردند می پنداشتند که این آلبوم را " سیاوش قمیشی " یکی از خوانندگان لس آنجلسی اجرا کرده است . عده ای دیگر که تفاوت میان صدای خواننده و سیاوش قمیشی را فهمیده بودند معتقد بودند خواننده ی نفرین " مجتبی کبیری " ( یکی از خوانندگان داخلی که شبیه به سیاوش قمیشی می خواند ) است . تا اینکه بعد از گذشت چندی مشخص شد خواننده ی آلبوم نفرین " محسن چاووشی " می باشد. این آلبوم به صورت غیر قانونی وارد بازار شده بود و مجوز وزارت ارشاد را دارا نبود . در مصاحبه ای از او می خوانیم که این کارها به عنوان اتود به وزارت ارشاد تحویل داده شده بود تا آنها نظریه ی نهایی را روی آن اعلام کنند . وزارت ارشاد معین کرده بود که دو تراک این آلبوم باید حذف شود و از اتو تیون ( صاف کننده ی کامپیوتری صدا ) هم کمتر استفاده شود . مابقی کارها یکسری از مجوزهای لازم را گرفته بودند . همین که محسن می آید تا اصلاحیه ها را انجام دهد می بیند که آلبوم با کیفیت پایین دارد دست به دست می گردد و وبلاگ های انتشار موسیقی هم آن را برای دانلود قرار داده اند ! اینگونه آلبوم کفتر چاهی ( که به نفرین معروف است ) بدون مجوز وارد بازار موسیقی شد و باز هم در حرفهای محسن داریم که او خود بر آن شد تا آلبوم با کیفیت بالا را میان مردم پخش کند تا لااقل کارهایش بی کیفیت نباشند . در همان مصاحبه ها او بعد از دو سال اعلام کرده که از خواندن ترانه ی نفرین پشیمان است و حتی آنرا یک ترانه ی طنز می داند ، چرا که هیچ عاشقی معشوقش را نفرین نمی کند. تراک های آلبوم " کفتر چاهی " عبارتند از :
1 - کفتر چاهی ( تقریبا 4:45 دقیقه )
2 - فاصله ( تقریبا 5:04 دقیقه )
3 - نفرین ( تقریبا 4:34 )
4 - مرگ - چه کسی - ( تقریبا 4:26 دقیقه )
5 - دو راهی - لیلی و مجنون - ( تقریبا 3:22 )
6 - چشمات ( تقریبا 5:09 دقیقه )
7 - مسافر غریبه ( تقریبا 4:42 دقیقه )
8 - یادگار حیدر - جدایی - ( تقریبا 4:55 دقیقه )
آلبوم بعدی محسن لنگه کفش بود که در زمستان 84 وارد بازار شد و باز هم به صورت زیر زمینی. البوم لنگه کفش آلبومی بود که بعد از کار خودکشی وارد بازار شد.محسن چاوشی در سال 85 نیز آهنگسازی کار داریوش مهرجویی یعنی علی سنتوری را عهده دار شد. چاوشی در شهریور 85 آلبوم متاسفم را ارایه داد که در آن با فرزاد فرزین و محسن یگانه و همینطور دی جی عابد همخوانی کرده بود.

آلبوم خودکشی ممنوع
تقریبا یکسال گذشت . تابستان 84 آلبومی به نام " خودکشی ممنوع " وارد بازار شد . چاووشی در این آلبوم قطعاتی از اشعار آلبوم کفتر چاهی را جدا کرد و آنها را پشت سر هم بر روی موزیکی خواند و با این کار خود به همه فهمانید که آلبوم کفتر چاهی را او خوانده است . در آلبوم خودکشی ممنوع دو فرد دیگر نیز معرفی شدند. محسن یگانه و حامد هاکان از هم خوانان محسن چاووشی در این آلبوم بودند . این آلبوم هم به طور زیرزمینی پخش شد.
تراک های آلبوم خودکشی ممنوع:
1 - خودکشی ممنوع ( تقریبا 5:27 دقیقه )
2 - آهای خبر نداری - با همراهی محسن یگانه و حامد هاکان - ( تقریبا 4:20 دقیقه )
3 - خاطره های مرده ( تقریبا 2:15 دقیقه )
4 - امام رضا ( تقریبا 3:55 دقیقه )
5 - حسرت خیس ( تقریبا 4:47 دقیقه )
6 - کلاف ( تقریبا 2:50 دقیقه )
7 - خشخاش ( تقریبا 3:35 دقیقه )
8 - بانوی من ( تقریبا 3:25 دقیقه )
9 - صبوری ( تقریبا 5:33 دقیقه )
10 - تو و فاصله ( تقریبا 5:21 دقیقه )
11 - رمیکس آلبوم کفتر چاهی ( تقریبا 2:23 دقیقه )
در آهنگ خودکشی ممنوع ، شعر اصلا خودکشی را رد و یا تایید نمی کند . اما محسن چاووشی با اضافه کردن مصاحبه ای که بین خودش و حامد هاکان در میان آهنگ ترتیب داده گفته که خودکشی کار درستی نیست و همچنین حدیثی را از حضرت علی نقل می کند . عده ای معتقدند در ابتدا تراک خودکشی ممنوع بدون این قسمت بوده و بعدا این قسمت به آن اضافه شده . در کل این آلبوم محسن هم بدون مجوز راهی بازار شد و افراد بیشتری را به او علاقه مند کرد

5:


6:

نقد كامل آلبوم متاسفم اثري ديگر از محسن چاووشي

>> متاسفم برات ای دل ساده <<
بالاخره بعد از حدود 6 ماه انتظار آلبوم متاسفم چهارمین آلبوم محسن وارد بازار شد .متاسفم شاید اولین آلبومی در تاریخ موسیقی ما بود که از ماه ها قبل از انتشارش این قدر جنجال و حاشیه در موردش درست شد. روزی نبود که مطلبی درباره این آلبوم روی سایت ها یا مجله ها دیده نشه.دلیل ایجاد این حاشیه ها هم متعدد بود متاسفم قرار بود اولین آلبوم مجاز محسن چاوشی در بازار موسیقی ایران باشه.صحبت های زیادی می شد که این آلبوم از هر جهت یک سر و گردن بالاتر از آلبوم های قبلی محسن قرار می گیره. رضا فوادیان تنظیم کننده سه آلبوم قبلی محسن جای خودش رو به شهاب اکبری داده بود که تا اون موقع کسی با سبک وشیوه کارش اشنایی نداشت.این حاشیه ها حتی درباره اسم آلبوم هم وجود داشت اولین بار متاسفم به عنوان اسم آلبوم معرفی شد بعد از مدتی شایع شد که اسم آلبوم به من هنوز زنده ام تغییر کرده که بالاخره با همون اسم متاسفم بیرون امد حتی اسم تعدادی از تراک های آلبوم هم به بیرون درز کرد.حاشیه های آلبوم به اینجا ختم نشد .صحبت های زیادی درمورد اهنگ خیانت وقرار گرفتن یا قرار نگرفتنش در آلبوم وجود داشت. از طرفی هم محسن در چند مصاحبه اعلام کرده بود که در البوم جدیدش از سازهای سنتی استفاده می کنه که این توهم رو بوجود اورده بود که آلبوم رنگ وبوی سنتی به خودش می گیره. بعضی از وبلاگ ها هم خبر از هم خونی محسن با فرزاد فرزین و مهدی مقدم و خود شهاب در این آلبوم می دادن.در هر حال متاسفم بعد حدود 6 ماه از انتشار لنگه کفش وارد بازار شد.کیفیت کارازسه آلبوم قبلی محسن کاملا بالاتر بود.تنها بعد 48 ساعت از بیرون اومدن آلبوم نسخه های رایتی اون در بازار به طور گسترده منتشر شد . دقت کنید که حتی آلبوم بزرگترین خواننده های داخلی وخارجی ما هم غالبا بعد از یکی دو هفته با چنین و سعتی منتشر نمی شد. صرف نظر از تمام حاشیه های دور و ور این آلبوم تصمیم گرفتیم این بار فقط از دید یک شنونده و یک مخاطب به این آلبوم نگاه کنیم یعنی یک یک برسی اجمالی از آلبوم بدون توجه به حاشیه های آن :

متاسفم در کل از 9 تراک تشکیل شده بود.شامل 4 تراک اکتیو و 5 تراک لایت برای شروع بهتره این اعداد رو با سه البوم
قبلی محسن مقایسه کنیم:

آلبوم کفتر چاهی 8تراک شامل سه اهنگ ترنس یک شش وهشت بندری وسه اهنگ لایت آلبوم خودکشی ممنوع 10 تراک شامل 3 ترنس یک اهنگ شش وهشت و 4 اهنگ لایت و یک ریمیکس از البوم کفتر چاهی آلبوم لنگه کفش 9 تراک شامل 3 ترنس یک ششو هشت اسلو و 5 تراک لایت

می بینیم که ترکیب سبک های مختلف در آلبوم متاسفم با آلبوم های قبلی محسن چندان تغییری نکرده.بر خلاف آلبوم کفتر چاهی ولنگه کفش این کار به صورت اتود منتشر نشده وتمام تراک ها بعد از تنظیم نهایی وارد آلبوم شدند.تنظیم کارها به صورت ترکیب سیکوانس(تنظیم های کامپیوتری) واکوستیک(ضبط زنده سازها) انجام شده و بار اصلی تنظیم ها هم بر دوش شهاب اکبری بوده . در تنظیم تعدادی ازقطعات از ساز های سنتی استفاده شده مثل قطعه متاسفم از طرفی با کمی دقت متوجه می شویم که صدای محسن در این آلبوم با آلبوم های قبلی اندکی فرق کرده در واقع صدایی که در این آلبوم می شنویم صدای اصلی محسن است بدون هیچ گونه افکت یا دستکاری الکترونیکی.جالب انکه حتی در بعضی از قطعات نحوه تحریر زدن های محسن به شیوه سنتی انجام می شود(اهنگ خیانت).اجرای محسن درمتاسفم کاملا حسی بوده ولی در بعضی قطعات مثل نفس بریده یا نا مادری این حس وحال در صدای محسن به اوج می رسد.در متاسفم برای اولین با صدای دو ترانه سرای اصلی محسن یعنی حسین صفا (کم تحمل) وامیر ارجعینی (پرنده) را هم می توانیم بشنویم آلبوم از نظر تعداد هم خوانان آلبوم شلوغی است فرزاد فرزین (نفس بریده) شهاب اکبری (عروس قصه) محمد بهراد جاسمی(صدای زمینه) اردشیر عزیز دوست (آواز ابتدایی قطعه فلسطین که با لهجه گیلکی اجرا می شود) وسرانجام حضور دوباره محسن یگانه که صدایش بصورت زمینه در قطعه نفس بریده شنیده می شود اگر فضای دو آلبوم اول محسن را شاد فرض کنیم دوآلبوم اخیر محسن یعنی لنگه کفش ومتاسفم بسیار سنگین تر شده اند وبه خصوص در آلبوم اخیر غم الوده تر . در اصل به جز اهنگ عروس قصه سایر قطعات فضایی کاملا غمگین دارند. اشعار بکار رفته بعضا بیانگر اوج اندوه ورنج شاعران انهاست نمونه واضح ان را می توان در ترانه پرنده سروده امیر ارجینی یافت که ان را در سوگ از دست دادن برادر کوچکتر خود نوشته است

در اینجا می خواهیم ترانه های آلبوم را یک به یک بررسی کنیم :

متاسفم) شاهکاری از حسین صفا.اثری که بیانگر تمام آلام ودردها وحسرت های سراینده ان است.شعر از چنان قدرتی برخوردار است که نمونه ان را به سختی می توان در اثار دیگر مشاهده کرد.سادگی کلمات به کار رفته در کنار معنی سنگین ان موجب تاثیر عمیق تر اثر شده است.شعر با وجود ظاهر ارام وبدون خشونتش مملو از خشم است.خشم از زمانه ای که سادگی ویک رنگی بزرگترین گناه ومستوجب عذاب است.خشم از جامه ای که جواب عشق ومحبت را با نفرت وکینه میدهند.کار به صورت ترنس ضبط شدودر تنظیم ان ساز بندی سنتی هم استفاده شد .متاسفم ترانه ایست که در واقع زندگی نامه بسیاری از ما والبته زندگی نامه خود محسن است!!!

عروس قصه) تنها اهنگ شاد آلبوم جدید همین عروس قصه است.کاری بسیار اکتیو بصورت ترنس و DJ .آهنگ سازی کار را مانند همیشه خود محسن انجام داد و DJ کردن ان را به عابد داد.استفاده از جملات بریده انگلیسی در طول اثر به زیباتر شدن آن کمک کرددر عروس قصه برای اولین بار صدای شهاب اکبری را هم در کنار صدای محسن می شنویم .صدای شهاب بر عکس صدای محسن صاف ودر اصطلاح تنور است که ترکیب ان با صدای خشدار وبیس محسن کار جالبی را به وجود می اورد.

پرنده) امیر ارجینی در اصل کار را به یاد برادر مرحوم خود سرود.از خط به خط و کلمه کلمه ان می توان رنج ودرد امیر را در سوگ برادر کوچکتر درک کرد.با توجه به مضمون اثر محسن کار را به صورت لایت ساخت .کار به یکی از زیباترین ترانه های البوم تبدیل شد .اثری گیرا وتاثیر گذار.بی شک پرنده یکی از اثار ماندگار موسیقی ما خواهد شد کاری که آرامش بخش و یادآورنده گذشته ها.

نفس بریده) بی شک اگر محبوب ترین قطعه آلبوم جدید نباشد یکی از دو سه انتخاب اول است سبک کار به صورت ترکیبی ترنس ولایت است آهنگ بصورت لایت شروع وبه ترنس می رسد دوباره لایت وباز هم ترنس می شود ودر آخر به صورت ترنس ادامه میابد .همصدایی فرزاد فرزین که به اذعان تمام کسانی که کار را گوش داده اند یکی از بی نقص ترین کار های خود را ارائه داده باعث بالا تر رفتن کیفیت کار شده است همانطور که گفته شد سبک کار به صورت ترنس لایت است که تا به حال چه در داخل وچه در خارج کشور هیچ یک از آهنگ سازان ایرانی کاری در این سبک ارائه نداده اند.

گل سر) در ابتدا قرار بود با نام نا مادری ارائه شود .اثر تاثیر گذاری از ترانه سرایی جوان به نام یاها کاشا نی.ترانه به گونه ای گفته شده که انگار از زبان یک کودک جاری می شود.کمتر مادری است که این کار را گوش کند وبغض راه گلویش راسد نکند .عجیب آن که محسن چنان با این شعر حس گرفته وخود را مانند بازیگری که در نقش خود فرو رفته در حال وهوای اثر غرق کرده که سوز وگداز صدایش در این کار با کارهای قبلی او قابل مقایسه نیست.

خیانت) کاری که از یک سال قبل از انتشارش چنان جنجال وحاشیه ای برایش درست شد.شعر کار سروده خانم ترانه مکرم است. در این کار حس وحال اضطراب ودلواپسی یک عاشق را به صورت ترانه بیان کرده است عاشقی که تصور می کند عشقش در حال خیانت به اوست.

کم تحمل) کاری لایت وعاشقانه با شعر زیبای حسین صفا.تصویر گر نیاز عاشق به معشوق به ساده ترین وروان ترین شکل ممکن صدای گرم خود حسین صفا را هم می توانید در کار بشنوید.

ابرای پاییزی) در روزگار عجیبی زندگی میکنیم. روزگار تنهایی ها وغم هایی که انتهایی ندارند ابرای پاییزی از همین تنهایی ها می گوید.اهنگ به صورت لایت ساخته شده و تنظیم آن بسیار زیبا و کار شده انجام داده شده تا حس وحال کار به خوبی منتقل شود . کار در بعضی مناطق بسیار طرفدار پیدا کرد و مانند پرنده یکی از اثار ماندگار این آلبوم خواهد بود.

فلسطین) ترکیبی از شعر امیر ارجینی با صدای محسن در کنار اواز گیلکی اردشیر عزیز دوست. اخرین قطعه ای بود که برای آلبوم ساخته شد.

شاید مناسب ترین تشبیه برای آلبوم متاسفم تشبیه کودکی باشد که بعد از گذراندن دروران کودکی اکنون به سن بلوغ رسیده است.آلبومی که اگر ذره ای انصاف داشته باشیم باید تایید کنیم از تمامی اثار ارائه شده این چند سال موسیقی ما یک سر و گردن بالاتر است آهنگ سازی واشعار بکار رفته به معنی واقعی کلمه فراتر از استاندارد های امروزی موسیقی ماست. تنظیم حرفه ای شهاب اکبری هم ملاک دیگری برای این گفته است. و در آخر این که متاسفم به وضوح نشان از بلوغ فکری وهنری محسن چاوشی در عرصه موسیقی دارد.

7:


8:

مسعود جان سلام..
این تا پیک واقعا نیاز بود....ممنون.. تا حد توان همکاری می کنم...
عزیز...یه سوال دارم خواستم بدونم شما اطلاعی دارین..
در آهنگ های سنتوری؟؟ شهاب و بقیه دوستان محسن .... کجا بودن... با اونها کار کرد....؟
آخه تو کلوپ نوشته بود... استدیو نداشت و این جور چیز ها....
ممنون....

9:


10:

سلام عزيز:
در 4 اهنگي كه محسن در سنتوري خونده همكاراش اين نفرات بوده:
اهنگساز: محسن چاووشي
تنظيم:شهاب اكبري
سنتور:اردوان كامكار
شعر:حسين صفا و امير ارجيني
قسمت دوم سوالت متوجه نشدم عزيز...

11:


12:

خدایی این سنتوریش حرف نداره....
خیلی خیلی خوب کار کرده...
دستش درد نکنه مخصوصا عروس قصه

13:


14:

ممنون مسعود جان...
راستش یک خبر رو تو سایتی که برام فرستادی خوندم...که محسن وقتی پذیرفت آهنگ ها رو برای مهرجویی بسازه...
هیچی نداشته .. حتی کیبورد و کامپیوتر هم از دوستش رضا و یکی دیگه گرفته و ماکت اولیه کار رو در اتاقش پر کرده...
خواستم بدونم کسانی که در آلبوم متا سفم همراهش بودن نمیتونست این کا رو براش کنن؟ چرا پیش اونا نرفته؟

15:


16:

خواهش عزيز...
نكنه مصاحبه محسن با ماهنامه نسيم ميگي؟ اگر اون ميگي من هنوز نخوندم...

17:


18:

آره عزیز.. ماهنامه نسیم و چلچراغ.. رو میگم....

19:


20:

من همين الان مجله چلچراغ خريدم خوندم اين مطلب...خداييش ادم گريش ميگيره از اين همه ظلمي كه بهش شده...
عزيز اون موقع كه محسن هنوز با شاهرخ ،كسي كه استوديو افاق و امكانات رو در اختيار محسن گذاشته بود در البوم متاسفم اشنا نشده بود كه...

21:

آهان.. گرفتم....
مسعود جان کدام شماره از این مجله است...... میخوام بگیرم داشته باشم.. تو نت حال نمیده...

راستی مسعود جان.. برای حمایت از ایشون.. خوب میشه .. اون لینک امضا رو هم بزاری تا.... اینجا هم ایشون حمایت بشن.....

22:

محسن چاوشي وگلايه هاي ناگفته اش
خيلي دلم گرفته از خيلي ها
نام او از تيتراژ پاياني فيلم سنتوري حذف شد

فيلم منتخب تماشاگران جشنواره امسال از همان روزهايي که زمزمه ساخته شدنش شنيده مي شد، حاشيه ساز بود. از نگاه هميشه فلسفي و گاه تلخ داريوش مهرجويي که اين بار فضايي موزيکال را در کنار تمام خصوصيات خاص فيلم هايش نشانه رفته بود تا دست به دست شدن بازيگر نقش اول آن و در کنار همه اين ها حضور خواننده اي که رکوددار آهنگ هاي داخلي است، همه نشانه هاي ساخت فيلمي متفاوت ولي تماشاگرپسند بود. محسن چاووشي چند سالي مي شود که جزو شناخته شده ترين خوانندگان داخلي است. اگرچه آلبوم ها و آهنگ هاي او پشت سر هم لو مي روند و سر از سايت هاي اينترنتي و ماشين و خانه هاي مردم در مي آورند و حتي فروشگاه هاي موسيقي هم آلبوم هاي او را در کنار ساير خوانندگان قرار مي دهند و مي فروشند، بدون اين که هيچ نفع مالي و حتي روحي و معنوي برايش داشته باشند.
او اين روزها با اين که از اکران فيلم سنتوري خوشحال است، اما با دلگيري از اتفاقاتي که براي او در حين اکران فيلم افتاده صحبت مي کند. در حين گفت وگو سعي مي کند بسيار گزيده و حساب شده کلماتش را انتخاب کند و حتي بعضي مواقع يا ضبط را خاموش مي کند و يا مي خواهد که قسمتي از حرف هايش را ننويسم. هر چند مي گويد که با اتفاقات اين گونه چندان بيگانه نيست و از اين رفتارها زياد ديده است.
قرار گفت وگو را در خانه اي که او با پدر و مادرش در آن زندگي مي کند، مي گذارم. خانه اي در مناطق مرکزي تهران که آپارتمانهايش معمولا متراژي 70-80 متري دارند. در طبقه دوم يکي از همين آپارتمان ها در اتاقي 9 متري روبه روي هم نشسته ايم. اتاقي بسيار ساده که موسيقي و ترانه هاي متن فيلم سنتوري در اين اتاق ساخته و ضبط شده اند. در اتاق به غير از يک کامپيوتر با باندهايي بزرگ و يک کيبورد موسيقي که روي دسته هاي يک صندلي گذاشته شده ، وسيله ديگري براي انجام کارهاي موسيقي ديده نمي شود. بر روي ديوار هم يک تابلو با اسامي پنج تنآل عبا به همراه يک پوستر معمولي از تصوير خودش است. ظاهرا اين تنها عکسي است که از او چهره اي مشخص و واضح را نشان مي دهد. مي گويد: «اين عکس را دوستم با موبايلش گرفت. کيفيت خوبي ندارد، اما نمي دانم چي شد که يک هفته بعد پوسترش را ديدم که مي فروشند. اين را هم که مي بيني به ديوار زده ام. يکي از دوستانم برايم آورده وگرنه من که از عکس و عکاسي و تصوير خودم فراري ام» و مي خندد.
محسن چاووشي در فيلم سنتوري چهار ترانه خوانده، اما تنها توانسته يک بار و با هزار زحمت و رفيق بازي فيلم را ببيند. آن هم در جشنواره، نه جاي ديگر: «نه آقاي مهرجويي و نه هيچ کس ديگري از من براي ديدن فيلم دعوت نکردند. براي ديدن فيلم خودم رفتم و توي صف ايستادم. يکي دو ساعتي در صف بودم، بالاخره هم بليت گيرم نيامد. به هر زحمتي بود با يکي از دوستانم هماهنگ کردم و رفتم داخل و فيلم را ديدم. خيلي فيلم خوبي بود. واقعا از بازي بهرام رادان لذت بردم. وقتي قسمت هاي موزيک و خواندن شروع مي شد، واقعا تعجب مي کردم. بهرام رادان به قدري خوب حس کارها را گرفته بود و همراه آهنگ ها لب مي زد که فکر مي کردم خودش کارها را خوانده و صدا، صداي خود بهرام است.»
اگر تا مدتي قبل شايع بود که مي گفتند بازيگران فيلم هاي سينمايي ايران بايد از ----- محمدرضا شريفي نيا بگذرند و انتخاب شوند، اين بار انتخاب خوانندگان فيلم ها را هم مي توانيد به ادامه شايعات قبلي وصل کنيد. در انتخاب محسن چاوشي، ردپاي محمدرضا شريفي نيا ديده مي شود. در حين ساخت موسيقي و ترانه هاي فيلم اتفاقات جالبي براي محسن چاوشي افتاده است که هر کدام به گفته خودش، براي او خاطره شده اند و او هنگام تعريف کردنشان مدام لبخند مي زند و با خوشي از آنها ياد مي کند: « سال قبل بود که پيشنهاد ساخت ترانه هاي فيلم سنتوري به من داده شد. آن روزها من چندان وضع مالي خوبي نداشتم. آلبوم لنگه کفش هم لو رفته بود و شرايط روحي ام خيلي بد بود. برادرزاده آقاي شريفي نيا تماس گرفت و پيشنهاد همکاري از طرف آقاي مهرجويي و شريفي نيا را مطرح کرد. آدرس را گرفتم و به دفتر آقاي مهرجويي رفتم و با هم صحبت کرديم. آقاي مهرجويي گفت که تمامي کارهاي من را گوش کرده و مي خواهد در اين فيلم ساخت آهنگ را به من بسپارد. فکر مي کنم آقاي مهرجويي يک دروغ به من گفت و من هم يک دروغ به او. او گفت که همه آهنگ هاي من را شنيده و دوست دارد و من هم گفتم که همه فيلم هايش را ديده ام و دوست دارم. به هر حال فيلمنامه را گرفتم و بدون قرارداد، قرار شد ترانه ها را بسازم. فيلمنامه را به حسين صفا و امير ارجيني، دو ترانه سرايم نشان دادم و قرار شد که آنها ترانه ها را بسته به فضاي فيلم گويند. حتي در يکي از ترانه ها، اسم «رفيق من» بيشتر قافيه ها بر وزن و قافيه سنتور است. ترانه ها تاييد شد، شروع به ساخت ملودي ها کردم. همان طور که گفتم آن روزها وضع مالي ام اصلا خوب نبود و براي هماهنگي با آقاي مهرجويي مجبور بودم هر روز از خيابان خوش تا اقدسيه بروم و چون هر روز پول کرايه را نمي توانستم بدهم، مجبور شدم با يکي از دوستانم که چند سال بود با هم قهر بوديم آشتي کنم تا با ماشينش بتوانم به دفتر مهرجويي بروم...» به اين قسمت حرفش که مي رسد، با صداي بلند مي خندد و سرش را تکان مي دهد، انگار خجالتي که خاص خود اوست مي گويد حتي براي ساخت و ضبط ملودي هايش هيچ وسيله اي نداشته: «من يک کيبورد هم براي زدن آهنگ هاي اوليه و تنظيم ملودي هاي نداشتم و همه فکرم بحث مالي کار بود. وقتي ديدم اتفاقي نمي افتد و آبي از کسي گرم نمي شود، پيش يکي از دوستانم رفتم و کيبوردش را چند روزي قرض گرفتم و با هزار بدبختي کامپيوتر دوست ديگرم را امانت گرفتم. وقتي آهنگ ها را ساختم و با کامپيوتر ضبط کردم، تازه سختي کارم شروع شد. مانده بودم وکال و صدا را چطور ضبط کنم؟ مادرم گفت به پنجره پتو مي زند تا صدا داخل نيايد. پنچره ها را پتو زديم. مشکل ديگر پيدا کردن ميکروفن صدابرداري بود. همان روز رفتم کيبورد را پس دادم و به جايش ميکروفن دوستم را دوباره قرض کردم. براي آرام تر بودن محيط و ضبط صدا با کيفيت خوب مجبور بودم شب ها ضبط کنم. ساعت 2:30 شب که مي شد، شروع به ضبط کارها مي کردم. همه باندها را مي بستم که صدا به اسپيکر و بلندگوها نرود و صدايم در آهنگ پژواک نکند. مدام با هدفون کار را گوش مي کردم و مي خواندم.»
اما در موسيقي فيلم، اردوان کامکار هم سنتور زده است و قطعاتي که در فيلم مي بينيد و مي شنويد تنها تفاوتشان با نسخه هايي که محسن چاوشي در آلبوم هايش به بازار فرستاده داشتن صداي سنتور است: «اتفاقا درباره استفاده از صداي سنتور من خودم خيلي تمايل داشتم. به نظرم قطعاتي که سنتور دارند و سنتور بعدا به آنها اضافه شده، قشنگ تر از قطعات اوليه اند. من روز اول از حضور اردوان کامکار هيچ اطلاعي نداشتم و با وضعيتي که از موقعيت مالي ام در آن روزها گفتم، براي اضافه کردن ساز سنتور به موسيقي ها خيلي سختي کشيدم. چون مجبور شدم بروم قم پيش يکي از دوستانم به اسم مهدي حسيني که نوازنده و مدرس سازهاي سنتي است و از او بخواهم صداي سنتور را هم به قطعات اضافه کند. وقتي که قطعات کامل شد و آقاي مهرجويي کار را شنيد، آنها را پسنديد و خيلي خوشش آمد و حتي يکي از آهنگ ها را دو بار در فيلم به کار برد. وقتي گفت که سنتور را قرار است آقاي کامکار بزند، شوکه شدم. بيشتر ناراحتي ام براي وقت و هزينه اي بود که گذاشته بودم. تا لحظه آخر به من درباره حضور آقاي کامکار چيزي گفته نشده بود.»
محسن چاوشي علاقه اي به گفتن مبلغ دستمزدي که براي ساخت چهار تراک و قطعه فيلم سنتوري گرفته، ندارد. اما هنوز مردد است مبلغي که گرفته کل دستمزدش بوده يا نه: «اگر بخواهم حساب کنم پولي که به من داده شد، پول سه قطعه شعرم بود که به شاعرها دادم. من براي اين کارها خيلي سختي کشيدم و هنوز نمي دانم پولي که به من داده شد پول شعرها بود يا تمام کار.»
فرصتي نشده تا او درباره تمام مسائل و مشکلات با کارگردان فيلم صحبت کند و از اين بابت ناراحت است: «من با مهرجويي صحبت نکرده ام، چون از وقتي که آهنگ ها را تحويل دادم، ديگر نديدمش و صحبتي با هم نکرديم. البته به اين برخوردها و به اين وضعيت عادت کرده ام.» ضبط را خاموش مي کند و حرف هايش را که بيشتر حالت درد دل دارد، شمرده تر و با خونسردي بيشتري ادامه مي دهد و در نهايت قول اين را مي گيرد که چيزي درباره شان ننويسم.
در بين حرف هايش دوباره به بازي خوب بهرام رادان برمي گردد و ادامه مي دهد: «سيمرغ بلورين جشنواره واقعا حقش بود. وقتي فيلم را ديدم زنگ زدم و به خاطر بازي اش به او تبريک گفتم و تشکر کردم و او هم متقابلا چنين برخوردي کرد. رابطه ام با بهرام خوب است. در حين ساختن آهنگ ها، يکي دو جلسه او را در دفتر مهرجويي ديدم و روزي که در دفتر، کارها را اجرا کرد، ديدم که خيلي خوب لب مي زند. البته دوستانم مي گفتند که هميشه يک هدفون همراهش بوده که در وقت هاي بيکاري مدام آهنگ ها را گوش و تمرين مي کرد. به همين دليل هم است که واقعا عالي حس کارها را درآورده و آهنگ ها روي لب زدنش نشسته است، طوري که حتي خود من هم فکر کردم با صداي خودش مي خواند.»
محسن چاوشي وقتي فيلم را در سينما ديده، سخت تحت تاثير بعضي قسمت هاي آن قرار گرفته است و حتي گريه هم کرده است: «در صحنه اي که بهرام رادان، تمام زندگي اش را از دست داد و اعتيادش به بيشترين حد رسيده، در بيابان چادري زده و آنجا زندگي مي کرد، در صحنه اي که داشت سوسيس سرخ مي کرد معتادها يکي يکي داخل چادر او مي آمدند و او سوسيس هاي خودش را با مهرباني به آنها مي داد تا بخورند، وقتي که همه غذايش را داد، خوردند، باز رفت و از نايلکس سوسيسي درآورد و شروع کرد به سرخ کردن و دادن به معتادهاي ديگر، در آن صحنه تحت تاثير بازي و نفس کارش قرار گرفتم. آهنگ رفيق من هم که روي آن صحنه ها در حال پخش بود، گريه ام را درآورد.»
محسن چاوشي با اين که در تيتراژ پاياني هيچ اسمي از خودش نديده، عصباني و حتي شوکه هم نشده و با هيچ کس هم براي پيگيري و اعتراض تماس نگرفته است: «وقتي کارم را براي فيلم شروع کردم، پيش بيني تمام اين اتفاقات را کرده بودم و مي دانستم شايد کارم حذف شود، يا صدايم را از روي آهنگ ها بردارند و يا بعضي از قسمت هايش را اصلاح کنند. به همين دليل وقتي اسمم را در تيتراژ پاياني نديدم، اصلا تعجب نکردم. فقط دلگير شدم، از افرادي که وقتي کارشان به نتيجه مي رسد همه چيز را فراموش مي کنند. به هيچ کس هم زنگ نزدم. از اين رفتارها زياد ديده ام. ولي واقعا خوشحال شدم وقتي که اسم حسين صفا و امير ارجيني را به عنوان ترانه سرا ديدم. من هم اگر حقم باشد به حقم مي رسم. همه صداي من را مي شناسند و نيازي به قايم باشک بازي نيست».
شايد با پخش صدا و موسيقي محسن چاوشي در فيلم «سنتوري» او خود به خود مجوزدار شده باشد. به هر حال صداي او از رسانه اي همگاني که از فيلترهاي خاصي هم بايد مجوز پخش بگيرد، پخش شده است. اما او خودش اين موضوع را قبول ندارد و مي گويد: «قبل از فيلم سنتوري، صدا و آهنگ هاي من از تلويزيون هم پخش شده اند و تلويزيون بارها آهنگ امام رضا (ع ) و کربلاي من را پخش کرده. در مقايسه با همگاني بودن و نظارت، سينما قابل مقايسه با تلويزيون نيست. دوستانم گفته اند که چند بار آهنگ «بچه هاي اهواز» هم در ساعت هاي اوليه بامداد از تلويزيون پخش شده. من واقعا نمي دانم وقتي کارهايم از تلويزيون هم پخش مي شوند، چرا به من مي گويند غيرمجاز؟»
وقتي اسم آهنگ بچه هاي اهواز را مي برد، دلش مي گيرد و از حال و هواي جنوب و جنگ صحبت مي کند، محسن چاوشي بچه خرمشهر است و خانواده شان، جزو آخرين خانواده هايي بوده اند که زمان جنگ شهر را ترک کرده اند و هر چه که داشته اند، گذاشته اند و بيرون آمده اند و زماني که برگشته اند با ويرانه هايي غيرقابل شناسايي مواجه شده اند: «همه جاي ايران زندگي کرده ايم، از کرمانشاه و مشهد و کرج تا تهران. ما آواره جنگ بوديم. همه چيزمان را در جنگ از دست داده بوديم. شايد تلخي بعضي از آهنگ هايم در ادامه همين حس باشد. خيلي کم دلم مي آيد که به خرمشهر بروم و آنجا را ببينم. خرمشهر و جنوب پر از خاطره هاي من است.»
محسن چاوشي اين روزها چهار پيشنهاد خوانندگي و ساخت موسيقي فيلم از کارگردانان مطرح سينماي ايران دارد که مي خواهد فعلا اسمي از آنها نبرم. به نظر مي رسد او کم کم بعد از دوازده سال به قول خودش فلاکت و حق خوري ، به حقش در موسيقي رسيده است. او در بيست و هشت سالگي اش تصميم دارد هر طور شده اولين آلبومش را به طور رسمي به بازار بفرستد، به همين دليل تمامي فعاليت هايش را به خانه و اتاق کوچک و ساده اش منتقل کرده است تا ديگر نتيجه اعتماد به دوستانش، لو رفتن ملودي و آهنگ هايش نباشد. او تصميم گرفته که فعلا با هيچ مجله اي گفت وگو نکند و رابطه هايش را کمتر کند و تمامي تمرکزش را روي آلبوم جديدش بگذارد.

ترانه هايي از فيلم سنتوري
«زخم»
من با زخم زبون هات رفيقم
مرهم بذار با حرفات، رو زخم عميقم
با توام که داري به گريه م مي خندي
کاش بياي و به من دل ببندي
تنها بودن يه کابوس شومه عزيزم
کار دل نباشي تمومه عزيزم
«رفيق من»
رفيق من، سنگ صبور غم هام
به ديدنم بيا، که خيلي تنهام
هيشکي نمي فهمه، چه حالي دارم
چه دنياي رو به زوالي دارم
مجنونم و دل زده از ليلي ها
خيلي دلم گرفته از خيلي ها
نمونده از جووني هام نشوني
پير شدم، پير تو اي جووني
تنهايي بي سنگ صبور
خونه سرد و سوت و کور
توي شبات ستاره نيست
موندي و راه چاره نيست
اگر چه هيچ کس نيومد
به تنهائيت سري نزد
اما تو کوه درد باش
طاقت بيار و مرد باش...
اگر بياي همون جوري که بودي
کم ميارن حسودا از حسودي
صداي سازم همه جا پر شده
هر کي شنيده از خودش بي خوده
اما خودم پر شدم از گلايه
هيچي ازم نمونده جز يه سايه
سايه اي که خالي از عشق و اميد
هميشه محتاجه به نور خورشيد

23:

شرمنده عزيز كه جوابت بعد از گذاشتن مصاحبه دادم...چون داشتم ويرايش ميكردم بعد از گذاشتن پست بالا ديدم...

مصاحبه محسن چاووشي با نشريه چلچراغ -سال پنجم-شماره 237

اون لينك اعتراض هم ميذارم ولي فردا ، چون ميخوام اول اين مصاحبه ها و ...رو بذارم...

24:

دستت طلا ممنون.....
ان شا الله همه با هم کمکش میکنیم......

25:

با آرزوی موفقییت برای محسن جان
انشاالله به حقش خواهد رسید

26:

برای دیدن مصاحبه در ابعاد بزرگ روی عکس کلیک کنید.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

27:

دوست دارم این رو طرفدار های محسن بدونن که واقعل ایشون هیچی نمیگن و واقعا سکوت کردن....
برای مثال...
1- مهرجویی از بچه هایی که برای تیم چای میریختن هم در 100 مصاحبه تشکر کرده اما از محسن نه...
2- در مصاحبه ای که فقط در مورد موسیقی فیلم با ایشون انجام داده بودن... حتی یک اسم هم از محسن نبرده بود... و فقط از کامکار تشکر میکرد.............
3- دوستان اینو حتما میدونیند که آهنگسازی کار با محسن بوده... اما حتی تو جشنواره با اسم کامکار رد شده....

آخه این چه عدالتی ؟؟ در مورد محسن!!!!!!!!!!!!!! شما بگین....؟؟!!!

28:

گزينه 1 و 2 رو 100% باهات هستم...ولي گزينه سوم اشتباه ميكني...تو جشنواره به موسيقي متن سيمرغ ميدن و موسيقي متن فيلم با كامكار بوده نه محسن ...

29:

برنامه نوروزی سینماهای تهران مشخص شد...خبري از سنتوري نيست...

طبق آخرین جلسه‌ی شورای صنفی نمایش كه امروز - هفتم اسفند ماه - در خانه‌ی سینما برگزار شد، فیلمهای « خون‌بازی » رخشان بنی‌اعتماد، « اخراجی‌ها » مسعود ده‌نمكی، « مهمان » سعید اسدی و « شب‌ بخیر فرمانده » انسیه شاه‌حسینی قرار دادهایشان را برای نمایش ثبت كردند.

فیلم « مهمان » سعید اسدی از این هفته چهارشنبه - نهم اسفند ماه - به جای فیلم « تله » در گروه سینمایی قدس به نمایش درخواهد آمد.
آخرین ساخته‌ اسدی، « آواز قو » بود، در این فیلم قصه‌ای با فیلم‌نامه‌ای از حسن انصاریان مقابل دوربین برده است.
در « میهمان » امین حیایی، شقایق فراهانی، حسام نواب صفوی، مریم امیرجلالی و محمدرضا شریفی نیا به ایفا نقش می‌پردازند و یك بازیگر آمریكایی به نام كرولاین پیچ به ایفا نقش می‌پردازند.

همچنین در آخرین جلسه‌ی شورای صنفی، مقرر شد تا با پایین آمدن كف‌فروش « محكومین بهشت » به جای آن فیلم « اخراجی‌ها » در گروه آفریقا و به جای « جایی در دور دست » فیلم « خون‌بازی » در گروه سینمایی عصر جدید و « شب ‌بخیر فرمانده » به جای « رویای خیس » در گروه استقلال به نمایش درآیند.


منبع: ایسنا

30:

من منظورم مسعود جان....موسقی بود که محسن میخونه.....من فیلم رو ندیدم که ببینم موسیقی متن .. رو طور زده کامکار....
اما این رو میدونم اگه 180 دقیقه فیلم موسیقی متن باشه... بازم ارزش کار محسن رو نداره....

قربانت.....
برنامه نوروزی سینماهای تهران مشخص شد...خبري از سنتوري نيست...

طبق آخرین جلسه‌ی شورای صنفی نمایش كه امروز - هفتم اسفند ماه - در خانه‌ی سینما برگزار شد، فیلمهای « خون‌بازی » رخشان بنی‌اعتماد، « اخراجی‌ها » مسعود ده‌نمكی، « مهمان » سعید اسدی و « شب‌ بخیر فرمانده » انسیه شاه‌حسینی قرار دادهایشان را برای نمایش ثبت كردند.

فیلم « مهمان » سعید اسدی از این هفته چهارشنبه - نهم اسفند ماه - به جای فیلم « تله » در گروه سینمایی قدس به نمایش درخواهد آمد.
آخرین ساخته‌ اسدی، « آواز قو » بود، در این فیلم قصه‌ای با فیلم‌نامه‌ای از حسن انصاریان مقابل دوربین برده است.
در « میهمان » امین حیایی، شقایق فراهانی، حسام نواب صفوی، مریم امیرجلالی و محمدرضا شریفی نیا به ایفا نقش می‌پردازند و یك بازیگر آمریكایی به نام كرولاین پیچ به ایفا نقش می‌پردازند.

همچنین در آخرین جلسه‌ی شورای صنفی، مقرر شد تا با پایین آمدن كف‌فروش « محكومین بهشت » به جای آن فیلم « اخراجی‌ها » در گروه آفریقا و به جای « جایی در دور دست » فیلم « خون‌بازی » در گروه سینمایی عصر جدید و « شب ‌بخیر فرمانده » به جای « رویای خیس » در گروه استقلال به نمایش درآیند.
ممنون مسعود جان.... بازم اعصابمون و ریخت به هم........

31:

عزيز فكر كنم نه من منظور تو رو متوجه شدم نه تو منظور من رو...نتيجه ميگيريم كه هر دومون نفهميم!!!
من هم فيلم نديدم...

32:

اعتراض به ندادن مجوز به آثار محسن چاوشی

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / واحد موسيقی

به نام آنکه جان را فکرت آموخت

از مدتها قبل قصد داشتیم مطلبی در رابطه با ناتوانی محسن چاوشی برای کسب مجوز در طی سه سال گذشته به رشته تحریر در بیاوریم تا اینکه سر انجام با اکران عمومی فیلم سنتوری وپخش صدای چاوشی در این فیلم موقعیت حاضر را مناسب ترین زمان برای بیان این حرف ها دانستیم. روی سخن ما در این مطلب با دوستان عزیز وزارت ارشاد بالاخص واحد موسیقی این وزارت خانه است امیدواریم که بیان این درد ها گره ای از گره های کور موسیقی کشور را حل کند

دوستان عزیز وگرامی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی

از سه سال قبل پدیده جدیدی در موسیقی پاپ کشور طلوع کرده که اینک بنا به نتایج غالب نظر سنجی ها اگر نگوییم محبوب ترین خواننده کنونی کشور است لااقل یکی از محبوب ترین هاست محسن چاوشی خواننده وآهنگ سازی که در سال 83 با ورورد ناگهانی آلبوم نفرین مورد غضب وخشم شما قرار گرفت همان پدیده است. سه سال دوندگی و بالا وپایین کردن پله های وزارت ارشاد برای کسب مجوز خوانندگی او بی اثر بوده است. گویا هرگز قرار نیست به او مجوزی داده شود و آن چه خنده دار ومضحک جلوه می کند این که اساسا ارشاد هیچ دلیل وتوجیه قانع کننده ای برای این کار خود ندارد.

