کشف موجودات زنده بیگانه در عرض 20 سال آینده توسط nasa


کشف موجودات زنده بیگانه در عرض 20 سال آینده توسط nasaکشف موجودات زنده بیگانه در عرض 20 سال آینده توسط nasa
مدیر ارشد سازمان فضایی آمریکا NASA اعلام کرد دانشمندان ناسادر حال ساخت تلسکوپی هستند که قادر خواهد بود موجودات زنده بیگانه را در فضا کشف و شناسایی کند. این دانشمندان اعلام کردند بر خلاف انتظار مردم که فکر میکنند موجودات زنده را فقط در مریخ یا قمر Europa میتوان یافت، احتمال یافتن حیات در خارج از منظومه شمسی بسیار بیشتر است.
کشف موجودات زنده بیگانه در عرض 20 سال آینده توسط nasa
به هر حال همه میدانند که کشف حیات در خارج از اتمسفر زمین خبر بسیار مهمی به شمار خواهد آمد. دانشمندان NASA گفته اند در طی بیست سال آینده ثابت خواهند کرد که ما در این جهان تنها نیستیم و کشف این موضوع میتواند همه چیز را در زندگی بشر تغییر دهد. اعتقاد راسخ دانشمندان ناسا مبنی بر کشف موجودات زنده در 20 سال آینده از موفقیت تلسکوپ فضایی Kepler نشات میگیرد. این تلسکوپ طوری طراحی شده بود که ستارگان دور دستی را که دارای سیاره هستند شناسایی کند. تنها در سال 2014 دانشمندان توانستند با کمک این تلسکوپ و خیره شدن به قسمت بسیار کوچکی از آسمان شب، تعداد 700 سیاره را کشف کنند. با تکیه بر این اکتشاف، اکنون دانشمندان مطمئن هستند که هر ستاره باید دارای حداقل یک سیاره و یا بیشتر باشد که به دور آن گردش میکنند.
کشف موجودات زنده بیگانه در عرض 20 سال آینده توسط nasa
با در نظر گرفتن این واقعیت که تنها در کهکشان راه شیری حدود 300 میلیارد ستاره وجود دارند و حداقل یک یا چند سیاره نیز به دور هر کدام از این ستاره ها در حال گردش هستند و باز هم اینکه میلیاردها کهکشان در جهان وجود دارند که به مراتب از راه شیری بزرگتر هستند ... میتوان فهمید که چرا دانشمندان اطمینان دارند کشف حیات در تعدادی از این سیاره ها در آینده نزدیک یقیناً برای بشر امکان خواهد داشت.
کشف موجودات زنده بیگانه در عرض 20 سال آینده توسط nasa
با اینکه تلسکوپ Kepler قادر است ستاره های دور دست و سیاره های دور و بر آن را تشخیص دهد اما دو محدودیت بزرگ دارد: یکی اینکه فقط میتواند سیاره های بسیار بزرگ را تشخیص دهد (بسیار بزرگتر از زمین) و دیگر اینکه از ترکیبات سطح و اتمسفر آن اطلاعاتی در اختیار دانشمندان برنامه نمی دهد. اندازه سیاره اهمیت چندانی ندارد بلکه فاصله آن با ستاره مرکزی و مدت زمان گردش آن به دور ستاره از اهمیت بیشتری برخوردار است. دانشمندان نیاز دارند آنالیز کاملی از اتمسفر سیاره بدست آورند تا مطمئن شوند اگر روزی انسان بخواهد به این سیارات سفر کند آیا امکان گسترش حیات در آنجا وجود خواهد داشت یا خیر.
کشف موجودات زنده بیگانه در عرض 20 سال آینده توسط nasa
خوشبختانه NASA در حال طراحی چند تلسکوپ جدید است که تلسکوپ های قبلی نظیر Hubble و Kepler در برابر آنان همانند اسباب بازی به نظر خواهند رسید. کار ساخت تلسکوپ TESS (The Transiting Exoplanet Survey Satellite) که مدل بسیار پیشرفته تر Kepler به حساب می آید تا سال 2017 به اتمام خواهد رسید و در سال 2018 هم تلسکوپ عظیم JWST (James Webb Space Telescope) به بهره برداری خواهد رسید. دانشمندان با کمک این دو تلسکوپ قادر خواهند بود صدها هزار سیاره ناشناخته را کشف و ترکیبات موجود در اتمسفر آنها را توسط طیف نگار فوق پیشرفته JWST بررسی و تجزیه کنند تا از امکان وجود حیات بر روی آنها مطمئن شوند.
کشف موجودات زنده بیگانه در عرض 20 سال آینده توسط nasa
آقای Charles Bolden رئیس ناسا گفت غیر ممکن است تصور کنیم در بین تعداد بیشمار و غیر قابل باور سیارات موجود در جهان، فقط ما انسانها دارای حیات هستیم و دیگر هیچ موجود زنده ای به غیر از ما وجود ندارد. بسیاری از داشنمدان علوم فضایی معتقدند در کمتز از 20 سال آینده خواهیم دید که ما در این جهان تنها نیستیم. مدیران ناسا فناوریهای موجود و در حال تولید را کاملا واقعی میدانند و بر این باورند که تلسکوپ JWST و دیگر تجهیزات پیشرفته، چشم بشر را به افقهای دوردست باز خواهد کرد و سفر به کرات دیگر و زندگی در آنها و همچنین ارتباط با موجودات زنده بیگانه را برای بشر از رویا به واقعیت مبدل خواهد کرد.مغز انسان دارای سیستم ناوبری داخلی است

1:

چقدرم فعالن تا بیست سال دیگه کی هست کی نیست


گران‌ترین ماده‌ها را در دنیا بشناسید!+عکس و قیمت

2:

فقط میتونند حدس بزنند که شانس وجود در این سیاره وجود داره.اون هم با دانستن چند فاکتور اولیه مثل احتمال وجود کربن و اب و دمای محیط.
ولی چون نمیتونیم هیچوقت به اونجا بریم نمیتونیم هیچوقت بفهمیم.
بزرگترین شانس همون قمر یوروپ هست که اون هم به خاطر مشکلات مالی به تعویض افتاده


دلایل برتری پیچ و مهره نسبت به اتصال با جوش

3:

هیچ جای نگرانی نیست
با این سیر صعودی که ایران در زمینه هوا و وفضا و ماهواره و ازین چیزا داره پیش میره
احتمالا خیلی زودتر از ناسا به جاهایی بره که حالا دیگه
شاید بدین واسطه بتونن یه جورایی داد و ستد هم بکنن با اون موجودات به نفعمونم باشه


58 out of 100 based on 23 user ratings 348 reviews