فسیل 250 میلیون ساله در حیاط خانه +عکس


فسیل 250 میلیون ساله در حیاط خانه +عکسفسیل 250 میلیون ساله در حیاط خانه +عکس
باستان شناسان همیشه به دنبال کشف آثاری از دایناسورهای قدیمی هستند و بیشتر نقاط زمین که ممکن است استخوان های مختلف در ان ها یافت شود را گشته و کاوش کرده اند اما هنوز این علم به پایان خود نرسیده است.

گاهی اوقات در دنیای باستان شناسی اتفاقاتی رخ می دهد که شاید خیلی عجیب باشد. یکی از این اتفاق های باورنکردنی پیدا شدن آثار تاریخی قدیمی در مناطقی است که شاید هیچ کس فکرش را هم نکند.

"جان لمبرت" یک فرد عادی است که کار ساده ای دارد و با درآمدی متوسط زندگی می کند اما این مرد توانست یک کشف بسیار تاریخی انجام دهد، کشفی که سال هاست باستان شناس ها به دنبال آن هستند ولی نمی توانند نشانه از ان پیدا کنند.

فسیل 250 میلیون ساله در حیاط خانه +عکس

این مرد 68 ساله شانزده سال پیش در حال ساخت یک نرده برای خانه اش بود که ناگهان با جسم عجیبی برخورد که شبیه به استخوان بود. این مرد که عجله ای برای رونمایی از استخوان نداشت آن را در خانه نگه داشت در حالی که کیلومترها دورتر باستان شناسان به دنبال این استخوان می گشتند.

این مرد توانسته بود در سال 1997 استخوان فسیل شده دایناسوری به نام "پیلوسائر" را پیدا کرده بود که از نظر تاریخی مربوط به 250 میلیون سال پیش می شود و هیچ کارشناسی توانایی قیمت گذاری روی آن را ندارد. این استخوان حالا در موزه "ایپسوییچ" نگه داری می شود.

فسیل 250 میلیون ساله در حیاط خانه +عکس

منبع:باشگاه خبرنگاران91 out of 100 based on 56 user ratings 651 reviews