گفته می شود علت بیان شده از سوی مسئولین ارشاد برای عدم دادن مجوز به وی انتشار غیر مجاز کارهایش بوده است. بارها گفته ایم که کارهای او توسط عدهای از اطرافیانش بر روی اینترنت قرار گرفت و بطور گسترده پخش شد و وی هیچ نقشی در این کار نداشته است. بارها گفته ایم که کارهایی مانند آلبوم نفرین در زمانی منتشر شدند که هنوز در مرحله تنظیم بودند یعنی کارهای پخش شده اتود وماکت کارهای اصلی بود و آدم باید دیوانه باشد تا کارهای خود را بصورت ماکت وتنظیم نشده وارد بازار کند. به عنوان مثال کافیست همین چهار کار جدیدی را که با صدای محسن بیرون آمده (اخیرا در اینترنت منتشر شد) را گوش کنید تا این موضوع را براحتی بفهمید حتی کسانی که سواد موسیقی ندارند براحتی می توانند از روی کیفیت فوق العاده پایین آنها بفهمند که این کارها ماکت هستند نه کار اصلی. کارهایی که توسط افرادی که به داخل استودیوی ضبط آنها وارد شده اند لو رفته وبا این کیفیت وحشتناک پخش شده است. محسن چاوشی اگر می خواست کار غیر مجاز بیرون دهد به راحتی می­توانست کارهایش را با بهترین کیفیت پخش کند پس چه دلیلی دارد که ما این کارها را با این وضعیت می شنویم؟ دلیلی جز این که کارها توسط خود او پخش نشده اند؟ آش نخورده و دهن سوخته؟

برادران گرامی وزارت ارشاد

برای یک بار هم که شده اثار خوانده شده توسط وی را بدقت برسی کنید وببینید ایا می توانید حتی یک اثر مبتذل یا سخیف در بین آنها بیابید؟ مطمئن باشید که هرگز نمی توانید.

در حالی که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سخن از تولید آثار فاخر موسیقی می زند متاسفانه شما با دست خود مانع از ارائه بخشی از فاخرترین وسنگین ترین آثار موسیقی کشور می شوید. دوستان عزیز واحد موسیقی جناب اقای مهندس احمدی

برای یک بار هم که شده نگاهی به کارهایی که این روز ها در بازار موسیقی کشور ارائه می شود بیندازید تا ببینید بخش اعظم آن چه که امروزه به نام هنر وموسیقی در گوش جوان وپیر این مملکت می رود چیست؟

امروزه به راحتی میتوانید مبتذل ترین وسخیف ترین کلمات واشعار را تحت نام موسیقی پاپ تهیه کنید آنچه که امروزه مردم ما می شنوند موسیقی نیست بلکه تنها صداهای گوش خراشی است که ابرو وحیثیت وفرهنگ وتاریخ ما را به راحتی بازی گرفته اند. کار به جایی کشیده که حتی عریان ترین فحش های ناموسی وچار واداری در موسیقی پاپ ورپ و... براحتی عرضه می شود بدون اینکه آه از نهاد کسی برخیزد. بدنه اصلی وبخش هنگفت آثاری که حتی بعضا توسط خوانندگان قدیمی ما ارائه می شود حتی ارزش یک بار شنیدن را هم ندارد بی مصرف ترین وبی محتوا ترین ترانه ها در کناربی ارزش ترین موزیک ها قرار می گیرند تا با صداهایی که به کمک صدها افکت کامپیوتری ویرایش شده اند وباز هم اغلبشان تقلیدی از صدای دیگران است در کنار هم قرار گیرند وخوراک فکری وروحی جوانان این کشور را بسازند آقای مهندس احمدی تنها برای یک لحظه فکر کنید جوانی که امروز به کارهایی همچون می کشمت و خفه ات می کنم و آتیش ات می زنم و... گوش می کند در اینده چگونه بار می اید؟چه نوع وفکر ودید گاهی پیدا خواهد کرد؟اقای مهندس احمدی راه حل چیست؟ چه کار باید کرد؟

ایا راه حل جلوگیری از ورورد این اثار به بازار است؟اگر این جواب را داده اید با اطمینان به شما می گوییم هرگز نخواهید توانست چنین بکنید. امروزه هر کسی که به ساده ترین سیستم های کامپیوتر خانگی دسترسی داشته باشد براحتی می تواند در کمتر از 24 ساعت یک آلبوم کامل را بااستفاده از انواع نرم افزار های ساخت و ویرایش موسیقی تهیه کند براحتی هم می تواند آن را بر روی اینترنت پخش کند پس چه کار باید کرد؟ باید دست روی دست گذاشت نگاه کرد تا هویت ودودمان فرهنگ وهنر ما به باد فنا رود؟دوستان گرامی راه حلی بسیار ساده واضح وجود دارد راه حل این معضل تنها حمایت از تولید اثاری است که که در عین آن که جذابیت آن را داشته باشد که نسل جوان این کشور را به سوی خود جذب کند آنچنان بار معنایی وفرهنگی مثبتی داشته باشدکه بتواند خوراک فکری وروحی جوانان را تامین نماید واین مقصود محقق نخواهد شد مگر با حمایت از کسانی که تولید کننده چنین اثاری اند

برادران گرامی وزارت ارشاد

قصد گله کردن نیست بلکه نشان دادن مسیری است که در گذشته طی شده تا راهنمایی باشد برای طی مسیر در اینده . انصافا در طی دو سالی که از روی کار امدن واحد جدید موسیقی ارشاد می گذرد به چند اثر پر محتوا وقابل بحث در موسیقی مجوز اعطا کرده اید؟ ایا جز این بود که زنده یاد ناصر عبد الاهی را هم برای کسب مجوز تا روزی که زنده بود نقره داغ کردید؟حتی آنهایی که مجوز گرفتند مثل امثال عصار رضا صادقی و... چند ماه در به در راهرو های وزارت ارشاد بودند؟

شما را به خدا نگاه کنید وببینید که در طی سال های اخیر کدام ترانه زیباتر از ترانه امام رضای محسن چاوشی برای اقا امام رضا خوانده شده است؟ کدام ترانه ای را می توانید مردمی تر ونجیب تر از ترانه هایی که محسن چاوشی در آلبوم متاسفم خوانده است پیدا کنید؟ترانه هایی که مضمون آنها نه وصف زیبایی چشم و ابروی بزک کرده یک زیبا رو ونه مالامال از فحش نا سزاست. مضمون ترانه های او تنها غم وتنهایی و دلتنگی درون ادمهاست. در روزگاری که بیشتر خواننده های ما در ترانه هایشان یا فحش می دهند یا بد وبیراه می گویند و تهدید به قتل وکشتن و... می کنند (امیدواریم به خوانندگان خوب کشورمان بر نخورد می دانیم که شما هم در مورد وجود چنین خوانندگانی با ما هم عقیده اید)، محسن چاوشی از زیبایی عشق و غم آن می خواند. عاشقانه می خواند والبته بدور از ابتذال. آنقدر سنگین ونجیبانه می خواند که حتی شنونده فراموش می کند دارد اهنگ عاشقانه گوش می دهد

شما که سخن از تولید اثار فاخر می کنید لطفا کاری مثل صفا خوانده شده توسط محسن چاوشی را گوش کنید تا اگر بعدا به شما گفتیم که بسیاری فکر کرده اند شعر این کار ار حضرت مولانا است تعجب نکنید:

بیاور قطره اشکی که من هستم خریدارش بیاور قطره اخلاص دریا کردنش با من

شعری که کارجوانی به نام حسین صفاست نه حضرت مولانا!!!

اقای مهندس احمدی شما را به خدا کدام اثر را می توانید در موسیقی پاپ ما فاخر تر از ترانه سنگ صبور پیدا کنید؟ کدام اثر را می توانید شریف تر و فاخر تر از ترانه لنگه کفش پیدا کنید؟ کدام اثر را می توتنید نجیبانه تر از ترانه عشق دو حرفی محسن چاوشی پیدا کنید؟ به خدا نمی توانید وجالب آنکه شما با خواننده این چنین اثاری چه کار کردید ؟ سه سال دوندگی برای مجوز و اخر هیچ

برادران عزیز وزارت ارشاد

نتیجه این گونه برخوردها را قبلا یک بار بر سر قضیه شادمهر عقیلی دیده ایم وهمه ما می دانیم که اخرش چه خواهد شد برای امثال چاوشی از مدتها قبل قراردادهای نجومی با کمپانی های مطرح لس آن جلسی فراهم بوده است . محسن چاوشی براحتی می توانست تا الان در ینگه دنیا هر آنچه دلش می خواهد بخواند در بهترین مناطق لس آن جلس زندگی کند وهنگفت ترین قراردادها را ببندد واز صبح تا شام ویدیو کلیپ هایش را در شبکه های ماهواره ای پخش کند اما در مقابل چه کار کرد؟ در بدترین شرایط مالی کارهایش را در ایران ساخت وقبل از هر کسی خودش آنها سانسور کرد. در دوره ای که هر بچه ای که با مادرش قهر می کند کلیپش از آنتن پخش می شود در مقابل تمام پیشنهادات ویدیو کلیپ پاسخ منفی داد برای آنکه به قول بعضی از همکاران شما از شهرتش سو استفاده نکند حتی حاضر به عکس انداختن با افراد یا مجلات نشد هیچ مصاحبه تصویری انجام نداد وبا آنکه می توانست هرگز پایش را در محدوده ابتذال نگذاشت وبا وجود داشتن پیشنهاد های نجومی از شرکت های خارجی ترجیح داد عمرش را در راهروهای وزارت ارشاد بگذراند تا خارج از کشورهرگز مصاحبه جنجالی نکرد وعلیه هیچ کس حرفی نزد حتی با اینکه مجوز برگزاری کنسرتش را هم گرفته است برای احترام به ارشاد از برگزاری کنسرت خودداری می کند همیشه گفته ایرانیم ودوست دارم در کشور خودم بخوانم در تمامی آلبوم هایش اثار مذهبی بسیار شکیل ووزینی را قرار داد وهرگز خود ر ا اسیر جریان هرزه گی حاکم بر موسیقی کنونی کشور نکرد وحال سوال این است : ایا وقت آن نرسیده است که شما که متولیان فرهنگ وهنر این جامعه هستید قدمی پیش بگذارید وبرای یک بار هم که شده به محسن چاوشی وامثال او اطمینان نمایید؟

برادران گرامی وزارت ارشاد

شما که تاکنون از راه های رفته خود نتیجه ای نگرفته اید بیاید وبرای یک بار هم شده راهی متفاوت را امتحان کنید وباور داشته باشید ضرر نخواهید کرد راهی که شما می روید نتیجه اش اضافه شدن شادمهرهای دیگری به غرب است ودیگر هیچ... اما باور کنید با یک بار اطمینان به امثال چاوشی ها ویگانه ها ... قدم بزرگی در راه تعالی موسیقی ایران بر خواهید داشت مطمئن باشید هرگز با یک بار اعتماد وبه عبارت بهتر امتحان کردن ضرر نخواهید کرد.

با ارزوی موفقیت برای همه کسانی که تعالی هنر این مرز وبوم می اندیشند33:

مسعود جون.. من همه جوره شما رو قبول دارم.... هرچی بگین همون درسته.....

از دوستانه گلم هم میخوام.. حتما امضا کنن......

34:

سلام دوستان
می شه متن ترانه هاشو بذارید.. ممنون

35:

سلام عزیز
2 تا از ترانه ای که در فیلم اجرا کرده رو..... متن شو در مصاحبه... چلچراغ میتونی ببینی....(صفحه قبل)

36:

مطمئن باش.. اونایی که این کا رو کردن .. تو باغ نیستن.. و ارزش محسن رو نمیدونن.... که 100% پشیمون میشن....

37:

دوستان یه چیز جال هم بگم.............
من 2 روز دنبال مجله چلچراغ بودم....... آخر هم به هزار بد بختی ... تو یکی از دکه های دور افتاده... که معلوم نبود چجوری گیرش اومده بود...... به صورت پاره پوره...گرفتم.. فکر کنم تهرانی ها.. چیزی واسه بقیه نزاشتن.....

38:

كسي لينك دانلودي از ترانه هاش رو نداره؟

39:

GsM جان ما رو بيشتر از اين شرمنده نكن....

asalbanoo جان حتما اين كار و ميكنم...فقط اخه من زياد تو خونه نيستم،يا مدرسه ام يا باشگاه ...براي همين وقت زيادي ندارم...

mohsen_sniper جان به روي چشم...كم كم كه به عيد نزديك بشيم وقت بيشتري دارم و بيشتر به اين تاپيك سر ميزنم...

40:

تا ساعاتي ديگر يه سورپرايز فوق العاده براي طرفداران دارم...تيكه اي از پشت صحنه فيلم سنتوري با صداي محسن چاووشي...منتظر باشيد...

41:

::: و اين هم تيكه اي از پشت صحنه فيلم سنتوري با هنرنمايي بهرام رادان و محسن چاووشي:::

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

42:

مسعود جان........وقتی میگم تکی نگو نه.......................................
این قدر با حال بود......... این قدر باحال بود..........که 10000 بار دعات کردم........
10000 بار هم زدم تو سر خودم که چرا ندیدم فیلم..........
آقا از این مورد ها بازم بزار.............
مرسی...........

43:


دستت درد نكنه عزيز برارد

عالــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــي بــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــود

44:

خیلی ممنون............

45:

GsM جان از بس ما رو شرمنده كردي كه سرخ شديم...عزيز من خودم هم فيلم نديدم...اين ديروز تو يك سايتي پيدا كردم...خودم كلي حال كردم...

mohsen_sniper جان قربونت ...كاري نكرديم...

hamid_hitman47 جان شرمندمون نكن...

46:

راستي بچه ها محسن چاوشي مجوزش رو چيكار كرد؟ دادن بهش يا نه؟

من مصاحبش رو خوندم كه گفته بود اگه ندن ديگه نميخونم.

واقعا حيفه كه چنين خواننده ارزشمند و هنر آفريني رو از دست بديم. !

47:

نه محسن جان.. هنوز ندادن.....
اگه بدن.. همه میفهمن چون..... خیلی منتظر این لحظه هستن....
این رو بدونید اگه.... ارشاد بخواد اینجوری ادامه بده....
همه خواننده ها... هچون آقای ...... خودشون به شکل غیر مجاز وارد بازار میکنن....

48:

عزيز اين قضيه كه محسن ديگه نميخواد بخونه فقط شايعه بود...

49:

تا ساعاتي ديگر يه سورپرايز فوق العاده براي طرفداران دارم...تيكه اي از پشت صحنه فيلم سنتوري با صداي محسن چاووشي...منتظر باشيد...

50:

::: و اين هم تيكه اي از پشت صحنه فيلم سنتوري با هنرنمايي بهرام رادان و محسن چاووشي:::
با قبلي فرق داره
دانلود
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

51:

2 دقيقه و 19 ثانيه است

52:

silent-assassin جان تو كه هر چي من ميگم همون و ميگي
من خودم قاطي كردم كه تو من نيستي!!!
مثلا پست 40 با پست 31 كه من زدم يكيه...
اخه من اون پست براي اين زدم كه داشتم فايل اپلود ميكردم ولي تو از سايتي ديگه لينك گذاشتي...
به هر حال ممنون...

53:

امروز داشتم از مدرسه ميومدم از روزنامه فروشي رد ميشدم كه گفتم يه نگاهي به مجله ها كنم ....

ديدم روي مجله اتفاق نو اين تيتر زده بود:

محسن چاووشي: مجوز يعني توهين به خواننده ...

منظورش از اين حرف چيه؟

54:

ؤبان فارسي من ىر وينىوؤ قاءي كرىه برا همين مجبور شىم اؤ نوشته هاي تو كذي بطيرم
mosalam dige fahmede chera
omedvaramman ra bebakshe

55:

حالا گرفتم عزيز...
عزيز شما تو سايت تك دانلود هم عضوي ؟ اونجا ديدمت...

56:


57:
doroste
albate man zeyad nemenevesam

58:

مسعود جان... من خوندم.... کلا 10 خط هم ننوشته بود....
اول گفته بود که هر خواننده ای طرفدارهای مخصوص خودش رو داره.. و ارشاد با اعمال یک متود برای همه .. و باعث میشه.. همه خواننده مجوز نداشته باشند و این یک نوع توهین به خواننده است...(البته مردم خودشون آهنگ مورد علاقه رو انتخاب میکنن)
بعدش هم گفته بود....سنتوری کارش برای اون لنگ.. دنبال اینه که با مجوز سنتوری کار خودش رو هم راه بندازه....
امد وارم خوب نوشته باشم مسعود عزیز...

59:

حالا آخر متوجه نشدیم. این کلیپی که سایلنت عزیز گذاشته.. همون قبلیه...؟؟؟!!!

60:

ممنون عزيز...عالي بود...
در ضمن اين كليپ فرق داره با اون يكي...اين پشت صحنه اي از فيلم...مربوط به كنسرت نيست...چيز خوبي بود...

61:

خواهش عزیز...
آره من قبلا گرفته بودم.. اما ربطی به محسن نداره..آخ ن صداش تو این کلیپ است و نه خبری....

62:

بابا بالاخره فيلميه كه محسن 4 تا اهنگ توش خونده...ربط كه داره...

63:

ممنون به خاطر اين تاپيك!! من اگه بهم بگن يه خواننده انتخاب كن ميگم چاوشي! متن ترانه هاش رو مي نويسم:

آلبوم كفتر چاهي

آهنگ چه كسي؟

چه كسي خواهد ديد
مردنم را بي تو
گاه مي انديشم
خبر مرگ مرا با تو چه كس مي گويد؟

آن زمان كه خبر مرگ مرا ميشنوي
روي خندان تو را
كاشكي ميديدم

شانه بالا زدنت را بي قيد
و تكان دادن دستت
كه مهم نيست زياد
و تكان دادن سر

چه كسي باور كرد
جنگل جان مرا
آتش عشق تو خاكستر كرد
مي تواني تو به من
زندگاني بخشي
يا بگيري از من
آنچه را مي بخشي

64:

آلبوم كفتر چاهي

آهنگ چشات

اولش فكر نمي كردم كه دلم برده باشه
يا دلم گول چشاي روشنش رو خورده باشه
اما نه، گذشت و ديدم دل من ديوونه تر شد
به تو گفتم و دلت از قصه من باخبر شد

آخ كه چه لذتي داره ناز چشماتو كشيدن
رفتن يه راه دشوار واسه هرگز نرسيدن

ميدونم دوستم نداري مث روزاي گذشته
من خودم خوندم تو چشمات يه كسي اونو نوشته
ميدونم فرقي نداره واست عاشق بودن من
ميدونم واست يكي شد بودن و نبودن من

اما روح من يه درياست، پره از موج و تلاطم
ساحلش تويي و موجاش خنجراي حرف مردم

آخ كه چه لذتي داره ناز چشماتو كشيدن
رفتن يه راه دشوار واسه هرگز نرسيدن

65:

ممنون مهدی جان..... ادامه بدید....

66:

آلبوم كفتر چاهي

آهنگ دو راهي

منو ببخش كه ساده از عشق تو گذشتم
سپردمت به تقدير بار سفر رو بستم
بايد برم از اينجا چاره نمونده جز كوچ
براي زنده موندن تو اين زمونه پوچ

بذار هميشگي شه قصه عاشقيمون
تو باشي ليلي، منم مثال مجنون

بين دو راهي و شك، حيرون و هاج و واجم
سفر دواي دردم، هجرت تنها علاجم
طاقتشو ندارم، طاقت دل بريدن
سيل بلور اشكو رو گونه تو ديدن

حرفي نمونده باقي، سكوت: حرف آخر
تو هم به خاطر عشق از من ساده بگذر
بذار هميشگي شه قصه عاشقيمون
تو باشي ليلي، منم مثال مجنون

67:

آلبوم كفتر چاهي

آهنگ فاصله

تو به شفافي شبنم روي برگا
من مث يه برگ زردي كه ميفته از درختا
تو مث طراوت گلهاي نرگس
روي قلبم من نوشتم بي تو هرگز!

بين من و تو فاصله غوغا مي كنه
ياد حرفهاي قشنگت منو رها نمي كنه
تو منو گذاشتي رفتي توي روزگار وحشي
توي كوچه هاي غربت دنبالم حتي نگشتي

تو مث ستاره اي كه توي شبهاي سياهم
مي درخشي و ميشي جون پناهم
تو مث طراوت گلاي پونه
چرا رفتي از برم، اي ديوونه!

تو مث يه تيكه ابري توي آسمون آبي
پاك و ساده مث رويا، مث خوابي
بگو يك بار، آره يك بار برميگردي
يا هنوزم بي تفاوت، يخي سردي؟

بين من و تو فاصله غوغا مي كنه
ياد حرفهاي قشنگت منو رها نمي كنه
تو منو گذاشتي رفتي توي روزگار وحشي
توي كوچه هاي غربت دنبالم حتي نگشتي

68:

آلبوم كفتر چاهي

آهنگ جدايي

ناله ز درد هجران، واي از غم جدايي
فكر وداع بايد از روز آشنايي
با من بمان برادر طاقت نمانده ديگر
باور نمي كنم من شد موسم جدايي

گويد غريبه با درد، اي يادگار حيدر!
فردا بريده حنجر در دشت كربلايي

واي از شب فراق و اندوه بي تو بودن
دل كندن از تو دلبر دارد چه ماجرايي
اي نازنين گل من، گفتي بمانم اما
با ديدن تو گردد مرغ دلم هوايي

گويد غريبه با درد، اي يادگار حيدر!
فردا بريده حنجر در دشت كربلايي

در شام هجر و دوري هر كه سحر ندارد
ماه تو در شب عشق، دارد چه دلربايي
كرب و بلايت امشب بوي مدينه دارد
همراه عطر نرگس آيد مرا ندايي

گويد غريبه با درد، اي يادگار حيدر!
فردا بريده حنجر در دشت كربلايي

69:

آلبوم كفتر چاهي

آهنگ كفتر چاهي

كفتر چاهي من
تنگ بي ماهي من
اي قباي بسته بر
جنگجوي بي سپر
دل افسرده من
پشت پا خورده من
شب بي مهتابم
روز بي آفتابم

اي در بسته شده
از همه خسته شده
دل افسرده من
پشت پا خورده من
اي شكسته تن سبو
سكه بي پشت و رو
اي خليج يخ زده
خرمن ملخ زده

گوش كن اي دل من
تو هنوز دل مني
با همه بي ثمري
تو خود شكفتني!

70:

آلبوم كفتر چاهي

آهنگ مسافر غريبه

اي مسافر غريبه چرا قلبمو شكستي؟
رفتي و تنهام گذاشتي، دل به ناباوري بستي
اي كه بي تو تك و تنهام، توي اين غربت سنگين
ميدونم برنميگردي شدي همرنگ دورنگي!

همه زندگي من اون نگاه عاشقت بود
چرا فكر كردي به جز من يكي ديگه لايقت بود

رفتي و ازم گرفتي اون نگاه آشناتو
واسه من باقي گذاشتي التهاب لحظه هاتو
حالا من تنها نشستم با نواي بي نوايي
چه غريبم بي تو اينجا، اي غريبه بيوفايي

71:

آلبوم كفتر چاهي

آهنگ نفرين

الهي سقف آرزوت خراب بشه روي سرش
بياي ببيني كه همه حلقه زدن دور و برش
الهي كه روز وصال طوفان شه از سمت شمال
هيچي از اون روز نمونه به جر گلاي پرپرش

قسم مي خوردي با مني قسم مي خوردي به خدا
خدا الهي بزنه تو كمرت، تو كمرش
من اهل نفرين نبودم چه برسه كه تو باشي
بياد الهي خبرت، بياد الهي خبرش

عمرت الهي كم نشه اما پر از غصه باشه
زجرايي كه به من دادي بكشي تا آخرش
الهي كه يه روز خوش از تو گلوت پايين نره
رسواي عالمت كنن اون چشاي دربدرش

قسم مي خوردي با مني قسم مي خوردي به خدا
خدا الهي بزنه تو كمرت، تو كمرش
من اهل نفرين نبودم چه برسه كه تو باشي
بياد الهي خبرت، بياد الهي خبرش

مي خوام بدونم قد من عاشقته دوست داره
اينكه رها كه منو مي ارزه به دردسرش
هرچي بدي كردي به من الهي اون با تو كنه
ببيني ديگري به جات رفته شده همسفرش

الهي سقف آرزوت خراب بشه روي سرش
بياي ببيني كه همه حلقه زدن دور و برش

72:

آلبوم خودكشي ممنوع

آهنگ خودكشي ممنوع

از اون بالا نگاه كردم
زمين منو صدا ميزد
يكي ميگفت بپر پايين
يكي تو قلبم جا ميزد

وقت تموم كردن كار
شهامت دل بريدن
خط كشيدن دور همه
به حس پرواز رسيدن

حالا بايد چيكار كنم؟
خاطره ها رو خط زدم
كاري كه اينجا ندارم
گذاشتنو خوب بلدم

براي گريه كردنات
يكي دو روزي كافيه
سياه بپوش براي من
اينم براي قافيه

فقط من از اينجا ميرم
فكر نكنم چيزي بشه
نه آسمون زمين مياد
نه ابري باروني ميشه

براي گريه كردنات
يكي دو روزي كافيه
سياه بپوش براي من
اينم براي قافيه

73:

آلبوم خودكشي ممنوع

آهنگ آهاي خبر نداري!

عشق كدوم غريبه يهو به جونت افتاد؟
چي شد كه خيلي ساده عشقمو بردي از ياد؟
قلبمو بي تفاوت له كردي زير پاهات
گول نگاتو خوردم يا كه فريب حرفات؟

آهاي خبر نداري، دلم داره ميميره
همدم بي كسي هات، تو بي كسي اسيره
بهش بگين هنوزم جاش خاليه تو خونم
بگين هنوز داد ميزنم برگرد دردت به جونم
بيا بلات به جونم

رفتي از اينجا اما بدون نرفتي از ياد
نديدي وقتي رفتي واست كي دست تكون داد؟
هر كي منو مي بينه فكر مي كنه ديوونم
ديوونه تو هستم درد و بلات به جونم

آهاي خبر نداري، دلم داره ميميره
همدم بي كسي هات، تو بي كسي اسيره
بهش بگين هنوزم جاش خاليه تو خونم
بگين هنوز داد ميزنم برگرد دردت به جونم
بيا بلات به جونم

74:

آلبوم خودكشي ممنوع

اهنگ خاطره هاي مرده

گرد و غبار دوري رو قاب سرد و خالي
عكس دو تا پرنده رو شاخه هاي قالي
نه شيرووني نه ناودون نه شمدوني نه گلدون
آينه پينه بسته رو طاقچه شكسته

خاطره هاي مرده مو زنده كن
دنيامو از پنجره آكنده كن
آبو پرش كن آينه رو نگاه كن
پرنده هاي قالي رو رها كن

به خونه خيال من جون بده
به دفتر من سر و سامون بده

75:

آلبوم خودكشي ممنوع

آهنگ امام رضا(ع)

تو دل يه مزرعه يه كلاغ روسياه
هوايي شده بره پابوس امام رضا
اما هي فكر مي كنه اونجا جاي كفتراست
آخه من كجا برم؟ يه كلاغ كه روسياست

من كه توي سياهيا از همه روسياترم
ميون اون كبوترا با چه رويي بپرم

تو همين فكرا بودش كلاغ عاشق ما
يه دلش مي گفت برو يه دلش مي گفت بمون
كه يهو صدايي گفت: تو نترس و راهي شو
به سياهي فك نكن، تو يه زائري برو!

من كه توي سياهيا از همه روسياترم
ميون اون كبوترا با چه رويي بپرم

76:

آلبوم خودكشي ممنوع

آهنگ حسرت خيس

دوباره خزون اومد نم نم بارون ميزنه تو صورتم
بوي خاك و نم كوچه ميگه هنوز ديوونتم
رعد و برق فهميده انگار زندگيم شده غم انگيز
دستاي كيو گرفتي زير باروناي پاييز؟

ميخوام اينجا با تو باشم زير بارونا دوباره
ولي افسوس نه تو هستي نه ديگه بارون ميباره

خزون هم داره ميره نموند برگي رو درختا
من هنوز منتظرم توي جاده تك و تنها
ديگه بارون نمي باره توي جاده پر برفه
به خداي آسمونها عشقت از يادم نرفته

ميخوام اينجا با تو باشم زير برف و باد دوباره
نيايي با خاطراتت سر ميذارم به بيابون

ميخوام اينجا با تو باشم زير بارونا دوباره
ولي افسوس نه تو هستي نه ديگه بارون ميباره

77:

آلبوم خودكشي ممنوع

آهنگ كلاف

كلاف سردرگم زندگيمو ميشكافم
به عشق تو اونو دوباره از نو ميبافم
حتي اگه اين خونه زندون بشه مي خندم
زندگيم از دست تو داغون بشه مي خندم

ميگذره اين دلخوريا ميگذره عمر تو و من به خدا
ميگذره ميگذره اين دلخوريا ميگذره عمر تو و من به خدا ميگذره

اون كه به ويروني اين خونه من بودم
زلف پريشون تو رو شونه زد من بودم
به فكر من باش كه كسي به جز تو ندارم
حوصله اين همه تنهايي رو ندارم

كلاف سردرگم زندگيمو ميشكافم
به عشق تو اونو دوباره از نو ميبافم
حتي اگه اين خونه زندون بشه مي خندم
زندگيم از دست تو داغون بشه مي خندم

ميگذره اين دلخوريا ميگذره عمر تو و من به خدا
ميگذره ميگذره اين دلخوريا ميگذره عمر تو و من به خدا ميگذره

78:

آلبوم خودكشي ممنوع

آهنگ صبوري

آهاي تو كه اين همه دوري از من
اين روزا در حال عبوري از من
آهاي تو كه فك مي كني سوزوندي
دار و ندارمو با دوري از من

طاقت نداري ببيني، ميدونم!
اين همه طاقت و صبوري از من
ستاره ها ميگن پشيمون شدي
ميخواي بگي كه غرق نوري از من

فك نكنم بشه با صد تا دريا
اين همه نفرتو بشوري از من
نميدونم ميخواي با قلب سنگي
دل ببري بازم چجوري از من؟

***
پشيموني فايده نداره ديگه
چشات بايد بارون بباره ديگه

79:

آلبوم خودكشي ممنوع

آهنگ بانوي من

آخر چكار داري با آسمان آبي
بانوي من تو وقتي درياي غرق آبي
با موي لخت و تيره، چشم خمار و خيره
تلفيقي از دو چيزي: آبادي و خرابي!

مثل شرابها نه! بانوي من تو در من
سرگيجه هاي بعد از نوشيدن شرابي
با موي لخت و تيره، چشم خمار و خيره
تلفيقي از دو چيزي: آبادي و خرابي!

آخر چكار داري با آسمان آبي
بانوي من تو وقتي درياي غرق آبي
با موي لخت و تيره، چشم خمار و خيره
تلفيقي از دو چيزي: آبادي و خرابي!


مثل شرابها نه! بانوي من تو در من
سرگيجه هاي بعد از نوشيدن شرابي
آن روزها چه بودي؟ اين روزها چه هستي
آن روزها درختي، اين روزها طنابي

مثل شرابها نه! بانوي من تو در من
سرگيجه هاي بعد از نوشيدن شرابي
با موي لخت و تيره، چشم خمار و خيره
تلفيقي از دو چيزي: آبادي و خرابي!

80:

آلبوم خودكشي ممنوع

آهنگ خشخاش

ببين چه چيزا ميكارن
توي زميناي خدا
گلاي خشخاش و علف
اين آدماي بيخدا

اراده كن خنجر بكش
بزن به قلب اعتياد
ريشه خشخاشو بزن
بزن تا جونش دربياد

چطور ميشه غصه نخورد؟
از ديدن برادرم
كه جون ميده كنار شب
لحظه به لحظه دم به دم

بزن كه روزاي بدت
شكنجه جونش بشه
ضربه آخرت اونو
تا مرز مردن بكشه!

81:

آلبوم خودكشي ممنوع

آهنگ تو و فاصله

به پاي چوبي من تبر زده نگاه تو
من نميتونم برم اما تو هي ميگي برو
آخه من كجا برم؟ هر جا برم بازم تويي
پيش پاي لنگ من يكه و تنها ميدويي

تو و فاصله باهم يكي شدين
من و پاهام به رسيدن نا اميد
كاش ميشد ميرسيدم تا بدونم
تو و فاصله به هم چيا ميگين؟

من به تو نميرسم، اي همه خوبي من
تو نه دور ميشي نه نزديك، به پاي چوبي من
به پاي چوبي من تبر زده نگاه تو
من نميتونم برم اما تو هي ميگي برو

تو و فاصله باهم يكي شدين
من و پاهام به رسيدن نا اميد
كاش ميشد ميرسيدم تا بدونم
تو و فاصله به هم چيا ميگين؟

به صداي كمي گوش بده
دل به اين خسته خاموش بده
ببين از چي ميخونم براي تو
اي همه هستي من فداي تو

تو و فاصله باهم يكي شدين
من و پاهام به رسيدن نا اميد
كاش ميشد ميرسيدم تا بدونم
تو و فاصله به هم چيا ميگين؟

82:

بچه های جنوب حسین صفا

یاد بچه های مهربون اون زمین خاکی

یاد بازی یاد بردنا و باختنا میفتم

بعضی وقتام یاد جنگو

یاد موندنا و رفتنا میفتم


دوست دارم برم جنوب کنار جاشورای دریا

که رو عرشه واسه ماهیا می خونن

بشینم نگاه کنم به شکل ابرا که هنوز

شکل تفنگ و ترکش و تیر و جنونن

پدرم همیشه میگه یادته بهت میگفتم

اگه بچه های اهواز که نه ابرن نه پرندن

توی بازی هم ببازن توی عشقشون برندن

پدرم همیشه میگه یادته بهت میگفتم

اگه بچه های اهواز که نه ابرن نه پرندن

توی بازی هم ببازن توی عشقشون برندنیاد بچه های مهربون اون زمین خاکی

یاد بازی یاد بردنا و باختنا میفتم

بعضی وقتام یاد جنگو

یاد موندنا و رفتنا میفتم

پدرم همیشه میگه یادته بهت میگفتم

اگه بچه های اهواز که نه ابرن نه پرندن

توی بازی هم ببازن توی عشقشون برندن

پدرم همیشه میگه یادته بهت میگفتم

اگه بچه های اهواز که نه ابرن نه پرندن

توی بازی هم ببازن توی عشقشون برندن

پدرم همیشه میگه یادته بهت میگفتم

اگه بچه های اهواز که نه ابرن نه پرندن

توی بازی هم ببازن

توی عشقشون برندن

پدرم همیشه میگه یادته بهت میگفتم

اگه بچه های اهواز که نه ابرن نه پرندن

توی بازی هم ببازن توی عشقشون برندن

پدرم همیشه میگه یادته بهت میگفتم

اگه بچه های اهواز که نه ابرن نه پرندن

توی بازی هم ببازن توی عشقشون برندن

83:

عشق دو حرفی : امیر ارجینی

هميشه خسته از روزاي برفي

عشق پريشون شده ي دوحرفي

گفته بودم اگه دلت گرفته است

کنج دلم جا واسه ي دلت هست

شايد دلت خواست وپاهات نيومد

يا شايدم دلت باهات نيومد

هرچي که بود بزار که گفته باشم

هرجا که هست دلت منم باهاشم

عشق گذشته از پل دشت پر از گلايل

گم شده ی دو حرفي خسته روز برفي

عشق گذشته از پل دشت پر از گلايل

گم شده ی دو حرفي خسته روز برفيگفته باشم هنوزم اگه دلت گرفته است

بيا که کنج قلبم جا واسه ي دلت هست

حالا که تقويم من زمستوناش زياده

تو کوچه هاي سردش هميشه برف و باده

بايد بياي ببينم بهار خنده هاتو

بيا بزار تموم شه روزاي برفي با تو روزاي برفي با تورنگ غم و به شعر شادم زده

دشت پراز گلايل غم زده

دلم مي خواد خودت بياي ببيني

نبض منو قلب تو با هم زده

عشق گذشته از پل دشت پر از گلايل

گم شده دو حرفي خسته روز برفي

عشق گذشته از پل دشت پر از گلايل

گم شده دو حرفي خسته روز برفي

عشق گذشته از پل دشت پر از گلايل

گم شده دو حرفي خسته روز برفي

عشق گذشته از پل دشت پر از گلايل

گم شده دو حرفي خسته روز برفي

84:

لنگه کفش : حسین صفا

يه لنگه كفش پير و درب و داغون

افتاده بود يه گوشه ي خيابون

هيشكي اونو يه لحظه پاش نمي كرد

هيشكي يه لحظه هم نگاش نمي كرد

مي گف كه تنهايي و بي پناهي

يه روز به آخر برسه الهي

يه لنگه كفش پاره بي كس و بي ستاره

افتاده زار و گريون يه گوشه ي خيابون

يه لنگه كفش پاره بي كس و بي ستاره

افتاده زار و گريون يه گوشه ي خيابون


شب بود و شب گردي بارون و باد

رد شدم و چشام به چشماش افتاد

ديدم كه زخماش همه از غربته

مثل خودم خسته و بي طاقته

ديدم و گفتم كه نبايد نشست

يه کفش بيچاره رو ديد و نشكست

يه لنگه كفش پاره بي كس و بي ستاره

افتاده زار و گريون يه گوشه ي خيابون

يه لنگه كفش پاره بي كس و بي ستاره

افتاده زار و گريون يه گوشه ي خيابون


رفتم و گفتم كه چرا نشستي

تلف نكن عمرتو دستي دستي

درسته كه از همه تنها تري

اسير اين دردآي زجر آوري

كفشاي غيرتو بايد پا كني

بگردي و لنگتو پيدا كني

يه لنگه كفش پاره بي كس و بي ستاره

افتاده زار و گريون يه گوشه ي خيابون

يه لنگه كفش پاره بي كس و بي ستاره

افتاده درب و داغون ___ يه گوشه ي خيابون

يه لنگه كفش پاره بي كس و بي ستاره

افتاده زار و گريون يه گوشه ي خيابون

يه لنگه كفش پاره بي كس و بي ستاره

افتاده زار و گريون يه گوشه ي خيابون

85:

رییس خوشگلا : حسین صفا

آهای رییس خوشگلا ابرو کمون گیسو طلا

شیطونک نا مهربون گیسو طلا ابروکمون

قسم به جون عاشقات که من میون عاشقات

به قیمت جون می خرم هر چی بخواد بیاد سرم


آهای رییس خوشگلا ابرو کمون گیسو طلا

شیطونک نا مهربون گیسو طلا ابروکمون


من که میون عاشقات هستیمو ریختم زیر پات

نذار بپوسم تو خزون قلبمو انقدر نچزون

میگن که وقتی یار میاد پشت سرش بهار میاد

بهارو با خودت بیار خانوم بهار خانوم بهار

تویی رییس خوشگلا ابرو کمون گیسو طلا آهای رفیق گریه هام منم رییس عاشقا


تویی رییس خوشگلا ابرو کمون گیسو طلا آهای رفیق گریه هام منم رییس عاشقا

تویی رییس خوشگلا ابرو کمون گیسو طلا آهای رفیق گریه هام منم رییس عاشقاآهای رییس خوشگلا ابرو کمون گیسو طلا

شیطونک نا مهربون گیسو طلا ابروکمون

قسم به جون عاشقات که من میون عاشقات

به قیمت جون می خرم هر چی بخواد بیاد سرم


آهای رییس خوشگلا ابرو کمون گیسو طلا

شیطونک نا مهربون گیسو طلا ابروکمون


من که میون عاشقات هستیمو ریختم زیر پات

نذار بپوسم تو خزون قلبمو انقدر نچزون

میگن که وقتی یار میاد پشت سرش بهار میاد

بهارو با خودت بیار خانوم بهار خانوم بهار

تویی رییس خوشگلا ابرو کمون گیسوطلا

آهای رفیق گریه هام منم رییس عاشقام


تویی رییس خوشگلا ابرو کمون گیسو طلا آهای رفیق گریه هام منم رییس عاشقا

تویی رییس خوشگلا ابرو کمون گیسو طلا آهای رفیق گریه هام منم رییس عاشقا

من که میون عاشقات هستیمو ریختم زیر پات

نذار بپوسم تو خزون

86:

خاطره های مرده : حسین صفا

گرد و غبار دوری رو قاب سرد و خالی

عکس دو تا پرنده رو شاخه های قالی

نه پنجره نه گلدون نه شیروونی نه ناودون

آینه ی پینه بسته رو طاقچه ی شکسته


خاطره های مردمو زنده کن زنده کن

دنیامو از پنجره آکنده کن آکنده کن

قاب و پرش کن آینه رو نگاه کن نگاه کن

پرنده های قالی رها کن رها کن


به خونه خیال من جون بده

به دفتر من سروسامون بده

به خونه خیال من جون بده

به دفتر من سروسامون بده


خاطره های مردمو زنده کن

دنیامو از پنجره آکنده کن


چند تا اتاق تاریک چند تا چراغ خاموش

یه میز بی صندلی یه دفتر فراموش

حیاط سرد پاییز با یک درخت تنها

یه حوض و چند تا ماهی خسته سوز و سرما


بازم بکار تو دست من بهارو بهارو

بازم بیا دون بده ماهیارو ماهیارو

تکیه بده به تک درخت خونه خونه

ای که نگات برام یه سایه بونه سایه بونه


به خونه خیال من جون بده

به دفتر من سروسامون بده

به خونه خیال من جون بده

به دفتر من سروسامون بده

87:

ایول بابا
دستت درد نکنه .. خدایی زحمت کشیدی

88:

تنگ بلوری: امیر ارجینی

آمدي از راه دوري تنگ زيباي بلوري

آمدي ديدي دلم را خسته در كنج صبوري

وقت تاريكاي جاده با تو يك فانوس آمد

تشنه بودم قطره اي را با تو اقيانوس آمد


قصد دل كندن ندارم از تو اي دل كنده از خود

از تو اي برده دلم را تا شب خوب تولد

قصد دل كندن ندارم از تو اي دل كنده از خود

از تو اي برده دلم را تا شب خوب تولداي هميشه جاودانه در ميان لحظه هايم

غصه معنايي ندارد تا تو مي خندي برايم

پيش تو از ياد بردم روزهاي سختي ام را

عشق مديون تو هستم لحظه خوشبختي ام را


قصد دل كندن ندارم از تو اي دل كنده از خود

از تو اي برده دلم را تا شب خوب تولد

قصد دل كندن ندارم از تو اي دل كنده از خود

از تو اي برده دلم را تا شب خوب تولدقصد دل كندن ندارم از تو اي دل كنده از خود

از تو اي برده دلم را تا شب خوب تولد

قصد دل كندن ندارم از تو اي دل كنده از خود

از تو اي برده دلم را تا شب خوب تولد

قصد دل كندن ندارم از تو اي دل كنده از خود

از تو اي برده دلم را تا شب خوب تولد

قصد دل كندن ندارم از تو اي دل كنده از خود

از تو اي برده دلم را تا شب خوب تولد

قصد دل كندن ندارم از تو اي دل كنده از خود

از تو اي برده دلم را تا شب خوب تولد

89:

