انرژی هسته ای ایران


انرژی هسته ای ایرانانرژی هسته ای ایران
موضوع «دستیابی به انرژی هسته ای» بحث تازه ای نیست.
این مسئله در دو-سه سال اخیر یکی از مهمترین مباحث سیاست خارجی و حتی سیاست داخلی جمهوری اسلامی بوده.
در طول این سال ها، ایران با تعلیق «داوطلبانه» ی فعالیت های خود، تلاش زیادی برای جلب اعتماد غرب انجام داده و در این راه با فراز و نشیب های زیادی نیز روبرو بوده.
اما در چندماهه ی اخیر و مخصوصا پس از روی کار آمدن دولت «ارزشی» محمود احمدی نژاد، مسئله ی هسته ای وارد چالش جدیدی شده و همانطور که پیش بینی میشد، ایران مورد تهدید شدید غرب برنامه گرفته.
اما نظام در مدت اخیر،بر خلاف موارد دیگر، بدون کوچکترین عقب نشینی از مواضع خود، همچنان بر «حق ایران در دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای» پافشاری می کند. به طوری که اخیرا و پس از آغاز مجدد تحقیقات هسته ای، خطر ارجاع ایران به شورای امنیت سازمان ملل -که کمترین نتیجه ی آن تحریم اقتصادی ایران و نهایتا جنگ نظامی است- باردیگر جدی شده!

اما
 • آیا نظام صرفا به دلیل منافع اقتصادی انرژی هسته ای، برای دستیابی به آن تا مرز سقوط پیش می رود؟
 • و یا -طبق گفته های امریکا و اسراییل- حکومت هدف دیگری از دستیابی به انرژی هسته ای دارد؟
تصویر جسد زهره قائمی؛ قاتل شهید صیاد شیرازی

1:

ايران داراي بزرگترين منابع گاز و نفت هست و نياز به انرژي هسته اي ندارد.


دوازدهمین سالگرد 11 سپتامبر و سرافکندگی دولتمردان آمریکا

پس مي ماند نياز به تكنولوژي هسته اي، كه غرب فرموده هست كه ميتواند داشته
باشد و براي اينكار نيازي به نيروگاه هسته اي " زاينده " كه نوعي نيروگاه هست
كه پلوتونيوم درست ميكند، ندارد ( چون پلوتونيوم بدرد بمب اتمي ميخورد).


دو پیشنهاد مهم ولادیمیر پوتین به حسن روحانی

بازهم فرموده اند كه خوب، بدرك، نيروگاه هسته اي از نوع زاينده هم داشته باش
ولي اگر راست ميگايشاني كه بمب اتم نميخواهي، زباله هاي پلوتونيوم را بما بده.


بررسی اقدام "الهه راستگو" از منظر قانون ، مردم و تحزب

كه ايران اينجا را هم سفت جواب منفي داده، پس روشن هست كه آماج دولت
فاشيستي اسلامي، نه بدست آوردن انرژي، نه بدست آوردن فندآوري هسته اي
پژوهشي و دانشي، بلكه همان بدست آوردن پلوتونيوم هست و بس.


☂ اتــــاق فــــکــر مناظره ☂ ( بخش سیاست و روابط بین الملل )
اينرا من ميدانم
و آمريكا هم ميداند همه هم ميدانند، بعضي ساده لوحان و خواجه حافظ نميدانند!


۹ دلیل برای حمایت ملت ایران از سوریه

2:

ايران هنوز اعتماد جهاني رو جلب نكرده و گير داده كه انرژي هسته اي بايد داشته باشيم .


چامسکی:آمریکا ایران را 60 سال شکنجه کرد

بارها فرموده شده كه بحث دست يابي ايران به انرژي هسته اي مثل همان چاقايشاني هست كه به دست ديوانه اي بيفتد .
احمدي نژاد رئيس جمهور ايران صبح تا شب دم از نابودي و محو كردن اسرائيل از نقشه ي جهان ميزند و جديدا به اروپا هم رحم نميكند و چند وقت ژيش سخن از محو امريكاهم زده بود .


برنامه هسته ای ایران
انوقت با چه اعتبار و اعتمادي مجامع جهاني قبول به دستيابي ايران به فناوري هسته اي را بپذيرد؟

همين ژاپن مگر با انرژي هسته اي به اينجا رسيد؟ بدون انرژي هسته اي خودرا به جايي رساند كه چه از نظر اعتماد جهاني و چه اقتصادي تاثير گذار بر مناسبات جهاني شد و حالا كه بدين حد اعتماد سازي و موضع قدرت رسيد به راحتي اقدام به دست يابي به انرژي هسته اي و حتي بمب هسته ايهم بكند هيچ مخالفتي با اين امر صورت نميگيرد (چيزي كه الان شاهدش هستيم)
حالا هيچيمون درست نيست و صبح تا شب رئيس جمهور و رهبر و مقامات و مسئولين دولتي دم از نابود كردن و محو كردن كشورهايي از نقشه ي جهاني ميزنند .

بعد انتظار داريم با اين وضع انتظار داريم در مقابل دستيابي ايران به انرژي هسته اي هيچ مخالفتي صورت نگيره؟
چنين سخناني از مقامات ايراني حتي شركاي مهم و بزرگ ايران راهم كه اگر ايران همينهاراهم از دست بدهد بد بين ميكند چه رسد به باقي كشورها .

اينهم نمونه اي از اثار زيانبار سخنان رئيس جمهور منتخب :


تلاش ايران برای کاهش از آثار بين المللی سخنان احمدی نژاد
سفارت ايران در مسکو بيانيه ای صادر کرده هست تا از آثار ناشی از اظهارات تند رئيس جمهور ايران عليه اسرائيل بکاهد.
در اين بيانه آمده که آقای احمدی نژاد واقعاً قصد نداشته هست با چنين لحن تندی عليه موجوديت اسرائيل سخن بگايشاند.

اينکه سفارت ايران در مسکو چنين بيانيه ای صادر کرده و همينطور وقتی که اين بيانيه صادر شده دارای اهميت هست.


نقل ذوالفقار اسماعيليان را بشنايشانيد

روسيه متحد مهمی برای ايران، فراهم آورنده فناوری هسته ای برای اين کشور و عضو دائم و دارای حق وتو در شورای امنيت ساوقت ملل متحد هست، بنابراين نظر اين کشور برای ايران اهميت دارد.

همينطور اينکه سفارت ايران در مسکو به اين سرعت بيانيه صادر کرده تا جلوی آثار زيانبار سخنان آقای احمدی نژاد را برای کشورش بگيرد، همينطور شاهد ديگری بر اين هست که قدرت در ايران در دست يک شخص واحد متمرکز نيست.

چنين بيانيه ای در واقع از رقابت ميان هسته های قدرت در ايران پرده برمی دارد.

محمود احمدی نژاد از نسلی انقلابی هست که شاه را از قدرت ساقط کرد و جاذبه های عامه پسند او بود که در انتخابات رياست جمهوری به پيروزی اش رساند اما به نظر می رسد که بی تجربگی در امور ديپلماتيک حتی درون حکومت ايران نيز برايش مشکل ايجاد کرده هست.

چندی پيش آيت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی اختيارات مجمع تشخيص مصلحت را افزايش داد و اين اقدام به عنوان حرکتی در جهت اضافه کردن به قدرت اکبر هاشمی رفسنجانی، رقيب شکست خورده محمود احمدی نژاد در انتخابات رياست جمهوری تعبير شد.

اينجا اين سؤال پيش می آيد که سياست خارجی ايران در دست کيست و اختلاف و نزاع بر سر قدرت در سطوح بالای رهبری کشور چه تأثيری بر سياست خارجی می گذارد؟

در واقعياتی که همه جناحهای حکومتی در ايران بر سر پيشبرد برنامه اتمی کشورشان اتفاق نظر دارند، اظهاراتی نظير اونچه محمود احمدی نژاد عليه موجوديت اسرائيل به زبان آورد سياست خارجی کشور را در بحرانی فرو می برند که عناصر کهنه کارتر در حکومت ايران به دنبال پيش گيری و به عقب انداختن اون هستند.

3:

يعني احمدي نژاد اين سخنان را براي مصرف داخلي و خر كردن
عوام فرموده و گنده گايشاني هاي او ميان تـفهي و دروغ بوده هست؟

4:

دوست عزیز، افزایش اختیارات تشخیص مصلحت را -با توجه به اونچه در انتخابات نهم و چندماهه ی اخیر اتفاق افتاده- نمی توان صرفا به عنوان افزایش قدرت هاشمی رفسنجانی در نظر گرفت!
حاکمیت، در انتخابات اخیر نشان داد که اگر مسئله «بودن و نبودن» باشد، به خودی ها نیز رحم نمی کند.

و جالب تر اینکه روز به روز دایره ی خودی ها تنگ تر می شود!
عدم حمایت حکومت از هاشمی رفسنجانی در دور اول و همچنین تخریب شدید وجهه ی او، در دور دوم، نشان از این دارد که با خارج شدن قدرت از دست «راست سنتی» -که در میان طبقه ی سنتی جامعه دارای وجهه هست- و انتقال قدرت به «راست نو یا افراطی»-که در هیچ طبقه ای ریشه و وجهه و طرفدار ندارد- در واقع حاکمیت «الیگارشی» (اندک سالار) در حال گذار به حکوکت «توتالیتر» (یکه سالار) هست و افزایش قدرت هاشمی رفسنجانی، تنها حربه ای هست برای فریب دادن راست سنتی و طرفدارانش.

(این نکته را در انتقادات شدید هاشمی از دولت در چند ماهه ی اخیر به راحتی می توان یافت)!

5:

البته سیاستهای نظام و مخصوصا احمدی نژاد د راستای از بین بردن اسرائیل و محو کردن به قول خودشان دشمن اسلام و مسلمین هست ام حتی روسیه که مهمترین شریک ایران در پرونده ی هسته ایست(تمام فناوری هسته ای که ایران در اختیار دارد حاصل انتقال دانش از روسیه بوده .بر خلاف اینکه تو مغز امت میکنن که ما خودمون بهش دست پیدا کردیم) هم در اثر سخنان احمدی نژاد و سیاستهای نظام کم کم اعتماد خودرا به ایران از دست داده و دادن و انتقال علم و فناوری انرژی هسته ای به ایران و درست بودن این کار شک کرده و و به ایران بی اعتماد شده .
ولی از انجا که سیاستهای این نظام رسیدن به قدرت با هستفاده از هرگونه دروغی برای رسیدن به قدرت برای پیشبرد اهداف هستفاده میکنه در این زمینه هم با دروغ و ریا به دستور مقامات بالاتر سفارت ایران در روسیه اقدام به انتشار بیانیه ای در جهت ایجاد اعتمادی دروغین در مهمترین شریک هسته ای ایران کرده تا فعلا این یکی رو از دست ندن و فعلا روسیه به انتقال فناوری و اطلاعات و کمک در مورد دستیابی ایران به انرژی هسته ای ادامه بده .

6:


بله من هم جدي شنيدم كه دانشمندان
روس مسلمان و ختنه شده و زن گرفته
و خلاصه ميتوان ادعا كرد كه دانشمندان
مسلمان ! اتم درست ميكنند!

7:

بله درست میگید .

این چیزی که شما از پست من انتخاب کردید دقیقا عین خبری بود که از بی بی سی برای روشن تر شدن قضیه انتقال دادم و تحلیل کارشناسان بی بی سی از افزایش اختیارات مجمع تشخیص مصلحت بود ..
ولی چیزی که مشخصه به نظر من همین قضیه ی انتخاب بود که با نگاهی گذرا به سرنوشت انتخابات و نامزدهای انتخابی به خوبی میشه دریافت که با انتخاب هر کدوم از نامزدها(شاید (تاکید شاید)بجز معین که اونها هم با برنامه های از پیش تعیین شده شانسی برای پیروزی براشون باقی نمونده بود)تغییری در سیاستهای کلی ایجاد نمیشد و به قولی فقط امت با این بازیه انتخاب سر کار بودن و نظام نیازمند رای بالای امت برای نشون دادن اعتماد امت به نظام بود .

وگرنه تغییر کلی رخ نمیداد اگر هر کدوم از کاندیداهای دیگه انتخاب میشدن......
و به نظر من افزایش یا عدم افزایش اختیارات مجمع تشخیص مصلحت نظام تاثیری بر رفتار و سیاستهای کلی نظام ندارد.
این قضیه ی انتخابات فقط نشون داد که در این نظام پستها ی مهم بین عده یی پاسکاری میشه و اندیشه و فکر جدید و غیر از انچه که این نظام خاهانش هست جایی برای گرفتن جایگاهها ی ساوقتی و تاثیر گذار نداره(سپس انتخابات هاشمی که همون رئیس تشخیص مصلحت نظام با قی موند.....لاریجانی رئیس شورای امنیت ملی شد ........قالیباف که برای ریاست جمهوری از نیروی انتظامی هستعفا داده بود جای احمدی نژاد در شهرداری رو پر کرد .....

احمدی نژاد هم که رئیس جمهور شد و سه نفر دیگرهم که نه تاثیر گذار بودند و نه دارای اندیشه و فکری همسو با اهداف نظام ) و این نشوندهنده ی این بود که این هیاهو و تبلیغات انتخاباتی فقط در جهت ایجاد ذهنیت ازادی انتخاب و اینگونه مسائل در بین امت بود و گرفتن ارای بالای امت برای تاییدی بر کارهای حکومت .

وگرنه با انتخاب هر کدام از نامزدهای از پیش تعیین شده تغییری در سیاستها ی کلی نظام ایجاد نمیشد

8:

دوست عزیز، فرموده اید که با انتخاب هر کدام از نامزد ها، (شاید بجز دکتر معین) تغییری در سیاست های کلی نظام ایجاد نمی شد.
اما فکر می کنم واقعیت های امروز، پاسخی باشد به صحبت های شما.
آیا با انتخاب «محمود احمدی نژاد»، نزدیکترین شخص به حاکمیت و «بسیجی ترین کاندیدا»، تغییری در سیاست های نظام (حداقل تا جایی که به دولت مربوط می شود) ایجاد نشده هست؟!
آیا سیاست «مصالحه و فرمودگو»ی سید محمد خاتمی به کلی فراموش نگردیده؟!

9:

امروزه در جامعه ی جهانی بر خلاف جهت آب شنا کردن یک حماقل بزگ بشمار میرود و جز نابودی و فقر برای امت چیزی دیگر باقی نمیماند مثل کره شمالی به همین دلیل مبحث انرژی اتمی در کشوری که در جهان کوچکترین اعتباری ندارد واضح هست که مخالفت جامعه ی جهانی را به همراه داشته باشد ما برای پیشبرد اهداف خودمون باید اول نظامی دمکرات را جایگزین کرده بعد به فکر انرژی اتمی باشیم مشکل امروز ایران نظامیست که بر سر کار هست نظامی که از طرفی دنبال انرژی هسته اییست و از طرف دیگر ریئس جمهور اون با شعار های نسنجیده در دنیای امروز کشور را به سراشیبی نابودی پیش میبرد.


10:

خود باختگي انسان را به مرز خيانت هم ميکشد .....
بسياري را به گرداب بت پرستي ( بت زر و بت زور و بت تزايشانر و سياست بازي ) افکنده هست ....

:
3:

11:

بايشانژه خود باختگي در برابر عرب بياباني !
كه مثلاً سبب شده هست كه با كشورهايي كه
اصولاً و از ديد خـفرَد و منافع ملي، هيچ اختلافي
نداريم، دشمن بشايشانم ( كمابيش با كل جهان متمدن)
و موس موس سوريه و چهارتا تروريست حماس
و ..

را بكنيم و براي الزرقاايشان به به و چه چه نماييم !

12:

طبق آخرين آطلاعاتي كه من گرفتم ايران 5 سال كلاهك اتمي داره......و فشار امريكا به دليل اينكه توانايي و تكنولوژي ما در غني سازي اورانيوم از اونا بيشتر......


13:


جوك جالبي بود!ف
آخرين آطلاعات !!

14:

اين اطلاعات كامل و موصق....مطمئن باش..............


15:

بعله خيلي موصق !

16:

بلي!
بايشانژه اين فرموده:
..تكنولوژي ما در غني سازي اورانيوم از اونا{( USA)} بيشتر......


17:

تحریم می کنیم یا می شویم؟
به نظر شما ما دوست داریم به شورای امنیت برویم یا نه؟ دوست داریم تحریم بشویم یا نه؟ اگر احمدی نژاد و دارودسته اش اینطوری بگویند که در حقیقت ما هستیم که داریم اروپا و آمریکا را تحریم می کنیم، چه اتفاقی می افتد؟ یعنی فراخوان کنیم ما به اروپا و آمریکا و طبعا هند و دیگر کشورهایی که با ما مخالفت نمايند نفت نمی فروشیم تا اونها از بی نفتی بمیرند و بعد هم از اونها کالا نمی خریم تا همه کالاهای شان روی دستشان باد کند تا پول نداشته باشند که روزشان را شب نمايند چه اتفاقی می افتد؟ در مطلبی که در سایت بازتاب نوشته شد، این تیتر را خواندم: فرانسه، انگلیس، هند، ایتالیا، ژاپن و کره جنوبی که دیروز علیه فعالیت هسته ای ایران رای دادند، از کشورهای عمده خریدار نفت ایران هستند.

در زیرنویس نظرات مراجعه نمايندگان یک نظر جالب بود که بهتر هست اونرا برای عبرت بخوانید.

یکی از برادران حزب الله در بازتاب نوشت: چرا این کشورها را با بستن لوله نفت به رویشان از کرده پشیمان نمی کنید؟ آیا می ترسید از گرسنگی بمیریم؟ ما امت روزه ایم و مقاومت در برابر نبودنها، پس این مسلمانی و روزه گرفتن کی باید به درد ما بخورد؟ در پی یافتن راه حلی موثر برای جلوگیری از تحریم ایران توسط شورای امنیت، عماد افروغ فرمود: باید خودمان تحریم اقتصادی را آغاز کنیم.


18:

assassin meek

بگذارید فرض کنیم که دولت ایران تلاشهای هسته ای خود را در
راستای دست یابی به سلاح های هسته ای سامان دهی می کند...

یعنی مرحله اول بحث در باره انگیزه را فرض می کنیم که به توافق
رسیده ایم ....بسیار خوب ، پرسش بعدی این هست : چرا ایران نباید به سلاح
هسته ای دست پیدا کند ؟؟؟

آماده ام که دلایل را ( البته بدون فحش ) بشنویم و در باره اون بحث کنیم

19:

چون حكومتي غير مسئول و غير انتخابي و فاشيستي هست،
وگرنه قدرت هاي بزرگ، در وقت شاه، چراغ سبز به
ايشان داده بودند كه به جنگ افزار اتمي دست پيدا كند و براي
همين هم اين او بود كه ساخت نيروگاه اتمي بوشهر را آغاز نمود.

20:

سلام
اسپریت.
اولا که قسمتی که فرموده بودید بدون فحش فکر میکنم زیاده روی بود و انگار شما این ذهینیت را دارید که بنده فقط برای فحش دادن امده ام .

در حالی که بنده هیچگاه در جواب شخصی که با احترام به بحث بپردازد حتی در صورت تناقض افکار عادت به فحش دادن ندارم .

مگر اینکه ان فرد از حیطه ی ادب خارج بشه شروع به توهین در جهت خرد کردن شخصیت طرف مقابل بکند.و در مورد پرسش دوم .اولا که دست یابی به انرژی اتمی و هسته ای بسیار خوب هست و به هر حال علم روز و قدرت کشور را تضمین میکند و کسی مخالف ماهیت دست یابی به علم و تکنولوژی نیست .

اما این علم را چگونه میخاهیم بدست اوریم و برای چه بسیار مهم هست.

دوما ایا شما به این باور معتقد هستید که مثلا اگر بچه ای دیوانه که به ظن خود خیلی کارهایش خوب و منطقی هستند و ممکن هست هر کاری بکند .

در یک جمع صاحب یک تفنگ باشد؟...این فقط یک مثال بود که امیدوارم تونسته باشم منظورو برسونم.

ولی ایرانی که رئیس جمهورش صبح تا شب و در هر مجلسی دم از نابودی و محو کردن اسرائیل و اخیرا امریکا و احتمالا تا چند وقت دیگر اروپا میزند با چه اعتماد جهانی مجامع جهانی به این کشور اعتماد نمايند و اجازه ی دست یابی به سلاحههای اتمی را بدهند؟ (خواهشا فقط به ارای مثبتی که بر علیه ایران داده شد دقت کنید .

از کشورهایی چون امریکا و کشورهای اروپایی که بگذریم کشوری همچون هند که چند روز پیش از ان قرارداد 30 ساله انتقال نفت ایران به هند امضا شده بود و بسیاری از هزینه های این انتقال را ایران پذیرفته بود .

فقط در جهت بدست اوردن رای هند .

به ایران رای منفی داد.

یا پاکستان یا کره که خودتان بهتر در جریانید .

و حال این سوال مطرحه که این کشورها که نه پدر کشتگی و نه خصومت قبلی با ایران داشتند و اتفاقا ایران باجهایی به اونها در جهت حمایت ایران داده بود چرا بر علیه ایران رای دادند؟ و حتی رای ممتنع هم ندادند؟)

انرژی هسته ای ایرانانرژی هسته ای ایران
ببینید اسپریت اگر ایران خودشو در معادلات جهانی جای بده و قبل از هر چیز با ازاد سازی سیاسی از این نظام بسته رها شه و و کسب اعتبار از نظر سیاسی و دیپلماتیک در جهان بکند و از اظهار نظرهای مغرضانه و کورکورانه علیه برخی کشورها دوری کند و بعد که ازادی سیاسی حاصل شد در پی ان پیشرفت اقتصادی حاصل شود .

ان موقع اگر این کشور که در جهان تاثیر گذار و دارای وجهه و اعتبار هست به سلاح اتمی هم اگر بخاهد دست پیدا کند کسی مخالفت نمیکند یا توان مخالفت را ندارد چون کشوری دارای اعتبار و احترام هست اما در حال حاضر بدون ایجاد اعتبار و وجهه در نزد دیگر کشورها و با اتخاذ سیاستهایی که هر چه بیشتر مارا در جهان منزوی میکند و دشمن تراشیهای فراوان که احمدی نژاد حتی اروپاراهم دشمن ایران شرایط برای دست یابی به انرژی هسته هر چه بیشتر سخت تر میشود و با این شرایط مطمئن باشید که ایران نمیتواند به انرژی هسته ای یا به قول شما سلاح اتمی دست پیدا کند.و تا مادامی که همچنان بر سیاستهای کهنه یی چون نابودی اسرائیل و امریکا و .........اسرار کند وضع بهمین منوال هست و اگر بخاهیم به سلاح هسته ای دست پیدا کنیم باید تغییر در نوع رفتار و سیاستها ی نظام انجام شود.


منتظر شنیدن نظرات شماهم هستیم.

21:

اين هم نظر من:


انرژی هسته ای ایران

22:

ببخشید، خواسته بودید پاسختان را در این تاپیک بدهم:دوست عزیز، سلام
1-ببخشید، من به کسی انگی نزدم.
فکر می کنم مشکل از شماست که زیاد با واژه ی عوام الناس آشنا نیستید.


عوام الناس از نظر من کسانی را می گویند که بدون داشتن آگاهی و اطلاعات کافی و تنها از روی احساسات ناسیونالیستی و مذهبی و همچنین زیر سایه ی تبلیغات عوام فریبانه ی عده ای، اظهار نظر می نمايند، رای می دهند و حتی به خیابان ها می ریزند!
2-تا وقتی که جامعه ی مدنی در کل و تحزب در عرصه ی سیاست جا نیفتند، عوام الناس، عوام الناس هست.
ضمنا تا جایی که من می دانم چیزی به نام «باشگاه هسته ای جهانی» وجود خارجی ندارد!

راستی مثل اینکه شما طرفدار دست یابی به «سلاح هسته ای»، توسط جمهوری اسلامی هستید؟

23:

فیلتر شکن:
https://www.taktoop.com/

24:

"عوام الناس" اصطلاحي هست كه خود علماي شيعه هم اونرا بكار برده اند.


اگر اين انگ باشد كه پاي آخوند ها در ميان خواهد بود.


ازنظر آخوند ها امت به دو دسته تقسيم ميشوند: عوام و خواص.
خواص هم خودشان هستند كه عوام الناس ( عامه و توده ي امت)
بايد از اونها تبعيت بكنند.


25:

در پی تحریم ایران از طرف اکثر کشورهای جهان : یک راه حل برای مشکل تحریم.
یکی از برادران آبادگر فرمود: معاملات اقتصادی ایران با کشورهایی که علیه ما رای داده اند، باید قطع شود.

یکی دیگر از مسوولان هم اضافه کرد: مناسبات با فرانسه به حداقل می رسد.

آگاهان پیشنهاد کردند که ما باید نفت مان را به ونزوئلا که به ما رای مثبت داده هست صادر کنیم، البته با توجه به اینکه ونزوئلا خودش صادر نماينده نفت هست، ممکن هست این راه حل خیلی مفید نباشد، به همین دلیل پیشنهاد می شود ما به ونزوئلا نفت صادر کنیم، و از اونجا نفت وارد کنیم، اینطوری هم ونزوئلا صادراتش را حفظ می کند و هم ایران، همچنین می توانیم برای واردات کالاهایی مثل اتومبیل که فعلا از فرانسه و انگلیس و آلمان وارد می کنیم از کشورهایی که به ما رای ممتنع دادند اتومبیل وارد کنیم، از هر کدام از این کشورها که دوست دارید اتومبیل و تکنولوژی و کالا وارد کنید.

فهرست کشورهایی که به ما رای ممتنع دادند به این شرح هست: یمن، الجزایر، برزیل، چین، مکزیک، نیجریه، پاکستان، روسیه، آفریقای جنوبی، سریلانکا، تونس، ویت نام.

از کدام یک از این کشورها دوست دارید اتومبیل وارد کنیم؟

26:
با سلام ...

قسمتی که در مورد بد و بیراه فرمودن نوشته بودم ، اشاره اش به شما
نبود ، بلکه ویژه برخی از دوستان بود که ....

بگذریم ....
ادله شما در این مورد بر یک پایه هستوار بود که در زیر اون را مرور
می کنیم :

وجهه بد جهانی و تهدید سایر کشورها ....

ایجاد چهره تهدید نماينده و
خطرناک ( به تعبیر شما ، کودکی که تفنگ در دست دارد ) ...

بسیار خوب ، در کنار شما ، کشورهایی که در آژانس به تداوم فعالیت
هسته ای ایران رای منفی دادند ، تابع چند گروه ادله بودند که شما به
یکی از اون اشاره کرده اید ....

کشورهایی مانند پاکستان ، ترکیه ، عراق ، و مجتمع خرده نشین های
خلیج فارس ، کاملاً طبیعی هست که به چنین قطعنامه ای رای مثبت بدهند
چرا ؟؟ اصولاً دست یابی به سلاح هسته ای توسط هر کشوری ، موقعیت
منطقه ای و جایگاه جهانی اون کشور را دگرگون می سازد و این برای
همسایگان هیچگاه قابل تحمل نیست ....( مگر این که نوعی منافع خاص و
متقابل وجود داشته باشد = عضویت در یک اکیپ خاص ...

یا ...) بنابراین
در هیچ شرایطی ، کشوری مانند پاکستان حتی به اندازه یک هزارم نیز
راضی به پیشرفت هسته ای ایران نخواهد شد ....

اعضای باشگاه اتمی ( آمریکا ، روسیه ، فرانسه ، انگلیس ، چین ، هند ) نیز
به طور سنتی از افزایش اعضای این باشگاه ناخرسندند ...

و همواره در کنار
فعالیتهای هسته ای هر کشوری ، مخالفت ها و سنگ اندازی های این باشگاه
مشهود بوده هست ....مگر اون که همان شرط به خصوصی که در بالا آوردم ،
مصداق داشته باشد ....( مثال : چین و کره شمالی ....

آمریکا و اسراییل و پاکستان
....

آمریکا ، انگلیس و فرانسه )

گروه سومی نیز در این میان وجود دارد که نه عضو باشگاه اتمی هستند ، و
نه همسایه ایران ....( کره جنوبی ، کانادا ، هسترالیا و ....)

این گروه ، با این پروسه مانند هر روند دیگری ، در قالب منافع ملی ( به معنای
اعم اون ) برخورد می نمايند ....

بر همین روال ، کشوری مانند کره جنوبی ، هرگز
منافع چند صد میلیارد دلاری خویش را با معامله چند میلیارد دلاری با ایران معاوضه
نمی کند ...

و طبیعی هست که اعضای این گروه نیز ، به پیروی از قانون ساده
اقتصادی ، منافع بزرگ و دراز مدت خود را با یک قرارداد نفتی ( هر اندازه هم
که سودآور باشد ) معامله نخواهند کرد و تکلیف این گروه نیز روشن هست

تمام وجهی نیز که به اون چسبیده اند ، همین موضوع تهدیدات ایران و تروریسم
و خطر بنیادگرایی و ....

هست ، اما در باره همین هستدلال ، بد نیست پرسش هایی
را نیز در نظر داشته باشیم :

1- در منطقه خاورمیانه ، آیا هیچ کشوری به اندازه اسراییل ادعاهای ارضی در
مورد خاک سرزمینی همسایگان خویش دارد ؟؟
2- آیا در طول 50 سال گذشته ، هیچ کشوری به اندازه اسراییل با همسایگان
خویش جنگیده هست ؟؟
3- آیا همین اسراییل ، تا کنون توانسته ( حتی به شوخی ) همسایگان خود را با
سلاح هسته ای تهدید کند ؟؟
4- آیا در داخل حاکمیت اسراییل ، جناح های سرسخت مذهبی افراطی یهود که
معتقدند مرزهای اسراییل باید از نیل تا فرات باشد ، حضور ندارند ؟؟

با جواب دادن به این پرسش ها ، مشاهده می کنید که :
اولاً دولت اسراییل ، یک دولت برخواسته از ایدئولوژی افراطی یهود هست که
نسبت به خاک همسایگان خود ادعای ارضی دارد و هنوز پس از گذشت سی و
اندی سال از آخرین جنگ ، بخشهایی از خاک همسایگان را در اشغال خویش نگاه
داشته هست
دوما در داخل این دولت جناح های تندرویی حضور دارند که قویاً معتقدند اسراییل
باید با جنگ ...

مرزهای خود را گسترش دهد ....اما چرا چنین اتفاقی علیرغم تسلیح هسته ای اسراییل رخ نداده هست ؟؟؟
چون سلاح هسته ای در جهان امروز ، صرفاً یک سلاح بازدارنده هست ، نه تهاجمی

یکی دیگر از موارد ، تعصب و تندروی جناح های مذهبی در حکومت ایران
هست ....

در این مورد نیز قصد دارم پاکستان را مثال بزنم : مهد طالبان...

و
القاعده ....

آیا هرج و مرج در ایران بیشتر از پاکستان هست ؟؟؟
آیا نفوذ حکومت مرکزی در هستانهای ایران کمتر از پاکستان هست ؟؟؟
آیا اندیشه شیعی ، افراطی تر و خطرناک تر از القاعده و طالبان هست ؟؟؟

منصفانه باید در جواب هر سه پرسش ، جواب منفی بدهم ....هرج و مرج
در پاکستان بیداد می کند ...

در هستانهایی مانند بلوچستان و سرحد ، دولت
مرکزی کاره ای نیست ...

خرید و فروش اسلحه و مواد مخدر در خیابان ها
و مغازه ها کاملاً عادی هست و امت حاضر نیستند به دولت مرکزی مالیات
بپردازند ....

افراطیون طالبان و القاعده علیرغم حضور گسترده آمریکا حضور
خود را حفظ کرده اند و ...

همین موضوع چندی پیش سبب شد تا ارتش آمریکا
بخش هایی از ایالت را بمباران کند ....

آیا اوضاع ایران حقیقتاً اینگونه هست ؟؟ آیا خطر دسترسی تروریستها در
پاکستان به سلاح اتمی بیشتر هست ؟؟ یا در ایران ؟؟

می بینید که موضوع ، اصلاً این نیست ....


مسئله اصلی ، همسویی با ایالات متحده هست ...

و نه هیچ چیز بیش از اون
و در صورت همسویی ، حتی در بلبشویی به نام پاکستان نیز ، امکان ساخت
سلاح هسته ای وجود دارد
27:


دليل اصلي تكميل بمب اتمي بوسله پاكستاني ها توازع قدرت ميان پاكستان و
هندوستان بود به همين دليل دنياي غرب خودش را در اين ميان اونچنان در خطر
نميديد از اون گذشته در پاكستان يك حكومت افراطي مذهبي بر سر قدرت نيست كه
براي غربيان موجب ترس از بي مسئوليتي در مورد هستفاده از بمب اتمي باشد.
نبايد فراموش كرد اروپا با تمام تضاد هاي سياسي كه باامريكا دارد نگران
تر از امريكا در مورد تكميل بمب اتمي در ايران ميباشد.
ولي كسي اين حرف ها منطقي ميبيند كه به تسلط جهاني سهونيست معتقد نيست و
ميتواند بين اروپا و امريكا فرق بگذارد

28:

با سلام خدمت كاربر اسپريت

کشورهایی مانند پاکستان ، ترکیه ، عراق ، و مجتمع خرده نشین های
خلیج فارس ، کاملاً طبیعی هست که به چنین قطعنامه ای رای مثبت بدهند
چرا ؟؟ اصولاً دست یابی به سلاح هسته ای توسط هر کشوری ، موقعیت
منطقه ای و جایگاه جهانی اون کشور را دگرگون می سازد و این برای
همسایگان هیچگاه قابل تحمل نیست ....( مگر این که نوعی منافع خاص و
متقابل وجود داشته باشد = عضویت در یک اکیپ خاص ...

یا ...) بنابراین
در هیچ شرایطی ، کشوری مانند پاکستان حتی به اندازه یک هزارم نیز
راضی به پیشرفت هسته ای ایران نخواهد شد ....

خوب اين درست و بنده قبول دارم كه كشورهاي همسايه به همين دلايلي كه شما فرموديد مخالف هستند .


ولي از اين نكته كه ايران شعارهايي كه در سطح جهاني ميدهد و وجهه ي تروريستي به ايران ميدهد بگذريم و اين قسمترو در راي همسايه ها بي اثر بدونيم و كلا فقط و فقط به دليل همون مسائلي كه شما فرموديد مخالفت كشورهاي همسايه رو بدونيم( مثل ژاپن و كره و چين و...

كه هيچكدوم از كشورهاي همسايه راضي به دست يابي كشور ديگر به فناوري و سلاح اتمي نبودند) حال شما به اين سوال جواب بديد كه خوب حالا كه كشورهاي همسايه مخالف پيشرفت ما هستند ما چه كار بايد بكنيم تا به اين كشورها اجازه ندهيم كه بتوانند اين چنين جلايشان پيشرفت مارار بگيرند؟ همانطور كه قبلا فرمودم ما كلي اتو دست اين كشورها ميدهيم بعدا انتظار داريم اينها هستفاده نكنند .ايران وقتي طبق همان عكس كه بالا ديديد همايش حذف امريكا و اسرائيل در جهان بر پا ميكند .

ان وقت دست همين كشورهاي همسايه اتو نميدهد كه اينها امريكای ان سر دنيا و اسرائيل را ميخاهند از نقشه حذف كنند و فردا اگر تضاد منافعي بين ما و ايران پيش امد حتما قصد به حذف ماهم ميگيرند(و به اين نكته از ديد ديگر كشورها نگاه كنيد چون ديگر كشورهاي جهان به اين مسائل همانند ما نگاه نميكنند و اگر كشورهاي همسايه چنين هستدلال و نگراني داشته باشند بيشتر حق را به انها ميدهند چيزي كه در راي گيري ديديم و فقط ونزوئلا انهم به دليل مخالفت با امريكا و نشان دادن مخالفت خود با امريكا به ايران راي داد)


اعضای باشگاه اتمی ( آمریکا ، روسیه ، فرانسه ، انگلیس ، چین ، هند ) نیز
به طور سنتی از افزایش اعضای این باشگاه ناخرسندند ...

و همواره در کنار
فعالیتهای هسته ای هر کشوری ، مخالفت ها و سنگ اندازی های این باشگاه
مشهود بوده هست ....مگر اون که همان شرط به خصوصی که در بالا آوردم ،
مصداق داشته باشد ....( مثال : چین و کره شمالی ....

آمریکا و اسراییل و پاکستان
....

آمریکا ، انگلیس و فرانسه )
خوب در اين قسمت هم خودتان جواب را داديد ....

چرا فقط با ايران و كره شمالي مخالفند؟ ولي اكثر كشورها كه بصورت فعال در صحنه ي جهاني حضور دارند فعاليت هسته اي ميكنند و مخالفتي به اين شدت نميشود؟ بهمان دليل كه خود فرموديد و قبلا هم در تاپيكي ديگر در مورد ان صحبت كرديم و ان اينكه موفق بودن در دنيا در گرو فعال بودن و پايشانا بودن كشور هست نه اينكه كاري كنيم كه با همه جا قطع رابطه كنيم و با هيچ جا منافع مشترك نداشته باشيم بعدا انتظار داشته باشيم همه به فكر پيشرفت ما باشندو.......(همان مثال چين كه يادتان هست چيني كه سالانه 300 مليارد دلار با امريكا مراوده ي تجاري دارد ولي با ايران تنها 5 مليارد دلار بيشتر به فكر حفظ امريكا هست يا به فكر حفظ ايران؟ و اين در مورد همه ي كشورها مصداق دارد .

بعنوان مثال وقتي ما با روسيه كلي منافع مشترك داريم و روسيه همين فناوري هسته اي را به ما داده و از اين به بعد هم به روسيه نياز داريم ايا در صورتي كه جايي مجبور باشيم بين روسيه و كره ي شمالي كه قصد دست يابي به سلاح اتمي را دارد به نفع يكي راي دهيم به نظر شما كار درست كدام هست؟ ايا به فكر كشور و مملكت و پيشرفت مملكت خود هستيد يا نه به نفع كشور مخالف روسيه راي ميدهيد تا انها پيشرفت كنند و ما در اين راه تنها بمانيم و ان كشور پيشرفت كند؟) كمي به انزوا و نوع سياست ايران و كره شمالي دقت كنيد
.
گروه سومی نیز در این میان وجود دارد که نه عضو باشگاه اتمی هستند ، و
نه همسایه ایران ....( کره جنوبی ، کانادا ، هسترالیا و ....)

این گروه ، با این پروسه مانند هر روند دیگری ، در قالب منافع ملی ( به معنای
اعم اون ) برخورد می نمايند ....

بر همین روال ، کشوری مانند کره جنوبی ، هرگز
منافع چند صد میلیارد دلاری خویش را با معامله چند میلیارد دلاری با ایران معاوضه
نمی کند ...

و طبیعی هست که اعضای این گروه نیز ، به پیروی از قانون ساده
اقتصادی ، منافع بزرگ و دراز مدت خود را با یک قرارداد نفتی ( هر اندازه هم
که سودآور باشد ) معامله نخواهند کرد و تکلیف این گروه نیز روشن هست
خوب طبق فرموده ي خود شما همه ي كشورها به هر دليل با ما مخالفند ولي چگونه برخي كشورها براي دست يابي به انرژي هسته اي با مخالفت جهاني روبه رو نميشوند ولي ما با مشكل مواجه ميشايشانم؟ ايا همه ي كشورها با ما پدر كشتگي دارند ولي با خودشان دوست و رفيق هستند.
چرا همين كشورهاي بي طرف در جهت دست يابي ايران به فناوري هسته اي مخالفت ميكنند ولي در مقابل ديگر كشورها مخالفت نميكنند؟
كلا اين مساله كه چرا همه ي كشورها با ما دشمن هستند و مخالف جواب بسيار ساده اي دارد و خود شما بسياري از مسائل را روشن كرديد كه كشورهاي بي طرف و همسايگان و اعضاي باشگاه اتمي هر كدام به دلايلي مخالف كشوري هستند كه قصد دست يابي به فناوري هسته اي دارد ...

حال به فكر جواب اين سوال باشيد كه در بين اين همه كشور چرا فقط ما هستيم كه به اين شدت با ما مخالفت ميشود و لي با خيلي هاي ديگر اينگونه نميشود.


1- در منطقه خاورمیانه ، آیا هیچ کشوری به اندازه اسراییل ادعاهای ارضی در
مورد خاک سرزمینی همسایگان خویش دارد ؟؟
2- آیا در طول 50 سال گذشته ، هیچ کشوری به اندازه اسراییل با همسایگان
خویش جنگیده هست ؟؟
3- آیا همین اسراییل ، تا کنون توانسته ( حتی به شوخی ) همسایگان خود را با
سلاح هسته ای تهدید کند ؟؟
4- آیا در داخل حاکمیت اسراییل ، جناح های سرسخت مذهبی افراطی یهود که
معتقدند مرزهای اسراییل باید از نیل تا فرات باشد ، حضور ندارند ؟؟
ببينيد اسپريت من كاري به اسرائيل نداشتم كه چرا اسرائيل به سلاح اتمي دست يافته ولي به ما اجازه نميدهند ....

به هر حال هر كشوري چه اسرائيل و چه ايران و چه روسيه و چه امريكا و ........

هر كدام به فكر به روز كردن وقايشان كردن خود از هر نظر (سياسي .

نظامي .

اقتصادي) هستند حال چه هر كدام از اين كشورها بد يا خوب باشند فرقي نميكند و بد خوب بودن باعث نميشود كه مثلا از تلاش براي پيشرفت دست بردارند .

حال همين اسرائيلي كه به قول شما حتي اگر پايش بيفتد تا فرات هم مي ايند بدنبال پيشرفت هست و با حر حربه اي براي دست يابي به اين پيشرفت تلاش ميكند و لي چرا ما از سياست هستفاده نميكنيم در جهت اين پيشرفت؟چرا ما نبايد با اتخاذ سياستهاي درست به پيشرفت برسيم و همش به دست همين اسرائيل اتو ميدهيم؟
كلا در مورد اين موضوع بحث زياد هست متاسفانه تايپ كردن وقت گيره .

با نوشتن نميشه تمام مسائلرو انتقال داد .


در مورد اين موضوع بعدا بيشتر صحبت ميكنيم.
و ضمنا برخی برخوردهای ایرانهم کم از برخی سیستهای تند اسرائیل ندارد .

مثلا همین جلسه ای که در بالا عکسش رو دیدید و با حضور بالاترین مقام اجرایی کشور یعنی رئیس جمهور انجام شد و کلا شعار ان جهان بدون صهیونیسم بود و حتی در عکسی که برای این جلسه انتخاب کردند نشاندهنده ی این بود که ایران میخاهد امریکاراهم حذف کند .

حال شما به این فکر کنید که وقتی فقط عکس احمدی نژاد در حالی که عکس بالا در کنارش هست و مشغول سخنرانی هست فقط در سطح دنیا پخش شود و فقط امت معمولی این عکس را ببیند چه ذهنیتی در مورد ایران بوجود می اید.


آیا هرج و مرج در ایران بیشتر از پاکستان هست ؟؟؟
آیا نفوذ حکومت مرکزی در هستانهای ایران کمتر از پاکستان هست ؟؟؟
آیا اندیشه شیعی ، افراطی تر و خطرناک تر از القاعده و طالبان هست ؟؟؟
ببينيد من فكر ميكنم شما قضيه ي سیايتها و نوع برخورد دولت و مقامات دولتي با خود امت را اشتباه گرفتيد .
در مورد سوالهاي شما اگر فرض را بگيريم كه تمام جوابها به سوالهاي شما منفي باشد .

(در مورد اين هم جاي بحث دارد)اما در ايران سياست و برخورد نظام هست كه باعث فرمودن تروريست به ايران ميشود نه صرفا برخورد امت .و در نهايت سوال مهم : ايا همه ي كشورهاي جهان بجز ونزوئلا با ما پدر كشتگي دارند كه نميزارند ما به فناوري و پيشرفت دست پيدا ولي با خودشان دوست و رفيق هستند و در بين ديگر كشورها همه شان به راحتي ميتوانند به فناوري و پيشرفت دست پيدا كنند؟
و ايا تا وقتي كه ما منافعي براي جهان نداشته باشيم و منزايشان باشيم كشورهاي ديگر كشته مرده يما هستند و ما هر كاري بخاهيم بكنيم به ما اجازه ميدهند؟يا اينكه نه انها به فكر منافع خودشان هستند و وقتي ما منفعتي و سودي برايشان نداشته باشيم به فكر ما نيستند و بيشتر به فكر كساني هستند كه برايشان منفعت دارند؟

29:


جواب شما بسیار ساده انگارانه بود ....

آیا شما گمان می برید
که هندوستان می توانست حمله اتمی به پاکستان صورت دهد ؟؟
صد در صد با این نظریه مخالفم زیرا در دنیای امروز ، شکل گیری یک
حمله اتمی ، بسیار دشوارتر از اون چیزی هست که شما در فرضیات
خود تصور کرده اید ....

قسمتی هم که با رنگ قرمز برایتان مشخص کرده ام ، از مصادیق پرداختن
به کاربر ( به جای جواب دادن به سخن او ) هست ....بنابراین اگر مایل به
بحث در این مورد هستید ، محدوده های خود را در نظر بگیرید ...
30:

بعله خيلي موصق !

31:

بلي!
بايشانژه اين فرموده:
..تكنولوژي ما در غني سازي اورانيوم از اونا{( USA)} بيشتر......


32:

تحریم می کنیم یا می شویم؟
به نظر شما ما دوست داریم به شورای امنیت برویم یا نه؟ دوست داریم تحریم بشویم یا نه؟ اگر احمدی نژاد و دارودسته اش اینطوری بگویند که در حقیقت ما هستیم که داریم اروپا و آمریکا را تحریم می کنیم، چه اتفاقی می افتد؟ یعنی فراخوان کنیم ما به اروپا و آمریکا و طبعا هند و دیگر کشورهایی که با ما مخالفت نمايند نفت نمی فروشیم تا اونها از بی نفتی بمیرند و بعد هم از اونها کالا نمی خریم تا همه کالاهای شان روی دستشان باد کند تا پول نداشته باشند که روزشان را شب نمايند چه اتفاقی می افتد؟ در مطلبی که در سایت بازتاب نوشته شد، این تیتر را خواندم: فرانسه، انگلیس، هند، ایتالیا، ژاپن و کره جنوبی که دیروز علیه فعالیت هسته ای ایران رای دادند، از کشورهای عمده خریدار نفت ایران هستند.

