بررسی جهان و وجود مقدسات


بررسی جهان و وجود مقدساتبررسی جهان و وجود مقدسات
یکم بگم که این تاپیک رو واسه افراد بسیار بسیار محدود و خاصی تو هم میهن زدم ، پس دوستانی که می خوان بیان باز سنگ مذهب رو به سینه بزنن خواهش می کنم بیخیال شن و قبول کنن که من مقابل شما شکست خوردم ولی تو این تاپیک اصلاً بحث نکنین که حوصله ی خرافات ندارم !

دوم تمامی بحث هایی که ما در این تاپیک می کنیم از لحاظ علم هست که عرفان رو هم در بر داره ، بعضی جاها برای عرفان توجیهات علمی میاریم و بعضی جاها برای علم . تمامی بحث ها هم به صورت تئوری محض هست

سوم تمامی گفتگوهایی که میشه در 3 بنیان اصلی علم مورد بررسی برنامه می گیره :

1 - ریاضی ( جبر ، احتمال ، استدلال ، هندسه و ... ) : که در پایان هر بحثی در نهایت به اصول و تئوری ریاضی می رسیم
2 - فیزیک و شیمی : این 2 علمی هستند که میشه گفت برای توضیح جهان از 1 راه می رن ، از هر 2 استفاده می کنیم ، بعضی جاها از فیزیک و متافیزیک و بعضی جاها از شیمی !
3 - زیست شناسی : بررسی ساختار زیستی موجودات .

چهارم ، پیش نیازهای بحثمون در ریاضی دونستن اصل ها و قضایا و تئوری هاست و در فیزیک دونستن 3 نظریه که مهمترینش تو بحث های فعلی ما نسبیت هست و شیمی هم دونستن تا اربیتال ها و کوانتوم ! ( سعی کردم طوری باشه که حتی کسایی که دانش در حد 1 دبیرستان هم دارن بتونن بحث کنن )

پنجم ، خواهش می کنم کسایی که متوجه نمی شن یا موافق نیستن جار و جنجال به راه نندازن ، من این تاپیک رو بازم می گم واسه چند نفری زدم که به نظرم باهاشون میشه بحث کرد مثل مریم - م . آ ( که ریاضیات محض می خونه ) ، مزدک ( دانش بالایی داره ) ، کیوان ( افکار جالبی داره ) ، ساناز ( مثل این که شیمی کاربردی می خونه ) ، الهه ( هستی - دور از خرافات هست ) و .... .

1 مسئله ی دیگه هم که هست اینه که به اعتقادات دنیای قدیم هم می پردازیم ، مثل عقیده های ارسطو و تالس و آسیای شرقی ( چین و مغولستان ) ، یونان ، ایران و ...

امیدوارم که کسی مزاحم نشه که راحت بحث کنیم !پیدایش انسان

1:

به علت فلسفي نبودن بحث احتمالاگ به تالار انديشه منتقل گردد
اگر هستارتر اعتراض دارد در تاژيك مشورت با مديران تالار فراخوان نمايد
با تشكر


52 out of 100 based on 57 user ratings 1182 reviews