شادابی : حسین صفا

به خدا هميشه از خدا مي خوام

لحظه ي جداييمون سر نرسه

تا هميشه پا به پاي هم باشيم

اما اين کوچه به آخر نرسه

نگو تا ابد بايد تنها باشم

آرزوهاي منو ازم نگير

من مي خوام با تو باشم با خود تو

عشق من عشقمو دست کم نگير عشقمو دست کم نگير

اين همه شادابي یه روزی حروم ميشه

کوچه هم تموم نشه عمرمون تموم ميشه

تا ابد با من باش همه ی هستي من

هستيمو ازم نگير حرف رفتنو نزن

اين همه شادابي یه روزی حروم ميشه

کوچه هم تموم نشه عمرمون تموم ميشه

تا ابد با من باش همه ی هستي من

هستيمو ازم نگير حرف رفتنو نزنبه خدا هميشه از خدا مي خوام

لحظه ي جداييمون سر نرسه

تا هميشه پا به پاي هم باشيم

اما اين کوچه به آخر نرسه

نگو تا ابد بايد تنها باشم

آرزوهاي منو ازم نگير

من مي خوام با تو باشم با خود تو

عشق من عشقمو دست کم نگير عشقمو دست کم نگير

اين همه شادابي یه روزی حروم ميشه

کوچه هم تموم نشه عمرمون تموم ميشه

تا ابد با من باش همه ی هستي من

هستيمو ازم نگير حرف رفتنو نزن نزن نزن نزن نزن نزن


اين همه شادابي یه روزی حروم ميشه

کوچه هم تموم نشه عمرمون تموم ميشه

تا ابد با من باش همه ی هستي من

هستيمو ازم نگير حرف رفتنو نزن
نزن نزن نزن نزن نزن
اين همه شادابي یه روزی حروم ميشه

کوچه هم تموم نشه

90:

عروس من : حسین صفا

ببخش عروس قصه دلم جوونی کرده

با تو اگه یه لحظه نامهربونی کرده

چه سرنوشت خوبی وقتی خود خدا هم

برای خوشبختیمون پادرمیونی کردهعروس خوب قصه عروس آرزوهام

وقتی که خیلی تنهام قهر نکن با چشمام

قهر نکن عشق من قهر تو آتیشمه

من نمیخوام بسوزم وقتی دلت پیشمه

برای داشتن تو چه راه دوری رفتم

دلم میخواد بدونی رآه چه جوری رفتم


قهر نکن وقتی که خیلی تنهام دلم میخواد بدون


ببخش عروس قصه دلم جوونی کرده

با تو اگه یه لحظه نامهربونی کرده

چه سرنوشت خوبی وقتی خود خدا هم

برای خوشبختیمون پادرمیونی کردهعروس خوب قصه عروس آرزوهام

وقتی که خیلی تنهام قهر نکن با چشمام

قهر نکن عشق من قهر تو آتیشمه

من نمیخوام بسوزم وقتی دلت پیشمه

برای داشتن تو چه راه دوری رفتم

دلم میخواد بدونی رآه چه جوری رفتمقهر نکن عشق من قهر تو آتیشمه

من نمیخوام بسوزم وقتی دلت پیشمه وقتی دلت پیشمه وقتی دلت پیشمه

91:

نفس بریده : محسن چاووشی

به تو گفتم
قبل از رفتنت اگه نباشي يك روز
ميميرم از پا ميفتم
به تو گفتم
خودم رو مي كشم و پر ميزنم تو آسمونا
بگو گفتم يا نگفتم
بگو گفتم يا نگفتم

به تو گفتم زنده ام
با نفس خيال چشمات - (بگو گفتم يا نگفتم)
چشاتم تنهام گذاشتن
حالا من موندم و اشك و بغز و آه و عكس پاره تو و من
بگو گفتم يا نگفتم(بگو گفتم يا نگفتم)
بگو گفتم يا نگفتم(بگو گفتم يا نگفتم)

مگه بت نگفته بودم
بي تو روزگار من تيره و تاره
حالا يادگار من
بعد سفر كردن تو طناب داره
ديگه جون نداره دستام
آخره قصه رسيده
عطر تو مثل نفس بود
واسه اين نفس بريده

به تو گفتم
قبل از رفتنت اگه نباشي يك روز
ميميرم از پا ميفتم
به تو گفتم
خودم رو مي كشم و پر ميزنم تو آسمونا
بگو گفتم يا نگفتم
بگو گفتم يا نگفتم

به تو گفتم زنده ام
با نفس خيال چشمات
چشاتم تنهام گذاشتن
حالا من موندم و اشك و بغز و آه و عكس پاره تو و من
بگو گفتم يا نگفتم
بگو گفتم يا نگفتم

مگه بت نگفته بودم
بي تو روزگار من تيره و تاره
حالا يادگار من
بعد سفر كردن تو طناب داره
ديگه جون نداره دستام
آخره قصه رسيده
عطر تو مثل نفس بود
واسه اين نفس بريده

مگه بت نگفته بودم
بي تو روزگار من تيره و تاره
حالا يادگار من
بعد سفر كردن تو طناب داره
ديگه جون نداره دستام
آخره قصه رسيده
عطر تو مثل نفس بود
واسه اين نفس بريده - (نفس بريده)

مگه بت نگفته بودم
بي تو روزگار من تيره و تاره
حالا يادگار من
بعد سفر كردن تو طناب داره
ديگه جون نداره دستام(ديگه جون نداره دستام )
آخره قصه رسيده(آخره قصه رسيده)
عطر تو مثل نفس بود(عطر تو مثل نفس بود)
واسه اين نفس بريده (واسه اين نفس بريده)

92:

ابرای پاییزی : امیر ارجینی

ابرای پاییزی دلگیر من

جوونترا چهره ی پیر من

چشمای من بی خبرای ساده

منتظرای دل به جاده داده

مردمکاتون به کجا زل زدن

باز مژه هاتون به کجا پل زدن

کاشکی بدونید که دارم هنوزم

از اشتباه قبلی تون می سوزم

با اینکه هیچکس نیومد پیش من

شب زده ها چشمای درویش من

تنها نبودن حتی یک دقیقه

با تنهایی که بهترین رفیقه که بهترین رفیقه

ابرای پاییزی دلگیر من

جوونترا چهره ی پیر من

چشمای من بی خبرای ساده

منتظرای دل به جاده داده

مردمکاتون به کجا زل زدن

باز مژه هاتون به کجا پل زدن

کاشکی بدونید که دارم هنوزم

از اشتباه قبلی تون می سوزم

با اینکه هیچکس نیومد پیش من

شب زده ها چشمای درویش من

تنها نبودن حتی یک دقیقه

با تنهایی که بهترین رفیقه که بهترین رفیقه

93:

خیانت : ترانه مکرم

دلواپس و بیتابم باز امشبم بی دارم

ازت خبر ندارم تا خود صبح بی دارم

حس خوبی ندارم چشام همش به ساعته

می پرسم این چه حسیه یکی میگه خیانتهگوشی رو بردار تا صدات یه ذره آرومم کنه

این نفسای آخره دلم داره جون می کنه

همش دارم فکر میکنم دستای کی تو دستته

دارم میمیرم ای خدا فکر می کنم حقیقتهدلواپس و بیتابم باز امشبم بی دارم

ازت خبر ندارم تا خود صبح بی دارم

حس خوبی ندارم چشام همش به ساعته

می پرسم این چه حسیه یکی میگه خیانته
گوشی رو بردار تا صدات یه ذره آرومم کنه

این نفسای آخره دلم داره جون می کنه

همش دارم فکر میکنم دستای کی تو دستته

دارم میمیرم ای خدا فکر می کنم حقیقته

94:

کم تحمل : حسین صفا

تنهاترین من تنها نذار منو، تنها سفر نکن ، سفر نکن

این دل شکسته ی از یاد رفته رو دیوونه تر نکن


چشمای خیس من، این چشمه های غم ، دیوونه ی تو ا َن

ای رود مهربون از روز وصلمون چیزی بگو به من

حرفی بزن گلم من کم تحملم

حرفی بزن گلم من کم تحملم

با گریه های تو روزای شادمو از یاد میبرم

اما چه فایده می ترسم عاقبت از یاد تو برم

کم گریه کن گلم من کم تحملم

کم گریه کن گلم من کم تحملم

با چشمهای خیس این چشمه های غم

با گریه ی زیاد با خنده های کم

انگار تا ابد با این بهونه ها

جای منو تو ا َن دیوونه خونه ها

حرفی بزن گلم من کم تحملم

با من بمون گلم من کم تحملمتنهاترین من تنها نذار منو، تنها سفر نکن ، سفر نکن

این دل شکسته ی از یاد رفته رو دیوونه تر نکن دیوونه تر نکن

تنهاترین من تنها نذار منو، تنها سفر نکن ، سفر نکن

این دل شکسته ی از یاد رفته رو دیوونه تر نکن دیوونه تر نکنچشمای خیس من، این چشمه های غم ، دیوونه ی تو ا َن

ای رود مهربون از روز وصلمون چیزی بگو

حرفی بزن گلم من کم تحملم

با گریه های تو روزای شادمو از یاد میبرم

اما چه فایده می ترسم عاقبت از یاد تو برم از یاد تو برم

کم گریه کن گلم من کم تحملم

تنهاترین من تنها نذار منو، تنها سفر نکن ، سفر نکن

این دل شکسته ی از یاد رفته رو دیوونه تر نکن

با من بمون گلم من کم تحملم

با چشمهای خیس این چشمه های غم

با گریه ی زیاد با خنده های کم

انگار تا ابد با این بهونه ها

جای منو تو ا َن دیوونه خونه ها

95:

متاسفم : حسین صفا

متاسفم براتکوله بار آرزوهات روی دوشت تا کجاها رفتی با پای پیاده

رفتی و به هرچی خواستی نرسیدی متاسفم برات ای دل ساده


دل به هر کی دادی از سادگی دادی

زندگیتو پای دلدادگی دادی

هر جا که دیدی چراغی پر فروغه

تا بهش رسیدی فهمیدی دروغهعاشق و خسته و غمگین و پریشون ، دل بی کس دلک بی سر و سامون

دل زخمی ، دل تنها و تکیده ،دل گریون منو ای دل گریونمتاسفم براتکوله بار آرزوهاتو کی دزدید

دل دیوونه به گریه هات کی خندید

عاشق و خسته و غمگین و پریشون

دل بی کس دلک بی سر و سامون


تو رو با هول و ولا تنها گذاشتن

اونا که لیاقت عشقو نداشتن

تک و تنهایی و با پای پیاده

متاسفم برات ای دل ساده

96:

گل سر : یاها کاشانی

سر خاک مادر من هيچ کسي گريه نکردش

بابا هم هيچي نمي گفت با همون نگاه سردش

مادرم بايد بدوني بابايي بهونه کرده

جاي تو تو خونه ي ما يکيو نشونه کرده

جاي تو شبها ميادش واسه من قصه مي خونه

مي دونه دوسش ندارم ولي باز پيشم مي مونه

ولي من هنوز نذاشتم توي تخت تو بخوابه

چرا اون تو خونه ماست يه سوال بي جوابهگلاي ياس تو باغچه غروبا بونه ميگيرن

همشون يه عهدي بستن سر خاک تو بميرن

قاب عکس سرد و خالي آخرين خنده مادر

گل سر به يادگاري ولي با گلاي پرپر

گلاي ياس تو باغچه غروبا بونه ميگيرن

همشون يه عهدي بستن سر خاک تو بميرن

قاب عکس سرد و خالي آخرين خنده مادر

گل سر به يادگاري ولي با گلاي پرپر
سر خاک مادر من هيچ کسي گريه نکردش

بابا هم هيچي نمي گفت با همون نگاه سردش

مادرم بايد بدوني بابايي بهونه کرده

جاي تو تو خونه ي ما يکيو نشونه کرده

جاي تو شبها ميادش واسه من قصه مي خونه

مي دونه دوسش ندارم ولي باز پيشم مي مونه

ولي من هنوز نذاشتم توي تخت تو بخوابه

چرا اون تو خونه ماست يه سوال بي جوابهگلاي ياس تو باغچه غروبا بونه ميگيرن

همشون يه عهدي بستن سر خاک تو بميرن

قاب عکس سرد و خالي آخرين خنده مادر

گل سر به يادگاري ولي با گلاي پرپر

گلاي ياس تو باغچه غروبا بونه ميگيرن

همشون يه عهدي بستن سر خاک تو بميرن

قاب عکس سرد و خالي آخرين خنده مادر

گل سر به يادگاري ولي با گلاي پرپر

گلاي پرپر

گلاي پرپر

گلاي پرپر

گلاي پرپر

گلاي پرپر

97:

پرنده : امیر ارجینی

شب و روز پيش مني تو هنوز پيش مني

تو هنوز تو سفره دل درويش منيآهاي تو که به خوابي عميق و سرد رفتي

تو قلبا سبز موندي اگر چه زرد رفتي

کنار خاطراتم با تو هميشه خنده ست

طرحي که از تو دارم شبيه يک پرند ست


شب و روز پيش مني تو هنوز پيش مني

تو هنوز تو سفره دل درويش مني

شب و روز پيش مني تو هنوز پيش مني

تو هنوز تو سفره دل درويش مني


هرجا که باشي خوبه روشن و بي غروبه

غمي نداره تا هي به قلب تو بکوبه

تو اوج هر بي کسي هميشه سبز و زنده

بدون دلواپسي پر بزن اي پرنده


شب و روز پيش مني تو هنوز پيش مني

تو هنوز تو سفره دل درويش مني

شب و روز پيش مني تو هنوز پيش مني

تو هنوز تو سفره دل درويش مني

شب و روز پيش مني تو هنوز پيش مني

تو هنوز تو سفره دل درويش مني


امير ارجيني (دکلمه ) :

آهاي تو که به خوابي عميق و سرد رفتي

تو قلبا سبز موندي اگر چه زرد رفتي

کنار خاطراتم با تو هميشه خنده ست

طرحي که از تو دارم شبيه يک پرند ست

شب و روز پيش مني
تو هنوز پيش مني
تو هنوز تو سفره
دل درويش مني
دل درويش مني

98:

فلسطين : امیر ارجینی

مناجات محلي

دنيا قراره تا به کي اين جور باشه

تا کي قراره حرف حرف زور باشه

بااين همه ظلم وستم انگار دنيا

چيزي نداره تا به اون مغرور باشه

آه اي خدا چي ميشه يک روزي دوباره

از خاک من دستاي دشمن دور باشه

تلخ وغم انگيز که سهم کودک من

پيش چشام تاريکي هاي گور باشه گور باشه

آه اي فلسطين شهر در ظلمت نشسته

مي بينم اون شب ها تو که پر نور باشه

آي آدما با دستهاي بي رياتون

ميخوام که چشم دوشمنامون کور باشه

ميخوام که چشم دوشمنامون کور باشه

آه اي فلسطين شهر در ظلمت نشسته

مي بينم اون شب ها که پر نور باشه

آي آدما با دستهاي بي رياتون

ميخوام که چشم دوشمنامون کور باشه

مرد فلسطينم چرا ساکت بشينم

مي جنگم و مي سازمت زيبا ترينم

مرد فلسطينم چرا ساکت بشينم

مي جنگم و مي سازمت زيبا ترينم

مرد فلسطينم چرا ساکت بشينم

مي جنگم و مي سازمت

99:

شعر سپید : امیر ارجینی

تو شعراي سپيد من جايي نمونده واسه تو

سياهيي و در بدري از روز گار من برو

برو ديگه دوست ندارم يه لحظه پيشم بموني

ديگه نمي خوام تو گوشم شعراي غمگين بخوني


اگه نميري ام بدون که دشمن جون مني

دلم مي خواد هر جوري هست کنار من جون بکني

اگه نميري ام بدون که دشمن جون مني

دلم مي خواد هر جوري هست کنار من جون بکني

تو شعراي سپيد من جايي نمونده واسه تو

سياهيي و در بدري از روز گار من برو

برو ديگه دوست ندارم يه لحظه پيشنم بموني

ديگه نمي خوام تو گوشم شعراي غمگين بخونيدنياي من روشنه و تو دشمن روشنيا

خورشيد من داره مياد بي سرو پاي رو سياه

مي خوام روزاي خوب من شکنجه جونت بشه

سپيدياي من تو رو تا مرز مردن بکشه بکشه بکشه بکشه بکشه از روز گار من برو

سياهي و دربدري غصه ناتموم من

چقدر بايد گريه کنم از من و گريه دل بکن

دختر ماه و مهر من اومده و پشت در

اونم دلش مي خواد غمو از روزگارم ببر

برو ديگه دوست ندارم يه لحظه پيشنم بموني

ديگه نمي خوام تو گوشم شعراي غمگين بخوني

اگه نميري ام بدون که دشمن جون مني

دلم مي خواد هر جوري هست کنار من جون بکني

برو ديگه دوست ندارم يه لحظه پيشنم بموني

100:

راه کربلا : امیر ارجینی

خسته از نگاه عالم گوشه گير جنگلا

خيلي دوس دارم برم به سرزمين كربلا

اما اينهمه پرنده چرا طاووس شدم

اي خدا ببين چطور از همه مايوس شدم

آخه چي مي شد منم عقاب و شاهين مي شدم

مي تونستم بپرم به آرزوهاي خودم

همه زل زدن به پاي زشت من

نمي دونن كه چيه سرشت من

نمي دونن كه ميخوام چي كار كنم

دلمو به عشق كي دچار كنم

دوس دارم راهي كربلا بشم

تا منم سري توي سرا بشم


حالا از كجا برم پاي پياده اي خدا راهمو نشون بده مي خوام برم به كربلا

حالا از كجا برم پاي پياده اي خدا راهمو نشون بده مي خوام برم به كربلا


حالا از كجا برم پاي پياده اي خدا راهمو نشون بده مي خوام برم به كربلا

حالا از كجا برم پاي پياده اي خدا راهمو نشون بده مي خوام برم به كربلا
خسته از نگاه عالم گوشه گير جنگلا

خيلي دوس دارم برم به سرزمين كربلا

اما اينهمه پرنده چرا طاووس شدم

اي خدا ببين چطور از همه مايوس شدم

آخه چي مي شد منم عقاب و شاهين مي شدم

مي تونستم بپرم به آرزوهاي خودم

همه زل زدن به پاي زشت من

نمي دونن كه چيه سرشت من

نمي دونن كه ميخوام چي كار كنم

دلمو به عشق كي دچار كنم

دوس دارم راهي كربلا بشم

تا منم سري توي سرا بشم


حالا از كجا برم پاي پياده اي خدا راهمو نشون بده مي خوام برم به كربلا

حالا از كجا برم پاي پياده اي خدا راهمو نشون بده مي خوام برم به كربلا


حالا از كجا برم پاي پياده اي خدا راهمو نشون بده مي خوام برم به كربلا

حالا از كجا برم پاي پياده اي خدا راهمو نشون بده مي خوام برم به كربلا

101:

سه شنبه ها : حسین صفا

عزیزم یادت میاد سه شنبه ها

پا به پای هم می رفتیم تا کجا

کوچه های خلوتو یادت میاد

اون همه صداقتو یادت بیاد

عزیزم یادت میاد که گریه هات

چه جوری آتیش به جون من میزد

نمی شد بهت بگم دوست دارم

تا می خواستم زبونم بند می یومد

کوچه های خلوتو قدم زدم

توی هفته های تلخ و بی صدا

حالا روزا همشون سه شنبه ان

لعنت خدا به این سه شنبه ها

کوچه های خلوتو قدم زدم

توی هفته های تلخ و بی صدا

حالا روزا همشون سه شنبه ان

لعنت خدا به این سه شنبه ها


توی هفته های بی نام و نشون

روز دیوونگی ها سه شنبه بود

با خودم می گفتم ای کاش ای کاش ای کاش

همه روزای خدا سه شنبه بود

کوچه های خلوتو قدم زدم

توی هفته های تلخ و بی صدا

حالا روزا همشون سه شنبه ان

لعنت خدا به این سه شنبه ها

کوچه های خلوتو قدم زدم

توی هفته های تلخ و بی صدا

حالا روزا همشون سه شنبه ان

لعنت خدا به این سه شنبه ها


کوچه های خلوتو قدم زدم

توی هفته های تلخ و بی صدا

حالا روزا همشون سه شنبه ان

لعنت خدا به این سه شنبه ها

کوچه های خلوتو قدم زدم توی هفته های تلخ و بی صدا

حالا روزا همشون سه شنبه ان لعنت خدا به این سه شنبه ها

102:

تهمت ناروا : امیر ارجینی

اون روزا که تنها بودي

گم شده دريا بودي

قايق تو شکسته بود

تنت نحيف و خسته بود

فانوس درياييت شدم

عشق اهوراییت شدم

گذشتم از هر هوسي

تا تو به مقصد برسي تا تو به مقصد برسياما به جاش تو بد شدي

از من و عشقم رد شدي

به من يه پشت پا زدي

تهمت ناروا زدي تهمت ناروا زدي

اما به جاش تو بد شدي

از من و عشقم رد شدي

به من يه پشت پا زدي

تهمت ناروا زدي تهمت ناروا زدي تهمت ناروا زدي
اون روزا که تو جنگلا

ترسيده بودي بي صدا

بين درختاي بزرگ

ميون گله گله گرگ

گذشتم از جون خودم

طعمه دشمنات شدم

با تيکه پاره هاي من

روزاي تو ساخته شدن روزاي تو ساخته شدناما به جاش تو بد شدي

از من و عشقم رد شدي

به من يه پشت پا زدي

تهمت ناروا زدي تهمت ناروا زدي

اما به جاش تو بد شدي

از من و عشقم رد شدي

به من يه پشت پا زدي

تهمت ناروا زدي تهمت ناروا زدي تهمت ناروا زدي

103:

نشکن دلمو : محسن یگانه

سرگرمی تو شده بازی با این دل غمگین و خستم

یادت نمیاد اون هم قول و قرارایی که با تو بستم

با این همه ظلم تو ببین باز چه جوری پای این همه قول و قرارا من نشستم

نشکن دلمو به خدا آهم میگیره دامنتو عاقبت یه روز

نگو بی خبری نگو نمی دونی دلم پر از یه نفرین سینه سوز

نگو بی خبری نگو نمی دونی وقتی که نیستی گریه شده کاره این دل عاشق شب و روز


دیوونه نکن دلمو آهم میگیره دامنتو عاقبت یه روز

نگو بی خبری نگو نمی دونی دلم پر از یه نفرین سینه سوز

نگو بی خبری نگو نمی دونی وقتی که نیستی گریه شده کاره این دل عاشق شب و روزسرگرمی تو شده بازی با این دل غمگین و خستم

یادت نمیاد اون هم قول و قرارایی که با تو بستم

با این همه ظلم تو ببین باز چه جوری پای این همه قول و قرارا من نشستم

نشکن دلمو به خدا آهم میگیره دامنتو عاقبت یه روز

نگو بی خبری نگو نمی دونی دلم پر از یه نفرین سینه سوز

نگو بی خبری نگو نمی دونی وقتی که نیستی گریه شده کاره این دل عاشق شب و روز


دیوونه نکن دلمو آهم میگیره دامنتو عاقبت یه روز

نگو بی خبری نگو نمی دونی دلم پر از یه نفرین سینه سوز

نگو بی خبری نگو نمی دونی وقتی که نیستی گریه شده کاره این دل عاشق شب و روز

نشکن دلمو به خدا آهم میگیره دامنتو عاقبت یه روز

نگو بی خبری نگو نمی دونی دلم پر از یه نفرین سینه سوز

نگو بی خبری نگو نمی دونی وقتی که نیستی گریه شده کاره این دل عاشق شب و روز

104:

اما بازم نیومدی : مریم حیدرزاده

عاشق و مجنونت شدم نخونده مهمونت شدم

کلی پریشونت شدم اما بازم نیومدی

قهوه ی فنجونت شدم شمع تو شمعدونت شدم

خاک تو گلدونت شدم اما بازم نیومدی

همیشه ممنونت شدم من نی چوپونت شدم

آب تو بیابونت شدم اما بازم نیومدی

شعرای ارزونت شدم عمری غزل خونت شدم

تسلیم قانونت شدم اما بازم نیومدی


دنا و هامونت شدم نزدیک تر از جونت شدم

رگت شدم خونت شدم اما بازم نیومدی

خادم و در بونت شدم اسیر زندونت شدم

گلاب کاشونت شدم اما بازم نیومدی

یه جوری مدیونت شدم سنگ خیابونت شدم

راهی میدونت شدم اما بازم نیومدی

تو سختی آسونت شدم تو دردا درمونت شدم

ناجی پنهونت شدم اما بازم نیومدی


کشته ی مژگونت شدم هلاک چشمونت شدم

رفتم و قربونت شدم اما بازم

لباس و سابونت شدم سارق ایمونت شدم

چشمای گریونت شدم اما بازم نیومدی

همیشه ممنونت شدم من نی چوپونت شدم

آب تو بیابونت شدم اما بازم نیومدی

شعرای ارزونت شدم عمری غزل خونت شدم

تسلیم قانونت شدم اما بازم نیومدی

یه جوری مدیونت شدم سنگ خیابونت شدم

راهی میدونت شدم اما بازم نیومدی


و این هم قسمت هایی که در شعر خوانده نشد ...


برف زمستونت شدم رسوا و حیرونت شدم چک چک ناودونت شدم اما بازم نیومدی

افتاب و بارونت شدم اشکای غلطونت شدم عطر گلابدونت شدم اما بازم نیومدی

ماه تو ایوونت شدم خراب و ویرونت شدم گل گلستونت شدم اما بازم نیومدی

سه ماه تابستونت شدم الوند و کارونت شدم دشتای ایرونت شدم اما بازم نیومدی

لبای خندونت شدم گشنه شدی نونت شدم اب فراوونت شدم اما بازم نیومدی

105:

خیلی خوبه . ادامه بدین . عالیه .

106:

M E H D I و silent-assassin تركونديد بابا ... دمتون گرم ...

107:

ممنون به خاطر متن ترانه ها............

108:

شهد مسموم


زیر بارونای عمرت

تک و تنها آس و پاسم

خستهء خسته خسته

عاشقم یا بی حواسم

هق هق ابر سیاهم

بی تو افتاد به شماره

بی تو من در پی مرگم

با یه چشمک یا اشاره


عسل ناب نگاهت شهد مسموم صداقت

قصه های عاشقونت خنجری پشت رفاقت

که از اول قصه دلت از دلم جداست

این پری رو تو سوزوندی نگو که کار خداست


حالا من موندم و زخمه

پرپرواز شکسته

یکی انگار توی خونه

همه درا رو بسته

توی فصل آخر من

جز تو اسم دیگه ای نیست

کاش می دونستی نگاهت

دیگه اون همیشگی نیست


عسل ناب نگاهت شهد مسموم صداقت

قصه های عاشقونت خنجری پشت رفاقت

که از اول قصه دلت از دلم جداست

این پری رو تو سوزوندی نگو که کار خداست

عسل ناب نگاهت شهد مسموم صداقت

قصه های عاشقونت خنجری پشت رفاقت

که از اول قصه دلت از دلم جداست

این پری رو تو سوزوندی نگو که کار خداست

عسل ناب نگاهت شهد مسموم صداقت

قصه های عاشقونت خنجری پشت رفاقت

که از اول قصه دلت از دلم جداست

این پری رو تو سوزوندی نگو که کار خداست

109:

Professional Killer


می کشمت اگه یه روز با غریبه ببینمت

گل منی نمی ذارم دست دیگه بچیندد

گولم زدی اما بدون یه روز سراغ تو میام

با خنجری تشنه واسه سینه داغ تو میام

می میرم و می سوزم از این حیله و نیرنگ تو

مگه چه کردم با دلت عمری بودم تو چنگ تو


قانون تو، تو عاشقی هوسه

می کشمت دستم بهت برسه

قانون تو، تو عاشقی هوسه

می کشمت دستم بهت برسه


دو ته سیگار مونده رو میز

یه ماتیکی ، یکی تمیز

گفتی به من تنها بودی

کی بوده پس اینجا عزیز

وای که دلم دیگه داره دق می کنه پر میزنه

شب خوشیت تموم می شه صبح منم سر می زنه

نفس نفس میزنم و از دور تماشات می کنم

رفتی با اون مرد غریب ندیدی نگات می کنم


قانون تو، تو عاشقی هوسه

می کشمت دستم بهت برسه

قانون تو، تو عاشقی هوسه

می کشمت دستم بهت برسه

110:

va en ham etelaaat album ha

111:

va en ham etelaaat album ha

112:

نفرين

آهنگساز و تنظیم : محسن چاووشی
صدابردار : بهزاد احمدوند
ضبط شده در استدیو خانگی در سال 1382

113:

خودكشي ممنوع


آهنگساز : محسن چاووشی

تنظیم و صدابرداری : رضا فوادیان

ضبط شده در استدیو خانگی در سال 1383

نوازنده کیبورد : رضا فوادیان

نوازنده گیتار : محسن یگانه ، بهزاد احمدوند

نوازنده ویولون : محمدرضا آتش افروزان

114:

لنگه كفش

آهنگساز : محسن چاووشی

تنظیم و صدابرداری : رضا فوادیان

ضبط شده در استدیو خانگی در سال 1384

نوازنده کیبورد : رضا فوادیان

115:

متاسفم

آهنگساز : محسن چاووشی

تنظیم : شهاب اکبری

صدابردار : شاهرخ شریفی

Mix و مسترینگ : فرزاد فرزین

نوازنده تار و Back Vocal : محمد جاسمی

نوازنده گیتار اسپانیش : فیروز ویسانلو

نوازنده گیتار الکتریک : سیامک شکوری ، مسعود همایونی

نوازنده نی : علی صنعتی

نوازنده دف : رضا فهیمی

ضبط شده در سال 1385

116:

نفس بریده

محسن چاووشی:

به تو گفتم قبل رفتنت اگه نباشی یک روز می میرم از پامیفتم
به تو گفتم خودم و می کشمو پر می زنم تو آسمونا
بگو گفتم یا نگفتم بگو گفتم یا نگفتم
به تو گفتم زنده ام با نفس خیال

همخوان (محسن یگانه ) :
بگو گفتم یا نگفتم

چشمات چشاتم تنهام گذاشتن
حالا من موندم و اشک و بغض و آهو تک ستاره تو و من
بگو گفتم یا نگفتم بگو گفتم یا نگفتم
مگه بهت نگفته بودم بی تو روزگار من تیره و تاره
حالا یادگار من بعد سفر کردن تو طناب داره
دیگه جون نداره دستام آخر قصه رسیده
عطر تو مثل نفس بود واسه این نفس بریده

فرزاد فرزین :

به تو گفتم قبل رفتنت اگه نباشی یک روز می میرم از پامیفتم
به تو گفتم خودم و می کشمو پر می زنم تو آسمونا
بگو گفتم یا نگفتم بگو گفتم یا نگفتم
به تو گفتم زنده ام با نفس خیال چشمات چشاتم تنهام گذاشتن
حالا من موندم و اشک و بغض وآهو تک ستاره تو و من
بگو گفتم یا نگفتم بگو گفتم یا نگفتم
مگه بهت نگفته بودم بی تو روزگار من تیره و تاره
حالا یادگار من بعد سفر کردن تو طناب داره
دیگه جون نداره دستام اخر قصه رسیده
عطر تو مثل نفس بود واسه این نفس بریده

محسن چاووشی :

مگه بهت نگفته بودم بی تو روزگار من تیره و تاره
حالا یادگار من بعد سفر کردن تو طناب داره
دیگه جون نداره دستام آخر قصه رسیده
عطر تو مثل نفس بود واسه این نفس بریده
مگه بهت نگفته بودم بی تو روزگار من تیره و تاره

فرزاد فرزین :

حالا یادگار من بعد سفر کردن تو طناب داره

همصدایی

دیگه جون نداره دستام آخر قصه رسیده
عطر تو مثل نفس بود واسه این نفس بریده

117:

ابرای پاییزی

ابرای پاييزی دلگير من
جوون ترای چهره ی پير من
چشمهای من بي خبرای ساده
منتظرای دل به جاده داده

مردمكاتون به كجا زل زدن
باز م‍ژه هاتون به كجا پل زدن
كاشكی بدونيد كه دارم هنوزم
از اشتباه قبليتون مي سوزم

با اينكه هيچ كس نيومد پيش من
شب زده ها چشمای درويش من
تنها نبودن حتی يك دقيقه
با تنهایی كه بهترين رفيقه
كه بهترين رفيقه

118:

خیانت

دلواپس و بی تابم
باز امشبم بی خوابم
ازت خبر ندارمو
تا خود صبح بیدارم

حس خوبی ندارم
چشام همش به ساعته
می پرسم این چه حسیه
یکی میگه خیانته

گوشیو بردار تا صدات
یه ذره آرومم کنه
این نفسای آخره
دلم داره جون میکنه

همش دارم فکر می کنم
دست یکی تو دستته
دارم میمیرم ای خدا
فکر می کنم حقیقته

119:

گل سر

سر خاک مادر من
هیچ کسی گریه نکردش
بابا هم هیچی نمی گفت
با همون نگاه سردش

مادرم باید بدونی
بابایی بهونه کرده
جای تو تو خونه ما
یکیو نشونه کرده

جای تو شبها میادش
واسه من قصه می خونه
می دونه دوسش ندارم
ولی باز پیشم می مونه

ولی من هنوز نذاشتم
توی تخت تو بخوابه
چرا اون تو خونه ماست
یه سوال بی جوابه

گلای یاس تو باغچه
غروبا بونه میگیرن
همشون یه عهدی بستن
سر خاک تو بمیرن
قاب عکس سرد و خالی
آخرین خنده مادر
گل سر به یادگاری
ولی با گلای پرپر(2)

120:

پرنده


شب و روز پیش منی
تو هنوز پیش منی
تو هنوز تو سفره
دل درویش منی


آهای تو که به خوابی
عمیق و سرد رفتی
تو قلبا سبز موندی
اگر چه زرد رفتی

کنار خاطراتم
با تو همیشه خنده ست
طرحی که از تو دارم
شبیه یک پرند ست

شب و روز پیش منی
تو هنوز پیش منی
تو هنوز تو سفره
دل درویش منی(2)

هرجا که باشی خوبه
روشن و بی غروبه
غمی نداره تا هی
به قلب تو بکوبه

تو اوج هر بی کسی
همیشه سبز و زنده
بدون دلواپسی
پر بزن ای پرنده

شب و روز پیش منی
تو هنوز پیش منی
تو هنوز تو سفره
دل درویش منی(3)

امیر ارجینی (دکلمه ) :

آهای تو که به خوابی
عمیق و سرد رفتی
تو قلبا سبز موندی
اگر چه زرد رفتی

کنار خاطراتم
با تو همیشه خنده ست
طرحی که از تو دارم
شبیه یک پرند ست

شب و روز پیش منی
تو هنوز پیش منی
تو هنوز تو سفره
دل درویش منی

121:

فلسطین

مناجات محلی

دنیا قراره تا به کی این جور باشه
تا کی قراره حرف حرف زور باشه
بااین همه ظلم وستم انگار, دنیا
چیزی نداره تا به اون مغرور باشه

آه ای خدا چی میشه یک روزی دوباره
از خاک من دستای دشمن دور باشه
تلخ وغم انگیز که سهم کودک من
پیش چشام تاریکی های کور باشه

آه ای فلسطین شهر در ظلمت نشسته
می بینم اون شب ها تو که پر نور باشه
آی آدما با دستهای بی ریاتون
میخوام که چشم دوشمنامون کور باشه
میخوام که چشم دوشمنامون کور باشه

آه ای فلسطین شهر در ظلمت نشسته
می بینم اون شب ها که پر نور باشه
آه آی آدما با دستهای بی ریاتون
میخوام که چشم دوشمنامون کور باشه

مرد فلسطینم چرا ساکت بشینم
می جنگم و می سازمت زیبا ترینم(3)

122:

متاسفم

متاسفم برات
کوله بار ارزوهات روی دوشت
تا کجاها رفتی با پای پیاده
رفتی و به هرچه خواستی نرسیدی
متاسفم برات ای دل ساده

دل به هر کی دادی از سادگی دادی
زندگیتو پای دلدادگی دادی

هر جا که دیدی چراغی پر فروغه
تابههش رسیدی فهمیدی دروغه

عاشق و خسته و غمگین وپریشون
دل بی کس دلک بی سر و سامون
دل زخمی دل تنها وتکیده
دل گریون منو هی دل گریون

متاسفم برات

همخوان(محمد جاسمی ):
ای دل ساده

کوله بار ارزوهات و کی دزدید
دل دیوونه به گریه هات کی خندید

عاشق و خسته و غمگین وپریشون
دل بی کس دلک بی سر و سامون

تو رو با حول و ولا تنها گذاشتن
اونا که لیاقت عشق و نداشتن

تک وتنهایی و با پای پیاده
متاسفم برات ای دل ساده

123:

کم تحملم

تنهاترین من
تنها نذار منو
تنها سفر نکن
سفر نکن
این دل شکسته
از یاد رفته رو
دیوونه تر نکن

چشمهای خیس من
این چشمه های غم
دیوونه توان
ای رود مهربون
از روز وصلمون
چیزی بگو به من
حرفی بزن گلم
من کم تحملم
حرفی بزن گلم
من کم تحملم

با گریه های تو
روزای شادم و
از یاد می برم
اما چه فایده
می ترسم عاقبت
از یاد تو برم
کم گریه کن گلم
من کم تحملم
کم گریه کن گلم
من کم تحملم

با چشمهای خیس
این چشمه های غم
با گریه زیاد
با خنده های کم
انگار تا ابد
با این بهونه ها
جای من و توان
دیوونه خونه ها
حرفی بزن گلم
من کم تحملم
با من بمون گلم
من کم تحملم
تنهاترین من
تنها نذار منو
تنها سفر نکن
سفر نکن
این دل شکسته
از یاد رفته رو
دیوونه تر نکن

حسین صفا (دکلمه )

چشمهای خیس من
این چشمه های غم
دیوونه توان
ای رود مهربون
از روز وصلمون
چیزی بگو به من
حرفی بزن گلم
من کم تحملم
حرفی بزن گلم
من کم تحملم
با گریه های تو
روزای شادم و
از یاد می برم
اما چه فایده
می ترسم عاقبت
از یاد تو برم
کم گریه کن گلم
من کم تحملم تنهاترین من
تنها نذار منو
تنها سفر نکن
سفر نکن
این دل شکسته
از یاد رفته رو
دیوونه تر نکن با من بمون گلم
من کم تحملم با چشمهای خیس
این چشمه های غم
با گریه زیاد
با خنده های کم
انگار تا ابد
با این بهونه ها
جای من و توان
دیوونه خونه ها

124:

عروس من


My Bride
Music by Mohsen Chavoshi
Arrangment by Shahab Akbary
& Dj Abed

Dj Abed :

Come on

Let the base 3

محسن چاووشی :

ببخش عروس قصه
دلم جوونی کرده
با تو اگه یه لحظه
نامهربونی کرده
چه سرنوشت خوبی
وقتی خود خدا هم
برای خوشبختیمون
پا درمیونی کرده

عروس خوب قصه
عروس آرزوهام
وقتی که خیلی تنهام
قهر نکن با چشمام
قهر نکن عشق من
قهر تو آتیشمه
من نمی خوام بسوزم
وقتی دلت پیشمه
برای داشتن تو
چه راه دوری رفتم
دلم می خواد بدونی
راهُو چه جوری رفتم

Dj Abed:

Come on

Let the base 3
Let the base kick

محسن چاووشی :

ببخش عروس قصه
دلم جوونی کرده
با تو اگه یه لحظه
نامهربونی کرده
چه سرنوشت خوبی
وقتی خود خدا هم
برای خوشبختیمون
پا درمیونی کرده

عروس خوب قصه
عروس آرزوهام
وقتی که خیلی تنهام
قهر نکن با چشمام
قهر نکن عشق من
قهر تو آتیشمه
من نمی خوام بسوزم
وقتی دلت پیشمه
برای داشتن تو
چه راه دوری رفتم
دلم می خواد بدونی
راهوُ چه جوری رفتم

شهاب اکبری :

قهر نکن عشق من
قهر تو آتیشمه
من نمی خوام بسوزم
وقتی دلت پیشمه

Dj Abed :

Don’t sulk with my eyes
Your sulk is my fire 2

I don’t want to burn
Your sulk is my fire

Don’t sulk with my eyes
Your sulk is my fire 2

125:

و چند مقاله از سایت هواداران محسن چاووشی

بیاین حالا نوبت ماست نوبت ما هوادارا

خیلی وقت پیش یکی اومد با یه صدای کاملاً دل انگیز یه مدت اونو کبیری خوندیم یه مدت به پسر قمیشی معروف شد یه مدت هم کیارش لقب گرفت اما با اینکه اسمی از چاوشی نبود بازم هیچی نگفت این صدا اونقدر با آهنگای قشنگ وارد بازار شد تا همه رو مجبور کنه که بفهمن که این صدای کیه این و هم به کنار بازم ترانه و آهنگ به قدری زیبا بودن که تقریبا تمام مخاطباشو تو همون آلبوم اول پیدا کرد اما این پایان مشکلات نبود بازم مزاحما ایراد گرفتن این صدا تقلیدیه این صدا فلانه و... اما با اینکه همه اینو خوب میدونستن که این صدا تکه شاید الهام گرفته از یه صدای دیگه باشه اما خیلی متفاوته بازم نایستاد آلبوم متاسفم زد این البوم دیگه تمام راه ها رو واسه مخالفا بست نه تقلیدی بود نه چیز دیگه ای هیچ ایرادی جایز نبود صدایی وارد بازار شد که داد میزد من چاوشی هستم حالا ایراد بگیرید آره مخالفا ساکت شدن اما حالا یکی دیگه به مخالفت برخاسته یعنی از روز اولم مخالفت بیهوده میکرد میگفت چون آلبوم به طور غیر مجاز پخش شده تو مقصری میگفت دزدا مقصر نیستن همیشه مالبخته مقصره اما کاشکی که مال بود اما فراتر از اون بود دزدا زندگی یه خواننده رو دزدیدن اینده ی یه خواننده رو چرا باید مجوز نگیره چرا باید ممنوع التصویر باشه تا هرکسی با صدای اون کلیپ کنه و خودشو چاوشی جا بزنه موسسه ی ارشاد با چی مخالفه با مضمون آهنگ با ترانه با چی با اینکه دزدا اونو دزیدن مخالفه یا اینکه اون همسفر دزداس آخه کدوم آدم عاقلی پیدا میشه زندگیشو به دست نا اهلاش بندازه تا کی تا کی میخوایم اسم خودمونو هوادار بزاریم تا کی میخوایم فقط بگیم محسن چاوشی عشقه تا کی میخوایم فقط بگیم محسن چاوشی ما هستیم اخه کجاییم اگه هستیم چرا باید چاوشی تنها باشه ظلم تا چقدر حتی اونایی که علنا دارن سواستفاده میکنن با صدای چاوشی فیلماشون سر زبونا میندازن بعد نارو میزن شاید اسم چاوشی جایی نوشته نشه اما همه میدونن صدای چاوشی چیه کجاست آهای شما که دم از هواداری میزنید پس نوبت شما کی میشه کی میخواین داد بزنین چاوشی ما هستیم محسن جان تو مارو داری نا امید نشو همه از خوانندگی استحکام پیدا میکنن اما چاوشی داره یواش یواش جلوی چشم ما نابود میشه پس کی میخوایم عشقمونو نجات بدیم باید فکر یه راهکار باشیم
امین

126:

شباهت فرش دستباف با آهنگ هاي محسن چاووشي

شباهت فرش دستباف با آهنگ هاي محسن چاووشي
ميخواستم واقعيتي را براي شما نقل كنم كه بيشتر اونهايي كه بر روي صدا و آهنگ هاي آقاي چاووشي تأمل ميكنند و نظر ميدهند به اين موضوع پي برده اند كه آهنگ هاي چاووشي هرچه قديمي تر ميشود زيباتر و دلنشين تر با خاطرات فراوان همراه ميشود
بر خلاف خواننده هاي كه امروزه براي پاپ ايران آهنگ سازي كرده و يا خوانندگي ميكنند آهنگ هاي اين مرد اهل اهواز ماندگارتر ميشود و در يكي از مصاحبه هاي محسن با مجلات خوانديم كه او گفته بود كه مهم بيشتر ماندن اهنگ است (ماندگار بودن)
و ما به واقعيت مي بينيم كه آهنگ هاي 3 سال پش محسن هم هنوز در اتومبيل ها و مغازه ها و ..... شنيده ميشود و مردم هم أنها را زمزمه ميكنند
وقتي به اين واقعيت پي مي بريم مي فهميم كه صداي چاووشي مانند فرش دستباف هر چه ميگذرد بهتر و گرانقيمت تر ميشود
وقتي آلبوم لنگه كفش به بازار أمد همه مي گفتند كه نوع آهنگ ها به نسبت آلبوم هاي قبلي محسن زيبا نيست . اما وقتي آلبوم متأسفم به بازار آمد نظر ها نسبت به آلبوم لنگه كفش كمي متفاوت شد
من ميخواهم به آنهايي كه مي گويند آلبوم متأسفم به نسبت آلبوم هاي قبلي زيبا نبوده ميگويم كه سخت در اشتباه هستيد و بالاخره اين واقعيت به شما ثابت خواهد شد كه كيفيت شعرها بهتر از آلبوم هاي قبلي ميباشد
( لازم به ذكر است كه آهنگ هاي قديمي محسن همراه با كوله باري از خاطره ميباشد براي اينكه به اين واقعيت هم برسيد سري به آهنگ قديمي محسن زده تا متوجه شويد كه جز واقعيت چيز ديگري براي شما ننوشته ام )
با تشكر علي

127:

دوست عزيز آلبوم متاسفم را من گذاشته بودم

ولي آهنگ عروس قصه را كه شما گذاشته بوديد كامل تر بود

128:

از همه دوستان ممنون...واقعا گل كاشتيد...