در زیرنویس نظرات مراجعه نمايندگان یک نظر جالب بود که بهتر هست اونرا برای عبرت بخوانید.

یکی از برادران حزب الله در بازتاب نوشت: چرا این کشورها را با بستن لوله نفت به رویشان از کرده پشیمان نمی کنید؟ آیا می ترسید از گرسنگی بمیریم؟ ما امت روزه ایم و مقاومت در برابر نبودنها، پس این مسلمانی و روزه گرفتن کی باید به درد ما بخورد؟ در پی یافتن راه حلی موثر برای جلوگیری از تحریم ایران توسط شورای امنیت، عماد افروغ فرمود: باید خودمان تحریم اقتصادی را آغاز کنیم.


33:

assassin meek

بگذارید فرض کنیم که دولت ایران تلاشهای هسته ای خود را در
راستای دست یابی به سلاح های هسته ای سامان دهی می کند...

یعنی مرحله اول بحث در باره انگیزه را فرض می کنیم که به توافق
رسیده ایم ....بسیار خوب ، پرسش بعدی این هست : چرا ایران نباید به سلاح
هسته ای دست پیدا کند ؟؟؟

آماده ام که دلایل را ( البته بدون فحش ) بشنویم و در باره اون بحث کنیم

34:

چون حكومتي غير مسئول و غير انتخابي و فاشيستي هست،
وگرنه قدرت هاي بزرگ، در وقت شاه، چراغ سبز به
ايشان داده بودند كه به جنگ افزار اتمي دست پيدا كند و براي
همين هم اين او بود كه ساخت نيروگاه اتمي بوشهر را آغاز نمود.

35:

سلام
اسپریت.
اولا که قسمتی که فرموده بودید بدون فحش فکر میکنم زیاده روی بود و انگار شما این ذهینیت را دارید که بنده فقط برای فحش دادن امده ام .

در حالی که بنده هیچگاه در جواب شخصی که با احترام به بحث بپردازد حتی در صورت تناقض افکار عادت به فحش دادن ندارم .

مگر اینکه ان فرد از حیطه ی ادب خارج بشه شروع به توهین در جهت خرد کردن شخصیت طرف مقابل بکند.و در مورد پرسش دوم .اولا که دست یابی به انرژی اتمی و هسته ای بسیار خوب هست و به هر حال علم روز و قدرت کشور را تضمین میکند و کسی مخالف ماهیت دست یابی به علم و تکنولوژی نیست .

اما این علم را چگونه میخاهیم بدست اوریم و برای چه بسیار مهم هست.

دوما ایا شما به این باور معتقد هستید که مثلا اگر بچه ای دیوانه که به ظن خود خیلی کارهایش خوب و منطقی هستند و ممکن هست هر کاری بکند .

در یک جمع صاحب یک تفنگ باشد؟...این فقط یک مثال بود که امیدوارم تونسته باشم منظورو برسونم.

ولی ایرانی که رئیس جمهورش صبح تا شب و در هر مجلسی دم از نابودی و محو کردن اسرائیل و اخیرا امریکا و احتمالا تا چند وقت دیگر اروپا میزند با چه اعتماد جهانی مجامع جهانی به این کشور اعتماد نمايند و اجازه ی دست یابی به سلاحههای اتمی را بدهند؟ (خواهشا فقط به ارای مثبتی که بر علیه ایران داده شد دقت کنید .

از کشورهایی چون امریکا و کشورهای اروپایی که بگذریم کشوری همچون هند که چند روز پیش از ان قرارداد 30 ساله انتقال نفت ایران به هند امضا شده بود و بسیاری از هزینه های این انتقال را ایران پذیرفته بود .

فقط در جهت بدست اوردن رای هند .

به ایران رای منفی داد.

یا پاکستان یا کره که خودتان بهتر در جریانید .

و حال این سوال مطرحه که این کشورها که نه پدر کشتگی و نه خصومت قبلی با ایران داشتند و اتفاقا ایران باجهایی به اونها در جهت حمایت ایران داده بود چرا بر علیه ایران رای دادند؟ و حتی رای ممتنع هم ندادند؟)

انرژی هسته ای ایرانانرژی هسته ای ایران
ببینید اسپریت اگر ایران خودشو در معادلات جهانی جای بده و قبل از هر چیز با ازاد سازی سیاسی از این نظام بسته رها شه و و کسب اعتبار از نظر سیاسی و دیپلماتیک در جهان بکند و از اظهار نظرهای مغرضانه و کورکورانه علیه برخی کشورها دوری کند و بعد که ازادی سیاسی حاصل شد در پی ان پیشرفت اقتصادی حاصل شود .

ان موقع اگر این کشور که در جهان تاثیر گذار و دارای وجهه و اعتبار هست به سلاح اتمی هم اگر بخاهد دست پیدا کند کسی مخالفت نمیکند یا توان مخالفت را ندارد چون کشوری دارای اعتبار و احترام هست اما در حال حاضر بدون ایجاد اعتبار و وجهه در نزد دیگر کشورها و با اتخاذ سیاستهایی که هر چه بیشتر مارا در جهان منزوی میکند و دشمن تراشیهای فراوان که احمدی نژاد حتی اروپاراهم دشمن ایران شرایط برای دست یابی به انرژی هسته هر چه بیشتر سخت تر میشود و با این شرایط مطمئن باشید که ایران نمیتواند به انرژی هسته ای یا به قول شما سلاح اتمی دست پیدا کند.و تا مادامی که همچنان بر سیاستهای کهنه یی چون نابودی اسرائیل و امریکا و .........اسرار کند وضع بهمین منوال هست و اگر بخاهیم به سلاح هسته ای دست پیدا کنیم باید تغییر در نوع رفتار و سیاستها ی نظام انجام شود.


منتظر شنیدن نظرات شماهم هستیم.

36:

اين هم نظر من:


انرژی هسته ای ایران

37:

ببخشید، خواسته بودید پاسختان را در این تاپیک بدهم:دوست عزیز، سلام
1-ببخشید، من به کسی انگی نزدم.
فکر می کنم مشکل از شماست که زیاد با واژه ی عوام الناس آشنا نیستید.


عوام الناس از نظر من کسانی را می گویند که بدون داشتن آگاهی و اطلاعات کافی و تنها از روی احساسات ناسیونالیستی و مذهبی و همچنین زیر سایه ی تبلیغات عوام فریبانه ی عده ای، اظهار نظر می نمايند، رای می دهند و حتی به خیابان ها می ریزند!
2-تا وقتی که جامعه ی مدنی در کل و تحزب در عرصه ی سیاست جا نیفتند، عوام الناس، عوام الناس هست.
ضمنا تا جایی که من می دانم چیزی به نام «باشگاه هسته ای جهانی» وجود خارجی ندارد!

راستی مثل اینکه شما طرفدار دست یابی به «سلاح هسته ای»، توسط جمهوری اسلامی هستید؟

38:

فیلتر شکن:
https://www.taktoop.com/

39:

"عوام الناس" اصطلاحي هست كه خود علماي شيعه هم اونرا بكار برده اند.


اگر اين انگ باشد كه پاي آخوند ها در ميان خواهد بود.


ازنظر آخوند ها امت به دو دسته تقسيم ميشوند: عوام و خواص.
خواص هم خودشان هستند كه عوام الناس ( عامه و توده ي امت)
بايد از اونها تبعيت بكنند.


40:

در پی تحریم ایران از طرف اکثر کشورهای جهان : یک راه حل برای مشکل تحریم.
یکی از برادران آبادگر فرمود: معاملات اقتصادی ایران با کشورهایی که علیه ما رای داده اند، باید قطع شود.

یکی دیگر از مسوولان هم اضافه کرد: مناسبات با فرانسه به حداقل می رسد.

آگاهان پیشنهاد کردند که ما باید نفت مان را به ونزوئلا که به ما رای مثبت داده هست صادر کنیم، البته با توجه به اینکه ونزوئلا خودش صادر نماينده نفت هست، ممکن هست این راه حل خیلی مفید نباشد، به همین دلیل پیشنهاد می شود ما به ونزوئلا نفت صادر کنیم، و از اونجا نفت وارد کنیم، اینطوری هم ونزوئلا صادراتش را حفظ می کند و هم ایران، همچنین می توانیم برای واردات کالاهایی مثل اتومبیل که فعلا از فرانسه و انگلیس و آلمان وارد می کنیم از کشورهایی که به ما رای ممتنع دادند اتومبیل وارد کنیم، از هر کدام از این کشورها که دوست دارید اتومبیل و تکنولوژی و کالا وارد کنید.

فهرست کشورهایی که به ما رای ممتنع دادند به این شرح هست: یمن، الجزایر، برزیل، چین، مکزیک، نیجریه، پاکستان، روسیه، آفریقای جنوبی، سریلانکا، تونس، ویت نام.

از کدام یک از این کشورها دوست دارید اتومبیل وارد کنیم؟

41:
با سلام ...

قسمتی که در مورد بد و بیراه فرمودن نوشته بودم ، اشاره اش به شما
نبود ، بلکه ویژه برخی از دوستان بود که ....

بگذریم ....
ادله شما در این مورد بر یک پایه هستوار بود که در زیر اون را مرور
می کنیم :

وجهه بد جهانی و تهدید سایر کشورها ....

ایجاد چهره تهدید نماينده و
خطرناک ( به تعبیر شما ، کودکی که تفنگ در دست دارد ) ...

بسیار خوب ، در کنار شما ، کشورهایی که در آژانس به تداوم فعالیت
هسته ای ایران رای منفی دادند ، تابع چند گروه ادله بودند که شما به
یکی از اون اشاره کرده اید ....

کشورهایی مانند پاکستان ، ترکیه ، عراق ، و مجتمع خرده نشین های
خلیج فارس ، کاملاً طبیعی هست که به چنین قطعنامه ای رای مثبت بدهند
چرا ؟؟ اصولاً دست یابی به سلاح هسته ای توسط هر کشوری ، موقعیت
منطقه ای و جایگاه جهانی اون کشور را دگرگون می سازد و این برای
همسایگان هیچگاه قابل تحمل نیست ....( مگر این که نوعی منافع خاص و
متقابل وجود داشته باشد = عضویت در یک اکیپ خاص ...

یا ...) بنابراین
در هیچ شرایطی ، کشوری مانند پاکستان حتی به اندازه یک هزارم نیز
راضی به پیشرفت هسته ای ایران نخواهد شد ....

اعضای باشگاه اتمی ( آمریکا ، روسیه ، فرانسه ، انگلیس ، چین ، هند ) نیز
به طور سنتی از افزایش اعضای این باشگاه ناخرسندند ...

و همواره در کنار
فعالیتهای هسته ای هر کشوری ، مخالفت ها و سنگ اندازی های این باشگاه
مشهود بوده هست ....مگر اون که همان شرط به خصوصی که در بالا آوردم ،
مصداق داشته باشد ....( مثال : چین و کره شمالی ....

آمریکا و اسراییل و پاکستان
....

آمریکا ، انگلیس و فرانسه )

گروه سومی نیز در این میان وجود دارد که نه عضو باشگاه اتمی هستند ، و
نه همسایه ایران ....( کره جنوبی ، کانادا ، هسترالیا و ....)

این گروه ، با این پروسه مانند هر روند دیگری ، در قالب منافع ملی ( به معنای
اعم اون ) برخورد می نمايند ....

بر همین روال ، کشوری مانند کره جنوبی ، هرگز
منافع چند صد میلیارد دلاری خویش را با معامله چند میلیارد دلاری با ایران معاوضه
نمی کند ...

و طبیعی هست که اعضای این گروه نیز ، به پیروی از قانون ساده
اقتصادی ، منافع بزرگ و دراز مدت خود را با یک قرارداد نفتی ( هر اندازه هم
که سودآور باشد ) معامله نخواهند کرد و تکلیف این گروه نیز روشن هست

تمام وجهی نیز که به اون چسبیده اند ، همین موضوع تهدیدات ایران و تروریسم
و خطر بنیادگرایی و ....

هست ، اما در باره همین هستدلال ، بد نیست پرسش هایی
را نیز در نظر داشته باشیم :

1- در منطقه خاورمیانه ، آیا هیچ کشوری به اندازه اسراییل ادعاهای ارضی در
مورد خاک سرزمینی همسایگان خویش دارد ؟؟
2- آیا در طول 50 سال گذشته ، هیچ کشوری به اندازه اسراییل با همسایگان
خویش جنگیده هست ؟؟
3- آیا همین اسراییل ، تا کنون توانسته ( حتی به شوخی ) همسایگان خود را با
سلاح هسته ای تهدید کند ؟؟
4- آیا در داخل حاکمیت اسراییل ، جناح های سرسخت مذهبی افراطی یهود که
معتقدند مرزهای اسراییل باید از نیل تا فرات باشد ، حضور ندارند ؟؟

با جواب دادن به این پرسش ها ، مشاهده می کنید که :
اولاً دولت اسراییل ، یک دولت برخواسته از ایدئولوژی افراطی یهود هست که
نسبت به خاک همسایگان خود ادعای ارضی دارد و هنوز پس از گذشت سی و
اندی سال از آخرین جنگ ، بخشهایی از خاک همسایگان را در اشغال خویش نگاه
داشته هست
دوما در داخل این دولت جناح های تندرویی حضور دارند که قویاً معتقدند اسراییل
باید با جنگ ...

مرزهای خود را گسترش دهد ....اما چرا چنین اتفاقی علیرغم تسلیح هسته ای اسراییل رخ نداده هست ؟؟؟
چون سلاح هسته ای در جهان امروز ، صرفاً یک سلاح بازدارنده هست ، نه تهاجمی

یکی دیگر از موارد ، تعصب و تندروی جناح های مذهبی در حکومت ایران
هست ....

در این مورد نیز قصد دارم پاکستان را مثال بزنم : مهد طالبان...

و
القاعده ....

آیا هرج و مرج در ایران بیشتر از پاکستان هست ؟؟؟
آیا نفوذ حکومت مرکزی در هستانهای ایران کمتر از پاکستان هست ؟؟؟
آیا اندیشه شیعی ، افراطی تر و خطرناک تر از القاعده و طالبان هست ؟؟؟

منصفانه باید در جواب هر سه پرسش ، جواب منفی بدهم ....هرج و مرج
در پاکستان بیداد می کند ...

در هستانهایی مانند بلوچستان و سرحد ، دولت
مرکزی کاره ای نیست ...

خرید و فروش اسلحه و مواد مخدر در خیابان ها
و مغازه ها کاملاً عادی هست و امت حاضر نیستند به دولت مرکزی مالیات
بپردازند ....

افراطیون طالبان و القاعده علیرغم حضور گسترده آمریکا حضور
خود را حفظ کرده اند و ...

همین موضوع چندی پیش سبب شد تا ارتش آمریکا
بخش هایی از ایالت را بمباران کند ....

آیا اوضاع ایران حقیقتاً اینگونه هست ؟؟ آیا خطر دسترسی تروریستها در
پاکستان به سلاح اتمی بیشتر هست ؟؟ یا در ایران ؟؟

می بینید که موضوع ، اصلاً این نیست ....


مسئله اصلی ، همسویی با ایالات متحده هست ...

و نه هیچ چیز بیش از اون
و در صورت همسویی ، حتی در بلبشویی به نام پاکستان نیز ، امکان ساخت
سلاح هسته ای وجود دارد
42:


دليل اصلي تكميل بمب اتمي بوسله پاكستاني ها توازع قدرت ميان پاكستان و
هندوستان بود به همين دليل دنياي غرب خودش را در اين ميان اونچنان در خطر
نميديد از اون گذشته در پاكستان يك حكومت افراطي مذهبي بر سر قدرت نيست كه
براي غربيان موجب ترس از بي مسئوليتي در مورد هستفاده از بمب اتمي باشد.
نبايد فراموش كرد اروپا با تمام تضاد هاي سياسي كه باامريكا دارد نگران
تر از امريكا در مورد تكميل بمب اتمي در ايران ميباشد.
ولي كسي اين حرف ها منطقي ميبيند كه به تسلط جهاني سهونيست معتقد نيست و
ميتواند بين اروپا و امريكا فرق بگذارد

43:

با سلام خدمت كاربر اسپريت

کشورهایی مانند پاکستان ، ترکیه ، عراق ، و مجتمع خرده نشین های
خلیج فارس ، کاملاً طبیعی هست که به چنین قطعنامه ای رای مثبت بدهند
چرا ؟؟ اصولاً دست یابی به سلاح هسته ای توسط هر کشوری ، موقعیت
منطقه ای و جایگاه جهانی اون کشور را دگرگون می سازد و این برای
همسایگان هیچگاه قابل تحمل نیست ....( مگر این که نوعی منافع خاص و
متقابل وجود داشته باشد = عضویت در یک اکیپ خاص ...

یا ...) بنابراین
در هیچ شرایطی ، کشوری مانند پاکستان حتی به اندازه یک هزارم نیز
راضی به پیشرفت هسته ای ایران نخواهد شد ....

خوب اين درست و بنده قبول دارم كه كشورهاي همسايه به همين دلايلي كه شما فرموديد مخالف هستند .


ولي از اين نكته كه ايران شعارهايي كه در سطح جهاني ميدهد و وجهه ي تروريستي به ايران ميدهد بگذريم و اين قسمترو در راي همسايه ها بي اثر بدونيم و كلا فقط و فقط به دليل همون مسائلي كه شما فرموديد مخالفت كشورهاي همسايه رو بدونيم( مثل ژاپن و كره و چين و...

كه هيچكدوم از كشورهاي همسايه راضي به دست يابي كشور ديگر به فناوري و سلاح اتمي نبودند) حال شما به اين سوال جواب بديد كه خوب حالا كه كشورهاي همسايه مخالف پيشرفت ما هستند ما چه كار بايد بكنيم تا به اين كشورها اجازه ندهيم كه بتوانند اين چنين جلايشان پيشرفت مارار بگيرند؟ همانطور كه قبلا فرمودم ما كلي اتو دست اين كشورها ميدهيم بعدا انتظار داريم اينها هستفاده نكنند .ايران وقتي طبق همان عكس كه بالا ديديد همايش حذف امريكا و اسرائيل در جهان بر پا ميكند .

ان وقت دست همين كشورهاي همسايه اتو نميدهد كه اينها امريكای ان سر دنيا و اسرائيل را ميخاهند از نقشه حذف كنند و فردا اگر تضاد منافعي بين ما و ايران پيش امد حتما قصد به حذف ماهم ميگيرند(و به اين نكته از ديد ديگر كشورها نگاه كنيد چون ديگر كشورهاي جهان به اين مسائل همانند ما نگاه نميكنند و اگر كشورهاي همسايه چنين هستدلال و نگراني داشته باشند بيشتر حق را به انها ميدهند چيزي كه در راي گيري ديديم و فقط ونزوئلا انهم به دليل مخالفت با امريكا و نشان دادن مخالفت خود با امريكا به ايران راي داد)


اعضای باشگاه اتمی ( آمریکا ، روسیه ، فرانسه ، انگلیس ، چین ، هند ) نیز
به طور سنتی از افزایش اعضای این باشگاه ناخرسندند ...

و همواره در کنار
فعالیتهای هسته ای هر کشوری ، مخالفت ها و سنگ اندازی های این باشگاه
مشهود بوده هست ....مگر اون که همان شرط به خصوصی که در بالا آوردم ،
مصداق داشته باشد ....( مثال : چین و کره شمالی ....

آمریکا و اسراییل و پاکستان
....

آمریکا ، انگلیس و فرانسه )
خوب در اين قسمت هم خودتان جواب را داديد ....

چرا فقط با ايران و كره شمالي مخالفند؟ ولي اكثر كشورها كه بصورت فعال در صحنه ي جهاني حضور دارند فعاليت هسته اي ميكنند و مخالفتي به اين شدت نميشود؟ بهمان دليل كه خود فرموديد و قبلا هم در تاپيكي ديگر در مورد ان صحبت كرديم و ان اينكه موفق بودن در دنيا در گرو فعال بودن و پايشانا بودن كشور هست نه اينكه كاري كنيم كه با همه جا قطع رابطه كنيم و با هيچ جا منافع مشترك نداشته باشيم بعدا انتظار داشته باشيم همه به فكر پيشرفت ما باشندو.......(همان مثال چين كه يادتان هست چيني كه سالانه 300 مليارد دلار با امريكا مراوده ي تجاري دارد ولي با ايران تنها 5 مليارد دلار بيشتر به فكر حفظ امريكا هست يا به فكر حفظ ايران؟ و اين در مورد همه ي كشورها مصداق دارد .

بعنوان مثال وقتي ما با روسيه كلي منافع مشترك داريم و روسيه همين فناوري هسته اي را به ما داده و از اين به بعد هم به روسيه نياز داريم ايا در صورتي كه جايي مجبور باشيم بين روسيه و كره ي شمالي كه قصد دست يابي به سلاح اتمي را دارد به نفع يكي راي دهيم به نظر شما كار درست كدام هست؟ ايا به فكر كشور و مملكت و پيشرفت مملكت خود هستيد يا نه به نفع كشور مخالف روسيه راي ميدهيد تا انها پيشرفت كنند و ما در اين راه تنها بمانيم و ان كشور پيشرفت كند؟) كمي به انزوا و نوع سياست ايران و كره شمالي دقت كنيد
.
گروه سومی نیز در این میان وجود دارد که نه عضو باشگاه اتمی هستند ، و
نه همسایه ایران ....( کره جنوبی ، کانادا ، هسترالیا و ....)

این گروه ، با این پروسه مانند هر روند دیگری ، در قالب منافع ملی ( به معنای
اعم اون ) برخورد می نمايند ....

بر همین روال ، کشوری مانند کره جنوبی ، هرگز
منافع چند صد میلیارد دلاری خویش را با معامله چند میلیارد دلاری با ایران معاوضه
نمی کند ...

و طبیعی هست که اعضای این گروه نیز ، به پیروی از قانون ساده
اقتصادی ، منافع بزرگ و دراز مدت خود را با یک قرارداد نفتی ( هر اندازه هم
که سودآور باشد ) معامله نخواهند کرد و تکلیف این گروه نیز روشن هست
خوب طبق فرموده ي خود شما همه ي كشورها به هر دليل با ما مخالفند ولي چگونه برخي كشورها براي دست يابي به انرژي هسته اي با مخالفت جهاني روبه رو نميشوند ولي ما با مشكل مواجه ميشايشانم؟ ايا همه ي كشورها با ما پدر كشتگي دارند ولي با خودشان دوست و رفيق هستند.
چرا همين كشورهاي بي طرف در جهت دست يابي ايران به فناوري هسته اي مخالفت ميكنند ولي در مقابل ديگر كشورها مخالفت نميكنند؟
كلا اين مساله كه چرا همه ي كشورها با ما دشمن هستند و مخالف جواب بسيار ساده اي دارد و خود شما بسياري از مسائل را روشن كرديد كه كشورهاي بي طرف و همسايگان و اعضاي باشگاه اتمي هر كدام به دلايلي مخالف كشوري هستند كه قصد دست يابي به فناوري هسته اي دارد ...

حال به فكر جواب اين سوال باشيد كه در بين اين همه كشور چرا فقط ما هستيم كه به اين شدت با ما مخالفت ميشود و لي با خيلي هاي ديگر اينگونه نميشود.


1- در منطقه خاورمیانه ، آیا هیچ کشوری به اندازه اسراییل ادعاهای ارضی در
مورد خاک سرزمینی همسایگان خویش دارد ؟؟
2- آیا در طول 50 سال گذشته ، هیچ کشوری به اندازه اسراییل با همسایگان
خویش جنگیده هست ؟؟
3- آیا همین اسراییل ، تا کنون توانسته ( حتی به شوخی ) همسایگان خود را با
سلاح هسته ای تهدید کند ؟؟
4- آیا در داخل حاکمیت اسراییل ، جناح های سرسخت مذهبی افراطی یهود که
معتقدند مرزهای اسراییل باید از نیل تا فرات باشد ، حضور ندارند ؟؟
ببينيد اسپريت من كاري به اسرائيل نداشتم كه چرا اسرائيل به سلاح اتمي دست يافته ولي به ما اجازه نميدهند ....

به هر حال هر كشوري چه اسرائيل و چه ايران و چه روسيه و چه امريكا و ........

هر كدام به فكر به روز كردن وقايشان كردن خود از هر نظر (سياسي .

نظامي .

اقتصادي) هستند حال چه هر كدام از اين كشورها بد يا خوب باشند فرقي نميكند و بد خوب بودن باعث نميشود كه مثلا از تلاش براي پيشرفت دست بردارند .

حال همين اسرائيلي كه به قول شما حتي اگر پايش بيفتد تا فرات هم مي ايند بدنبال پيشرفت هست و با حر حربه اي براي دست يابي به اين پيشرفت تلاش ميكند و لي چرا ما از سياست هستفاده نميكنيم در جهت اين پيشرفت؟چرا ما نبايد با اتخاذ سياستهاي درست به پيشرفت برسيم و همش به دست همين اسرائيل اتو ميدهيم؟
كلا در مورد اين موضوع بحث زياد هست متاسفانه تايپ كردن وقت گيره .

با نوشتن نميشه تمام مسائلرو انتقال داد .


در مورد اين موضوع بعدا بيشتر صحبت ميكنيم.
و ضمنا برخی برخوردهای ایرانهم کم از برخی سیستهای تند اسرائیل ندارد .

مثلا همین جلسه ای که در بالا عکسش رو دیدید و با حضور بالاترین مقام اجرایی کشور یعنی رئیس جمهور انجام شد و کلا شعار ان جهان بدون صهیونیسم بود و حتی در عکسی که برای این جلسه انتخاب کردند نشاندهنده ی این بود که ایران میخاهد امریکاراهم حذف کند .

حال شما به این فکر کنید که وقتی فقط عکس احمدی نژاد در حالی که عکس بالا در کنارش هست و مشغول سخنرانی هست فقط در سطح دنیا پخش شود و فقط امت معمولی این عکس را ببیند چه ذهنیتی در مورد ایران بوجود می اید.


آیا هرج و مرج در ایران بیشتر از پاکستان هست ؟؟؟
آیا نفوذ حکومت مرکزی در هستانهای ایران کمتر از پاکستان هست ؟؟؟
آیا اندیشه شیعی ، افراطی تر و خطرناک تر از القاعده و طالبان هست ؟؟؟
ببينيد من فكر ميكنم شما قضيه ي سیايتها و نوع برخورد دولت و مقامات دولتي با خود امت را اشتباه گرفتيد .
در مورد سوالهاي شما اگر فرض را بگيريم كه تمام جوابها به سوالهاي شما منفي باشد .

(در مورد اين هم جاي بحث دارد)اما در ايران سياست و برخورد نظام هست كه باعث فرمودن تروريست به ايران ميشود نه صرفا برخورد امت .و در نهايت سوال مهم : ايا همه ي كشورهاي جهان بجز ونزوئلا با ما پدر كشتگي دارند كه نميزارند ما به فناوري و پيشرفت دست پيدا ولي با خودشان دوست و رفيق هستند و در بين ديگر كشورها همه شان به راحتي ميتوانند به فناوري و پيشرفت دست پيدا كنند؟
و ايا تا وقتي كه ما منافعي براي جهان نداشته باشيم و منزايشان باشيم كشورهاي ديگر كشته مرده يما هستند و ما هر كاري بخاهيم بكنيم به ما اجازه ميدهند؟يا اينكه نه انها به فكر منافع خودشان هستند و وقتي ما منفعتي و سودي برايشان نداشته باشيم به فكر ما نيستند و بيشتر به فكر كساني هستند كه برايشان منفعت دارند؟

44:


جواب شما بسیار ساده انگارانه بود ....

آیا شما گمان می برید
که هندوستان می توانست حمله اتمی به پاکستان صورت دهد ؟؟
صد در صد با این نظریه مخالفم زیرا در دنیای امروز ، شکل گیری یک
حمله اتمی ، بسیار دشوارتر از اون چیزی هست که شما در فرضیات
خود تصور کرده اید ....

قسمتی هم که با رنگ قرمز برایتان مشخص کرده ام ، از مصادیق پرداختن
به کاربر ( به جای جواب دادن به سخن او ) هست ....بنابراین اگر مایل به
بحث در این مورد هستید ، محدوده های خود را در نظر بگیرید ...
45:


لطفاً دقت بفرمایید ....

من به هیچ روی مدافع شیوه فعلی اتخاذ شده در
زمینه سیاست هسته ای ( و ایضاً سیاست خارجی فعلی ) نیستم ...

بلکه
منظورم روشن کردن این نکته هست که ابزاری که در این زمینه علیه ایران از
اون هستفاده می شود ، به دلایل فوق نارساست و من شخصاً به کارگیری
چنین هستدلالی را اصولی نمی دانم ....ولي اكثر كشورها كه بصورت فعال در صحنه ي جهاني حضور دارند فعاليت هسته اي ميكنند و مخالفتي به اين شدت نميشود؟ بهمان دليل كه خود فرموديد و قبلا هم در تاپيكي ديگر در مورد ان صحبت كرديم و ان اينكه موفق بودن در دنيا در گرو فعال بودن و پايشانا بودن كشور هست نه اينكه كاري كنيم كه با همه جا قطع رابطه كنيم و با هيچ جا منافع مشترك نداشته باشيم بعدا انتظار داشته باشيم همه به فكر پيشرفت ما باشندو.......


با شما کاملاً در این مورد موافقم ....

پویایی و تحرک سیاست خارجی از
اصول پیشرفت در دنیای معاصر هست ...

و این نیز با تلاش ، و تعریف
مشخص اولویت های منافع کلان کشور تامین می شود .....بعنوان مثال وقتي ما با روسيه كلي منافع مشترك داريم و روسيه همين فناوري هسته اي را به ما داده و از اين به بعد هم به روسيه نياز داريم ايا در صورتي كه جايي مجبور باشيم بين روسيه و كره ي شمالي كه قصد دست يابي به سلاح اتمي را دارد به نفع يكي راي دهيم به نظر شما كار درست كدام هست؟ ايا به فكر كشور و مملكت و پيشرفت مملكت خود هستيد يا نه به نفع كشور مخالف روسيه راي ميدهيد تا انها پيشرفت كنند و ما در اين راه تنها بمانيم و ان كشور پيشرفت كند؟) كمي به انزوا و نوع سياست ايران و كره شمالي دقت كنيد
.
در این مورد نیز بحثی نداریم ....

خوب طبق فرموده ي خود شما همه ي كشورها به هر دليل با ما مخالفند ولي چگونه برخي كشورها براي دست يابي به انرژي هسته اي با مخالفت جهاني روبه رو نميشوند ولي ما با مشكل مواجه ميشايشانم؟ ايا همه ي كشورها با ما پدر كشتگي دارند ولي با خودشان دوست و رفيق هستند.
چرا همين كشورهاي بي طرف در جهت دست يابي ايران به فناوري هسته اي مخالفت ميكنند ولي در مقابل ديگر كشورها مخالفت نميكنند؟


لطفاً دقت بفرمایید ....

موضوع اصلاً دشمنی و یا چیزی شبیه به اون نیست
مسئله این هست که فعالیت هسته ای ایران ، برای برخی از کشورها مسئله
ای بس خطیر ( مانند اسراییل و آمریکا) ...

برای بعضی دیگر بسیار مهم ( مانند
همسایگان گرامی - در درجات و شدت های متفاوت ) و برای بعضی دیگر
مهم و سرانجام برای گروهی ...

تقریباً بی اهمیت هست ( نمیدانم ؛ مثلاً گواتمالا)
اینجاست که موضوع ارتباط پیدا می کند به همسویی با کلوب ...و
کشورهای درجه دو و سه ، به طور طبیعی گرایش های کلوب و
یا سیاست های رسمی اعلامی خود را دنبال می نمايند و بر پايه
اون موضع می گیرند ....

پس برای بیشتر کشورها ، اصولاً مسئله
دشمنی مطرح نیست ....


كلا اين مساله كه چرا همه ي كشورها با ما دشمن هستند و مخالف جواب بسيار ساده اي دارد و خود شما بسياري از مسائل را روشن كرديد كه كشورهاي بي طرف و همسايگان و اعضاي باشگاه اتمي هر كدام به دلايلي مخالف كشوري هستند كه قصد دست يابي به فناوري هسته اي دارد ...

حال به فكر جواب اين سوال باشيد كه در بين اين همه كشور چرا فقط ما هستيم كه به اين شدت با ما مخالفت ميشود و لي با خيلي هاي ديگر اينگونه نميشود.

اتفاقاً برخوردی که با کره شمالی شده هست نیز در همین حدود هست
و البته ...

به طور کلی همین تفاوت برخورد ، تا حدودی این ظن را
تقویت می کند که بلوک غرب ، از میزان کاربرد مجسمه خودساخته
ای مانند طالبان و یا القاعده مطلع هست ....

و به قول معروف می داند
که این کبریت ....

بی خطر هست ....

اما در مورد ایران ، به دلیل عدم
حضور این نهادها در مجموعه تصمیم گیرنده ، نگرانی همچنان پا برجاست

من كاري به اسرائيل نداشتم كه چرا اسرائيل به سلاح اتمي دست يافته ولي به ما اجازه نميدهند ....

به هر حال هر كشوري چه اسرائيل و چه ايران و چه روسيه و چه امريكا و ........

هر كدام به فكر به روز كردن وقايشان كردن خود از هر نظر (سياسي .

نظامي .

اقتصادي) هستند حال چه هر كدام از اين كشورها بد يا خوب باشند فرقي نميكند و بد خوب بودن باعث نميشود كه مثلا از تلاش براي پيشرفت دست بردارند .


چرا ؟؟؟ اتفاقاً اسراییل از اون مثالهای رسوا نماينده ای هست که به
خوبی نشان می دهد بعضی شعارها تا چه اندازه بی مایه هست ....
این دولت تاکنون حتی معاهده منع گسترش جنگ افزارهای هسته ای
را ( که تقریبا تمام دنیا اون را پذیرفته اند ) امضا نکرده مع الوصف
به فعالیت های هسته ای خود ادامه می دهد و تا کنون بازرسان آژانس
حتی یک بار نیز موفق به بازرسی تاسیسات هسته ای اون نشده اند ...

حال همين اسرائيلي كه به قول شما حتي اگر پايش بيفتد تا فرات
هم مي ايند بدنبال پيشرفت هست و با حر حربه اي براي دست يابي به اين پيشرفت تلاش ميكند و لي چرا ما از سياست هستفاده نميكنيم در جهت اين پيشرفت؟چرا ما نبايد با اتخاذ سياستهاي درست به پيشرفت برسيم و همش به دست همين اسرائيل اتو ميدهيم؟


حالا البته جای این بحث نیست که نام تجاوز به همسایگان و شعارهای
اون چنانی دادن و اعزام کارشناس امنیتی و متخصص شکنجه برای حمایت
از رژیمهای مزدور و طراحی سیاست های نفوذی برای ایجاد تفرقه و ...
را می شود پیشرفت گذاشت ...

یا خیر ...

اما به هر روی بایستی به این
نکته توجه داشته باشید که نوع ابزارهایی که کشوری مانند اسراییل
برای حرکت به سمت مقاصد خود از اون بهره می برد ، ( با توجه به حمایت
بی چون وچرای آمریکا ....

) با اونچه ما در اختیار داریم ، به کلی متفاوت
و قیاس این دو ، قیاس مع الفارق هست ...

ببينيد من فكر ميكنم شما قضيه ي سیايتها و نوع برخورد دولت و مقامات دولتي با خود امت را اشتباه گرفتيد .
در مورد سوالهاي شما اگر فرض را بگيريم كه تمام جوابها به سوالهاي شما منفي باشد .

(در مورد اين هم جاي بحث دارد)اما در ايران سياست و برخورد نظام هست كه باعث فرمودن تروريست به ايران ميشود نه صرفا برخورد امت .خیر ، موضوع اصلاً این نبود ، بحث اقتدار یک حکومت مرکزی بود در
جهت تامین امنیت سلاح های هسته ای خود و من این رانوشتم که در
پاکستان چنین شرایطی وجود ندارد ....

و در نهايت سوال مهم : ايا همه ي كشورهاي جهان بجز ونزوئلا با ما پدر كشتگي دارند كه نميزارند ما به فناوري و پيشرفت دست پيدا ولي با خودشان دوست و رفيق هستند و در بين ديگر كشورها همه شان به راحتي ميتوانند به فناوري و پيشرفت دست پيدا كنند؟
و ايا تا وقتي كه ما منافعي براي جهان نداشته باشيم و منزايشان باشيم كشورهاي ديگر كشته مرده يما هستند و ما هر كاري بخاهيم بكنيم به ما اجازه ميدهند؟يا اينكه نه انها به فكر منافع خودشان هستند و وقتي ما منفعتي و سودي برايشان نداشته باشيم به فكر ما نيستند و بيشتر به فكر كساني هستند كه برايشان منفعت دارند؟

قسمت اول را در بالا جواب دادم ...

و در مورد بقیه هم تقریباً با شما
موافقم ...

اما در باره اینکه این منافع به چه شکل و از چه راه هایی باید
تامین شود ، باید فرمود و گو کنیم

46:


خوب پس تا اینجا به نتیجه ی مشترکی رسیدیم که سیستهای فعلی اشتباه هست و دیگر کشورها حق دارند در جهت دسیابیه ما به انرژا هسته ای مخالفت نمايند.
اتفاقاً برخوردی که با کره شمالی شده هست نیز در همین حدود هست
و البته ...

به طور کلی همین تفاوت برخورد ، تا حدودی این ظن را
تقویت می کند که بلوک غرب ، از میزان کاربرد مجسمه خودساخته
ای مانند طالبان و یا القاعده مطلع هست ....

و به قول معروف می داند
که این کبریت ....

بی خطر هست ....

اما در مورد ایران ، به دلیل عدم
حضور این نهادها در مجموعه تصمیم گیرنده ، نگرانی همچنان پا برجاست

اتفاقا بنده هم اشاره کردم که فقط با ایران و کره ی شمالی اینگونه بر خورد میشود و میخاستم دلایل انراهم بگویم که تقریبا وضعیتی شبیه ایران دارد و حتی بد تر از ایران چون کره ی شمالی همچون جزیره ای جدا از دنیا شده و حتی کشورهای همسایه برق هم به کره ی شمالی نمیدهند چه رسد به انرژی اتمی پس کره هم همانند ماست در این مورد.صحبتهای شما در مورد اسرائیل

بعدا جای بحث بیشتر داردخیر ، موضوع اصلاً این نبود ، بحث اقتدار یک حکومت مرکزی بود در
جهت تامین امنیت سلاح های هسته ای خود و من این رانوشتم که در
پاکستان چنین شرایطی وجود ندارد ....

خوب درست هست اگر دولت مرکزیه ایران را با اقتدار تر بدانیم اما نوع برخورد همین دولت مقتدر ایران در مقابل همان دولت نا مقتدر پاکستان باعث ایجاد اینگونه مخالفتها شده.و در کل به سیاست کلی نظام نگاه میشود نه اقتدار ان یا عدم اقتدار
قسمت اول را در بالا جواب دادم ...

و در مورد بقیه هم تقریباً با شما
موافقم ...

اما در باره اینکه این منافع به چه شکل و از چه راه هایی باید
تامین شود ، باید فرمود و گو کنیم

خوب حال به همان نقطه ای میرسیم که چگونه ایجاد منافع مشترک کنیم.

و الان بعنوان اصلیترین راه همین عضو شدن در wto هست که همین امریکا مخالف سر سخت این مسئله بود و دائما بر ضد پیوستن ایران رای میداد .

اما همین مسئله ی پیوستن در به wto که کارشناسان اقتصادی همه موافق ان هستند از سوی بعضی تنرو های افراطی (همان تاپیکی حلقه هستارت کردند) که یادتان هست و به صرف اینکه سیاست wto ترویج نظام سرمایه داری هست و اسلام دین ضد سرمایه داری ایران را از ایجاد همان منافع مشترک دور مینمايند.

ببینید سرمایه گذار خارجی نیازمند امنیت اقتصادی هست تا به سرمایه گذاری کلان بپردازد و ایجاد منافع مشترک شود ....

اگر همین کارخانه های بزرگ دنیا همچون بنز بی ام وی .

یا فورد امریکا در و صنایع بزرگ غربی به ایران انتقال پیدا میکرد ایا الان در همین زمینه اینگونه با ایران مخالفت میشد؟ الان در کشورها سرمایه دران که تمام افکار عمومی را در دست دارند تصمیم گیرنده ی اصلی هستند و سیاستهای دولتها بر گرفته از تحمیل منافع شرکتها و کارتل های بین المللی هست که نمونه ان بوضوح در جنگ فولاد امریکا مشاهده شد که سرمایه داران تعیین مسیر حرکت دولت امریکارا انجام دادند نه خود دولت حال اگر همین سرمایه گذاریها در ایران صورت گیرد و هم برای ما سود داشته باشد و سرمایه به کشور وارد میشود و ایجاد شغل و........و برای شرکت مقابل هم که حتما سود دارد جنگ بین ایران و کشوری که سرمایه دار ان در ایران سرمایه دارد یعنی بلوکه شدن سرمایه های او و از بین رفتن سرمایه ی او پس در صورت تضاد منافع بین دو کشور سرمایه دارد امریکایی یا المانی که در ایران سرمایه گذاری کرده دولت خودرا مجبور به تصمیمی به سود ما خاهد کرد .

و این همان منافع مشترکی هست که ما نداریم .

حالا به این بپردازیم که چرا ما نمیتونیم سرمایه ی خارجی رو جذب کنیم : مهمترین و اصلی ترین جواب همان ایدئولوژیه اسلامی هست که بر ضد سرمایه داری هست و نه تنها سرمایه ی خارجی جذب نمیشود بلکه همین سرمایه ی داخلی هم به خارج فرارا میکند .....

پس حالا به این نتیجه میرسیم که اسلام باعث عقب ماندگی ما شده و نه صرفا ما بلکه بسیاری کشورهای اسلامی دیگر.

البته بحث در مورد این موضوع زیاد هست و ابعا مختلفی دارد که بعدا در مورد همین اسلامی که باعث اتخاذ برخی سیاستها توسط کشورهای اسلامی شده که انهارا از صحنه رانده و ............بیشتر صحبت میکنیم.

47:دوست گرامی.....
نتیجه مشترک ما ، اشتباه در روش سیاسی و دیپلماتیک انتخاب شده هست
نه اینکه چنین روشی ، برای سایر کشورها « حق » ایجاد کرده باشد
تقاضا دارم به بار معنایی واژه هایی که بر می گزینید ...

توجه داشته

باشید ....

خوب درست هست اگر دولت مرکزیه ایران را با اقتدار تر بدانیم اما نوع برخورد همین دولت مقتدر ایران در مقابل همان دولت نا مقتدر پاکستان باعث ایجاد اینگونه مخالفتها شده.و در کل به سیاست کلی نظام نگاه میشود نه اقتدار ان یا عدم اقتدار


به هر روی ، اگر این سخن شما را نیز صد در صد بپذیریم ....

جنبه

دیگرموضوع را تخفیف نمی دهد ....

و اون جنبه ، بهانه بودن چنین ایرادهایی

است ....

آیا شما پذیرفته اید که اون دلایلی که اقامه می شود ...

بیشتر

بهانه هست ، تا دلیل ؟؟


مهمترین و اصلی ترین جواب همان ایدئولوژیه اسلامی هست که بر ضد سرمایه داری هست و نه تنها سرمایه ی خارجی جذب نمیشود بلکه همین سرمایه ی داخلی هم به خارج فرارا میکند .....

پس حالا به این نتیجه میرسیم که اسلام باعث عقب ماندگی ما شده و نه صرفا ما بلکه بسیاری کشورهای اسلامی دیگر.

البته بحث در مورد این موضوع زیاد هست و ابعا د مختلفی دارد که بعدا در مورد همین اسلامی که باعث اتخاذ برخی سیاستها توسط کشورهای اسلامی شده که انهارا از صحنه رانده و ............بیشتر صحبت میکنیم.
اونچه شما با نام اسلام از اون یاد کرده اید ، به باور من ...

حداکثر نوعی
برداشت ( و یا به قول امروزی ها ، نوعی قرائت ) از اسلام هست .....
و گمان اون دارم که بین اسلام و تجارت ، فعالیت اقتصادی و علمی هیچگونه
تضاد و مباینتی مشاهده نمی شود ....

و اصولاً مشکل همین جاست ...

طبع
افراطی از هر چیز مفاهیم افراطی هستخراج می کند زیرا :
باران که در لطافت طبعش خلاف نیست
در باغ ، گل برآرد و در شوره زار ....

خس !!

48:

ولي چيزي كه مشاهده ميكنيم خلاف همه ي اينهاست كه شما ميگايشانئد.
شما چرا هميشه هستدلال خودتانرا به چيزي فرض ميكنيد كه الان در عالم واقع در حال انجام شدن هست؟
27 سال در حال فرمودن مرگ بر سرمايه داري و سرمايه گذار هستيم و اين را هم از دل اسلام هستخراج كردند و بسياري از بد بختيهاي ما حاصل از همين متحجر بودن اسلام و عقب مانده بودن ان هست.

ان وقت شما بگايشانيد نه اسلام اتفاقا خيلي هم طرفدار سرمايه دار و سرمايه گذاري و تجارت هم هست اصلا اسلام سرمايه گذارن را دوست دارد و.....

