کشف یک میمون عجیب در گونه‌های جدید آمازون


کشف یک میمون عجیب در گونه‌های جدید آمازونکشف یک میمون عجیب در گونه‌های جدید آمازون
یک گونه عجیب میمون که صدایی شبیه «گربه» دارد در میان دست‌کم 441 گونه جدیدی که طی چهار سال اخیر در جنگل‌های بارانی «آمازون» کشف شده‌اند، مشاهده شد.

به گزارش سرویس «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این میمون عجیب از خانواده میمون‌های «تی‌تی‌» با نام علمی Callicebus Caquetensis‌ یکی از 20 گونه میمون‌ «تی‌تی» است که مشخصه اصلی آنها داشتن خزها و دم بلند است.

بچه‌های این میمون یک ویژگی دوست داشتنی دارند و آن این است که وقتی احساس رضایت و خرسندی دارند مانند گربه‌ها «میومیو» می‌کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از ساینس‌دیلی، صندوق جهانی طبیعت (WWF) در همین رابطه اعلام کرد که حد فاصل سال‌های 2010 تا 2013 میلادی گونه‌های جدید بسیاری در جنگل‌های آمازون کشف شده‌اند که شامل یک مارمولک با نقش و نگار پوستی با طرح شعله‌های آتش، قورباغه‌ بندانگشتی، ماهی پیرانای گیاهخوار، ماری با پوست رنگی درخشان و یک گل ارکیده صورتی زیبا هستند.

این گونه‌های جدید که شامل 258 گونه گیاهی جدید، 84 ماهی، 58 دوزیست، 22 خزنده، 18 پرنده و یک پستاندار می‌شوند توسط گروهی از دانشمندان کشف و از سوی صندوق جهانی حفاظت از طبیعت گردآوری شده‌اند. با این حال در این فهرست گونه‌های بیشمار حشرات و بی‌مهرگان تازه کشف شده گنجانده نشده است.

«کلودیو مارتی»‌، مدیر برنامه حیات وحش آمازون در صندوق جهانی حفاظت از طبیعت می‌گوید: این گونه‌های کشف شده همگی متعلق به میراث طبیعی منحصر به فرد آمازون هستند که به حفاظت جدی نیاز دارند و این به معنای حفاظت از زیستگاه آنها یعنی جنگل‌های شگفت‌انگیز آمازون است که خطراتی چون جنگل‌زدایی و سدسازی آن را به طور جدی تهدید می‌کند.کشف یک میمون عجیب در گونه‌های جدید آمازونسیستم ساخت و ساز خشک

1:

شبیه نارگیله...


تخت معلق در نور و فضا


81 out of 100 based on 41 user ratings 1191 reviews