چرا پنگوئنها نمیتوانند پرواز کنند؟


چرا پنگوئنها نمیتوانند پرواز کنند؟چرا پنگوئنها نمیتوانند پرواز کنند؟
محققان دانشگاه آبردین مدعی شده اند که در نهایت توانسته اند دلیل پرواز نکردن پنگوینها را کشف کنند.به گفته این دانشمندان، این موجودات از این رو نمیتوانند پرواز کنند که شناگران خوبی هستند و هیچ پرندهای نمیتواند در هر دو زمینه خوب باشد.
این موجودات پس از دستیابی به مهارتهای شیرجه با قدرت رانش بال که به آنها اجازه داده در اعماق زیاد به دنبال غذا بگردند، بجای هوا راه اقیانوس را انتخاب کردند.تکامل عدم قابلیت پرواز این موجودات برای چندین دهه دانشمندان را سردرگم نگه داشته بود.
اما اکنون پژوهش جدید در مورد «ماهی گیرکها» که شیوه شیرجه و شنای آنها بسیار شبیه به پنگوینها بوده اما همچنان میتوانند پرواز کنند، نشان داده که که بال پرندگان نمیتواند هم برای شنا و هم پرواز مورد استفاده برنامه بگیرد.
دانشمندان کشف کردند که ماهیگیرک های کوتسآیلند در شمال کانادا از انرژی کمتری نسبت به پرندگان دیگر در زمان شیرجه استفاده میکنند. اما نیرویی که برای پرواز نیاز داشتند، در بالاترین حد گزارش شده برای یک پرنده با قابلیت پرواز بود که 31 برابر بزرگتر از نیروی صرف شده در زمان استراحت است.
ماهیگیرک ها که از خانواده مرغان دریایی هستند، در سواحل قطبی به وفور دیده شده و در گروههای بزرگ و پر سر و صدا زندگی میکنند. پرنده ماده این گونه تنها یک تخم بر روی لبه های باریک صخره ها میگذارد.
این پرندگان به دنبال غذا شیرجه های کوتاه کم عمق در آب زده و میتوانند تا عمق 91.5 متر برای دستیابی به ماهی برسند.
پنگوینها میتوانند تا عمق 564 متر به دنبال ماهی، ماهی مرکب و سخت پوستان کوچک موسوم به کریلها شیرجه بزنند اما روی زمین عجیب بوده و برای حرکت از راه رفتن یا سر خوردن بر روی شکم هایشان استفاده میکنند.دیرینه شناسان با کشف تراکم استخوانهای آنهاکه در 36 میلیون سال گذشته افزایش یافته، اثبات کرده اند که این پرندگان روزگاری پرواز میکردند.
این امر نشان میدهد که پنگوینهای امروزی نسبت به اجداد خود بسیار سنگینتر شده اند. استخوان این موجودات قبلا توخالی بوده، به همان ترتیب که پرندگان امروزی با قابلیت پرواز از استخوانهای توخالی برخوردارند.
استخوانهای توخالی سبکتر از استخوانهای متراکم بوده که کار پرواز را آسانتر میکند. این موجودات پس از تغییر مسیر جستجوی غذای خود از هوا به درون دریا به موجودات زمینی با استخوان متراکم تر تبدیل شدند.
عرق بدن موجب خوشحالی هم می‌شود!

1:

میگم چرا من نمیتونم درس بخونم نگو خوب غذا میخورم.خوب میخوابم.خوب میام نت.
تازه از ظرفیتمم بیشتره=)))


دانشمندان با کشف فسیل ۲٫۸ میلیون ساله، به حقایق جدیدی از پیشینه انسان پی بردند

2:

خیلی جالبه


67 out of 100 based on 32 user ratings 57 reviews