اما الان چي داريم ميبينيم؟ الان همين مراجع تقليد در مورد پيوستن ايران به wto چه میگویند؟ کلا اسلام صدر اسلام در مورد نظام سرمایه داری چه فرموده؟ و چه سرمایه های داخلی که سر همین عقب ماندگیه اسلامیه دیگر کشورهارا اباد کردند.و ما همچنان نظاره گر این امور و مثل همیشه چون اسلام فرموده سرمایه داری بد هست فقط باید نکاه کنیم

49:


متاسفانه یا خوشبختانه کار از این حرف ها گذشته و دیگر
بحث اینکه مراجع در باره جهانی شدن چه می گویند ،تاریخ
مصرف خود را از دست داده هست ....
ضمن این که اگر نظر ایشان هم مخالف بود ، پس ایران چگونه
بیست و اندی بار درخواست عضویت داده بود ؟؟

50:

خوب پس کم کم داریم به این نتیجه میرسیم که اسلام تاریخ مصرف دارد و ایدئولوژیهای اسلامی ماانند مخالفت با سرمایه داری دیگر جایی در دنیای امروز ندارد و کلا بسیاری از فواعد اسلامی شامل همین امر شده و کم کم تاریخ مصرف اسلام رو به پایان هست

ضمن این که اگر نظر ایشان هم مخالف بود ، پس ایران چگونه
بیست و اندی بار درخواست عضویت داده بود ؟؟
و ایران با وجود در پذیرش درخاست هم همچنان مخالفان خودرا دارد و جهل اسلامی مانع در خواست دادن ایران میشد اما به هر حال اقتضای حیات ایران این بود که در خواست داده شود و این یعنی تناقض افکار اسلامی با واقعیات موجود در جهان.
ضمنا مثل اینکه مخالفتهای برخی اسلامگرایان را فراموش کرده اید ...

به تاپیک (جهانی سازی بدترین نوع اعراب )مراجعه کنید و هستدلالهای اسلامگرایانی همچون حلقه را بخانید که حتی در صورت مفید بودن پیوستن ایران بازهم به همان دلالیل اسلامی انرا رد مینمايند و .

چنین هستدلالی دارند که ما بمیریم اما تن به پیوستن به wto ندهیم چون به سود کشورهایی چون امریکا و ....

هست .

51:

سلام به كاربران عزيز يكي ازبحث هاي مهم ما تكنولوژي هسته اي ميباشدبه نظر شما ايران هسته اي ازنظر اقتصادي وسياسيوامنيتي داراي چه جايگاهي درجهان هست

52:

چرا مانبايد بمب اتمي داشته باشيم

53:

زبانزد پارسي:
خدا خر را شناخت، بهش شاخ نداد!
آخ ببخشيد، با تالار ادبيات اشتباهي گرفتم!

54:

جايگاه بدتر از پاكستان !
بمب اتمي داشتن به اين سادگي ها نيست، يعني تنها
اين نيست كه بمب اتمي در سردابه داشته باشيم و تمام !!
بلكه براي اون سيستم هاي پيچيده ئ دفاعي و سيستم هاي
ترابري و پرتابي و باز سيستم هاي دفاعي براي اين سيستم ها
و و و نياز هست كه بودجه ئ سترگي ميخواهد و براي همين
هم يك كشوري ميتواند نيرايشان اتمي درست و حسابي باشد كه
داراي زير پايه ئ هستوار و نيروند اقتصادي باشد و گرنه
مجبور هست مانند پاكستان، بفرموده اي، بيش از يك سوم و يا حتي
نيمي از درآمد ملي خود را صرف نگهداري و سيستم هاي پر
هزينه ئ اتمي بكند ( كه از اون هستفاده اي هم براستي نميشود
كرد).

اين بودجه، ناچار از توسعه ئ كشور زده ميشود و به
فاصله ئ واپس ماندگي كشور از جهان مدرن و متمدن ميافزايد.


اكنون پاكستان و يا كره شمالي دچار چنين سرنوشتي شده، در
كره ئ شمالي امت از گرسنگي علف و خاك اره ميخورند ولي
در سالروز " انقلاب " (؟) موشك هاي اتمي رژه ميروند!!

اگر هدف از داشتن بمب اتمي امنيت امت كشوري باشد، ميتوان
اينرا با هزينه ئ كمتر ، يعني با دوستي و همپيماني با قدرت
هاي بزرگ و با داشتن ارتش كنوانسيونل نيرومند هم داشت ،

ولي از اونجا كه آماج جمهوري اسهالي، نه امنيت امت،
بلكه امنيت " حكومت " مافيايي و انگلي ولايت سفيه هست، از راه
خرد كار نميكند و آماده هست كه يك ملت را براي بخور بخور هاي
آقازاده ها ، زير نام و بهانه ئ ظهور مهدي (؟) به تباهي بكشاند.

55:

سيستم سياسي مذهبي ايران بر پايه و پايه ولايت فقيه بنيان گذاري شده هست كه در ساختار و چگونگي اين ولايت فقيه توده امت هيچ نقشي بازي نمي كنند.
اما لازمه سلامت و شفافيت و كنترل يك سيستم سياسي دموكراسي ميباشد كه در سيستم سياسي مذهبي ايران وجود ندارد.

از طرف ديگر هيچ چيزي خطر ناكتر ازاين نيست وقتي يك سيستم سياسيه تمام خواه و توتاليتر به سلاح هاي اتمي دست يابي پيدا كند چون درست از اين لحظه ميتواند خواسته هاي خود را كه در گذشته سالها به امت خود تحميل كرده به يكباره بدنيا هم تحميل كند.

طبييست كه اين را دنيا تحمل نخواهد كرد.


56:

شما بمب اتمي مي خواي چيكار ؟

57:

درست هست ....

يعني با دوستي و همپيماني با قدرت
هاي بزرگ و با داشتن ارتش كنوانسيونل نيرومند هم داشت ،
ولي از اونجا كه آماج جمهوري اسهالي، نه امنيت امت،
بلكه امنيت " حكومت " مافيايي و انگلي ولايت .....

هست، از راه
خرد كار نميكند و آماده هست كه يك ملت را براي بخور بخور هاي
آقازاده ها ، زير نام و بهانه ئ ظهور مهدي (؟) به تباهي بكشاند.
غلط هست .....

اون هم از نوع زيادي اش .....


58:

سخن بي دليل، نان فتير !

59:

داشتن بمب اتمی برای ایران لازم و ضروری هست و امریکا نیز که تنها کشور هستفاده نماينده بمب اتم بر علیه غیر نظامیان هست هیچ حقی ندارد که به ایران اعتراض کند.چطور انها داشته باشند و ما نداشته باشیم؟انها در جواب می گویند ایران مسولیت پذیر نیست در حالیکه کیست که نداند که امریکا بی مسولیت پذیر ترین کشور جهان هست که حتی بدون نظر ساوقت ملل به یک کشور دیگر یورش نظامی می برد و حتی پیمانهای محیط زیست را هم امضا نمی کند.مسئله دموکراسی و ازادی در ایران به جای خود اما بمب اتمی برای ایران لازم هست.کدر منطقه ایی که پاکستان و هند بمب اتمی دارند.ترکیه عضو ناتو هست.روسیه بمب اتمی دارد.

امریکا در نزدیکی ایران بمب اتمی دارد.کشورهای عربی متخاصم هستند.

و هزار تهدید دیگر.اتفاقا داشتن بمب اتمی موجب صلح خواهد شد چون توازن نظامی ایجاد می کند.

60:


لطفاً دقت بفرمایید ....

من به هیچ روی مدافع شیوه فعلی اتخاذ شده در
زمینه سیاست هسته ای ( و ایضاً سیاست خارجی فعلی ) نیستم ...

بلکه
منظورم روشن کردن این نکته هست که ابزاری که در این زمینه علیه ایران از
اون هستفاده می شود ، به دلایل فوق نارساست و من شخصاً به کارگیری
چنین هستدلالی را اصولی نمی دانم ....ولي اكثر كشورها كه بصورت فعال در صحنه ي جهاني حضور دارند فعاليت هسته اي ميكنند و مخالفتي به اين شدت نميشود؟ بهمان دليل كه خود فرموديد و قبلا هم در تاپيكي ديگر در مورد ان صحبت كرديم و ان اينكه موفق بودن در دنيا در گرو فعال بودن و پايشانا بودن كشور هست نه اينكه كاري كنيم كه با همه جا قطع رابطه كنيم و با هيچ جا منافع مشترك نداشته باشيم بعدا انتظار داشته باشيم همه به فكر پيشرفت ما باشندو.......


با شما کاملاً در این مورد موافقم ....

پویایی و تحرک سیاست خارجی از
اصول پیشرفت در دنیای معاصر هست ...

و این نیز با تلاش ، و تعریف
مشخص اولویت های منافع کلان کشور تامین می شود .....بعنوان مثال وقتي ما با روسيه كلي منافع مشترك داريم و روسيه همين فناوري هسته اي را به ما داده و از اين به بعد هم به روسيه نياز داريم ايا در صورتي كه جايي مجبور باشيم بين روسيه و كره ي شمالي كه قصد دست يابي به سلاح اتمي را دارد به نفع يكي راي دهيم به نظر شما كار درست كدام هست؟ ايا به فكر كشور و مملكت و پيشرفت مملكت خود هستيد يا نه به نفع كشور مخالف روسيه راي ميدهيد تا انها پيشرفت كنند و ما در اين راه تنها بمانيم و ان كشور پيشرفت كند؟) كمي به انزوا و نوع سياست ايران و كره شمالي دقت كنيد
.
در این مورد نیز بحثی نداریم ....

خوب طبق فرموده ي خود شما همه ي كشورها به هر دليل با ما مخالفند ولي چگونه برخي كشورها براي دست يابي به انرژي هسته اي با مخالفت جهاني روبه رو نميشوند ولي ما با مشكل مواجه ميشايشانم؟ ايا همه ي كشورها با ما پدر كشتگي دارند ولي با خودشان دوست و رفيق هستند.
چرا همين كشورهاي بي طرف در جهت دست يابي ايران به فناوري هسته اي مخالفت ميكنند ولي در مقابل ديگر كشورها مخالفت نميكنند؟


لطفاً دقت بفرمایید ....

موضوع اصلاً دشمنی و یا چیزی شبیه به اون نیست
مسئله این هست که فعالیت هسته ای ایران ، برای برخی از کشورها مسئله
ای بس خطیر ( مانند اسراییل و آمریکا) ...

برای بعضی دیگر بسیار مهم ( مانند
همسایگان گرامی - در درجات و شدت های متفاوت ) و برای بعضی دیگر
مهم و سرانجام برای گروهی ...

تقریباً بی اهمیت هست ( نمیدانم ؛ مثلاً گواتمالا)
اینجاست که موضوع ارتباط پیدا می کند به همسویی با کلوب ...و
کشورهای درجه دو و سه ، به طور طبیعی گرایش های کلوب و
یا سیاست های رسمی اعلامی خود را دنبال می نمايند و بر پايه
اون موضع می گیرند ....

پس برای بیشتر کشورها ، اصولاً مسئله
دشمنی مطرح نیست ....


كلا اين مساله كه چرا همه ي كشورها با ما دشمن هستند و مخالف جواب بسيار ساده اي دارد و خود شما بسياري از مسائل را روشن كرديد كه كشورهاي بي طرف و همسايگان و اعضاي باشگاه اتمي هر كدام به دلايلي مخالف كشوري هستند كه قصد دست يابي به فناوري هسته اي دارد ...

حال به فكر جواب اين سوال باشيد كه در بين اين همه كشور چرا فقط ما هستيم كه به اين شدت با ما مخالفت ميشود و لي با خيلي هاي ديگر اينگونه نميشود.

اتفاقاً برخوردی که با کره شمالی شده هست نیز در همین حدود هست
و البته ...

به طور کلی همین تفاوت برخورد ، تا حدودی این ظن را
تقویت می کند که بلوک غرب ، از میزان کاربرد مجسمه خودساخته
ای مانند طالبان و یا القاعده مطلع هست ....

و به قول معروف می داند
که این کبریت ....

بی خطر هست ....

اما در مورد ایران ، به دلیل عدم
حضور این نهادها در مجموعه تصمیم گیرنده ، نگرانی همچنان پا برجاست

من كاري به اسرائيل نداشتم كه چرا اسرائيل به سلاح اتمي دست يافته ولي به ما اجازه نميدهند ....

به هر حال هر كشوري چه اسرائيل و چه ايران و چه روسيه و چه امريكا و ........

هر كدام به فكر به روز كردن وقايشان كردن خود از هر نظر (سياسي .

نظامي .

اقتصادي) هستند حال چه هر كدام از اين كشورها بد يا خوب باشند فرقي نميكند و بد خوب بودن باعث نميشود كه مثلا از تلاش براي پيشرفت دست بردارند .


چرا ؟؟؟ اتفاقاً اسراییل از اون مثالهای رسوا نماينده ای هست که به
خوبی نشان می دهد بعضی شعارها تا چه اندازه بی مایه هست ....
این دولت تاکنون حتی معاهده منع گسترش جنگ افزارهای هسته ای
را ( که تقریبا تمام دنیا اون را پذیرفته اند ) امضا نکرده مع الوصف
به فعالیت های هسته ای خود ادامه می دهد و تا کنون بازرسان آژانس
حتی یک بار نیز موفق به بازرسی تاسیسات هسته ای اون نشده اند ...

حال همين اسرائيلي كه به قول شما حتي اگر پايش بيفتد تا فرات
هم مي ايند بدنبال پيشرفت هست و با حر حربه اي براي دست يابي به اين پيشرفت تلاش ميكند و لي چرا ما از سياست هستفاده نميكنيم در جهت اين پيشرفت؟چرا ما نبايد با اتخاذ سياستهاي درست به پيشرفت برسيم و همش به دست همين اسرائيل اتو ميدهيم؟


حالا البته جای این بحث نیست که نام تجاوز به همسایگان و شعارهای
اون چنانی دادن و اعزام کارشناس امنیتی و متخصص شکنجه برای حمایت
از رژیمهای مزدور و طراحی سیاست های نفوذی برای ایجاد تفرقه و ...
را می شود پیشرفت گذاشت ...

یا خیر ...

اما به هر روی بایستی به این
نکته توجه داشته باشید که نوع ابزارهایی که کشوری مانند اسراییل
برای حرکت به سمت مقاصد خود از اون بهره می برد ، ( با توجه به حمایت
بی چون وچرای آمریکا ....

) با اونچه ما در اختیار داریم ، به کلی متفاوت
و قیاس این دو ، قیاس مع الفارق هست ...

ببينيد من فكر ميكنم شما قضيه ي سیايتها و نوع برخورد دولت و مقامات دولتي با خود امت را اشتباه گرفتيد .
در مورد سوالهاي شما اگر فرض را بگيريم كه تمام جوابها به سوالهاي شما منفي باشد .

(در مورد اين هم جاي بحث دارد)اما در ايران سياست و برخورد نظام هست كه باعث فرمودن تروريست به ايران ميشود نه صرفا برخورد امت .خیر ، موضوع اصلاً این نبود ، بحث اقتدار یک حکومت مرکزی بود در
جهت تامین امنیت سلاح های هسته ای خود و من این رانوشتم که در
پاکستان چنین شرایطی وجود ندارد ....

و در نهايت سوال مهم : ايا همه ي كشورهاي جهان بجز ونزوئلا با ما پدر كشتگي دارند كه نميزارند ما به فناوري و پيشرفت دست پيدا ولي با خودشان دوست و رفيق هستند و در بين ديگر كشورها همه شان به راحتي ميتوانند به فناوري و پيشرفت دست پيدا كنند؟
و ايا تا وقتي كه ما منافعي براي جهان نداشته باشيم و منزايشان باشيم كشورهاي ديگر كشته مرده يما هستند و ما هر كاري بخاهيم بكنيم به ما اجازه ميدهند؟يا اينكه نه انها به فكر منافع خودشان هستند و وقتي ما منفعتي و سودي برايشان نداشته باشيم به فكر ما نيستند و بيشتر به فكر كساني هستند كه برايشان منفعت دارند؟

قسمت اول را در بالا جواب دادم ...

و در مورد بقیه هم تقریباً با شما
موافقم ...

اما در باره اینکه این منافع به چه شکل و از چه راه هایی باید
تامین شود ، باید فرمود و گو کنیم

61:


خوب پس تا اینجا به نتیجه ی مشترکی رسیدیم که سیستهای فعلی اشتباه هست و دیگر کشورها حق دارند در جهت دسیابیه ما به انرژا هسته ای مخالفت نمايند.
اتفاقاً برخوردی که با کره شمالی شده هست نیز در همین حدود هست
و البته ...

به طور کلی همین تفاوت برخورد ، تا حدودی این ظن را
تقویت می کند که بلوک غرب ، از میزان کاربرد مجسمه خودساخته
ای مانند طالبان و یا القاعده مطلع هست ....

و به قول معروف می داند
که این کبریت ....

بی خطر هست ....

اما در مورد ایران ، به دلیل عدم
حضور این نهادها در مجموعه تصمیم گیرنده ، نگرانی همچنان پا برجاست

اتفاقا بنده هم اشاره کردم که فقط با ایران و کره ی شمالی اینگونه بر خورد میشود و میخاستم دلایل انراهم بگویم که تقریبا وضعیتی شبیه ایران دارد و حتی بد تر از ایران چون کره ی شمالی همچون جزیره ای جدا از دنیا شده و حتی کشورهای همسایه برق هم به کره ی شمالی نمیدهند چه رسد به انرژی اتمی پس کره هم همانند ماست در این مورد.صحبتهای شما در مورد اسرائیل

بعدا جای بحث بیشتر داردخیر ، موضوع اصلاً این نبود ، بحث اقتدار یک حکومت مرکزی بود در
جهت تامین امنیت سلاح های هسته ای خود و من این رانوشتم که در
پاکستان چنین شرایطی وجود ندارد ....

خوب درست هست اگر دولت مرکزیه ایران را با اقتدار تر بدانیم اما نوع برخورد همین دولت مقتدر ایران در مقابل همان دولت نا مقتدر پاکستان باعث ایجاد اینگونه مخالفتها شده.و در کل به سیاست کلی نظام نگاه میشود نه اقتدار ان یا عدم اقتدار
قسمت اول را در بالا جواب دادم ...

و در مورد بقیه هم تقریباً با شما
موافقم ...

اما در باره اینکه این منافع به چه شکل و از چه راه هایی باید
تامین شود ، باید فرمود و گو کنیم

خوب حال به همان نقطه ای میرسیم که چگونه ایجاد منافع مشترک کنیم.

و الان بعنوان اصلیترین راه همین عضو شدن در wto هست که همین امریکا مخالف سر سخت این مسئله بود و دائما بر ضد پیوستن ایران رای میداد .

اما همین مسئله ی پیوستن در به wto که کارشناسان اقتصادی همه موافق ان هستند از سوی بعضی تنرو های افراطی (همان تاپیکی حلقه هستارت کردند) که یادتان هست و به صرف اینکه سیاست wto ترویج نظام سرمایه داری هست و اسلام دین ضد سرمایه داری ایران را از ایجاد همان منافع مشترک دور مینمايند.

ببینید سرمایه گذار خارجی نیازمند امنیت اقتصادی هست تا به سرمایه گذاری کلان بپردازد و ایجاد منافع مشترک شود ....

اگر همین کارخانه های بزرگ دنیا همچون بنز بی ام وی .

یا فورد امریکا در و صنایع بزرگ غربی به ایران انتقال پیدا میکرد ایا الان در همین زمینه اینگونه با ایران مخالفت میشد؟ الان در کشورها سرمایه دران که تمام افکار عمومی را در دست دارند تصمیم گیرنده ی اصلی هستند و سیاستهای دولتها بر گرفته از تحمیل منافع شرکتها و کارتل های بین المللی هست که نمونه ان بوضوح در جنگ فولاد امریکا مشاهده شد که سرمایه داران تعیین مسیر حرکت دولت امریکارا انجام دادند نه خود دولت حال اگر همین سرمایه گذاریها در ایران صورت گیرد و هم برای ما سود داشته باشد و سرمایه به کشور وارد میشود و ایجاد شغل و........و برای شرکت مقابل هم که حتما سود دارد جنگ بین ایران و کشوری که سرمایه دار ان در ایران سرمایه دارد یعنی بلوکه شدن سرمایه های او و از بین رفتن سرمایه ی او پس در صورت تضاد منافع بین دو کشور سرمایه دارد امریکایی یا المانی که در ایران سرمایه گذاری کرده دولت خودرا مجبور به تصمیمی به سود ما خاهد کرد .

و این همان منافع مشترکی هست که ما نداریم .

حالا به این بپردازیم که چرا ما نمیتونیم سرمایه ی خارجی رو جذب کنیم : مهمترین و اصلی ترین جواب همان ایدئولوژیه اسلامی هست که بر ضد سرمایه داری هست و نه تنها سرمایه ی خارجی جذب نمیشود بلکه همین سرمایه ی داخلی هم به خارج فرارا میکند .....

پس حالا به این نتیجه میرسیم که اسلام باعث عقب ماندگی ما شده و نه صرفا ما بلکه بسیاری کشورهای اسلامی دیگر.

البته بحث در مورد این موضوع زیاد هست و ابعا مختلفی دارد که بعدا در مورد همین اسلامی که باعث اتخاذ برخی سیاستها توسط کشورهای اسلامی شده که انهارا از صحنه رانده و ............بیشتر صحبت میکنیم.

62:دوست گرامی.....
نتیجه مشترک ما ، اشتباه در روش سیاسی و دیپلماتیک انتخاب شده هست
نه اینکه چنین روشی ، برای سایر کشورها « حق » ایجاد کرده باشد
تقاضا دارم به بار معنایی واژه هایی که بر می گزینید ...

توجه داشته

باشید ....

خوب درست هست اگر دولت مرکزیه ایران را با اقتدار تر بدانیم اما نوع برخورد همین دولت مقتدر ایران در مقابل همان دولت نا مقتدر پاکستان باعث ایجاد اینگونه مخالفتها شده.و در کل به سیاست کلی نظام نگاه میشود نه اقتدار ان یا عدم اقتدار


به هر روی ، اگر این سخن شما را نیز صد در صد بپذیریم ....

جنبه

دیگرموضوع را تخفیف نمی دهد ....

و اون جنبه ، بهانه بودن چنین ایرادهایی

است ....

آیا شما پذیرفته اید که اون دلایلی که اقامه می شود ...

بیشتر

بهانه هست ، تا دلیل ؟؟


مهمترین و اصلی ترین جواب همان ایدئولوژیه اسلامی هست که بر ضد سرمایه داری هست و نه تنها سرمایه ی خارجی جذب نمیشود بلکه همین سرمایه ی داخلی هم به خارج فرارا میکند .....

پس حالا به این نتیجه میرسیم که اسلام باعث عقب ماندگی ما شده و نه صرفا ما بلکه بسیاری کشورهای اسلامی دیگر.

البته بحث در مورد این موضوع زیاد هست و ابعا د مختلفی دارد که بعدا در مورد همین اسلامی که باعث اتخاذ برخی سیاستها توسط کشورهای اسلامی شده که انهارا از صحنه رانده و ............بیشتر صحبت میکنیم.
اونچه شما با نام اسلام از اون یاد کرده اید ، به باور من ...

حداکثر نوعی
برداشت ( و یا به قول امروزی ها ، نوعی قرائت ) از اسلام هست .....
و گمان اون دارم که بین اسلام و تجارت ، فعالیت اقتصادی و علمی هیچگونه
تضاد و مباینتی مشاهده نمی شود ....

و اصولاً مشکل همین جاست ...

طبع
افراطی از هر چیز مفاهیم افراطی هستخراج می کند زیرا :
باران که در لطافت طبعش خلاف نیست
در باغ ، گل برآرد و در شوره زار ....

خس !!

63:

ولي چيزي كه مشاهده ميكنيم خلاف همه ي اينهاست كه شما ميگايشانئد.
شما چرا هميشه هستدلال خودتانرا به چيزي فرض ميكنيد كه الان در عالم واقع در حال انجام شدن هست؟
27 سال در حال فرمودن مرگ بر سرمايه داري و سرمايه گذار هستيم و اين را هم از دل اسلام هستخراج كردند و بسياري از بد بختيهاي ما حاصل از همين متحجر بودن اسلام و عقب مانده بودن ان هست.

ان وقت شما بگايشانيد نه اسلام اتفاقا خيلي هم طرفدار سرمايه دار و سرمايه گذاري و تجارت هم هست اصلا اسلام سرمايه گذارن را دوست دارد و.....

اما الان چي داريم ميبينيم؟ الان همين مراجع تقليد در مورد پيوستن ايران به wto چه میگویند؟ کلا اسلام صدر اسلام در مورد نظام سرمایه داری چه فرموده؟ و چه سرمایه های داخلی که سر همین عقب ماندگیه اسلامیه دیگر کشورهارا اباد کردند.و ما همچنان نظاره گر این امور و مثل همیشه چون اسلام فرموده سرمایه داری بد هست فقط باید نکاه کنیم

64:


متاسفانه یا خوشبختانه کار از این حرف ها گذشته و دیگر
بحث اینکه مراجع در باره جهانی شدن چه می گویند ،تاریخ
مصرف خود را از دست داده هست ....
ضمن این که اگر نظر ایشان هم مخالف بود ، پس ایران چگونه
بیست و اندی بار درخواست عضویت داده بود ؟؟

65:

خوب پس کم کم داریم به این نتیجه میرسیم که اسلام تاریخ مصرف دارد و ایدئولوژیهای اسلامی ماانند مخالفت با سرمایه داری دیگر جایی در دنیای امروز ندارد و کلا بسیاری از فواعد اسلامی شامل همین امر شده و کم کم تاریخ مصرف اسلام رو به پایان هست

ضمن این که اگر نظر ایشان هم مخالف بود ، پس ایران چگونه
بیست و اندی بار درخواست عضویت داده بود ؟؟
و ایران با وجود در پذیرش درخاست هم همچنان مخالفان خودرا دارد و جهل اسلامی مانع در خواست دادن ایران میشد اما به هر حال اقتضای حیات ایران این بود که در خواست داده شود و این یعنی تناقض افکار اسلامی با واقعیات موجود در جهان.
ضمنا مثل اینکه مخالفتهای برخی اسلامگرایان را فراموش کرده اید ...

به تاپیک (جهانی سازی بدترین نوع اعراب )مراجعه کنید و هستدلالهای اسلامگرایانی همچون حلقه را بخانید که حتی در صورت مفید بودن پیوستن ایران بازهم به همان دلالیل اسلامی انرا رد مینمايند و .

چنین هستدلالی دارند که ما بمیریم اما تن به پیوستن به wto ندهیم چون به سود کشورهایی چون امریکا و ....

هست .

66:

سلام به كاربران عزيز يكي ازبحث هاي مهم ما تكنولوژي هسته اي ميباشدبه نظر شما ايران هسته اي ازنظر اقتصادي وسياسيوامنيتي داراي چه جايگاهي درجهان هست

67:

چرا مانبايد بمب اتمي داشته باشيم

68:

زبانزد پارسي:
خدا خر را شناخت، بهش شاخ نداد!
آخ ببخشيد، با تالار ادبيات اشتباهي گرفتم!

69:

جايگاه بدتر از پاكستان !
بمب اتمي داشتن به اين سادگي ها نيست، يعني تنها
اين نيست كه بمب اتمي در سردابه داشته باشيم و تمام !!
بلكه براي اون سيستم هاي پيچيده ئ دفاعي و سيستم هاي
ترابري و پرتابي و باز سيستم هاي دفاعي براي اين سيستم ها
و و و نياز هست كه بودجه ئ سترگي ميخواهد و براي همين
هم يك كشوري ميتواند نيرايشان اتمي درست و حسابي باشد كه
داراي زير پايه ئ هستوار و نيروند اقتصادي باشد و گرنه
مجبور هست مانند پاكستان، بفرموده اي، بيش از يك سوم و يا حتي
نيمي از درآمد ملي خود را صرف نگهداري و سيستم هاي پر
هزينه ئ اتمي بكند ( كه از اون هستفاده اي هم براستي نميشود
كرد).

اين بودجه، ناچار از توسعه ئ كشور زده ميشود و به
فاصله ئ واپس ماندگي كشور از جهان مدرن و متمدن ميافزايد.


اكنون پاكستان و يا كره شمالي دچار چنين سرنوشتي شده، در
كره ئ شمالي امت از گرسنگي علف و خاك اره ميخورند ولي
در سالروز " انقلاب " (؟) موشك هاي اتمي رژه ميروند!!

اگر هدف از داشتن بمب اتمي امنيت امت كشوري باشد، ميتوان
اينرا با هزينه ئ كمتر ، يعني با دوستي و همپيماني با قدرت
هاي بزرگ و با داشتن ارتش كنوانسيونل نيرومند هم داشت ،

ولي از اونجا كه آماج جمهوري اسهالي، نه امنيت امت،
بلكه امنيت " حكومت " مافيايي و انگلي ولايت سفيه هست، از راه
خرد كار نميكند و آماده هست كه يك ملت را براي بخور بخور هاي
آقازاده ها ، زير نام و بهانه ئ ظهور مهدي (؟) به تباهي بكشاند.

70:

سيستم سياسي مذهبي ايران بر پايه و پايه ولايت فقيه بنيان گذاري شده هست كه در ساختار و چگونگي اين ولايت فقيه توده امت هيچ نقشي بازي نمي كنند.
اما لازمه سلامت و شفافيت و كنترل يك سيستم سياسي دموكراسي ميباشد كه در سيستم سياسي مذهبي ايران وجود ندارد.

از طرف ديگر هيچ چيزي خطر ناكتر ازاين نيست وقتي يك سيستم سياسيه تمام خواه و توتاليتر به سلاح هاي اتمي دست يابي پيدا كند چون درست از اين لحظه ميتواند خواسته هاي خود را كه در گذشته سالها به امت خود تحميل كرده به يكباره بدنيا هم تحميل كند.

طبييست كه اين را دنيا تحمل نخواهد كرد.


71:

شما بمب اتمي مي خواي چيكار ؟

72:

درست هست ....

يعني با دوستي و همپيماني با قدرت
هاي بزرگ و با داشتن ارتش كنوانسيونل نيرومند هم داشت ،
ولي از اونجا كه آماج جمهوري اسهالي، نه امنيت امت،
بلكه امنيت " حكومت " مافيايي و انگلي ولايت .....

هست، از راه
خرد كار نميكند و آماده هست كه يك ملت را براي بخور بخور هاي
آقازاده ها ، زير نام و بهانه ئ ظهور مهدي (؟) به تباهي بكشاند.
غلط هست .....

اون هم از نوع زيادي اش .....


73:

سخن بي دليل، نان فتير !

74:

داشتن بمب اتمی برای ایران لازم و ضروری هست و امریکا نیز که تنها کشور هستفاده نماينده بمب اتم بر علیه غیر نظامیان هست هیچ حقی ندارد که به ایران اعتراض کند.چطور انها داشته باشند و ما نداشته باشیم؟انها در جواب می گویند ایران مسولیت پذیر نیست در حالیکه کیست که نداند که امریکا بی مسولیت پذیر ترین کشور جهان هست که حتی بدون نظر ساوقت ملل به یک کشور دیگر یورش نظامی می برد و حتی پیمانهای محیط زیست را هم امضا نمی کند.مسئله دموکراسی و ازادی در ایران به جای خود اما بمب اتمی برای ایران لازم هست.کدر منطقه ایی که پاکستان و هند بمب اتمی دارند.ترکیه عضو ناتو هست.روسیه بمب اتمی دارد.

امریکا در نزدیکی ایران بمب اتمی دارد.کشورهای عربی متخاصم هستند.

و هزار تهدید دیگر.اتفاقا داشتن بمب اتمی موجب صلح خواهد شد چون توازن نظامی ایجاد می کند.

75:

آژانس انرژی اتمی از توافق تازه ای با ایران اظهار داشت


نمایندگان آژانس بین المللی انرژی اتمی در دومین روز ورود خود به شهرستان تهران فراخوان نمودند که در مورد نحوه رفع ابهامهایی که در مورد فعالیت اتمی ایران برای اونان وجود دارد با مقامات این کشور به توافق رسیده اند.

رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی پیشتر طی گزارشی به شورای امنیت ساوقت ملل متحد فراخوان نموده بود تنها در صورتی می تواند با اطمینان در مورد اهداف برنامه اتمی ایران اظهارنظر کند که ایران پرسشهایی را که همچنان برای این آژانس بی جواب مانده جواب گوید.

هیئت اعزامی آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران را اولی هاینونن، معاون مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی سرپرستی می کرد و هیئت ایرانی مذاکره نماينده با این هیئت تحت سرپرستی جواد وعیدی، یکی از معاونان دبیرشورای عالی امنیت ملی ایران برنامه داشت.

هیئت اعزامی آژانس از پنج نفر از اعضای ارشد آژانس در بخشهای فنی، حقوقی و روابط منطقه ای و خارجی تشکیل یافته بود و مأموریت اون شامل بازرسی از تأسیسات هسته ای ایران نمی شد.

هنگام ورود این هیئت به ایران، جواد وعیدی فرموده بود که برنامه هست ظرف شصت روز چارچوب و نحوه حل و فصل مسائل باقیمانده میان ایران و آژانس تدوین شود.

پیش از اعزام هیئت به شهرستان تهران نیز، محمد برادعی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی فرموده بود که پیشنهاد ایران برای ارائه اطلاعات شفاف به آژانس با کاهش فعالیت این کشور در غنی سازی اورانیوم همراه شده هست.

او ابراز امیدواری کرده بود که این تحولات نشانه تمایل ایران به کاهش تنش در این زمینه باشد و فرموده بود که برای پیش بینی مسیر تحولات بعدی باید در انتظار نتیجه مذاکرات هیئت در شهرستان تهران ماند.

پیشنهاد سفر نمایندگان آژانس به ایران در پی مذاکرات آقای لاریجانی و محمد برادعی، مدیرکل آژانس، در ماه گذشته میلادی مطرح شده بود.


76:

ایران باید سلاح اتمی و هر سلاح دیگری که برای حفظ امنیت ایران لازم هست داشته باشد.در منطقه ایی که پاکستان و هند و روسیه سلاح اتمی دارند.امریکا و انگلستان در همسایگی ما لانه کرده.تریکه عضو ناتو هست و اعراب خصومت دارند ایران باید برای حفظ امنیت هر گونه سلاح لازم را داشته باشد.و امریکایی که خودش هزاران بمب اتمی دارد و تنها کشوری هست که بر علیه غیر نظامیان از سلاح اتمی در هیروشیما و ناکازاکی هستفاده کرده هست امریکا حق ندارد به ایران بگوید که سلاح اتمی نداشته باش.
ضمن اینکه وجود سلاح اتمی موجب صلح در جهان خواهد شد .اگر قبل از جنگ با عراق هم ایران سلاح اتمی داشت هیچ گاه عراق به ایران حمله نمی کرد.
هر چند مسوولین ایران در رسانه ها از فعالیت صلح امیز هسته ایی صحبت می نمايند اما حقیقت این هست که داشتن سلاح اتمی حق ایران و لازم و ضروری هست.

77:

اگه منظورتون انرژی هسته ای صلح امیز من موافقم .

78:

ایران هم مثل همه کشورهای دنیا باید انرژی هسته ای داشته باشه

79:

غیر صلح امیزش هم چندان بد نیست
چون نشان قدرت و باعث بازدارندگی هر دشمن بی سروپایی میشود
اگر بمب اتمی داشتیم اسراییلی ها و امریکایی ها اینقدر رجز نمی خوانند
هر چند که بدون بمب اتمی هم هیچ غلطی نمی توانند بنمايند

80:


بمب اتمی خوبه برای ترساندن دشمنان اما نه لینکه باهاش امت بی گناه رو بکشی و حقوق انسانها رو زیر سوال ببری!

81:

کاملا موافقم که از دید اسلامی غیر قابل هستفاده هست
اما خوب هست که در برابر چنین دشمنان جنایتکاری حتی بمب اتمی داشته باشیم
برو قوی شو اگر راحت جهان طلبی .............که در نظام طبیعت ضعیف پا مال هست

82:

ساده لوح نباشیم.در دنیایی که امریکا 500 میلیارد دلار صرف بودجه نظامی میکنه و در زیر زمینهای خودش انواع سلاحهای کثیف و اتمی میسازه برای هر کشوری لازم هست که همه گونه سلاح داشته باشه.دلیل اصلی اینکه امریکا و متحدانش از اتمی شدن ایران هراس دارند این هست که می دانند در صورت دست یابی ایران به سلاح اتمی دیگر برای عمق هستراتژیک ایران مرزی نمی توان قائل شد و توازن قوا در سطح جهان بر برنامه شده و دیگر امریکا دست بالا را نخواهد داشت و برای همین تغییرات پايه ی در سرسار جهان رخ میدهد و نظام سلطه که در حال فروپاشی بود به طور کامل بر چیده میشه و ان وقت جهان چند قطبی مجالی برای یکه تازی امریکا و متحدانش باقی نمیگذاره و دوران امریکا به پایان می رسه.
این مسئله اتمی بسیار مهمتر از ان چیزی هست که فکرش را میکنیم..و درود بر دولت احمدی نژاد که هستوار و پایدار بر سر این قضیه ایستاده هست تا رسیدن به اخر کار.

83:

ببخشید ایران دوست فکر میکنم شما باید شناسه خودتون رو از ایران دوست به چیز دیگه ای تغییر بدید.

خود این دولت دیکتاتور هم مدعی تلاش برای سلاح هسته ای نیست چون همه دنیا اینو قبول دارن که بمب اتمی و سلاحهای هسته ای نباید در دنیا فراگیر بشه.
این آقایون ادعا میکنن که دنبال هستفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای هستند اون وقت عالی حرف از سلاح اتمی میزنید؟!!!!!!!! خوبه شما رئیس جمهور نیستید.

من فکر مکردم احمدی نژاد آخرشه ولی میبینم شما رو دست اون پا شدید!!! آفرین به شما و شما ها

84:

انرژی هسته ای ایران

ساوقت انرژی اتمی ايران ساوقت انرژی اتمی ايران كه مقدمات ايجاد اون از اوايل سال ۱۳۵۳ فراهم گرديده بود، با تصايشانب قانون «ساوقت انرژی اتمی» در تاريخ۱۳۵۳/۴/۱۶ عملا به صورت يك شخصيت حقوقی رسميت يافت.

قبل از پيروزی انقلاب اسلامی ايران، اين ساوقت با گسترش سريع و بی‌رايشانه، عهده‌دار تعهدات سنگين از بابت قراردادهای بيشمار در نقاط مختلف كشور و در راستای نصب و راه‌اندازی ۲۳۰۰۰ مگاوات برق هسته‌ای شده بود.

سپس پيروزی انقلاب اسلامی با تجديد نظر پايه ی در كل برنامه‌های ساوقت و ايجاد تغييرات بنيادی در اهداف و وظايف اون، قدم های موثری در جهت كاربرد و هستفاده صلح‌آميز از انرژی اتمی در كشور برداشته شده هست.

اين اقدامات كه از نيمه دوم دهه هفتاد كاملا مشهود بوده هست، در جهت دستيابی به خودكفايی نسبی و با توجه به محدوديت‌های شديد اعمال شده توسط كشورهای غربی صورت گرفته هست.


85:


ساختار و تشکیلات ساوقت


در حال حاضر ساوقت انرژي اتمي ايران از چهار معاونت، دو شركت مادر تخصصي در زمينه‌هاي توليد برق و سوخت هسته‌اي، يك پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌اي كه خود داراي 8 پژوهشكده تخصصي در زمينه انرژي هسته‌اي و اتمي مي‌باشد و يك مركز نظام ايمني هسته‌اي كشور تشكيل شده هست.
انرژی هسته ای ایران

86:

ایران باید به انرژی هسته ای دست پیدا کند اما حکومت جمهوری اسلامی خیر ! چون در این صورت شروع نماينده یک جنگ خونین می شود!

87:

روزنامه چاپ مسكو: روسيه و چين با صدور قطعنامه جديد عليه ايران مخالفند

پايگاه خبري جمهوري اسلامي ‪۸۶/۰۷/۰۲‬

به نوشته يك روزنامه چاپ مسكو، روسيه مايل نيست دستكم تا پيش از سفر "ولاديمير پوتين" به شهرستان تهران در تاريخ ‪ ۱۶‬اكتبر(‪ ۲۴‬مهرماه)، قطعنامه‌جديدي عليه ايران در مورد پرونده هسته‌اي اين كشور صادر شود.


"نزاايشانسيمايا گازتا" رو دوشنبه نوشت: از سايشان ديگر روسيه و چين با تصايشانب تحريمهاي جديد عليه ايران در يكي دو ماه آينده مخالفت مي‌كنند تا اين كشور موقعيت يابد به سوالات و ابهامات آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در مورد برنامه هسته‌اي خود پاسخگو باشد.


روزنامه نوشت: واشنگتن از اينكه هنوز قادر نيست در مورد تشديد تحريم بر ضد ايران موافقت مسكو و پكن را جلب كند، گلايه دارد.


"راسيسكايا گازتا" اضافه کرد: با اين وجود، اين هفته نمايندگان عالي گروه ‪ ۵+۱‬در نيايشانورك تلاش خواهند كرد محتواي قطعنامه سوم در مورد ايران را بررسي كنند و روز جمعه نيز در اين خصوص "كاندوليزا رايس" با همتايان خود در نيايشانورك ديدار خواهد كرد.


به نوشته اين روزنامه، ايران درخواستهاي قبلي شوراي امنيت و قطعنامه‌ها را اجرا نكرده و كارشناسان در واشنگتن مي‌گايشانند اگر قطعنامه سوم شديد باشد بعيد هست كه از اون حمايت كامل صورت گيرد.


علاوه بر اون روسيه تصميم ندارد تا قبل از سفر پوتين به شهرستان تهران براي شركت در اجلاس سران كشورهاي حاشيه درياي خزر، از چنين قطعنامه‌اي حمايت كند.


88:

احمدي نژاد در مصاحبه با سي.بي.اس: ايران نيازي به تسليحات هسته‌اي ندارد

پايگاه خبري جمهوري اسلامي ‪۸۶/۰۷/۰۱‬

انرژی هسته ای ایران"محمود احمدي‌نژاد" رييس جمهوري ايران، در فرمود وگايشاني با شبكه تلايشانزيوني سي.بي.اس آمريكا كه يكشنبه شب از اين شبكه پخش شد، فرمود كه ايران نيازي به تسليحات هسته‌اي ندارد و در مسير جنگ با آمريكا گام ننهاده هست.


به نقل پايگاه خبري فرانسه از نيايشانورك، احمدي نژاد اضافه کرد: "شما بايد درك كنيد كه ايران به بمب هسته‌اي نيازي ندارد."
رييس جمهوري ايران، فرمود: "ما چه نيازي به بمب داريم و دليلي ندارد كه تصور شود آمريكا قصد دارد با ايران بر سر بلند پروازي هسته‌اي جنگ كند، جنگي كه جامعه بين‌المللي محكوم كرده هست.


احمدي نژاد، فرمود: "اين اشتباه هست كه ايران و آمريكا در مسير جنگ گام بردارند، چه كسي چنين مي‌گايشاند، چرا بايد ما بجنگيم، جنگي در بين نيست." شبس/مترجمام/‪۱۴۶۰/۱۳۸۹

89:

هيات‌هاي فني‌ايران و آژانس در خصوص سانتريفيوژها مذاكره مي‌كنند


پايگاه خبري جمهوري اسلامي ‪۸۶/۰۷/۰۱‬


انرژی هسته ای ایران


هيات‌هاي فني ايران و آژانس بين‌المللي انرژي اتمي فردا (دوشنبه، دوم مهرماه) درخصوص مساله مربوط به سانتريفيوژهاي پي ‪ ۱‬و پي ‪ ۲‬مذاكره مي‌كنند.


به نقل خبرنگار سياسي ايرنا، بر پايه متن موافقتنامه همكاري بين ايران و آژانس كه چهارم شهريورماه سال جاري به عنوان سند رسمي منتشر شد، اين مذاكرات تا سوم مهرماه (‪ ۲۵‬سپتامبر) ادامه خواهد داشت.


بر پايه موافقتنامه (برنامه عمل) ياد شده، آژانس تا تاريخ ‪ ۳۱‬اوت همه سووالات باقيمانده در رابطه با اين مساله را ارايه كرده هست.


مذاكرات كارشناسان فني ايران و آژانس طي دو روز آينده براي "شفاف سازي سووالات ارايه شده" در زمينه سانتريفيوژهاي پي ‪ ۱‬و پي ‪ ۲‬است.


بر پايه توافقنامه ايران و آژانس، پاسخ‌هاي كتبي مطرح شده در اين مذاكرات، در نشست ديگري در اواسط اكتبر پيگيري خواهد شد.


مقامات رسمي تاكنون در خصوص اين مذاكرات هيچ اظهار نظري نكرده‌اند.


تاريخ مورد نظر آژانس براي بستن پرونده سانتريفيوژهاي پي ‪ ۱‬و پي ‪۲‬ نوامبر ‪ ۲۰۰۷‬فراخوان شده هست.


آژانس بين‌المللي انرژي اتمي همينطور سوالات خود درباره منشاء آلودگي با غناي بالا را به عنوان تنها مساله باقيمانده در مورد آلودگي‌ها كه در دانشگاه فني در شهرستان تهران يافت شده هست، موضوع پلونيوم ‪ ۲۱۰‬و معدن گچين را تا ‪ ۱۵‬سپتامبر جاري (‪ ۲۴‬شهريور) به ايران ارايه كرده هست.


مذاكرات مقامات ايران و آژانس بر سر "برنامه عمل" تنظيم شده در حالي صورت مي‌گيرد كه آمريكا، فرانسه و انگليس "محمد البرادعي" مدير كل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي را به دليل اين توافقنامه در هفته‌هاي اخير مورد انتقاد برنامه داده‌اند.


به فرموده منابع آگاه علت اصلي انتقادات برخي كشورهاي غربي به اين توافقنامه ، جدا شدن سووالات و اتهامات از يكديگر و نيز گام به گام بررسي شدن موضوعات باقيمانده در موضوع هسته‌اي ايران هست.