129:

امي عامري را كه ميشناسيد
محسن توي پشت صحنه باهاش كار كرده بود
وجديدا هم يه كار جديد از عامري با نام مرگ كه آهنگسازي اون كار محسن است
خودم دارم دانلود ميكنم
وقتي تموم شد لينك اون را براي شما هم ميگذارم

130:

تا حالا 63% دانلودشده.

131:

ميخوام يه چيزي بگم...نميدونم بايد بخندم يا گريه كنم...
ديروز داشت سريال ادمخوار نشون ميداد كه يه دفعه تو ماشين ضبط روشن كرد و اهنگ نشكن دلمو پخش شد تا اومد برسه به قسمت خونده ضبط خاموش كرد...بعد از ده دقيقه كه سريال گذشت و بازيگراش مثلا رفتن مهموني و از اين جور كارا وقتي نشستن تو ماشين ضبط روشن كرد ...اين قسمتش ميگم كه نميدم بايد چيكار كنم...وقتي ضبط روشن كرد رسيد به قسمت اخر اهنگ نشكن دلمو يعني از اونجايي كه محسن يگانه شروع ميكنه...به قران اين بيشتر خنده داره من نميدونم اينا كي اهنگ گوش كردن كه به اين قسمت اهنگ رسيدن.....من كه كلي خنديدم..

بعدش حالا خيلي جالبه كه هفته بعد كه شهادت امام رضا هست بنده خدا صدا و سيما عين خر تو گل ميمونه كه اهنگ درست حسابي براي اين روز ندارم ...بعد اينجا مجبور ميشن كه اهنگ امام رضاي محسن پخش كنن...
خداييش من اگر يه روز اين رييس وزارت ارشاد و صدا و سيما رو ببينم...

132:


133:


134:

عزيز هر وقت من ميخواهم يه چيزي بفرستم همزمان تو هم ميفرستي
ولي خوب اميدوارم از اين آهنگ لذت برده باشيد

135:

راستي در مورد آدمخوار هم كاملا درست ميگي
من هم ديدم
خود محسن كه گفته:

دنيا قراره تا به کي اين جور باشه

تا کي قراره حرف حرف زور باشه

بااين همه ظلم وستم انگار دنيا

چيزي نداره تا به اون مغرور باشه

136:

ممنون از همه گل ها مسعود و silent-assassin عزیز
مسعود جان اگه دیدیش....جای من.........
باور کن.. دنیا رو بگردی هیچ آهنگی مثل آهنگ فلسطین محسن...بدرد این زمانه نمی خوره....
آخه..حاویه....همه چیزه هم امید و هم غم......

137:

عزیز..به خدا شرمنده....
من مطمئن بودم شا فرستادین....اما اون شب هرچی گشتم ندیدم... برای همین گذاشتم...
نمیتونم پاک کنم و گرنه هموشون رو پاک میکردم...
از همه بچه های عذر میخوام...

138:

silent-assassin جان اشكال نداره بابا...بيخيال...
GsM جان اگر ديدمش يه مشت از طرف خودم يه مشت هم از طرف تو پاي چشاش ميزنم!!!

139:

«سنتوري» تنها با اصلاح دو ديالوگ پس از تعطيلات نوروزي اكران مي شودسينماي ما - فرامرز فرازمند گفت: در صورت اخذ مجوز اداره كل نظارت و ارزشيابي سنتوري را بعد از تعطيلات نوروزي اكران مي‌كنيم. «فرامرز فرازمند» تهيه‌كننده فيلم سنتوري اظهار داشت:در تلاش هستيم تا بتوانيم سنتوري را بعد از تعطيلات نوروزي اكران كنيم.هر چند زمان براي اكران اين فيلم نقش چنداني ندارد و مردم اين فيلم را دوست خواهند داشت اما بهتر است كه زودتر اكران شود.
وي درباره بخش‌هايي از فيلم كه در جشنواره فجر حذف شده گفت: فقط به دليل ايام محرم يكسري از موسيقي‌هاي فيلم را برداشتيم و به جز دو مورد كه اصلاح شد مساله ديگري در فيلم وجود ندارد.در جشنواره اعلام شد كه فيلم 180 دقيقه است در حاليكه از همان ابتدا ما گفيتم كه فيلم 103 دقيقه است.چيزي از فيلم دست نخورده و تنها دو ديالوگ فيلم اصلاح شده است.
اين تهيه‌كننده سينما گفت:پس از كسب پروانه نمايش فيلم در ايران قرار داريم كه همزمان فيلم را در آمريكا و دبي اكران كنيم.
فرازمند به پروژه «نقاب زيبا» كه قرار است توسط مهرجويي كارگرداني شود اشاره كرد و گفت:اگر شرايط اجازه بدهد بعد از عيد نوروز فيلم را كليد مي‌زنيم .فيلم نيازمند فصل سرد است و از اين جهت در تلاشيم تا در مناطقي مثل آذربايجان كه همان فضا را دارند كار كنيم.فعلا در پيش توليد هستيم.
وي همچنين گفت:مهرجويي چند فيلمنامه ديگر دارد كه پس از ساخت اين پروژه آن را هم تهيه‌ مي‌كنيم.
فيلم سنتوري آخرين ساخته داريوش مهرجويي است كه در جشنواره فيلم فجر به نمايش در آمد و عنوان بهترين فيلم از نظر تماشاگران را از آن خود كرد.

منبع خبر: فارس

140:

من اين هفته همش به اين فكر هستم كه اگر البوم متاسفم با مجوز رسمي از وزارت ارشاد تو اين هفته ميومد چي ميشد؟ فكرش و بكنيد ... بازار موسيقي ميتركيد ... حيف ... ايشالله سال ديگه اين اتفاق بيفته...

141:

فکر نکنم.. محسن بازم بخواد این کار رو بده...آلبوم جدیدش... رو ان شا الله حتما میبینیم....

142:

منظورم و نگرفتي عزيز... بابا ادم مگه ديوونه يه البوم دو بار بده بيرون؟!! ميخندن ملت...
من گفتم مثلا اگر به جاي اينكه تابستون البوم متاسفم بياد الان با مجوز از وزارت ارشاد ميومد...

143:

اولا gsm عزيز هيچ مشكلي نداره كه اونايي كه من گذاشته بودم را گذشتي
دوما عروس قصه تو كامل تر از من هم بود
دستت درد نكنه

144:

ديشت تو اخبار شبانگاهي شبكه سه زير نويس كرد به هر شخصيتي معروف كه علاقه داريد راي بديد تا به عنران برترين سال معرفي بشه

فكر ميكنم ما بايد به محسن راي بديم و نشون بديم كه طرفداران اون ساكت ننشستن
اين هم شماره موبايل:

10002200
حتما اس ام اس بزنيد و بگيد
Music: Mohsen Chavoshi

145:

در ضمن جاهاي ديگه هم كه عضو هستيد بگيد اين كار را بكنند
اين يه جور حمايت رسميه

146:

در ضمن شماره موبايلي كه اعلام كردم هيچگونه كدي و پيش شماره اي نميخواهد

147:

از اول میگفتی

اولا gsm عزيز هيچ مشكلي نداره كه اونايي كه من گذاشته بودم را گذشتي
دوما عروس قصه تو كامل تر از من هم بود
دستت درد نكنه
فدات شم عزیز...
ديشت تو اخبار شبانگاهي شبكه سه زير نويس كرد به هر شخصيتي معروف كه علاقه داريد راي بديد تا به عنران برترين سال معرفي بشه

فكر ميكنم ما بايد به محسن راي بديم و نشون بديم كه طرفداران اون ساكت ننشستن
اين هم شماره موبايل:

10002200
حتما اس ام اس بزنيد و بگيد
Music: Mohsen Chavoshi
ممنون عزیز..من حتما میزارم تو کلوپ........

148:

ببين محسن چاووشي با اختلاف 20 ميليون راي هم اول شه ، هنگام معرفي چهره سال ميگن اقاي م.چ اول شد...

يا اصلا اسمش هم نمي برن...پس الكي وقت خودتونو تلف نكنيد ...14 تومن پول SmS ي كه ميخواين بزنين رو بديد

به گدا!!!

149:

يه جورايي راست ميگس مسعود جان
ولي ما بايدثابت كنيم محسن كم طرفدار نداره

150:

ديگه اون ادمي كه ندونه محسن چاووشي مجبوبت ترين و پرطرفدارترين خواننده كل ايرانه بايد بره...

151:

يه خبر جالب:
محسن چاووشي بيني اش را عمل كرد!!!

152:

يه خبر جالب ديگه:
كنسرت محسن يگانه و فرزاد فرزين در تاریخ ۲۷ آوریل ۲۰۰۷ مقارن با ۷ اردیبهشت ۱۳۸۶ در Zaandam - Holland برگزار می گردد .
واقعا كه...افسوس...اين دو نفر جفتشون و محسن چاووشي معروف كرد(حالا فرزاد فرزين قبلش هم معروف بود ولي بعد از خوندن با محسن معروفيتش دو برابر شد)..كنسرت ميذارن اونم كجا؟هلند!!!
بعد محسن چاووشي كه سلطان خواننده هاي ايرانه بهش مجوز هم نميدن...فقط من منتظر اون روزي هستم كه محسن چاووشي كنسرت بذاره هر چي بليط كنسرت ميخرم تو كوچه پخش ميكنم «شوخي كردم بابا...من بتونم يك بليطش هم بخرم بسه!!!»

153:

بابا بچه ها كجاييد؟
شما بريد تو فروم پرشين تولز تو قسمت موسيقي...بعد تاپيك محسن چاووشي رو ببينيد...حتي از تاپيك هاي مهمش هم بازديدش بيشتره...

154:

سنگ صبور

رفيق من سنگ صبور غمهام

به ديدنم بيا كه خيلي تنهام

هيشكي نمي فهمه چه حالي دارم

چه دنياي رو به زوالي دارم

مجنونم و دلزده از ليلي ها

خيلي دلم گرفته از خيلي ها

نمونده از جووني يام نشوني

پير شدم پير تو اي جووني

پير شدم پير تو اي جوونيتنهاي بي سنگ صبور خونه سرد و سوت و كور

توي شبهات ستاره نيست موندي و راه چاره نيست

اگر چه هيچكس نيومد سري به تنهاييت نزد

اما تو كوه درد باش طاقت بيار و مرد باش

تنهاي بي سنگ صبور خونه سرد و سوت و كور

توي شبهات ستاره نيست موندي و راه چاره نيستاگر بياي همون جوريكه بودي

كم مي يارن حسودا از حسودي

صداي سازم همه جا پر شده

هر كي شنيده از خودش بيخوده

اما خودم پر شدم از گلايه

هيچي ازم نمونده جز يه سايه

سايه اي كه خالي از عشق و اميد

هميشه محتاج به نور خورشيد

هميشه محتاج به نور خورشيدتنهاي بي سنگ صبور خونه سرد و سوت و كور

توي شبهات ستاره نيست موندي و راه چاره نيست

اگر چه هيچكس نيومد سري به تنهاييت نزد

اما تو كوه درد باش طاقت بيار و مرد باش

تنهاي بي سنگ صبور خونه سرد و سوت و كور

توي شبهات ستاره نيست موندي و راه چاره نيست

155:

خود فريبي

ترانه هاي من يه جور گلايه از غريبي

به دل ميگم يه روز مياي اينم يه خود فريبيه

عاشقا تقسيم ميكنن عشقو براي هم ديگه

نسيب من از عشق تو هميشه بي نسيبيه

دستاي من عمري نمك خورده دستاي توه

هر جوري نفرينت كنم آخر نانجيبيه

عاشقا تقسيم ميكنن عشقو براي هم ديگه

نسيب من از عشق تو هميشه بي نسيبيه

ترانه هاي من يه جور گلايه از غريبي

به دل ميگم يه روز مياي اينم يه خود فريبيه

عاشقا تقسيم ميكنن عشقو براي هم ديگه

نسيب من از عشق تو هميشه بي نسيبيه

دستاي من عمري نمك خورده دستاي توه

هر جوري نفرينت كنم آخر نانجيبيه

عاشقا تقسيم ميكنن عشقو براي هم ديگه

نسيب من از عشق تو هميشه بي نسيبيهدستاي من عمري نمك خورده دستاي توه

هر جوري نفرينت كنم آخر نانجيبيه

156:

نميتونم

كلاهمونا اگه باد نبرده

يا كه خوره دلامونا نخورده

يا اگه غم كه خنده هاش چرنده

نميتونه به ريشمون بخنده

اگه هنوز ريشه ي ما تو خاكه

يا دستامون تو آسمون پاكه

اگه درختيم و سفيد بختيم

اگه تناوريم و سبز و سختيم

عوض نشو رنگ نباز و نشكن

حتي با ديدن شكستن من

دلم ميخواهد مثل هميشه باشي

براي من ساقه و ريشه باشي


نميتونم نميتونم عزيزم عزيزم

خاطره هاي تو رو دور بريزم

نميتونم نميتونم عزيزم عزيزم

خاطره هاي تو رو دور بريزم

كلاهمونا اگه باد نبرده

يا كه خوره دلامونا نخورده

يا اگه غم كه خنده هاش چرنده

نميتونه به ريشمون بخنده

اگه هنوز ريشه ي ما تو خاكه

يا دستامون تو آسمون پاكه

اگه درختيم و سفيد بختيم

اگه تناوريم و سبز و سختيم

عوض نشو رنگ نباز و نشكن

حتي با ديدن شكستن من

دلم ميخواهد مثل هميشه باشي

براي من ساقه و ريشه باشي


نميتونم نميتونم عزيزم عزيزم

خاطره هاي تو رو دور بريزم

نميتونم نميتونم عزيزم عزيزم

خاطره هاي تو رو دور بريزم

157:

چند روزي نبودم
اميدوارم جبران شده باشه

158:

راستي يه اتفاق جالب
امروز هر چي ميخواهم برم تو سابت MChavoshiFans ميگه فيلتره!!!

159:

اره عزيز فيلتره...يه هفته اينطوره..سوتي هاي مخابرات همينه ديگه..

160:


161:

مسعود جان من فكر ميكنم سوتي نباشه
شايد يه عمدي در كار باشه.
البته فقط شايد!!!

162:

نه بابا...چه عمدي...ديگه خودت بايد بدوني -------- مخابرات ايران خنده بازاريه...ميبينه يه سايت مذهبي رو ----- كرده ولي يه سايت ... ----- نكرده...

163:

سلام مسعود جان....
اصلا شما نیستن.. منم نمییام.......
آره این مطلب رو تو مجله همشهری جوان من دیدم.... فقط خدا کنه... به صداش لطمه نزنه... البته خودش هم گفته بود که فرقی نکرده....

164:

من الان تست کردم.. مشکلی نداشت...............
راستی.. چیزی که مشخص شده.. معلوم شد.. محسن .. بیشتر سبک سنگ صبور رو در آلبوم جدیدش.. رعایت کرده و پیروی کرده....

165:

من نيستم عزيز؟من هر يه ساعت يه بار سر ميزنم ببينم كسي پست جديد نداده...

166:

پيشاپپيش عيد تبريك ميگم...شايد تا اخر عيد نتونم بيام...البته خونه هستم...چون داداشم هست...ولي اگرنوت بوكش بياره طبق معمول مزاحم ميشيم...

167:

منم منظورم.. پست.. یعنی وقتی ندید .. یعنی نیستین دیگه....

من سال نو رو به همه عزیزان و طرفداران محسن تبریک میگم

168:

هــــــــــا؟چي گفتي جيگر؟عمرا خودت فهميده باشي!!!

169:

دوستان..کسی سایت یا خبرنامه.. رو نمیشناسین که آلبوم هایی که برای مجوز رفتن ارشاد مشخص کنه و خبر بده.....
شما نمیدونید محسن.. با آلبوم جدیدش.. چه کرده؟

170:

فعلا خبري نيست ...

171:

تو.... مجله اتفاق نو مطلب جالی نوشته بود.....

گفته بود.. محسن کار تنظیم آلبوم جدیدش رو خودش انجام داده.....از محسن هم نقل کرده بود...که منظورش این نیست که از کار شهاب راضی نیست فقط برای اینه که.. میخواد کار تازه ای بده...
اما گفته از شهاب هم کمک گرفته و در کنارش هست.....

172:

جدیدترین مصاحبه محسن چاووشی با مجله همدل ..ویژه نوروز173:

محسن چاوشی میخواد به هوادارانش یکی یه شاخه نیلوفر بده
آلبوم جدید محسن چاوشی : یه شاخه نیلوفر
انشا الله این البوم به زودی با مجوز ارشاد پخش خواهد شد(احتمالا اواسط یا اواخر اردیبهشت)

174:

به نظر من همه اين حرف ها در مورد البوم جديد يه دروغ بيشتر نيست...من حاظرم شرط ببندم كه حالا حالا البوم جديدش نمياد...تا پايان ارديبهشت صبر كنيد و ببينيد...

175:


176:


177:

سلام
آقا من اینو دیدم . خیلی الکیه .
بیخود وقت واسه دانلود کردنش نذارید . من که از دانلودش پشیمون شدم .

یا حق

178:

خوب این کلیپ رو طرفداران دادند و هیچ ربطی به محسن نداره....

179:

شبانه

من از تو دل نمي برم اگر چه از تو دلخورم

اگرچه گفته اي ترا به خاطرات بسپرم

هنوز هم خيال کن کنار تو نشسته ام

مني که در جواني ام به خاطرت شکسته ام

تو در سراب آينه شبانه خنده مي کني

من شکست داده راخودت برنده مي کني

نيامدي و سالها نظر به جاده دوختم

بيا ببين که بي تو من چه عاشقانه سوختمرفيق روزهاي خوب رفيق خوب روزها

هميشه ماندگار من هميشه در هنوزها

صدا بزن مرا شبي به غربتي که ساختي

به لحظه اي که عشق را بدون من شناختي

من از تو دل نمي برم اگر چه از تو دلخورم

اگرچه گفته اي ترا به خاطرات بسپرم

هنوز هم خيال کن کنار تو نشسته ام

مني که در جواني ام به خاطرت شکسته ام

تو در سراب آينه شبانه خنده مي کني

من شکست داده راخودت برنده مي کني

نيامدي و سالها نظر به جاده دوختم

بيا ببين که بي تو من چه عاشقانه سوختمرفيق روزهاي خوب رفيق خوب روزها

هميشه ماندگار من هميشه در هنوزها

صدا بزن مرا شبي به غربتي که ساختي

به لحظه اي که عشق را بدون من شناختي

180:

کسی اطلاعات کاملتری راجع به آلبوم نداره
بالاخره واقعیه خبرش یا شایعه است

181:

اگه دقت کرده باشی.... تو همدل چاووشی سایت هواداران رو معرفی کرده...تو اونجا هم نوشته که اصلا چنین چیزی نیست.

راستی کسی نمیدونه چرا تاپیک اومده اینجا...آخه ربطی به دانلود نداره....

182:


183:

ممنون بابک جان متوجه شدم

184:

البوم جديد كه الكيه...شك نكنيد...

درضمن در مورد كليپ هم بايد بگم با اينكه به محسن ضربه اي نميزنه خيلي مسخره بود...من هم خودم پشيمون شدم از دانلودش...

185:

آهنگ پست صحنه که محسن چاوشی به همراه چند نفر دیگه خودند رو دارین ؟

186:

عزيز من الان دارم نيم ساعت ميگردم بدبختي لينكا همه خرابه...بدبختي سرعت ما هم ماشاالله خيلي بالائه...نميشه اپ كرد...بهتره در قسمت درخواست اهنگ مطرح كني...

187:

dametoon garm bacheha mamnoon az clip

188:

ویرایش شد ... !‌

189:

اين روزا كه هيچ خبري نه از محسن و نه از سنتوري هست...پس مجبوريم يه سري مطالب جالب بذاريم...
اين مطلبي كه ميذارم براي مقايسه دو فيلم سنتوري و اخراجي هاست از دو منتقد...ديگه خودتون بايد بدونيد منظورم چيه...

سنتوري
شاهكار
نگاهی به فیلم « سنتوری »

در زندگی فیلم هایی هست كه مثل « ساز « روح را آهسته و نه در انزوا، می نوازند و جلا می دهند،این فیلمها غالباً آنچنان وجودت را تسخیر می كنند كه هنگام خروج از سالن تاریك سینما، خودت را در تاریكی دیگری به نام دل اسیر می بینی . تو دیگر از آن خودت نیستی، فكرت و ذهنت آنقدر درگیر فیلم و آدمهایش شده است كه دیگر این جهان و آدمهایش را به هیچ می انگاری و پوچ می بینی!
سنتوری از آن دست فیلم هاست،شاهكار دیگری از كارگردان شاهكار سینمای ایران،داریوش مهرجویی!كارگردانی كه در طول تمامی این سالها هر بار به نوعی غافلگیرمان كرده است. كارگردانی كه می داند چه بسازد كه شگفت زده،گیج و دیوانه مان كند.
سنتوری قصه ی خواننده و نوازنده ی مشهور و چیره دستی است كه اعتیاد او را از پای در می آورد و او را روانه ی آشغالدونی ها می كند. داستان دردناك مردی كه به تدریج از عشق آسمانی اش « سنتور » فاصله می گیرد و عاشق شیطانی به نام « دوا » می شود.
اگر « مهمان مامان » خاطره ی اجاره نشین ها را در یاد ها زنده می كرد، سنتوری به شدت یادآور « هامون » است، هامون مدل 85. علی سنتوری همان سرگشتگی ها، تنهایی ها، خل بازی های حمید هامون را تجربه می كند و به دنبال یك راه گریز است.او عاقبت راه گریز را در « دوا » می یابد و به تدریج همه چیزش را بر باد می دهد.اعتیاد همسرش،هانیه را از او می گیرد، دوستانش را از او دور می كند و دردناكتر از همه اینكه سنتورش را از او جدا می كند تا جایی كه او سنتور را به زمین می اندازد و می گوید: « تو چی میگی تو بغل من؟ هرچی كشیدم از دست توئه! »
علی بدبخت، علی تنها و علی پرغم كه روزگاری با صدایش و با نوای سنتورش آدمها را به وجد می آورد ،حالا تنهای تنها در میان كارتن خواب ها سر می كند و در میان آشغال ها به دنبال غذا می گردد.
سكانس سوسیس سرخ كردن علی و آمدن تدریجی فقرا و شریك شدن آنها در غذای ساده ی او، به همراه موسیقی بی نظیر اردوان كامكار و صدای دلنشین محسن چاوشی در ترانه ی سنگ صبور، یكی از فوق العاده ترین صحنه های فیلم است. از آن سكانس های خیره كننده ای كه كاركرد هماهنگی میان صدا و تصویر را به زیبایی به معرض نمایش می گذارد.

رفیق من سنگ صبور غم هام / به دیدنم بیا كه خیلی تنهام
هیشكی نمی فهمه چه حالی دارم/ چه دنیای رو به زوالی دارم
مجنونم و دلزده از لیلی ها/ خیلی دلم گرفته از خیلی ها
نمونده از جوونی هام نشونی/ پیر شدم پیر تو ای جوونی

مهرجویی حتی در این تلخ ترین اثرش هم دلش نمی آید كه ناامید رهایمان كند. بازگشت شكوهمند علی سنتوری به زندگی و آشتی دوباره ی او با سازش سنتور، می توانست خنده دارترین پایان برای چنین فیلمی باشد، اما مهارت استاد در پرداخت این صحنه ها آنقدر چشمگیر است كه تو چاره ای جز باورنداری!
بهرام رادان بی نظیر است. او چه در روزهای اوج و چه در شبهای سقوط علی سنتوری و نیز در تمامی سكانس های مربوط به كنسرت ها، درخشان ظاهر می شود و نشانه هایی از یك بازیگر حرفه ای كامل را بروز می دهد. سكانس های مشترك میان رادان و گلشیفته فراهانی، شیطنت های عاشقانه شان (بخصوص سكانس بازی با شال گردن)،مسحور كننده از آب در آمده است.
بی صبرانه متظر اكران عمومی « سنتوری » هستیم. « سنتوری » را باید بارها و بارها دید و كیف كرد و به كارگردان بزرگش درود فرستاد و آنگاه درباره ی ارزش هایش و اندك كاستی هایش مفصل نوشت!

اخراجي ها
گر تو قرآن بدین نمط خوانی
نگاهی به فیلم « اخراجی ها »

این روزها در تهران سینماهای بسیاری « اخراجی ها » را در اکران دارند. از فیلم های منتخب جشنواره فجر سال ۱۳۸۵ که پُر چهره نیز هست، با کارگردانی مسعود ده نمکی که به اعتراض در مراسم اختتامی همان جشنواره اعلام کرده بود که نه مرغ میخواهد نه سیمرغ ! و میدانسته که فیلم جایزه ای نخواهد برد و ... الی آخر !!

بنا بر شنیده ای، یکی از داوران یا منسوبین به این امر در همان جشنواره در پاسخ خبرنگاری که به استقبال تماشاگران نسبت به فیلم اشاره کرده و علت بی جایزگی(!) فیلم را مورد سوال قرار داده بود ، عنوان کرده بود : " گنج قارون هم بسیار مورد استقبال قرار گرفته، آیا باید به آن فیلم هم جایزه بدهیم؟!" براستی که پاسخ متینی است، نه ؟

مسعود ده نمکی با کمک گرفتن از سلیقه عامه خصوصا" علاقمندان به تکه پرانی های لفظی، با شلیک مسلسلی بی پایان از لودگی های لفظی به سوی مخاطبین نشان می دهد که تفاوت طنز و کمدی و حتی هجو را با مسخرگی نمی داند. دریغ از یک موقعیت کمیک در سراسر فیلم.

بازیگران نیز چیز جدیدی ندارند. با رقم های نجومی دستمزدی که در خصوص بازی در این فیلم بر زبان ها جاری است، بنظر می رسد باید حداقل شاهد یکی دو بازی درخشان در فیلم می بودیم حال آنکه اکبر عبدی همچنان درگیر دیر شدن مدرسه است و شریفی نیا در « دنیا » معلق می زند. ارژنگ امیرفضلی معتادی تکه پران است که دائما" نشئگی اش با صدای انفجار دارد می پرد و دیرباز نیز « آقا مهدی » ای است که هیچگاه وارد نمی شود! او حتی « دوئل » را هم فراموش کرده است! این « اخراجی ها » را می توانید با همان « برزخی ها »ی اوایل انقلاب مقایسه کنید و بس!

گفته شده که سر صحنه ء فیلمبرداری این فیلم یک دوربین ۳۵ میلیمتری شکسته است ، دوربینی که در سینمای ما بسیار مورد نیاز است و فیلمسازان بسیاری در صف اجاره آن می باشند! احتمالا" علت برداشت از زاویه ء بالایی است که در آن مربی و سرکرده نظامی و بعد بقیه رزمندگان به پشتیبانی از اخراجی ها خود را با "بشین و پاشو" بجای آنها تنبیه می کنند، آنهم با آن کادر غلط و بی حس و زودگذر.

تلطیف جبهه و جنگ و آشنایی نسل جدید و نوجوان با جنگ به جای خود، جنگ و رزمنده را به میان مردم آوردن و به صاحبان اصلی آنها که ملتند سپردن هم بجای خود، ولی آیا اینکار با « لیلی با من است » بهتر انجام شده یا با این فیلم. ده نمکی بهتر است به امور جدی تر و خشن تری که قبلا" به آنها مشغول بوده بپردازد. سینمای غریزی ایشان پیشکش خودشان باد! « اخراجی ها » تقلیدی سودجویانه است از « لیلی با من است » و « مارمولک ».
گر تو قرآن بدین نمط خوانی *** ببری رونق از مسلمانی

منبع:اختصاصی سینمانت

به احتمال زياد خيلي هاتون هر چي فحش هست داريد بهم ميديد...چرا؟به اين دليل كه اينطوري بيشتر اب دهنتون براي ديدن سنتوري و شاهكار محسن چاووشي راه ميفته....اقلا كمتر فحش بديد..!!

190:

اينم يه بدختي بزرگ...فقط دعا كنيد اينطوري نشه...
اختصاصي فارس

احتمال اكران «سنتوري» با صداي رادان

خبرگزاري فارس: بهرام رادان ترانه‌هاي "سنتوري" را خوانده است و احتمال دارد در صورت رفع نشدن مشكل خواننده فيلم، «سنتوري» با صداي اين بازيگر روي پرده برود.به گزارش خبرنگار سينمايي فارس، در حالي كه زمان اكران فيلم «سنتوري» آخرين ساخته داريوش مهرجويي نامشخص است، بعضي منابع‌ آگاه مي‌گويند كه علت اصلي عدم صدور پروانه نمايش عمومي براي اين فيلم، مشكل صداي خواننده اين فيلم است.
بر اين اساس، چون صداي محسن چاووشي خواننده پاپ كه در اين فيلم بر روي تصاوير بهرام رادان شنيده مي‌شود، هنوز مجوز قانوني لازم را كسب نكرده، همين موضوع باعث ايجاد مشكل در نمايش عمومي اين فيلم شده است.
بر اساس اين گزارش، عوامل فيلم سعي دارند با تهيه مجوز براي صداي محسن چاووشي، مشكل فيلم را حل كنند اما در صورت عدم حل اين مشكل نيز، احتمال دارد فيلم با صداي بهرام رادان به روي پرده برود، چرا كه وي پس از فيلمبرداري، يك بار ترانه‌هاي فيلم را با صداي خود خوانده است كه در صورت لزوم صداي وي جايگزين صداي چاووشي شود و گويا كيفيت اجراي اين ترانه‌ها هم بسيار خوب بوده است. بنابراين ممكن است كه صداي خود بهرام رادان هم در فيلم سنتوري شنيده شود.
فيلم سنتوري هجدهمين فيلم بلند داريوش مهرجويي است كه سال گذشته در بيست و پنجمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر به نمايش درآمد و با استقبال زيادي روبرو شد.

191:

این آخر نامردیه

به خدا قسم این آخر نامردیه

مگه محسن چه گناهی کرده

لااقل بگید چه گناهی کرده که مستحق این جور رفتاره

به خدا قسم این آخر نامردیه

192:

قصه ی مجوز برای آثار محسن چاوشی و بن بست ارشاد واقعا به کتابچه ای از سوالات گنگ و جوابهای نا معلوم تبدیل شده و این موضوع بیشتر به یک تسویه حساب شخصی شبیه شده که جای بسی تامل برای یک ارگان فرهنگی داره!!!
از طرفی پخش آهنگ امام رضا از رسانه ملی آن هم به دفعات و از طرف دیگر مجوز ندادن به سنتوری به خاطر صدای محسن سوالات زیادی در اذهان عمومی بوجود آورده جالب اینجاست که در سریال من نه منم هم که از صدا و سیما مدتیست در حال پخش است در صحنه هایی از فیلم صدای آهنگ کوچ محسن چاوشی به وضوح قابل تشخیص است.
با این اوصاف واقعا دلیل این همه سرسختی ارشاد با صدای محسن چیست؟؟؟!!
یعنی واقعا یک ارگان فرهنگی در یک کشور اسلامی تریبون غرض ورزی و تسویه حسابهای شخصی شده؟؟؟اگر این دلیل سماجت ارشاد نیست گوشهای زیادی منتظر شنیدن علت این برخوردهاست.
در رابطه با مطلب روزنامه فرهنگ آشتی هم جالبه متن مجله روزهای زندگی در رابطه با بهرام رادان را هم مد نظر داشت:

مجله روزهای زندگی شماره 279 صفحه 24 ویژه نوروز 86

بهرام رادان نه ساز نه آواز
بهرام رادان بی شک یکی از بازیگران سینماست که خیلی زود توانست پله های موفقیت را با دانش و تجربه پشت سر بگذارد او امسال هم سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد را به دست آورد.
رادان در نقش علی سنتوری ایفاگر نقش یک خواننده و نوازنده معتاد بود او با اینکه در این فیلم نقش یک سنتورزن ماهر و خواننده خوش صدا را بازی کرده است اما نه ساز میتواند بزند نه اهل آواز خواندن است.
در سنتوری او فقط نقش یک سنتورزن حرفه ای را بازی کرده و محسن چاوشی هم بجای او در این فیلم میخواند.بهرام در دوستی بسیار سختگیر است و دوستان معدودی دارد که فقط با آنها معاشرت میکند او هر چند خوشرو و مهربان است اما به سادگی تن به گفتگو نمیدهد.

با این تفاسیر و این کلاف سر در گم مجوز برای آثار محسن برداشت آزاد با شما!!!...منبع: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

193:

در ضمن دوباره سایت هواداران فیلتر شده

194:

اگر این دلیل سماجت ارشاد نیست گوشهای زیادی منتظر شنیدن علت این برخوردهاست.

195:

براي طرفداران محسن چاووشي سنتوري پر --- اين همه انتظار براي ديدن فيلم نقش بر اب شد...

تغيير خواننده سنتوري قطعي است

ابهام در اكران <سنتوري> زماني شدت گرفت كه اعلا‌م شد محسن چاوشي، خواننده اين فيلم، فاقد مجوز قانوني براي فعاليت آزاد در داخل كشور و ازجمله در اين فيلم ا‌ست. اگرچه طي اين مدت ايرادهاي ديگري هم به اين فيلم و نحوه ساخته شدن آن گرفته شد، با اين حال مشكل قانوني محسن چاوشي براي خوانندگي در اين فيلم، مساله‌اي بود كه رسماً از سوي وزارت ارشاد به عنوان ايراد وارده به <سنتوري> مطرح و مانع اكران آن شد. به طوري كه فيلم نتوانست در گيشه داغ نوروزي جايي براي خود دست و پا كند. البته به گفته يك منبع آگاه، گويا اين مشكل از سوي مهرجويي حل شده و قرار است صداي خواننده ديگري جايگزين صداي محسن چاوشي در اين فيلم شود. همچنين طي روزهاي اخير بحث خوانندگي بهرام رادان در اين فيلم مطرح شد، ولي گويا به دنبال گرفتن تست صدا از او، مهرجويي راضي نبوده و از صداي او خوشش نيامده است. اين منبع آگاه مساله عوض شدن خواننده <سنتوري> را صددرصد و قطعي دانست ولي نام خواننده جايگزين او را اعلا‌م نكرد.
منبع:سينما ما.كام

196:

پيش‌بيني منتقدان و كارشناسان سينما: <سنتوري> ركورد <اخراجي‌ها> را مي‌شكند--- «««درسته ركورد ميشكوند باز تاكيد ميكنم ميشكوند ولي الان ديگه نه...»»»

با توجه به اخبار خوشي كه از رفع مشكلا‌ت پيش‌آمده براي اكران فيلم <سنتوري> ساخته داريوش مهرجويي به گوش مي‌رسد، احتمال مي‌رود كه اين فيلم امسال ركورد فروش سينماها را بشكند. آخرين ساخته مهرجويي در چند روز آخر جشنواره بيست‌وپنجم فيلم فجر، توانست خيلي زود از <اخراجي‌ها> ساخته مسعود ده‌نمكي جلو بزند و حتي تا آخرين روز جشنواره، با فاصله‌اي كمتر از يك درصد جلوتر از <اخراجي‌‌ها> فيلم برگزيده تماشاگران لقب گرفت؛ هرچند آن زمان سيمرغ بلورين تماشاگران به طور مشترك به اين فيلم و فيلم ده‌نمكي داده شد. حالا‌ <سنتوري> مي‌رود تا با برطرف شدن مشكلا‌تش ركوردشكني كند.

تغيير خواننده سنتوري قطعي است
ابهام در اكران <سنتوري> زماني شدت گرفت كه اعلا‌م شد محسن چاوشي، خواننده اين فيلم، فاقد مجوز قانوني براي فعاليت آزاد در داخل كشور و ازجمله در اين فيلم ا‌ست. اگرچه طي اين مدت ايرادهاي ديگري هم به اين فيلم و نحوه ساخته شدن آن گرفته شد، با اين حال مشكل قانوني محسن چاوشي براي خوانندگي در اين فيلم، مساله‌اي بود كه رسماً از سوي وزارت ارشاد به عنوان ايراد وارده به <سنتوري> مطرح و مانع اكران آن شد. به طوري كه فيلم نتوانست در گيشه داغ نوروزي جايي براي خود دست و پا كند. البته به گفته يك منبع آگاه، گويا اين مشكل از سوي مهرجويي حل شده و قرار است صداي خواننده ديگري جايگزين صداي محسن چاوشي در اين فيلم شود. همچنين طي روزهاي اخير بحث خوانندگي بهرام رادان در اين فيلم مطرح شد، ولي گويا به دنبال گرفتن تست صدا از او، مهرجويي راضي نبوده و از صداي او خوشش نيامده است. اين منبع آگاه مساله عوض شدن خواننده <سنتوري> را صددرصد و قطعي دانست ولي نام خواننده جايگزين او را اعلا‌م نكرد.

يك سنتوري موفق!
بهرام رادان در آخرين ساخته مهرجويي تصويري به يادماندني از يك نوازنده سنتور به جاي گذاشته است. او كه 3، 4 ماه زير‌‌ نظر اردوان كامكار (نوازنده سنتور) به آموزش نحوه سنتورنوازي مشغول بوده، توانسته به خوبي از پس آموزش‌هايش برآيد و فيگور كار را ياد بگيرد. با نگاه به حضور رادان در مقام يك سنتوري در اين فيلم، مي‌بينيم كه او به خوبي توانسته از عهده ريتم كار برآيد. از اين رو حتي اگر آن طور كه گفته شده، اردوان كامكار در برخي نماهاي نزديك (كلوزآپ) فيلم به جاي رادان سنتور نواخته و از دست‌هاي او به جاي دست‌هاي اين بازيگر فيلمبرداري شده باشد، باز نمي‌توان منكر توانايي رادان در دريافت موفق آموزش‌هاي سنتورنوازي و به‌ تبع آن بازيگري موفق شد. ‌

سنتوري در راه اكران
فيلم <سنتوري> داراي ويژگي‌هايي است كه امكان مقايسه آن با فيلم <اخراجي‌ها>ي مسعود ده‌نمكي را دوچندان مي‌كند. اين فيلم هم همچون اخراجي‌ها، از فضايي ريتميك و شاد بهره مي‌برد، با اين تفاوت كه كارگردان آن سابقه بسيار بيشتري در ارائه تجربه‌اي موفق از روايتي عامه‌پسند دارد. اگر <اخراجي‌ها> با اتكا بر شماري تصوير كليشه‌اي، آبكي و نازل سعي در جذب مخاطب و تسخير گيشه دارد، <سنتوري> مساله جذب مخاطب را در روند حرفه‌اي‌تر و قوي‌تري دنبال مي‌كند و شايد از همين روست كه اين فيلم توانست در روزهاي پاياني جشنواره فجر از <اخراجي‌ها> جلو بزند. از سوي ديگر <سنتوري> فيلمي است كه برخلا‌ف <اخراجي‌ها> خواهد توانست نظر مساعد منتقدان سينما را به خود جلب كند و از انگشت اتهام آنها به دور باشد. به اعتقاد كارشناسان، از آنجا كه اين فيلم مولفه‌هاي فيلم‌هاي عامه‌پسند و منتقدپسند را به يكسان در خود دارد خواهد توانست به موفقيتي بي‌نظير دست يابد.
مبنع:سينما.كام

197:

بابا بازم بهرام رادان عشق است...خدايي معرفت داره...تو جشنواره تنها كسي كه از زحمت هاي محسن چاووشي تشكر كرد بهرام رادان بود...حالا با قضيه پيش اومده وبلاگ با سينما.كام تماسي باهاش گرفت كه حرف اصلي بهرام رادان اين بوده،به نقل از وبلاگ ذكر شده:

رادان:"فقط چاووشی و بس"
بعد ۵ ساعت تونستیم با اقای بهرام رادان تماسی داشته باشیم و گپی بزنیم.مشروحش را شنبه رو سایت میگذاریم.منتظر باشید
فقط همين ميشه به بهرام گفت كه خيلي مردي...

198:

اين هم يه متن جالب از يكي از وبلاگ هاي سينماي«با سينما.بلاگفا.كام»
مجوز ندادن به چاووشی...چرا؟؟
متاسفانه اخبار بدی را در مورد مجوز ندادن به چاووشی برای فیلم سنتوری داریم.به عنوان یک فرهنگی باید به ارشاد و شخص آقای هرندی تبریک(!)عرض کنم که چنین نظارت دقیقی بر دادن مجوز دارند!

199:

ميدونيد كه من بيشتر از چي ميسوزم؟؟؟
از اين ميسوزم كه عوضي هاي ...حيف كه نميشه اينجا چيزي بهشون گفت اين فيلم با صداي محسن چاووشي تو جشنواره گذاشتن...شك ندارم اگر سالني كه 700 نفر توش داشتن ميشستن 550 نفرشون طرفدار دواتيشه محسن بودن...بدبختي ما رو باش كه اهنگ سنگ صبور تا الان فقط به خاطر اينكه ميخوام اول تو فيلم بشنوم گوش نكردم...ضبط صوت و كامپيوترمون هم پهلو همه...وقتي داداشم اهنگ سنگ صبور ميذاره من ميذارم برم...
فقط از خدا ميخوام كه بدون هيچ مشكلي فيلم با صداي سلطان اكران شه...

