طراحی بلندگوهای شیشه‌یی برای تغییر شیوه گوش دادن به موسیقی


طراحی بلندگوهای شیشه‌یی برای تغییر شیوه گوش دادن به موسیقیطراحی بلندگوهای شیشه‌یی برای تغییر شیوه گوش دادن به موسیقی
یک طراح نیوزلندی بلندگوهای شیشه‌یی جدیدی ابداع کرده که در نگاه اول شبیه جام‌های میوه‌خوری هستند اما می‌توانند شیوه گوش دادن به موسیقی امروزی را تغییر دهند.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، بلندگوی Timbre که توسط کیسی لین طراحی شده از دستگاه‌های الکترونیکی درون یک جعبه چوبی برای تبدیل آن به شکل بلندگو استفاده می‌کند.

صدا سپس به دو ظرف شیشه‌یی شبیه جام میوه‌ منتقل شده که می‌توان آنها را برای تغییر تن صدای تولید شده در اطراف حرکت داد.

به گفته لین، این بلندگوها در میان اولین نمونه‌هایی هستند که به کاربران اجازه می‌دهند به آسانی صدای موسیقی خود را با حرکت دادن اجسام فیزیکی که در اینجا دو ظرف شیشه‌یی هستند، شخصی‌سازی کنند.

در حالت نظری، از این فناوری می‌تواند در اجسام دیگر با اشکال و مواد مختلف استفاده کرد.

مبدل‌های سطحی در داخل جعبه‌های چوبی نصب می‌شوند. این مبدل‌ها در اصل خودشان بلندگو هستند اما به جای استفاده از یک مخروط برای انتقال صوت، یک سیم‌پیچ به پدی متصل شده که ارتعاشات ایجاد شده توسط موسیقی را به هر چه به آن فشرده شود، ارسال می‌کند.

این شیشه‌های منحنی مانند یک برابر کننده فیزیکی عمل کرده و ارتعاشات از چوب به شیشه منتقل می‌شوند که تون صدا را تغییر می‌دهد.

به گفته لین، چوب و شبیشه در این طراحی با هم ترکیب شده‌اند تا بلندگوهایی تولید کنند که به آسانی توسط کاربر قابل تغییر هستند. کاربران می‌توانند آیفون خود را به این بلندگو متصل کنند تا موسیقی را از منابع مختلف پخش کنند.طراحی بلندگوهای شیشه‌یی برای تغییر شیوه گوش دادن به موسیقی82 out of 100 based on 67 user ratings 542 reviews