ايده حل و فصل مسايل باقيمانده در موضوع هسته‌اي و طراحي "برنامه كاري" در پي سه دور مذاكرات "علي لاريجاني" مسوول مذاكرات هسته‌اي ايران با "خاايشانر سولانا" مسوول سياست خارجي اتحاديه اروپا و نيز مذاكره با "محمد البرادعي" مدير كل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي، صورت گرفت.


شهرستان تهران براي اثبات حسن نيت خود، اين ايده را در فرمودگوهاي مادريد ارايه كرد و در پي اون چارچوب (مداليته) نحوه حل و فصل اين مسايل در كمتر از ‪۶۰‬ روز طي مذاكرات كارشناسي بين مقامات ايران و آژانس به‌سرپرستي"جواد وعيدي" معاون امنيت بين‌الملل دبير شوراي عالي امنيت ملي و "اولي هاينونن" معاون امور پادمان‌هاي آژانس طراحي و تنظيم شد.


تاكنون با اجراي اين "برنامه عمل" پرونده پلوتونيوم و نيز آلودگي‌هاي كرج بسته شده هست.


90:

آژانس انرژی اتمی از توافق تازه ای با ایران اظهار داشت


نمایندگان آژانس بین المللی انرژی اتمی در دومین روز ورود خود به شهرستان تهران فراخوان نمودند که در مورد نحوه رفع ابهامهایی که در مورد فعالیت اتمی ایران برای اونان وجود دارد با مقامات این کشور به توافق رسیده اند.

رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی پیشتر طی گزارشی به شورای امنیت ساوقت ملل متحد فراخوان نموده بود تنها در صورتی می تواند با اطمینان در مورد اهداف برنامه اتمی ایران اظهارنظر کند که ایران پرسشهایی را که همچنان برای این آژانس بی جواب مانده جواب گوید.

هیئت اعزامی آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران را اولی هاینونن، معاون مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی سرپرستی می کرد و هیئت ایرانی مذاکره نماينده با این هیئت تحت سرپرستی جواد وعیدی، یکی از معاونان دبیرشورای عالی امنیت ملی ایران برنامه داشت.

هیئت اعزامی آژانس از پنج نفر از اعضای ارشد آژانس در بخشهای فنی، حقوقی و روابط منطقه ای و خارجی تشکیل یافته بود و مأموریت اون شامل بازرسی از تأسیسات هسته ای ایران نمی شد.

هنگام ورود این هیئت به ایران، جواد وعیدی فرموده بود که برنامه هست ظرف شصت روز چارچوب و نحوه حل و فصل مسائل باقیمانده میان ایران و آژانس تدوین شود.

پیش از اعزام هیئت به شهرستان تهران نیز، محمد برادعی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی فرموده بود که پیشنهاد ایران برای ارائه اطلاعات شفاف به آژانس با کاهش فعالیت این کشور در غنی سازی اورانیوم همراه شده هست.

او ابراز امیدواری کرده بود که این تحولات نشانه تمایل ایران به کاهش تنش در این زمینه باشد و فرموده بود که برای پیش بینی مسیر تحولات بعدی باید در انتظار نتیجه مذاکرات هیئت در شهرستان تهران ماند.

پیشنهاد سفر نمایندگان آژانس به ایران در پی مذاکرات آقای لاریجانی و محمد برادعی، مدیرکل آژانس، در ماه گذشته میلادی مطرح شده بود.


91:

ایران باید سلاح اتمی و هر سلاح دیگری که برای حفظ امنیت ایران لازم هست داشته باشد.در منطقه ایی که پاکستان و هند و روسیه سلاح اتمی دارند.امریکا و انگلستان در همسایگی ما لانه کرده.تریکه عضو ناتو هست و اعراب خصومت دارند ایران باید برای حفظ امنیت هر گونه سلاح لازم را داشته باشد.و امریکایی که خودش هزاران بمب اتمی دارد و تنها کشوری هست که بر علیه غیر نظامیان از سلاح اتمی در هیروشیما و ناکازاکی هستفاده کرده هست امریکا حق ندارد به ایران بگوید که سلاح اتمی نداشته باش.
ضمن اینکه وجود سلاح اتمی موجب صلح در جهان خواهد شد .اگر قبل از جنگ با عراق هم ایران سلاح اتمی داشت هیچ گاه عراق به ایران حمله نمی کرد.
هر چند مسوولین ایران در رسانه ها از فعالیت صلح امیز هسته ایی صحبت می نمايند اما حقیقت این هست که داشتن سلاح اتمی حق ایران و لازم و ضروری هست.

92:

اگه منظورتون انرژی هسته ای صلح امیز من موافقم .

93:

ایران هم مثل همه کشورهای دنیا باید انرژی هسته ای داشته باشه

94:

غیر صلح امیزش هم چندان بد نیست
چون نشان قدرت و باعث بازدارندگی هر دشمن بی سروپایی میشود
اگر بمب اتمی داشتیم اسراییلی ها و امریکایی ها اینقدر رجز نمی خوانند
هر چند که بدون بمب اتمی هم هیچ غلطی نمی توانند بنمايند

95:


بمب اتمی خوبه برای ترساندن دشمنان اما نه لینکه باهاش امت بی گناه رو بکشی و حقوق انسانها رو زیر سوال ببری!

96:

کاملا موافقم که از دید اسلامی غیر قابل هستفاده هست
اما خوب هست که در برابر چنین دشمنان جنایتکاری حتی بمب اتمی داشته باشیم
برو قوی شو اگر راحت جهان طلبی .............که در نظام طبیعت ضعیف پا مال هست

97:

ساده لوح نباشیم.در دنیایی که امریکا 500 میلیارد دلار صرف بودجه نظامی میکنه و در زیر زمینهای خودش انواع سلاحهای کثیف و اتمی میسازه برای هر کشوری لازم هست که همه گونه سلاح داشته باشه.دلیل اصلی اینکه امریکا و متحدانش از اتمی شدن ایران هراس دارند این هست که می دانند در صورت دست یابی ایران به سلاح اتمی دیگر برای عمق هستراتژیک ایران مرزی نمی توان قائل شد و توازن قوا در سطح جهان بر برنامه شده و دیگر امریکا دست بالا را نخواهد داشت و برای همین تغییرات پايه ی در سرسار جهان رخ میدهد و نظام سلطه که در حال فروپاشی بود به طور کامل بر چیده میشه و ان وقت جهان چند قطبی مجالی برای یکه تازی امریکا و متحدانش باقی نمیگذاره و دوران امریکا به پایان می رسه.
این مسئله اتمی بسیار مهمتر از ان چیزی هست که فکرش را میکنیم..و درود بر دولت احمدی نژاد که هستوار و پایدار بر سر این قضیه ایستاده هست تا رسیدن به اخر کار.

98:

ببخشید ایران دوست فکر میکنم شما باید شناسه خودتون رو از ایران دوست به چیز دیگه ای تغییر بدید.

خود این دولت دیکتاتور هم مدعی تلاش برای سلاح هسته ای نیست چون همه دنیا اینو قبول دارن که بمب اتمی و سلاحهای هسته ای نباید در دنیا فراگیر بشه.
این آقایون ادعا میکنن که دنبال هستفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای هستند اون وقت عالی حرف از سلاح اتمی میزنید؟!!!!!!!! خوبه شما رئیس جمهور نیستید.

من فکر مکردم احمدی نژاد آخرشه ولی میبینم شما رو دست اون پا شدید!!! آفرین به شما و شما ها

99:

انرژی هسته ای ایران

ساوقت انرژی اتمی ايران ساوقت انرژی اتمی ايران كه مقدمات ايجاد اون از اوايل سال ۱۳۵۳ فراهم گرديده بود، با تصايشانب قانون «ساوقت انرژی اتمی» در تاريخ۱۳۵۳/۴/۱۶ عملا به صورت يك شخصيت حقوقی رسميت يافت.

قبل از پيروزی انقلاب اسلامی ايران، اين ساوقت با گسترش سريع و بی‌رايشانه، عهده‌دار تعهدات سنگين از بابت قراردادهای بيشمار در نقاط مختلف كشور و در راستای نصب و راه‌اندازی ۲۳۰۰۰ مگاوات برق هسته‌ای شده بود.

سپس پيروزی انقلاب اسلامی با تجديد نظر پايه ی در كل برنامه‌های ساوقت و ايجاد تغييرات بنيادی در اهداف و وظايف اون، قدم های موثری در جهت كاربرد و هستفاده صلح‌آميز از انرژی اتمی در كشور برداشته شده هست.

اين اقدامات كه از نيمه دوم دهه هفتاد كاملا مشهود بوده هست، در جهت دستيابی به خودكفايی نسبی و با توجه به محدوديت‌های شديد اعمال شده توسط كشورهای غربی صورت گرفته هست.


100:


ساختار و تشکیلات ساوقت


در حال حاضر ساوقت انرژي اتمي ايران از چهار معاونت، دو شركت مادر تخصصي در زمينه‌هاي توليد برق و سوخت هسته‌اي، يك پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌اي كه خود داراي 8 پژوهشكده تخصصي در زمينه انرژي هسته‌اي و اتمي مي‌باشد و يك مركز نظام ايمني هسته‌اي كشور تشكيل شده هست.
انرژی هسته ای ایران

101:

ایران باید به انرژی هسته ای دست پیدا کند اما حکومت جمهوری اسلامی خیر ! چون در این صورت شروع نماينده یک جنگ خونین می شود!

102:

روزنامه چاپ مسكو: روسيه و چين با صدور قطعنامه جديد عليه ايران مخالفند

پايگاه خبري جمهوري اسلامي ‪۸۶/۰۷/۰۲‬

به نوشته يك روزنامه چاپ مسكو، روسيه مايل نيست دستكم تا پيش از سفر "ولاديمير پوتين" به شهرستان تهران در تاريخ ‪ ۱۶‬اكتبر(‪ ۲۴‬مهرماه)، قطعنامه‌جديدي عليه ايران در مورد پرونده هسته‌اي اين كشور صادر شود.


"نزاايشانسيمايا گازتا" رو دوشنبه نوشت: از سايشان ديگر روسيه و چين با تصايشانب تحريمهاي جديد عليه ايران در يكي دو ماه آينده مخالفت مي‌كنند تا اين كشور موقعيت يابد به سوالات و ابهامات آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در مورد برنامه هسته‌اي خود پاسخگو باشد.


روزنامه نوشت: واشنگتن از اينكه هنوز قادر نيست در مورد تشديد تحريم بر ضد ايران موافقت مسكو و پكن را جلب كند، گلايه دارد.


"راسيسكايا گازتا" اضافه کرد: با اين وجود، اين هفته نمايندگان عالي گروه ‪ ۵+۱‬در نيايشانورك تلاش خواهند كرد محتواي قطعنامه سوم در مورد ايران را بررسي كنند و روز جمعه نيز در اين خصوص "كاندوليزا رايس" با همتايان خود در نيايشانورك ديدار خواهد كرد.


به نوشته اين روزنامه، ايران درخواستهاي قبلي شوراي امنيت و قطعنامه‌ها را اجرا نكرده و كارشناسان در واشنگتن مي‌گايشانند اگر قطعنامه سوم شديد باشد بعيد هست كه از اون حمايت كامل صورت گيرد.


علاوه بر اون روسيه تصميم ندارد تا قبل از سفر پوتين به شهرستان تهران براي شركت در اجلاس سران كشورهاي حاشيه درياي خزر، از چنين قطعنامه‌اي حمايت كند.


103:

احمدي نژاد در مصاحبه با سي.بي.اس: ايران نيازي به تسليحات هسته‌اي ندارد

پايگاه خبري جمهوري اسلامي ‪۸۶/۰۷/۰۱‬

انرژی هسته ای ایران"محمود احمدي‌نژاد" رييس جمهوري ايران، در فرمود وگايشاني با شبكه تلايشانزيوني سي.بي.اس آمريكا كه يكشنبه شب از اين شبكه پخش شد، فرمود كه ايران نيازي به تسليحات هسته‌اي ندارد و در مسير جنگ با آمريكا گام ننهاده هست.


به نقل پايگاه خبري فرانسه از نيايشانورك، احمدي نژاد اضافه کرد: "شما بايد درك كنيد كه ايران به بمب هسته‌اي نيازي ندارد."
رييس جمهوري ايران، فرمود: "ما چه نيازي به بمب داريم و دليلي ندارد كه تصور شود آمريكا قصد دارد با ايران بر سر بلند پروازي هسته‌اي جنگ كند، جنگي كه جامعه بين‌المللي محكوم كرده هست.


احمدي نژاد، فرمود: "اين اشتباه هست كه ايران و آمريكا در مسير جنگ گام بردارند، چه كسي چنين مي‌گايشاند، چرا بايد ما بجنگيم، جنگي در بين نيست." شبس/مترجمام/‪۱۴۶۰/۱۳۸۹

104:

هيات‌هاي فني‌ايران و آژانس در خصوص سانتريفيوژها مذاكره مي‌كنند


پايگاه خبري جمهوري اسلامي ‪۸۶/۰۷/۰۱‬


انرژی هسته ای ایران


هيات‌هاي فني ايران و آژانس بين‌المللي انرژي اتمي فردا (دوشنبه، دوم مهرماه) درخصوص مساله مربوط به سانتريفيوژهاي پي ‪ ۱‬و پي ‪ ۲‬مذاكره مي‌كنند.


به نقل خبرنگار سياسي ايرنا، بر پايه متن موافقتنامه همكاري بين ايران و آژانس كه چهارم شهريورماه سال جاري به عنوان سند رسمي منتشر شد، اين مذاكرات تا سوم مهرماه (‪ ۲۵‬سپتامبر) ادامه خواهد داشت.


بر پايه موافقتنامه (برنامه عمل) ياد شده، آژانس تا تاريخ ‪ ۳۱‬اوت همه سووالات باقيمانده در رابطه با اين مساله را ارايه كرده هست.


مذاكرات كارشناسان فني ايران و آژانس طي دو روز آينده براي "شفاف سازي سووالات ارايه شده" در زمينه سانتريفيوژهاي پي ‪ ۱‬و پي ‪ ۲‬است.


بر پايه توافقنامه ايران و آژانس، پاسخ‌هاي كتبي مطرح شده در اين مذاكرات، در نشست ديگري در اواسط اكتبر پيگيري خواهد شد.


مقامات رسمي تاكنون در خصوص اين مذاكرات هيچ اظهار نظري نكرده‌اند.


تاريخ مورد نظر آژانس براي بستن پرونده سانتريفيوژهاي پي ‪ ۱‬و پي ‪۲‬ نوامبر ‪ ۲۰۰۷‬فراخوان شده هست.


آژانس بين‌المللي انرژي اتمي همينطور سوالات خود درباره منشاء آلودگي با غناي بالا را به عنوان تنها مساله باقيمانده در مورد آلودگي‌ها كه در دانشگاه فني در شهرستان تهران يافت شده هست، موضوع پلونيوم ‪ ۲۱۰‬و معدن گچين را تا ‪ ۱۵‬سپتامبر جاري (‪ ۲۴‬شهريور) به ايران ارايه كرده هست.


مذاكرات مقامات ايران و آژانس بر سر "برنامه عمل" تنظيم شده در حالي صورت مي‌گيرد كه آمريكا، فرانسه و انگليس "محمد البرادعي" مدير كل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي را به دليل اين توافقنامه در هفته‌هاي اخير مورد انتقاد برنامه داده‌اند.


به فرموده منابع آگاه علت اصلي انتقادات برخي كشورهاي غربي به اين توافقنامه ، جدا شدن سووالات و اتهامات از يكديگر و نيز گام به گام بررسي شدن موضوعات باقيمانده در موضوع هسته‌اي ايران هست.


ايده حل و فصل مسايل باقيمانده در موضوع هسته‌اي و طراحي "برنامه كاري" در پي سه دور مذاكرات "علي لاريجاني" مسوول مذاكرات هسته‌اي ايران با "خاايشانر سولانا" مسوول سياست خارجي اتحاديه اروپا و نيز مذاكره با "محمد البرادعي" مدير كل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي، صورت گرفت.


شهرستان تهران براي اثبات حسن نيت خود، اين ايده را در فرمودگوهاي مادريد ارايه كرد و در پي اون چارچوب (مداليته) نحوه حل و فصل اين مسايل در كمتر از ‪۶۰‬ روز طي مذاكرات كارشناسي بين مقامات ايران و آژانس به‌سرپرستي"جواد وعيدي" معاون امنيت بين‌الملل دبير شوراي عالي امنيت ملي و "اولي هاينونن" معاون امور پادمان‌هاي آژانس طراحي و تنظيم شد.


تاكنون با اجراي اين "برنامه عمل" پرونده پلوتونيوم و نيز آلودگي‌هاي كرج بسته شده هست.


105:

آقازاده‌ از احتمال امضاي يك سند درباره ‌وقت راه‌اندازي نيروگاه‌ بوشهر خبرداد
ايرنا ‪۸۶/۰۶/۲۹‬
انرژی هسته ای ایران."رضا آقازاده" رييس ساوقت انرژي اتمي جمهوري اسلامي ايران پيش‌بيني كرد كه تا پيش از سفر "ولاديمير پوتين" به تهران،مسايل مربوط به وقت راه‌اندازي و تحايشانل سوخت نيروگاه اتمي بوشهر نهايي شده و در قالب يك سند به امضاي طرفين برسد.برنامه هست، رييس جمهوري روسيه اواخر مهرماه سال‌جاري براي شركت در اجلاس سران كشورهاي حاشيه درياي خزر به شهرستان تهران سفر كند.


به نقل خبرنگار سياسي ايرنا، آقازاده بامداد روز پنجشنبه در بازگشت از ايشانن درجمع خبرنگاران اضافه کرد:اكنون كارشناسان دو طرف براي تكميل نيروگاه اتمي بوشهر در حال مذاكره هستند.


معاون رييس جمهوري به مذاكرات خود با "سرگئي كرينكو" رييس آژانس فدرال انرژي‌اتمي در ايشانن اشاره‌كرد و فرمود: در اين مذاكرات مسايل مربوط به نيروگاه بوشهر را دنبال كرديم.


رييس ساوقت انرژي اتمي ايران در جواب به اين سئوال " فرموده مي‌شود برخي قطعات نيروگاه بوشهر كه از سايشان كشورهاي ثالث ساخته‌مي‌شد، اكنون ساخت اونها متوقف شده و اين مساله باعث تاخير در روند تكميل نيروگاه شده‌است، نظر شما چيست؟ ، فرمود: برخي تجهيزات حساس نيروگاه بوشهر در كشورهاي خاص و با توجه به تكنولوژي روز تهيه مي‌شود و اين مضيقه براي روس‌ها وجود داشت.

ولي امروز تقريبا تمام مسايل مربوط به اين تجهيزات حل شده هست.


آقازاده در جواب به پرسش ديگري مبني بر اينكه وزيرامور خارجه فرموده هست كه سوخت نيروگاه بوشهر آماده و مورد بازرسي بازرسان‌آژانس برنامه گرفته، اما مقامات روسي اين مساله را رد مي‌كنند، فرمود: نظر آقاي متكي اين بود كه سوخت آماده هست اما هنوز بازرسي‌ها و مهر و موم آژانس تحقق نيافته هست.


بر پايه پنجمين توافقنامه بين شهرستان تهران و مسكو برنامه بود، روسيه تا پايان سپتامبر جاري نيروگاه اتمي بوشهر را راه اندازي كند و شش ماه پيش از اون نيز يعني تا پايان‌ماه مارس (‪ ۹۰ (۲۰۰۷‬تن سوخت اوليه نيروگاه را به شهرستان تهران تحايشانل دهد.


به رغم پرداخت‌هاي مالي ايران،شركت پيمانكار روسي (اتم هسترايشان اكسپورت) داراي مشكلات مالي هست و همين امر سبب شده‌است تا تكميل اولين نيروگاه اتمي ايران بارها به تعايشانق بيافتد.


شركت روسي اتم‌استرايشان اكسپورت ازسال ‪ ۱۹۹۵‬ميلادي ساخت نيروگاه‌اتمي بوشهر را آغاز كرده هست.


بر پايه اولين توافقنامه برنامه بود ، اين نيروگاه در سال ‪ ۲۰۰۰‬ميلادي به بهره‌برداري برسد.


رييس ساوقت انرژي اتمي درباره مذاكرات خود با تروئيكاي عدم‌تعهد ( نم) در ايشانن خاطر نشان كرد: تروئيكاي نم و نيز برخي ديگر از اعضا از جمله رييس كنفرانس، اقدام ايران براي حل مسائل و توافق شهرستان تهران با آژانس راگامي بلند و تاريخ‌ساز مي‌دانند و اون‌را تحسين مي‌كنند ،زيرا براي حل مسايل يك وقت‌بندي تعريف‌شده هست.


ايشان تصريح كرد: تروئيكاي نم تاكيد داشت كه اقدام ايران فضاي بين‌المللي را تحت تاثير برنامه داده و اعضاي جنبش عدم تعهد اميدوارند اين حركت بتواند به آرامش فضاي بين‌المللي كمك كند.


آقازاده اضافه کرد:ارزيابي من نيزاين هست كه‌اين همكاري مي‌تواند حلال بسياري از مشكلات باشد و موقعيت بسيار مغتنمي براي غرب هست تا در صورتي كه نيت اونها حل مسايل باشد، اين مسايل حل شود.


رييس ساوقت انرژي اتمي درباره اظهارات اخير "علي لاريجاني"دبير شوراي عالي امنيت ملي مبني بر اين كه اگر قطعنامه سوم صادر شود، اقدام ايران در واكنش به اون، خروج از ان.پي.

تي نخواهد بود، فرمود:ازهم‌اكنون‌پيش‌بيني نمي‌كنم كه به اين زودي‌ها قطعنامه‌اي در كار باشد.
---> ايرنا.آقازداده.پوتين.بوشهر.


106:

آلمان از فراخوان فرانسه عليه ايران حمايت نمي‌كند
پايگاه خبري جمهوري اسلامي ‪۸۶/۰۶/۳۱‬


مجله آلماني اشپيگل در شماره جديد خود مي‌نايشانسد كه برلين از فراخوان پاريس براي تحريمهاي شديدتر عليه شهرستان تهران به بهانه برنامه هسته‌اي ايران حمايت نمي‌كند.


به نقل پايگاه خبري فرانسه، اشپيگل در شماره‌اي كه دوشنبه منتشر مي‌شود، به نقل از يك منبع نزديك به فرانك والتر اشتاين‌ماير، وزير خارجه آلمان، مي‌نايشانسد "آمريكا (از پيشنهاد پاريس) حمايت مي‌كند اما برلين مخالف اون هست."
يك سخنگايشان نيكلاس ساركوزي، رييس جمهوري فرانسه، فرموده هست كه پاريس از شركاي اروپايي خود مي‌خواهد كه به موازات تلاش براي اعمال تحريمهاي جديد عليه ايران در ساوقت ملل، تدابير اقتصادي جداگانه‌اي براي مجازات شهرستان تهران به عمل آورند.


ديايشاند مارتينون سخنگايشان ساركوزي فرموده هست كه تدابير مورد نظر" مي‌تواند حتي بدون وجود يك متن مشترك بين اروپاييان اتخاذ شود."
اشپيگل مي‌نايشانسد اشتاين‌ماير، كه اين هفته در جلسه‌اي در مورد ايران در نيايشانورك با پنج عضو دايم شوراي امنيت ساوقت ملل شركت مي‌كند، سرگرم تنظيم هستدلالهاي خود براي بحثي "توفاني" هست.


اين مجله مي‌افزايد كه وزير آلماني تاكيد خواهد كرد خطي كه واشنگتن و پاريس در پيش گرفته‌اند مبهم هست چرا كه چندين شركت بزرگ اونها در ايران حضور دارند.


اختلافهاي پايه ي بين اروپا و آمريكا بر سر برنامه هسته‌اي ايران درحالي رخ داده كه از طرف ديگر، روسيه و چين نيز با تحريمهاي بيشتر عليه ايران مخالفت ورزيده‌اند

107:

صدراعظم اتريش بر حل موضوع هسته‌اي ايران در چارچوب ساوقت‌ملل تاكيدكرد

، پايگاه خبري جمهوري اسلامي ‪۸۶/۶/۳۱‬


"آلفرد گوسن باوئر" صدراعظم اتريش در ملاقات با "بان كي مون" دبير كل ساوقت ملل بر حل موضوع برنامه هسته‌اي ايران در چارچوب ساوقت ملل تاكيد كرد.


به نقل روز شنبه تلايشانزيون اتريش گوسن باوئر كه روز جمعه به نيايشانورك سفر كرده‌است، در جريان اين ملاقات هر نوع تلاش خارج از چارچوب ساوقت ملل درباره ايران را رد كرد.


ايشان همينطور با انتقاد از اعمال روشهاي سرسختانه در اين زمينه فرمود:
هيچ‌يك از طرفين مناقشه، از رايشانارايشاني و شعله‌ور شدن بحران نفعي نخواهند برد.


گوسن باوئر براي شركت در مجمع عمومي ساوقت ملل به نيايشانورك سفر كرده هست.


108:

انرژی هسته ای ایران

نقل تحليلي فارس
رايشانارايشاني البرادعي با مواضع فرانسه، انگليس و آمريكا
پايگاه خبري فارس: مديركل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در قبال تكرار مواضع كشورهايي كه اقدام به بزرگ‌نمايي عليه ايران مي‌كنند هشدار شديد‌اللحني داد و تاكيد كرد اين كشورها بايد از عواقب جنگ عراق درس بگيرند.


به نقل پايگاه خبري فارس، برنار كوشنر وزير امور خارجه فرانسه در مصاحبه‌اي هموقت با سخن فرمودن از انجام مذاكره با تهران، فراخوان كرد همه بايد خود را براي بدترين گزينه كه از نظر او همان جنگ با شهرستان تهران هست، آماده كنند و از طرفي نيز خواستار برقراري مجازات‌هاي اتحاديه اروپاي عليه كشورمان شده بود.


سپس انتشار نقل اخير البرادعي در مورد فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران، اولينبار نيست كه چنين موضع‌گيري صورت مي‌گيرد و كشورهاي ديگر از قبيل انگليس و بايشانژه آمريكا در اين موضع‌گيري پيش قدم بوده‌اند و همواره با تاكيد بر ناكافي بودن همكاري‌هاي ايران خواستار تعليق كامل فعاليت‌ها به ايشانژه غني‌سازي اورانيوم از سايشان شهرستان تهران شده‌اند.


اين كشورها با رهبريت آمريكا با ناديده گرفتن نقل آژانس مصرانه به دنبال تصايشانب قطعنامه‌اي شديدتر با اعمال تحريم‌هاي بيشتر عليه شهرستان تهران هستند و همواره دم از به كارگيري گزينه نظامي عليه كشورمان مي‌زنند و همين مواضع اونها موجب ايجاد نوعي رايشانارايشاني ميان آژانس با اين كشورها شده هست.


اوج اين رايشانارايشاني را مي‌توان در نشست شوراي حكام آژانس ديد كه گريگوري شولته، نماينده آمريكا تلاشهاي اين ساوقت براي يافتن راه حلي براي مشكل هسته اي ايران را بي نتيجه تلقي كرد و علاوه بر اين واشنگتن نامه خاصي را در ميان ساير 34 عضو شوراي حكام پخش كرده كه طبق اطلاعاتي كه منابع ديپلماتيك داده‌اند، در اين نامه خواستار اون شده بود كه توجهي به طرح مشترك همكاري كه در ماه آگوست مورد موافقت شهرستان تهران و آژانس برنامه گرفته، نشود.


البرادعي در اين نشست همينطور در اعتراض نسبت به مواضع اتحاديه اروپا جلسه را ترك كرد.


گزارش‌هاي البرادعي از حيث اينكه محوري براي تصايشانب قطعنامه در شوراي امنيت ساوقت ملل عليه ايران بوده، از اهميت خاصي برخوردار هست ضمن اينكه تاييد عدم انحراف خود اعتبار آمريكا را در ارائه اطلاعات مبني بر غير صلح‌آميز بودن فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران زير سؤال مي‌برد.


مدير كل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در نقل اخير خود تاكيد كرد هيچ نوع شواهدي دال بر انحراف فعاليت‌هاي هسته‌اي ممنوعه مشاهده نگرديده و كليه موارد هسته‌اي ايران حسابرسي شده ضمن اينكه در اين نقل تاييد گرديد موضوع «پلوتونيوم» كه بارها برخي از كشورهاي غربي جو سياسي نسبت به اون ايجاد مي‌كردند، بسته شده و اظهارات قبلي ايران نيز مورد تاييد برنامه گرفته هست.


با حل شدن مسائل پايه ي فني و حقوقي فعاليت‌هاي صلح‌آميز هسته‌اي ايران و در نظر گرفتن مداليته‌اي براي حل ساير مسائل باقيمانده، هم آژانس و هم بسياري از كشورها دليلي بر هستفاده از اعمال زور، تحريم و يا جنگ عليه ايران نمي‌بينند و انجام مذاكره را براي حل نهايي پرونده به عنوان بهترين راه حل پيشنهاد مي‌كنند.


البته به نظر مي‌رسد آژانس بين‌المللي انرژي اتمي و البرادعي به عنوان مدير كل با رايشانارايشاني با اين مواضع در حال پيدا كردن جايگاه واقعي و از دست رفته خود نيز هستند.

آژانس مرجع صالح بين‌المللي براي فعاليت‌هاي هسته‌اي كشورها هست اما اين ساوقت با همراهي كه در پرونده هسته‌اي با كشورهايي كه سعي در سياسي كردن پرونده حقوقي و فني ايران داشتند و نيز ارجاع غير قانوني اون به شوراي امنيت ساوقت ملل، عملا جايگاه و كارآيي خود را از دست داد.


در سال‌هاي گذشته به رغم همكاري‌هاي داوطلبانه ايران بايشانژه در چارچوب پروتكل الحاقي، آژانس با ناديده گرفتن اونها همواره قطعنامه‌ها و بيانيه‌هاي تندي را عليه كشور صادر مي‌كرد و به نوعي مسائل سياسي و فني و حقوقي را به هم آميخته بود.به دنبال اين بي اعتباري به نظر مي‌رسد كه مدير كل آژانس تصميم گرفته هست سپس مذاكرات خاايشانر سولا مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا با علي لاريجاني دبير شوراي عالي امنيت ملي و نيز مذاكراتش با لاريجاني مجدد به احياء آژانس اقدام كند.


رايشانكرد جديد ايجاد شده در پرونده و غلبه ابعاد فني و حقوقي اون بر ابعاد سياسي نيز شانس آژانس را در حركت به سمت جايگاه واقعي‌اش بيشتر كرده اما چون اصل پرونده شكل سياسي بر خود گرفته بايد منتظر ماند و ديد كه در اين تقابل سياسي و فني كدام يك پيروز ميدان خواهد بود.


از سايشان ديگر انجام مداليته در نظر گرفته شده براي حل مسائل باقيمانده در چارچوب وقتي تعيين شده و تداوم همكاري ايران با آژانس مواضع طرفين را در پرونده محكم‌تر خواهد كرد و به لحاظ فني و حقوقي هر نوع بهانه‌اي را از طرف‌هاي مقابل خواهد گرفت و با توجه به حمايت كشورهايي نظر چين، آلمان، روسيه و كشورهاي جنبش عدم تعهد كه در شوراي حكام و شوراي امنيت ساوقت ملل نقشي موثر دارند، بستن پرونده و بازگرداندن اون به آژانس آسان‌تر صورت خواهد گرفت.


نشست 21 سپتامبر اعضاي 1+5 را كه به ميزباني واشنگتن براي بررسي و بحث قطعنامه سوم و تحريم‌هاي جديد عليه ايران تشكيل مي‌شود در اين واقعيات حساس مي‌توان مهم برشمرد و نوع مواضع اونها نشانگر چگونگي تصايشانب اين قطعنامه خواهد بود.


جمهوري اسلامي ايران فراخوان كرده كه در صورت تصايشانب قطعنامه و تحريم‌هاي ديگر اقدام به تجديد نظر در همكاري با آژانس خواهد كرد، البته اين نگراني وجود دارد كه امكان دارد اين امر منجر به نوعي تقابل ناخواسته شهرستان تهران با آژانس گردد و واكنش البرادعي را در پي داشته باشد.


مقطع كنوني كه تمامي ابعاد حقوقي و فني پرونده در حال حل شدن هست، بهترين موقعيت شهرستان تهران و آژانس براي پايان دادن به ابعاد سياسي پرونده هست كه صرفا از سايشان كشورهايي اعمال مي‌شود كه ايران همسايشاني با سياست و خواسته‌هاي اونها نشان نمي‌دهد.


انتهاي پيام/.


109:

ایرانی باید در صدر باشد پس باید انرژی هسته ایداشته باشیم

110:

انرژی هسته ای ایران

111:

نظرتون راجع به دروغهای بوش در مورد ساخت بمب اتمی چیه؟

112:

خب این موضوع رو از چند منظر میشه دید که به هر حال به علت مسائل پشت پرده نمیشه به طور قطعی نظر داد ولی احتمال های زیر هر کدام با %ی رخ مینماید
1- احمدی نژآد بیشتر از تمامی روسای جمهوری و مسئولین قبلی امتیاز داده (اصلا شاید کل ایران رو فروخته) و در نتیجه تونسته رضایت امریکا رو جلب کنه و این موضوع رو منتفی کنه
2- امریکا به خواسته های خود رسیده باشد و مثلا یک ایران هسته ای را در چنین شرایطی که روسیه پوتین داره قد علم میکنه سدی در مقابل ان دیده و در نتیجه از این موضوع دست بکشد
3- همه چیز واقعا درست باشد و این نقشه مخالفان بوش در امریکا برای انتخابات پیش رو باشد تا بوش و حزبش را رسوا نمايند (که البته با توجه به لابی ها و مسائل پشت پرده امریکا و یکدستی در سیاست خارجی این احتمال بسیار کم هست)
4- ........................

و احتمال های بسیار زیادی که البته اولی به دید بنده احتمالش خیلی زیاد هست ولی بیش از همه بنده از سالهای قبل (در فارومها و تایپیک های مربوطه موجود هست) چنین اعتقاد داشتم که اینها همه جنگ زرگری بیش نیستند برای فریب من و تو و پشت پرده احمدی نژاد و بوش (و مسئولین قبل از انها) با هم خوش و بش کرده و به ریش من و تو و کسانی که فکر مینمايند این وسط اختلافی بوده می خندند
و نکته مهم تر اینکه به هر حال این اگر دروغ باشد و برای مسائل سیاسی فبها ولی در صورت حقیقت که ایران میخواهد از این سواستفاده کند باید بگوییم وای بر کشوری که از راستی یک کشور دیگر بر علیه خودش میخواهد هستفاده کند چه بسا در ایران اگر یک مسئول به یه گربه نیز لگد بزند چنان مخفی کاری و فوق سری بازی و ...

در می اورند که حتی زن و بچه خودش نیز نمی فهمد چه برسد که اسناد و گزارشهای فوق مهم کشوری و لشکری را که مخصوصا بر علیه مسئول درجه یک کشور باشد در سطح بین المللی منتشر نمايند
و در انتها یک سوال از تمامی انسانهای ساده ای که در طی این روزها این مطالب را باور کرده اند .

ایا فکر میکنید جرج بوش انقدر قدرت و توان نداشت که این نقل را دست کاری کند یا از انتشار ان جلوگیری نماید ؟؟؟

113:

چه دروغي؟

114:

دوست عزيز گذشت وقت هدف امريكا را از ارايه اين نقل مشخص كرد ولي حيف كه ان هنگام دير خواهد بود .بسيار ساده انديشي هست كه فكر كنيم اين نقل دوپهلو به نفع ايران هست...شايد اگر مسولين ما به جاي جنجال به مطالب اين نقل بيشتر دقت ميكردن شايد نتيجه اين جنگ زرگري چيزي ديگري بود اما صد حيف.....


115:

راستی دقیقا کدام دروغ؟ لطفا کمی بیشتر توضیح دهید.
ضمنا شما فقط اخبار ج.ا را گوش میکنید؟

116:

وزير امور خارجه انگليس:
ايران هيچ احتياجي به برنامه غني‌سازي اورانيوم ندارد
پايگاه خبري فارس: وزير امور خارجه انگليس در تبيين مواضع دولت اين كشور درباره برنامه هسته‌‌اي صلح آميز ايران با وجود اونكه فراخوان كرد "ما قصد نداريم ايران را از برخورداري از منافع هسته‌اي خود محروم كنيم"، نوشت: ايران هيچ احتياجي به برنامه غني سازي اورانيوم ندارد.


117:

انرژی هسته ای ایران
چني:
نقل اخير اطلاعاتي تلاشهاي آمريكا براي تحريم ايران را به بن‌بست كشاند

پايگاه خبري فارس: معاون رئيس جمهور آمريكا و تندروترين سياستمدار اين كشور در قبال ايران، نقل اخير ساوقتهاي اطلاعاتي اين كشور درباره برنامه هسته‌اي ايران را مانعي براي به ثمر نشستن ديپلماسي آمريكا بمنظور تحريم شهرستان تهران ارزيابي كرد.


118:

انرژی هسته ای ایران

كاخ سفيد دروغ بزرگ بوش درباره برنامه هسته‌اي ايران را فاش كرد

پايگاه خبري فارس: رئيس جمهور آمريكا در واكنش به نقل برآورد اطلاعاتي ملي آمريكا درباره برنامه هسته‌اي ايران فرمود در رابطه با اين مسئله نقل كاملي دريافت نكرده هست و اين در حالي هست كه كاخ سفيد ديروز فراخوان كرد ايشان از ماه آگوست از اين نقل اطلاع داشته هست.


119:

bale az eftekharate dolate iran in hast ke CIA to tasisaetsh jasosi mikone va taze maham pirooz mishim
mohsen jon mnabeye etelaatito avaz kon lol

120:

آقازاده‌ از احتمال امضاي يك سند درباره ‌وقت راه‌اندازي نيروگاه‌ بوشهر خبرداد
ايرنا ‪۸۶/۰۶/۲۹‬
انرژی هسته ای ایران."رضا آقازاده" رييس ساوقت انرژي اتمي جمهوري اسلامي ايران پيش‌بيني كرد كه تا پيش از سفر "ولاديمير پوتين" به تهران،مسايل مربوط به وقت راه‌اندازي و تحايشانل سوخت نيروگاه اتمي بوشهر نهايي شده و در قالب يك سند به امضاي طرفين برسد.برنامه هست، رييس جمهوري روسيه اواخر مهرماه سال‌جاري براي شركت در اجلاس سران كشورهاي حاشيه درياي خزر به شهرستان تهران سفر كند.


به نقل خبرنگار سياسي ايرنا، آقازاده بامداد روز پنجشنبه در بازگشت از ايشانن درجمع خبرنگاران اضافه کرد:اكنون كارشناسان دو طرف براي تكميل نيروگاه اتمي بوشهر در حال مذاكره هستند.


معاون رييس جمهوري به مذاكرات خود با "سرگئي كرينكو" رييس آژانس فدرال انرژي‌اتمي در ايشانن اشاره‌كرد و فرمود: در اين مذاكرات مسايل مربوط به نيروگاه بوشهر را دنبال كرديم.


رييس ساوقت انرژي اتمي ايران در جواب به اين سئوال " فرموده مي‌شود برخي قطعات نيروگاه بوشهر كه از سايشان كشورهاي ثالث ساخته‌مي‌شد، اكنون ساخت اونها متوقف شده و اين مساله باعث تاخير در روند تكميل نيروگاه شده‌است، نظر شما چيست؟ ، فرمود: برخي تجهيزات حساس نيروگاه بوشهر در كشورهاي خاص و با توجه به تكنولوژي روز تهيه مي‌شود و اين مضيقه براي روس‌ها وجود داشت.

ولي امروز تقريبا تمام مسايل مربوط به اين تجهيزات حل شده هست.


آقازاده در جواب به پرسش ديگري مبني بر اينكه وزيرامور خارجه فرموده هست كه سوخت نيروگاه بوشهر آماده و مورد بازرسي بازرسان‌آژانس برنامه گرفته، اما مقامات روسي اين مساله را رد مي‌كنند، فرمود: نظر آقاي متكي اين بود كه سوخت آماده هست اما هنوز بازرسي‌ها و مهر و موم آژانس تحقق نيافته هست.


بر پايه پنجمين توافقنامه بين شهرستان تهران و مسكو برنامه بود، روسيه تا پايان سپتامبر جاري نيروگاه اتمي بوشهر را راه اندازي كند و شش ماه پيش از اون نيز يعني تا پايان‌ماه مارس (‪ ۹۰ (۲۰۰۷‬تن سوخت اوليه نيروگاه را به شهرستان تهران تحايشانل دهد.


به رغم پرداخت‌هاي مالي ايران،شركت پيمانكار روسي (اتم هسترايشان اكسپورت) داراي مشكلات مالي هست و همين امر سبب شده‌است تا تكميل اولين نيروگاه اتمي ايران بارها به تعايشانق بيافتد.


شركت روسي اتم‌استرايشان اكسپورت ازسال ‪ ۱۹۹۵‬ميلادي ساخت نيروگاه‌اتمي بوشهر را آغاز كرده هست.


بر پايه اولين توافقنامه برنامه بود ، اين نيروگاه در سال ‪ ۲۰۰۰‬ميلادي به بهره‌برداري برسد.


رييس ساوقت انرژي اتمي درباره مذاكرات خود با تروئيكاي عدم‌تعهد ( نم) در ايشانن خاطر نشان كرد: تروئيكاي نم و نيز برخي ديگر از اعضا از جمله رييس كنفرانس، اقدام ايران براي حل مسائل و توافق شهرستان تهران با آژانس راگامي بلند و تاريخ‌ساز مي‌دانند و اون‌را تحسين مي‌كنند ،زيرا براي حل مسايل يك وقت‌بندي تعريف‌شده هست.


ايشان تصريح كرد: تروئيكاي نم تاكيد داشت كه اقدام ايران فضاي بين‌المللي را تحت تاثير برنامه داده و اعضاي جنبش عدم تعهد اميدوارند اين حركت بتواند به آرامش فضاي بين‌المللي كمك كند.


آقازاده اضافه کرد:ارزيابي من نيزاين هست كه‌اين همكاري مي‌تواند حلال بسياري از مشكلات باشد و موقعيت بسيار مغتنمي براي غرب هست تا در صورتي كه نيت اونها حل مسايل باشد، اين مسايل حل شود.


رييس ساوقت انرژي اتمي درباره اظهارات اخير "علي لاريجاني"دبير شوراي عالي امنيت ملي مبني بر اين كه اگر قطعنامه سوم صادر شود، اقدام ايران در واكنش به اون، خروج از ان.پي.

تي نخواهد بود، فرمود:ازهم‌اكنون‌پيش‌بيني نمي‌كنم كه به اين زودي‌ها قطعنامه‌اي در كار باشد.
---> ايرنا.آقازداده.پوتين.بوشهر.


121:

آلمان از فراخوان فرانسه عليه ايران حمايت نمي‌كند
پايگاه خبري جمهوري اسلامي ‪۸۶/۰۶/۳۱‬


مجله آلماني اشپيگل در شماره جديد خود مي‌نايشانسد كه برلين از فراخوان پاريس براي تحريمهاي شديدتر عليه شهرستان تهران به بهانه برنامه هسته‌اي ايران حمايت نمي‌كند.


به نقل پايگاه خبري فرانسه، اشپيگل در شماره‌اي كه دوشنبه منتشر مي‌شود، به نقل از يك منبع نزديك به فرانك والتر اشتاين‌ماير، وزير خارجه آلمان، مي‌نايشانسد "آمريكا (از پيشنهاد پاريس) حمايت مي‌كند اما برلين مخالف اون هست."
يك سخنگايشان نيكلاس ساركوزي، رييس جمهوري فرانسه، فرموده هست كه پاريس از شركاي اروپايي خود مي‌خواهد كه به موازات تلاش براي اعمال تحريمهاي جديد عليه ايران در ساوقت ملل، تدابير اقتصادي جداگانه‌اي براي مجازات شهرستان تهران به عمل آورند.


ديايشاند مارتينون سخنگايشان ساركوزي فرموده هست كه تدابير مورد نظر" مي‌تواند حتي بدون وجود يك متن مشترك بين اروپاييان اتخاذ شود."
اشپيگل مي‌نايشانسد اشتاين‌ماير، كه اين هفته در جلسه‌اي در مورد ايران در نيايشانورك با پنج عضو دايم شوراي امنيت ساوقت ملل شركت مي‌كند، سرگرم تنظيم هستدلالهاي خود براي بحثي "توفاني" هست.


اين مجله مي‌افزايد كه وزير آلماني تاكيد خواهد كرد خطي كه واشنگتن و پاريس در پيش گرفته‌اند مبهم هست چرا كه چندين شركت بزرگ اونها در ايران حضور دارند.


اختلافهاي پايه ي بين اروپا و آمريكا بر سر برنامه هسته‌اي ايران درحالي رخ داده كه از طرف ديگر، روسيه و چين نيز با تحريمهاي بيشتر عليه ايران مخالفت ورزيده‌اند

122:

صدراعظم اتريش بر حل موضوع هسته‌اي ايران در چارچوب ساوقت‌ملل تاكيدكرد

، پايگاه خبري جمهوري اسلامي ‪۸۶/۶/۳۱‬


"آلفرد گوسن باوئر" صدراعظم اتريش در ملاقات با "بان كي مون" دبير كل ساوقت ملل بر حل موضوع برنامه هسته‌اي ايران در چارچوب ساوقت ملل تاكيد كرد.


به نقل روز شنبه تلايشانزيون اتريش گوسن باوئر كه روز جمعه به نيايشانورك سفر كرده‌است، در جريان اين ملاقات هر نوع تلاش خارج از چارچوب ساوقت ملل درباره ايران را رد كرد.


ايشان همينطور با انتقاد از اعمال روشهاي سرسختانه در اين زمينه فرمود:
هيچ‌يك از طرفين مناقشه، از رايشانارايشاني و شعله‌ور شدن بحران نفعي نخواهند برد.


گوسن باوئر براي شركت در مجمع عمومي ساوقت ملل به نيايشانورك سفر كرده هست.


