اولین جت پک دنیا


اولین جت پک دنیااولین جت پک دنیا
انسان ها از سالیان سال پیش به دنبال راهی برای پرواز در آسمان بوده اند تا اینکه بالاخره با ابداعات برادران رایت توانستند هواپیما را ساخته و وارد آسمان شوند اما هواپیما هم نتوانست انسان ها را راضی کند و آن ها به سراغ جت پک رفتند.
در سال های اخیر اطلاعات زیادی در مورد جت پک ها منتشر شده است و احتمالا با این وسیله های پرواز تک نفره آشنا هستید. جت پک ها با موتورهای جت و با سوخت های فسیلی کار می کنند و قادر هستند به صورت عمودی پرواز کرده یا فرود آیند.

شاید علم این وسیله های جالب این روزها بسیار پیشرفت کرده باشد اما نیاز است تا با ریشه و نمونه های اولیه آن ها نیز آشنا باشید. تاریخچه این وسیله های نقلیه مربوط به سال های جدید نیست و ریشه در 60 سال پیش دارد.

اولین جت پک دنیا

اولین جت پک میان سال های 1950 تا 1960 ساخته شد و محققان توانست نخستین آزمایشات پرواز را نیز با آن انجام دهند. البته این طرح در مراحل ابتدایی باقی ماند و به علت هزینه زیاد به تولید انبوه نرسید.

این جت پک آزمایشی می توانست تا ارتفاع 10 متر از زمین جدا شده و قادر بود تا 21 ثانیه نیز قبل از تمام شدن سوختش در هوا باقی بماند که این اعداد بسیار پایین بوده و توجیه اقتصادی و علمی نداشتند.

این جت پک در اولین پرواز خود با سرعت 10 کیلومتر برساعت حرکت کرده و توانست مسیری 33 متری را بپیماید. هزینه تولید این جت پک که با نام Bell Rocket Belt شناخته می شود 150 هزار دلار بود.

منبع:باشگاه خبرنگارانساخت قوی ترین ماده ضدآب با الهام از پروانه

1:

مثه جی تی ای..خیلی باحاله


باهوش‌ترین مردمان جهان

2:

مثل جی تی ای هستش


76 out of 100 based on 51 user ratings 576 reviews