200:

بازتاب گسترده انتشار خبر حذف صدای محسن چاوشی از فیلم سنتوری
بازتاب خبر مجوز ندادن به سنتوری بخاطر صدای خواننده فیلم در مطبوعات کشور (عصر اقتصاد - اندیشه نو- اعتدال - اعتماد - ابتکار - همبستگی - قدس - حیات نو - کائنات - کارون - توسعه - صبح اقتصاد - خراسان و راه مردم)201:

ممنون از هر دو برای مطلب های خوبتون....

من اگه صدای محسن حذف بشه. حتی از در سینما هم رد نمیشم....
برای من تعجبه که چطور مهدی مقدم و .. که کلیپ دادن و پخش شده ..مجوز دادن برای آلبوم جدیدشون اما به محسن ندادن...
برای من تعجبه که چطور به فرزین.. مجوز بازیگری میدن...در صورتی که چندین کلیپ...تو ماهواره برای پخش داشت..

واقعا.. جای برای گفتن چیزی نمونده....

یا علی

202:

به قران دشمن ادم با كسي اينكارو نميكنه...

203:

با صداي چاووشي يا رادان؟ ؛ سنتوري خردادماه اكران مي‌شود

پس از چاپ گزارش روز گذشته روزنامه درباره سنتوري با عنوان <سنتوري ركورد اخراجي‌ها را مي‌شكند> يكي از نزديكان بهرام رادان اعلا‌م كرد كه سنتوري يا با صداي محسن چاووشي يا با صداي بهرام رادان به احتمال زياد در خردادماه اكران خواهد شد.


در گزارش روز گذشته روزنامه، به نقل از يك منبع آگاه آمده بود كه موسيقي فيلم با صداي نفر سومي اكران خواهد شد كه هنوز مشخص نشده است، زيرا صداي محسن چاووشي در وزارت ارشاد با مشكل رو‌به‌رو شده و صداي بهرام رادان نيز مورد پسند واقع نشده است، در حالي كه وي اعلا‌م كرد صداي بهرام رادان كاملا‌ مورد پسند واقع شده است اما انتخاب اول مهرجويي و بهرام رادان و ديگر عوامل فيلم صداي محسن چاووشي است و تلا‌ش مي‌شود كه فيلم با صداي محسن چاووشي اكران شود اما چنانچه موفق نشوند با صداي چاووشي اجازه نمايش بگيرند، قطعا گزينه بعدي بهرام رادان است. ‌


بنا بر اين گزارش، بهرام رادان ترانه‌هاي فيلم را خوانده است و كار موسيقي فيلم آماده است و منتظر نظر وزارت ارشاد هستند.


گفتني است كه بهرام رادان نقش اصلي فيلم سنتوري داريوش مهرجويي را بر عهده دارد و بازي او در اين فيلم مورد توجه منتقدان، تماشاگران و داوران جشنواره فيلم فجر قرار گرفته است. يكي از ويژگي‌هاي بازي او در اين فيلم توانايي و تبحرش در نوازندگي سنتور بود، به نحوي كه اين پرسش حتي براي خبرنگاران پيش آمد كه آيا بهرام رادان پيش از اين دستي در نوازندگي سنتور داشته است؟ پاسخ اين پرسش منفي بود و در توضيح همين پرسش بود كه بهرام رادان گفت: من در اين فيلم نوازندگي را بازي كردم. در مورد اينكه او چگونه به اين توانايي در بازي كردن اين نقش رسيده است نيز بحث‌هايي شده بود، در گزارش روز گذشته ما نيز از چهار ماه تمرين با اردلا‌ن كامكار سخن گفته شده بود، در حالي كه واقعيت چيز ديگري است، بهرام رادان تنها 4 جلسه با كامكار تمرين كرده بود تا بتواند چنين نقش ماندگاري بيافريند.

204:

این همه بی عدالتی اونم در حق یک نفر

تو جامعه ای که همه دم از عدالت میزنند

من که واقعا نمیدونم با ید بخندم یا ...

205:

تو اتفاق نو یه چیز با حا نوشته بود خیلی حال کردم...
نوشته بود.. مگه چاووشی چه گناهی کرده.!!!! (همین بقیه رو خودتون حتما حدس میزنید)

206:

صحبت از خواننده سوم شد..
باید بگم هیچ خوانندهای جرات نمی کنه جای محسن چاوشی تو این فیلم بخونه چون با پخش شدن اهنگها با صدای چاوشی همه متوجه تفاوت اشکار صدای گرم و دلنشین محسن و خواننده ی دیگر می شوند خصوصا انهایی که فیلم رو و جشنواره با صدای محسن دیدن که بیشترشون جزو منتقدان و تحلیلگران سینمایی بودند . انها در نقدهایشان این نکته را ذکر خواهند کرد.
برای اقای مهرجویی هم متاسفم چون ایشون می خوان فقط فیلمشون اکران شه حتی با حذف صدای محسن چاووشی غافل از اینکه 85 درصد کسانی که در صف بلیط در اکران محدود ان در جشنواره ایستاده بودند به عشق صدای جاودانه محسن چاوشی بود
درباره ی ارشاد .خب معلومه با دیدن اون همه استقبال در جشنواره با وجود اکران محدود و بی برنامه دیگر می دانند اگر این فیلم ان هم با صدای چاووشی اکران شود دیگر فروش اخراجی ها فیلم مطلوبشان پشیزی در برابرش نخواهد بود پس از موضع قدرت خود استفاده می کنند و احساسات این همه جوان را به بازی می گیرند و برایشان مهم نیست..

به محسن عزیز میگویم صدای تو جاودانه خواهد ماند حتی اگر ...
حتی اگر این فیلم بدون صدای تو اکران شود باز تویی که جاودانه خواهی ماند و در گوشم تا ابد می خوانی : خیلی دلم گرفته از خیلی ها......

صدای سازم همه جا پرشده
هرکی شنیده از خودش بیخوده
اما خودم پرشدم از گلایه
هیچی ازم نمونده جز یه سایه...

تابار دگر روزگار چون شکر آید....

منبع:komeil66 در فروم پرشين تولز

207:

و بالاخره علت مجوز نگرفتن محسن چاووشي معلوم شد:
محسن چاووشي خانواده رييس وزارت ارشاد ترور كرده و همشون كشته...به همين خاطر كه بهش مجوز نميدن...

208:

بچه ها اخر ديديد روي اين رشيدپور كم شد...
از همون اولين برنامه تابلو بود كه محسن چاووشي جز 5 نفر اول براي درخواست بود...ولي رشيدپور نميگفت...
تا اخر ديروز بالاخره روش كم شد و اسمش گفت...
در ضمن ديروز گلشيفته فراهاني اومده بود ...اصلا درباره سنتوري صحبت نكرد بدبختي...فكر كنم از قبل از برنامه بهش گفته بودن اجازه نداره صحبت كنه...فقط وقتي ميخواست اسم كارگرداناي بزرگ بگه اسم داريوش مهرجويي برد و بس...از اين گلشيفته خيلي خوشم مياد..خيلي نازه!!!

از امشب هر روز به اين شماره 300005 SMS بزنيد و از اين جور حرف ها : , Only Mohsen Chavoshi و چرا محسن چاووشي دعوت نميكنيد بفرستيد...هر موبايلي كه دم دستتون بود باهاش بفرستيد...از اين رشيدپور بعيد نيست حتي محسن چاووشي يه جوري بياره تلويزيون..
300005 يادتون نره هر شب...

209:

اولا چه شبکه ای (تهران)
دوما چه برنامه ای
سوما چه ساعتی

210:

مسعود جان 197 را خیلی با حال اومدی

دمت گرم ایول

211:

بچه ها ای دو سه روزه اهنگ متاسفم محسن به من خیلی میچسبه

آخر مناسبته

مگه نه؟

212:

راستی چرا عمده مطالب این اینجا کار

مسعود

gsm

وبنده حقیره


چرا کسی چیزی نمینویسه

213:

برنامه شب شيشه اي با اجراي رشيدپور--شبكه 5 تهران...به احتمال زياد شما ساكن تهران نيستيد...

214:

silent-assassin مطلب پست 197 رو komeil66 در فروم پرشين تولز زحمتش كشيده...
شما برو فروم پرشين تولز هم ببين ميبيني كه تاپيك محسن چاووشي يكي از پربازديدترين هاست ولي فقط من و 2-3 نفر ديگه پست ميديم..

215:

من بچه اصفهانم ولی با همین حال ساعت 9 شب میفرستم

216:

در ضمن یه سری به شماره 137 که خودت فرستادی بزن!

217:

عزيز اون فرق ميكرد...اون اصلا ارزش نداشت...
اين برنامه تا حالا دوبار اسمش برد دوبار هم اسم فيلم سنتوري رو برده...

218:

وضعیت اکران فیلم سینمایی "سنتوری" به کارگردانی داریوش مهرجویی تا آخر هفته مشخص می‌شود.

محمدرضا شریفی نیا در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان مطلب فوق افزود: "با رایزنی های انجام شده تا امروز عوامل فیلم نتوانسته اند برای صدای محسن چاوشی از ارشاد مجوز بگیرند. برای اینکه ما بتوانیم "سنتوری" را بدون هیچ مشکلی در ماههای آینده اکران کنیم، برای سومین بار مشغول ضبط ترانه های فیلم با صدای بهرام رادان هستیم."

مدیر روابط عمومی "سنتوری" ادامه داد: "خوشبختانه صدای رادان با فضای ترانه ها همخوانی پیدا کرده و تا به این لحظه نتیجه خوبی داشته است. به هر حال ما سعی داریم فیلم را با همان کیفیت جشنواره ارائه دهیم و این موضوع و مشکل مجوز فیلم تا اواخر هفته مشخص می شود."

شریفی نیا درباره زمان اکران و تغییرات نهایی "سنتوری" گفت: "همانطور که می دانید در زمان نمایش فیلم در جشنواره فجر به دلیل مصادف شدن این ایام با مراسم سوگواری دو ترانه فیلم حذف شده بود. این ترانه ها برای زمان اکران عمومی به فیلم اضافه خواهد شد و ما قصد داریم "سنتوری" را خردادماه اکران کنیم."

منبع:خبرگزاري مهر و يكي از اعضاي فروم Persian Tools به نام komeil66

219:

نام خواننده ترانه‌هاي "سنتوري" هنوز بلاتكليف است؛ محسن چاوشي يا بهرام رادان يا شايد...؟

سينماي ما- خبرسازي آخرين ساخته داريوش مهرجويي كماكان ادامه دارد و تا زمان اكران عمومي فيلم، گويا هيچ چيز در اين باره قطعي نخواهد بود يا قرار نيست خبر قطعي آن اعلام شود تا تنور تبليغاتي فيلم براي يك اكران موفق و فروش ركوردشكن احتمالي گرم بماند. مهم‌ترين خبر حاشيه‌ساز درباره "سنتوري" از زمان نمايش در جشنواره، استفاده از صداي محسن چاووشي در فيلم بود كه حتي باعث حذف نام فيلم از جدول نمايش جشنواره شد. پس از نمايش در جشنواره هم اين خبر دهان به دهان پيچيد و متشر شد كه ترانه‌هاي فيلم با صداي بهرام رادان ضبط خواهد شد و مجوز نمايش عمومي منوط به اين تغيير خواننده است.در گزارش روزنامه اعتماد ملي، به نقل از يك منبع آگاه آمده بود كه موسيقي فيلم با صداي نفر سومي اكران خواهد شد كه هنوز مشخص نشده است، زيرا صداي محسن چاووشي در وزارت ارشاد با مشكل رو‌به‌رو شده و صداي بهرام رادان نيز مورد پسند واقع نشده است، در حالي كه يكي از نزديكان رادان خبر داد كه صداي بهرام رادان كاملا‌ مورد پسند واقع شده اما انتخاب اول مهرجويي و بهرام رادان و ديگر عوامل فيلم، صداي محسن چاووشي است و تلا‌ش مي‌شود كه فيلم با صداي چاووشي اكران شود اما چنانچه "سنتوري" با صداي چاووشي اجازه نمايش عمومي بگيرند، قطعا گزينه بعدي بهرام رادان است. ‌بنا بر اين گزارش، بهرام رادان ترانه‌هاي فيلم را خوانده است و كار موسيقي فيلم آماده است و منتظر نظر وزارت ارشاد هستند. همه كساني كه "سنتوري" را ديده‌اند، بر اين نكته توافق دارند كه حال و هواي خاص و دلنشين فيلم مهرجويي به جنس صدا و اجراي ترانه‌هاي محسن چاووشي وابسته است و در صورت جايگزيني هر صداي ديگري روي اين موزيكال مهرجويي، فيلم از نظر حسي افت خواهد كرد. كارشناسان اقتصادي سينما بر اين عقيده‌اند كه اين جابه‌جايي احتمالي روي فروش فيلم هم تاثير خواهد داشت، چون بخش زيادي از مخاطبان فيلم كه به دليل تكثير وسيع آهنگ‌هاي محسن چاووشي به كارهاي او علاقه دارند، به گيشه "سنتوري" هم كمك زيادي خواهند كرد. با اين اوصاف، هنوز هيچ منبع رسمي يا اداري و حتي عوامل سازنده هم چيزي درباره اين موضوع اعلام نكرده‌اند و به احتمال زياد، تا ماه خرداد كه زمان اكران فيلم است، اين موضوع سوژه حرف و حديث و اخبار متفاوت ديگري هم خواهد بود.

220:

خيلي اميدوار باشيد...

من يه چيزي ميخواستم بگم كه به احتمال زياد شما هم همين حدس ميزنيد...
اول از همه در اينكه داريوش مهرجويي يكي از بهترين يا به عبارتي بهترين كارگردان ايران هست شكي نيست...در اينكه بهرام رادان و گلشيفته فراهاني هم از بهترين بازيگران ايران هستند شكي نيست...ولي در اينكه محسن چاووشي بهترين خواننده ايران هست فكر كنم شك باشه ،نه ؟ «اينم يه شوخي با مزه بود،محسن كه بهترين خواننده جهان هست...»
جدا از اين مسائل شكي نيست كه فيلم بدون محسن چاووشي بايد قيد ركوردشكني و از اين حرفا رو بزنه...همه هم حتما تا حالا متوجه شديد كه تهيه كنندگان و كارگردان سنتوري در فكر اين هستند كه فيلم ركورد فروش بشكنه به هر قيمتي...ولي به هر قيمتي كه ممكن نيست...اين مسئله فقط با حضور محسن چاووشي ميسر ميشه...
به احتمال زياد بايد حدس زده باشيد كه ميخوام چي بگم...
من فكر ميكنم كه به احتمال 90% همه اين مسائل نگرفتن مجوز محسن چاووشي ،جايگزيني بهرام رادان و خواننده سوم به جاي محسن همش سياه بازيه...

درسته اينا همه بازارگرميه...

حالا خواهيد ديد...منتظر سنتوري با صداي سلطان باشيد...

221:

«««مجله اتقاق نو»»»

او چه گناهي كرده است؟

بهران رادان به جاي چاووشي ميخواند...

مشكلات فيلم سنتوري براي گرفتن پروانه نمايش همچنان برطرف نشده و اين در حالي است كه بهترين روزها براي اكران عمومي سنتوري از كف ميرود.حالا ديگر به خوبي مشخص شده علت اصلي مخالف مسوولان سينمايي با صدور پروانه نمايش اين فيلم چيزي نيست جز صداي محسن چاووشي.
اين خواننده جوان تا چند ماه پيش تصور ميكرد با حضور در سنتوري مشكلاتش براي گرفتن مجوز البومش از سوي مركز موسيقي ارشاد برطرف خواهد شد اما حالا خودش براي اين فيلم دردسرساز شده است.
جديدترين خبر در مورد شرايط اكران سنتوري اين كه چنانچه مذاكره با مسوولان سينمايي همچنان بي نتيجه بماند،بهرام رادان براي خواندن ترانه هايي كه كه پيش از اين چاووشي انها را اجرا كرده،به استديو خواهد رفت و صداي خواننده اوليه از فيلم حذف خواهد شد.
گفتني است انتشار اهنگ هاي اين فيلم قبل از جشنواره فيلم فجر «كه مهرجويي،چاووشي را در اين رابطه مقصر ميداند» از يك سو و مصاحبه هاي چاووشي با چند نشريه در انتقاد به تهيه كننده و كارگردان سنتوري به علت دعوت نكردن از او براي تماشاي اين فيلم طي ايام جشنواره از سوي ديگر باعث شده عوامل اصلي سنتوري چندان هم روي حفظ چاووشي تعصب و حساسيت گذشته را نداشته باشند.اواسط فروردين به بهرام رادان «اماده باش» داده شد تا خودش را براي رفتن به استديو اماده كند.
اتفاق نو:محسن چاووشي نسبت به بسياري از خواننده هاي غيرمجاز ديروز كه امروز به راحتي مجوز كاست ميگيرند يا كنسرت هاي رسمي برگزار ميكنند،اگر كم تقصيرتر . با اخلاق تر عمل نكرده باشد،بدون ترديد پراشتباه تر و غيراخلاقي تر هم نبوده است.ماجراي مجوز خوانندگي چاووشي رفته رفته به ماجرايي عجيب و پيچيده تبديل شده كه با توجه به بررسي نمونه هاي مشابه بيش از اندازه حساس شده است.مگر او كدام گناه نابخشودني را مرتكب شده كه فيلم بزرگي مثل سنتوري به دليل حضورش پا درهوا مانده است؟
سوال ديگر ما هم اين است: ايا به خواننده هايي مثل حامي،نيما مسيحا و ... كه قبل از انتشار اولين البومشان در فيلم هاي سينمايي خوانده بودند،براي حضور در اين فيلم ها مجوز داده شده بود يا اين قانون فقط براي چاووشي لازم الاجراست!؟

« پايان »
تذكر تذكر:من با اينكه فردا امتحان داشتم ،نشتستم تايپ كردم...البته يه ربع بيشتر نشد!!! افرين به خودم...

222:

داغ ‌ترین موضوع‌های این هفته در سایت سینمای ما چه بود؟ / کاربرها به چه خبرهایی واکنش نشان دادند


از این به بعد قصد داریم آخر هر هفته بحث‌انگیز‌ترین خبرها و گزارش‌های هر هفته سایت سینمای ما را معرفی کنیم. این‌ها موضوعاتی هستند که مخاطبان سایت، بیش‌ از هر مورد دیگری درباره آن نظر داده‌اند و بحث کرده‌اند. و اما این هفته:
1- بحث داغ احتمال عدم پخش صدای محسن چاووشی در سنتوری و این که بهرام رادان جایش خواهد خواند. بسیاری بحث تحریم تماشای فیلم را پیش کشیده‌اند.

*به نظر من تو هيچ جاي دنيا طرفداراني همچون طرفداران محسن چاووشي پيدا نميشه*

223:

ممنون مسعود جان....واقعا زحمت کشیدی دستت درد نکنه....فکر خوبیه...


موافقم....

224:

خواهش ميكنم عزيز...كاري نكردم...

225:

یه مطلب جالب....
اسم محسن چاوشی...مثل کلماتی که در سایت ها عامل ف ی ل ت ر میشه.. در روزنامه های روز حذف میشه.. و اصلا نامی از اون نمی برن....

226:

خیلی خوبه دستت درد نکه
عالی بود
من تا حالا دوبا بیشتر سینما نرفته بودم و میخواستم 200*300 بارش کنم !
که فکر میکنم همون دو بار باشه بهتره!!!

227:

قرار بود پنج شنبه وضعيت سنتوري معلوم بشه...فعلا كه خبري نيست...

228:

99 پلان زیبا از تصاویر و پشت صحنه های فیلم سنتوری. تصاویر بصورت زیپ شده در یک فایل فشرده میباشد

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

229:

راستش من مجله های اتفاق نو رو معمولا میگیرم.. و دارم....
دیروز همینطور اتفاقی یکیش رو آوردم بیرون.. و نگاه میکردم....
دیدم.. یه جایی یک استاد موسیقی و مدرس داشنگاه که اسم ایشون یادم نیست....
گفته بود:
جدیدا آلبوم جدید محسن چاوشی رو هم گوش کردم(متاسفم) و آن هم در ساعات زیاد... واقعا ایشون حرفه ایی هستند و خش صداشون جذابیت و زیبایی خاصی به به صداشون داده.....
و چند تا تعریف دیگه....
من خیلی خوشحال شدم که... یک مدرس موسیقی هم این خش رو قبول داره.. و به صدای محسن.. اعتقاد داره...

230:


ممنون مسعود جان...
اما برای من خوب دانلود نمیشه...
جدا جدا نداری بزای.. یا خشکل هاش رو....

231:

"می گویند محسن چاوشی و محسن نامجو برای آلبوم هایشان مجوز گرفته اند.مبارکشان باشد،حال آلبوم هایشان به طور رسمی منتشر می شود و به طور رسمی توزیع می شود.ولی سوال من این است که این ((به طور رسمی))یعنی چه؟
از خدا که پنهان نیست،از هیچ کدام از بندگانش هم پنهان نیست،کارهای همین چاوشی و همین نامجو مدت هاست که دست به دست و گوش به گوش می چرخد.خیلی وقت است که کارهایشان را شنیده ایم و می شنویم.
روی اینترنت هست و کپی می شود و به دست همه می رسد.چاوشی که توی فیلم علی سنتوری هم خوانده بود و صدایش را شنیدیم.همان ترانه را هم می گفتند مجوز ندارد.می گفتند دلیل بیرون ماندن فیلم از جشنواره تا آخرین روزها همین مشکل بوده است.
می گفتند صدای چائشی مجوز ندارد.خب،نداشت،مگر صدای آدم هم باید مجوز داشته باشد؟می خواهم ببینم صدایی که مجوز ندارد می تواند توی حمام خانه برای خودش بزند زیر آواز یا نه؟می تواند سر کوچه برای رفیق هایش بخواند یا نه؟
یا برای دل خودش بخاند و بگذارد روی اینترنت؟سی دی اش را بدهد دست رفقا؟می خواهم بپرسم صدایی که مجوز ندارد،آلبومی که مجوز ندارد،حکمش چیست؟در دنیایی که هر کس هر کجای دنیا چیزی بگوید یا بخواند یا بسازد،مثل برق و باد به همه جا می رسد،این همه مته به خشخاش گذاشتن برای چیست؟چه مشکلی را حل می کند؟توی این همه آلبوم خالتور و بی ارزش که در بازار منتشر می شوند،چاوشی و نامجو با بقیه متفاوتند و خیلی ها تایید می کنند که کارهایشان یک سر و گردن بالاترند.صدای چاوشی کارهای فوق العاده ی نامجو.حالا وقتی این ها مجوز ندارند،ما چه باید بکنیم؟
گروه اوهام را تقریبا همه ی دوست داران موسیقی می شناسند.چند تا بچه ی با استعداد بودند که با موزیک راک،حافظ و مولانا می خواندند و چه کارهای خوبی هم می ساختند.من خیلی ها را می شناسم که با شنیدن این کارها دوباره سراغ حافظ و مولانا را گرفتند.خیلی از نوجوان ها از جمله برادرم را می دانم که با شنیدن همین آلبوم ها،شعر کلاسیک برایشان جدی شد و رفتند سراغ مثنوی،سراغ دیوان حافظ.اما همین اوهام هیچ وقت مجوز نداشت،مجوز نگرفت،هنوز هم غیر رسمی است.حالا که دیگر از هم پاشیده است،حالا که چند سال است به آن گوش داده ایم و برایمان شده جزو خاطره.
آخرش هم می خواهم مسعود ده نمکی را بگویم.آمده بود توی برنامه ی شب شیشه ای.آقای مجری از او پرسید فیلم ۳۰۰ را دیده ای؟ده نمکی هم گفت آره.هیچ کس هم نپرسید که فیلم ۳۰۰ را که مجوز ندارد چطور و از کجا آورده ای دیده ای؟
تعجب هم نداشت،چون خیلی ها دیده بودند و می بینند.فیلم دست به دست می گردد.شاید هم چند وقت دیگر بیاید توی ویدئو کلوپ ها و به طور رسمی عرضه شود،بدون آنکه ما بفهمیم فرق غیر رسمی و رسمی اش چیست.بفهمیم دیدن غیر رسمی اش چه اشکالی دارد و رسمی شدنش چه اشکالی را از آن بر طرف می کند.
فکرش را بکنید که چقدر از زندگی ما منتظر رسمی شدن است.فکرش را بکنید چقدر از این چیز هایی که می شنویم و می بینیم مجوز ندارد.مذموم ها و ممنوعه های اخلاقی را نمی گویم.همین چاوشی و اوهام و بانو را می گویم.۳۰۰را می گویم.آخر چرا؟ "

232:

عزيز اصلا من خودم هم دانلود نكردم...لينكش مشكلي نداره...

233:

بچه ها اين خبر و بخونيد---جلوي خندتون هم بگيريد...
در محافل مطبوعاتي شايعه شده است كه محسن چاوشي اين هفته از ايران مي‌رود.

اين خواننده تا به حال چند آلبوم ارائه كرده كه هيچ يك از آنها مجوز نگرفته است. اخيرا هم اعلام شد كه بخش‌هايي از فيلم علي سنتوري كه محسن چاوشي بر روي تصوير بهرام رادان خوانده بود، حذف خواهد شد و صداي بهرام رادان جايگزين صداي چاوشي خواهد شد.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

234:

در ضمن يادم رفت كه از Kurosh Nobody جان تشكر كنم...ممنون عزيز...

235:

موسسه مهر فراز ( تولید و پخش سنتوری ) :

هنوز هیچ چیز معلوم نیست
!

همه چیز درباره سایت عجیب بهرام رادان !

فقط ۵ روز باقی مانده !خیلی وقت است که می شنویم سنتوری قرار است همین روزها اکران شود ٬ اما کدام روزها هنوز معلوم نیست !
در طی تماسی که با موسسه مهر فراز ( تولید و پخش سنتوری ) داشتیم عنوان شد : "در حال حاضر نسخه کامل و نهایی سنتوری آماده نمایش است و تنها مشکل عدم صدور پروانه نمایش سنتوری توسط وزارت ارشاد صدای بدون مجوز محسن چاووشی است و دلیل نبود نام وی در تیتراژ فیلم به عنوان خواننده نیز تنها همین مشکلات صدور مجوز بوده است .

روابط عمومی موسسه مهرفراز در رابطه با سانسور فیلم در اکران عمومی و خواندن بهرام رادان بجای محسن چاووشی افزود : " سنتوری در جشنواره فیلم فجر نیز بدلیل نزدیک بودن به ایام محرم ٬ بصورت کامل به نمایش در نیامد ٬ خیلی از ترانه های محسن چاووشی و سکانس هایی که صدای سنتور بر روی آنها بوده است ناقص بودند . خواندن بهرام رادان بجای محسن چاووشی نیز هنوز بصورت جدی مطرح نشده است زیرا مجوز گرفتن صدای بهرام رادان نیز ممکن است مشکل دیگری باشد . "

مهر فراز دلیل اختلاف محسن چاووشی و داریوش مهرجویی را تنها بدلیل لو رفتن ۲ ترانه اصلی فیلم قبل از اکران عمومی اعلام کرد .همه چیز درباره سایت عجیب بهرام رادان !

بهرام رادان بهترین بازیگر نقش اول بیست و پنجمین جشنواره فیلم فجر این روزها درگیر افتتاح سایت اینترنتی بسیار عجیب خود است !

این سایت که از شروع طراحی جدید آن توسط شرکت دیجیتال آرت حدودآ یک سالی می گذرد همچنان نیز در مرحله طراحی قرار دارد و مطمئنآ با افتتاح شدن آن خیلی ها را متعجب خواهد ساخت !

سایت بهرام رادان همزمان با روز تولدش ( ۸ اردیبهشت ) تا ۵ روز دیگر افتتاح می شود و در ۲ نسخه ( ADSL _ DailuP ) با ۲ طراحی متفاوت قابل دسترسی است .

گروه دیجیتال آرت با حضور مداوم بهرام رادان و علیرضا باذل در دفتر این شرکت واقع در امیر آباد شمالی طراحی این سایت را شروع کردند و در همان محل نیز تمامی عکس های گالری سایت تهیه شده است .

در نسخه ADSL این سایت حتی در نحوه بارگذاری صفحه نیز از طرح متفاوتی استفاده شده است و ما برای بارگذاری صفحه دست بهرام رادان را بر روی میزی می بینیم که به حالت انتظار انگشتان خود را روی میز تکان می دهد .

در ادامه شاهد منظره ای خواهیم بود که شامل درخت ها ٬ ابرهای متحرک ٬ دریاچه ای در کنار تصویر ٬ جاده و ماشینی که با توقف آن در خیابان وسط منظره ٬ فردی از ماشین پیاده می شود و با اسپری رنگ بر روی دیوار می نویسد بهرام رادان ٬ با کلیک بر روی نوشته بهرام رادان به گروه طرفداران او وارد می شویم .

بر روی زمین در منظره روزنامه ای دیده می شود که با وزش باد تکان می خورد با کلیک بر روی صفحه روزنامه ٬ روزنامه باز می شود و اخبار روز بهرام رادان در صفحه روزنامه قابل مشاهده است .

نکته بسیار جالب دیگر درباره سایت بهرام رادان آن است که اگر در روز وارد سایت شویم نور منظره نور روز است و اگر در شب وارد سایت شویم نور منظره نیز شب است و چراغ های خیابان روشن !

اتاقی در گوشه تصویر دیده می شود که با کلیک بر روی آن وارد اتاق می شویم در وسط اتاق کاناپه ای دیده می شود که بهرام رادان بر روی آن نشسته و دستگاه کنترل تلوزیون مقابلش را در دست دارد بر روی دیوار قاب عکس های او را میبینیم . در این اتاق نیز مانند منظره ابتدایی اگر در روز وارد اتاق شویم نور اتاق نور روز است و اگر در شب وارد اتاق شویم نور اتاق نور شب و چراغ های اتاق روشن است .

مطمئنآ از وصف این سایت نیز بسیار هیجان زده شدید چه برسد به آن که این توصیفات غیر باور را از نزدیک ببینید . پس تا ۵ روز دیگر صبر کنید تا با چشمان خودتان این سایت عجیب را ببینید و گفته های مارا باور کنید !

اختصاصی سینمای ایران

236:


237:

سلا مسعود جان.. ترکوندی عزیز...
من خواستم این مطلب همشهری جوان رو بنویسم که زحمتش رو کشیدی....
واقعا باحال گفته....

238:

عالی بود بچه ها
دستتون درد نکنه

239:

خواهش ميكنم جيگر...

240:

این مشکل سنتوری بالاخره کی حل می‌شود؟ / علاقه‌مندان سینما در انتظار اکران سنتوری

موسیقی "سنتوری" داریوش مهرجویی به نظر همچنان مشکل لاینحل این فیلم برای گرفتن پروانه نمایش است و ظاهراً تاکنون برای این مشکل راه حل اساسی پیدا نشده است. مهرجویی سال 84 برای ساخت جدیدترین اثر خود اقدام کرد. وی در این فیلم که ابتدا "علی سنتوری" نام داشت و بعد به "سنتوری" تغییر نام داد، روایتگر زندگی یک نوازنده است که اعتیاد زندگی اش را به نابودی می کشد. بر اساس مضمون فیلم، مهرجویی بازیگری را جستجو می کرد که به خوبی بتواند سنتور بزند و همراه با این حرکت، از پس لب خوانی خواننده نیز برآید. این موضوع با حساسیت زیادی پیش رفت تا سرانجام بهرام رادان انتخاب شد. اواخر خرداد 85 "سنتوری" وارد مرحله صداگذاری شد و به طور مشخص اعلام شد فیلم شامل چند ترانه محسن چاووشی با تنظیم اردوان کامکار است و آهنگساز فیلم مسئولیت آموزش نوازندگی رادان را نیز در فیلم بر عهده گرفته تا شیوه سنتورنوازی را به او بیاموزد. کامکار در این مورد به خبرنگار مهر گفته بود: "برخلاف روال کاری تمامی فیلم های سینمایی، موسیقی "سنتوری" پیش از فیلم ساخته شد. به این ترتیب که ابتدا هر یک از قطعات ساخته می شد و بعد مهرجویی صحنه ها را بر اساس موسیقی فیلمبرداری می کرد. من در مورد ساخت ملودی ها کاملا آزاد بودم. البته انتخاب کلام قطعات و خواننده به عهده من نبود و نقشی در این زمینه نداشتم. از آنجا که من از چند ماه پیش با بازیگر اصلی فیلم نوازندگی سنتور کار کردم، موفق شد بین دست هایش و لب خوانی هماهنگی خوبی به وجود بیاورد." اوایل شهریور "سنتوری" برای گرفتن پروانه نمایش عمومی به اداره کل نظارت و ارزشیابی معاونت سینمایی وزارت ارشاد ارسال ‌شد تا برای اکران در عید فطر آماده شود. اما فیلم مجوز اکران نگرفت و این مسئله باعث شد موفق به حضور در جشن خانه سینما در سال 85 نشود. چون این جشن فقط فیلم هایی را به نمایش درمی آورد که مجوز اکران داشته باشند. اواخر دی ماه سال گذشته هدایت فیلم به عنوان پخش‌کننده فیلم‌های سینمایی "سنتوری" و "رئیس" اعلام کرد در نظر دارد یکی از این دو اثر را در فهرست فیلم‌های اکران نوروز 86 قرار دهد. با این حساب به نظر می رسید دریافت مجوز نمایش "سنتوری" کاملا محرز شده است. پس از مدتی این فیلم برای حضور در جشنواره فیلم فجر اعلام آمادگی کرد. ساخته جدید مهرجویی برای حضور در بخش مسابقه جشنواره پذیرفته شد، اما هیچ نمایشی برای آن در برنامه اکران سینمای ویژه رسانه های گروهی گنجانده نشده بود. هر چند در فهرست آثار قابل نمایش سایر سالن های سینمای مختص جشنواره وجود داشت. طی گفتگویی که دبیر جشنواره فیلم فجر در سومین روز جشنواره انجام داد، خبر از نمایش "سنتوری" در سینمای رسانه های گروهی داد. این خبر می توانست به مفهوم دریافت پروانه نمایش عمومی فیلم باشد. ولی با اتمام جشنواره که صحبت از اکران نوروزی "سنتوری" بود، خبرهایی در مورد موافقت نکردن اداره کل نظارت و ارزشیابی با اکران عمومی فیلم مطرح شد. دلیل این امر نداشتن مجوز خوانندگی محسن چاووشی از سوی وزارت ارشاد عنوان شد. رایزنی تهیه کننده و پخش کننده فیلم برای دریافت مجوز ادامه پیدا کرد تا اینکه از چند روز گذشته این خبر منتشر شده که مهرجویی مجبور است از رادان برای بازخوانی ترانه های فیلم استفاده کند. موضوعی که یک ریسک بزرگ و جدی برای اثر محسوب می شود. بازخوانی ترانه ها باید با هماهنگی دقیق تصویری انجام شود و این موضوع بسیار دشوار است. چون رادان بازی و نحوه لب خوانی خود را بر اساس صدای چاووشی تنظیم کرده و در صورت ناهماهنگ بودن لب خوانی و صدای از قبل ضبط شده که قرار است به وسیله رادان بازخوانی شود، در اصل فیلم از دست می رود. چون اساس این اثر را موسیقی و خوانندگی تشکیل می دهد و کوچکترین اشتباه فیلم را به ورطه نابودی می کشد. نکته بسیار مهم این است که موسیقی این فیلم پیش از فیلمبرداری ساخته شده و عجیب است که چطور دست اندرکاران تولید فیلم برای دریافت مجوز خواننده اقدام نکرده اند. در صورتی که موسیقی همراه فیلم به معاونت سینمایی ارسال شده باشد نیز دلیل موافقت نکردن ارشاد با خوانندگی چاووشی مشخص نیست. این مشکل و ناهماهنگی میان تهیه کننده فیلم و اداره کل نظارت و ارزشیابی از آنجا ناشی می شود که سازندگان اثر اصول کلی قوانین این اداره کل را رعایت کرده، اما با بخشی از قواعد نانوشته صدور مجوز اکران دچار مشکل شده اند. مشکلاتی که پیش از نمایش فیلم در جشنواره فیلم فجر باید حل می شد.
حالا دوستداران سینما و طرفداران سینمای داریوش مهرجویی و "سنتوری" منتظر شنیدن اخبار خوش از صدور مجوز اکران و حل شدن مشکل فیلم به هر نحو ممکن هستند. برخی کارشناسان معتقدند در صورتی که "سنتوری" با صدای چاووشی روی پرده برود، شاید بتواند رکوردهای فروش سینمای ایران را باز هم جابجا کند. اما دیدن تجربه خوانندگی رادان هم در نوع خود جالب توجه و کنجکاوی برانگیز است.

منبع خبر مهر

241:

«سنتوري» بدون تغيير در انتظار پروانه نمايش

خبرگزاري فارس: فيلم سينمايي «سنتوري» آخرين ساخته داريوش مهرجويي بدون تغيير در صداي خواننده‌اش در انتظار پروانه نمايش است.


به گزارش خبرنگار سينمايي فارس،در حالي‌ كه در هفته‌هاي اخير، حرف‌ و حديث‌هاي متفاوتي از وضعيت نمايش «سنتوري» شنيده شده است، براساس شنيده‌ها، احتمال دريافت پروانه نمايش نسخه فعلي اين فيلم وجود دارد. بنا به اين گزارش، دست‌اندركاران فيلم در آخرين تصميم خود بر آن شده‌اند تا فيلم را بدون اضافه شدن صداي بهرام رادان براي كسب پروانه نمايش عمومي به اداره نظارت و ارزشيابي معاونت سينمايي ارائه دهند.
«سنتوري» علي‌رغم درخواست پروانه نمايش به دلايل متعددي هنوز موفق به كسب اين پروانه نشده است. صداي محسن چاووشي يكي از دلايل عمده ايجاد اين مشكل است كه سازندگان اين فيلم با جايگزين كردن صداي بهرام رادان بازيگر نقش اول فيلم قصد حل آن را داشتند.
شنيده‌ها حاكي از آن است كه تغييرات عمده‌اي به لحاظ موسيقايي در فيلم رخ نداده است و ظرف هفته جاري؛ احتمال كسب پروانه نمايش فيلم وجود دارد.

با تشكر از komeil66 در فروم Persiantools

242:

ديروز برنامه شب شيشه اي رو كه نشون داد وقتي كه رشيدپور داشتاسامي درخواستي ميخوند«حدود 40 نفر رو خوند 34 نفرشون كه اصلا درپيتي بودن...ولي باز اسم محسن و نخوند نامرد...ديگه تابلوئه كه بيشترين درخواستي مربوط به محسن هست...چون اين روزا همه وبلاگ هاي هواداران دارن اين نكته رو گوشزد ميكنن...به احتمال زياد پس از دوباري كه رشيدپور اسم محسن برد بهش گير دادن» بگذريم ...بعد از اينكه همه اسامي رو خوند گفت از اين بين حدود 5 نفر از اونا رو خوند و گفت اين افراد به زودي به برنامه من مي ايند..و خبر خوب اينكه بهرام رادان هم اسمش بود...من خيلي خوشحال شدم ...چون واقعا بهرام رادان هميشه از زحمات محسن متشكر بوده...مطمئنم روزي هم كه به برنامه مياد تشكري دوباره از محسن خواهد كرد...
من حدس ميزنم كه 4 روز ديگه بهرام رادان به شب شيشه اي خواهد اومد چونكه 4 روز ديگه تولدشه...
3 روز پيش هم در برنامه شب شيشه اي هم يكي از تهيه كننده ها و مسئول پخش فيلم هاي سينما اومده بود...رشيدپور داشت سوابقش در ايتداي برنامه قبل از معرفي او ميگفت كه در اون موقع گفت مسئوليت پخش فيلم سنتوري رو هم شركت ايشون بر عهده دارن...بعد رشيدپور به شوخي گفت بهش كه هنوز كه Cd قاچاق سنتوري به بازار نيومده؟طرف هم خندش گرفت و گفت كه ما همه مسائل در نظر گرفتيم كه سنتوري به بازار قاچاق نياد و از دوربين هاي نميدونم چي استفاده كرديم و اصلا Cd سنتوري به سينماها داده نميشه كه اصلا قاچاق شه...

243:

ممنون مسعود جان....
برای ما که شبکه تهران رو نداریم....مطلب های شما.... عالی است.... زحمت آنت نداشتن ما هم افتاد گردن شما...

244:

خواهش ميكنم عزيز...وظيفمون بود...زحمتي هم نيست...

245:

محسن چاووشي،عشق و تنهايي

محسن چاووشي خواننده مطرح موسيقي پاپ عاشق تنهايي و عشق است.او عشق را دوست دارد و به هيچ چيز و هيچ كس هم كاري ندارد و دوست دارد اين مساله در همه كارهايش باشد و به قول خودش : مثلا كسي كه كارهايمم را گوش مي كند توانايي عاشق شدن و دوست داشتن را پيدا كند.
محسن دوستان محدودي دارد و عاشق قدم زدن است.او بچه خرمشهر و متولد هشتم مرداد 1358 است و در استانه ازدواج و تشكيل زندگي مشترك است.او از خوانندگاني است كه طرفداران زيادي دارد و خودش از صداي استاد شجريان خوشش مي ايد.

مجله روزهاي زندگي-سال سيزدهم-اول ارديبهشت1386-ص 24

««« يه عروسي افتاديم!!! »»»

246:

برای اینکه یه کم از بحت سنتوری خارج بشیم یه هدیه از طرف من به شما:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

متن بیشتر خوانده های محسن عزیز

247:

من از همین جا از صمیم قلب به محسن عزیز تبریک میگم

248:

چي تبريك ميگي؟؟!!

249:

ديشب شب شيشه اي برنامه خوبي بود از چند نظر:
مهم تر از اينكه اسم محسن خونده شد براي سومين بار در اين برنامه«بعضي ها فكر ميكنند فقط ديروز محسن درخواستش زياد بود،اين و بايد بدونيد كه بردن اسم يك ادم غيرمجاز البته از نظر ما كاملا مجاز تو تلويزيون فكر نميكنم جايز و شدني باشه....ولي رشيدپور با بردن 3 بار اسم محسن ثابت كرد كه خيلي شجاعه،مگر نه در اينكه محسن بيشترين درخواستي رو داره شك نكنيد..»
دوم اينكه رشيدپور گفت طي صحبتي كه با بهرام رادان داشتيم قرار شد ايشون به زودي در برنامه ما شركت كنند...
سوم اينكه وقتي رشيدپور با هانيه توسلي مسئله فيلم هاي هنري و تجازي رو پيش كشيد هانيه توسلي ميگفت كه فيلم هايي كه نميفروشن به اين دليل هست كه فيلم هاي هنري هستن..ولي رشيدپور با حرفش مخالفت كرد و گفت من حرفتون قبول ندارم...مثلا اقاي داريوش مهرجويي هميشه فيلمي ميسازه كه هم از ساخت و هم از نظر فروش عاليه و گفتش كه خيلي از بازيگران ارزوي بازي كردن در فيلم هاي ايشون رو دارن..هانيه تولسي هم همين حرف رشيدپور رو تاييد كرد...
چهارم اينكه رشيدپور از هانيه توسلي خواست كه نظرش در مورد اين اشخاص بگه :اسم هديه تهراني،مهناز افشار،مريلا زارعي،گلشيفته فراهاني،باران كوثري رو برد...
خيلي جالبه كه بهترين نظر رو در مورد گلشيفته داد كه گفت از هر نظر دوست داشتنيه،ولي بقيشون تابلو بود كه نميخواد دربارشون صحبتي كنه...