123:

انرژی هسته ای ایران

نقل تحليلي فارس
رايشانارايشاني البرادعي با مواضع فرانسه، انگليس و آمريكا
پايگاه خبري فارس: مديركل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در قبال تكرار مواضع كشورهايي كه اقدام به بزرگ‌نمايي عليه ايران مي‌كنند هشدار شديد‌اللحني داد و تاكيد كرد اين كشورها بايد از عواقب جنگ عراق درس بگيرند.


به نقل پايگاه خبري فارس، برنار كوشنر وزير امور خارجه فرانسه در مصاحبه‌اي هموقت با سخن فرمودن از انجام مذاكره با تهران، فراخوان كرد همه بايد خود را براي بدترين گزينه كه از نظر او همان جنگ با شهرستان تهران هست، آماده كنند و از طرفي نيز خواستار برقراري مجازات‌هاي اتحاديه اروپاي عليه كشورمان شده بود.


سپس انتشار نقل اخير البرادعي در مورد فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران، اولينبار نيست كه چنين موضع‌گيري صورت مي‌گيرد و كشورهاي ديگر از قبيل انگليس و بايشانژه آمريكا در اين موضع‌گيري پيش قدم بوده‌اند و همواره با تاكيد بر ناكافي بودن همكاري‌هاي ايران خواستار تعليق كامل فعاليت‌ها به ايشانژه غني‌سازي اورانيوم از سايشان شهرستان تهران شده‌اند.


اين كشورها با رهبريت آمريكا با ناديده گرفتن نقل آژانس مصرانه به دنبال تصايشانب قطعنامه‌اي شديدتر با اعمال تحريم‌هاي بيشتر عليه شهرستان تهران هستند و همواره دم از به كارگيري گزينه نظامي عليه كشورمان مي‌زنند و همين مواضع اونها موجب ايجاد نوعي رايشانارايشاني ميان آژانس با اين كشورها شده هست.


اوج اين رايشانارايشاني را مي‌توان در نشست شوراي حكام آژانس ديد كه گريگوري شولته، نماينده آمريكا تلاشهاي اين ساوقت براي يافتن راه حلي براي مشكل هسته اي ايران را بي نتيجه تلقي كرد و علاوه بر اين واشنگتن نامه خاصي را در ميان ساير 34 عضو شوراي حكام پخش كرده كه طبق اطلاعاتي كه منابع ديپلماتيك داده‌اند، در اين نامه خواستار اون شده بود كه توجهي به طرح مشترك همكاري كه در ماه آگوست مورد موافقت شهرستان تهران و آژانس برنامه گرفته، نشود.


البرادعي در اين نشست همينطور در اعتراض نسبت به مواضع اتحاديه اروپا جلسه را ترك كرد.


گزارش‌هاي البرادعي از حيث اينكه محوري براي تصايشانب قطعنامه در شوراي امنيت ساوقت ملل عليه ايران بوده، از اهميت خاصي برخوردار هست ضمن اينكه تاييد عدم انحراف خود اعتبار آمريكا را در ارائه اطلاعات مبني بر غير صلح‌آميز بودن فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران زير سؤال مي‌برد.


مدير كل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در نقل اخير خود تاكيد كرد هيچ نوع شواهدي دال بر انحراف فعاليت‌هاي هسته‌اي ممنوعه مشاهده نگرديده و كليه موارد هسته‌اي ايران حسابرسي شده ضمن اينكه در اين نقل تاييد گرديد موضوع «پلوتونيوم» كه بارها برخي از كشورهاي غربي جو سياسي نسبت به اون ايجاد مي‌كردند، بسته شده و اظهارات قبلي ايران نيز مورد تاييد برنامه گرفته هست.


با حل شدن مسائل پايه ي فني و حقوقي فعاليت‌هاي صلح‌آميز هسته‌اي ايران و در نظر گرفتن مداليته‌اي براي حل ساير مسائل باقيمانده، هم آژانس و هم بسياري از كشورها دليلي بر هستفاده از اعمال زور، تحريم و يا جنگ عليه ايران نمي‌بينند و انجام مذاكره را براي حل نهايي پرونده به عنوان بهترين راه حل پيشنهاد مي‌كنند.


البته به نظر مي‌رسد آژانس بين‌المللي انرژي اتمي و البرادعي به عنوان مدير كل با رايشانارايشاني با اين مواضع در حال پيدا كردن جايگاه واقعي و از دست رفته خود نيز هستند.

آژانس مرجع صالح بين‌المللي براي فعاليت‌هاي هسته‌اي كشورها هست اما اين ساوقت با همراهي كه در پرونده هسته‌اي با كشورهايي كه سعي در سياسي كردن پرونده حقوقي و فني ايران داشتند و نيز ارجاع غير قانوني اون به شوراي امنيت ساوقت ملل، عملا جايگاه و كارآيي خود را از دست داد.


در سال‌هاي گذشته به رغم همكاري‌هاي داوطلبانه ايران بايشانژه در چارچوب پروتكل الحاقي، آژانس با ناديده گرفتن اونها همواره قطعنامه‌ها و بيانيه‌هاي تندي را عليه كشور صادر مي‌كرد و به نوعي مسائل سياسي و فني و حقوقي را به هم آميخته بود.به دنبال اين بي اعتباري به نظر مي‌رسد كه مدير كل آژانس تصميم گرفته هست سپس مذاكرات خاايشانر سولا مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا با علي لاريجاني دبير شوراي عالي امنيت ملي و نيز مذاكراتش با لاريجاني مجدد به احياء آژانس اقدام كند.


رايشانكرد جديد ايجاد شده در پرونده و غلبه ابعاد فني و حقوقي اون بر ابعاد سياسي نيز شانس آژانس را در حركت به سمت جايگاه واقعي‌اش بيشتر كرده اما چون اصل پرونده شكل سياسي بر خود گرفته بايد منتظر ماند و ديد كه در اين تقابل سياسي و فني كدام يك پيروز ميدان خواهد بود.


از سايشان ديگر انجام مداليته در نظر گرفته شده براي حل مسائل باقيمانده در چارچوب وقتي تعيين شده و تداوم همكاري ايران با آژانس مواضع طرفين را در پرونده محكم‌تر خواهد كرد و به لحاظ فني و حقوقي هر نوع بهانه‌اي را از طرف‌هاي مقابل خواهد گرفت و با توجه به حمايت كشورهايي نظر چين، آلمان، روسيه و كشورهاي جنبش عدم تعهد كه در شوراي حكام و شوراي امنيت ساوقت ملل نقشي موثر دارند، بستن پرونده و بازگرداندن اون به آژانس آسان‌تر صورت خواهد گرفت.


نشست 21 سپتامبر اعضاي 1+5 را كه به ميزباني واشنگتن براي بررسي و بحث قطعنامه سوم و تحريم‌هاي جديد عليه ايران تشكيل مي‌شود در اين واقعيات حساس مي‌توان مهم برشمرد و نوع مواضع اونها نشانگر چگونگي تصايشانب اين قطعنامه خواهد بود.


جمهوري اسلامي ايران فراخوان كرده كه در صورت تصايشانب قطعنامه و تحريم‌هاي ديگر اقدام به تجديد نظر در همكاري با آژانس خواهد كرد، البته اين نگراني وجود دارد كه امكان دارد اين امر منجر به نوعي تقابل ناخواسته شهرستان تهران با آژانس گردد و واكنش البرادعي را در پي داشته باشد.


مقطع كنوني كه تمامي ابعاد حقوقي و فني پرونده در حال حل شدن هست، بهترين موقعيت شهرستان تهران و آژانس براي پايان دادن به ابعاد سياسي پرونده هست كه صرفا از سايشان كشورهايي اعمال مي‌شود كه ايران همسايشاني با سياست و خواسته‌هاي اونها نشان نمي‌دهد.


انتهاي پيام/.


124:

ایرانی باید در صدر باشد پس باید انرژی هسته ایداشته باشیم

125:

انرژی هسته ای ایران

126:

نظرتون راجع به دروغهای بوش در مورد ساخت بمب اتمی چیه؟

127:

خب این موضوع رو از چند منظر میشه دید که به هر حال به علت مسائل پشت پرده نمیشه به طور قطعی نظر داد ولی احتمال های زیر هر کدام با %ی رخ مینماید
1- احمدی نژآد بیشتر از تمامی روسای جمهوری و مسئولین قبلی امتیاز داده (اصلا شاید کل ایران رو فروخته) و در نتیجه تونسته رضایت امریکا رو جلب کنه و این موضوع رو منتفی کنه
2- امریکا به خواسته های خود رسیده باشد و مثلا یک ایران هسته ای را در چنین شرایطی که روسیه پوتین داره قد علم میکنه سدی در مقابل ان دیده و در نتیجه از این موضوع دست بکشد
3- همه چیز واقعا درست باشد و این نقشه مخالفان بوش در امریکا برای انتخابات پیش رو باشد تا بوش و حزبش را رسوا نمايند (که البته با توجه به لابی ها و مسائل پشت پرده امریکا و یکدستی در سیاست خارجی این احتمال بسیار کم هست)
4- ........................

و احتمال های بسیار زیادی که البته اولی به دید بنده احتمالش خیلی زیاد هست ولی بیش از همه بنده از سالهای قبل (در فارومها و تایپیک های مربوطه موجود هست) چنین اعتقاد داشتم که اینها همه جنگ زرگری بیش نیستند برای فریب من و تو و پشت پرده احمدی نژاد و بوش (و مسئولین قبل از انها) با هم خوش و بش کرده و به ریش من و تو و کسانی که فکر مینمايند این وسط اختلافی بوده می خندند
و نکته مهم تر اینکه به هر حال این اگر دروغ باشد و برای مسائل سیاسی فبها ولی در صورت حقیقت که ایران میخواهد از این سواستفاده کند باید بگوییم وای بر کشوری که از راستی یک کشور دیگر بر علیه خودش میخواهد هستفاده کند چه بسا در ایران اگر یک مسئول به یه گربه نیز لگد بزند چنان مخفی کاری و فوق سری بازی و ...

در می اورند که حتی زن و بچه خودش نیز نمی فهمد چه برسد که اسناد و گزارشهای فوق مهم کشوری و لشکری را که مخصوصا بر علیه مسئول درجه یک کشور باشد در سطح بین المللی منتشر نمايند
و در انتها یک سوال از تمامی انسانهای ساده ای که در طی این روزها این مطالب را باور کرده اند .

ایا فکر میکنید جرج بوش انقدر قدرت و توان نداشت که این نقل را دست کاری کند یا از انتشار ان جلوگیری نماید ؟؟؟

128:

چه دروغي؟

129:

دوست عزيز گذشت وقت هدف امريكا را از ارايه اين نقل مشخص كرد ولي حيف كه ان هنگام دير خواهد بود .بسيار ساده انديشي هست كه فكر كنيم اين نقل دوپهلو به نفع ايران هست...شايد اگر مسولين ما به جاي جنجال به مطالب اين نقل بيشتر دقت ميكردن شايد نتيجه اين جنگ زرگري چيزي ديگري بود اما صد حيف.....


130:

راستی دقیقا کدام دروغ؟ لطفا کمی بیشتر توضیح دهید.
ضمنا شما فقط اخبار ج.ا را گوش میکنید؟

131:

وزير امور خارجه انگليس:
ايران هيچ احتياجي به برنامه غني‌سازي اورانيوم ندارد
پايگاه خبري فارس: وزير امور خارجه انگليس در تبيين مواضع دولت اين كشور درباره برنامه هسته‌‌اي صلح آميز ايران با وجود اونكه فراخوان كرد "ما قصد نداريم ايران را از برخورداري از منافع هسته‌اي خود محروم كنيم"، نوشت: ايران هيچ احتياجي به برنامه غني سازي اورانيوم ندارد.


132:

انرژی هسته ای ایران
چني:
نقل اخير اطلاعاتي تلاشهاي آمريكا براي تحريم ايران را به بن‌بست كشاند

پايگاه خبري فارس: معاون رئيس جمهور آمريكا و تندروترين سياستمدار اين كشور در قبال ايران، نقل اخير ساوقتهاي اطلاعاتي اين كشور درباره برنامه هسته‌اي ايران را مانعي براي به ثمر نشستن ديپلماسي آمريكا بمنظور تحريم شهرستان تهران ارزيابي كرد.


133:

انرژی هسته ای ایران

كاخ سفيد دروغ بزرگ بوش درباره برنامه هسته‌اي ايران را فاش كرد

پايگاه خبري فارس: رئيس جمهور آمريكا در واكنش به نقل برآورد اطلاعاتي ملي آمريكا درباره برنامه هسته‌اي ايران فرمود در رابطه با اين مسئله نقل كاملي دريافت نكرده هست و اين در حالي هست كه كاخ سفيد ديروز فراخوان كرد ايشان از ماه آگوست از اين نقل اطلاع داشته هست.


134:

bale az eftekharate dolate iran in hast ke CIA to tasisaetsh jasosi mikone va taze maham pirooz mishim
mohsen jon mnabeye etelaatito avaz kon lol

135:

ویچه‌وله-میترا شجاعی:نقل شورای ملی اطلاعاتی آمریکا چه تأثیری بر حل مناقشه هسته‌ای ایران دارد؟ نتیجه‌گیری‌های آمریکا و ایران از این نقل چیست؟ آیا خطر حمله نظامی به ایران کاهش یافته هست؟
عده‌ای که بیشتر در داخل ایران و از جناح داخل حاکمیت هستند، این نقل را یک پیروزی برای ایران خواندند.


در مقابل گروه دیگری این نقل را نه یک پیروزی که نشانه‌‌ای برای بیشتر شدن فشارهای بین‌المللی علیه ایران ارزیابی کردند.


عباس عبدی، تحلیلگر سیاسی معتقد هست این نقل در مجموع به نفع ایران نبوده ولی خطر حمله نظامی را کاهش داده‌است.

دویچه‌وله: آقای عبدی، با توجه به موقعیت تازه‌ای که پیش آمده، یعنی گزارشی که شورای ملی اطلاعاتی آمریکا منتشر کرده‌اند، مبنی بر این که ایران از سال ۲۰۰۳ اصلا کلیه فعالیت‌هایش را در مورد ساخت بمب‌اتمی متوقف کرده، در این موقعیت تازه فکر می‌کنید ایران بهترین کاری که می‌تواند انجمن بدهد چیست؟عباس عبدی: برداشتی که من می‌کنم این هست که وقتی فشار کاهش پیدا می‌کند، قاعدتا می‌توان شرایط را به‌گونه‌ای پیش برد که بشود یک مقدار از تشنج طرفین کم کرد و قضیه را بر یک روالی برنامه داد که به سمت حل شدن و نه به سمت بحرانی‌تر شدن پیش برود.

اما چنین برداشتی لزوما معلوم نیست که در دولت ایران رخ بدهد، اونها ممکن هست این قضیه را یکجور دیگری هم تفسیر بنمايند.

مثلا فکر نمايند خب حالا آمریکایی‌ها این همه فشار آورده بودند و می‌فرمودند فلان می‌کنیم و بهمان می‌کنیم، خود این قضیه حتما کنترل شده هست و این نقل حساب شده منتشر شده تا یک مستمسکی باشد برای عقب‌نشینی اونها.

بنابراین الان بهترین موقعيت هست که به سیاستهای تبلیغ ادامه داده بشود، یا در واقع پافشاری بشود.

به همین دلیل هست که من نمی‌توانم دقیقا بگویم که اون سیاستی که مطلوب هست رخ خواهد داد یا نه.

اما در هرحال این نقل می‌تواند کمک کند به برخی از مسایل که اون اتفاقی که همه از اون نگران بودند که هنوز هم هستند، اینکه ممکن هست با یک درگیری ولو محدود نظامی، که این جریان به یک درگیری ولو محدود نظامی ختم بشود، خب این نقل می‌تواند این احتمال را یکمقداری کم بکند.

به این معنا که به هرحال آمریکایی‌ها از این نقل این نتیجه را نگرفته‌اند که ایران دنبال کاری نیست، از این نقل این نتیجه را گرفته‌اند که خب پس فضا برای فرمود‌وگو هنوز وجود دارد و نیاز به رفتار دیگری نیست.

اما اگر چنانچه این فرمود‌وگو بمنزله‌ی افزایش این تحریم‌ها باشد، خب کماکان به این نتیجه می‌رسیم که بازهم اوضاع بحرانی‌تر از اونچه هست خواهد شد، ولو نه بشدت گذشته.

ولی جورج بوش دیروز فراخوان نموده که گزینه‌ی نظامی همچنان در دستور کار برنامه دارد و روی میز هست.

یعنی احتمال جنگ اونطور که شما و خیلی‌های دیگر فکر می‌نمايند، هنوز صد% منتفی نیست!اصلا من نفرمودم که منتفی‌ست.

طبیعی‌ست که پايه ا هیچوقت آمریکایی‌ها نخواهند فرمود که این گزینه را می‌گذارند کنار.

چون اصولا کنارگذاشتن این گزینه را بمنزله‌ی این تلقی می‌كنند که لوازم سیاسی و گزینه‌ی سیاسی هم ناکارآمد می‌شود.

اونها اینطوری فکر می‌نمايند و خب طبیعی‌ست که نمی‌گویند ما کنار می‌گذاریم.

اما اینکه نمی‌گویند ما این را کنار می‌گذاریم، با اینکه احتمال هستفاده‌ی اون زیادتر یا کمتر بشود، دو موضوع متفاوت هست.

بهرحال بوش اگر بخواهد اقدامی بکند، برای این موضوع هم باید تا حدی پاسخی داشته باشد.

چون دو موضوع مهم در این نقل هست.

یک، اینکه از سال ۲۰۰۳ ایران برنامه‌ی نظامی‌اش را کنار گذاشته، یا حداقل اونها اینطوری ادعا کرده‌اند، دیگر اینکه تا چندین سال دیگر بالاتر از ۵ یا ۶سال دیگر ایران به فازی وارد نمی‌شود که بتواند آماده بشود برای اینکه به تسلیحات هسته‌ای برسد.

خب این دو گزینه را باید بتواند بوش جواب بدهد، گرچه کار آقای بوش خیلی هم لزوما توی این چارچوبهایی که ما فکر می‌کنیم نیست.

اون نقل بیکر هم که داده شد، که نقل مشترک دو حزب بود و خیلی هم سروصدا کرد، بلافاصله سپس اون نقل و بر خلاف اون، با ارسال نیروی نظامی بیشتر، بوش جواب اون نقل را داد.

بنابراین حرف شما کاملا درست هست، اما خب ما که اونجا نیستیم و نمی‌دانیم چه اتفاقی می‌افتد.

ما همینطوری داریم برداشت خودمان را می‌گوییم، گرچه اون احتمال کماکان سرجای خودش هست و به‌هیچ‌وجه از بین نرفته.

در این تردیدی نیست.این نقل را اصلا چقدر اونطور که جلوه داده شده خوشبینانه می‌بینید و اون را یک خبر خوش برای ایران تلقی می‌کنید؟نه، اون نقل کلا علیه ایران هست.

بخاطر اینکه، این نکته‌ در این نقل مهم هست، این نقل ادعایی را تایید کرده هست که ایران تا سال ۲۰۰۳ به‌دنبال بمب هسته‌ای بوده و بعد براثر فشارهایی این را کنار گذاشته.

معنا و نتیجه‌ای که از این می‌شود گرفت، این هست که، یعنی اینکه به آمریکایی‌ها توصیه می‌کند که این فشارها را زیاد بکند.

چون هرگاه این فشارها را حذف بکند، اینها مجددا دنبال این کار خواهند رفت.

بنابراین از این حیث، نقل مثبت نیست.

اما از یک حیث فقط می‌تواند مثبت باشد و اون اینکه ضرورت گزینه‌ی نظامی را در شرایط کنونی مورد سوال برنامه داده و اینکه کماکان راههای دیگر و فشارهای سیاسی و تحریم و اینها را پیگیری بنمايند.

فقط از این حیث هست، والا این نقل از این جهت‌هایی که فرموده می‌شود به نفع ایران نیست.

خب اونها دنبال دیدگاهها و منافع خودشان هستند در این قضیه، ولی توی رقابتهایی که فعلا بین بوش و دموکراتها و اینها هست، یا بین بوش و تیم بوش با منتقدین‌شان، می‌شود فرمود که این می‌تواند کفه‌ی اونها را تقویت بکند، برای اینکه کماکان موقعيت برای مذاکره‌ی سیاسی و یا اثرگذاری تحریم‌های اقتصادی وجود دارد.

همین و لاغیر.


136:

متكي در كنفرانس خبري مشترك با همتاي سوئيسي:

صدور قطعنامه با همكاري ايران و آژانس قرابتي نداشته هست
پايگاه خبري فارس: وزير خارجه كشورمان اقدام شوراي امنيت در صدور قطعنامه عليه ايران را داراي هيچ گونه قرابتي با اونچه در همكاري‌هاي ايران و آژانس صورت گرفته، ندانست و اين اقدام را ناعادلانه خواند.انرژی هسته ای ایران

به نقل خبرنگار سياست خارجي پايگاه خبري فارس، منوچهر متكي وزير امور خارجه كشورمان ظهر امروز دوشنبه سپس بيش از دو ساعت فرمودگو با «كالمي ري» همتاي سوئيسي خود در كنفرانسي مطبوعاتي، با بيان اينكه طي دو سال و نيم گذشته در برن، ژنو، نيايشانورك و در موقعيت‌هاي ديگر فرمودگوهايي پيرامون روابط دو كشور و تبادل نظر پيرامون تحولات مهم منطقه ما و حوزه اروپا انجام داديم، فرمود: سوئيس با برخورداري از موضع نسبتاً مستقل در تعامل با جمهوري اسلامي ايران زمينه‌ساز اين فرمودگوها بوده و ما در فرمودگوهاي امروز همكاري‌هاي دوجانبه در حوزه روابط اقتصادي، ادامه فرمودگوهاي سياسي و مشورت‌ها و تبادل نظر پيرامون مسائل مربوط به افغانستان، عراق، لبنان و فلسطين را مورد بحث و تبادل نظر برنامه داديم.


ايشان ادامه داد: در زمينه بين‌المللي نيز مسئله حقوق بشر، اقليت‌ها در اروپا و نگراني‌هايي كه بيش از يك و نيم ميليارد مسلمان نسبت به بحث اسلام ستيزي و اهانت به ارزش‌هاي اسلامي با اون مواجهند را مورد فرمودگو برنامه داديم و ديدگاه‌هاي سازنده‌اي كه وزير خارجه سوئيس در اين زمينه‌ها داشت، امكان بررسي فرمودگوهاي خوب بين دو كشور و ادامه اين روند را فراهم كرده هست.


وزير خارجه كشورمان با بيان اينكه سه دور فرمودگوهاي حقوق بشري با سوئيس داشتيم، فراخوان نمود: با توجه به مواضع سوئيس، فكر مي‌كنيم مي‌توانيم در يك همكاري متقابل نسبت به ارتقاي جايگاه حقوق بشر در صحنه جهاني و مناسبات امروز بين‌المللي گام برداريم.


وزير خارجه كشورمان در ادامه نيز از مواضع وزير خارجه سوئيس پيرامون مسائل مربوط به اقليت مسلمان و قوميت‌ها در اروپا قدرداني كرد و فرمود: از اينكه سوئيس به عنوان كشوري مستقل درباره مسائلي كه در گوانتانامو مي‌گذرد و ساير موضوعات نگاه واقع بينانه‌اي دارد، تشكر مي‌كنم.


ايشان ابراز اميدواري كرد كه اين تبادل نظرها به بحث حقوق بشر كمك كند.


متكي اضافه کرد: در اين فرمودگوها واقعيات دوران شاه در ايران اعم از شكنجه‌هاي قرون وسطايي در زندان‌ها، واقعيات غير آزاد براي ملت و در عين حال حمايت كشورهاي غربي از اين رژيم و همينطور ساختار جديد سياسي و اقتصادي سپس انقلاب اسلامي در ايران توضيح داده شد.


وزير خارجه موضوع تروريسم و جنگ تحميلي هشت ساله عليه كشورمان را از ديگر مواردي عنوان كرد كه با همتاي سوئيسي‌اش مطرح كرده و اضافه کرد: تروريست‌هايي كه به كشتار امت و مقامات ما دست زدند اكنون در برخي پايتخت‌هاي غربي به راحتي حضور دارند و گرچه محلي از اعراب نزد ملت ما ندارند، اما ادعاهاي غرب را به چالش مي‌كشند.


ايشان با بيان اينكه در بحث هسته‌اي براي ايشان توضيح دادم كه همكاري صورت گرفته با ‌آژانس منجر به حل همه مسائل موجود بين ما و آژانس شده هست، تصريح كرد: سپس اين ما (ايران) صرفاً‌ برپايه معاهده NPT، موافقتنامه‌هاي پادماني و مقررات آژانس به عنوان يك كشور عادي و داراي واقعيات عادي همكاري‌هايمان را با آژانس ادامه خواهيم داد.


وزير خارجه با ذكر اين نكته كه اقدام شوراي امنيت (صدور قطعنامه عليه ايران) هيچ گونه قرابتي با اونچه كه در همكاري‌هاي ايران و آژانس صورت گرفته نداشته و اين اقدامات شوراي امنيت، ناعادلانه بوده هست، اضافه کرد: اگر در ساير زمينه‌ها نيز به اون توجه كنيم موجب بي‌اعتباري هر چه بيشتر نهادهاي بين‌المللي مي‌شود كه اعضاي اين نهادها از جمله شوراي امنيت، بايد بيش از ديگران نسبت به حفظ جايگاه اون اقدام كنند.


ايشان در ادامه به ديدگاه‌هاي سوئيس نسبت به مشكلات امت غزه و كمك‌هاي انسان دوستانه اين كشور اشاره كرد و فرمود: بحث ما شناسايي يا عدم شناسايي يك رژيم هست كه برپايه ضوابط و چارچوب‌هاي خودش بايد صورت گيرد.


متكي فرمود: من در اين فرمودگو براي وزير خارجه سوئيس توضيح دادم كه ما سپس انقلاب دو رژيم (رژيم صهيونيستي و رژيم آفريقاي جنوبي) را از نظر قانوني به رسميت نشناختيم، فراخوان نمود: آفريقاي جنوبي برپايه خواست ملتش رژيم خود را تغيير و ما امروز مناسبات خوبي با دولت و امت آفريقا داريم.


ايشان با بيان اينكه در فلسطين نگاه ما نيز همين طور هست، اضافه کرد: مي‌خواستم موضع منطقي جمهوري اسلامي در اين زمينه تا حدودي ابهام زدايي و شفاف شود.

البته طبيعي هست كشورها در فرمودگوهايشان ديدگاه‌هاي متفاوتي داشته باشند.


وزير خارجه به شركت سوئيسي كه در تنوع بخشي به منابع تامين انرژي خود آينده‌نگري كرد و امروز قرارداد گازي را با شركت ملي گاز ايران امضا كرد، تبريك فرمود و ابراز اميدواري كرد كه اين قرارداد فصل جديدي از همكاري‌هاي بلندمدت اقتصادي دو كشور باشد.


يكي از خبرنگاران از متكي پرسيد آيا ايران براي دور بعدي فرمودگوها با آمريكا درباره عراق آماده هست؟ كه ايشان با بيان اينكه طرف آمريكايي بايد نسبت به علت عدم حضورش در فرمودگوهاي توافق شده‌اي كه بنا بود در بغداد پيرامون عراق انجام شود، جواب دهد، فرمود: برخي از مطالب را از طريق مقامات عراقي به ما منعكس كردند.


متكي تصريح كرد: همانگونه كه آغاز اين روند (فرمودگوها پيرامون عراق) برپايه تقاضاي دوستان عراقي و درخواست آمريكايي‌ها بود بعداً هم بر همين پايه خواهد بود.


ايشان همينطور اضافه کرد: ما (ايران) درخواستي براي فرمودگايشاني نداريم.


انتهاي پيام/

137:

کدام احمقی به چنین جنایتکاران بین المللی اعتماد میکند به جز مزدوران دست نشانده ایشان
1.

مگر همین امریکا نبود که با فشار بر دولت المان جلوی کار بوشهر و ادامه کار زیمنس را گرفت؟
2.

مگر با فشار امریکا نبود که فرانسه از انتقال اورانیوم غنی سازی اویورو دیف جلو گیری کرد که ما 30 سال هست 10 % سهام این مرکز غنی سازی را خریده ایم.
پس شما ازمایش خود را پس داده اید و حتی بچه های 5 ساله به شما اطمینان نمی نمايند تا چه برسد به انهایی که از 30 به بالا هستند
و این تلاش بیهوده وزارت امورخارجه برای انحراف افکار تو خالی و یا جاهل و مزدور جامعه ایرانی هست

138:

متاصفانه و با عرض شرمندگی باید بگم کاملا با اقای بهلول موافقم در این مورد

139:

تا وقتی دموکراسی و حقوق بشر نباشد باعث سو هستفاده دیکتاتوران برای حفظ قدرت خود سرکوب خود امت همان کشور خواهد شد و این امر در مورد هر جامعه ای صدق میکند.


140:

اخه این چه ربطی به انرژی هسته ایی داشت؟

141:

متوجه نشدی؟!

یعنی اینکه اگر این دانش هسته ای به دست افراد دیکتاتور مآبی چون شما بیافتد بر پاد خود امت ایران هستفاده خواهید کرد.


142:

اطمینان داشته باش که اگر داشته باشیم فقط در مقابله به مثل در برابر صهیونیستها هستفاده خواهیم کرد
و جالب هست بدانی که به احتمال 99.9 هم در حالحاضر هم داریم ولی سرهمش نکردیم که قسممون راست باشه که بگیم نداریم
برای اطلاعات بیشتر به خبرگزاری ربانووستی روسیه مراجعه کن که تاییدیه اش را ببینی

143:

شما به هر کسی که مخالف سیایتها و افکارتان باشد میگویید صهیونیست و حال که دستتان به جایی بند نیست نسبت به هم میهنان ایرانی انواع توهینها و فحاشی ها را انجام میدهید وای به روزی که اتمی هم بشوید.


144:

ما میخواهیم سر به تن صهیونیستها نباشه حالا شما به اینها هم هم میهن میگید
کدام هم میهن که اگر راست میگویند یا شما راست میگویید یک روز چرا در ایران جمع نمیشوند و برای دفاع از صهیونیستها تظاهرات نمايند که انموقع ببینید که چند تا هستند !!!
اینها مزدورانی هستند که دارند مزد دانستن زبان فارسی را از دستگاههای لجن پراکنی میگیرند و این مسئله چنان واضح هست که نزدیک به 15 ماه پیش اخطاریه ایی در فروم های المانی پخش شد که مواظب جاسوسان لجن پراکن اسراییلی باشید
تا چند دقیقه دیگر اصل سند را برایتان از فروم فوکوس که دومین مجله جهانی زبان المانی خواهم اورد که اگر نمیدانید شاید از خواب خوش بر خیزید

145:

اینهم نوشته ایی از خودم به تاریخ 17.03.2007 نوشته شده

http://forum.hammihan.com/showthread...C%D9%85&page=8
میتوانید به اصل سند هم رجوع کنید

باسلام خدمت هموطنان گرامی
لازم به توضیح هست که تنها دلیل شرکت بنده در این مباحث عموما اخطاریه ایی بود که در دسامبر سال گذشته در فورومهای المانی زبان پخش شد با این محتوا که ساوقت اطلاعات اسراییل در صدد هست که به وسیله تعدادی زیاد از جاسوسانش با حضور در فورومها به نفع منافع خودش سواستفاده کند و برای مثال اینهم یک لینک از مجله مشهور فوکوس المان هست http://bb.focus.de/focus/viewtopic.p...411&highlight= که اگر المانی بدانید میتوانید یک موردش را مشاهده کنید
از اینرو وظیفه خود دانستم و میدانم که حدالمقدور و در حد توان با این فتنه برخورد کنم .
و در جریان خود همین بحث فکر میکنم که برای همگان مشخص شد که جاسوس و بیگانه پرست کیست و ابشخوره tehran و امثالهم کجاست.
و از شما بزرگواران هستدعا که در دام اینها نیفتید و این ایه از قران را همیشه بیاد داشته باشید
که بهترین شما نزد خدا پرهیزکارترین شماستForisten im Auftrage der israelischen Regierung

اعضای فوروم ها در خدمت رژیم اسراییل

فقط در این خط که تیتر هست
خوانندگان گرامی به معنی کلمه im Auftrage که یعنی در خدمت هست برای فهمیدن معنی تیتر احتیاج دارند و میتوانید به لغتنامه المانی هم رجوع فرمایید
تا سیه روی شود انکه در او غش باشد

146:

ما که لجن پراکنی را تنها در پست های بی ادبانه و توهین آمیز و مملو از فحاشی شما دیدیم.147:

بله بخوبی میفهمم که برای دیدن اول از همه به چشم بصیرت نیاز هست که متاسفانه همه نیز ندارند و ماهم هر چی به صهیونیستها فرمودیم حق شان بوده هست و تازه معتقدیم که کم نیز فرموده ایم

148:

این چشم بصیرت که فرمودی احیانا در پشت بدن برنامه ندارد؟؟؟

149:

نزد صهیونیستها بله این جنین هست

150:

ویچه‌وله-میترا شجاعی:نقل شورای ملی اطلاعاتی آمریکا چه تأثیری بر حل مناقشه هسته‌ای ایران دارد؟ نتیجه‌گیری‌های آمریکا و ایران از این نقل چیست؟ آیا خطر حمله نظامی به ایران کاهش یافته هست؟
عده‌ای که بیشتر در داخل ایران و از جناح داخل حاکمیت هستند، این نقل را یک پیروزی برای ایران خواندند.


در مقابل گروه دیگری این نقل را نه یک پیروزی که نشانه‌‌ای برای بیشتر شدن فشارهای بین‌المللی علیه ایران ارزیابی کردند.


عباس عبدی، تحلیلگر سیاسی معتقد هست این نقل در مجموع به نفع ایران نبوده ولی خطر حمله نظامی را کاهش داده‌است.

دویچه‌وله: آقای عبدی، با توجه به موقعیت تازه‌ای که پیش آمده، یعنی گزارشی که شورای ملی اطلاعاتی آمریکا منتشر کرده‌اند، مبنی بر این که ایران از سال ۲۰۰۳ اصلا کلیه فعالیت‌هایش را در مورد ساخت بمب‌اتمی متوقف کرده، در این موقعیت تازه فکر می‌کنید ایران بهترین کاری که می‌تواند انجمن بدهد چیست؟عباس عبدی: برداشتی که من می‌کنم این هست که وقتی فشار کاهش پیدا می‌کند، قاعدتا می‌توان شرایط را به‌گونه‌ای پیش برد که بشود یک مقدار از تشنج طرفین کم کرد و قضیه را بر یک روالی برنامه داد که به سمت حل شدن و نه به سمت بحرانی‌تر شدن پیش برود.

اما چنین برداشتی لزوما معلوم نیست که در دولت ایران رخ بدهد، اونها ممکن هست این قضیه را یکجور دیگری هم تفسیر بنمايند.

مثلا فکر نمايند خب حالا آمریکایی‌ها این همه فشار آورده بودند و می‌فرمودند فلان می‌کنیم و بهمان می‌کنیم، خود این قضیه حتما کنترل شده هست و این نقل حساب شده منتشر شده تا یک مستمسکی باشد برای عقب‌نشینی اونها.

بنابراین الان بهترین موقعيت هست که به سیاستهای تبلیغ ادامه داده بشود، یا در واقع پافشاری بشود.

به همین دلیل هست که من نمی‌توانم دقیقا بگویم که اون سیاستی که مطلوب هست رخ خواهد داد یا نه.

اما در هرحال این نقل می‌تواند کمک کند به برخی از مسایل که اون اتفاقی که همه از اون نگران بودند که هنوز هم هستند، اینکه ممکن هست با یک درگیری ولو محدود نظامی، که این جریان به یک درگیری ولو محدود نظامی ختم بشود، خب این نقل می‌تواند این احتمال را یکمقداری کم بکند.

به این معنا که به هرحال آمریکایی‌ها از این نقل این نتیجه را نگرفته‌اند که ایران دنبال کاری نیست، از این نقل این نتیجه را گرفته‌اند که خب پس فضا برای فرمود‌وگو هنوز وجود دارد و نیاز به رفتار دیگری نیست.

اما اگر چنانچه این فرمود‌وگو بمنزله‌ی افزایش این تحریم‌ها باشد، خب کماکان به این نتیجه می‌رسیم که بازهم اوضاع بحرانی‌تر از اونچه هست خواهد شد، ولو نه بشدت گذشته.

ولی جورج بوش دیروز فراخوان نموده که گزینه‌ی نظامی همچنان در دستور کار برنامه دارد و روی میز هست.

یعنی احتمال جنگ اونطور که شما و خیلی‌های دیگر فکر می‌نمايند، هنوز صد% منتفی نیست!اصلا من نفرمودم که منتفی‌ست.

طبیعی‌ست که پايه ا هیچوقت آمریکایی‌ها نخواهند فرمود که این گزینه را می‌گذارند کنار.

چون اصولا کنارگذاشتن این گزینه را بمنزله‌ی این تلقی می‌كنند که لوازم سیاسی و گزینه‌ی سیاسی هم ناکارآمد می‌شود.

اونها اینطوری فکر می‌نمايند و خب طبیعی‌ست که نمی‌گویند ما کنار می‌گذاریم.

اما اینکه نمی‌گویند ما این را کنار می‌گذاریم، با اینکه احتمال هستفاده‌ی اون زیادتر یا کمتر بشود، دو موضوع متفاوت هست.

بهرحال بوش اگر بخواهد اقدامی بکند، برای این موضوع هم باید تا حدی پاسخی داشته باشد.

چون دو موضوع مهم در این نقل هست.

یک، اینکه از سال ۲۰۰۳ ایران برنامه‌ی نظامی‌اش را کنار گذاشته، یا حداقل اونها اینطوری ادعا کرده‌اند، دیگر اینکه تا چندین سال دیگر بالاتر از ۵ یا ۶سال دیگر ایران به فازی وارد نمی‌شود که بتواند آماده بشود برای اینکه به تسلیحات هسته‌ای برسد.

خب این دو گزینه را باید بتواند بوش جواب بدهد، گرچه کار آقای بوش خیلی هم لزوما توی این چارچوبهایی که ما فکر می‌کنیم نیست.

اون نقل بیکر هم که داده شد، که نقل مشترک دو حزب بود و خیلی هم سروصدا کرد، بلافاصله سپس اون نقل و بر خلاف اون، با ارسال نیروی نظامی بیشتر، بوش جواب اون نقل را داد.

بنابراین حرف شما کاملا درست هست، اما خب ما که اونجا نیستیم و نمی‌دانیم چه اتفاقی می‌افتد.

ما همینطوری داریم برداشت خودمان را می‌گوییم، گرچه اون احتمال کماکان سرجای خودش هست و به‌هیچ‌وجه از بین نرفته.

در این تردیدی نیست.این نقل را اصلا چقدر اونطور که جلوه داده شده خوشبینانه می‌بینید و اون را یک خبر خوش برای ایران تلقی می‌کنید؟نه، اون نقل کلا علیه ایران هست.

بخاطر اینکه، این نکته‌ در این نقل مهم هست، این نقل ادعایی را تایید کرده هست که ایران تا سال ۲۰۰۳ به‌دنبال بمب هسته‌ای بوده و بعد براثر فشارهایی این را کنار گذاشته.

معنا و نتیجه‌ای که از این می‌شود گرفت، این هست که، یعنی اینکه به آمریکایی‌ها توصیه می‌کند که این فشارها را زیاد بکند.

چون هرگاه این فشارها را حذف بکند، اینها مجددا دنبال این کار خواهند رفت.

بنابراین از این حیث، نقل مثبت نیست.

اما از یک حیث فقط می‌تواند مثبت باشد و اون اینکه ضرورت گزینه‌ی نظامی را در شرایط کنونی مورد سوال برنامه داده و اینکه کماکان راههای دیگر و فشارهای سیاسی و تحریم و اینها را پیگیری بنمايند.

فقط از این حیث هست، والا این نقل از این جهت‌هایی که فرموده می‌شود به نفع ایران نیست.

خب اونها دنبال دیدگاهها و منافع خودشان هستند در این قضیه، ولی توی رقابتهایی که فعلا بین بوش و دموکراتها و اینها هست، یا بین بوش و تیم بوش با منتقدین‌شان، می‌شود فرمود که این می‌تواند کفه‌ی اونها را تقویت بکند، برای اینکه کماکان موقعيت برای مذاکره‌ی سیاسی و یا اثرگذاری تحریم‌های اقتصادی وجود دارد.

همین و لاغیر.


151:

متكي در كنفرانس خبري مشترك با همتاي سوئيسي:

صدور قطعنامه با همكاري ايران و آژانس قرابتي نداشته هست
پايگاه خبري فارس: وزير خارجه كشورمان اقدام شوراي امنيت در صدور قطعنامه عليه ايران را داراي هيچ گونه قرابتي با اونچه در همكاري‌هاي ايران و آژانس صورت گرفته، ندانست و اين اقدام را ناعادلانه خواند.انرژی هسته ای ایران

به نقل خبرنگار سياست خارجي پايگاه خبري فارس، منوچهر متكي وزير امور خارجه كشورمان ظهر امروز دوشنبه سپس بيش از دو ساعت فرمودگو با «كالمي ري» همتاي سوئيسي خود در كنفرانسي مطبوعاتي، با بيان اينكه طي دو سال و نيم گذشته در برن، ژنو، نيايشانورك و در موقعيت‌هاي ديگر فرمودگوهايي پيرامون روابط دو كشور و تبادل نظر پيرامون تحولات مهم منطقه ما و حوزه اروپا انجام داديم، فرمود: سوئيس با برخورداري از موضع نسبتاً مستقل در تعامل با جمهوري اسلامي ايران زمينه‌ساز اين فرمودگوها بوده و ما در فرمودگوهاي امروز همكاري‌هاي دوجانبه در حوزه روابط اقتصادي، ادامه فرمودگوهاي سياسي و مشورت‌ها و تبادل نظر پيرامون مسائل مربوط به افغانستان، عراق، لبنان و فلسطين را مورد بحث و تبادل نظر برنامه داديم.


ايشان ادامه داد: در زمينه بين‌المللي نيز مسئله حقوق بشر، اقليت‌ها در اروپا و نگراني‌هايي كه بيش از يك و نيم ميليارد مسلمان نسبت به بحث اسلام ستيزي و اهانت به ارزش‌هاي اسلامي با اون مواجهند را مورد فرمودگو برنامه داديم و ديدگاه‌هاي سازنده‌اي كه وزير خارجه سوئيس در اين زمينه‌ها داشت، امكان بررسي فرمودگوهاي خوب بين دو كشور و ادامه اين روند را فراهم كرده هست.


وزير خارجه كشورمان با بيان اينكه سه دور فرمودگوهاي حقوق بشري با سوئيس داشتيم، فراخوان نمود: با توجه به مواضع سوئيس، فكر مي‌كنيم مي‌توانيم در يك همكاري متقابل نسبت به ارتقاي جايگاه حقوق بشر در صحنه جهاني و مناسبات امروز بين‌المللي گام برداريم.


وزير خارجه كشورمان در ادامه نيز از مواضع وزير خارجه سوئيس پيرامون مسائل مربوط به اقليت مسلمان و قوميت‌ها در اروپا قدرداني كرد و فرمود: از اينكه سوئيس به عنوان كشوري مستقل درباره مسائلي كه در گوانتانامو مي‌گذرد و ساير موضوعات نگاه واقع بينانه‌اي دارد، تشكر مي‌كنم.


ايشان ابراز اميدواري كرد كه اين تبادل نظرها به بحث حقوق بشر كمك كند.


متكي اضافه کرد: در اين فرمودگوها واقعيات دوران شاه در ايران اعم از شكنجه‌هاي قرون وسطايي در زندان‌ها، واقعيات غير آزاد براي ملت و در عين حال حمايت كشورهاي غربي از اين رژيم و همينطور ساختار جديد سياسي و اقتصادي سپس انقلاب اسلامي در ايران توضيح داده شد.


وزير خارجه موضوع تروريسم و جنگ تحميلي هشت ساله عليه كشورمان را از ديگر مواردي عنوان كرد كه با همتاي سوئيسي‌اش مطرح كرده و اضافه کرد: تروريست‌هايي كه به كشتار امت و مقامات ما دست زدند اكنون در برخي پايتخت‌هاي غربي به راحتي حضور دارند و گرچه محلي از اعراب نزد ملت ما ندارند، اما ادعاهاي غرب را به چالش مي‌كشند.


ايشان با بيان اينكه در بحث هسته‌اي براي ايشان توضيح دادم كه همكاري صورت گرفته با ‌آژانس منجر به حل همه مسائل موجود بين ما و آژانس شده هست، تصريح كرد: سپس اين ما (ايران) صرفاً‌ برپايه معاهده NPT، موافقتنامه‌هاي پادماني و مقررات آژانس به عنوان يك كشور عادي و داراي واقعيات عادي همكاري‌هايمان را با آژانس ادامه خواهيم داد.


وزير خارجه با ذكر اين نكته كه اقدام شوراي امنيت (صدور قطعنامه عليه ايران) هيچ گونه قرابتي با اونچه كه در همكاري‌هاي ايران و آژانس صورت گرفته نداشته و اين اقدامات شوراي امنيت، ناعادلانه بوده هست، اضافه کرد: اگر در ساير زمينه‌ها نيز به اون توجه كنيم موجب بي‌اعتباري هر چه بيشتر نهادهاي بين‌المللي مي‌شود كه اعضاي اين نهادها از جمله شوراي امنيت، بايد بيش از ديگران نسبت به حفظ جايگاه اون اقدام كنند.


ايشان در ادامه به ديدگاه‌هاي سوئيس نسبت به مشكلات امت غزه و كمك‌هاي انسان دوستانه اين كشور اشاره كرد و فرمود: بحث ما شناسايي يا عدم شناسايي يك رژيم هست كه برپايه ضوابط و چارچوب‌هاي خودش بايد صورت گيرد.


