تصاویر یک آپارتمان چوبی با انتشار کربن صفر


تصاویر یک آپارتمان چوبی با انتشار کربن صفرتصاویر یک آپارتمان چوبی با انتشار کربن صفر
تصاویر یک آپارتمان چوبی با انتشار کربن صفر
معماران آلمانی به مناسبت برگزاری جشنواره معماری هامبورگ یک ساختمان آپارتمانی 5 طبقه ای چوبی ساخته اند که کاملا از چوب ساخته شده و میزان انتشار کربن آن صفر است.

استفاده از چوب به عنوان مصالح ساختمانی برای ساختارهای بزرگ محبوبیت فزاینده ای یافته است، قسمت اعظم این ساختمان از چوب ساخته شده است.


تصاویر یک آپارتمان چوبی با انتشار کربن صفر

اگرچه هنگام ساخت این آپارتمان 5 طبقه هیچ چسبی روی چوب آن به کار نرفته، اما معماران برای نگاه داشتن قطعات ضروری در کنار هم از میخهای چوبی ساده استفاده کرده اند.

این ساختمان مکعب چوبی (Woodcube) نام دارد، 5 طبقه داشته، زیربنای کلی آن به 1479 متر مربع می رسد و دربرگیرنده هشت واحد مسکونی است که هرکدام بین 90 تا 190 متر مربع مساحت دارد.


تصاویر یک آپارتمان چوبی با انتشار کربن صفر

دیوارهای خارجی 32 سانتیمتری ضخامت دارند و به عنوان یک عایق عالی و طبیعی ساختمان را حفاظت می کند.

تصاویر یک آپارتمان چوبی با انتشار کربن صفر

سیستم تهویه ساختمان با کارکردی موثر براساس یک مبدل حرارتی کار می کند که از طریق آی پد قابل کنترل است و آسانسور آن به نحوی ساخته شده که مصرف انرژی آن نسبت به آسانسورهای معماما 60 درصد کمتر است. این معکب چوبی دارای صفحات خورشیدی برای تولید برق لازم برای کل سیستم ساختمان است.

ساخت این کابین چوبی ماه نوامبر (آبان ماه سال گذشته) گذشته آغاز و آوریل امسال (فروردین امسال) خاتمه یافت. این سازه برنامه است تا ماه نوامبر (آبان ماه امسال) به مناسبت برگزاری جشنواره معماری هامبورگ به عنوان بخشی نمایش مصالح هوشمند ساخت خانه در معرض نمایش برنامه گیرد.
منبع:mehrnews.com
یک حشره خیلی عجیب!

1:

هنر نزد خارجیان رفته...
وای...دم معمارش گرم..


تپش قلب چاپ سه‌بعدی در بدن تا یک دهه آینده


55 out of 100 based on 50 user ratings 975 reviews