250:

به دو دلیل به محسن تبریک میگم(البته اگه خبرهاش واقعی باشه)

1 - «سنتوري» بدون تغيير در انتظار پروانه نمايش.

2 - محسن در استانه ازدواج و تشكيل زندگي مشترك است.

251:

دومي و زياد جدي نگير...

252:

««« مقاله زيبايي از امیر قادری »»»

چرا از نمايش سنتوري مي ترسيم ؟؟؟

جشنواره فيلم فجر که به خير گذشت، و حالا اين يک بزنگاه ديگر است براي ما که مي خواهيم سنتوري ببينيم، و براي مملکت ما که بايد مرحله يي (اتفاقاً نه بي اهميت) از حيات اجتماعي اش را تجربه کند. اينکه سنتوري روي اکران برود يا نرود، اينکه محسن چاووشي در اين فيلم جاي بهرام رادان بخواند يا نخواند.

خب، ما آدم عادي داريم و آدم غيرعادي. فيلم عادي داريم و فيلم غيرعادي. براي عادي ها که جا باز کردن کاري ندارد. امسال دو فيلم درباره اعتياد ساخته شد. يکي سنتوري و يکي خون بازي. اکران و نمايش خون بازي، يک اتفاق معمولي و قابل پيش بيني است. همان طور که نگاه سازنده اش به پديده اعتياد معمولي است. خون بازي يک فيلم اخلاقي معمولي درباره مضرات اعتياد است. درباره اينکه وقتي کسي مي کشد و دود مي کند و اسنيف مي کند، سرنوشت بدي در انتظارش است. مجوز دادن و نمايش چنين فيلمي کار ساده يي است. همه بلديم، چون همه باهاش موافقيم. چون جهان مان را آشفته نمي کند. خون بازي درباره آدم هاي عادي و اخلاقيات عادي و زندگي عادي و جهان ارزش هاي عادي است؛ نکشي، خوب است؛ بکشي، هيچ خوب نيست. اما اينکه مي گويم ماجرا درباره استاد داريوش مهرجويي و سنتوري و محسن چاووشي فرق مي کند، به خاطر غيرعادي بودن، يا فراتر از معمول بودن خودشان و فيلم شان و دنيايشان است. اينکه ياد بگيريم چطور جهان هاي بزرگ تر از دنياي عادي خودمان را بپذيريم و ازش استفاده کنيم، کار خيلي سختي است. چيزي که هميشه از رويش پريده ايم. همين است که گفتم، قبول يا رد اين آدم و اين فيلم و اين صدا، مرحله مهمي از حيات اجتماعي ماست. چون در سنتوري ديگر با اخلاقيات عادي و جهان ارزشي مورد پذيرش همه خانواده ها و پدر و مادرها رو به رو نيستيم. سنتوري فيلمي است درباره آدمي که خودش و سازش را مقدم بر همه آدم هاي دنيا مي داند. فيلمي درباره آدمي که شيوه زندگي خودش را به جهان اطرافش تحميل مي کند، يا حداقل مي خواهد تحميل کند. ما براي ادامه زندگي، به اخلاق و ارزش هاي مورد تاييد در خون بازي نياز داريم، همان طور که به تاييد آنچه در مجموعه تلويزيوني آينه عبرت مي ديديم احتياج داشتيم. اما هر اجتماعي براي پيشرفت، براي حرکت به سمت جلو (که اين آرزوي اين روزهاي همه ما براي خودمان و ايران است)، احتياج به جذب و درک دنياي فراتر از واقع هم دارد، هر چند ادامه زندگي در اين دنيا، به شيوه و روش سنتوري امکان پذير نباشد. اين مهم است که چطور دستورهاي اخلاقي بي خطر رايج را هدف قرار دهيم و با آن زندگي کنيم، و در عين حال چيزي از دنياي ارزش هاي فرعي گيرم خطرناک سنتوري را جذب کنيم. هر اجتماعي براي پيشرفت احتياج به اين آدم ها و آثار فراتر از واقع دارد. آنها هستند که به ما مي گويند ارزش و عرض زندگي، بيش از آني است که ما انتخاب کرده ايم و در يک فيلم معمولي مثل خون بازي تصوير مي شود. عافيت طلبي ما چه اجازه بدهد، چه نه، حالا در آستانه اکران سنتوري قرار گرفته ايم. اخبار ضد و نقيض از در و ديوار مي بارد. مي گويند به خاطر صداي چاووشي به فيلم مجوز اکران نمي دهند. اميدوارم اجتماع ما و حاکمانش اين قدر قوي شده باشند که بتوانند از مواهب نمايش فيلمي مثل سنتوري استفاده کنند. اگر از نمايش اين دنيا و شنيدن ترانه سنگ صبور، حتي از بلندگوهاي سينما بترسيم، زنگ خطر به صدا درآمده است. قرار نيست هميشه در دنياي تابناک و آکنده از بي مسووليتي هنر زندگي کنيم و همه قواعد خاص خودمان را داشته باشيم. همه ما که علي سنتوري نيستيم. اما اجازه بدهيم که کارگرداني مثل داريوش مهرجويي، چيزي از آن دنيا را به زندگي ما اضافه کند. اين قدر قوي باشيم که اجازه ورود شعله يي از دنياي هنر را به زندگي عادي مان بدهيم. اين طوري اخلاقيات و درک ما از زندگي، محدود به دنياي امروز و فيلم خون بازي باقي نمي ماند. اين طوري پيشرفت مي کنيم. اين طوري جهان فردي تک تک آدم هاي اين سرزمين را گسترش مي دهيم. حالا ديگر فکر مي کنم به مرحله يي رسيده باشيم که اجازه بدهيم محسن چاووشي، ترانه سنگ صبورش را در سالن هاي سينما بخواند. اين درست که حسي از درد دل و حزن واقعي در صدايش وجود دارد، اما ما و قانونگذاران مان بايد ياد بگيريم که چيزهاي بزرگ تر از فرد يت هاي شکوه مندتر را بگيريم و در خودمان حل کنيم. پيشرفت کنيم بي اينکه مثل علي سنتوري از هم بپاشيم. آرزو کنيم علي سنتوري باشيم، اما به محض اينکه پايمان رسيد به پياده روي دم در سينما، حواس مان بيايد سر جايش. اين چيزها را ياد مي گيريم. قول مي دهيم.

تشكر از komeil66 در فروم Persiantools

253:

اگه امکان داره و زحمتی نیست همیگی نظرتون را درباره متن آهنگ ها بگید تا بدونم باید کارهای جدید بذارم یا نه؟

با تشکر

254:

مسعود جان چند روزیه با ترکوندن حال میکنی ها!!!

ایول دمت گرم

255:

ما اينيم دادش..چيكار كنيم...

256:

اين هم يه نظر بسيار خواندني در مورد مقاله امير قادري

تشکر و درخواست از امیر قادری و داریوش مهرجویی

آقای امیر قادری

سلام

...هم دنیای خودت را دوست دارم و هم دنیای نوشته هایت را...آن روز هم که آمدم دفتر مجله ی فیلم(بازیگر فیلم هامون بازان آقای مانی حقیقی...یادت آمد؟) و کاملا اتفاقی شما را دیدم،دیدم که خودت هم مثل دنیا و نوشته هایت دوست داشتنی و گل هستی...راستی قرار بود به وبلاگ من سر بزنی و نظر بدهی!...یادت رفت!؟

امیر جان!

...زیر گوش آقای مهرجویی زمزمه کن( باز تو نزدیک تر از ما به او هستی) و بگو در حق محسن چاووشی اینقدر ستمگری نکند!!!...البته نیازی به گفتن اینکه من و دوستان سینمایی دیگرم یک تار موی سشوار نکشیده ی آقای داریوش مهرجویی را به هزار تا خواننده ی دیگر نمی دهیم نیست...ولی بیاییم با چاووشی زخم خورده مهربان تر باشیم...و آقای مهرجویی...بارها شنیده و خواننده ایم که اگر زمانه نبضی داشته باشد،آنهم در دستان شماست...می دانم !مشکل از بد تپیدن نبض ماست...نبضی که اینقدر منفعت طلب و جنجالی می تپد...وگرنه در دستان شما ایرادی نیست!...شاید تمام این حرفها به قول آن خواننده ی لوس آنجلسی!!"بهانه های عاشقانه" باشد...بهانه هایی در ستایش پول و گیشه و جنجال...ولی عزیز دل برادر! آقای داریوش مهرجویی!!حذف صدای محسن چاووشی از فیلم سنتوری یعنی ریزش علاقه مندان موسیقی از نوع چاووشی اش و ضرر کردن گیشه...سنتوری را در جشنواره دیده ام...و اگر ذوق دیگری برای دیدن دوباره اش دارم،برای تلفیق و عجین بودن آن صوت محزون با تصاویر استاد سینمایی ام است...اگر انتظارم برای اکران سنتوری به ساعت به ساعت رسیده برای آن است که ...(دارم افشاگری می کنم و راز هایم را هوار می زنم....این یک التماس است !!!!) قرار گذاشته ایم با آخرین دختر خوب خدا برای اولین بار با هم برویم سینما و فیلم سنتوری را که به خاطر دنیای شخصی مهرجویی و جدیدا محسن چاووشی شدیدا به دلم نشسته ببینیم و بعد به قول پرویز دوایی عزیز از روی صندلی ام بلند شوم بیایم در میانه ی راهروی بین صندلی ها و رو به پرده ی سینما سجده کنم...و آن وقت عزیزی که می دانم مرا همانند هانیه ی سنتوری ترک خواهد کرد و به خاک سیاه خواهد نشاند،بخندد و بگوید:...داری چیکار می کنی دیوونه!؟

آقای داریوش مهرجویی رحم کن...خاطره ی آینده ی من را لگدمال نکن!!!....تو می توانی مجوز صدای خسته ی چاووشی را از ارشادی که همه امان را خسته کرده است بگیری...عزیزم تلاش کن...من کم تحملم!!!

257:

يه چيز بسيار جالبي كه تو برنامه شب شيشه اي اتفاق افتاده كه:
الان 3 شب پشت سر هم دارن اسم محسن چاووشي رو ميخونن ...
بيشترين درخواست هاي برنامه شب شيشه اي از اول تا الان مربوط به اين افراد هست:
1-بهرام رادان«كه رشيدپور گفته به زودي به برنامه خواده امد»
2-محمدرضا گلزار
3-محسن چاووشي«كه البته بيشترين درخواست محسن داشته ولي هميشه نميخوننش»

258:


259:

آلبوم خودکشی ممنوع[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لیست آهنگ ها

1-خودکشی (با همراهی حامد هاکان)
2-آهای خبر نداری (با همراهی یگانه و هاکان)
3-خاطره های مرده « توضيح : اين اهنگ با اهنگ خاطره هاي مرده البوم لنگه كفش يه ذره فرق دارد. »
4-امام رضا
5-حسرت خیس
6-کلاف
7-صبوری
8-بانوی من
9-خشخاش
10-تو و فاصله
11-ریمیکس

260:

آلبوم لنگه کفش[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لیست آهنگ ها

1-لنگه کفش
2-غزل خون
3-دل (با همراهی حامد هاکان)
4-عشق دو حرفی
5-شادابی
6-خاطره های مرده (ورژن جدید)
7-رئیس خوشگلا
8-بچه های جنوب
9-تنگ بلوری

261:

آلبوم متاسفم[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لیست آهنگ ها

1-عروس من (با همراهی دی جی عابد)
2-نفس بریده (با همراهی فرزاد فرزین)
3-ابرای پائیزی
4-خیانت
5-کم تحملم
6-متاسفم
7-گل سر
8-پرنده
9-فلسطین

262:

تک آهنگ ها - قسمت اول[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لیست آهنگ ها

1-نفس بریده (ورژن جدید - با همراهی یگانه)
2-سنگ صبور (تنهایی)
3-خود فریبی
4-صفا
5-نمی تونم
6-رفیق خوب
7-سه شنبه ها
8-اسپانیایی
9-خیانت (سنتوری)
10-راه کربلا
11-شعر سپید

263:

تک آهنگ ها - قسمت دوم[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لیست آهنگ ها

12- نشکن دلمو (با همراهی یگانه و هاکان)
13- تهمت ناروا (با همراهی محسن یگانه)
14- تو این زمونه (با همراهی حامد هاکان) « توضيح : اين اهنگ محسن چاووشي نخوانده ، ولي ... »
15- قاتل حرفه ای (با همراهی حامد هاکان)
16- کلاف (ورژن جدید - با همراهی یگانه)
17- شهد مسموم (با همراهی حامد هاکان)
18- پشت صحنه (با همراهی آمری،فرزین،مقدم و مدرس)
19- پشت صحنه (با همراهی امید آمری)
20- وقتی رفتی (با همراهی محسن یگانه)
21-قید منو دیگه بزن (با همراهی حامد هاکان)

264:

بیوگرافیمحسن چاووشی / متولد ۸/۵/۱۳۵۸ / محل تولد خرمشهر / ۲ خواهر و ۳ برادر به نام های هوشنگ ، مهرداد و فرهاد دارد / ماشین مورد علاقش وانت هست در حالی که خودش ماشین شخصی نداره / ساز تخصصیش کیبورد هست / ورزش مورد علاقش شنا هست و از فوتبال بیزاره / بسیار زود رنج / آهنگ متاسفم و رفیق خوب را از سایر آهنگاش بیشتر دوست داره و حالش از آهنگ قاتل حرفه ای به هم می خوره / بازیگران مورد علاقش پرویز پرستویی و رضا کیانیان هستند و کارگردان مورد علاقش داریوش مهرجویی / خواننده های مورد علاقش محسن نامجو و کریس دی برگ هستند و آهنگساز مورد علاقش چایکوفسکی / مجرد هست و فعلآ قصد ازدواج نداره

خبر خوب : آلبوم جدید محسن چاووشی یک شاخه نیلوفر نام دارد که تنظیم کلیه قطعات این آلبوم را محسن چاووشی انجام داده و ترانه های این آلبوم از حسین صفا و امیر ارجعینی می باشد . این آلبوم قرار است از طریق کمپانی آوای باربد و با مجوز ارشاد وارد بازار شود . « توضيح : هنوز هيچ خبر موثقي در مورد البوم جديد نيومده و همه اين اخبار در حد يك حرفه ... »

خبر بد : به احتمال زیاد صدای محسن چاووشی از فیلم سنتوری حذف خواهد شد و صدای بهرام رادان جایگزین آن خواهد شد . « توضيح : اين خبر هم در حد يك حرفه و هنوز هيچ چيز مشخص نيست ... »

265:

چند نكته درباره ارشيو :

1-اين ارشيو توسط سايت sOngBsOng جمع اوري شده است.
2-قسمت هاي سبز رنگي كه تحت عنوان توضيح امده ، از خودم بوده است...
3-البوم ها و اهنگ ها به صورت كاملا درست در جاي خود گذاشته شده است.ارشيو من هم دقيقا مثل اين ارشيو جمع اوري شده توسط اين سايت هست با اين تفاوت كه در تك اهنگاي من اهنگ « رسم زمونه » و « سنگ صبور »‌ وجود نداره... اهنگ رسم زمونه به اين دليل وجود نداره كه خود محسن گفته اين اهنگ متعلق به او نيست و مطمئنا هر كس هم بشنوه ميگه كه ماله محسن نيست...اهنگ سنگ صبور هم به اين دليل نيست كه من هنوز اين اهنگ گوش نكردم تا اولين دفعه اين اهنگ در فيلم سنتوري گوش كنم... در ضمن در تك اهنگاي من يه ريميكس از اهنگ « صبوري » وجود داره كه خود محسن هم اين ريميكس تحسين كرده...

266:

یک خواهش عاجزانه(التماس)
من بیشتر اینها را دارم فقط چند تاست که ندارم
اسمشونا مینویسم اگه وقت داشتی و خواستی بترکونی نه ببخشید منفجر کنی برام بذار
که مجبور نشم همشونا با هم دانلود کنم فقط به خاطر دو با سه تا

تو این زمونه (با همراهی حامد هاکان)

کلاف (ورژن جدید - با همراهی یگانه)

قید منو دیگه بزن (با همراهی حامد هاکان)

شهد مسموم (با همراهی حامد هاکان)

ريميكس از اهنگ « صبوري »

البته شهد مسموم و تو این زمونه را با کیفیت بد دارمش
اگه کیفیتش خوبه بذار

با التماس بسیار زیاد

267:

چرا درباره متن من کسی چیزی نمیگه
اصلا دانلودش کردین

268:

مسعود این جاهایی که این آهنگ ها رو گذاشتی برای دانلود آدمو رو بیچاره میکنند

چرا از لینک های [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده نکردی( البته برای آلبوم ها )

269:

من كه دانلود نكردم ...چون برنامه اكروبات ندارم...

270:

عزيز تو اين سايت كه گفتي ارشيو جمع نشده كه...تك اهنگا وجود نداره و ...
اين سايت SongBsong تمام اهنگا رو به صورت ارشيو در اورده...
در ضمن عزيز من با اين سرعت لاك پشتيم نميتونم اهنگا رو اپ كنم ولي اگر لينكش پيدا كردم بهت ميگم...

271:

محسن چاووشی، به کلوب مجازها پیوست

يک شرکت توليد آثار موسيقايی در ايران، به زودی چند آلبوم موسيقی جالب توجه را به بازار عرضه می کند که اولين آلبوم رسمی «محسن چاووشی» هم در بين آن ها ديده می شود.
چاووشی آهنگساز جوانی است که از حدود دو سال پيش با پخش غيرمجاز چند کار نيمه حرفه ای اش، به عنوان يک خواننده زيرزمينی سبک پاپ، در ميان جوانان ايران محبوبيت پيدا کرد.
چاووشی در ابتدای کار خود، از سوی بسياری متهم شد که در سبک خوانندگی، تلاش می کند با تقليد صدای «سياوش قميشی» (آهنگساز و خواننده مقيم لس آنجلس)، نظر شنوندگان موسيقی را جلب کند، ولی به تدريج و با جدی تر شدن فعاليت هايش صدای محسن چاووشی هم تغيير کرد؛ هر چند که اين تغيير در بسياری موارد با نرم افزارهای ارزان قيمت کامپيوتری، ميسر شده بود.
با اين وجود، اين خواننده اهل مسجد سليمان، همچنان در کنار خوانندگانی چون «مجتبی کبيری»، «محمد زارع» (با نام جعلی کيارش قميشی!)، «راما» و... به عنوان يکی از پيروان متعدد قميشی کهنه کار شناخته می شد.
اما برخلاف جريان آب، بهمن ماه سال گذشته، هنگامی که فيلم «سنتوری» ساخته «داريوش مهرجويی» در جشنواره فيلم فجر اکران شد، بسياری از منتقدان سينمايی، صدا و موزيک محسن چاووشی را پديده جشنواره بيست و پنجم فجر دانستند!
در اين فيلم «بهرام رادان» ستاره خوش چهره سينمای ايران، در نقش يک خواننده و نوازنده، چند قطعه از کارهای چاووشی را لب خوانی می کند.
بهمن ماه سال گذشته، هنگامی که فيلم «سنتوری» ساخته «داريوش مهرجويی» در جشنواره فيلم فجر اکران شد، بسياری از منتقدان سينمايی، صدا و موزيک محسن چاووشی را پديده جشنواره بيست و پنجم فجر دانستند!
در اين فاصله حدود سه آلبوم و چندين تک ترانه از ساخته های چاووشی بين علاقه مندانش دست به دست می شد. حتی اجراهای اختصاصی او برای فيلم مهرجويی هم از اين ماجرا مستثنا نشدند و پيش از اکران عمومی سنتوری، ناخواسته به خارج از استوديو ضبط راه پيدا کردند.
از شروع همکاری محسن با عوامل ساخت اين فيلم تا اکران آن در جشنواره، اين پروژه هنری با حاشيه های پر سر و صدايی همراه بود؛ ابتدا خبر توقيف فيلم به دليل استفاده از صدای چاووشی به گوش رسيد. سپس در جشنواره، اسم اين خواننده از تيتراژ فيلم حذف شد. اين روزها هم خبر می رسد اختلاف نظر او با سازندگان سنتوری، منجر به حذف موزيک های او و جايگزينی خواننده ای ديگر شده است.
حتی در بازار داغ شايعات، برخی گفته اند که شايد خود بهرام رادان، ترانه های مورد نياز اين فيلم را اجرا کند.
به هر حال چاووشی با هاله ای سنگين از شايعه و شنيده ها در اطراف نامش، اين روزها سخت به دنبال سامان دادن به يک آلبوم جديد است؛ آلبومی که قرار است با کسب مجوز و به صورت مجاز در دسترس هوادارنش قرار بگيرد.
اسم اين آلبوم «يک شاخه نيلوفر» است و قرار بود در زمان برگزاری نمايشگاه کتاب تهران (اواسط ارديبهشت ماه) منتشر شود، اما به دليل مشکلات حاشيه ای، چاووشی هنوز موفق نشده که آلبوم خود را برای انتشار آماده کند.
گرفتن مجوز صدای اين خواننده و پخش مجاز اين آلبوم، البته کار سختی بود که خود محسن هرگز موفق به اين کارنشد، ولی سرانجام شرکت «آوای باربد» با ارتباطات خوب خود و نفوذی که در مرکز موسيقی اداره ارشاد اسلامی دارد، موفق به اين کار شده است.
شرکت «آوای باربد» پيش از اين هم آلبوم های جالب توجه بسياری را منتشر کرده است؛ آثاری که قبلا در بازار ايران بی سابقه يا کم سابقه بودهاند: آلبوم هايی از «عبدالحليم حافظ» و «عمر خيرت» (خوانندگان مشهور مصری)، اريک کلپتون، ريچی بلکمور، اينگوی مالمستين، آندره آ بوچلی، اِرا، سکرت گاردن، عليحان (دودوک نواز آذربايجانی) و... يا موزيک متن فيلم هايی مثل: گلادياتور، مصائب مسيح، ماتريکس و... از جمله آثاری هستند که در برابر ديدگان حيرت زده ناشران ديگر، با نام «آوای باربد» به بازار موسيقی فرستاده شدند.
البته مجموعه آثار دوست داشتنی اين شرکت، گاهی هم انتقاد برانگيز بوده اند. از جمله انتشار بی اجازه منتخبی از آثار گروه «Axiom of Choice» تحت عنوان آلبوم «واقعه»، يا کتاب «زمزمه های يک شب سی ساله» منتخب سروده های «ايرج جنتی عطايی» که به گفته شاعر، آن هم بدون اجازه به بازار آمده است.
ضمن اينکه بخشی از آلبوم های منتشر شده توسط اين شرکت، آثار غير ايرانی هستند که با کمترين هزينه ممکن و در غياب قانون کپی رايت، سود سرشاری نصيب شرکت می کنند! سودی که شرکت های ديگر انتشار آثار موسيقی نيز از آن غافل نيستند.
دايره تلاش های اين شرکت برای کسب مجوز پرفروش ها به جايی رسيد که کمی پس از مرگ «ويگن»، باربدی ها اعلام کردند می خواهند منتخبی از کارهای اين خواننده قديمی ايرانی را منتشر کنند.
اما در حالی که در اين مدت بارها چند ترانه مشخص ويگن از راديو و تلويزيون دولتی ايران پخش شده بود، آن ها موفق به اين کار نشدند. در عوض، گرفتن مجوز و انتشار دو آلبوم از کارهای «داريوش رفيعی» (خواننده چهار دهه پيش) و وعده انتشار آلبوم جديد «فرامرز اصلانی»، از برگ های برنده «آوای باربد» به حساب می آيند.
آلبوم اخير «دل مشغولی ها» نام دارد و فرامرز اصلانی با موزيک هايی از «آرميک» منتخبی از آثار قديم و جديد خود را در آن عرضه خواهد کرد.
يکی ديگر از مهم ترين آلبوم های آينده «آوی باربد» که مخاطبان هم برای شنيدنش بی تابی می کنند، کاست مجاز «محسن نامجو» است.
اين شرکت موفق شده مجوز آثار نامجوی محبوب را هم بگيرد و همين روزها آلبوم «ترنج» نيز با آثاری که از اشعار کلاسيک در آن ها استفاده شده، منتشر خواهد شد.
از ديگر آثار در دست انتشار باربد بايد از اين ها نام برد: «برگ و باد» با صدای «محمدرضا هدايتی» بازيگر مجموعه های طنز عامه پسند تلويزيون ايران، «اسير» اولين آلبوم «عليرضا قميشی» (پسر سياوش قميشی که در شيراز زندگی می کند و مورد غضب پدر مشهورش است!)، «زمزمه های يک شب سی ساله» شعرخوانی با صدای ايرج جنتی عطايی، «فقط نگاه می کنم» آلبوم جديد «حامی»، «پياده روهای پاريسی» عاشقانه های «Gary Moore»، دو آلبوم از «Leonard Cohen»، دو آلبوم موزيک سرخپوستی و چند آلبوم غير غير ايرانی ديگر که طبق معمول بدون توجه به قانون حقوق سازنده، يعنی همان کپی رايت معروف، عرضه خواهند شد.

« اميدوارم حقيقت داشته باشه اين قضيه »

272:

مطلبی دیگر از امیر قادری کارگردان و منتقد مطرح سینما :

"این روزها در سایت، همه‌اش بحث سنتوری و محسن چاووشی است. خب، این آقای محسن چاووشی خواننده‌ای است که بعد از تعدادی از ترانه‌های پاپ دهه 1350، دلم می‌خواهد به ترانه‌هایش گوش کنم. چیز اصیل و حزن واقعی در صدایش است که در زمانه قلابیات! خیلی غنیمت است. اتفاقا یک بار هم فرصت شد با هم بنشینیم و حرف بزنیم. راست‌اش بعد دیدن‌اش، نگران یک چیز شدم. به نظرم خیلی شکننده آمد. احساس کردم اگر وارد مناسبات کسب و تجارت نوار در ایران شود، اگر از زیر زمین بیرون بیاید، از محاصره رفقا و کوچه‌های تنگ محل زندگی‌اش، احتمال دارد بدجوری کارش ضربه بخورد. به هر حال ما این جا برنامه و وکیل درست و حسابی نداریم که به خاطر سود خودش هم که شده، احساس هنرمند را لای پر قو نگه دارد. مشکل این جاست که شاید برای جبران بعضی کمبودها و انتظارها، چاووشی واکنشی به ورودش به فضای آزاد نشان دهد که حس قبلی ترانه‌هایش را بپراند. هر چند هر اتفاقی بیفتد، ما « سنگ صبور » سنتوری را که داریم.

273:

در ضمن يادم رفت كه بگم پريشب در برنامه شب شيشه اي اسم محسن براي بار ششم و چهارمين شب پشت سر هم خوانده شد...
نكته جالب اينكه محسن به همراه رادان و گلزار بيشترين درخواستي ها رو تا اخرين برنامه شب شيشه اي داشتن...

274:

مثل اينكه محسن مجوز گرفته...

اين هم قسمتي از ترانه عصا يكي از اهنگاي البوم جديد...

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در سایت موسسه اوای باربد هم البوم یه شاخه نیلوفر رو صفحه اول به عنوان Comming Soon معرفی کرده

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته به نظر من كه نه بايد اين اهنگ حتي يه تيكش پخش ميكردن...
من كه ميزارم با همون البوم ميشنوم...ما كه البوم قبلي با يه ماه تاخير و سنگ صبور هم تا الان گوش نكردم اينم روش...
ولي بازم من زياد خوشحال نشدم از اينكه البوم جديد داره مياد...
هنوز يه سال نشده كه داره البوم جديد مياد...
براي من كه همه اهنگاش انگار جديدن...خيلي كم پيش مياد كه روزي همه اهنگاي محسن از اولين اهنگ تا اخرين اهنگ كامل گوش ندم...

275:

سلام

طبق معمول یه ایول یه مسعود به خاطر مطالب خوبت

من بر عکس تو هستم و هر جا آهنگی از محسن ببینم با کله میرم اونجا و گوش میکنم

عصا هم که یه جوری خاص بود

تقریبا قالب آهنگش این قبلا نبود

یعنی همونطوری که خودش گفته بود میخواهم یه کار جدید بزنم واقعا کارش نو بود

یه جوری خاص خوشم اومد

276:

خواهش ميكنم....
من دوست دارم هر چه زودتر سنتوري با صداي سلطان اكران شه...

277:

در ضمن ديشب هم اسم محسن در برنامه شب شيشه اي خوانده شد...

278:

به نظر من باید هر چه زودتر آلبوم بیاد

چون وقتی یک شاخه نیلوفر مجاز دست مردم باشه کسی نمیتونه

به خاطر غیر مجاز بودن محسن صداش رو از سنتوری حذف کنه.

279:

شاید دوستانی باشند که

از گوشی همراه استفاده نمیکنند ، این دسته از دوستان میتوانند تا به سایت Sms 2 him مراجعه

کنند و با انجام ثبت نام به برنامه ی شب شیشه ای Sms بفرستند .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

280:

به نظر من دليل اصلي اين كه محسن اين البوم ميخواد اين ماه بده بيرون با مجوز به خاطر گرفتن پروانه نمايش سنتوري هست...شك نكنيد...

281:

خبرگزاري فارس: مدير كل اداره نظارت و ارزشيابي معاونت سينمايي گفت: در جلسه فرداي شوراي صدور پروانه نمايش، تكليف قطعي نمايش دو فيلم «سنتوري» و نسخه جديد «اخراجي‌ها» مشخص خواهد شد.

282:

ممنون از مسعود عزیز...........
واقعا آهنگ فوق العاده و زیبا یی بود.. آهنگ سازی و تنظیم... فوق العاده تو همین 37 ثانیه ....کاملا گویا بود....

283:

مسعود یکی از نویسنده های star-music ادعا کرده که همه آهنگه ها و شعرهای یک شاخه نیلوفر را داره

یک بار هم از تو تشکر کرده بود

به نظرت راست میگه.

284:

بچه ها فکر بکنید:

سنتوری با صدای محسن چاووشی

یه شاخه نیلوفر مجاز با صدای محسن چاووشی

یعنی کلا بازار موسیقی و سینما میشه مال محسن چاووشی!!!

285:

بايد ممنون از سلطان بود كه ميتركونه هميشه...من كه خودم گوش نكردم ولي هميشه كارهاي محسن بتركون بوده...

286:

راستش من خودم اول شك داشتم بهشون ...كه از خودشون ميگن...ولي وقتي ديدم متن اهنگ عصاي شكسته رو گذاشته بودن ديدم درست ميگن...
بعيد هم نيست ...

287:

ديگه نياز به فكر نداره...هنوز اين اتفاقات نيفتاده محسن چاووشي تركونده ...چه برسه ...

288:

از الان بدجور منتظر خبر گرفتن پروانه نمايش سنتوري ام ...

289:

البته با صدای محسن عزیز

290:

نه پس بدون صداي محسن...چه حرفي ميزنيا!!!

291:

فيلم سنتوري كه اسم اصليش علي سنتوري تا الانش مجوز نگرفته توي جشنواره شركت كرد ولي هنوز مجوز نگرفته!؟
علت اين مساله هم معلوم نيست ولي اينجوري كه اخبار ميرسه محسن چاووشي خيلي ناراحته وديگه نميخونه! البته چون همه كاراش لو رفته ومجوزي نگرفته!البته هركسي هم جاش بود بايد سكته ميزد!
اين همه البوم ولي هيچ!

292:

عزيز اين خبر ماله خيلي وقت پيشه...
به هر حال ممنون...

293:

چاكرتيم
به هر حال وقتي يه تاپيك با اين عنوان ميزنيد بايد شما از اين خواننده حمايت بكنيد نه اينكه بعضي ها براي اين عزيز شايعه درست كنن! البته منظورم شما نيستيد!

294:

خوب ما وقتي كه اين تاپيك زديم حدود 2 ماه از اين خبر گذشته بود و همه ميدونستن كه يه شايعه مسخره هست...

295:

شمارش معکوس ار همین الان شروع شد:

۲۱ روز دیگر تا وارد شدن اولین البوم مجاز محسن چاووشی

296:

البته من دو روز این خبر را دیر فهمیدم

297:

دقیقا 1386.3.1 یک شاخه نیلوفر تو دستمون

298:

دقیقا 1386.3.1 یک شاخه نیلوفر تو دستمونه

299:

عزيز بد قاط زديا!!!

300:

امروز به احتمال خيلي زياد بهرام رادان به شب شيشه اي مياد...از دست نديد امشب رو...

301:

اين البوم جديدش واقعيت داره؟

302:

اره عزيز...برو تو اين سايت زده كه به زودي مي ايد:
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

303:

سلام دوستان . 1 سوال داشتم . شعر زیر رو محسن خونده؟
هی نشین غصه نخور رفته که رفته اگه دوست داشت نمی رفت اون که رفته
هی نشین چشم به راه رفته که رفته اگه دوست داشت نمی رفت اون که رفته
بی خیالش مگه چند سال تو جوونی بی خیالش مگه چند سوال تو میمونی
بی خیالش اینا رسمه روزگاره همشون کار خداس حکمتی داره

304:

نه عزيز دل...اين اهنگ براي محمد زارع هست ....

305:

ببخشید دست خودم نبود.
شد دیگه.

306:

اشكال نداره داداش...

307:

اینم برای اینکه اطمینان یابم از اینکه منو بخشیدین:

تقویم سال 1386 ویژه هواداران چاوشی همرا با عکسهایی از محسن

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


آهنگ بازیگر به سبک اصلی که با امید عامری اجرا شده

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منبع:Star-Music.Blogfa.com

308:

من كه اهنگ رو نگرفتم...معلومه اهنگ چي به سرش اومده...

309:

motmaeni ? akhe kheili shabish khonde
mohamad zare dige kiye
faghat hamin ye ahango khonde? tanx

310:

سلام...دوست من شما مطمئنا قوانين انجمن رو ميدوني اما متذكر ميشم كه فارسي تايپ كنيد لطفا!!!!!!!!!!!!!!!!
بله محمد زارع خونده...
همين يه اهنگ نيست ...يه البوم داده بيرون.به نام رو در و ديوار اين شهر.
در ضمن صداش از زمين تا اسمون با چاووشي فرق داره... نميدونم شما رو چه حسابي اينو ميگين!

311:


312:

محمد زارع با اسم مستعار كيارش قميشي مطرح بود...
در ضمن صداي سلطان چاووشي رو با كسي نبايد مقايسه كني...

313:

دوستان يه عده آدم بيكار كه از شهرت و معروف و محبوب بودن محسن عزيز ناراحتن سايت ايشون رو به اصطلاح هك كردن.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوستان هكر(!) هم بدونن اين كارا محبوبيت محسن رو نه تنها كم نمي كنه بلكه بيشتر هم مي كنه.

314:

اخراجي ها كه قضيش مشخص شد / دو فيلم سنگ كاغذ قيچي و ادم هم پروانه نمايش گرفتند...فقط اينجا سنتوري معلوم نيست چي شده...

در گفت و گو با فارس اعلام شد:

كاسه‌ساز: نمايش نسخه جديد «اخراجي‌ها» منتفي شد

خبرگزاري فارس: حبيب‌اله كاسه‌ساز تهيه‌كننده سينما گفت: اكران فيلم «اخراجي‌ها» به صورت فعلي ادامه مي‌يابد و تغييري در اكران سينمايي آن به وجود نخواهد آمد.


حبيب‌اله كاسه‌ساز در گفت و گو با خبرنگار سينمايي فارس گفت: اكران فيلم بدون اضافه كردن بخش ديگري در سينماهاي آزاد ادامه خواهديافت اما قصد داريم در صورت كسب موافقت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، چهل دقيقه‌اي كه قرار بود به نسخه سينمايي فيلم اضافه شود، به نسخه‌اي كه قرار است وارد شبكه‌ويدئويي كنيم، بيفزائيم.
كاسه‌ساز در مورد پخش نسخه ويدئويي اين فيلم گفت: هنوز زمان پخش نسخه ويدئويي اين فيلم مشخص نيست اما در حال گفت و گو با موسسه «تصوير‌ دنياي هنر» هستيم تا از طريق اين موسسه، سي‌دي‌هاي رسمي اين فيلم را پخش كنيم.
-----
«آدم» و «سنگ كاغذ قيچي» پروانه نمايش گرفتند

خبرگزاري فارس: شوراي صدور پروانه نمايش 35 ميليمتري، براي دو پروژه سينمايي پروانه نمايش صادر كرد.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي معاونت امور سينمايي و سمعي و بصري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، فيلم «آدم» به تهيه كنندگي علي واجد سميعي و كارگرداني عبدالرضا كاهاني و همچنين فيلم «سنگ، كاغذ، قيچي» به تهيه كنندگي حميد اعتباريان و كارگرداني سعيد سهيلي عنوان دو پروژه‌اي است كه از اين شورا پروانه نمايش دريافت كرده‌اند.

315:


از اين كه متذكر شديد ممنونم . به دليل اشكال در سيستم ويندوز مجبور شدم
در ضمن صداش با حال حاظر محسن فرق داره . محسن پيشرفت كرده
نسبت به چند سال پيش كه همه اداي سياوش در مي اورن . شبيه
البته خوشحالم كه محسن سبك خودش جدا كرد واز اين جمع خارج شد

316:


از بيان اسم مستعار ش ممنون . شناختم
در ضمن چند سال پيش كه محسن كارش شروع كرد همه اونو اول با سياوش و بعد با مجتبي كبيري اشتباه گرفتن و پس نگو قابل مقايسه نيست
گرچه اينو قبول دارم كه الان قابل مقايسه نيست . پيشرفت زيادي داشته . اميدوارم منظورت حال حاظر باشه

317:

از همون اول هم محسن با كسي قابل قياس نبود...

318:

اين نظرت اصلان قبول ندارم و بخاطر ايتكه موقع شروع به كار محسن . به گفته خودت به دليل سن كم شناخت خوبي از جامه موسيقي نداشتي

امدوارم اينو قبول داشته باشي كه محسن به جايي رسيده به خاطر جواز نداشتنش بوده و بحثي كه شما در اين موضوع راه انداختيد بيهودست
اگر محسن جواز مي گرفت شايد مثل خيلي ها از جمله كبيري ، از مو سيقي محو مي شد
اوايل بحث اين صفحه خيلي مفيد تر بود و اين مباحثه كه براي محسن ارزشه
از شرايط مجوز گرفتن و قوانينش اگه اطلاعاتي داري به منم بده

319:

عزيز شما چرا وقتي مثال ميخواي بزني اسم اين يارو تقليدي كبيري رو ميبري....ادم بهتر گير نيوردي؟؟؟
من فقط يه چيز بهت ميگم:::
« اگر محسن مجوز داشت شك نكن كه تا حالا زنده نبود...»

320:

يه خبر فوق العاده خوب ... تا اخر مطلب بخونيد ... اخرش رديفه ...

بازي گلشيفته فراهاني و بهرام رادان در «نقاب زيبا»ي داريوش مهرجويي

سينماي ما- داريوش مهرجويي نويسنده و كارگردان سينما گفت: جذابترين چيزي كه در داستان «نقاب زيبا» برايم وجود دارد، جذابيت ذاتي موضوع و شخصيت‌پردازي خوب آن است. مهرجويي با اشاره به رويكردش به سينماي دفاع مقدس در فيلم‌تازه خود، گفت: مهم‌ترين نكته‌اي كه در «نقاب زيبا» وجود دارد اين است كه در قصه، جنگ تمام شده و تمام اين داستان، بعد از پايان جنگ اتفاق مي‌افتد و بيش از هر چيز، «نقاب زيبا» برپايه يك داستان دراماتيك به پيش مي‌رود.
وي در مورد چگونگي توليد فيلم و تاخيري كه در آن اتفاق افتاده، افزود: متأسفانه فيلم‌سازي هزينه‌هاي زيادي دارد و به علت شرايط بد سينماي ايران، اكثر تهيه‌كننده‌ها با وجود خرجي كه مي‌كنند، ورشكست مي‌شوند. ما هم به دنبال سرمايه‌گذاري براي ساخت «نقاب زيبا» مي‌گرديم و در صورت پيدا شدن سرمايه‌گذار، كار را به سرعت شروع خواهيم كرد.

* از رادان و گلشيفته فراهاني استفاده خواهم كرد
مهرجويي در مورد فصل مناسب براي شروع ساخت «نقاب زيبا» گفت: در هر فصلي مي‌توانيم ساخت «نقاب زيبا» را شروع كنيم اما به نظر من، بهترين فصل براي ساخت اين فيلم، فصل زمستان است و اميدوارم در زمستان اين كار را بسازم.
مهرجويي همچنين در مورد بازيگران احتمالي «نقاب زيبا» گفت: با بهرام رادان و گلشيفته فراهاني براي اين فيلم صحبت كرد‌ه‌ام كه‌ هر دو نفر هم علاقه‌ زيادي به بازي در اين فيلم داشته‌اند و من هم سعي مي‌كنم با همين دو نفر فيلم را بسازم.

*‌فيلمنامه زكرياي رازي به طور كامل نوشته شده است
مهرجويي در مورد سريال «زكرياي رازي» كه از مدت‌ها پيش زمزمه‌هاي ساختنش توسط او شنيده شده بود، گفت: فيلمنامه اين سريال به‌طور كامل نوشته شده و براي تصويب و گرفتن مجوزهاي لازم تحويل صدا و سيما شده است.

*‌ترجمه، نوعي خودروانكاري هم محسوب مي‌شود
داريوش مهرجويي كه امسال با ترجمه سه كتاب «جهان هولوگرافيك» و دو نمايشنامه «درس» و «آوازخوان تاس» را از اوژن يونسكو و نمايشنامه‌هاي كودك مرفون و غرب وحشي را از «سام‌شپر» در نمايشگاه كتاب حضور دارد، در مورد فعاليت‌ خود در زمينه ترجمه كتاب گفت: بيشتر ترجمه‌هايي كه انجام مي‌دهم از روي تفنن است كه البته با توجه به نوع كتاب، به انجام اين كار علاقه پيدا مي‌كنم و در دوران فراغت، آن را انجام مي‌دهم.
وي افزود: البته ترجمه، جنبه‌هاي مختلفي دارد. در آن مي‌توان خلاقيت به كار برد و هم‌زمان دانش‌اندوزي هم كرد، در عين حال اين كار نوعي خودروانكاري هم محسوب مي‌شود كه انسان توسط آن، مي‌تواند بعضي گرفتگي‌هاي درون خود را رفع كند و البته عنصر تفنن، بخش اصلي آن براي من به شمار مي‌رود.
مهرجويي در پايان گفت: دو كتاب «مفتش بزرگ» و «رنج‌هاي يك فيلمساز جوان» را هم ترجمه كرده‌ام كه به زودي چاپ مي‌شود.
از اين سينماگر ، فيلم «سنتوري» براي نمايش عمومي آماده مي‌شود و گويا مجوزهاي لازم را در اين زمينه به دست آورده است.منبع خبر : فارس

321:

تبریک به همه چاووشیست های عزیز!!!

322:

معني الان زنده نبود نمي فهمم ؟

323:

كاملا مشخصه...يعني بعضي ها همين الانش هم كه محسن مجوز نداره ميخوان خرخرش بجوئن ،ديگه واي به حال روزي كه مجوز بگيره...بايد چند تا باديگارد بذارن براش...