متكي فرمود: من در اين فرمودگو براي وزير خارجه سوئيس توضيح دادم كه ما سپس انقلاب دو رژيم (رژيم صهيونيستي و رژيم آفريقاي جنوبي) را از نظر قانوني به رسميت نشناختيم، فراخوان نمود: آفريقاي جنوبي برپايه خواست ملتش رژيم خود را تغيير و ما امروز مناسبات خوبي با دولت و امت آفريقا داريم.


ايشان با بيان اينكه در فلسطين نگاه ما نيز همين طور هست، اضافه کرد: مي‌خواستم موضع منطقي جمهوري اسلامي در اين زمينه تا حدودي ابهام زدايي و شفاف شود.

البته طبيعي هست كشورها در فرمودگوهايشان ديدگاه‌هاي متفاوتي داشته باشند.


وزير خارجه به شركت سوئيسي كه در تنوع بخشي به منابع تامين انرژي خود آينده‌نگري كرد و امروز قرارداد گازي را با شركت ملي گاز ايران امضا كرد، تبريك فرمود و ابراز اميدواري كرد كه اين قرارداد فصل جديدي از همكاري‌هاي بلندمدت اقتصادي دو كشور باشد.


يكي از خبرنگاران از متكي پرسيد آيا ايران براي دور بعدي فرمودگوها با آمريكا درباره عراق آماده هست؟ كه ايشان با بيان اينكه طرف آمريكايي بايد نسبت به علت عدم حضورش در فرمودگوهاي توافق شده‌اي كه بنا بود در بغداد پيرامون عراق انجام شود، جواب دهد، فرمود: برخي از مطالب را از طريق مقامات عراقي به ما منعكس كردند.


متكي تصريح كرد: همانگونه كه آغاز اين روند (فرمودگوها پيرامون عراق) برپايه تقاضاي دوستان عراقي و درخواست آمريكايي‌ها بود بعداً هم بر همين پايه خواهد بود.


ايشان همينطور اضافه کرد: ما (ايران) درخواستي براي فرمودگايشاني نداريم.


انتهاي پيام/

152:

کدام احمقی به چنین جنایتکاران بین المللی اعتماد میکند به جز مزدوران دست نشانده ایشان
1.

مگر همین امریکا نبود که با فشار بر دولت المان جلوی کار بوشهر و ادامه کار زیمنس را گرفت؟
2.

مگر با فشار امریکا نبود که فرانسه از انتقال اورانیوم غنی سازی اویورو دیف جلو گیری کرد که ما 30 سال هست 10 % سهام این مرکز غنی سازی را خریده ایم.
پس شما ازمایش خود را پس داده اید و حتی بچه های 5 ساله به شما اطمینان نمی نمايند تا چه برسد به انهایی که از 30 به بالا هستند
و این تلاش بیهوده وزارت امورخارجه برای انحراف افکار تو خالی و یا جاهل و مزدور جامعه ایرانی هست

153:

متاصفانه و با عرض شرمندگی باید بگم کاملا با اقای بهلول موافقم در این مورد

154:

تا وقتی دموکراسی و حقوق بشر نباشد باعث سو هستفاده دیکتاتوران برای حفظ قدرت خود سرکوب خود امت همان کشور خواهد شد و این امر در مورد هر جامعه ای صدق میکند.


155:

اخه این چه ربطی به انرژی هسته ایی داشت؟

156:

متوجه نشدی؟!

یعنی اینکه اگر این دانش هسته ای به دست افراد دیکتاتور مآبی چون شما بیافتد بر پاد خود امت ایران هستفاده خواهید کرد.


157:

اطمینان داشته باش که اگر داشته باشیم فقط در مقابله به مثل در برابر صهیونیستها هستفاده خواهیم کرد
و جالب هست بدانی که به احتمال 99.9 هم در حالحاضر هم داریم ولی سرهمش نکردیم که قسممون راست باشه که بگیم نداریم
برای اطلاعات بیشتر به خبرگزاری ربانووستی روسیه مراجعه کن که تاییدیه اش را ببینی

158:

شما به هر کسی که مخالف سیایتها و افکارتان باشد میگویید صهیونیست و حال که دستتان به جایی بند نیست نسبت به هم میهنان ایرانی انواع توهینها و فحاشی ها را انجام میدهید وای به روزی که اتمی هم بشوید.


159:

ما میخواهیم سر به تن صهیونیستها نباشه حالا شما به اینها هم هم میهن میگید
کدام هم میهن که اگر راست میگویند یا شما راست میگویید یک روز چرا در ایران جمع نمیشوند و برای دفاع از صهیونیستها تظاهرات نمايند که انموقع ببینید که چند تا هستند !!!
اینها مزدورانی هستند که دارند مزد دانستن زبان فارسی را از دستگاههای لجن پراکنی میگیرند و این مسئله چنان واضح هست که نزدیک به 15 ماه پیش اخطاریه ایی در فروم های المانی پخش شد که مواظب جاسوسان لجن پراکن اسراییلی باشید
تا چند دقیقه دیگر اصل سند را برایتان از فروم فوکوس که دومین مجله جهانی زبان المانی خواهم اورد که اگر نمیدانید شاید از خواب خوش بر خیزید

160:

اینهم نوشته ایی از خودم به تاریخ 17.03.2007 نوشته شده

http://forum.hammihan.com/showthread...C%D9%85&page=8
میتوانید به اصل سند هم رجوع کنید

باسلام خدمت هموطنان گرامی
لازم به توضیح هست که تنها دلیل شرکت بنده در این مباحث عموما اخطاریه ایی بود که در دسامبر سال گذشته در فورومهای المانی زبان پخش شد با این محتوا که ساوقت اطلاعات اسراییل در صدد هست که به وسیله تعدادی زیاد از جاسوسانش با حضور در فورومها به نفع منافع خودش سواستفاده کند و برای مثال اینهم یک لینک از مجله مشهور فوکوس المان هست http://bb.focus.de/focus/viewtopic.p...411&highlight= که اگر المانی بدانید میتوانید یک موردش را مشاهده کنید
از اینرو وظیفه خود دانستم و میدانم که حدالمقدور و در حد توان با این فتنه برخورد کنم .
و در جریان خود همین بحث فکر میکنم که برای همگان مشخص شد که جاسوس و بیگانه پرست کیست و ابشخوره tehran و امثالهم کجاست.
و از شما بزرگواران هستدعا که در دام اینها نیفتید و این ایه از قران را همیشه بیاد داشته باشید
که بهترین شما نزد خدا پرهیزکارترین شماستForisten im Auftrage der israelischen Regierung

اعضای فوروم ها در خدمت رژیم اسراییل

فقط در این خط که تیتر هست
خوانندگان گرامی به معنی کلمه im Auftrage که یعنی در خدمت هست برای فهمیدن معنی تیتر احتیاج دارند و میتوانید به لغتنامه المانی هم رجوع فرمایید
تا سیه روی شود انکه در او غش باشد

161:

ما که لجن پراکنی را تنها در پست های بی ادبانه و توهین آمیز و مملو از فحاشی شما دیدیم.162:

بله بخوبی میفهمم که برای دیدن اول از همه به چشم بصیرت نیاز هست که متاسفانه همه نیز ندارند و ماهم هر چی به صهیونیستها فرمودیم حق شان بوده هست و تازه معتقدیم که کم نیز فرموده ایم

163:

این چشم بصیرت که فرمودی احیانا در پشت بدن برنامه ندارد؟؟؟

164:

نزد صهیونیستها بله این جنین هست

165:

پس اگر از چشمی که فرمودی صهیونیست جماعت یکی داشته باشه، یقینا تروریست جماعت دوتا داره.

166:

نه بابا تروریستها ( به قول شما ) اونا مثل بچه ادم دو تا چشم بالای دماغشان دارند

167:

می گم آخه چرا این تروریست ها چقدر خوب بو می کشند.

نگو بینی بصیرت هم دارند.

168:

نه جانم اشتباه بعرضتان رسانده اند
چون اونهایی که خوب بو میکشند اجداد صهیونیستها هستند که امروز برای شکار ازشون هستفاده میبریم

169:

چرا ناراحت می شوی؟ خوب شما رادار بصیرت دارید.

چشم و بینی را می دیم به هندی ها.
وقتی خودتان صفاتتان را می شمارید خوشتان می آید ولی تا ما می آییم یادآوری کنیم، صفات خودتان هم صهیونیستی می شود.


170:

راستی ناقلا بگو این راز را موساد بهت اطلاع یا سیا
بله درست فرمودید که ما صاحب رادار هستیم
اما متاسفانه یک نکته مهم تر را فراموش نمودید که همان انتن تمام اتوماتیک تلسکوپی اش هست
که در اصل هم مهم ترین جز می باشد
جونم برات بگه که یک انتن بگو که صد تا انتن از دهان شیرینت بریزید
والله وقت نیست وگرنه که موعظه درست و حسابی از این انتن برات میخوندم
ولی عزیز دل برادر خودت میتونی کمی تصور کنی تا موقعی که وقتش بشه برات از برد و کشش انتن بگم

171:

پس اونتن هم دارید.

حالا این اونتن از طرف کی نصب شده؟؟؟
نه.

خبرش را نه از سیا شنیدم نه از موساد.

این دفعه می گویم درود بر کامپوت.

اون هم نوع گیلاسش.

این خبر را یک کلاغ معتاد برایم آورده.


172:

حالا یک خورده در تخیلاتت تصور کن
ضمنن به حرف این معتاد ها هم زیاد گوش نکن که اخر بیچاره میشی از ما فرمودن
البته اگر تا حالا بیچاره نشده باشی

173:

چرا در تخیلاتم؟؟؟ من که دارم با چندتایی مستقیما فرمود و شنود می کنم.
این گیلاسش آدم را زودتر معتاد می کنه یا گلابیش برادر؟
نه نترس.

ما سست عنصر نبیدیم.


174:

يعني شما خودتان هم قبول دارين كه صهيونيست ها اون قدر بد عمل كره اند كه نام اونها به عنوان فحش هستفاده مي شود؟
شما به خودتان هم شك داريد!

175:


حرف من در جواب بهلول بود فرمودم امثال شما به هر کسی که مخالف تفکرتات و سیاستهای بی معنی و خالی از دانشتان باشد یک انگ و تهمتی میچسبانید و وی را آزار می دهید حتی اگر هم میهن تان باشد.
نمونه اش هم همین که به دیگر دوستان ایرانی در تاپیکهای گوناگون فحاشی و توهین میکند.

واقعا چرا ما باید به خاطر یک مشت عرب به جان هم بیافتیم و به هم توهین کنیم؟!
آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید؟

176:

حالا کی بالاخره ایران می تواند از انرژی اتمی برای تولید برق و این چنین مصارفی هستفاده کند؟

177:

درست توجه کنید که این دوستان شما لیاقت بیشتر از انی را دارند که ما به ایشان میگوییم ولی متاسفانه قوانین این فوروم کافی برای ما نیز اخطارات ارسال نموده هست و از اینرو که مایل نیز نیستیم که از لطف ما اینجور افراد بی بهره بمانند به همینقدر کفایت کرده ایم
http://forum.hammihan.com/showpost.p...9&postcount=51

نوشته اصلي بوسيله ronin نمايش نوشته ها
واقعا چرا ما باید به خاطر یک مشت عرب به جان هم بیافتیم و به هم توهین کنیم؟!
آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید؟
و در ضمن انگار شما هم دسته کمی از ان بالایی ندارید
یک مشت عرب یعنی چه اگر نژاد پرستی کثیف میباشید سعی به پوشاندن صورت پلیدتان کنید دعوای ماها با امثال شما بحث انسان مظلوم وگرنه هیچ و اصلا کاری هم به ملیت انسانها نداریم !!!
همان شعر معروف بنی ادم اعضای یک دیگرند ووووووووووووو که از شما از ان بی بهره بوده اید
این هم اخظاری مودبانه بود و مسئولیت بعدی و جواب ما را بعهده خودتان میگذاریم

178:

بهلول جان شما بيا به دو تا انسان هم ميهنت كمك كن تا بعد، هرچند مشخص نيست شايد بخشندگي شما و كمك هايتان پنهان بوده هست.


179:

ارش جان البته کمک به هم نوع وظیفه ایی انسانی هست و بر هر انسان شرافتمندی واجب
اما مسلمانان معتقدند که در حال معامله با خدای عالمیان می باشند و نیز معتقدند که اگر از کمک به انسانی دیگر فقط خدا با خبر باشد اجر زیادتر نسیب شان میشود و از اینرو بیشتر در اینگونه موارد سکوت اختیار مینمايند بدلیل اینکه چشم به رحمت الله دوخته اند
بنده نیز امیدوارم بتوانم اینگونه باشم
از نصیحت شما نهایت تشکر را دارم و ارزو دارم اجر این نصیحت پاک نیز نسیب شما شود
امین

180:


شما که به غیر از فحاشی کار دیگری بلد نیستید.
حرفهای مودبانه اتان هم توهین آمیز هست.
حال اگر دوست دارید باز هم فحاشی کنید و به اون هم افتخار کنید!

ایرانی هر چی میخواهد باشد عرب زبان ترک زبان فارس زبان برای من همین که ایرانی باشد بسنده میکند.

یک مشت عرب اونهایی هستند که ایرانی نیستند.
چند میلون اسراییلی مظلومند یا بیشتر از 300 میلیون عرب؟!

امت سیتان بلوچستان امت کردستان و...

مظلومند یا یک مشت عرب فلستینی که از همه طرف به اونها کمک میشود؟!


ما هر گاه به دموکراسی رسیدیم به پیشرفتهای عظیم اقتصادی رسیدیم به مازاد درآمد کلان رسدیم اونوقت میتوانیم به دیگر امت جهان کمک کنیم.
اونهم نخست گرسنگان آفریقایی،امت بیچاره قاره سیاه که میلیون ها نفر از اونها به دلیل جنگها و درگیری های بسیار بدتر از اسراییل و فلستین بی خانمان و آواره هستند و از کوچکترین مایحتاج نیازهای روزانه و بهداشت حتی در سطح بسیار پایین نیز بی بهره هستند.

181:


هدف اینها که برق و این چیزها نبوده هست و گرنه با یک بیستم مخارج اتمی میشد همان مقدار برق را با روشهای دیگر تولید کرد.
فوقش یک نیروگاه کوچک درست نمايند و در کنارش به تجهیز خود با سلاحهای اتمی بپردازند.
تا وقتی که دموکراسی نداشته باشیم سلاح اتمی هم جز ضرر سودی برایمان نخواهد داشت.
اینها همینطوری هیچ خدایی را بنده نیستند وای به روزی که اتمی هم بشوند.

این همه سال به ما دروغ فرمودند این حرفها هم روی بقیه دروغهایشان!
تقیه و توریه(دروغ مصلحتی در نزد فرقه شیعه) هم در نزدشان ثواب هم دارد!

182:

شما هم با زیرکی و موذیانه سنگ دفاع از اسراییل را به سینه میزنید و سعی می کنید خود را وحشیگری خود را در پشت الفاظ رنگانگ بپوشانید
البته شاید از این عمل شما جوانانی بی تجربه فریب خوردند ولی نه انانی که عمری را با امثال پلیدان اسراییلی و طرفدارانشان سر کرده اند
وجود امثال من در چنین مکانهایی مثل اب هست که بر فتنه اتش شما ریخته شود
شما نیز به مزدوری ادامه دهید و ما نیز به افشاگری عقاید پلید امثال شما ادامه خواهیم داد تا روزی انشاالله همدیگر را ملاقات کنیم

183:

در واقع با ابن حرفهایت درست بودن سخنان پیشین من را تایید کردی!

حرفهایم من در مورد عملکرد امثال شماها:

نوشته اصلي بوسيله ronin نمايش نوشته ها
شما به هر کسی که مخالف سیایتها و افکارتان باشد میگویید صهیونیست و حال که دستتان به جایی بند نیست نسبت به هم میهنان ایرانی انواع توهینها و فحاشی ها را انجام میدهید وای به روزی که اتمی هم بشوید.
نوشته اصلي بوسيله ronin نمايش نوشته ها
حرف من در جواب بهلول بود فرمودم امثال شما به هر کسی که مخالف تفکرتات و سیاستهای بی معنی و خالی از دانشتان باشد یک انگ و تهمتی میچسبانید و وی را آزار می دهید حتی اگر هم میهن تان باشد.
نمونه اش هم همین که به دیگر دوستان ایرانی در تاپیکهای گوناگون فحاشی و توهین میکند.

184:

امثال شما یک مو را درماست ایرانی و زیر ذره بین می بابید
اما چگونه هست که تیر چراغ برق جنایات اسراییلی را در سفره شان انکار می کنید ؟
ایا این رفتار مغرضانه را نمیتوان بحساب خدمت به دشمن اسراییلی گذاشت ؟
در همین صفحه کمی بالاتر از بمب اتمی ایرانی ابراز ترس میکنید ولی مزورانه در برابر بمب اتمی اسراییل جنایتکار سکوت اختیار مینمایید !!!
ایا این شواهد را نمیتوان دلیل دشمنی مزورانه شما و مزدوری امثال شما برای اسراییل دانست ؟

185:

بهلول جان فرض كنيم كه ما همه از رايشان منطق با اسرائيل با خاطر همين دلايل و مثالي كه شما فرموديد، بمب اتمي كه خود بنده داشتنش چه در ايران چه اسرائيل و غيره مي دانم كه مورد قبول نيست.
چكار مي توانيم كنيم كه اسرائيل بمب اتم نداشته باشه ترس از بمب اتم ايران كه شما فرموديد به اين دليل ميتونه باشه كه اينجا كشور و ميهنو خودمونه و اينجا فعلا برامون مهمه.


186:

ارش عزیز
ان ایرانی که با داشتن بمب اتم اسراییلی مخالف داشتن بمب اتمی از جانب ایران هست یک وطنفروش بیش نیست
چونکه اگر بد هست باید برای همه باشد و اگر خوب هست چه دلیل دارد برای ما بد باشد ؟
البته به یقین ما نیز همین الان داریم ولی سر همش نکرده ایم که بتوانیم داشتنش را نیز انکار کنیم و در عینحال دروغ هم نفرموده باشیم

187:

خدا آخرو عاقبت مارو به خير كنه با اين نظرات كه من نميدونم درسته يا نه و ما رو به كجا ميكشونه!
هر چي همه دارن ما هم بايد داشته باشيم!! به نظرم اينطوري هم نيست.


188:

ارش عزیز
حتی باید نیز بیشتر از ان چیزی که دشمن دارد داشته باشیم
که انشاالله تعالی نیز امروز هم داریم

189:


شما هر وقت به مطلبی درست ولی مخالف عقایدتان بر می خورید رو به توهین و فحاشی و انگ زدن به دیگران می آورید نمیدانم آگاهانه این کار را میکنی یا عقایدتان بر شما غلبه کرده و اتوماتیک وار و بر حسب عادت به این گونه رفتارهای بدور از ادب و انسانیت گرایش دارید.

البته این فقط مشکل شما نیست و گریبانگیر ایرانیان زیادی نیز میباشد البته اگر شما خود را ایرانی بدانی!
من فکر میکنم اینگونه رفتارها بر اثر تاثیرات شوم و منحوس فرهنگ عربیست که قرنها با فرهنگ ایرانیان تداخل نموده هست و ما ایرانیان را فحاش و ناسزا گو کرده هست.

ولی در مورد سوالهایت:
این تاپیک همانطور که از نامش پیداست مربوط به ایران هست شما میتوانید در تاپیک های مربوط به اسراییل به این مباحث بپردازید.
من اسراییل را دشمن ایران نمی دانم،دشمنی هم داشته باشیم در میان کشورهای عربی ، روسیه ، بعضی کشورهای هستقلال یافته شوروی،ترکیه،پاکستان احتمالش بیشتر هست.
وجود اسراییل در منطقه در واقع به سود ما تمام شده هست( ).

من در کل با تسلیحات اتمی و سلاحهای کشتار جمعی مخالفم.
ولی اینکه ایران داشته باشد یا نه بستگی به شرایط گوناگونی دارد.
در شرایط فعلی به چندین جهت هستفاده از امکانات هسته ای برای ایران زیان دارد.

شاید اگر ما امروز سیستم اداره کشورمان بر پایه دموکراسی و با بهره گیری از قوانین مربوط به حقوق بشر و غیره بود چه بسا که موافق اتمی بودن ایران هم میشدم(به دلیل وجود همسایگان مشکل دار).

وقتی در ایران کمترین امکان انتفاد از شرایط موجود وجود ندارد وقتی آزادی بیان وجود نداشته باشد وقتی که کوچکترین اعتراضی با سرکوب شدیدی مواجه شود وقتی که از دین سلاحی درست کرده اند که بر سر امت می کوبند وقتی که در کشوری شلاق و شکنجه وجود داشته باشد؛
آیا اتمی شدن میتواند به سود امت اون کشور باشد؟!
اگر امروز اندکی از مجامع حقوق بشر و ساوقت ملل حساب می برند اگر فردا اتمی شوند دیگر هیچ خدایی را بنده نیستند و به راحتی و در ملا عام هر کار بخواهند با امت خواهند کرد.

در مورد انرژی هسته ای هم من با راکتورهای ساخت روسیه مخالفم.
خود روسیه سپس حادثه چرنوویل (که منجر به خسارتهای زیاد و جبران ناپذیری شد) گویا پوشش راکتورهای خود را به دست متخصیص امریکایی می سازد،حال با توجه به اهمال کاریها و سهل انگاریها و ندانم کاریهای مسئولین کنونی که بارها موجب فاجعه های گوناگونی شده اند خود ابعاد چنین فاجعه ای را (خدای ناکرده) حساب کنید!

التبه در مورد سود حاصل از این قضایا هم همانطور که فرمودم در مقابل مخارج صرف شده بسیار کم هست و مانند چیزهای دیگر که خود امت کمترین بهره را میبرند در این مورد هم همین خواهد شد.
البته همانطور که در پستهای پیشین فرمودم هدف انرژی نیست بلکه دست یابی به چرخه غنی سازی اورانیوم هست که سپس دست یافتن به این چرخه کار ساخت سلاح اتمی بسیار آسان خواهد شد و گام اصلی برای تهیه اورانیوم آماده برای سلاح های کشتار جمعی بر داشته میشود.

به هر روی سلاحهای اتمی در بسیاری مواقع حتی به ضرر دولتهای دارنده اون نیز شده هست چه بسا شوروی اگر مخارج ساخت این سلاحها را برای آبادانی و رفاه امتش هستفاده میکرد از هم پاشیده نمی شد و یا کره شمالی که با داشتن امکانات اتمی در مقایسه با کره جنوبی از همه نظر پایین تر هست و امتانش در شرایط خوبی به سر نمیبرند.

190:

دقیقا همانطور هست که دوست عزیزم رونین مطرح کردند.
کسی مخالف داشتن بالاترین دانشها و امکانات برای کشور خود نیست ولی حکومتی با چنین برخورد و طیف وسیع سرکوب مخالف و ازاد اندیش ،اگر مسلح به بزرگترین سلاحها باشد ،چه شود؟
ایا با وجود چنین برخوردهایی در کشور و با امت خودمان ،ترس سایرین از رسیدن ما به دانش هسته ای منطقی نیست؟
یا شاید به نظر دوستان اگر سرکوب اینچنینی در کشور صورت نگیرد،غیر منطقی و مغایر منافع کشور هست؟

191:

آقا اصلا چرا يه دفعه موضوع انرژي هسته اي ايران اينقدر گنده شد؟!!!چرا آمريكا اينقدر رايشان اين قضيه مانور ميده؟!!!!
مگه ما وقت آقاي خاتمي انرژي هسته اي نداشتيم؟!!!!
چرا داشتيم ، قبل از انقلابم داشتيم
ولي هيچ رئيس جمهوري مثل آقاي احمدي نژاد نداشتيم كه تايشان شوراي بين الملل بياد علنا فراخوان كنه كه اسرائيل بايد از بين بره!!!!
خب حالا كي انرژي هسته اي داره؟ ايران .

كي ميخواد اسرائيل از بين بره ؟ ايران .

پس كي ميخواد بمب هسته اي بسازه؟ ايران
حالا كي كي بود كي بود من نبودم!!!!!

192:

و تا اونجايي كه من ميدونم فعلا ايران اورانيوم غني شده به نسبته تعداد نيروگاهاش كمتر داره!!!
و اين مقدار اورانيوم غني شده فقط كفاف هفت سال يكي از نيروگاه ها رو ميده...كه اگه مقصود توليد برق باشه فقط واسه يه ساله اين مملكت ذخيره داره

193:

دوستان گرامی رونین و آرش ،
شما کاملاً درست میفرمایید رهبران ایران میتوانستند بجای پیگیری برنامۀ هسته ای پنهانی خود با یک بیستم اون بودجه برق تولید میکردند و امت را در زمستان گذشته درچنین تنگنایی نمیگذاشتند.

بخصوص پیگیری ایران در داشتن سلاح اتمی باعث بد گمانی جامعۀ بین المللی شده هست.

در کشوری که حقوق امت هر روز پایمال میشود و هیچ توجهی به دمکراسی نمیشود دولت اول باید بفکر رفاه و آسایش امتش باشد.

برای اطلاعات بیشتر برایتان چند لینک در زمینۀ تولید برق با روشها متفاوت میفرستم.

نوشین
گروه فرارسی دیجیتال
وزارت امور خارجۀ آمریکا
http://www.america.gov/st/washfile-english/2005/July/20050706183752cmretrop0.3758509.html

http://www.america.gov/st/env-english/2008/February/20080212110019ndyblehs0.9458277.html


http://persian.usinfo.state.gov/persian/index/topics/topic_listing_gi/030508_tr_Wind_One_of_Fastest_Growing_Forms_of_Ele ctricity_Generation.html

http://persian.usinfo.state.gov/persian/index/topics/topic_listing_gi/022108_tr_Florida_Firm_Focuses_on_Clean_Energy_to_ Replace_Fossil_Fuels.html

194:

شاید اگر ما امروز سیستم اداره کشورمان بر پایه دموکراسی و با بهره گیری از قوانین مربوط به حقوق بشر و غیره بود چه بسا که موافق اتمی بودن ایران هم میشدم(به دلیل وجود همسایگان مشکل دار).

وقتی در ایران کمترین امکان انتفاد از شرایط موجود وجود ندارد وقتی آزادی بیان وجود نداشته باشد وقتی که کوچکترین اعتراضی با سرکوب شدیدی مواجه شود وقتی که از دین سلاحی درست کرده اند که بر سر امت می کوبند وقتی که در کشوری شلاق و شکنجه وجود داشته باشد؛
آیا اتمی شدن میتواند به سود امت اون کشور باشد؟!
اگر امروز اندکی از مجامع حقوق بشر و ساوقت ملل حساب می برند اگر فردا اتمی شوند دیگر هیچ خدایی را بنده نیستند و به راحتی و در ملا عام هر کار بخواهند با امت خواهند کرد.

التبه در مورد سود حاصل از این قضایا هم همانطور که فرمودم در مقابل مخارج صرف شده بسیار کم هست و مانند چیزهای دیگر که خود امت کمترین بهره را میبرند در این مورد هم همین خواهد شد.
البته همانطور که در پستهای پیشین فرمودم هدف انرژی نیست بلکه دست یابی به چرخه غنی سازی اورانیوم هست که سپس دست یافتن به این چرخه کار ساخت سلاح اتمی بسیار آسان خواهد شد و گام اصلی برای تهیه اورانیوم آماده برای سلاح های کشتار جمعی بر داشته میشود.

به هر روی سلاحهای اتمی در بسیاری مواقع حتی به ضرر دولتهای دارنده اون نیز شده هست چه بسا شوروی اگر مخارج ساخت این سلاحها را برای آبادانی و رفاه امتش هستفاده میکرد از هم پاشیده نمی شد و یا کره شمالی که با داشتن امکانات اتمی در مقایسه با کره جنوبی از همه نظر پایین تر هست و امتانش در شرایط خوبی به سر نمیبرند.
بهلول عزيز نظرتون چيه.
البته مطمئنا يكي از جواب هاي شما ميتونه اين باشه كه بايد براي دستيابي به اهداف بالاتر بايد از يه سري از مسائل گذشت و اونهارو زير پا گذاشت تا به هدف اصلي رسيد.

درسته؟

195:


شما که به غیر از فحاشی کار دیگری بلد نیستید.
حرفهای مودبانه اتان هم توهین آمیز هست.
حال اگر دوست دارید باز هم فحاشی کنید و به اون هم افتخار کنید!

ایرانی هر چی میخواهد باشد عرب زبان ترک زبان فارس زبان برای من همین که ایرانی باشد بسنده میکند.

یک مشت عرب اونهایی هستند که ایرانی نیستند.
چند میلون اسراییلی مظلومند یا بیشتر از 300 میلیون عرب؟!

امت سیتان بلوچستان امت کردستان و...

مظلومند یا یک مشت عرب فلستینی که از همه طرف به اونها کمک میشود؟!


ما هر گاه به دموکراسی رسیدیم به پیشرفتهای عظیم اقتصادی رسیدیم به مازاد درآمد کلان رسدیم اونوقت میتوانیم به دیگر امت جهان کمک کنیم.
اونهم نخست گرسنگان آفریقایی،امت بیچاره قاره سیاه که میلیون ها نفر از اونها به دلیل جنگها و درگیری های بسیار بدتر از اسراییل و فلستین بی خانمان و آواره هستند و از کوچکترین مایحتاج نیازهای روزانه و بهداشت حتی در سطح بسیار پایین نیز بی بهره هستند.

196:


هدف اینها که برق و این چیزها نبوده هست و گرنه با یک بیستم مخارج اتمی میشد همان مقدار برق را با روشهای دیگر تولید کرد.
فوقش یک نیروگاه کوچک درست نمايند و در کنارش به تجهیز خود با سلاحهای اتمی بپردازند.
تا وقتی که دموکراسی نداشته باشیم سلاح اتمی هم جز ضرر سودی برایمان نخواهد داشت.
اینها همینطوری هیچ خدایی را بنده نیستند وای به روزی که اتمی هم بشوند.

این همه سال به ما دروغ فرمودند این حرفها هم روی بقیه دروغهایشان!
تقیه و توریه(دروغ مصلحتی در نزد فرقه شیعه) هم در نزدشان ثواب هم دارد!

197:

شما هم با زیرکی و موذیانه سنگ دفاع از اسراییل را به سینه میزنید و سعی می کنید خود را وحشیگری خود را در پشت الفاظ رنگانگ بپوشانید
البته شاید از این عمل شما جوانانی بی تجربه فریب خوردند ولی نه انانی که عمری را با امثال پلیدان اسراییلی و طرفدارانشان سر کرده اند
وجود امثال من در چنین مکانهایی مثل اب هست که بر فتنه اتش شما ریخته شود
شما نیز به مزدوری ادامه دهید و ما نیز به افشاگری عقاید پلید امثال شما ادامه خواهیم داد تا روزی انشاالله همدیگر را ملاقات کنیم

198:

در واقع با ابن حرفهایت درست بودن سخنان پیشین من را تایید کردی!

حرفهایم من در مورد عملکرد امثال شماها:

نوشته اصلي بوسيله ronin نمايش نوشته ها
شما به هر کسی که مخالف سیایتها و افکارتان باشد میگویید صهیونیست و حال که دستتان به جایی بند نیست نسبت به هم میهنان ایرانی انواع توهینها و فحاشی ها را انجام میدهید وای به روزی که اتمی هم بشوید.
نوشته اصلي بوسيله ronin نمايش نوشته ها
حرف من در جواب بهلول بود فرمودم امثال شما به هر کسی که مخالف تفکرتات و سیاستهای بی معنی و خالی از دانشتان باشد یک انگ و تهمتی میچسبانید و وی را آزار می دهید حتی اگر هم میهن تان باشد.
نمونه اش هم همین که به دیگر دوستان ایرانی در تاپیکهای گوناگون فحاشی و توهین میکند.

199:

امثال شما یک مو را درماست ایرانی و زیر ذره بین می بابید
اما چگونه هست که تیر چراغ برق جنایات اسراییلی را در سفره شان انکار می کنید ؟
ایا این رفتار مغرضانه را نمیتوان بحساب خدمت به دشمن اسراییلی گذاشت ؟
در همین صفحه کمی بالاتر از بمب اتمی ایرانی ابراز ترس میکنید ولی مزورانه در برابر بمب اتمی اسراییل جنایتکار سکوت اختیار مینمایید !!!
ایا این شواهد را نمیتوان دلیل دشمنی مزورانه شما و مزدوری امثال شما برای اسراییل دانست ؟

200:

بهلول جان فرض كنيم كه ما همه از رايشان منطق با اسرائيل با خاطر همين دلايل و مثالي كه شما فرموديد، بمب اتمي كه خود بنده داشتنش چه در ايران چه اسرائيل و غيره مي دانم كه مورد قبول نيست.
چكار مي توانيم كنيم كه اسرائيل بمب اتم نداشته باشه ترس از بمب اتم ايران كه شما فرموديد به اين دليل ميتونه باشه كه اينجا كشور و ميهنو خودمونه و اينجا فعلا برامون مهمه.


201:

ارش عزیز
ان ایرانی که با داشتن بمب اتم اسراییلی مخالف داشتن بمب اتمی از جانب ایران هست یک وطنفروش بیش نیست
چونکه اگر بد هست باید برای همه باشد و اگر خوب هست چه دلیل دارد برای ما بد باشد ؟
البته به یقین ما نیز همین الان داریم ولی سر همش نکرده ایم که بتوانیم داشتنش را نیز انکار کنیم و در عینحال دروغ هم نفرموده باشیم

202:

خدا آخرو عاقبت مارو به خير كنه با اين نظرات كه من نميدونم درسته يا نه و ما رو به كجا ميكشونه!
هر چي همه دارن ما هم بايد داشته باشيم!! به نظرم اينطوري هم نيست.


203:

ارش عزیز
حتی باید نیز بیشتر از ان چیزی که دشمن دارد داشته باشیم
که انشاالله تعالی نیز امروز هم داریم

204:


شما هر وقت به مطلبی درست ولی مخالف عقایدتان بر می خورید رو به توهین و فحاشی و انگ زدن به دیگران می آورید نمیدانم آگاهانه این کار را میکنی یا عقایدتان بر شما غلبه کرده و اتوماتیک وار و بر حسب عادت به این گونه رفتارهای بدور از ادب و انسانیت گرایش دارید.

البته این فقط مشکل شما نیست و گریبانگیر ایرانیان زیادی نیز میباشد البته اگر شما خود را ایرانی بدانی!
من فکر میکنم اینگونه رفتارها بر اثر تاثیرات شوم و منحوس فرهنگ عربیست که قرنها با فرهنگ ایرانیان تداخل نموده هست و ما ایرانیان را فحاش و ناسزا گو کرده هست.

ولی در مورد سوالهایت:
این تاپیک همانطور که از نامش پیداست مربوط به ایران هست شما میتوانید در تاپیک های مربوط به اسراییل به این مباحث بپردازید.
من اسراییل را دشمن ایران نمی دانم،دشمنی هم داشته باشیم در میان کشورهای عربی ، روسیه ، بعضی کشورهای هستقلال یافته شوروی،ترکیه،پاکستان احتمالش بیشتر هست.
وجود اسراییل در منطقه در واقع به سود ما تمام شده هست( ).

من در کل با تسلیحات اتمی و سلاحهای کشتار جمعی مخالفم.
ولی اینکه ایران داشته باشد یا نه بستگی به شرایط گوناگونی دارد.
در شرایط فعلی به چندین جهت هستفاده از امکانات هسته ای برای ایران زیان دارد.

شاید اگر ما امروز سیستم اداره کشورمان بر پایه دموکراسی و با بهره گیری از قوانین مربوط به حقوق بشر و غیره بود چه بسا که موافق اتمی بودن ایران هم میشدم(به دلیل وجود همسایگان مشکل دار).

وقتی در ایران کمترین امکان انتفاد از شرایط موجود وجود ندارد وقتی آزادی بیان وجود نداشته باشد وقتی که کوچکترین اعتراضی با سرکوب شدیدی مواجه شود وقتی که از دین سلاحی درست کرده اند که بر سر امت می کوبند وقتی که در کشوری شلاق و شکنجه وجود داشته باشد؛
آیا اتمی شدن میتواند به سود امت اون کشور باشد؟!
اگر امروز اندکی از مجامع حقوق بشر و ساوقت ملل حساب می برند اگر فردا اتمی شوند دیگر هیچ خدایی را بنده نیستند و به راحتی و در ملا عام هر کار بخواهند با امت خواهند کرد.

در مورد انرژی هسته ای هم من با راکتورهای ساخت روسیه مخالفم.
خود روسیه سپس حادثه چرنوویل (که منجر به خسارتهای زیاد و جبران ناپذیری شد) گویا پوشش راکتورهای خود را به دست متخصیص امریکایی می سازد،حال با توجه به اهمال کاریها و سهل انگاریها و ندانم کاریهای مسئولین کنونی که بارها موجب فاجعه های گوناگونی شده اند خود ابعاد چنین فاجعه ای را (خدای ناکرده) حساب کنید!

التبه در مورد سود حاصل از این قضایا هم همانطور که فرمودم در مقابل مخارج صرف شده بسیار کم هست و مانند چیزهای دیگر که خود امت کمترین بهره را میبرند در این مورد هم همین خواهد شد.
البته همانطور که در پستهای پیشین فرمودم هدف انرژی نیست بلکه دست یابی به چرخه غنی سازی اورانیوم هست که سپس دست یافتن به این چرخه کار ساخت سلاح اتمی بسیار آسان خواهد شد و گام اصلی برای تهیه اورانیوم آماده برای سلاح های کشتار جمعی بر داشته میشود.

به هر روی سلاحهای اتمی در بسیاری مواقع حتی به ضرر دولتهای دارنده اون نیز شده هست چه بسا شوروی اگر مخارج ساخت این سلاحها را برای آبادانی و رفاه امتش هستفاده میکرد از هم پاشیده نمی شد و یا کره شمالی که با داشتن امکانات اتمی در مقایسه با کره جنوبی از همه نظر پایین تر هست و امتانش در شرایط خوبی به سر نمیبرند.

205:

دقیقا همانطور هست که دوست عزیزم رونین مطرح کردند.
کسی مخالف داشتن بالاترین دانشها و امکانات برای کشور خود نیست ولی حکومتی با چنین برخورد و طیف وسیع سرکوب مخالف و ازاد اندیش ،اگر مسلح به بزرگترین سلاحها باشد ،چه شود؟
ایا با وجود چنین برخوردهایی در کشور و با امت خودمان ،ترس سایرین از رسیدن ما به دانش هسته ای منطقی نیست؟
یا شاید به نظر دوستان اگر سرکوب اینچنینی در کشور صورت نگیرد،غیر منطقی و مغایر منافع کشور هست؟

206:

آقا اصلا چرا يه دفعه موضوع انرژي هسته اي ايران اينقدر گنده شد؟!!!چرا آمريكا اينقدر رايشان اين قضيه مانور ميده؟!!!!
مگه ما وقت آقاي خاتمي انرژي هسته اي نداشتيم؟!!!!
چرا داشتيم ، قبل از انقلابم داشتيم
ولي هيچ رئيس جمهوري مثل آقاي احمدي نژاد نداشتيم كه تايشان شوراي بين الملل بياد علنا فراخوان كنه كه اسرائيل بايد از بين بره!!!!
خب حالا كي انرژي هسته اي داره؟ ايران .

كي ميخواد اسرائيل از بين بره ؟ ايران .

پس كي ميخواد بمب هسته اي بسازه؟ ايران
حالا كي كي بود كي بود من نبودم!!!!!

207:

و تا اونجايي كه من ميدونم فعلا ايران اورانيوم غني شده به نسبته تعداد نيروگاهاش كمتر داره!!!
و اين مقدار اورانيوم غني شده فقط كفاف هفت سال يكي از نيروگاه ها رو ميده...كه اگه مقصود توليد برق باشه فقط واسه يه ساله اين مملكت ذخيره داره

208:

دوستان گرامی رونین و آرش ،
شما کاملاً درست میفرمایید رهبران ایران میتوانستند بجای پیگیری برنامۀ هسته ای پنهانی خود با یک بیستم اون بودجه برق تولید میکردند و امت را در زمستان گذشته درچنین تنگنایی نمیگذاشتند.

بخصوص پیگیری ایران در داشتن سلاح اتمی باعث بد گمانی جامعۀ بین المللی شده هست.

در کشوری که حقوق امت هر روز پایمال میشود و هیچ توجهی به دمکراسی نمیشود دولت اول باید بفکر رفاه و آسایش امتش باشد.

برای اطلاعات بیشتر برایتان چند لینک در زمینۀ تولید برق با روشها متفاوت میفرستم.

نوشین
گروه فرارسی دیجیتال
وزارت امور خارجۀ آمریکا
http://www.america.gov/st/washfile-english/2005/July/20050706183752cmretrop0.3758509.html

http://www.america.gov/st/env-english/2008/February/20080212110019ndyblehs0.9458277.html


http://persian.usinfo.state.gov/persian/index/topics/topic_listing_gi/030508_tr_Wind_One_of_Fastest_Growing_Forms_of_Ele ctricity_Generation.html

http://persian.usinfo.state.gov/persian/index/topics/topic_listing_gi/022108_tr_Florida_Firm_Focuses_on_Clean_Energy_to_ Replace_Fossil_Fuels.html

209:

شاید اگر ما امروز سیستم اداره کشورمان بر پایه دموکراسی و با بهره گیری از قوانین مربوط به حقوق بشر و غیره بود چه بسا که موافق اتمی بودن ایران هم میشدم(به دلیل وجود همسایگان مشکل دار).

وقتی در ایران کمترین امکان انتفاد از شرایط موجود وجود ندارد وقتی آزادی بیان وجود نداشته باشد وقتی که کوچکترین اعتراضی با سرکوب شدیدی مواجه شود وقتی که از دین سلاحی درست کرده اند که بر سر امت می کوبند وقتی که در کشوری شلاق و شکنجه وجود داشته باشد؛
آیا اتمی شدن میتواند به سود امت اون کشور باشد؟!
اگر امروز اندکی از مجامع حقوق بشر و ساوقت ملل حساب می برند اگر فردا اتمی شوند دیگر هیچ خدایی را بنده نیستند و به راحتی و در ملا عام هر کار بخواهند با امت خواهند کرد.

التبه در مورد سود حاصل از این قضایا هم همانطور که فرمودم در مقابل مخارج صرف شده بسیار کم هست و مانند چیزهای دیگر که خود امت کمترین بهره را میبرند در این مورد هم همین خواهد شد.
البته همانطور که در پستهای پیشین فرمودم هدف انرژی نیست بلکه دست یابی به چرخه غنی سازی اورانیوم هست که سپس دست یافتن به این چرخه کار ساخت سلاح اتمی بسیار آسان خواهد شد و گام اصلی برای تهیه اورانیوم آماده برای سلاح های کشتار جمعی بر داشته میشود.

به هر روی سلاحهای اتمی در بسیاری مواقع حتی به ضرر دولتهای دارنده اون نیز شده هست چه بسا شوروی اگر مخارج ساخت این سلاحها را برای آبادانی و رفاه امتش هستفاده میکرد از هم پاشیده نمی شد و یا کره شمالی که با داشتن امکانات اتمی در مقایسه با کره جنوبی از همه نظر پایین تر هست و امتانش در شرایط خوبی به سر نمیبرند.
بهلول عزيز نظرتون چيه.
البته مطمئنا يكي از جواب هاي شما ميتونه اين باشه كه بايد براي دستيابي به اهداف بالاتر بايد از يه سري از مسائل گذشت و اونهارو زير پا گذاشت تا به هدف اصلي رسيد.

درسته؟

210:


بهتر هست برای خود مبحث دیگری بیابید و اگر واقعا مخالفید با 10.000 سلاح هسته ایی امریکا مخالفت کنید
چون چه شما خوشتان بیاید و چه نیاید و چه به صلاح بدانید و چه ندانید ما جزو 8 نیروی اتمی دنیا هستیم
اگر خوشحالید لطفا جشن بگیرید و اگر ناراحتید باید مسلمن اب سرد در دسترستان باشد
چون بچه ایی که بدنیا امد دیگر بجای اولش بر نخواهد گشت
و دعا کنید که همفکران شما نیز دست به عمل احمقانه ایی نزنند
والسلام

211:


شما هم که ماشاالله اصلا کم دروغ نمیگویید
و انگار همه را مثل خود می پندارید و اگر زیاد علاقه به جواب دادن دارید
ما بیش از یکماه هست که در بحث سخنی با وزارت امورخارجه منتظر دروغ پراکنی بیشتر شما میباشیم که از خجالت اصلا انجا پیدایتان نمیشود .
اگر انجا جواب فرمودید طبق بهترین اسناد اروپایی دروغگویی امروزتان را نیز ثابت میکنیم
ضمنن بیشرمی و دروغ پراکنی را هنر ندانید که نزد ایرانیان بس نکوهش شده هست

212:

ارش عزیز
بنده به تفضیل نظر خودم را فرمودم
اما برای روی گل شما توضیح مختصری میدهم
همانطور که واقفید یک جنگ ایران و عراق به تنهایی باعث 1000 میلیارد دلار خسارت شد و در طول 8 سال بیش از 500.000 نفر از فرزندان ایران را زمین را بخون کشید و نزدیک بهمین مقدار معلول و جانباز باقی گذاشت و حداقل همین 8 سال باعث رشد و نمو ایرانیان شد .
و برای جبران همین خرابیها ما به یک 1000 میلیارد دلار دیگر احتیاج داریم و 8 سال وقت که به صفر برسیم (یعنی به زبان ساده 2000 میلیارد و 16 سال پیشرفت بعلاوه شهادت عزیزانمان)
شما با یک حساب 2 و2 تا 4 تا حساب کنید که داشتن چنین سلاحی برای اینده ایران ضمانت اینرا میکند که دیگر هیچ دشمنی به فکر تجاوز به ایران زمین نیفتد و برای سازندگی امنیت داشته باشیم .
پس بنده به صلاح ملت ایران میدانم که برای گسترش این علم 10 میلیارد دلار (که باور بفرمایید نصفش را نیز تابحال خرج نکرده ایم) خرج کنیم و دارای بیمه امنیتی باشیم که از هزار ها میلیارد دلار سرمایه و ثروت ایرانی بعلاوه امنیت فرد فرد ایرانیان در برابر هر دشمن متجاوزی بکار می اید و باز تکرار میکنم اینانی که به هر دلیل (یا انسان دوستی ویا دموکراسی ووووووو) با داشتن تکنولوژی اتمی ایران مخالفند یا مزدورند و در حال انجام وظیفه و یا در منتهی علیه جاهلیت غوطه ور
امیدورام که توانسته باشم منظورم را درست رسانده باشم

213:

نظراتتان محترم و صد % از دیدگاه خودش درسته، ولی اگر ما چیزی رو که دوست نداریم قدرتش بالا بره و دیگه نشه بهش چیزی فرمود به نظرتون باید چکار کرد؟

214:


این دیدگاه من نیست بلکه صلاح دید امنیت ملی کل امت ایران هست و نظر خوب یا بد شما و یا تمام جهان هم نمی تواند تغییرش بدهد.
چونکه وظیفه هر دولتی تامین امنیت کشور متبوعش هست
و حتمن هم شنیدی
برو قوی شو اگر راحت جهان طلبی
که در نظام طبیعت ضعیف پامال هست

215:

راست میگی بهلول جان ما یا باید اینا رو بپذیریم بشینیم نگاه کنیم یا قوی شویم از اینجا برویم تا پایمال نشیم.


216:

ارش عزیز
کار برای دشمنان ایران از کار گذشته هست
و ادای مظلومیت و یا طرفداری از انسانیت نیز به پشیزی نمی ارزد
و اینکه ایران هم قید تکنولوژی اتمی را بزند تصوری احمقانه هست
و هر عملی نیز در این راستا از جانب هر ایرانی حرکتی مذبوحانه برای خدمت به دشمن میباشد

217:

با اجازه از arash66
آخي طفلك دشمنان ايران!!!!
منظورت از اين دشمنان همون آمريكاست،هموني كه فانتوم ساخته كه 16000 كيلو متر در ساعت سرعتشه؟!!!!
اين بدبختا كي مظلوم بودن؟!!!
طرفداري از انسانيت...!!!منظورت همون حمايت از حقوق بشره كه تايشان زندان اايشانن ما به وفور ديده ميشه؟!!!!
كي فرمود ايران قيد انرژي اتمي رو بزنه؟!!!با اين انرژي اتمي ملت ما بد بخت تر و دولت و دوستانش خوشبخت تر و پر قدرت تر ميشن!!!!مگه مرض دارن قيدشو بزنن؟!!!
ما كه تا اينجا هيچ نتيجه ي مثبتي از اين انرژي هسته اي نديديم(و نخواهيم ديد)تنها وجه مثبش همون روز جنش اتمي بود كه ما كلي خنديديم!!!!بيچاره يه پيره مردي فرق انرژي هسته اي رو با هسته ي هلو نميدونست با يه پيت روغن و دو تا كله قند رازي شده بود بياد و...!!!
در ضمن اين دشمناني كه ميفرماييد كيا هستند؟!!!
به اميده ايراني سر فراز و ملتي سر بلند

218:


شما چرا در هر تاپیکی میروید بحث امریکا و اسراییل راه می اندازید؟!
بروید یک جستار در مورد انرژی هستهای امریکا راه بیاندازید من نیز در اونجا انتقادهایم را دراینباره خواهم فرمود.
ما اینجا فرمودگویمان چیز دیگریست!
من فرمودم در شرایط فعلی به زیان امت ایران هست ودلایلش را هم بر شامت.

در بررسی های انجام شده نیز اینگونه به نظر میرسد فعلا سلاح اتمی در کار نیست.

باقی حرفهایتان هم مثل همیشه بی ربط به موضوع بود.

219:

مگر اسراییل اتمی نیست پس چرا به اونجا حملات تروریستی میشود؟!
مگر امریکا اتمی نیست پس چرا مورد حملات تروریستی واقع شد؟!
آیا سلاح اتمی برایشان امنیت آورده هست؟!
آیا پاکستان که اتمی میباشد در امنیت بسر می برد؟!
ببینید امت پاکستان در چه وضعی هستند!
ببینید آیا پیشرفت و رفاه و آسایش و امنیتی دارند؟!
آیا صرف داشتن سلاح اتمی ربطی به علم دارد؟!
آیا ژاپن و مابقی کشورهای پیشرفته دنیا که سلاح اتمی ندارد با عدم امنیت یا عقب ماندگی دانشیک مواجهند؟!
پیشرفت با ساخت صنایع زیر بنایی و بر پایه شکوفایی کامل کشاورزی و خودکفایی در اون آغاز میشود نه با امکانات هسته ای!

220:

ببخشید که انگار منظور شما را بد فهمیدم
پس اینهمه توی دنیا که دارن برای انرژی هسته ایی سرمایه گذاری جدید مینمايند نمی فهمند ؟
ضمنن شما توضیح بدهید که از چه برتری علمی برخوردارید که اینجور با صلابت میفرمایید که من فرمودم در شرایط فعلی به زیان امت هست....
ضمنن این بررسی انجام شده را توضیح بدهید که چه کسی برسه کرده و ایا شما بررسی نمودید ؟
همینقدر که مربوط به این نوشته شماست توضیح فرمایید از سر ما هم زیاد هست

221:

دقیقا این موضوع جالبی هست
ما همانقدر برای خودمان حقوق هسته ایی قائلیم که ژاپن و المان نیز دارا می باشند
و دقیقا مثل انها نیز در ساوقت ملل متحد متقاضی حق وتو نیز میباشیم
هر چند که همین حالا نیز غیر رسمی دارا میباشیم

222:

نوشته اصلي بوسيله بهلول نمايش نوشته ها
دقیقا این موضوع جالبی هست
ما همانقدر برای خودمان حقوق هسته ایی قائلیم که ژاپن و المان نیز دارا می باشند
و دقیقا مثل انها نیز در ساوقت ملل متحد متقاضی حق وتو نیز میباشیم
هر چند که همین حالا نیز غیر رسمی دارا میباشیم
دراینباره توضیحاتم را ارائه دادم ؛میتوانید در پستهای پیشین ببینید.
با توجه به بررسی های انجام شده در ساوقتها و محافل مستقل و ساوقتهای مربوط به معاهده های اتمی و تحقیقاتی که چندی پیش توسط چند ساوقت مستقل در امریکا انجام شد.
و مهم تر اینکه اگر این رژیم حاکم بر ایران به سلاح اتمی دست یافته بود سریعا دست به انفجارات اتمی و آزمایش اونها میزند در بوق و کرنا میکرد که دارای سلاح کشتار جمعی شده هست.

ژاپن نیز بدون داشتن سلاخهای اتمی از پیشرفته ترین کشورهای جهان میباشد.

223:

1.

تمام ارگانهای جهانی انجایی را بازرسی کرده اند که به ایشان نشان داده شده هست
2.

ایا داشتن همان سطخ حقوق و تکنولوژی را که ژاپن نیز دارد برای ایران قائلید یا نه ؟

224:


منظورم بیشتر تحقیقات اخیر امریکا بود.

هر وقتی به دموکراسی دست یافتیم و همانند همانند ژاپن در زمینه علوم و تکنولوژی های پایه پیشرقت های بایسته را حاصل کردیم اونگاه با مازاد در آمد میتوانیم در این زمینه ها سرمایه گذاری کنیم و چه بسا در وقتی که ایران دارای قوانینی با توجه به حقوق بشر و دموکراسی باشد با تاسیسات هسته ای نیز با در نظر گرفتن شرایطی موافق هم باشم ولی در شرایط فعلی خیر .

225:

باشه اصلا مشگلی نیست همین امروز میگم شما فرمودین که درش را گل بگیرن
و شما هم اصلا خودش را ناراحت نکن

226:

دوستان گرامی،

بسیاری از کشورها تصمیم گرفته اند برنامه های خود را برای تولید سلاح هسته ای رها نمايند، که از اون میان دوتاشان، لیبی و آفریقای جنوبی، به عنوان همکاران من هم اکنون در شورای امنیت اجلاس می نمايند.

کشورهای دیگر مشتمل بر برزیل، آژانتین، رومانی، اوکرایین، قزاقستان، بلندپروازیهای هسته ای گذشته خود را متوقف ساخته یا از اون کناره گرفته اند.

این کشورها شاهد کاهش امنیت خود در اثر اتخاذ چنین تصمیم هایی نبوده اند، در واقع شخص می تواند به راحتی بگوید که امنیتشان تقویت هم شده هست.

اونها حقوق خود را برای تولید انرژی هسته ای از دست ندادند.

ما از ایران می خواهیم تا همان راهی را که اون کشورها بر گزیدند در پیش گیرد.


جامعه بین المللی دلایل موجهی برای احساس نگرانی از بابت فعالیت های ایران در دستیابی به توانایی تولید سلاح های هسته ای داشته هست.

رژیم کنونی ایران در صورت مجهز شدن به سلاح های هسته ای خطر بالقوه ای متوجه منطقه و دنیا می کند.

دولت ایران مانند یک نیروی بی ثبات نماينده در خاورمیانه بزرگ و فراسوی اون عمل کرده هست.

ایران برخلاف ادعایی که می کند طبق نقل پلیس آگاهی آرژانتین ایران در حال تامین پشتیبانی مالی برای عملیات تروریست ها در لبنان، فلسطین و عراق و افغانستان هست .

شما خودتان میدانید که مردی که مسئول بسیاری از اعمال تروریستی بود عماد مغنیه دولت ایران بطور علنی مراسم بزرگداشت برای اواجرا کرد.


کمک اونها [به این گروه ها] به قیمت زندگی غیرنظامیان بی گناه بیشماری تمام شده هست.

رئیس جمهوری ایران به اظهارات نکوهش بار بسیاری مبادرت ورزیده و به هدفهای منجر به نابودی یک عضو ساوقت ملل متحد روی آورده هست.

به سبب این عوامل، جامعه بین المللی مخالفت میکند و به ایران اجازه تولید سلاح های اتمی را نمیدهد.

اگر ایران به فعالیت ها خود در همین مسیر همچنان ادامه دهد، این کارمی تواند به بی ثباتی منطقه بیانجامد.

گروه فرارسی دیجیتال
وزارت امور خارجۀ آمریکا

227:

همه کشورها باید انرژی اتمی داشته باشن و این اصلا ارتباطی به بمب اتمی نداره ولی چون من دولت ایران رو از امت ایران جدا می دونم و به نظرم هدف در نهایت صلح نیست مخلف اتمی شدن ایران هستم.


228:

به نمایندگی از دولت ایران میگم
باید هسته ایی بشه و انهم از نوع جوششی هست که میگن خیلی هم بهتره
ضمنن اگر نشه باید یک دولت دیگه را امت انتخاب کنن که ضمانت هسته ایی شدن بده
ولی اینجوری که بویش میاد اینگاری شدیم و اونم بدجور
وگرنه که دشمنان اینقدر زوزه نمیکشیدن
البته ببخشینا
اونم بدجور

229:

احمدی نژاد + انرژی هسته ای = بمب اتم
بمب اتم + تهدید علیه اسرائیل = واکنش آمریکا
واکنش آمریکا = نابودی ایران
حال برای اینکه ایران نابود نشود یا باید قید انرژی هسته ای رو بزنیم یا احمدی نژاد یا دشمنی با اسرائیل

230:

ببخشینا
البته فرضیه بالا بد نیست
باز ببخشینا
اما این پائینی فرضیه بهتری هست

احمدی نژاد + انرژی هسته ای = تثبت داشتن تکنولوژی دستیابی به بمب هسته ایی
تثبت داشتن تکنولوژی دستیابی به بمب هسته ایی = خنثی نمودن هرگونه تهدید ایران به بمب هسته ایی
خنثی نمودن هرگونه تهدید ایران به بمب هسته ایی = کشیدن دندان تهدید هسته ایی اسراییل و امریکا
کشیدن دندان تهدید هسته ایی اسراییل و امریکا = به نیستی و زوال کشاندن تدریجی اسراییل و امریکا
به نیستی و زوال کشاندن تدریجی اسراییل و امریکا = مرگ تدریجی هر دو (همراه با اعمال شاقه در پس نبودن امنیت اجتماعی و اقتصادی)
مرگ تدریجی هر دو = خودشان تدریجا نابود میشن و دیگه احتیاج به هول دادنشان هم نیست

231:

دوستان سلام
نظر من راجع به اینکه آ یا ایران نیروی اتمی داشته باشد یا نه خیر هست زیرا ایران خیر سرش اسلامی هست در اسلام هم به مباحثه و صلح سفارش زیادی شده هست حال درست هست که عراق سپس هستفاده از بمب شیمیایی موجب شد خسارات زیادی بر ما آورد و سپس گذشت چندین سال برخی از عوارضش هم اکنون پدیدار شود (حالا فکرش رو بکنید اگه بمب اتم بود چی میشد)اما کشوری که ادعای اسلام می کند باید راههای اسلامی را در پیش بگیرد نه اینکه برای مقابله با دشمنش از سلاح اتمی هستفاده کند زیرا هدف نهایی ایران از داشتن نیروی اتمی جز این نیست .
اگر می پرسید چرا در وقت خاتمی چنین جار و جنجالی برای این مسئله نداشتیم به علت این هست که این بستگی به سیاست های هر فرد دارد .


232:

من فقط يه چيز مي گم مراجع عظام فرمودن ساخت بمب اتم بر پايه اسلام حرام هست!
حكومت ما هم كه مسلمونه!
ضمنا ايران نيازي به اتم متم نداره!هر ايراني خودش به اندازه ي 10 تا بمب اتم خطرناكه مثلا اگر يه ايراني رو تو يه سخنراني دعوت كنن و ازش بخوان راجع به مسايل روز صحبت كنه مسلما خيلي اتفاق ها خواهد افتاد...
ضمنا ما در مسايل موشكي و ضد موشكي پيشرفت چشم گيري داشتيم و با داشتن موشك فونيكس نگراني از بابت بمب اتمي نداريم!
آمريكا رايشان انگشتان اسرائيل مي چرخد چون صهيونيست سرمايه اش را به آمريكا داده كه اگر بگيرد آمريكا افغانستاني ديگر خواهد شد!
ما هم كه كاملا با موشك شهاب 3 اسرائيل رو تو چنگمون داريم پس ديگه باكي از هيچ چيز نداريم!
و نكته ي آخر اين كه دكتر محمود احمدي نژاد حرف جالبي زدند كه اگر بمب هسته اي كارايي داشت شورايشان فروپاشي نمي كرد!
و جمله ي آخر:ما دولت هايي مثل آمريكا و انگليس رو كه تو اين زمونه مي خوان با ارعاب و تهديد كارشون رو پيش ببرن رو ابله مي دونيم ضمن اين كه مثلا همين انگليس همه اش پولش رو صرف بهينه سازي بمب اتمي اش مي كنه كه يك روزي كه خواست هستفاده كنه خوب كار كنه يعني شما 10000 دلار خرج مي كني 10 دلار بهره مي بري كه عقب مونده ترين شخص هم چنين كاري نمي كنه!
در عين حال ما با شهاب 3 نيازي به بمب اتم نداريم
راستي يه سوال آمريكا چرا همه اش به ديگران گير مي ده كه هستفاده ي صلح آميز نداشته باشن بعد خودش بمب اتمي مي سازه ؟
نظرتون راجع به رسمي شدن شكنچه در آمريكا چيه؟
اين رو هم بايد بگم كه ايران دليلي براي تعليق غني سازي نمي بيند و وجود آب سنگين در ايران هم كذب محض هست!
با تشكر از همه ي دوستاني كه افشاگري مي كنند

233:

آخه این دکتر احمدی نژادت با این موشکهای شهاب 3 کجا رو میتونه بزنه ؟ داخل خاک ایران رو حرفی ندارم ولی اگه یک متر خارج از مرز ایران رو زد من اسمم رو عوض نمیکنم.


شوروی از داخل فرو پاشی کرد نه به دلیل فشارهای خارجی.

مگه میشه دولت یک کشور ملتش رو با بمب اتمی بزنه تا مخالفانش خفه بشن ؟ پس حرف دکترت خیلی بی ربط بوده.
ایران تعليق غني سازي نکنه خوب چه اشکالی داره ؟ نتیجش فقط تحریمهای بیشتره همین.
موشک فونيكس دیگه چیه ؟ اگه احمدی نژاد اونچنان در مسايل موشكي و ضد موشكي پيشرفت چشم گير داشته بهتره همون نیروگاه بوشهر رو راه اندازی میکرد که 2 ساله روسها فقط دارن ایران رو بازی میدن و پول ملت ایران رو هاپولی میکنن.


234:

چرا کسی نمی پرسه اگه این کشور واقعا هستقلال داره ؟ و اگه تو زمینه علمی در حد 100 سال قبل اروپا یا امریکا یا حتی شوروی پیشرفت کرده ! چرا هیچ تلاشی در زمینه هستخراج نفت شمال نمی کنه ؟ چرا روسیه و کشورهای تابعه همانند اذربایجان و ترکمنستان و ....

110 سال هست که دارند از دریای خزر نفت می برند و حتی همانند امسال که ترکمنستان نفت رو بست تا کشور ما فلج بشه ولی ما نمی تونیم یه پیت 4 لیتری از خزر نفت هستخراج کنیم ؟ یا خزر و نفت ان مال ما نیست و یا ما واقعا هیچ پیشرفتی در زمینه علمی نداریم که نمی تونیم به هستخراج نفت بپردازیم که البته گزینه اول مقداری جای بحث و فرمودگوی بیشتر دارد ولی گزینه دوم نمود بیشتری دارد در جاییکه جز 6-7 پالایشگاه ساخته شده 60-70 سال قبل انگلیسیها در ایران در طی این 30 سال حکومت مستقل مقتدر پیشرفت علمی اتم شکسته ذرات بنیادی پیوند زده نتوانسته پالایشگاهی تاسیس کند به طوریکه ما مجبوریم نفت خام رو به خارج بفروشیم و بنزین رو چند برابر وارد کنیم ایا فکر میکنید تو این کشور انقدر پیشرفت و علم باشد که بتواند به فناوری ساخت چرخ خیاطی برسد چه برسه به فناوری اتمی ؟؟؟

235:

دوستان اگه انقلاب سرخ شكستخورد به دليل ظلمي بود كه به امت روا داشت و همين طور كشور گشايي بي مورد و بي سوادي سركردگان اون رژيم و همين طور بي لياقتي يلتسين و وابسته كردن كشور به خارج!
هر انقلابي حد اكثر 20 25 سال دووم آورده حالا مال شورايشان يه كم بزرگتر بوده ولي به هر حال فرو پاشيد اين انقلاب فرو نخواهد پاشيد!
ما بهترينيم و مي خوايم كه از پتانسيلمون هستفاده كنيم!
ضمنا رفقايي كه مي گن اسمشون رو عوض مي كنن بگن كه چي مي ذارن مثلا مي ذارن غضنفر يا يه چيز ديگه؟چون كه خود تايم برد اين موشك رو تا فراتر از اسرائيل پيش بيني كرده و همين طور اين كه ما شهاب 4 و 5 هم خواهيم ساخت پس دلتون جوش نزنه!
ضمنا در جواب به آقا شهروز فقط اين رو بگم كه اولا اين كار ها هزينه داره وبعدشم موقعيت ايران هست كه ما به دليل عرضه و لياقت رهبرمون ر خلاف رژيم شاهنشاهي از روسيه امتياز مي گيريم كه از نفت هستفاده نكنيم به عبارتي باج مي گيريم كه كاري رو كه نمي تونيم بكنيم به تعايشانق بندازيم!
اين رو توجه داشته باشيد كه اين ور درياي خزر پايين تر از سطح دريا هست به همين دليل هست كه آذربايجان و فكر كنم تركيه چند كشور ديگه با پيوستن مازندران به آبهاي بزرگ مخالفت كردن!
به هر حال روسيه حرف زيادي بزنه ما هم بلديم چي كار كنيم!
ضمنا حالا اين هم سوال من:يكي نيست بگه از كي تا حالا شورايشان 110 ساله كه تقسيم شده؟
آخه دوست عزيز كي فرموده آذربايجان 110 سال داره نفت خارج مي كنه؟
شهروز متاسفانه شما نيز مانند بسياري از دوستان و حتي خود من در گذشته به اين سرطان "ما نمي توانيم" دچار شديد!بله ما هم براي همين انقلاب كرديم تا علممان بهتر شود!
اين سخن رو فراموش نكنيد كه اگر ذره اي از علم در ستاره ي ثريا باشد مرداني از پارس اون رو به زير خواهند كشيد!
فقط همين رو در باب پيشرفت تكنولوژيمون بهتون بگم كه برنامه بود از انواع هواپيماي ما روز 20م جنگ چيزي قادر به پرواز نباشه ولي امام فرمود به اين ها توجه نكنيد شما مي توانيد برايشاند و كار كنيد و نتيجه مي دهد ان شاءالله!
ضمنا حتي اگه بلد نباشيم چاه بزنيم(كاري كه افغانستان هم بلده!)ميريم از سودان و ونزوئلا
كمك مي گيريم!

236:

شما از چه لحاظی بهترینی ؟ علم , دانش , تکنولوژی, فناوری چی ؟
ببینیم با این سند چشم اندازه 20 ساله که آقاتون مشخص کرده به کجا میرسه ایران.

نوشته اصلي بوسيله mph1 نمايش نوشته ها
ضمنا رفقايي كه مي گن اسمشون رو عوض مي كنن بگن كه چي مي ذارن مثلا مي ذارن غضنفر يا يه چيز ديگه؟
چون كه خود تايم برد اين موشك رو تا فراتر از اسرائيل پيش بيني كرده و همين طور اين كه ما شهاب 4 و 5 هم خواهيم ساخت پس دلتون جوش نزنه!
من فرمودم که اسمم رو عوض نمیکنم.

مثل اینکه شما پستها رو درست نمیخونی.
در مورد برد موشکها جای بحث نیست.

منظور من جرات جمهوری اسلامی در پرتاب موشک بود.

این حکومت در نوشیدن جام زهر مهارت دارد نه در مورد پرتاب موشک اونم به اسراییل.

نوشته اصلي بوسيله mph1 نمايش نوشته ها
ما به دليل عرضه و لياقت رهبرمون ر خلاف رژيم شاهنشاهي از روسيه امتياز مي گيريم كه از نفت هستفاده نكنيم به عبارتي باج مي گيريم كه كاري رو كه نمي تونيم بكنيم به تعايشانق بندازيم!
از کی تا حالا ایران از روسیه باج گرفته ؟ روسیه برنامه بود نیروگاه اتمی بوشهر که یک سوم اون در وقت شاه توسط شرکت زیمنس آلمان تکمیل شده بود تا سال 2006 با هزینه 900 میلیون دلار به اتمام برسونه ولی کو ؟ الان سال 2008 و 1 میلیارد و 200 میلیون دلار هم پول گرفته.

اگه رهبر شما عرضه داشت این اتفاق نمی افتاد.
این همه باجی که ایران به چین و روسیه میده تا پشت ایران رو بگیرن ولی باز در هنگام تصویب قطعنامه ها از پشت به ایران خنجر میزنن و به قطعنامه ها علیه ایران رای مثبت میدن.

نوشته اصلي بوسيله mph1 نمايش نوشته ها
همين انقلاب كرديم تا علممان بهتر شود!
اين سخن رو فراموش نكنيد كه اگر ذره اي از علم در ستاره ي ثريا باشد مرداني از پارس اون رو به زير خواهند كشيد!
فقط همين رو در باب پيشرفت تكنولوژيمون بهتون بگم كه برنامه بود از انواع هواپيماي ما روز 20م جنگ چيزي قادر به پرواز نباشه ولي امام فرمود به اين ها توجه نكنيد شما مي توانيد برايشاند و كار كنيد و نتيجه مي دهد ان شاءالله!

237:

چرا خجالت میکشی ؟ چرا خودت رو فریب میدی ؟ چرا فکر میکنی میتونی سر ملت رو شیره بمالی که هزینه داره و اخه و جیزه ؟ یه دفعه راحت بگو توانش رو نداریم بگو علمش رو نداریم بگو هستقلال و اقتدارش رو نداریم بگو هیچ حقی در خزر نداریم چرا میخوای لقمه رو دور گردنت بپیچونی ؟ خب اذربایجان یا ترکمنستان یا شوروی سابق چه توفیری دارد وقتی نفتی که ما نیز در ان سهم داریم را انها به دیگران و به خود ما می فروشند و وقتی هم دلشان خواست شیرش را میبندند تا در سرمای زیر درجه یخ بزنیم ؟ اره انقلاب کردید که بگید میتونیم ولی چی رو ساختید اینو بگید ؟؟؟ کدوم اختراع رو کردید یا کدوم اکتشاف رو ؟ چه چیزی رو ساختید که در دنیا فراخوان کنید چنین چیزی نبوده و نیست و به فکر کسی نرسیده و ما درستش کردیم

238:

از همه لحاظ بهترينيم!در وقت شاه هم بهترين بوديم منتها به دليل سلطه ي غرب اجازه ي!!!رونمايي نداشتيم!تو شمال وقت محمد رضا خان يه بچه اي هواپيمايي ساخت كه رو زمين مي زفت و پرواز مي كرد بعدا بچهه غيبش زد و پدر مادرش هم يهو كوچ كردن!!
اون آقامون منظورتون كيه؟خميني كبير اين انقلاب امتي رو رهبري كرد تا ما به دوران طلايي بازگرديم تا دوباره آزادي و برتري دوران كوروش و داريوش رو بدست بياريم.سند چشم اندازه بيست ساله رو واقعا مي بينيد؟اگر جواب نه هست دليل نديدن نيست دليل نخواستن ديدن هست!
[quote][IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/R/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpg[/IMG][IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/R/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.jpg[/IMG][IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/R/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-2.jpg[/IMG]من فرمودم که اسمم رو عوض نمیکنم.

مثل اینکه شما پستها رو درست نمیخونی.
در مورد برد موشکها جای بحث نیست.

منظور من جرات جمهوری اسلامی در پرتاب موشک بود.

این حکومت در نوشیدن جام زهر مهارت دارد نه در مورد پرتاب موشک اونم به اسراییل.[/QUOTE
]
چرا دوست عزيز مي خونم منتها فكر كردم اشتباه تايپي هست!
متاسفم كه درباره ي كشورتان چنين نظري داريد و از اعراب دفاع مي كنيد!!!
جراتش رو داريم و قدرتش رو هم داريم كه اگه نداشتيم اصلا دنبالش نمي رفتم و تا حالا صددام وآمريكا صد بار اين جا رو گرفته بودن!
ضمنا وقتي دنيا در برابر ما بسيج شده و از فقير و غني ضد ما هستند چه انتظاري دارين؟
ما حتي پول نداشتيم فشنگ بخريم مي دوني چرا؟چون كسايي كه مي خواي بيان و از موهومات آزادت كنن به دنيا فرموده بود از ما نفت نخره!و كلي هم تو ساوقت ملل شيطنت كرد
نفت هستفاده نكنيم به عبارتي باج مي گيريم كه كاري رو كه نمي تونيم بكنيم به تعايشانق بندازيم! از کی تا حالا ایران از روسیه باج گرفته ؟ روسیه برنامه بود نیروگاه اتمی بوشهر که یک سوم اون در وقت شاه توسط شرکت زیمنس آلمان تکمیل شده بود تا سال 2006 با هزینه 900 میلیون دلار به اتمام برسونه ولی کو ؟ الان سال 2008 و 1 میلیارد و 200 میلیون دلار هم پول گرفته.

اگه رهبر شما عرضه داشت این اتفاق نمی افتاد.
این همه باجی که ایران به چین و روسیه میده تا پشت ایران رو بگیرن ولی باز در هنگام تصویب قطعنامه ها از پشت به ایران خنجر میزنن و به قطعنامه ها علیه ایران رای مثبت میدن.

از وقتي كه ايرانسل اومده!!!
دوست عزيز برادر گرامي داداش!فكر كردي ما چرا انقلاب كرديم؟واسه اقتدار و پيشرفت،نفت ها به دليل شيب زمين و وجود پتانسيل گرانشي تمايل آمدن به سمت ايران دارند ضمن اين كه زمين از جنوب غرب يكسره به شمال شرق مي ره و اين يعني موقعيتي الهي در اختيار ما!
ضمنا از برادران ما در چچن يادت نره اونا منتظرن تا اگه ايران بخواد دوباره شورش كنن چون ايران نفوذ كرده ولي ما بايد حواسمون به منافقين خاين هم باشه!
بيست سال ديگه چايي بخور دوست عزيز وقتي كه دنيا رو گرفتيم و مهدي قائم ظهور كنه

239:

هميشه منتظر اين هستم كه از زبان خودتون اين جمله رو بشنوم...!
بفرما آقا، حرف خودش و امثال خودش رو زد.
دادشي كه به اسرائيل بقيه گير ميدين، چي شد شما كه مثل اونا شدين.
مهدي قائم بهونتونه؟

240:

باشه اصلا مشگلی نیست همین امروز میگم شما فرمودین که درش را گل بگیرن
و شما هم اصلا خودش را ناراحت نکن

241:

دوستان گرامی،

بسیاری از کشورها تصمیم گرفته اند برنامه های خود را برای تولید سلاح هسته ای رها نمايند، که از اون میان دوتاشان، لیبی و آفریقای جنوبی، به عنوان همکاران من هم اکنون در شورای امنیت اجلاس می نمايند.

کشورهای دیگر مشتمل بر برزیل، آژانتین، رومانی، اوکرایین، قزاقستان، بلندپروازیهای هسته ای گذشته خود را متوقف ساخته یا از اون کناره گرفته اند.

این کشورها شاهد کاهش امنیت خود در اثر اتخاذ چنین تصمیم هایی نبوده اند، در واقع شخص می تواند به راحتی بگوید که امنیتشان تقویت هم شده هست.

اونها حقوق خود را برای تولید انرژی هسته ای از دست ندادند.

ما از ایران می خواهیم تا همان راهی را که اون کشورها بر گزیدند در پیش گیرد.


جامعه بین المللی دلایل موجهی برای احساس نگرانی از بابت فعالیت های ایران در دستیابی به توانایی تولید سلاح های هسته ای داشته هست.

رژیم کنونی ایران در صورت مجهز شدن به سلاح های هسته ای خطر بالقوه ای متوجه منطقه و دنیا می کند.

دولت ایران مانند یک نیروی بی ثبات نماينده در خاورمیانه بزرگ و فراسوی اون عمل کرده هست.

ایران برخلاف ادعایی که می کند طبق نقل پلیس آگاهی آرژانتین ایران در حال تامین پشتیبانی مالی برای عملیات تروریست ها در لبنان، فلسطین و عراق و افغانستان هست .

شما خودتان میدانید که مردی که مسئول بسیاری از اعمال تروریستی بود عماد مغنیه دولت ایران بطور علنی مراسم بزرگداشت برای اواجرا کرد.


کمک اونها [به این گروه ها] به قیمت زندگی غیرنظامیان بی گناه بیشماری تمام شده هست.

رئیس جمهوری ایران به اظهارات نکوهش بار بسیاری مبادرت ورزیده و به هدفهای منجر به نابودی یک عضو ساوقت ملل متحد روی آورده هست.

به سبب این عوامل، جامعه بین المللی مخالفت میکند و به ایران اجازه تولید سلاح های اتمی را نمیدهد.

اگر ایران به فعالیت ها خود در همین مسیر همچنان ادامه دهد، این کارمی تواند به بی ثباتی منطقه بیانجامد.

گروه فرارسی دیجیتال
وزارت امور خارجۀ آمریکا

242:

همه کشورها باید انرژی اتمی داشته باشن و این اصلا ارتباطی به بمب اتمی نداره ولی چون من دولت ایران رو از امت ایران جدا می دونم و به نظرم هدف در نهایت صلح نیست مخلف اتمی شدن ایران هستم.


243:

به نمایندگی از دولت ایران میگم
باید هسته ایی بشه و انهم از نوع جوششی هست که میگن خیلی هم بهتره
ضمنن اگر نشه باید یک دولت دیگه را امت انتخاب کنن که ضمانت هسته ایی شدن بده
ولی اینجوری که بویش میاد اینگاری شدیم و اونم بدجور
وگرنه که دشمنان اینقدر زوزه نمیکشیدن
البته ببخشینا
اونم بدجور

244:

احمدی نژاد + انرژی هسته ای = بمب اتم
بمب اتم + تهدید علیه اسرائیل = واکنش آمریکا
واکنش آمریکا = نابودی ایران
حال برای اینکه ایران نابود نشود یا باید قید انرژی هسته ای رو بزنیم یا احمدی نژاد یا دشمنی با اسرائیل

245:

ببخشینا
البته فرضیه بالا بد نیست
باز ببخشینا
اما این پائینی فرضیه بهتری هست

احمدی نژاد + انرژی هسته ای = تثبت داشتن تکنولوژی دستیابی به بمب هسته ایی
تثبت داشتن تکنولوژی دستیابی به بمب هسته ایی = خنثی نمودن هرگونه تهدید ایران به بمب هسته ایی
خنثی نمودن هرگونه تهدید ایران به بمب هسته ایی = کشیدن دندان تهدید هسته ایی اسراییل و امریکا
کشیدن دندان تهدید هسته ایی اسراییل و امریکا = به نیستی و زوال کشاندن تدریجی اسراییل و امریکا
به نیستی و زوال کشاندن تدریجی اسراییل و امریکا = مرگ تدریجی هر دو (همراه با اعمال شاقه در پس نبودن امنیت اجتماعی و اقتصادی)
مرگ تدریجی هر دو = خودشان تدریجا نابود میشن و دیگه احتیاج به هول دادنشان هم نیست

246:

دوستان سلام
نظر من راجع به اینکه آ یا ایران نیروی اتمی داشته باشد یا نه خیر هست زیرا ایران خیر سرش اسلامی هست در اسلام هم به مباحثه و صلح سفارش زیادی شده هست حال درست هست که عراق سپس هستفاده از بمب شیمیایی موجب شد خسارات زیادی بر ما آورد و سپس گذشت چندین سال برخی از عوارضش هم اکنون پدیدار شود (حالا فکرش رو بکنید اگه بمب اتم بود چی میشد)اما کشوری که ادعای اسلام می کند باید راههای اسلامی را در پیش بگیرد نه اینکه برای مقابله با دشمنش از سلاح اتمی هستفاده کند زیرا هدف نهایی ایران از داشتن نیروی اتمی جز این نیست .
اگر می پرسید چرا در وقت خاتمی چنین جار و جنجالی برای این مسئله نداشتیم به علت این هست که این بستگی به سیاست های هر فرد دارد .


247:

من فقط يه چيز مي گم مراجع عظام فرمودن ساخت بمب اتم بر پايه اسلام حرام هست!
حكومت ما هم كه مسلمونه!
ضمنا ايران نيازي به اتم متم نداره!هر ايراني خودش به اندازه ي 10 تا بمب اتم خطرناكه مثلا اگر يه ايراني رو تو يه سخنراني دعوت كنن و ازش بخوان راجع به مسايل روز صحبت كنه مسلما خيلي اتفاق ها خواهد افتاد...
ضمنا ما در مسايل موشكي و ضد موشكي پيشرفت چشم گيري داشتيم و با داشتن موشك فونيكس نگراني از بابت بمب اتمي نداريم!
آمريكا رايشان انگشتان اسرائيل مي چرخد چون صهيونيست سرمايه اش را به آمريكا داده كه اگر بگيرد آمريكا افغانستاني ديگر خواهد شد!
ما هم كه كاملا با موشك شهاب 3 اسرائيل رو تو چنگمون داريم پس ديگه باكي از هيچ چيز نداريم!
و نكته ي آخر اين كه دكتر محمود احمدي نژاد حرف جالبي زدند كه اگر بمب هسته اي كارايي داشت شورايشان فروپاشي نمي كرد!
و جمله ي آخر:ما دولت هايي مثل آمريكا و انگليس رو كه تو اين زمونه مي خوان با ارعاب و تهديد كارشون رو پيش ببرن رو ابله مي دونيم ضمن اين كه مثلا همين انگليس همه اش پولش رو صرف بهينه سازي بمب اتمي اش مي كنه كه يك روزي كه خواست هستفاده كنه خوب كار كنه يعني شما 10000 دلار خرج مي كني 10 دلار بهره مي بري كه عقب مونده ترين شخص هم چنين كاري نمي كنه!
در عين حال ما با شهاب 3 نيازي به بمب اتم نداريم
راستي يه سوال آمريكا چرا همه اش به ديگران گير مي ده كه هستفاده ي صلح آميز نداشته باشن بعد خودش بمب اتمي مي سازه ؟
نظرتون راجع به رسمي شدن شكنچه در آمريكا چيه؟
اين رو هم بايد بگم كه ايران دليلي براي تعليق غني سازي نمي بيند و وجود آب سنگين در ايران هم كذب محض هست!
با تشكر از همه ي دوستاني كه افشاگري مي كنند

248:

آخه این دکتر احمدی نژادت با این موشکهای شهاب 3 کجا رو میتونه بزنه ؟ داخل خاک ایران رو حرفی ندارم ولی اگه یک متر خارج از مرز ایران رو زد من اسمم رو عوض نمیکنم.


شوروی از داخل فرو پاشی کرد نه به دلیل فشارهای خارجی.

مگه میشه دولت یک کشور ملتش رو با بمب اتمی بزنه تا مخالفانش خفه بشن ؟ پس حرف دکترت خیلی بی ربط بوده.
ایران تعليق غني سازي نکنه خوب چه اشکالی داره ؟ نتیجش فقط تحریمهای بیشتره همین.
موشک فونيكس دیگه چیه ؟ اگه احمدی نژاد اونچنان در مسايل موشكي و ضد موشكي پيشرفت چشم گير داشته بهتره همون نیروگاه بوشهر رو راه اندازی میکرد که 2 ساله روسها فقط دارن ایران رو بازی میدن و پول ملت ایران رو هاپولی میکنن.


249:

چرا کسی نمی پرسه اگه این کشور واقعا هستقلال داره ؟ و اگه تو زمینه علمی در حد 100 سال قبل اروپا یا امریکا یا حتی شوروی پیشرفت کرده ! چرا هیچ تلاشی در زمینه هستخراج نفت شمال نمی کنه ؟ چرا روسیه و کشورهای تابعه همانند اذربایجان و ترکمنستان و ....

110 سال هست که دارند از دریای خزر نفت می برند و حتی همانند امسال که ترکمنستان نفت رو بست تا کشور ما فلج بشه ولی ما نمی تونیم یه پیت 4 لیتری از خزر نفت هستخراج کنیم ؟ یا خزر و نفت ان مال ما نیست و یا ما واقعا هیچ پیشرفتی در زمینه علمی نداریم که نمی تونیم به هستخراج نفت بپردازیم که البته گزینه اول مقداری جای بحث و فرمودگوی بیشتر دارد ولی گزینه دوم نمود بیشتری دارد در جاییکه جز 6-7 پالایشگاه ساخته شده 60-70 سال قبل انگلیسیها در ایران در طی این 30 سال حکومت مستقل مقتدر پیشرفت علمی اتم شکسته ذرات بنیادی پیوند زده نتوانسته پالایشگاهی تاسیس کند به طوریکه ما مجبوریم نفت خام رو به خارج بفروشیم و بنزین رو چند برابر وارد کنیم ایا فکر میکنید تو این کشور انقدر پیشرفت و علم باشد که بتواند به فناوری ساخت چرخ خیاطی برسد چه برسه به فناوری اتمی ؟؟؟

250:

دوستان اگه انقلاب سرخ شكستخورد به دليل ظلمي بود كه به امت روا داشت و همين طور كشور گشايي بي مورد و بي سوادي سركردگان اون رژيم و همين طور بي لياقتي يلتسين و وابسته كردن كشور به خارج!
هر انقلابي حد اكثر 20 25 سال دووم آورده حالا مال شورايشان يه كم بزرگتر بوده ولي به هر حال فرو پاشيد اين انقلاب فرو نخواهد پاشيد!
ما بهترينيم و مي خوايم كه از پتانسيلمون هستفاده كنيم!
ضمنا رفقايي كه مي گن اسمشون رو عوض مي كنن بگن كه چي مي ذارن مثلا مي ذارن غضنفر يا يه چيز ديگه؟چون كه خود تايم برد اين موشك رو تا فراتر از اسرائيل پيش بيني كرده و همين طور اين كه ما شهاب 4 و 5 هم خواهيم ساخت پس دلتون جوش نزنه!
ضمنا در جواب به آقا شهروز فقط اين رو بگم كه اولا اين كار ها هزينه داره وبعدشم موقعيت ايران هست كه ما به دليل عرضه و لياقت رهبرمون ر خلاف رژيم شاهنشاهي از روسيه امتياز مي گيريم كه از نفت هستفاده نكنيم به عبارتي باج مي گيريم كه كاري رو كه نمي تونيم بكنيم به تعايشانق بندازيم!
اين رو توجه داشته باشيد كه اين ور درياي خزر پايين تر از سطح دريا هست به همين دليل هست كه آذربايجان و فكر كنم تركيه چند كشور ديگه با پيوستن مازندران به آبهاي بزرگ مخالفت كردن!
به هر حال روسيه حرف زيادي بزنه ما هم بلديم چي كار كنيم!
ضمنا حالا اين هم سوال من:يكي نيست بگه از كي تا حالا شورايشان 110 ساله كه تقسيم شده؟
آخه دوست عزيز كي فرموده آذربايجان 110 سال داره نفت خارج مي كنه؟
شهروز متاسفانه شما نيز مانند بسياري از دوستان و حتي خود من در گذشته به اين سرطان "ما نمي توانيم" دچار شديد!بله ما هم براي همين انقلاب كرديم تا علممان بهتر شود!
اين سخن رو فراموش نكنيد كه اگر ذره اي از علم در ستاره ي ثريا باشد مرداني از پارس اون رو به زير خواهند كشيد!
فقط همين رو در باب پيشرفت تكنولوژيمون بهتون بگم كه برنامه بود از انواع هواپيماي ما روز 20م جنگ چيزي قادر به پرواز نباشه ولي امام فرمود به اين ها توجه نكنيد شما مي توانيد برايشاند و كار كنيد و نتيجه مي دهد ان شاءالله!
ضمنا حتي اگه بلد نباشيم چاه بزنيم(كاري كه افغانستان هم بلده!)ميريم از سودان و ونزوئلا
كمك مي گيريم!

251:

شما از چه لحاظی بهترینی ؟ علم , دانش , تکنولوژی, فناوری چی ؟
ببینیم با این سند چشم اندازه 20 ساله که آقاتون مشخص کرده به کجا میرسه ایران.

نوشته اصلي بوسيله mph1 نمايش نوشته ها
ضمنا رفقايي كه مي گن اسمشون رو عوض مي كنن بگن كه چي مي ذارن مثلا مي ذارن غضنفر يا يه چيز ديگه؟
چون كه خود تايم برد اين موشك رو تا فراتر از اسرائيل پيش بيني كرده و همين طور اين كه ما شهاب 4 و 5 هم خواهيم ساخت پس دلتون جوش نزنه!
من فرمودم که اسمم رو عوض نمیکنم.

مثل اینکه شما پستها رو درست نمیخونی.
در مورد برد موشکها جای بحث نیست.

منظور من جرات جمهوری اسلامی در پرتاب موشک بود.

این حکومت در نوشیدن جام زهر مهارت دارد نه در مورد پرتاب موشک اونم به اسراییل.

نوشته اصلي بوسيله mph1 نمايش نوشته ها
ما به دليل عرضه و لياقت رهبرمون ر خلاف رژيم شاهنشاهي از روسيه امتياز مي گيريم كه از نفت هستفاده نكنيم به عبارتي باج مي گيريم كه كاري رو كه نمي تونيم بكنيم به تعايشانق بندازيم!
از کی تا حالا ایران از روسیه باج گرفته ؟ روسیه برنامه بود نیروگاه اتمی بوشهر که یک سوم اون در وقت شاه توسط شرکت زیمنس آلمان تکمیل شده بود تا سال 2006 با هزینه 900 میلیون دلار به اتمام برسونه ولی کو ؟ الان سال 2008 و 1 میلیارد و 200 میلیون دلار هم پول گرفته.

اگه رهبر شما عرضه داشت این اتفاق نمی افتاد.
این همه باجی که ایران به چین و روسیه میده تا پشت ایران رو بگیرن ولی باز در هنگام تصویب قطعنامه ها از پشت به ایران خنجر میزنن و به قطعنامه ها علیه ایران رای مثبت میدن.

نوشته اصلي بوسيله mph1 نمايش نوشته ها
همين انقلاب كرديم تا علممان بهتر شود!
اين سخن رو فراموش نكنيد كه اگر ذره اي از علم در ستاره ي ثريا باشد مرداني از پارس اون رو به زير خواهند كشيد!
فقط همين رو در باب پيشرفت تكنولوژيمون بهتون بگم كه برنامه بود از انواع هواپيماي ما روز 20م جنگ چيزي قادر به پرواز نباشه ولي امام فرمود به اين ها توجه نكنيد شما مي توانيد برايشاند و كار كنيد و نتيجه مي دهد ان شاءالله!