324:


به شدت باهات موافقم

325:

به يه چيز امروز بر خوردم كه خيلي نگرانم كرده...اين شركت اواي باربد مگه قرار نبود البوم محسن نامجو رو به صورت مجاز وارد كنه...ولي امروز تو يكي از سايت ها ديدم كه البومش به صورت غيرمجاز اومده بيرون...
نكنه براي محسن چاووشي اين اتفاق بيفته؟؟؟

326:

مسعود جان خیالت راحت
آلبوم بنیامین از یک سال قبل از گرفتن مجوز همه جا بود ولی بازم عرضه شد
دیگه چه برسه به محسن که همین الان مجوز گرفته.

327:

حتی اگه خدای نکرده خدای نکرده این اتفاق بیفته
باز هم آوای باربد این آلبوم را به صورت رسمی عرضه میکنه

خیالت راحت

328:

تيتر ماهنامه پيام گستر

محسن چاووشي در شب شيشه اي


من كه چشم اب نميخوره ، از اين جربزه ها ندارن

329:

نه عزيزم اگه مجوز گرفته بود ، تازه الان درگير البوم كفتر چاهي بود
انقدر شاخ نشده بود كه كسي بخواد خرخرشو بجوئه

330:ممنون عزیز

دیگه چیزی داخاش ننوشته؟؟؟؟؟ که مهم باشه؟؟

331:

اميدوارم...

332:

اميدوارم...

333:

مطمئن باش ماه ديگه مياد..شك نكن...
نه عزيزم اگه مجوز گرفته بود ، تازه الان درگير البوم كفتر چاهي بود
انقدر شاخ نشده بود كه كسي بخواد خرخرشو بجوئه
عزيز من چي ميگم شما چي ميگي...يه كم به حرفي كه ميزني دقت كن...به نظر من كه بحث بي فايده هست...

334:

در ضمن شب شيشه اي امشب از دست نديد...ديشب رشيدپور گفت كه فردا يعني امروز 100% بهرام رادان خواهد امد... امشب چه شود...

335:

امروز همشهری جوان در قسمت پیامهای کوتاه نوشته بود :

فیلم سنتوری با صدای محسن چاووشی اکران می شود

336:

داشتم هنيطوري تو اينترنت چرخ ميزدم كه به اين عكس و مطلب برخوردم...

اين مطلب از مجله بهرام رادان و خود او هست كه جديدا ديگه منتشر نميشه...


337:

لطفاً جمیعاً مدتی سکوت کنیم!

چندی پیش گروهی از هواداران «محسن چاووشی» سعی کردند با تهیه طوماری اینترنتی خطاب به مسئولان مرکز موسیقی وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی، اعتراض خود را به عدم صدور مجوز صدا به این خواننده زیرزمینی، ابراز کنند. این که آیا چنین حرکت هایی در مسئولان مملکتی ما تاثیری خواهد داشت یا نه، موضوع این مطلب نیست. اما طبق گزارش های پراکنده، اخبار خوشی به گوش هواداران چاووشی رسیده که در درستی بعضی از آن ها شبهه ای وجود ندارد.

مهم ترین گزارش ها را سایت خبری «رادیو فردا» و هفته نامه «همشهری جوان» منتشر کردند؛ «سیامک رحمانی» در یادداشت اعتراضی خود، لا به لای بحث درباره مضحکه «مجاز یا غیرمجاز»ها، خبر را تایید کرده بود. رادیو فردا هم در گزارشی مفصل، با قطعیت خبر از «پیوستن چاووشی به کلوب مجازها» داد.

نکته جالب توجه، سکوت رسانه ها در این رابطه است. چطور خبرنگاران با وجود چنین سوژه جالب توجهی دست روی دست گذاشته اند؟! ماجرا واضح است: گویا چاووشی نه تنها از صحبت در این رابطه منع شده بلکه از دوستان خبرنگار خود هم خواسته چیزی در این مورد ننویسند. شرکت منتشر کننده آلبوم او هم دلش نمی خواهد پیش از بیرون آمدن این کاست، حساسیت کسی برانگیخته و منجر به خفه شدن آلبوم در نطفه شود!

به هرحال تا امروز این اتفاق در حد خبرهایی کوتاه و گنگ منعکس شده و همه خبرنگاران چشم انتظار انتشار آلبوم کذایی اند تا بعد بشود با «چاووشی مجاز» مصاحبه کرده و درباره کار جدیدش بنویسند!

منبع:
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

338:

موافقم . بیهودست
بهتره در صفحه بررسی موسیقی ایران نظراتم بیان می کنم

339:

خوب ديشب بهرام رادان به شب شيشه اي اومد...عجب قيافه خفني هم داره..!!
در مورد فيلم سنتوري كه خيلي صحبت شد و از اين بابت خوشحالم...ولي از اينكه از محسن صحبتي نشد خيلي ناراحت...البته فكر ميكنم بهش گفته بودن كه درباره محسن صحبت نكنه...
يه نكته خيلي خنده دار اينه كه :
ديشب صحنه مربوط به گرفتن سيمرغ بهرام رادان رو نشون داد و هنگامي كه صحبتش داشتن پخش ميكردن تنها صحنه اي كه حذف كردن صحنه مربوط به تشكر بهرام رادان از محسن چاووشي بود كه همه ميدونيد كه وقتي اسم محسن برد همه با سوت و كف محسن تشويق كردن و اگر خيلي پيگير جشنواره بوديد بايد بدونيد كه حتي يك زن در ميان جمعيت بلند شد و داد زده بود كه محسن چاووشي بهترين خواننده ايران و جهان هست...وقتي كه ديدم اين صحنه رو نشون ندادن اعصابم خرد شد...

340:

متن كامل برنامه شب شيشه اي ديشب

مهمان برنامه: آقای بهرام رادان _ بازیگرسینما -خانمها آقایان ،دخترها پسرها سلام شب بخیر خوشحال هستیم که در یک شب اردیبهشتی دیگر در خدمت شما هستیم. -بنا به قولی که به شما داده بودم امشب یکی از بهترین جوانان سینمای ایران مهمان شب شیشه ای است،کسی است که روند رو به رشدی در سینمای ایران به سرعت طی کرد،بازی در فیلم «شورعشق» اتفاقاً اولین فیلمی بودکه زرشک زرین هم گرفت که تا به حال فقط یک دوره زرشک زرین اعطاء کردند که در آن موقع خیلی هم عصبانی شدند که این چه کاری است،او یکبار در سازمان ملی جوانان به عنوان جوان برتر هم انتخاب شد، آقای بهرام رادان سلام شب بخیر.  من هم سلام میکنم و شب بخیر میگویم خدمت شما و بینندگان عزیز . نظر سنجی امشب -کدام مورد تاثیر بیشتری در موفقیت آقای رادان در بازیگری داشت؟ 1-دانش بازیگری 2-فیزیک مناسب 3-شانس حرفه ای 4-هر سه مورد -آقای رادان زمانی که برای اولین بار در جلوی دوربین سینماظاهر شدید فکر میکردید که کم کم روبروی بزرگان دوربین ایران قرار بگیرید،یا ورود به سینما برای شما تفنن و تجربه ای متفاوت بود ؟  من بارها گفتم که تفریح بود،اینقدر تفریح که بیشتر مثل یک شوخی بود،یکسری که دور هم جمع شدیم و رفتیم کلاس بازیگری وحتی خجالت می کشیدیم که بگوییم مامی رویم کلاس بازیگری،میگفتیم میریم کلاس کامپیوتر، و زمانی هم که انتخاب شدم من 3،2 هفته بیشتر کلاس نرفته بودم و بعد از پشت شیشه های کلاس 3،2 نفر آمدند و باهم صحبت کردند و ما هم مشغول بازیگری بودیم ولی آنها صدای مارا نمی شنیدند و بعد من را به همدیگر نشان دادند و بعد از کلاس آمدند جلو یک آدرسی به من دادند و من هم به آن آدرس رفتم،که تا مدتها بعد هم تا2 شب قبل از فیلمبرداری من نمیدانستم که نقش چندم هستم فقط فکر میکردم که باید یک حضوری در این فیلم داشته باشم سناریو «شور عشق »را به من دادند و من هم خواندم و بعد نقشی را که به من گفتند من دیدم که این نقش در سناریو چقدر زیاد است بعد فهمیدم که نقش اول است و بدون تمرین یادم است که اولین پلانی که از من گرفتنداولین پلانی است که در فیلم است. -چقدر هم آن موقع چهره شمامتفاوت تر از الان بود.  به دلیل اینکه 8،7 سال می گذرد در آن زمان من 20 سال داشتم و بعد آمدم جلوی دوربین و بازی کردم،نمیدانم انگار یک کار عجیب بود. -شاید بدون تمرین بودن و 2،3هفته بیشتر سرکلاس نرفتن باعث شد که شور عشق زرشک طلایی بگیرد.  در «شور عشق» هیچ وقت به بازیگرانش لطمه ای نخورد،«شور عشق» فیلمی بود که براساس معیارهای ذائقه ی مخاطب ساخته شده بود،ما فیلمهای وحشتناکتر از«شور عشق»خیلی بیشتر داریم ولی کارشناسان فن نشستند فکر کردند که این فیلمی که رفته و رتبه سوم پرفروش ترین فیلم سال را گرفته است که نه بازیگر معروف دارد و نه کارگردان معروف و نه قصه ی مستحکمی دارد چطور است که ما بیاییم به این زرشک زرین بدهیم در حالی که ما فیلمهای دیگری هم داشتم،البته که در آن سال خیلی حرف سر این بود که چون 2،3 تا فیلم بودند که یکی از آنها به دلیل کارگردان معروف و دیگری به خاطر اینکه تهیه کننده پرنفوذی بوده است.چه بسا من موافق زرشک زرین هم بودم کاش زرشک زرین را به بدترین بازیگر میدادند من خودم اولین نفری بودم که دلم می خواست کاندید بشوم،چون آدم از شکست هایش درس پیروزی میگیرد نه از پیروزی . -شما چون شکست کم خوردید در سینما الان این حرف را میزنید.  نه من اتفاقاً شکست زیاد خوردم. -در کدام فیلمها شکست خوردید؟  «ازدواج صورتی» ،«رز زرد» که خیلی هم فاحش بود،به خاطر اینکه مثلاً وقتی که من رفتم ازدواج صورتی را بازی بکنم از یک جایزه مثل سیمرغ و کارگردانی مثل بهروز افخمی داشتم می آمدم،ببینید من یک سیری را برای خودم گذاشته ام و به بچه هایی که تازه می خواهند بازیگر بشوند همیشه این را می گویم که شما دوره دارید،بازیگرانی که می نشیند تابهروز افخمی، رخشان بنی اعتماد و مسعمود کیمیایی بیایند سراغ آنها اصلاً دیده نمیشوند،من در 6 فیلم اول خودم سعی میکردم کاری بکنم که دیده بشوم یعنی بازی بکنم که در بورس و اکران باشم تا دیده بشوم،تا یکروز بهروز افخمی بیایند به من بگوید که در «گاو خونی» یک ریع آخر فیلم بازی دارید و 75دقیقه قرار است که صحبت بکنید این می شود متفاوت در سینمای ایران بعد بخاطر آن یک ربع به من جایزه می دهند و از طرفی ازدواج صورتی بعد از مسعود کیمیایی و رخشان بنی اعتماد وغیره بازحمت هایی که گروه کشیدند من نمیخواهم که کتمان کنم ،حتماً کارگردان و تهیه کننده زحمت کشید ،کارگردان آن کسی بود که فیلم «دنیا» را کار کرده بود ،من با محمد رضا شریفی نیا یک مسافرتی رفتیم تمام مردم در خارج از کشور ایشان را با فیلم «دنیا» می شناسند و من با همان کارگردان فیلم بعدی ایشان را کار کردم یعنی یک کارگردانی که یک کار موفق کرده بود. من کاری کردم که این فیلم تجاری باشد و یک کاری باشد که موفق باشد ،چون من با بهروز افخمی پاریس بودم برای فیلم «ته دنیا» ،دلیلی که یادم است که من ترغیب شدم که «ازدواج صورتی» را کار کنم این بود که با این جمله ی همیشگی و کلیشه ای که میگویند درست میشود میرویم داخل کار عوض میکنیم که درست که نشد هیچ بدتر هم شد این کار را قبول کردم.من یک اشتباهی که کردم این بود که قرار داد سفید امضایی جلوی من گذاشتند و من مبلغی در آن قرار داد گرفتم،که فکر میکنم اتحادیه تهیه کنندگان بود که یک هفته بعد اطلاعیه ای داد که به تهیه کنندگانی که دست مزد غیر متعارف میدهند تذکر می داد. - شما دست مزد بالایی گرفتید برای آن فیلم؟  بله برای آن موقع مبلغ بالایی بود شاید برای الان مبلغ نرمالی باشد ولی برای آن زمان بالا بود که وقتی من نوشتم روی کاغذ فکر میکردم الان میگویند نه. -همین شکستهایی که شما با جسارت می پذیرید باعث شد که الان تئوریسین ها بگویند که بهرام رادان علی رغم تیپ خیلی خوب و بازیگری، قابل قبول بازیگری نیست که به گیشه کمک بکند فیلمهایی که بهرام رادان بازی میکند حکماً قرار نیست در گیشه بفروشد .  نه اصلاً اینجوری نبوده است دوره ی دوم بازیگری من . -منظورتان کجاست؟  بازی متفاوت برای بازی کردن در فیلمهای متفاوت -متفاوت به نظر شما یعنی چه؟  نقش متفاوت یعنی که شما از بچه ی کافی شاپ نشین بالا شهری را بازی بکنی تا جوان شیمیایی قطع نخایی و جوان بسیجی مذهبی، میدانید یعنی اینقدر طیفهای مختلف جوان را بازی کردم و هر نقشی را که به سن من می خورده ارائه دادم و هرچه که در توانم بوده،من در شبهای گذشته یک قسمت کوچکی از برنامه شمارا میدیدم که آقای کیانیان البته برای من خیلی موجود دوست داشتنی است که فرمودند ستاره ها بازیگران تک بعدی هستند،من با این حرف ایشان مخالف هستم،البته اگر بشود اسم ما را ستاره گذاشت که اصلاً ما اینطوری نیستیم ،به خاطر اینکه ستاره تعریف دیگری دارد،اگر ما داریم پیروی میکنیم از سینمای دنیا پس تعریف دیگری دارد زیرا آنها یک دست مزدهای نا متعارفی دارند که این به آنها این امنیت را می دهد که همش دنبال خیریه هستند و بروند ورزش بکنند و غیره ولی در مملکت ما همش به بازیگرها می گویند مواظب باش سعی کن شغل دوم داشته باشی چون بابازیگری تامین آنچنانی نداری. - آقای رادان شما در فرمایشات خود به 3،2 تا نکته اشاره میکنید که خیلی هم خوب است و تعریف از خود هم است . مثلا میگویید که من طیفهای متنوعی را بازی کردم.  من تعریف نکردم گفتم که آن کار را بازی کردم حالا خوب یا بد. - من باشمامی خواهم یک مخالفتی کنم که متفاوت بازی کردن نقشهای متفاوت بازی کردن نیست،چون الان در سینمای مامد شده که بازیگری را متفاوت میدانیم که بیاید نقش یک فلج،گدا یامعتاد و امثال اینها را خوب بازی بکند در حالی که به نظر من یک نقش خیلی عادی را هم میشود متفاوت بازی کرد قرار نیست غالب آن نقش خیلی متفاوت باشد .  حرف شما اصلاً ربطی به حرف من نداشت موضوع این است که یک بازیگری تشنه ی این باشد که نقشهای متفاوتی را بازی بکند حالا اینکه آن نقشها را خوب بازی میکند یابد این نظرکارشناسی است اما در گود رقابت این ماجرا میرود که نقشهای متفاوتی را بازی بکند. یک نویسنده فیلمنامه وقتی سناریو ای را مینویسد وقتی نقشی را داشته باشی که مثلاً رضارشید پور بازیگر است و میخواهد متفاوت بازی بکند مثلاً اگر30 سالش باشد این نقش فارغ از این که این نقش از یک بچه گدا تا آن بچه میلیونر بالای شهر میداند که رضا رشید پور کرم این ماجرا را دارد که بیاید هر نقشی را بازی بکند ولی بعضی از بازیگرها هستند که البته دوستان من هستند که میگویند نه ما از این قالب در نمی آییم، یک قالب برای خودشان درست کردند،بازیگرانی هستند که حتی دست به آرایش صورتشان هم نمیزنند تصوری که دارند این است که مخاطب ما، مارا بااین قیافه پذیرفته و دوست دارد.البته این فقط مختص ایران نیست مال همه دنیا است ما در سینمای کلاسیک در آن موقع خیلی مطرح بود.من 19 تا فیلم بازی کردم هرکدام به یک شکل است من خودم حواسم به این موضوع بوده که برای مخاطب یک چهره هم جا نیفتد یعنی اینطور نباشد که این چهره از بهرام جا افتاده پس با این چهره جلو برویم .حتی اگر من هم بخواهم آن چهره را تغییر بدهم تهیه کننده نمیگذارد . -من تا اینجای فرمایش شما را موافقم ولی میگویم که همین گریم ها و چهره های مختلف دلیل قدرت یک بازیگر نیست .  اصلاً کی از قدرت صحبت کرد. - من میگویم در سیمرغ دادن هایمان و جایزه دادن هایمان به سراغ نقشهایی میرویم که خود آن نقش به لحاظ اجتماعی متفاوت است مثلاً معتاد است فلج یا گدا است برای همین تعریف بد میکنیم از بازیگری پرقدرت .  در مورد بازیگری پر قدرت کسی حرف نمیزند. - من میگویم الان بازیگر خوب بازیگری است که بتواند نقشهای خاص را خوب بازی بکند من میگویم اگر یک نقش ساده را هم بتوانی خوب بازی کنی باید دیده بشود و ارزش گذاری بشود .  من این حرف شما را قبول دارم اما موضوع این که این نقشها بیشتر دیده میشوند در تمام داوریهای دنیا به این گونه است. مطمئناً وقتی که من میتوانم از اینجا راه بروم تاجایی، یا وقتی که به من نقش یک آدم روی ویلچیر را میدهند من باید خودم را نزدیک کنم به آن آدم روی ویلچیر وقتی که تماشاچی و یک داور نگاه میکند بگوید ببین این آدم سالم است ولی چه خوب نقش یک آدم ویلچیری را بازی میکند .مثلاً کسی مثل امیر قادری همین حرف را میزند که راه رفتن خودش یک بازی کردن است ،ولی بعضی نقشها هستند که آن نقشها جایزه میگیرند .من در زمانی که سر فیلم سنتوری،ساعت 5/1نصف شب داشتم قرارداد می نوشتم که رضا شریفی نیا وقت نداشت،خیلی جالب است، با مدیر برنامه ام داشتیم قرارداد مینوشتیم برگشت یک چیزی در مورد فیلم سنتوری به من گفت،گفتند که سنتوری جایزه میگیرد و اگر نگرفت تو نگرفتی چون این نقش جایزه بگیر است .منظور این نبوده که حالا اگر من یا هرکس دیگر اگر بازی میکرد باید این نقش جایزه میگرفت. ولی قابلیتهای دیده شدن را داشته. -من شنیده ام که شما خیلی کم آداب دوستیابی و رفاقت رابجامی آوری؟  نخیر،من دوستانی دارم که دایره ی خیلی اندکی هستند اما لزوماً این نیست که کم معاشرت میکنم اتفاقاً خیلی زیاد هم معاشرت میکنم بیشتر دوستان من جزء دوستان دبیرستان من هستند. - من شنیده ام که بین بازیگران سینمای ایران شما رفیق صمیمی ندارید.  چرا،خانم گلشیفته فراهانی و همسرش -آقای بهرام رادان را در روی بیل بردهای خیابانی زیاد میبینیم در حالی که یک جایی دوری از شما خواندم که اصلاً دوست ندارم روی پرده سینما چهره من باشد .  این را برای من بگویید آیا برای شما بیلبردهای خیابانی با پرده سینما فرق میکند یاخیر؟ -بله فرق میکند ولی آن بهرام رادان را که در بیلبردها میبینم من را یاد بهرام رادانی میاندازد که در سینما دیدم.شمااز محبوبیت سینمایی می آیید برای تبلیغ کالایی استفاده میکنید حالا دور از این که آن کالا خوب است یانه،مردم چهره شما را می بینند در کنار آن کالا و میگویند چون حالا آقای بهرام رادان این کالا را تبلیغ کرده پس خوب است .  این یک کار تجربه شده است در دنیا،بخصوص در مملکت ماکه خدا کند جلوی این کار را نگیرند یک وسیله ای است برای در آمد بیشترشان و فارغ از مسائل مالی میتوانند بشینند فیلمنامه ها را بخوانند و آن نقشهایی را که دوست دارند کار بکنند موقع هایی میشود که مثل الان که اگر مشکل مالی نداشته باشم 2سال هم کار نمیکنم.من یک فکری دارم،من میخواهم یک فیلمهایی بازی بکنم که بعدها بتوانم جلوی بچه هایم سرم را بالا بگیرم . -این فیلمها چه فیلمهایی هستند مثلاً «گاوخونی»؟  «گاو خونی» خیلی متفاوت است «گاوخونی» برای من یک کلاس صدا بود ،می دانید من چقدر صدایم تغییر کرد بعد از «گاوخونی»؟بخاطر اینکه من تا قبل از بازی در «گاوخونی» خیلی آرام بازی میکردم من در سر «گاوخونی» 3ماه در استودیو بودم اینقدر متن را خوانده بودم که یکبار سر خواندن متن خوابم برد از آن به بعد توانستم که ته جمله هایم را کات بکنم من این ضعف را قبلاً نمی دانستم .سینما تجلی اندیشه ی یک کارگردان است هرچقدر تجلی اندیشه کارگردان باذهن مخاطبی که در سالن نشسته است جلوتر باشد مخاطب بیشتر خوشش می آید از آن فیلم به نظر من استاندارد شاید 20% ماجرا است بقیه اش سلیقه است یعنی اینکه تو که کارگردان هستی چه جوری به زندگی نگاه کردی همانطور به زندگی نگاه کردی که کل مردم نگاه کردند یا همانطور نگاه کردی که خود تو و چند نفر دیگر نگاه کردند برای همین آنقدر استاندارد نیست این فیلمها بارها شده که سناریو را می خوانم بعد می فرستم برای مدیر برنامه ام بعد ایشان میگوید که بهرام این سناریو خوبی است ولی مدتها با هم کشمکش داریم با این که ما 2تا خیلی سلیقه هایمان شبیه به هم است ولی باز بعضی وقتها دچار اختلاف سلیقه میشویم .  یک اثر هنری و یک فیلم سینمایی می تواند سالها بعد از اینکه سازنده اش فوت کرد تازه کشف بشود اینطور نیست که مثلاً این را هنرمند برای آن دوره گفته بوده سلیقه ی فرهنگی که دوره خودش بوده آن را نپذیرفته است . - من فکر میکنم همچین فیلم خاصی زیاد در سینما نداریم .  به خاطر اینکه مخاطبش را نداریم سالنش را نداریم . -در ادامه بحث بیل برد آقای رادان میفرماید که:  من میروم در روی پرده نقره ای سینما فیلمهایی را بازی میکنم که به طبع دوتا شخصیت دارد یکی حقیقی و دیگری حقوقی .شخصیت حقیقی من این است که اینجا نشستم در کل همه ی آدمهای مشهور را میگویم که یکی شخصیت حقیقی آنها است و دیگری شخصیت حقوقی آنها در شخصیت حقوقی خیلی کارها را حق ندارد بکند مثلاً یک بازیگر وقتی سیگار میکشد حق ندارد در خیابان سیگار بکشد به خاطر اینکه مردم میگویند که نگاه کن رشید پور دارد سیگار میکشد آن پسر کوچک از تو یاد میگیرد که سیگار بکشد چون میگوید اگر آن بازیگر دارد میکشد پس حتماً کار خوبی است .ولی حالا آن شخصیت حقیقی در داخل خانه مینواند سیگار بکشد. این شخصیت حقوقی استفاده های متفاوتی برایش است این شخصیت حقوقی همان است که فیلم بازی میکند میرود روی بیل برد و می خواهد یک NGO را ه بیندازد . - شما این کار را می خواهید بکنید؟  خیر من نمیخواهم این کار را بکنم. الان می توانم اسم ببرم از خودم و گلشیفته فراهانی که پای ثابت هستیم.یک NGO راه بیندازند و هر ماه کار درست انجام بدهند حالا این میتواند پاکسازی محیط زیست باشد،می تواند کمک به بچه های یتیم باشد .جواب سئوال شمااین می شود که ما از این استفاده های زیادی میکنیم مثلاً ما یک فیلمی را بازی میکنیم و اگر مردم دوستمان داشته باشند شرکتهای تجاری دنبال ما می آیند و میگویند که مردم از این آقای ایکس خوششان می آید ما می توانیم این کالایمان را بدهیم بهش که به طبع این ،این کالامان هم دوست داشته باشتد من مسئول این نیستم که آن کالا خوب باشد ولی سعی میکنم که از بین پیشنهاد رسیده بهترین آنهارا انتخاب بکنم،در عین حال از آنطرف هم می رویم در کارهای خیریه کاری که استفاده و نفع مان هم به مردم برسد بخاطر اینکه هر چیزی که یک هنرمند دارد از مردم است . - من میگویم برای بازیگر شخصیت حقیقی و حقوقی نمیشود تعریف کرد برای اینکه یک بازیگر در سینمای ایران در بین مردم یک محبوبیت خاصی دارد و نمیشود آن را باتمام مردم دنیا مقایسه کرد چون در تمام دنیا مردمشان نسبت به بازیگرهایشان این حس اعتماد ندارند بازیگر را فقط یک بازیگر میداند به خاطر این حس نستالژیکی دارند.  این مردمی که شما میگویید من نمیشناسم . - شاید شما مثل همان کارگردانها اطراف خودتان را میبینید.  نه اصلاً چون من بیشتر از شما در مردم هستم. - نخیر قبول ندارم شما فکر میکنید که اگر بهرام رادان عکسش کنار تابلویی باشد مردمی که در یک شهرستان دور افتاده ای این تابلو را میبینند این کالا را بخاطر بهرام رادان باور نمیکنند.  یکبار باور میکنند بعد دیگر باور نمیکنند. -خوب همان یکبارکافی است که 400،300هزار تومان پول خرج کنند. - یک قسمتی را پخش میکنیم که در آن بهرام رادان میرود روی سن و سیمرغ بلورین را دریافت میکند خیلی ها گفتند که بهرام رادان بی احترامی کرد به جشنواره و سیمرغش را روی زمین گذاشت و حرفهای تندی زد و حرمت جشنواره و سیمرغ را زیر سئوال برد.بهرام رادان که سیمرغ گرفت چرا اینقدر شدید اعتراض کرد همین هیئت داوران به شما سیمرغ داد .  من می خواهم نامه ای که بعدش نوشتم را بخوانم: متن نامه : آنچه مرا برای این داشت تاواضحات 22 بهمن ماه 85 را توضیح بدهم نامه ای بی نام و نشان بود که گویا از جشنواره برای برخی خبر گزاریها و جراید ارسال شده بود پس از خواندن متن عصبی و شتابزده نامه مصمم شدم تا برای روشن شدن افکار عمومی هم که شده شرح واقعه را بیان کنم هرکس که اثری خلق میکند دوست دارد که اثرش مورد قضاوت عادلانه قرار گیرد و در اکثر مواقع بعد از داوری کسانی جایزه نگرفته اند سر به عصیان بر میدارند و از این که جایزه نگرفته اند شکایت دارند زمانی که دیدیم فیلم سنتوری فقط در 2رشته نامزد دریافت جایزه شده است شگفت زده شدیم چرا که بر اساس گفته ی بسیاری از کارشناسان این فن سنتوری بهترین فیلم آقای مهرجویی است حالا اینکه چرا هیئت داوران نظر دیگری داشت بحث سلیقه است و این مقاله مجال آن نیست در خواست این جانب برای بازبینی فیلم در خلوتشان نه طعنه بود و نه کنایه در خواستی بوده که اگر در خلوت خود و بدون هیاهو سنتوری را ببینید آیا همچنان بر سر رأی خود هستید؟و آن را شایسته ی دریافت کاندید های بیشتر میدانید یا خیر آیا این توهین است و تشکیک در وجود رأی صادره توهین به حساب می آید .آنچه از باب گذاشتن سیمرغ روی زمین مطرح شد سخنی بود در باب بی احترامی به سیمرغ ،اولاً که من با مقدس کردن هر چیزی و شیئی و اسمی مخالفم و این را توهین به مقدسات واقعی می دانم در ثانی نمیخواستم موقع صحبت کردن سیمرغ را در آغوش بگیرم چون آن را متعلق به همه ی عوامل فیلم می دانستم از طرفی دیگر چون در کنار میکروفن میزی تعبیه نشده بود تا جایی برای جایزه ام پیدا بکنم.بعداز آنکه خسرو شکیبائی نازنین به هنگام رفتن روی سن آن را بوسید به این فکر کردم که سن برای اهل هنر مکان باارزشی است چون بزرگان و پیش کسوتان بزرگترین تواضعشان بوسیدن خاک صحنه بود قرار دادن جایزه روی فرش قرمز پهن شده روی سن نه تنها توهین نیست بلکه کاری است در باب احترام به ارزش گذاشتن به سیمرغ .گفتم که مهرجویی بزرگ بی نیاز جایزه است و برخی ناراحت شدند منظور من این بود که جایزه نیازمند مهرجویی است دوستان عزیز اعم از هیئت داوران و منتقدان میدانند که در این 7سالی که در خانه ی سینما هستم جزء هیچ فرقه ای و باند و گروهی نبوده و نخواهم بود همیشه مستقل فکر کردم حرف زدم و کار کردم . -سئوالی می پرسم صادقانه بگویید به همه ی این قضایا بعد از این مسئله رسیدید یا از قبل میدانستید؟  از قبل میدانستم و بعدش هم به بیشتربه آن رسیدم . -بهرام جان شما یکی از متفاوترین نقشهایت در «گیلانه» است چیزی که هم مورد توجه منتقدین قرار گرفت و هم خیلی تحسین بر انگیز بود می خواهم بدانم برای رسیدن به این نقش خاص چقدر سعی و تلاش کردی ؟  «گیلانه» فیلم من نبود فیلم خانم معتمد آریا بود و همانطور که از اسمش پیدا است فیلم رنجهای یک زن بود. من فقط در این تابلوی نقاشی حکم بک گراند ماجرا را داشتم حداکثر سعی من این بود که هرچقدر این بک گراند کمتر بتواند خودنمایی بکند می تواند بیشتر کمک بکند به بازیگر اصلی فیلم چون بعضی مواقع ،من خیلی به این ماجرا اعتقاد دارم که بعضی از فیلمها هستند که لزوماً فیلم کس دیگری هستند بقیه نقشها که در کنارش هستند دارند کمک میکنند که بهتر آن نقش دیده بشود یعنی وقتی که من زجرهای اسماعیل را بیشتر به تصویر میکشیدم این کمک را داشتم میکردم که نقش گیلانه بهتر دیده بشود که مادری که در سالن نشسته ببیند که این چه مادر زجر کشیده ای است که همچین بچه ای دارد ولی برای رسیدن به آن نقش کما اینکه از نظر سنی خیلی با من تفاوت داشت من یادم است که ما شاید 15جلسه تست گریم های متفاوت داشتیم خانم بنی اعتماد و معتمد آریا خیلی به من کمک کردند فردی بنام دکتر دبیری که ایشان چقدر به من کمک کردند یک جانباز شیمیایی بود به نام آقای عباس محمدی همه ی اینها دست به دست همدیگر دادند تا من بتوانم کاری را انجام بدهم .موقعی که ما برای این فیلم میرفتیم در خانه و آسایشگاه جانبازها. - من میخواهم حست رو در خصوص نقشی که بازی کردی بیان کنی  حس غریبی است هشت ساله برای مملکت جنگیدی رفتی از ناموس و غیرتت دفاع بکنی الان گوشه ی بیمارستان افتادی هیچ کس حتی خانواده ی آنها هم به آنها سر نمی زنند . -چندتا اسم میخواهم به شما بگویم شما نظرتان را بفرمایید.  بگذارید من هم راه آقای کیانیان راادامه بدهم .من میخواهم از شما چندتا اسم بپرسم. -بفرمایید.  ببین رضا برنامه ای که الان مجری آن هستی برنامه ای است که الان نمونه ی آن در دنیا زیاد است .در مجری گری کسانی را داریم مثل لری کین و اپرا ویمپری .اینها هم مجریانی هستند که با بازیگرها سیاستمدارها و حتی لری کین دایره ی وسیع تری دارد با کسی که بچه اش را کشته صحبت میکند.یک فرقی است میان این دو نفر آن هم این است که لری کین تقریباً سالی 35میلیون دلار دست مزد میگیرد ولی ویمپری سالی 95 میلیون دلار تقریباً سه برابر دلیلش این است که لری کین میاد مینشیند صحبت میکند و مثل شما گاف نمیگیرد میدانید من ازکجای برنامه شماناراحت شدم از آن قسمتی که در برنامه ی باران راجع به ابراهیم حاتمی کیا صحبت کردید من خیلی ناراحت شدم خیلی کار بدی بود. -من یک قسمتی از آن را می پذیرم اگر من بلند بلند نمیگفتم که آقای جهانگیر کوثری همچین حرفی زدند بهتر بود .  حالا فرق لری کین و اپرا ویمپری را اگر بخواهیم بدانیم بدین صورت است که فقط اپرا دارد 95 میلون دلار از abcمیگیرد اپرا مهمانهای خود را بزرگ میکند رضابیا سعی بکنیم در کارهایمان از لوله کش و راننده تاکسی گرفته تا من شما و رئیس جمهور در هر کاری که میکنیم بهترین باشیم اگر همه ی اینها فکر کنند که من یک تکلیفی دارم و میخواهم بهترین باشم چه شکلی میشود .رابرت پریش یک مونتور است در سینمای هالیوود این یکی از آن بچه هایی بود که دنبال چارلی چاپلین میدوید و ماهی 7 دلار حقوق میگرفت کتابی دارد که در آن نوشته که مدتها کار کرد در استودیو های مختلف و رفت رسید به دستیار مونتور و رسید به مونتاژ کار و از جان فورد که استاد مسلم سینما است خیلی چیزها یاد گرفت که میدانیم که ایشان رکورد دار اسکار است در تاریخ جهان است .4تا اسکار بهترین کارگردانی گرفته است رابرت پریش میگوید که سالها گذشت و من اسکار گرفتم ،رفتم دیدن جان فورد ،روی یک صندلی چرمی نشسته بود و گفت رابرت شنیدم اسکار گرفتی،گفتم بله قربان،برگشت گفت من 4تا گرفتم و گفت مجسمه ی اسکارت را میبری 25 سنت دو تا کوچه پایین تر می فروشی و 2تا لیوان قهوه میگیری رمز ماندگاری سیمرغ نیست ،رمز ماندگاری وارد شدن در دلهای مردم است . 244890نفر در نظر سنجی شرکت کرده اند. 6%ازمردم به دانش بازیگری آقای رادان برای موفقیت در بازیهایشان رأی دادند . 20%از مردم به فیزیک ظاهری آقای رادان برای موفقیت در بازیهایشان رآی دادند . 16%از مردم به شانس حرفه ای آقای رادان برای موفقیت در بازیهایشان رأی دادند. 57% به هر سه مورد رآی دادند .  ممنونم از برنامه تان خدانگهدار. -منو رها کن از این فکر تنهایی شب بخیر خدا نگهدار .

341:


342:

ممنون مسعود جان.. دستت درد نکنه.. عالی بود....
واقعا نهایت.... است که نامی از محسن نبردند.............

343:

خواهش ميكنم عزيز...
ديگه عادت كرديم ...

344:

اگه اسمی از محسن برده می شد اونوقت جای تعجب بود و بس!

345:

منظورت چيه عزيز؟؟؟

346:

واقعاً اتفاق افتاد؟ Cd های قاچاق «سنتوری» در بازار قاچاق فقط چند دقيقه و شامل چند كليپ است

سينماي ما/ امير كاظمي- "سنتوری" جدیدترین ساخته داریوش مهرجویی، همچنان در انتظار صدور پروانه نمایش است، در این راستا متاسفانه طی چند روز گذشته شاهد بروز حاشیه های نه چندان دلچسب برای این اثر بودیم. به گفته موسسه مهر فراز ( تولید کننده فیلم سنتوری ) از دو روز پیش موضوعی در سطح شهر مطرح شد که باعث تعجب بسیار علاقمندان به سینما شد: " فروخته شدن Cd های قاچاق سنتوری توسط برخی از دست فروشان" . در حالیکه این Cd تنها شامل ۵ کلیپ ۳ دقیقه ای که از اینترنت دانلود شده و چند سکانس اولیه "سنتوری" است که با کیفیت بسیار پایین از روی پرده فیلمبرداری شده . دیگر شایعه ای که در این چند روز برای آخرین اثر داریوش مهرجویی مطرح شد٬ اکران فیلم در لندن قبل از ایران بود که توسط فرازمند ( تهیه کننده ) تکذیب شد. امیدواریم هرچه زودتر با رفع مشکلات اکران "سنتوری"، شاهد تعطیلی بازار داغ شایعات و سوء استفاده های موجود باشیم.

347:

فقط میتونم بگم متاسفم که به خواننده هایی که صداشون و اهنگاشون قابل شنیدن و تحمل نیست مجوز داده میشه ولی به محسن چاووشی که توی صدر پر طرفدارترین خواننده ایرانی هست مجوز نمیدن.
جالب اینجاست که ما چندا خواننده داریم که از اندی تقلید میکنن و راحت بهشون مجوز هم دادن ولی محسن چاووشی نه تنها صداش شبیه هیچ خواننده اینور ابی و اونور ابی نیست بلکه یه سبک جدید از موسیقی مجاز توی کشورمون رو باب کرده که توی این چند سال علاوه بر اینکه اونور ابیها رو از این سبک جدید غافل گیر کردیم. شاهد بودیم که مردم هم دیگه از کارای بچه های(خواننده های) داخل کشورمون توی این یکی دو سال بیشتر استقبال کردن. واقعا نمیدونم دلیل عدم حمایت از محسن چاووشی چیه.
بازم میگم متاسفم. !!

348:

همه داريم همين و ميگيم ، ولي كي گوش ميده؟؟؟
خسته شديم از بس از اين حرف ها زديم...

349:

منظورم اینکه با این همه ظلمی که در حق محسن شده
حتی اگه اسمشم توی تلویزیون بردن جای تعجب داره

350:

اگر اينطوريه كه تا حالا 9 بار اسم محسن تو همين شب شيشه اي بردن...

351:

خيلي جالبه...
اين وبلاگ استارموزيك چتد روز پيش هك شد ..بعد ديروز دوباره درست شد...بازدوباره هك شد!!!!

352:


353:

دمت گرم عزيز...
اين جديد بيد DJ Sezar?!!!

354:

آره خوب مگه خونده بودن خودشون در این آهنگ که دادم هر 3 تا با هم خوندن دقت کن

355:

بابا ايول ...تو عجب حرفه اي هستي...!!!

356:

خوب دو تا خبر خوب يا بد:
اونم اينه كه سايت mchavoshifans و star--music ديگه به كل منحل شدن...
و از اين به بعد سايت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مرجع رسمي طرفداران هست...خدايييش اين خيلي بهتره....

357:

پایان کار اولین وبسایت هواداران محسن چاوشی
سلام دوستان
این مطلبو واقعا نمیدونم از کجا شروع کنم.دوست داشتم هیچوقت همچین مطلبی رو نمینوشتم و همچین خبری رو نمیدادم ولی چه کنم که اطلاع رسانی این موضوع به عهده این سایت گذاشته شده و ما هم اطاعت امر کردیم.
قطعا هواداران واقعی محسن عزیز این روزا یک خلا بزرگ رو حس کردن یک کمبود که یک بغض عمیق رو حداقل برای من یکی به بار آورد.
و مطمئنا بعد از خوندن این مطلب شما هم همچین حسی رو تجربه خواهید کرد.
این خلا که البته عدم وجودش عده ای رو هم شاد کرده و تبدیل به بازار سو استفاده برای جماعتی شده بسته شدن وبسایت رسمی هواداران محسن چاوشی Mchavoshifans.com و خداحافظی دوست عزیزم حامد یعقوبی مدیر این سایته.
منبعی که از ابتدای راه با محسن بود و بعد از این هم قلبا خواهد بود.منبعی که بدون هیچ چشم داشتی در خدمت محسن و هوادارانش بود.مطمئنم حامد عزیز بعد از خوندن این متن از من خورده خواهد گرفت ولی من نمیتونم این زحمات رو نادیده بگیرم.
زحماتی که هیچ منفعت شخصی نداشت خیلی از شما دوستان حتی بدون اینکه بدونین اسم مدیر این سایت چیه از مطالبش استفاده میکردین و اخبار صحیح و به روز محسن رو دنبال میکردین.حامد جان فقط میتونم بگم این اولین باریه که واژه کم میارم فقط همین.
حتما گفته های نا تمام دوست عزیزم حامد و تیم Mchavoshifans.Com که بصورت مقاله ای برای ما فرستاده شده رو در ادامه متن مطالعه کنید.
بسم الله الرحمن الرحیمسخن گفتن از جدایی بسیار سخت است ولی باید پذیرفت سرانجام هر دیدار جداییست.نزدیک به 2 سال است که در کنار شما دوستان عزیز هستیم.شروع کار ما با وبلاگ mchavoshifans بود .وبلاگی که توسط دوست عزیزم حامد ایجاد شده بود. آن زمان مصادف بود با ظهور ستاره ای جدید در آسمان موسیقی پاپ ایران به نام محسن چاوشی.ستاره ای که با وجود ستاره بودنش ومحبوبیت بسیارش ناشناخته بود حتی طرفدارانش نمیدانستند او کیست. اصلا چند ساله است ؟ بچه کجاست؟ موسیقی را از کی شروع کرده؟ الان کجاست؟ داخل ایران یا خارج از کشور؟اشعار کارهایش از کیست؟ آهنگسازی کارهایش با کیست؟ و....... در آن زمان غالب نشریات از انجام مصاحبه با محسن خودداری می کردند والبته خود او هم تمایلی به انجام مصاحبه و امثال آن نداشت چراکه در کل آدم توداری بود واهل حاشیه وجار وجنجال نبوده و نیست. همین ناشناس بودن باعث شد بسیاری از طرفدارانش به فکر ایجاد پایگاههایی برای معرفی و شناساندن بیشتر او کنند که وبلاگ طرفداران هم یکی از آنها بود. از آنجا که سعی کردیم کار تازه ای نسبت به سایر وبلاگ های طرفدار محسن ارائه دهیم وبه خصوص بعد از مطلبی که درباره تهیه کننده آلبوم اول محسن در وبلاگ قرار داده شد پس از مدتی توانستیم با پیگیری خود محسن با وی ارتباط برقرار کنیم واین مسئله موجب شد تا بتوانیم جدید ترین اخبار در مورد ایشان را به اطلاع شما برسانیم. در آن وبلاگ توانستیم با افرادی مثل امیر ارجینی یا حسین صفا مصاحبه کنیم. اولین مصاحبه با شهاب اکبری از آن وبلاگ منتشر شد واولین اخبار از البوم متاسفم نیز همینطور. بعد از اولین ملاقات حضوری با محسن تصمیم گرفتیم این وبلاگ را به سایت تبدیل کنیم تا هم جنبه رسمی تری پیدا کند وهم پایگاهی باشد برای انتشار اخبار صحیح وبدون حاشیه از محسن. با آغاز به کار سایت روند قبلی را البته رسمی تر ادامه دادیم وتا جاییکه امکان داشت از انتشار هر گونه خبر دردسرآور یا حاشیه ساز از محسن جلوگیری کردیم. مصاحبه های متعددی با تیم وهمکاران محسن از جمله امیر ارجینی، حسین صفا، سامان محمد نبی و شهاب اکبری انجام دادیم. تمامی مصاحبه هایی که با خود محسن واعضای تیمش توسط نشریات و رسانه ها انجام می شد در کمترین زمان ممکن در سایت قرار می گرفت. مقاله های متعددی در نقد وبررسی کارهای محسن نوشته و در سایت قرار داده شد از جمله نقد البوم متاسفم و نقد شعر متاسفم اثر حسین صفا(نوشته خانم میم.الف که البته هیچوقت منتشر نشد ولی جنجال زیادی آفرید) مطالب مربوط به جشنواره فیلم فجر و سنتوری و اعتراض به حذف اسم محسن از تیتراژ فیلم، اعتراض جامع اینترنتی به ندادن مجوز به آثارمحسن چاوشی و نامه ای به وزارت ارشاد درمورد صدور مجوز برای محسن چاوشی. در کنار این مطالب تمامی اخبار وموضوعاتی را که به هر نحو درباره وی منتشر می شد بلافاصله در سایت قرار می دادیم.در روزهای پایانی تصمیم بر این شد تا با نوشتن نامه ای به وزارت ارشاد خواستار اعطای مجوز به آثار محسن شویم.متاسفانه تنها عکس العمل ارشاد فیلتر کردن سایت بود. فیلتر کردن تنها جواب ارشاد بود به سوال ساده ای که ما داشتیم. خدا را شکر که ما از ارشاد انتقاد نکرده بودیم وگرنه معلوم نبود چه می شد. در هر صورت سایت در نهایت فیلتر شد و ما هم تصمیم گرفتیم برای همیشه آن را تعطیل کنیم.فیلتر کردن تنها دلیل تعطیلی سایت نبود. در این مدت مشکلات متعددی برای بچه های سایت پیش آمد که الان مجال بیانش نیست تنها به این نکته اکتفا می کنم که آنچنان از نظر مالی وهمچنین زمانی گرفتار بودیم که دیگر رمقی برای ادامه کار نداشتیم. از طرفی متاسفانه تمامی راه های ارتباطی ما با محسن در حال حاضر قطع شده وامکان هیچ گونه تماسی با وی نداریم. متاسفانه از زمان تغییر شماره محسن ارتباط ما با او قطع شده وتماسی هم از طرف وی با مدیریت سایت گرفته نشده وگمان می کنیم در حال حاضربودن ونبودن سایت اهمیتی برای محسن نخواهد داشت. (البته ما سعی کردیم از طریق امیر ارجینی، حسین صفا و ... با محسن ارتباط برقرار کنیم که گویا به آنها سپرده شده بود برای ارتباط با ایشان راهی پیش پای رسانه ها نگذارند) از دور و اطراف خبرهای خوشحال کننده ای درباره محسن می رسید. می گویند مجوز البوم بعدیش به نام یه شاخه نیلوفر را گرفته وقرار است البوم از طرف شرکت اوای باربد منتشر شود. این آرزوی همه طرفداران محسن بود.چیزی بود که از همان اول خواسته به حق وی وطرفدارانش بود.ما از طریق دوست وسرور گرامی حسین صفا جویای این امر شدیم که ایشان هم گرفتن مجوز محسن را تایید کردند.صمیمانه به محسن واعضای تیمش به خصوص حسین صفا و امیر ارجینی تبریک می گوییم وآرزو می کنیم همیشه ودر همه حال موفق و پیروز باشند به محسن چاوشی از صمیم قلب تبریک می گوییم وآرزو داریم هر چه سریعتر آلبومش را البته با مجوز ارشاد در مارکتهای سراسر کشور ببینیم وشاهد موفقیت های روزافزونش باشیم . خوشحالیم که سرانجام مزد زحمات 3 ساله اش راگرفت وامیدواریم نقطه پایانی باشد بر تمام ناراحتی هایش. از تمامی شما دوستان گرامی تقاضا می کنیم ما را به خاطر تمامی کوتاهی ها وکمبود ها و قصورات خواسته وناخواسته مان که باعث رنجش شما شده است به بزرگی خودتان ببخشید.از محسن چاوشی عزیز هم تقا ضا داریم اگر موجب دردسر وآزرده کردن خاطرش شده ایم ما را مورد عفو قرار دهد. از این پس اگر قرار باشد خبر یا مطلب جدیدی توسط دوستان ما به اطلاع شما برسد تنها از طریق همین سایت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به اطلاع شما خواهد رسید. قطعا با وجود انبوه وبلاگ ها وسایت ها و نشریاتی که اخرین اخبار مربوط به محسن را منتشر خواهند کرد خلاء نبود ما حس نخواهد شد. البته تجربه ثابت کرده که بهتر است اخبار را از طریق سایت های معتبر دنبال کنید. تنها امیدواریم توانسته باشیم خاطره خوبی در ذهن شما بر جای گذاریم.همگی شما عزیزان را به خدا می سپاریم و برای همه شما آرزوی سلامتی داریم.
منبع: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

358:

ممنون مسعود جان....
خیلی غریب بود....
اما خدا رو شکر که محسن مجوزش رو گرفت.....

359:

من كه با اين حال باز فكر نكنم مجوز بگيره...
اين وزارت ارشاد كاراش معلوم نيست....
مثل سنتوري....

360:

اينم يه ارشيو ديگه از اهنگاي محسن چاووشي...
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

361:

ِيه خبر توپ...

"سنتوري" پروانه نمايش دريافت مي كند
تهران- خبرگزاري كار ايران

فيلم سينمايي "سنتوري" ساخته "داريوش مهرجويي" چند روز آينده پروانه نمايش خود را دريافت مي كند
به گزارش ايلنا، با روشن شدن تكليف اين فيلم ، پروانه نمايش آن توسط اداره نظارت و ارزشيابي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي صادر خواهد شد.

براساس اين گزارش ، به دليل اينكه "محسن چاووشي" ترانه هاي اين فيلم را خوانده، در حالي كه اين خواننده از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مجوز دريافت نكرده است ، "سنتوري" هنوز موفق به دريافت پروانه نمايش نشده است.
اين فيلم پس از دريافت پروانه نمايش به سرعت اكران مي شود وبا توجه به استقبال بسيار زياد مردم و منتقدان پيش بيني مي شود كه اين فيلم از فروش بسيار خوبي برخوردارشود.
براساس نظرات منتقدان وكارشناسان سينما ، "سنتوري" ركورد "اخراجي ها" را خواهد شكست.
"سنتوري" كه هجدهمين فيلم "داريوش مهرجويي" است با بازي "بهرام رادان"، "گلشيفته فراهاني"، "مسعود رايگان"، "محمد سلوكي" و "نسرين مقانلو" مقابل دوربين رفته است.

362:

سنتوري :نوبت ركورد شكني

مصطفي شايسته پخش كننده فيلم سنتوري از سال گذشته واززماني كه اين فيلم را هيچكس نديده بود وقتي فيلم را ديده بود به همه دوستان مطبوعاتي اش گفته بود كه سنتوري بهترين فيلم بعد از انقلاب مهرجويي است و به شدت نيز فروش مي كند.شايسته كه به خاطر پيش بيني معروفش در سال گذشته درباره تحت الشعاع قرار داده شدن جام جهاني توسط فيلم آتش بس مشهور است ،اين بارنيز با قاطعيت بسياري بر پرفروش بودن اين فيلم تاكيددارد.
اين روزها هر خبرنگاري از پخش كننده فيلم سراغ سنتوري را مي گيرد. شايسته در گفت وگو با خبرنگار ما مي گويد :سنتوري پس از گرفته شدن پروانه نمايش به سرعت اكران مي شود.اين روزها اخبار متعددي درباره مشكل سنتوري و صداي محسن چاووشي منتشر مي شود ولي يك فرد مطلع و مسئول دراين زمينه به خبر نگار ما مي گويد :مشكل نمايش اين فيلم به زودي حل مي شود.
او مي گويد :همانطور كه درزمان جشنواره علي رغم هياهو و جنجالهاي فراوان درباره توقيف فيلم سنتوري ،اين فيلم بالاخره درجشنواره بدون هيچ مشكلي نمايش داده شد،سنتوري نيز به زودي با كمترين مشكلي به اكران عمومي در مي آيد.چند هفته پيش اخبار ي منتشر شد كه محسن چاووشي به خاطر برخوردهايي كه بااو صورت گرفته قصددارد ايران را ترك كند ولي بعدها ديگر اخبار جديدتري دراين زمينه منتشر نشد.
سنتوري همه فاكتورهاي لازم براي پرفروش شدن وركورد شكني را دارد ،فيلم برگزيده تماشاگران در جشنواره فجر باآرايي بي نظير ،كارگرداني مطرح،بازيگران مشهور ،يك پخش كننده موفق كه فيلمهاي پرفروشي رااكران كرده و مهم تر از همه سلطان موسيقي ايران محسن چاووشي...

اين اخريه خودم اضافه كردم!!!

منبع: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

363:

سلام مسعود جان....
آخه وقتی اون بنده خدا گفته شاعر های محسن.. خبر رو تایید کرده اند.. منم یقین پیدا کردم....

364:

من هم بدجور منتظرم تا خبر گرفتن مجوز محسن مثل توپ صدا كنه...

365:

اين هم دو تا مطلب جالب از مجله صبح زندگي-نيمه دوم ارديبهشت

چاووشي در كنار شادمهر عقيلي!!!
محسن چاووشي خواننده موسيقي مدتهاست بدون مجوز ترانه ميخواند.البته او اين روزها بسيار ناراحت و دلگير است نه براي اينكه اجازه فعاليت موسيقي به او نميدهند.كه اين مسئله تقريبا براي او عادي شده بلكه قرار است صدايش از روي فيلم سنتوري مهرجويي حذف كنند و بهرام رادان با صداي خودش اواز بخواند تا اين فيلم هم مجوز اكران بگيرد به همين دليل شايعه شده چاووشي شايد براي ادامه فعاليت هنري ايران را ترك كند و به ان سوي ابها برود.بنابراين اگر ديديد يا شنيديد چاووشي در كنار شادمهر عقيلي مشغول به فعاليت شد خيلي تعجب نكنيد...

تو يه صفحه ديگه از اين محله هم عكس بچگي هاي محسن گذاشتن گفتن حدس بزنين اين عكس مربوط به چه كسي هست!!!
در ضمن من 7-8 بار كه اين مجله رو گرفتم تا حالا نشده تو يه شمارش اسم محسن نبره و اگر يادتون باشه پارسال هم يه مصاحبه جالب با محسن كرده بودن...

366:

اولا عذر خواهی میکنم به خاطر اینکه دو سه روز نبودم
دوما تشکر ازهمه دوستان به خاطر مطالب عالی


سوما خداییش یه شاخه نیلوفر اول خرداد میاد یا نه؟

367:

هیچی معلوم نیست عزیز

368:

بعيد ميدونم اول خرداد بياد...

369:

الان داشتم فيلم كافه ستاره رو ميديدم...
فيلم كه اصلا نفهميدم چي بود...نفهميدم داستانش چي بود...هر صحنه دوبار تكرار ميشد..يكي سه بار...6 دقيقه فقط خواب بود...خلاصه اشغالترين فيلمي كه تا حالا ديده بودم...
در حين ديدن فيلم هر چي از دهنم اومد به اين وزارت ارشادي ها گفتم...
عوضي ها نميدونم اين فيلم كافه ستاره هاي دبي بود يا ايران...هر اهنگ از خواننده هاي لس انجلسي بگي توش بود...معين ،قميشي و اهنگ تركي ،خارجي...همه اهنگ ها هم كامل و به طور تابلويي شنيده ميشد...اين رويا تيموريان كه اتفاقا تو سنتوري هم هست قشنگ داره شبكه هاي ماهواره اي رو عوض ميكنه بلند ميشه با اهنگ ميرقصه...يا مثلا به يكي ميگه ماهوارشون بياد درست كنه...
اخه به اين يارو وزير مرتيكه ارشاد چي ميشه گفت...اخه وزير ... اينا هيچ مشكلي ندارن...

صداي محسن چاووشي فقط تو اين دنيا مشكل داره....
.

370:

اينم يك نظر بسيار زيبا در مورد محسن چاووشي و البوم متاسفم

به نظر من در اين بين آلبوم محسن چاووشي واقعا متفاوت و بسيار بهتر ظاهر شد...شما در نظر بگيريد كه يك آلبوم تمامي آهنگ هايش و يا حتي %90 براي افراد جذاب باشد ....چه چيزي را ميرسونه????? اين فقط براي خود من صادق نبود بلكه افرادي كه اين آلبوم رو گوش دادن همين نظر رو داشتن
و اما دلايل موفقيت اين آلبوم:::
در وحله ي اول كه صداي بسيار زيباي محسن چاووشي و خصوصا شيوه ي بياني كه براي هر آهنگ متفاوت ميباشد... واقعا به آدم حس اون آهنگ رو القا ميكنه..اين نشان دهنده ي اين هست كه چاووشي واقعا به علم اين كار كاملا اگاهي داره و در ضمن قادر هست كاملا اون رو اجرا كنه!!!!
و اما دليل بعدي اشعار بسيار زيبايي كه هركدام گويي روايت زندگي خود ماست و مانند يك تصوير از جلوي چشمامون ميگذره...شعرهايي كه چاووشي ميخونه هم متفاوت هست و البته زيبا
و اما دليل آخر متفاوت بودن...يك مثال ساده ميارم براتون تا شايد منظورمو بهتر درك كنيد..در اهنگي كه درباره ي مادر خونده كاملا متفاوت عمل كرده...عموما خواننده ها ميان شروع ميكنن از خود مادر كه مثلا مادر گله و بلبله....اما چاووشي در آهنگ خود اومده از زبون يك بچه اي صحبت ميكنه كه نامادري داره و به سبب دلتنگي كه داره اين حس دوست داشتن مادر رو به ما القا ميكنه !!!! در اون زمانه كه ادم اشك به چشماش مياد و قدر اينكه سايه ي مادر هنوز بر سرمون هست رو ميدونيم و يا انهايي كه مادرشان را از دست داده اند!!!!
راستش رو بخواهيد من نقطه ي ضعفي توي آهنگ هاي چاووشي نميبينم كه بخام بگم...چون هنوز بعد از چند ماه گوش كردن نه خسته شدم و نه زده...

مطلب از كاربر vahid123 در همين فروم

371:

اولا تشكر ميكنم از masoud908 كه نسبت به من لطف داشتن...من تازه اين تاپيك رو پيدا كردم...اميدوارم بتونم فعاليتي مفيد اينجا داشته باشم

==============================
دوستان همونطور كه ميدونيد آلبوم جديدي از محسن عزيز منتشر خواهد شد و البته با مجوز...گويا اسپانسر و پخش كننده هم يك موسسه فرهنگي به نام BarbadMusic ميباشد....به هرحال خيلي خوشحاليم از اين بابت..محسن عزيز متوجه شد كه متاسفانه در اين كشو ميبايست حتما در يكي از باندهاي قدرت باشي تا بتوني كار خود را پيش ببري..در غير اين صورت محكوم به شكست خواهي بود...دليل اينكه تا به حال نيز اين خواننده ي موفق را منزوي كرده اند اينست كه خواسته به صورت مستقل عمل كند ....ولي اين شركت هاي پخش كننده چگونه ميتوانند از اين سود هنگفتي كه نصيبشون ميشه راحت بگذرن؟؟؟؟پس بايد چاووشي رو مجبور ميكردن كه به اونها بپيونده تا با يك آلبوم چاووشي بار خود را ببندند....

اما از اين حرفها كه بگذريم جاي بسيار خوشحالي داره كه محسن عزيز بالاخره با مجوز وارد اين عرصه شده و با اين پيشامد مطمئنا فعاليت هايش نيز بسيار در زمينه ي سينما و تلويزيون گسترده خواهد شد....و ديگر كسي نميتواند حقش را بخورد

و اما يك دمو از آلبوم جديد چاووشي(يك شاخه ي نيلوفر) به نام عصا

مدت زمان اين دمو 36 ثانيه هست و بسيار زيبا


[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

372:

خواهش ميكنم وحيد جان...خوشحالم از اينكه تو هم به جمع ما اضافه شدي...

373:

ممنون.. واقعا زیبا نوشته اید.....

374:

سنتوري به ارشاد رفت

سنتوري به کارگرداني داريوش مهرجويي پس از رفع مشکلاتي که براي اکران فيلم وجود داشت براي دريافت پروانه نمايش به معاونت سينمايي وزارت ارشاد ارائه شد فراز فرازمند در گفت وگو با خبرنگار سينمايي هم ميهن با اعلام اين خبر گفت :مشکلاتي را که براي اکران فيلم وجود داشت حل کرديم ونسخه نهايي را به وزارت ارشاد ارائه داديم فکر مي کنم تا اخر اين هفته تکليف اکران فيلم مشخص شود محمود اربابي مدير اداره کل نظارت و ارزشيابي معاونت سينمايي هم در گفت و گو با هم ميهن نسبت به حل مشکل اکران اين فيلم ابراز اميدواري کرد .

البته ما از 2 ماه پيش هر چي خبر از سنتوري ديديم قرار بوده كه اين هفته مجوز بگيره...معلوم نيست اين هفته كي ميشه؟؟؟!!!فقط خدا ميدونه...

375:

هر چي فيلم تو جشنواره بود اكران شد ولي ...!

«رئيس» و «قاعده بازي»، اولين فيلم‌هاي تابستاني

خبرگزاري فارس: مصطفي شايسته گفت: قرارداد اكران فيلم‌هاي «رئيس» و «قاعده بازي» براي نمايش در سينماهاي كشور منعقد شده و اين دو فيلم از ابتداي تابستان به روي پرده خواهند رفت.

شايسته به خبرنگار سينمايي فارس گفت: نمايش فيلم «رئيس»(مسعود كيميايي) پس از پايان نمايش فيلم «سنگ كاغذ قيچي»(سعيد سهيلي) در گروه عصر جديد بسته شده اما چون اين فيلم ، قرارداد 7 هفته‌اي دارد، اواخر خرداد و اوائل تير، «رئيس» به عنوان فيلم ويژه فصل تابستان اكران خواهد شد.
وي افزود: همچنين قرارداد نمايش فيلم «قاعده‌بازي»(احمدرضا معتمدي) براي نمايش در گروه آفريقا منعقد شده و اين فيلم پس از پايان نمايش دو فيلم «نقاب» و «روز سوم» (احتمالا در پايان تيرماه) به نمايش عمومي درخواهد آمد.
بنا براين گزارش «رئيس» پس از چند نمايش در جشنواره بيست و پنجم فيلم فجر به دليل مشكلات فني، از بخش مسابقه سينماي ايران (سوداي سيمرغ) كنار رفت و بعد از جشنواره ضمن برطرف ساختن مشكلات فني، با روتوش‌هايي از سوي مسعود كيميايي و مصطفي‌خرقه‌پوش (تدوينگر اثر) روبه‌رو شد. نسخه‌ جديد «رئيس» براي سينماگران، اهالي رسانه‌هاي گروهي و شخصيت‌هاي فرهنگي و هنري كشور به نمايش درآمد و مورد استقبال آنها قرار گرفت.
«قاعده بازي» نيز پس از جشنواره با تغييراتي روبه‌رو شد چنانكه احمدرضا معتمدي به فارس گفت: «كمدي كلاسيك» چندان در بين مردم محبوب نيست، اما من اميدوارم اكران نسخه جديد «قاعده بازي» با استقبال خوب مردمي روبه‌رو شود.
قاعده بازي، چهارمين فيلم بلند احمدرضا معتمدي پس از هبوط ، زشت و زيبا و ديوانه‌اي از قفس پريد، داستان مردي دوزنه است كه از هر كدام صاحب چند فرزند است.

376:

شايسته خبر داد:سنتوري پس از رييس مي آيد

جمعه چهارم خرداد 1386 18:34

مصطفي شايسته پخش كننده فيلم سنتوري گفت :اين فيلم پس از دريافت پروانه نمايش ،پس از فيلم رييس اكران مي شود.
شايسته افزود :پس از فيلم رييس ،قطعا فيلم سنتوري يا فيلم درشهر خبري نيست هست اكران مي شود.به گفته شايسته رييس قرار است از اوائل تيرماه اكران شود
داريوش مهرجويي براي اغلب فيلمهايش در دوره‌هاي مختلف جشنواره‌ي فجر كانديد بهترين كارگرداني و فيلم بوده است.
وی سال ۸۵ با «سنتوري» كه هجدهمين فيلم اوست با بازي بهرام رادان، گلشيفته فراهاني، مسعود رايگان، محمد سلوكي و نسرين مقانلو پشت دوربين رفته است.
براساس همين گزارش: تورج منصوري در مقام مدير فيلمبرداري ،رضا درميشيان دستيار كارگردان، محمدرضا شريفي نيا :مجري طرح در علي سنتوري همكاري داشته‌اند.
تهيه كنندگان اين پروژه، داريوش مهرجويي و فرامرز فرازمند هستند و همچنين اردلان كامكار موسيقي آن را ساخته است.
مهرجويي پيش ازاين درگفت وگويي ويژگي «سنتوري» را موضوع اعتياد و به كارگيري مقوله موسيقي درآن دانسته بود.
داریوش مهرجویی پیش از این"الماس 33 "(1364)، "گاو" (1348)، "آقاي هالو" (1349)،"پستچي"(1350)، "دايره مينا" (1353)، "مدرسه‌اي كه مي‌رفتيم" (1359)، "اجاره‌نشين‌ها" (1365)، "هامون" (1368)، "بانو" (1370)،‌"سارا"(1371)، "پري" (1373)، "ليلا" (1375)، "درخت گلابي" (1376)، "ميكس" (1378)، "دختر دايي گمشده" (1378)، "بماني" (1380)، "مهمان مامان" (1382) را ساخته است.

منبع: ندارد!!!

اون موقعي كه منبع داشت همه خبر ها الكي بود چه برسه كه اين دفعه منبع هم نداره!!!

377:

داخل اتفاق نو نوشته بود.. مشکل فیلم حل شده.... که با صدای محسن میاد بیرون.....
اما گفته بود.. هنوز مشکلاتش برای مجوز حل نشده....

378:

به نظر من فيلم مهمتره...
بابا البوم تازه يه سال نشده داده بيرون...يه سال ديگه صبر كنه بهتره...

379:

سنتوري تموم شد...بر پدر و مادر وزارت ارشاد و داريوش مهرجويي و بهرام رادان و لعنت...

«سنتوری» با صدای بهرام رادان منتظر پروانه نمایش است

سينماي ما - فیلم سینمایی "سنتوری" به کارگردانی داریوش مهرجویی برای گرفتن مجوز اکران با صدای بهرام رادان به شورای صدور پروانه نمایش ارائه شد. "سنتوری" که تاکنون به دلیل نداشتن مجوز صدای محسن چاووشی مجوز اکران نگرفته، با همان ترانه های نسخه نمایش داده شده در جشنواره فجر اما با صدای بهرام رادان به شورای صدور پروانه نمایش ارسال شده و تکلیف آن تا آخر هفته جاری مشخص می‌شود.
"سنتوری" داستان زندگی جوانی علاقمند به هنر موسیقی است که با مخالفت خانواده برای ادامه فعالیت هنری مواجه می شود. این جوان بعد از ازدواج با وجود عشق و علاقه زیاد به هنر موسیقی و شهرتی که به دست می آورد، بر اثر مشکلات به دام اعتیاد می افتد. بهرام رادان، گلشیفته فراهانی، مسعود رایگان، رویا تیموریان، نادر سلیمانی و مائده طهماسبی بازیگران اصلی فیلم هستند.

منبع خبر : مهر

380:

اینا که هر روز یه چیزی میگن.....××××××

381:

من با gsm موافقم
شاید بازار گرمی بوده

باید منتظر موند و دید چی میشه

382:

مسعود عزیز

خانواده اونها چه گناهی کرده اند که این حرف ها را نثارشون کردی

383:

حقشونه.....

384:

به اين ها بايد فحش بدتر از اينا داد بعد شما داريد با ادب بازي در مياريد:
بياين اينم خبر خوب براي همه:


«سنتوري» با دو ترانه جديد اكران مي‌شود
خبرگزاري فارس: همانطور كه براي اولين بار «فارس» منتشر كرده بود، نسخه جديد فيلم «سنتوري» با صداي بهرام رادان و با دوترانه جديد آماده اكران شد.


به گزارش خبرگزاري فارس، نسخه جديد «سنتوري» با دو قطعه جديد از ترانه‌هاي فيلم (كه در نسخه جشنواره به دليل تقارن با ايام سوگواري محرم از فيلم حذف شده بود) و البته با صداي «بهرام رادان» مجوز نمايش عمومي گرفته است.
اداره نظارت و ارزشيابي معاونت سينمايي، چندي پيش پس از بازبيني نسخه جديد «سنتوري» پروانه نمايش فيلم را صادر كردند و به اين ترتيب، فيلم مرداد 86 توسط هدايت فيلم به نمايش عمومي درخواهد آمد.
در خبر 22 فروردين فارس آمده بود؛ بهرام رادان ترانه‌هاي "سنتوري" را خوانده است و احتمال دارد در صورت رفع نشدن مشكل خواننده فيلم، «سنتوري» با صداي اين بازيگر روي پرده برود.
در ادامه خبر مذكور آمده بود: در حالي كه زمان اكران فيلم «سنتوري» آخرين ساخته داريوش مهرجويي نامشخص است، بعضي منابع‌ آگاه مي‌گويند كه علت اصلي عدم صدور پروانه نمايش عمومي براي اين فيلم، مشكل صداي خواننده اين فيلم است.
بر اين اساس، چون صداي محسن چاووشي خواننده پاپ كه در اين فيلم بر روي تصاوير بهرام رادان شنيده مي‌شود، هنوز مجوز قانوني لازم را كسب نكرده، همين موضوع باعث ايجاد مشكل در نمايش عمومي اين فيلم شده است.
بر اساس اين گزارش، عوامل فيلم سعي دارند با تهيه مجوز براي صداي محسن چاووشي، مشكل فيلم را حل كنند اما در صورت عدم حل اين مشكل نيز، احتمال دارد فيلم با صداي بهرام رادان به روي پرده برود، چرا كه وي پس از فيلمبرداري، يك بار ترانه‌هاي فيلم را با صداي خود خوانده است كه در صورت لزوم صداي وي جايگزين صداي چاووشي شود و گويا كيفيت اجراي اين ترانه‌ها هم بسيار خوب بوده است. بنابراين ممكن است كه صداي خود بهرام رادان هم در فيلم سنتوري شنيده شود.
فيلم سنتوري هجدهمين فيلم بلند داريوش مهرجويي است كه سال گذشته در بيست و پنجمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر به نمايش درآمد و با استقبال زيادي روبرو شد.

385:

از همين الان ميگم كه ...... هست هر كس بره فيلم و ببينه...
بدبختاي عوضي...

386:

اگه با صدای بهرام باشه..... رفتن به سینما حرام است....( یعنی نباید بریم)

387:

من هم عمرا نمیرم ببینم

یعنی دیگه فیلم چیز خاصی نداره که برم ببینم

388:

چی می تونم بگم؟چی دارم که بگم؟یعنی به همین راحتی؟به جهنم مگه نه؟

اصلا محسن چاوشی کیه؟به درک که برای ضبط موسیقی سنتوری پدرش در اومده.

به جهنم که با وضع مالی بدش چهار ساعت تا قم رفته و از دوستش خواسته که

واسش سنتور بزنه برای موسیقی فیلم؟به ما چه که نصفه شب با هزار مشقت و

سختی آهنگ های فیلمو خونده و ضبط کرده؟

واقعا فکر می کنم عوامل سنتوری(منظور کارگردان و تهیه کننده) نظر واقعی شون همینایی

بود که گفتم.وگرنه اگه براشون مهم بود تا حالا یه کاری می کردن که بهرام رادان(که فکر می کنم

ادراکش در مورد موسیقی در حد همون راک و متال و رپ باشه) مجبور نشه تمام زحمات

محسن را با صدای خوب یا بدش(هر چه باشد به دل نمی نشیند و تاثیری که صدای محسن عزیز

دارد را نمی گذارد) هدر بدهد.

برای سینمای ایران متاسفم...ولی دیگه چیری نمی گم...اینا حتی لیاقت اینو ندارن که

بخوایم خودمونو خسته و کنیم و اعتراض کنیم.

محسن عزیز...تنهای بی سنگ صبور...ازت می خوام ناامید نشی...ازت می خوام باز هم

خودتو موفق تر از همیشه نشون بدی...ازت می خوام به این بی معرفتی ها و بی شعوری ها

توجهی نکنی...و در آخر با همه وجودم و با التماس ازت می خوام که :

طاقت بیار و مرد باش
منبع: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

389:

داريوش مهرجويي در گفت وگو با «شرق» خبر داد

صداي رادان، کليد حل مشکل سنتوري

مجيد توکلي؛ از همان زماني که «سنتوري» در جشنواره فيلم فجر اکران شد، خيلي ها منتظر اکران عمومي فيلم بودند که اعلام يک خبر، باعث شد همه طرفداران سينماي مهرجويي افسوس بخورند که چرا در جشنواره، فيلم را نديدند. خبر که منتشر شد، اين را هم مطرح کردند که فيلم با صداي محسن چاوشي اجازه اکران نخواهد گرفت. اين کش و قوس ادامه داشت تا چاوشي همه تلاش خود را براي اخذ مجوز شروع کند. همه اين اتفاق ها افتاد تا اينکه يک خبر ديگر داستان را عوض کرد. خبر اينگونه اعلام شد؛ «فيلم «سنتوري» به کارگرداني داريوش مهرجويي براي گرفتن مجوز اکران با صداي بهرام رادان به شوراي صدور پروانه نمايش ارائه شد.» بعد از اعلام اين خبر که کمي طرفداران فيلم با صداي چاوشي را متاثر کرد، داريوش مهرجويي به شرق مي گويد؛ «داستان نداشتن مجوز صداي چاوشي ما را بر اين داشت تا از صداي بهرام رادان براي فيلم استفاده کنيم. به هرحال بعد از تست صدا و خواندن بهرام، صداي او را با کمک کامپيوتر به صداي چاوشي نزديک کرده ايم تا لطمه آنچناني به فيلم وارد نشود.» مهرجويي همچنين در ادامه مي گويد؛ «از طرفي ديگر خود چاوشي هم براي گرفتن مجوز براي صدايش تلاش مي کند و اگر اتفاقي رخ ندهد تا دو سه هفته آينده اين مجوز را دريافت مي کند. اگر اين اتفاق مهم بيفتد، سنتوري با همان صداي چاوشي اکران مي شود.» اما مهرجويي در نشست مطبوعاتي که در سينماي مطبوعات برگزار شد گفته بود دو سه قطعه موسيقي ديگر در فيلم وجود دارد که به دليل همزماني جشنواره با ايام محرم آنها را از فيلم حذف کرديم. او در اين باره مي گويد؛ «در اکران عمومي فيلم، اين قطعات موسيقي هم به فيلم اضافه خواهد شد تا سنتوري با 6 قطعه موسيقي اکران شود.» مهرجويي درباره زمان اکران عمومي فيلم نيز مي گويد؛ «چون پروانه نمايش فيلم يکي دو روزي است که داده شده هنوز مشخص نيست ولي تلاش مي کنيم بعد از ارتحال امام(ره) يا اوايل تابستان فيلم به اکران عمومي دربيايد.» داريوش مهرجويي که بعد از سنتوري نگارش فيلمنامه «نقاب زيبا» را تمام کرده بود درباره ساخت اين فيلم هم مي گويد؛ «هنوز هيچ کاري صورت نگرفته و کماکان منتظر سرمايه گذار براي اين فيلم هستيم.» درباره «نقاب زيبا» هم شايعاتي مبني بر حضور بهرام رادان و گلشيفته فراهاني در خبرها آمده بود. به هرحال خبر اکران عمومي سنتوري و اينکه تکليف اکرانش بعد از کش و قوس هاي فراوان روشن خواهد شد، شايد خبر خوبي براي سينما و طرفداران مهرجويي باشد.

390:

هنوز اميدي هست....

391:

بابا اينا چرت و پرت ميگن...اينا عمرا بدون صداي چاووشي فيلم و اكران كنن...اصلا اينا چجوري ميخوان صداي محسن چاووشي از اون همه صحنه حذف و دوباره بهرام رادان كه اصلا از شنيدن لفظ خواننده و نسبت دادن ان به او خندم ميگيره بايد بر اساس تصوير اهنگ بخونه...چيزي كه امكان نداره به هيچ وجه...
شايد لب خوني كردن اهنگ ها بر اساس ترانه كار زياد سختي نباشه و با كمي تمرين بشه خوب لب زد ولي اينكه بخواي از روي لب خوني اهنگي رو بخوني غير ممكنه...
فكر كردن ما خريم!!

392:

محسن چاووشی به سوالات شما پاسخ می دهد

محسن چاووشی مهمان صفحه صدای شما BBC فارسی


[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

393:

سنتوری بدون صدای چاووشی مثل:
ساندویچ کالباس بدون سس سفید می ماند
مثل خیار بدون نمک است
مثل اسمان بدون خورشید است
مثل روزنامه ی شرق بدون محمد قوچانی است
مثل مارماهی است...نه این تمام نه آن تمام
مثل خانه ی بدون سقف است
مثل عاشق بدون معشوق است
مثل هامون بدون خسرو شکیبایی عزیز است
مثل هر چیزی هست ولی سنتوری نیست

حالا خوب است که مهرجویی فیلمی ساخته در مورد موزیسینی که با مشکلات بسیار و طلاق همسر و شکستن سنتور (واااااای) و ندادن مجوز و....کارش به سقوط می کشد...حالا خود مهرجویی آمده آن صدای خسته را که انگار از یک چاه عمیق می زند بیرون را سانسور کرده...می گویید مجبور شده؟؟؟...باشد عزیزانم!...می توانست خودش را هم مجبور کند که فیلم را تا اطلاع ثانوی اکران نکند...
جای تعجب است...متن ترانه ها مجوز دارد...نزدیک کردن صدای رادان به چاووشی به کمک تکنولوژی ایرادی ندارد...فقط نمی دانم که از چه فقط صدای چاووشی باید در گلو خفه شود...به خدا قسم نه پولی از سنتوری به من می رسد و نه می توانم بار سنگین غم های چاووشی بزرگ را به ذوشم بکشم...قاچاقچی سی دی هم نیستم...فقط می گویم زحمات چاووشی را که غصه ی دردش را در نشریات و اصلا در ترانه هایش شنیده ام و شنیده ایم...با یک تدوین صوتی مختصر بر باد ندهیم...فقط...فقط ...فقط امیدوارم و دعا دعا می کنم که این ها بازی برای رونق گیشه نباشد...آنوقت تنها حریم امن و دلخوشکنکی که به نام فرهنگ برایمان مانده لجن مال می شود و باید برویم گوشه ای را گیر بیاوریم و دور از جانم کراک بکشیم و خودمان را بکشیم...نکنید جانم ...نکنید!و در آخر کورسوی امید ما

داریوش مهرجویی در گفت و گو با شرق :«....از طرفي ديگر خود چاوشي هم براي گرفتن مجوز براي صدايش تلاش مي کند و اگر اتفاقي رخ ندهد تا دو سه هفته آينده اين مجوز را دريافت مي کند. اگر اين اتفاق مهم بيفتد، سنتوري با همان صداي چاوشي اکران مي شود....»

منبع: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

394:

اقای امیر قادری امروز در روزنامه هم میهن صفحه اول:

....دیگر خبری از صدای محسن چاوشی نیست اما بی خیال خود فیلم هم اصلا درباره همین نبودن است وهزینه ای که هنرمند برای ماندن می پردازد....قبلش هم استاد مهرجویی فرمودند: خود رادان می خواند اما با این دستگاههای کامپیوتری صدایش را تغییر دادیم به صدای چاوشی نزدیک شود با این دستگاهها همه کار می شود کردلبخند تلخی بر لبانم جاریست انگار این فیلم داستان خود چاوشی است امیر قادری راست می گوید

در فیلم هم به علی سنتوری مجوز نمیدادند


منبع: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

395:

گفت و گوي امير قادري با داريوش مهرجويي/ با كامپيوتر صداي بهرام را به صداي چاووشي نزديك كرديم

خبر مباركي است. خيلي‌ها منتظرش بودند. بعد از فراز و نشيب‌هاي فراوان، كلي اين ور و آن ور شدن و زير و بالا كردن، سنتوري، يكي از بهترين فيلم‌هاي سينماي ايران بالاخره مجوز اكران گرفت. نواي سنتور علي حالا در انتظار بسياري از تماشاگران سينماست.
اگر خدا بخواهد، اين آخر مسيري است كه از حدود ده ماه پيش شروع شد و هواداران داريوش مهرجويي و اين فيلم را نيمه جان كرد. اين اخبار شوم، از همان وقتي به گوش رسيد كه سنتوري آماده اكران بود. مهرجويي مي‌خواست خيلي زود فيلم را اكران كند، اما نتوانست و مجوز فيلم حاضر نبود. اين احتمال مي‌رفت كه مسئولان، مجوز اكران فيلم را صادر نكنند تا اولين نمايش سنتوري در جشنواره فجر باشد. حداقل اين كه دل خوش كرده بوديم به همين حرف‌ها، اما هنگام اعلام نام فيلم‌هاي بخش مسابقه، خبري از سنتوري نبود. چند روزي كه از جشنواره گذشت، فيلم با كمي تاخير و مقاديري حذف، به نمايش درآمد. اين اولين ديدار ما با سنتوري داريوش مهرجويي بود.
بعد از جشنواره اما باز خبر رسيد كه همه چيز از نو آغاز شده و قرار نيست سنتوري به نمايش درآيد، خيلي ساده، چون مجوز پخش ندارد. دلايل فراواني براي صادر نشدن مجوز دهان به دهان مي‌گشت. توجه داريد كه اين اواخر همه چيز سخت‌تر بود، چون فيلم را در جشنواره ديده بوديم و مشتاق‌تر از هميشه در انتظار دوباره ديدن‌اش نشسته بوديم. اين روزها مگرچند نواي تميز و صادق و شفاف دور و اطراف ما وجود دارد كه به همين سادگي از نواي سنتور علي دل بكنيم؟ در هفته‌اي كه گذشت، به نظر مي‌رسيد كه زمان صدور مجوز فيلم نزديك و نزديك‌تر مي‌شود. هر چند كه به نظر مي‌رسيد مشكل اصلي، صداي چاووشي است كه هنوز مجوز نگرفته و سنتوري هم به خاطر ترانه‌هاي اوست كه اجازه اكران ندارد. هفته گذشته خبرنگارهاي سينمايي هم‌ميهن، گوشي به دست، در انتظار راي اداره نظارت و ارزش‌يابي بودند كه همه‌اش به فردا موكول مي‌شد تا اين كه ساعت دو ظهر ديروز خبرهايي شنيديم:

- الو آقاي مهرجويي؟ خبر راست است؟ سنتوري بالاخره مجوز نمايش گرفت؟
- بله، مثل اين كه همه چيز حل شد.

- آن وقت كي اكران‌اش مي‌كنيد؟
- معلوم نيست. هر چه زودتر بهتر. احتمالا تا يك ماه ديگر.

- ترانه‌هاي فيلم با همان صداي چاووشي هستند يا عوض‌اش كرديد؟
- خود رادان مي‌خواند، اما با اين دستگاه‌هاي كامپيوتري، صدايش را تغيير داديم، به صداي چاووشي نزديك‌اش كرديم. با اين دستگاه‌ها همه جور كاري مي‌شود كرد.

- پس مجوز صداي چاووشي را ندادند. آن وقت همان نسخه جشنواره مجوز گرفته يا چيزي از آن نسخه كم شده؟
- نسخه‌اي كه حالا مجوز گرفته، از سنتوري زمان جشنواره، چيزي كم ندارد هيچ، اضافه هم دارد. همان صحنه‌هايي كه آن موقع كنار گذاشته‌ شده بودند و حالا دوباره به فيلم اضافه شده.

- چه قدر اضافه شده؟
- چيزي نيست. يكي دو سه دقيقه.

- پخش كننده همان هدايت فيلم است؟
- آره.

- مجوز گرفتن اين فيلم كه تغييري در مسير پروژه بعدي‌تان نقاب زيبا ايجاد نمي‌كند؟
- نه. هر كدام دارند مسير خودشان را طي مي‌كنند. ولي مشكلات مالي نقاب زيبا هنوز حل نشده. سرمايه‌گذار نداريم.

- خب؛ آقا ممنون.
- فقط خدا كند اين Cdاش وارد بازار نشود. بلاي تكنولوژي جديد است ديگر. فيلم سريع تكثير مي‌شود. مثل اين است كه قاليچه زير پايت فس‌س‌س‌س‌س... در يك آن دود شود برود هوا. خدا كند اين اتفاق نيفتد. وظيفه اداره نظارت و ارزش‌يابي، يكي همين است. نظارت روي همين چيزها.

- اگر يك چيز باشد كه بتواند سينماي ايران را نابود كند، همين Cdهاي قاچاق است.
- حالا شما هم اين قضيه را يك كم چرب و چيليش كن. حسابي به‌اش بپرداز.

- ممنون، قربان شما.


اين طوري بود كه بعد از يك دلواپسي ده ماهه، خيال ما از سنتوري و داريوش مهرجويي راحت شد. البته ديگر خبري از صداي محسن چاووشي نيست. اما بي‌خيال. خود فيلم هم اصلا درباره همين نبودن است، و هزينه‌اي كه هنرمند، براي ماندن مي‌پردازد، آن طور كه خودش دوست دارد.


منبع خبر : هم ميهن

396:

دوستاني كه امروز خيلي غمگين اند و نياز به يك بمب خنده دارند يه سري به وبلاگ star-music.blogfa.com بزنن تا كلي بخندن...

397:

بروبچ حتما روزنامه هم ميهن امروز بگيريد ...خيلي رديفه...
يه مطلب بالا بلند در مورد مچوز نگرفتن محسن و سنتوري و ... نوشته

398:

با تشكر از دوستان براي خبرهاي دسته اولشون...

و اما يك خبر 100% موثق كه من خودم از خود كمپاني بارباد موزيك گرفتم

آلبوم چاووشي نهايتا تا اول مرداد منتشر خواهد شد

موفق باشيد

399:

مگه تو باهاشون در ارتباطي؟
با مجوز؟؟؟ اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

[ Yahoo! Messenger ] / تمامی مسائل ياهو مسنجر
Torrent / تاپیک مرجع بحث و گفت گو در مورد تورنت
FileGir / تاپیک جامع فایل گیر ▓ توضیحات در پست اول ▓
Uploadbaz آپلود و ریموت آپلود رایگان تا سقف 1 گیگابایت + 10 گیگ فضای رایگان بدون زمان تاخیر برای دانلود
Rapidbaz / همه چيز در مورد رپيدباز
دور زدن سایتهای رپیدشیر-مگاآپلود-مگاشیر-فایل فکتری-4شیرد و ...

بحث و تبادل نظر در رابطه با راه اندازی فروشگاه الکترونیکی
-- جام رمضان : مسابقه سراسری طراحی وبسایت و وبلاگ ویژه اعضای P30world
اموزش كدهاي جاوا اسكريپ
کد های جاوا برای زیبا تر کردن وبلاگ و وب سایت
»»» صنـدلی داغ طراحان وب انجمن های پی سی ورلد - مهمان این دوره: " ? " «««
پروژه پارسی سازی وبسایت W3Schools
*