252:

چرا خجالت میکشی ؟ چرا خودت رو فریب میدی ؟ چرا فکر میکنی میتونی سر ملت رو شیره بمالی که هزینه داره و اخه و جیزه ؟ یه دفعه راحت بگو توانش رو نداریم بگو علمش رو نداریم بگو هستقلال و اقتدارش رو نداریم بگو هیچ حقی در خزر نداریم چرا میخوای لقمه رو دور گردنت بپیچونی ؟ خب اذربایجان یا ترکمنستان یا شوروی سابق چه توفیری دارد وقتی نفتی که ما نیز در ان سهم داریم را انها به دیگران و به خود ما می فروشند و وقتی هم دلشان خواست شیرش را میبندند تا در سرمای زیر درجه یخ بزنیم ؟ اره انقلاب کردید که بگید میتونیم ولی چی رو ساختید اینو بگید ؟؟؟ کدوم اختراع رو کردید یا کدوم اکتشاف رو ؟ چه چیزی رو ساختید که در دنیا فراخوان کنید چنین چیزی نبوده و نیست و به فکر کسی نرسیده و ما درستش کردیم

253:

از همه لحاظ بهترينيم!در وقت شاه هم بهترين بوديم منتها به دليل سلطه ي غرب اجازه ي!!!رونمايي نداشتيم!تو شمال وقت محمد رضا خان يه بچه اي هواپيمايي ساخت كه رو زمين مي زفت و پرواز مي كرد بعدا بچهه غيبش زد و پدر مادرش هم يهو كوچ كردن!!
اون آقامون منظورتون كيه؟خميني كبير اين انقلاب امتي رو رهبري كرد تا ما به دوران طلايي بازگرديم تا دوباره آزادي و برتري دوران كوروش و داريوش رو بدست بياريم.سند چشم اندازه بيست ساله رو واقعا مي بينيد؟اگر جواب نه هست دليل نديدن نيست دليل نخواستن ديدن هست!
[quote][IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/R/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpg[/IMG][IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/R/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.jpg[/IMG][IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/R/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-2.jpg[/IMG]من فرمودم که اسمم رو عوض نمیکنم.

مثل اینکه شما پستها رو درست نمیخونی.
در مورد برد موشکها جای بحث نیست.

منظور من جرات جمهوری اسلامی در پرتاب موشک بود.

این حکومت در نوشیدن جام زهر مهارت دارد نه در مورد پرتاب موشک اونم به اسراییل.[/QUOTE
]
چرا دوست عزيز مي خونم منتها فكر كردم اشتباه تايپي هست!
متاسفم كه درباره ي كشورتان چنين نظري داريد و از اعراب دفاع مي كنيد!!!
جراتش رو داريم و قدرتش رو هم داريم كه اگه نداشتيم اصلا دنبالش نمي رفتم و تا حالا صددام وآمريكا صد بار اين جا رو گرفته بودن!
ضمنا وقتي دنيا در برابر ما بسيج شده و از فقير و غني ضد ما هستند چه انتظاري دارين؟
ما حتي پول نداشتيم فشنگ بخريم مي دوني چرا؟چون كسايي كه مي خواي بيان و از موهومات آزادت كنن به دنيا فرموده بود از ما نفت نخره!و كلي هم تو ساوقت ملل شيطنت كرد
نفت هستفاده نكنيم به عبارتي باج مي گيريم كه كاري رو كه نمي تونيم بكنيم به تعايشانق بندازيم! از کی تا حالا ایران از روسیه باج گرفته ؟ روسیه برنامه بود نیروگاه اتمی بوشهر که یک سوم اون در وقت شاه توسط شرکت زیمنس آلمان تکمیل شده بود تا سال 2006 با هزینه 900 میلیون دلار به اتمام برسونه ولی کو ؟ الان سال 2008 و 1 میلیارد و 200 میلیون دلار هم پول گرفته.

اگه رهبر شما عرضه داشت این اتفاق نمی افتاد.
این همه باجی که ایران به چین و روسیه میده تا پشت ایران رو بگیرن ولی باز در هنگام تصویب قطعنامه ها از پشت به ایران خنجر میزنن و به قطعنامه ها علیه ایران رای مثبت میدن.

از وقتي كه ايرانسل اومده!!!
دوست عزيز برادر گرامي داداش!فكر كردي ما چرا انقلاب كرديم؟واسه اقتدار و پيشرفت،نفت ها به دليل شيب زمين و وجود پتانسيل گرانشي تمايل آمدن به سمت ايران دارند ضمن اين كه زمين از جنوب غرب يكسره به شمال شرق مي ره و اين يعني موقعيتي الهي در اختيار ما!
ضمنا از برادران ما در چچن يادت نره اونا منتظرن تا اگه ايران بخواد دوباره شورش كنن چون ايران نفوذ كرده ولي ما بايد حواسمون به منافقين خاين هم باشه!
بيست سال ديگه چايي بخور دوست عزيز وقتي كه دنيا رو گرفتيم و مهدي قائم ظهور كنه

254:

هميشه منتظر اين هستم كه از زبان خودتون اين جمله رو بشنوم...!
بفرما آقا، حرف خودش و امثال خودش رو زد.
دادشي كه به اسرائيل بقيه گير ميدين، چي شد شما كه مثل اونا شدين.
مهدي قائم بهونتونه؟

255:

اگه در وقت شاه یه بچه رو دزدین و بردن به غرب با زور, حالا مغزها همه با پاهای خودشون از ایران فرار میکنن, والا اگه فرار مغزها رو انکار کنید شما در پوست گردو خواب تشریف دارید.

نوشته اصلي بوسيله mph1 نمايش نوشته ها
دوست عزيز برادر گرامي داداش!فكر كردي ما چرا انقلاب كرديم؟واسه اقتدار و پيشرفت،نفت ها به دليل شيب زمين و وجود پتانسيل گرانشي تمايل آمدن به سمت ايران دارند ضمن اين كه زمين از جنوب غرب يكسره به شمال شرق مي ره و اين يعني موقعيتي الهي در اختيار ما!
به حق چیزای ندیده و نشنیده.

شما برید این کشف رو به نام خودتون به ثبت برسونید.

ابر و باد و مه و فلک و خورشید همه در کارند تا همه نفتهای دنیا به ایران سرازیر بشه.

نوشته اصلي بوسيله mph1 نمايش نوشته ها
بيست سال ديگه چايي بخور دوست عزيز وقتي كه دنيا رو گرفتيم و مهدي قائم ظهور كنه
باش تا صبح دولتت بدمد

256:

ارش گرامی زیادی هم منتظر نباش که خوب نیست
برو به کارهایت هم برس که از روزگار خدای نکرده عقب نمانی
چون به قول مولانا شاید پختگی بعضی فهمیدن بعضی مسائل را نداشته باشید
و البته اینهم عیبی برای شما نیست چون هر چیزی به وقت احتیاج داره که انشاالله شما هم روزی خواهید فهمید که انقلاب اسلامی یک ارمان والایی هست که در حصار هیچ کشوری نمیشود محصورش کرد و مثل یک درخت مثلا گردو که سپس 40 سال میوه میدهد میشود تشبیه اش کرد که شما سپس 20 سال امدی و میپرسی میوه اش پس کجاست و اصلا هم نمیدانی که ما در صحرای بی اب و علف چه لذتی از سایه اش میبریم و میدانیم که میوه اش را نیز نوش جان خواهیم کرد !!!!!
پس اندکی استقامت سحر نزدیک هست

ضمنن اگر کسی را میشناسی که به دلار سرمایه گذاری کرده بهش سفارش کن که سرمایه اش را زود به طلا تبدیل کند چون سقوط امریکا هم مثل شوروی بس ناگهانی خواهد بود (اینهم سفارشی دلسوزانه برای شمای هموطن)

257:

اول سلام بهلول جان
دوم اینکه باز شما اومدیو ...!
سوم بگم که اگه 4 تا آدم درست حسابی با شما بودن ما هم هستیم.
آقا جون شما منتظر سقوط این و اون باش و از این کارت لذت ببر.


258:

ارش عزیز با سلام متقابل حضور شما
میدونی تا حالا نسل من افتخار داشته سقوط
1.

اعلحضرت همایونی بزرگ اذتشداران خدایگان شاهنشاه اریامهر (البته زیر لب زکی)
2.

ابر قدرت نظامی ایدئولوژیک قرن بیستم اتحاد جماهیر شوروی
3.

صدام حسین افلقی رئیس جمهور عراق که در شروع سال 1990 صاحب پنچمین نیروی نظامی دنیا و با بیش از یک میلیون نیروی نظامی .................

ببیند


اولی در حال فرار در غربت مرد
دومی بی سرو صدا از هم پاشید
سومی بدست حامیانش به چوبه دار اویخته شد
چهارمی در جنگ 33 روزه ناقوس مرگ راشنید
پنجمی در در باتلاق خود ساخته ایی تا به خرخره گیر هست و هر تکانی نیز مرگش را زودتر میرساند وبی تحرکی نیز فقط لحظاتی به عمر ننگینش می افزاید.
و ما نیز نظاره فردایم

اصلا انقلاب اسلامی ظهور کرد که اینان بروند
شما به نوشته های 30 سال پیش رجوع کن و حتمن خواهی دید که ایرانیان هم صدا با شعار مرگ بر شاه شروع کردن و پس پیروزی با مرگ بر امریکا و مرگ بر شوروی و مرگ بر اسراییل ادامه یافت و با شروع تجاوز عراق مرگ بر صدام نیز به ان اضافه شد.
و همانطور که می بینی از این 5 تا 3 تایشان تا بحال نابود شده اند و مانده فقط دوتای نا قابل پس لطفا اندکی استقامت سحر نزدیک هست.
هر جند که به تجربه اموختیم که هیچکس سقوط شاه را باور نمیکرد
هیچ کمونیست و یا سوسیالیستی و حتی کاپیتالیستها سقوط شوروی را باور نمیکردند
و باور بفرمایید که سقوط صدام را حتی منافقین ایرانی که در پناهش بودند باور نمیکردند
دقیقا مثل شکست اسراییل را که همه اعراب را در 6 روز به زانو در اورد ولی در برابر 3000 جنگجوی حزب الهی پس از 33 روزه جنگ نابرابر با بیشترین خسارات و تلفات شکست خورد و برای حفاظت از همان مرز کم با لبنان دست بدامن حامیانش شد که مرز را کنترل نمايند .
و امریکای جهانخوار به چنان ذلتی افتاده هست که دست کمک بسوی ما دراز کرده و تقاضای همیاری برای فرار از منجلاب خود ساخته اش دارد !!!
اگر شما در تمام این مولفه ها صحت فرمودار ما را نمی بینید
مشگل از بی تجربگی و نپختگی شماست و نه چیز دیگر !!!!!!!!!!
سوره والعصر شاید راهنمایتان شود

اندکی استقامت سحر نزدیک هست

259:

بابا وقتی رئیس جمهور اینها رفته تو ساوقت ملل میگه حاله نور دورم بود دیگه چه انتظاری داری که دنیا مارو مضحکه خودش نکنه

260:

اگه من رئيس وزارتخانه ي آموزش بودم به همه ي شاهيون مهندسي آي تي مي دادم!!!
آخه دوست عزيزم چه ربطي به حقوق درياي خزر داشت؟؟؟
تازه ما هم فرموديم طبق رژيم حقوقي شورايشان يعني همون 50 50 تازه شم اگه دنيا بخواد ازمون بگيره زير 20 % نيستيم!
دوست عزيز آزربايجان با اين كار خود خريتش را و بي اراده بودنش را به تمام دنيا ثابت كرد اين كشور يكي از مشتريان هستراتژيك خود را از دست داد و رقيبانش پله اي بالاتر رفتند!
هر چند كه در دستور كار برنامه داده شده تا از داخل توليد كنيم!
ولي جهت اطلاعت اينا كارهايي بوده كه قبل از انقلاب بايد انجام مي شده نه الاون بعدشم يه سرماي بي سابقه بوده و ما هم با تمام توان مقاومت كرديم!
در مورد اختراعات هم دوست عزيز بايد بگم يكي از مشكلات حكومت ما هم همين هست اهل تبليغ نيست!!اگر به همه ي دنيا تبليغات كنيم و مثل آمريكا 100 تا 0 جلايشان چيزي كه هستيم بزاريم مشكل حل مي شود!!!مثلا آيا شما مي دانيد يو اچ اف ابداع كرديم يا پارچه هاي مجكمي كه براي بتن ريزي هاي مستحكم به كار مي رود يا برترين ترانزيستور جهان؟؟؟
اگه در وقت شاه یه بچه رو دزدین و بردن به غرب با زور, حالا مغزها همه با پاهای خودشون از ایران فرار میکنن, والا اگه فرار مغزها رو انکار کنید شما در پوست گردو خواب تشریف دارید.

دوست عزيز نبردنش كشتنش بعدشم دست رايشان گلايشان خانواده اش گذاشتند و كوچ شان دادند!
بعد هم معلوم نشد با جسد چه كردند!!!
ضمنا باز صد رحمت به الاون كه با آزادي مي رن راستي قضيه ي دانشگاه كاليفرنيا كه خاطرتون هست؟؟؟
به حق چیزای ندیده و نشنیده.

شما برید این کشف رو به نام خودتون به ثبت برسونید.

ابر و باد و مه و فلک و خورشید همه در کارند تا همه نفتهای دنیا به ایران سرازیر بشه.

به حق در و ديوار!!!!دوست عزيز اين قضيه از وقت دئيوناس كشف شده و همين 2 3 سال پيش اعلامش كردن!!!
باش تا صبح دولتت بدمد
سپيده اش اومده
دوم اینکه باز شما اومدیو ...!
آدم زنده(بهلول)وكيل وصي نمي خواد و من هم اهل دخالت نيستم ولي باز بهلول اومد و شما...
آقا جون شما منتظر سقوط این و اون باش و از این کارت لذت ببر.

بني اسرائيل از سقوط فرعون شادمان بودند!ولي ما ناراحتيم!!!از جناياتي كه كردند و از اين كه مي توانستند مثل بچه ي آدم با صلح زندگي كنند ولي نكردند.
بابا وقتی رئیس جمهور اینها رفته تو ساوقت ملل میگه حاله نور دورم بود دیگه چه انتظاری داری که دنیا مارو مضحکه خودش نکنه
دوست عزيز يه بار تاييد كردن يه بار تكذيب كه البته فيلم تكذيبش تو اون سايت مال محسن رضايي شون بود.بعدشم چرا همه چيز رو به هم ربط مي دين؟

261:

حالا كه قدرت داريد اين حرفا رو مي زنيد؟
يه چيزي سمبل شده رسيده به اينجا حالا اين حرفا رو مي زنيد!

262:

ما فرمودنی فراوان داریم
شما اندکی استقامت کنید که سحر نزدیک هست
با طلوع فجر شما هم نیز خود اذعان خواهید نمود !!!!!!

263:

ميگن كسي كه خوابه رو مي شه بيدار كرد ولي كسي كه خودش رو به خواب زده...
شما فكر كن شورايشان با اون ارتش سرخ كه برترين ارتش بود و يه تنه آلمان رو شكست داد تجزيه شدنش اتفاقي بوده و رژيم نژاد پرست آفريقاي جنوبي هم همين طوري از كوبا و آفريقايي ها شكست خورد!
دوست عزيز الاون نايشانسنده هاي آلماني فرو ريختن ديوار برلين رو به انقلاب مربوط مي دنن بعد شما...
ميل خودتونه اگر خواهان حقيقت بوديد يك اشاره كافي بود

264:

درست توجه کنید میبینید که این ارش از همه این نوشته فقط همان یک خط قرمز رنگ را فهمیده و با زور وزحمت هم نیم خط تیکه پرانده هست .
پس اگر میگم مشگل از یکجای دیگه هست باور بفرمایید !!!!

265:

بهلول جان سخت نگیر ، بقیش چرنده !
مشکل از تو هست که یه سری چیز خوندی فهمیدی فکر میکنی اون درسته !

266:

من نه خوابم نه خودم را به خواب می زنم، مگر نه نمی آمدم اینجا نظر بدم بی تفاوت باشم.
این شما هستید که یک طرفه قضاوت می کنید و هیچ وقت حرف هیچ کسی راقبول نمی کنید.


267:

فرمودم بیشتر از 3 تا نصفه جمله مشگل داری ارش خان
متاسفانه از شانس بد شما بنده بخاطر وقت طولانی اقامت در غربت قادر هستم تمام این فرموده ها را از نوشته های متفکرین غربی به امثال شما ثابت کنم و اینها همان گروهی اند که امثال شما انها را میپرستید !!!!!
هر موقع که مایلی بگو که از معتبرترین متفکرین اکادمیک دنیای امروز برایت سند بیاورم که قبول کنی اشگال از شماست و نه کس دیگه

268:

به نظر بنده شما یک مشگل کوچک داری و انهم اینست که قیف را سر و ته گرفتی
اگر قیف را بچرخانی مشگل شاید حل شود

269:

از این سند ها بیار و دلما رو شاد کن دل خودت رو هم خوش کن.
شما که خودت داری به ما هر چیزی رو نسبت میدی.
راستی یه نکته رو بگم که من فقط بلدم همین چند خط رو بنویسم، نمی خواد سعی کنی من رو خسته کنی.


270:

ما که دلمان همیشه خوش هست ولی ارزو داریم که هموطنی را از گمراهی برهانیم
ضمنن سند زیاد هست
شما بگو از ان نوشته ما که شما چرند خواندی کدومش به نظر شما از همه چرندتر هست را انتخاب کن که بهت نشان بدهیم که چرند جای دیگری هست !!!
و مشگل از خواننده هست و نه از نویسنده !!!!

271:

ارش خان چرا رفتی ؟
بابا قول میدم از 3 خط بیشتر ننویسم !!! خوب شد
میماندی و سئوال را جواب میدادی بد نمیشد !!!
شایدم فهمیدی که داره 3 میشه ؟

272:

از حرف زدن هاي مغرضانه چيزي حاصل نمي شود خودتان هم مي دانيد محمل مي بافيد ولي براي اين كه راه كوچه هه بسته باشه بهتون مي گم اگراين طور بود تحريم ها كمتر مي شد و خود غرب و متفكران شون فرمودن احمدي نژاد نقش اسلام رو در خاور ميانه زنده كرد!
خوب پس بررسي هايتان را از لحاظ ديگر ادامه دهيد چون اين لحاظش گووش وازه!
چه دروغي؟
هيچي راست مي گي ما دروغ مي گيم اصلا بمب ناكازاكي هيروشيما رو ايران انداخت آمريكا يه غير نظامي رو هم نكشته اسرائيل هم سپس آمريكا مظهر صلح جهاني هست!!!
..شايد اگر مسولين ما به جاي جنجال به مطالب اين نقل بيشتر دقت ميكردن شايد نتيجه اين جنگ زرگري چيزي ديگري بود اما صد حيف.....

ما كار خودمان را مي كنيم و به ديگران كار نداريم!
mohsen jon mnabeye etelaatito avaz kon lol
مسخره بازي...!خوب حرف حق جواب كه نداره شايد مسخره كردن داشته باشه!
راستی دقیقا کدام دروغ؟ لطفا کمی بیشتر توضیح دهید.
ضمنا شما فقط اخبار ج.ا را گوش میکنید؟
نه عزيز فقط قصه گايشان محله مون رو گوش مي كنيم!ولي شما مثل اين كه فقط شد انقلابي گوش مي كني!
دوست عزيز احمق ها رفتن خيلي تابلو قطعات موشك هسته اي رو به تايوان دادن بعد فرمودن اشتباه شده!بوش هم تاسف كرده!
خوب جامعهي جهاني به نظر من اگر اين كار رو محكوم نكنه خيلي احمق هست و واقعا بايد از آمريكا تشكر كرد به شعورشون توهين مي كنه آخه به خر مش رجب هم بگي مي گه اصلا ربطي به هم دارن؟مي گه مگه همينطوري كشكيه؟مي گه:مگه مثل عاوفه ي ما تو گوني ميريزن كه اشتباهي شده؟
البته چين كه اعتراض كرده ولي گايشانا بقيه جاي مغز تو كلشون گچ فرد اعلي هست!به نظر من بوش كه خانوادتا فراماسون هست و به فرموده ي ننش احمق ترين بچه اش هست و در بين روساي جمهور پايين ترين ضريب هوش را دارد(يعني احمق تمام عيار)بايد دور بعدي رئيس جمهور شود تا فاتحه ي آمريكا از داخل خوانده شود

273:

میگویند که انگار جدیدا سمبه ایران خیلی پر زور شده
چون همین بوش تا 2 سال پیش میفرمود ایران حتی حق داشتن راکتور اتمی برای تولید برق هم نداره تا چه برسد به تولید اورانیوم غنی شده !!!
اما بیچاره همین دیروز فرموده نه بابا شما حقش را دارید حتی اورانیوم غنی کنید فقط بشزطی که بیایید برای مذاکره که ابروی ما ریخته نشود
احمدی نژاد هم فرموده اند اگر کافی التماس کنید " شاید راجع بهش فکر کنیم

به بی بی سی توجه کنید

تاکید بوش بر حق ایران
هموقت جورج بوش بر حق ایران برای تولید انرژی صلح آمیز اتمی تاکید ورزیده هست.
آقای بوش در این کنفرانس خبری فرمود که درخواست ایران برای داشتن یک برنامه تولید انرژی هسته ای موجه هست.
وی فرمود: "مایلم یک نکته در مورد درخواست ایران برای نیروی اتمی غیرنظامی بگویم - این یک درخواست موجه هست."
آقای بوش در کنفرانس دوشنبه در پیامی به شهرستان تهران تکرار کرد: "مسلم هست که صد در صد حق اون (تولید انرژی اتمی) را دارید اما در زمینه غنی سازی اورانیوم شما اعتماد اون دسته از ما را که با دقت فعالیت ایران را زیر نظر داشته اند به دست نیاورده اید."

http://www.bbc.co.uk/persian/iran/st...sh-brown.shtml

274:


شما راهي جزاين نداري بايد منتظر باشي تا 20 سال ديگه

اگر اشي رو كه اقامون درست كرد خوب شد مي خوري
اگر اشه شور يا بي نمك هم شد باز هم مجبوري بخوري
يعني راهي جز اين نداري
نمي توني داشته باشي
اگر ر اهي داشتي بسم الله

275:

Font Farsi man Alan kar nemikone
vali lazem didam be shoma mozdoran ajnabi parast yadavari konam ke vazir khareje Alman dar masabehei dar TV Alman goft ke ma moshgeli ba Engeri Atomi Iran Nadarim va agar Iran va USA ba ham vared goftego shavand hamin moshgel ra niz nakhahim dasht !!!
ama shomaha ke dar doroghdgoie yad tolani darid
ta farda ke be Hesab shoma Mozdoran khaham resid

276:

چندين كشور نگران:فرانسه آمريكا و آلمان و انگليس و آمريكا!
دوست عزيز سلطه گري آمريكا به پايان رسيد دنيا گذرا هست اگر ماده گرا نيستيد!
به هر حال چيزي كه معلوم هست امت ايران 3 برابر آمريكا بيشتر به امتش اعتماد داره!
راستي اكتشافات آقاي پتراوس چه خبر؟
ايران 597 ايالت داره
يا جورج بوش فرموده شتباهي قطعات بمب اتمي رو جاي قطعات هليكوپتر به تايوان داديم!
ولي به نظر من نمادخر براي جمهوري خواه ها كاملا با مسما هست چون عقل بوش همان حد هست

277:


نه من چين و روسيه كه از ايران (بخوانيد حق)دفاع مي كنند را از ياد نبردم ولي وقتي پوتين وطن فروش و خائن(ذات روس ها)مياد رايش رو 6 ميليون دلار(اگه اشتباه نكنم شايدم ميليارده!)به يه آدم بي سواد مي فروشه ديگه اهميتي واسه مطرح شدن نداره!
اون دوازده كشورم كه همه تحت فشار آمريكا بودن يكي هم بودم كه يادم نمياد تنها همون بود كه آزاد راي مخالف(شايدم ممتنع)داد ولي بعدا گايشانا بايشان پول به مشامش رسيد و ديد نتيجه اي نداره (راي موافق)البته به احتمال زياد ممتنع داد!
تمام کشورهای ذکر شده میدانند که داشتن یک ایران اتمی و مسلح بسیار برای جهان خطرناک هست و ایجاد بی ثباتی خواهد کرد.

اینکه جامعۀ بین الملل دربارۀ برنامۀ هسته ای ایران متحد هست و حکومت ایران این حقیقت را بطور جدی از شهروندانش پنهان میکند شکی درش نیست.


آقای بوش طی سفرش به فرانسه در بارۀ مسائل هسته ای ایران چنین فرمودند خواهشمندم اون را با دقت بخوانید:
والا چيزي كه ما شنيديم اين بوده كه فرمودن پرونده ي ايران بايد با فرمودمان حل بشه(اگه گاوچرون بي سواد بذاره) و اين كه كساني كه خود سابقه ي ناگازاكي و هيروشيما دارند بايد از خود شروع كنند و ....
داشتن يك ايران و يا هر كشور ديگري كه ديكترين دفاعي دارد خطرناك نيست!
ما خيلي راحت مي تونيم مثل كره ي شمالي بسازيم يه رزمايش هم اجرا كنيم بعد بگيم مي تونين بياين بزنين ولي دوست داريم بافرمودمان حل كنيم...
---
راتي اون دادستان كل كدوم كشور بود كه فرمود رئيس جمهور بي سواد مزرعه داره اون كشور به امت نيرنگ زده؟
خدايا انريكو آفريكو بود آمري...؟
شكي درش هست امت ايران 3 برابر آمريكا بيشتر به رئيس جمهور تحصيل كرده ي خود كه رتبه ي 66 دانشگاهي دارد اعتماد دارند و اين را يك موسسه ي آمريكايي مي گايشاند البته اگر دروغگو تروريست و القاعده و هزار و يك برچسب ديگر نداشته باشد!
"پرزیدنت بوش: ...

ما سخت تلاش کرده ایم – منظور از "ما" متحدانمان هست – سخت تلاش کرده ایم تا به امت ایران بگوییم: راه بهتری پیش روی شما وجود دارد؛ شما دولتی دارید که شما را منزوی کرده هست؛ شما دولتی دارید که شرایطی ایجاد کرده که شما نمی توانید زندگی کامل و پرامیدی داشته باشید، ودلیلش هم این هست که دولت شما ازخواستهای ما، درخواستهای منصفانۀ دنیای آزاد سرپیچیده هست.

به عبارت دیگر، اونها حاضر نیستند از تمایل خود در مورد دستیابی به دانشی که می تواند به ساخت یک بمب هسته ای منجر شود دست بردارند
.
هه!شنيده بوديم كه كافر همه را به كيش خود پندارد ولي نه اين جوري!
تو ايران انتخابات فدرال و يا هرجور ديگه اين نيست بلكه مسيقيما با راي امت انتخاب مي شه!
ايران هرگز تن به ذلت نمي دهد راستي عموسام چه كاره هست؟چرا تلفن هاي البرادعي شنود مي شود و هي تهديد مي شود؟
ما زندگي پراميد و پر نشاطي داريم!تا وقتي كه آمريكا از ما عصبي هست ما شادابيم!
به قول شهيد بهشبي:اي آمريكا از ما عصباني باش و از اين عصبانيت بمير!
راستي افاضه فرمودن از منزايشان شدن!ولي به نظر منزايشان كسي هست كه جنايت كار جهاني توسط امت شناخته شده و هيچ اروپايي مشتاق به حضور ايشان ندارد!
خوب معلومه كه ما حاضر نيستيم از حق مسلم خود بگذريم!
-----
حالا بگذريم قضيه ي لانگهورن تگزاس چيه؟
اونها می گویند که، خوب، ما انرژی هسته ای غیرنظامی می خواهیم.

و همانطور که من امروز به نیکولا توضیح دادم، من موافقم، اونها باید حق داشتن انرژی هسته ای غیرنظامی را داشته باشند.

در واقع، ولادیمیر پوتین این پیام را به رژیم ایران رسانده هست.

وی همچنین این پیام را رساند: از اونجایی که شما غیرقابل اعتماد بوده اید، از اونجایی که شما در گذشته برنامه تان را کاملاً به IAEA فراخوان نکرده اید، ما نمی توانیم به شما برای غنی سازی اعتماد کنیم.

و به همین دلیل روسیه سوخت مورد نیاز برای رآکتور هسته ای غیرنظامی را تامین خواهد کرد.

و به همین دلیل شما نیازی به غنی سازی ندارید."
وابستگي به روسيه؟هه!محال هست خود توليد مي كنيم و خود مصرف مي كنيم ما با كسي دشمني نداريم نه با روس نه با آمريكا!
همين الاونه اش با شهاب 3 اسرائيل رو داريم و اگه آمريكا حرف اضافه بزنه يك پديده ي جالب واسه علاقه مندان به نجوم انجام مي كنيم:شهاب باران

278:

خانم فرارسی:
خواهش میکنم از رو حقیقت حرف بزنید
وزير امور خارجه روسيه بار ديگر از آمريكا و رژيم صهيونيستي خواست اگر اطلاعاتي براي اثبات اتهامات خود در زمينه نظامي بودن برنامه هسته‌يي ايران دارند اون را ارايه كنند.به نقل ايسنا، سرگئي لاوروف وزير امور خارجه روسيه روز پنجشنبه در يك كنفرانس بين المللي در مسكو فرمود: من معتقدم جامعه بين المللي بايد اطمينان حاصل كند كه اقدامات يك جانبه‌اي كه به بهانه اعمال تصميمات آژانس بين المللي انرژي اتمي و شوراي امنيت آماده مي شود مبتني بر واقعيات باشد؛ ما بارها از آمريكا و اسرائيل كه اصرار دارند ايران درگير ساخت يك بمب اتمي هست خواسته‌ايم اطلاعاتي حقيقي را در اين زمينه ارايه كنند ولي تاكنون چيزي در اين زمينه دريافت نكرده‌ايم.به نقل روزنامه راشا تودي، وزير امور خارجه روسيه در ادامه تاكيد كرد: من بر لزوم رهبري جمعي تاكيد مي‌كنم؛ تنها با ادغام همه منابع كشورهاي كليدي منطقه هست كه مي‌توانيم در حل مشكلاتي كه رايشان هم انباشته مي‌شود موفق شايشانم.
این مطلب نشانگر این هست که لااقل روسیه با نظرات شما موافق نیست و نخواهد بود ..
هر چند ضربه های که ملت ایران از روسیه خورده کمتر از شماها نبوده

279:

خوش بختانه تاريخ آموزگاري بزرگ هست.
دل بستن قاجار به فرانسه! نتيجه اش قراردادهاي تركمنچاي و گلستان.
رضا شاه به انگليس و سپس آلمان.

اشغال ايران و تقسيم اون به دو قسمت شمالي و جنوبي.
فرزند فرومايه اش به آمريكا.

انقلاب و جنگ.
جمهوري اسلامي هم به روسيه! از دست دادن درياچه خزر و پروژه جديد ميانجيگريش در مورد جزاير سه گانه.
خداوند 5 ميش را بخير كند

280:

در حالي كه يك هفته از ارايه بسته پيشنهادي شش كشور آمريكا، انگليس، روسيه، چين، فرانسه و آلمان مي‌گذرد، شيوه پاسخگايشاني ايران به اين بسته، به دغدغه كارشناسان موضوع ديپلماسي و پرونده هسته‌اي كشورمان تبديل شده هست.

به نقل خبرنگار «تابناك»، در اين ميان چهار گونه جواب مي‌توان به اين بسته داد.

انرژی هسته ای ایران

ارائه بسته پيشنهادي 1+5 به ايران

در اين زمينه، پيشنهاد برخي طيف‌ها، رد كامل اين بسته هست؛ چرا كه به اعتقاد اين گروه، اين بسته حاايشان پيشنهادهاي مناسبي نيست و در عوض، خواستار تعليق غني‌سازي در ايران شده هست.

گروه دوم در جبهه مقابل خواستار پذيرش كامل اين بسته هستند؛ چراكه به باور اونها، رد بسته زمينه‌ساز تبليغات شديد غربي‌ها عليه ايران هست و برعكس پذيرش اون در مقطع كنوني، باعث رفع تنش‌ها ميان ايران و غرب و حاكم شدن آرامش بر پرونده هسته‌اي مي‌گردد.

گروه سوم خواستار پذيرش اصل بسته پيشنهادي و در عين حال، مذاكره براي اصلاح برخي بندهاي اون هستند تا امتيازاتي كه به ايران مي‌دهد، دقيق و شفاف و قابل پيگيري بوده و خواسته‌هاي اون از ايران تا حد لازم محدود گردد.

به اعتقاد اين گروه، اين روش بينابين ضمن تأمين حداكثر منافع ايران، مانع بهانه‌جايشاني مقابل مي‌شود.اما گروه چهارم معتقد به سكوت هستند و بر اين باورند كه عدم ارايه جواب و يا موكول كردن جواب به وقتي بسيار طولاني، از يك سو مانع تبليغات عليه كشورمان مي‌شود و از سايشان ديگر موضوعي را به كشور تحميل نمي‌كند.

(هم میهن) با توجه به امتي بودن موضوع «انرژي هسته‌اي» و ارايه موضع افكار عمومي به مسئولان، در اين‌باره اقدام به نظرسنجي با چهار گزينه زير مي‌كند:

به نظر شما ايران بايد چگونه به بسته پيشنهادي «1+5» جواب دهد؟

1.

رد كامل بسته
2.

پذيرش كامل بسته
3.

پذيرش كليت بسته با اصلاح برخي مفاد اون
4.

سكوت
بنابر این از مدیر تالار تقاضا میکنم مراتب نظر سنجی را فراهم نمایند

281:

بله خيلي خوب بوده...
ما سلاح از روسيه مي گيريم و تو بعضي جاهاه هم جبهه هستيم ولي نه هميشه...
ما در برابر اشغال افغانستان توسط شورايشان كه ده برابر قايشان تر از روسيه بود هستادگي كرديم در حالي كه به ما پيشنهاد داده شد تا افغانستان را رها كنيم و توسط اونها حمايت شايشانم...
ما اين جا سعي مي كنيم كه يك آمريكا و يا روسيه البته از نوع انساني اش بشايشانم...
ما تجهيزاتمان رو خودمان توليد مي كنيم و هر روز شاهد موفقيت فرزندانمان هستيم...
هنوز كسي به روسيه چيزي نداده خيالت راحت تو جزاير سه گانه هم هيچ كي قدرت حرف زدن نداره!مال خودمونه امارات هم ضرت و پرت اضافي كنه اهل نجوم رو دعوت مي كنيم جنوب تا شاهد يك شهاب باران عظيم و مصنوعي بر سر امارات باشند
اگهمازندران (و نه خزر) و جزاير سه گانه را داديم رفت من مي شم غضنفرولي اگه نداديم تو مي شي غضنفر

282:

به نظر شما اخبار ايران تحريف شده هست ولي اخبار امريكا تحريف نشده
تو ديگه وقعا شورشو در اوردي

283:

محمد جون
شما ماهواره دارید ؟؟
به نظر شما تلویزیون ایران اصلا تا حالا دروغ نفرموده ؟؟
یه سرچ رو اینترنت بکن و ببین درباره چیزی مثل حوادث اخیر پارک ملت شهرستان تهران رسانه ها چی نوشته اند و اینترنت چی نوشته .
همینطور خیلی اخبار و رخداد های دیگه و افشاگری ها که معولا از ترفند هایی مثل تشابه اسمی و ...

هستفاده میشه !!!
اما در مورد دروغ های بوش و بمب اتمی و غیره !!
با نگاهی که من به این تاپیک انداختم ندیدم کسی درباره آژانس بین المللی انرژی اتمی و آقای البرادعی صحبت کرده باشه !! ایشون که تابحال صحت فعالیت هسته ای رو تایید کردند .اگر هم برنامه به فعالیت نظامی باشه صدر% این فعالیت در نقاط بسیار دورافتاده ایران و در جاهایی مثل چندین متر زیر زمین انجام میشه که آمریکا بازهم احتمال داره که بتونه با کمک ماهواره های خود که زیر زمین رو هم اسکن مینمايند حقه ی ایران رو برملا بکنه .

جان کلام اینکه ممکنه هر دو حالت قضیه یعنی نظامی بودن یا نبودن فعالیت های ایران واقعیت داشته باشه !! حتی ایران ممکنه یا هستفاده از دیوار های جاذب امواج الکترومغناطیس پایگاه های اتمی مخفی درست کرده باشه که با هیچ وسیله ای نشه داخلش رو بررسی کرد !! ممکن هم هست که واقعیت همین باشه که رسانه ملی میگه !! منتها با درغگویی های رسانه اعتماد امت به صحبت های رسانه طبعا کمتر میشه .

مهم اینه که ببینیم کشورهای عضو شورای امنیت از ایران چه دیده اند که معتقدند فعالیت هسته ای ایران بیشتر جنبه نظامی داره تا صلح آمیز.


284:

بنظرم بايد بسته بررسي بشه و اگه بازم واسه يه دو قول يازي كردن اومده بودن بچپونيمشون تايشان وانت صادراتشون كنيم عراق پيش اربابشون!
خودمونيم هم اصلا هم هستفاده ي صلح آميز مي كنيم و حتي بمبشم مي سازيم(در صورت حرف اضافي!) مثل كره ي شمالي رزمايش هم انجام مي ديم مي گيم هر كي مي خواد بياد جلومون رو بگيره!
البته بمب ساختن فقط يه رئيس جمهور مثل خاتمي مي خواد كه بخواد با نقل كارهاي عجيب دفعه ي بعد هم راي بياره ولي آقاي احمدي نژاد سازندگان بمب رو احمق دونست و درود بر ايشون!

285:

سلام دوست گرامي شما چرا هي بين بالا و پايين نوشته تون فضا مي دين؟
اگر مي خواين قوانين نگارشي رو رعايت كنيد بهتره خط اول هر پاراگراف را هم يك فاصله بدهيد!
حقیقت این هست که شما به اخبار های تحریف شدۀ دولت ایران بسیار گوش داده اید.جامعۀ بین الملل یک بستۀ پیشنهادی دیگری را به ایران ارائه خواهد کرد .

در بسته های متعدد صحبت از کمک در ساختن برنامۀ هسته ای برای سوخت میباشد که متأسفانه قبل از دریافت این بسته ها دولت ایران اونها را رد کرده و بجای برداشتن گامی مثبت برای شهروندانش هنوز به لفاظی جنگ جویانۀ خود ادامه میدهد.

بله بله كلا منحرف شديم!ولي خوب اون ايشاننگ نات متاسفانه كشف يه خبرنگار غربي بود!
تو رو خدا مي بيني؟ديگه اروپا هم آدم شده!حرفاي مفت تحايشانل بچه ي امت مي دن دروغ مي گن ذهن بچه هاي امت رو با دروغ پر مي كنن!
منتها يه سوال چرا اخبار همه ي رسانه هاي آزاد تحريف شده هست؟
جامعه ي بين الملل؟اي بابا باز هم ادبي نوشتيد ولي من ايشانرايشش مي كنم!
سران پنج به علاوه ي يك{تحت فشار آمريكا(غير فراسنه و انگليس)}بسته مي دن!
خوب بابا هي بسته دادن كه پرونده بسته نشد ديگه!
چرا هي بسته مي دن؟ملت اين قدر بيكارن؟والا ما از بقال سركوچه مون پرسيديم فرمود اي كاش يكي از اين غربي ها اين جا بود فرمودم چرا؟فرمود ما دو تا جعبه مي بنديم خسته مي شيم ولي اينا هي بسته مي دن!
خير در بسته هاي متعدد صحبت از مشوق هاي نظير برداشتن تحريمها و دادن قطعات كه همان عمل به تعهداتشان هست و ...

و در نهايت وابستگي از طريق ايجاد مركز غني سازي در روسيه!
البته ما هيچ وقت از حق خودمون نمي گذريم چون جواب خونهاي ريخته شده رو كي مي خواد بده؟جواب خانواده هايي كه زير تحريم ها از هم پاشيدن جواب جووناي ما رو كي مي خواد بده؟
تا اين جاش رو اومديم تا بعدش هم خدا بزرگه
والا ايران همه ي بسته ها رو ديده ولي اون كدوم جنگ افروز و فروشنده ي سلاح و ارباب جنگ بود كه پيش از نقل آژانس قطعنامه ي سوم رو پيش نايشانس كرد؟
طومارش پيچيده هست...
گام مثبت=خيانت!
دولت ما هيچ وقت گام مثبت برنداشت...
تمامی جامعۀ بین الملل در باره برنامۀ هسته ای ایران نگراند و شورای امنیت ساوقت ملل بدون هیچ رأی مخالف چندین قطعنامه در این مورد تصویب کرد ه هست.

بابا هي جامعه ي بين الملل نكنيد آخه 5 تا كشور بزدل كه جهان نمي شه!
ما اين اصفهون نصف جهون كه مي گيم واسه هنرشه نا اين كه نصف دنيا وسعت داشته باشه!
شوراي امنيت يك عروسك بيخود بيش نيست!به نظرم به جاي اون بهتر هست نام اون را كاپيتول بگذايم...
گروه 1+5 که روسیه، چین ، انگلستان ، فرانسه و آلمان را شامل میشود برنامۀ هسته ای پنهانی ایران را یک"مسئلۀ وخیم " نامیدند.

در مورد انتخابات ایران باید از شما پرسید چطور میتوانید بگویید که این دولت بصورت دمکراتیک انتخاب شده هست ؟ شما اسم این را دمکراسی میگذارید وقتی که یک دولت بتواند لیست تمام کاندیدا ها را انتخاب کند و وتو کند؟ اگر مایل باشید میتوانیم در بارۀ دمکراسی واقعی فرمودگو کنیم.
گروه فرارسی دیجیتال
وزارت امور خارجۀ آمریکا

ها...حالا شد!
مسئله يوخيم ناميدن چون يكي اون وسط حرف ارزون مي زنه!
به اون طور كه انتخاباتش فدرال و هزار مسئله ي مزخرف و خنده دار ديگر نيست!
براي اين كه اگه امتش بخوان بهش راي مي دن اگه نخوان راي نمي دن!
واسه اين كه رسانه هاي غربي هر سال ضايع شدن!
واسه اين كه راديو فردا ضايع شد!
واسه اين كه سنگ پا هي دم از دموكراسي مي زند ولي از رقيبش كمتر راي آورده و واسه باباش به قوا شما فدرالي مدرالي راي آورده!
ليست تمام كانديدا ها را؟اين يك بازي از سايشان آمريكا بود تا شمار حذف شدگان را زياد كند!
بيشتر افرادي كه شركت كردند 18 ساله شان هم نشده بود!
فقط 5000 نفر سابقه ي كيفري داشتند!
به هر حال دوست عزيز حالا ممكنه بعضي جاها فريب بخوريم ولي با اجازه تون ما مثل بوش نيستيم كه وقتي ببينيم 80 % مجلس اصولگراست و رئيس جمهور اصولگراست بعد يه نفر مثل شما بياد بگه امت اصولگرا رو قبول ندارن باور كنيم!
ايشا الله هر وقت ضريب هوشيمون يه قد بوش شد كه مامانمون بگه احمق ترين بچه ام همينه باور مي كنيم
با تشكر از تلاش پايان شما براي هدايت اين قوم گمراه!
ولي لطفا برمايين تو تاپيك سخني چند...اونجا ارشاد كنين كه موقعيت واسه ارشاد بسي گشاد هست!
دموكراسي چي هست؟ما آزادي خواه هستيم!از نمايش بدمان مي آيد!
Demo+krasy(crazy!)s
دموكراسي را در افغانستان و عراق ديديم!
بله من هم موافقم فرمود و گو كنيم

286:

داشته باشن كه چي؟آخه آقا روبرت شما خودت بنظرت جالب مياد وقتي داري با خانواده نگاه مي كني دو دقيقه دور هم باشين چشمتون ميفته به يه مشت حشري كلاش؟
راستي يه نكته ي جالب چقدر آدماي احمقي ان!يارو يك بار دكتري چشم پزشكي يك بار دندان پزشك يك بار دكتر اطفال يك بار كارشناس (بخوانيد كار نشناس!)مسايل مختلف معرفي مي شه!
حالا جالبه ازش بپرسي بلد هم نيست!شخصيت ها هم همه يك نفر!
آخر سر هم گدايي از امت!
اون مرتيكه همايون كه كتاب سه تا صد تومني رو به امت بدبخت دونه اي 25 دلار يا شايدم 250 دلار!!!غالب مي كرد كه اينا فلانن!
فلان و فلان!من فقط واسه يه چيز خوشم ميومد ميليتاري ايشانديو و فيلم!
ميليتاري ايشانديوش كه بدون اف-117 در جاهن واقعي حال نمي ده فيلم هاش هم كه همه اش مبتذلن و محتوايي ندارن به خاطر همين از بيرون فيلم مي گيرم و ذخنم هم منحرف نمي شه!
به نظر شما تلویزیون ایران اصلا تا حالا دروغ نفرموده ؟؟
نه!
یه سرچ رو اینترنت بکن و ببین درباره چیزی مثل حوادث اخیر پارک ملت شهرستان تهران رسانه ها چی نوشته اند و اینترنت چی نوشته .
همینطور خیلی اخبار و رخداد های دیگه و افشاگری ها که معولا از ترفند هایی مثل تشابه اسمی و ...

هستفاده میشه !!!
افشاگري؟من قبول ندارم اونا همه اش سفسطه هست!
تو اينترنت بقال مياد حرف كارشناسي مزنه كسي هم نيست ازش بپرسه رسواش كنه بنا بر اين منبع اينترنت معتبر نيست يخصوص براي تحقيق!
اما در مورد دروغ های بوش و بمب اتمی و غیره !!
با نگاهی که من به این تاپیک انداختم ندیدم کسی درباره آژانس بین المللی انرژی اتمی و آقای البرادعی صحبت کرده باشه !! ایشون که تابحال صحت فعالیت هسته ای رو تایید کردند .

بله فعاليت هسته اي داريم تاييد من رو هم زيرش اضافه كن!
اگر هم برنامه به فعالیت نظامی باشه صدر% این فعالیت در نقاط بسیار دورافتاده ایران و در جاهایی مثل چندین متر زیر زمین انجام میشه که آمریکا بازهم احتمال داره که بتونه با کمک ماهواره های خود که زیر زمین رو هم اسکن مینمايند حقه ی ایران رو برملا بکنه .

آره چند صد متر زير زمين پدآفند غيرعاملش هم تا 90 % توسط مهندسين خارجي تاييد شده(همون جوجه بازرسا!)
آمريكا نمي خواد از اين غلطا بكنه!بره هم رفيقاي خودش بن لادن رو شناسايي كنه واسه هفت پشتش بسه!
ضمنا بازرس ها هستن پس نيازي به برملا كردن كسي كه خودش ميليون ها بمب هسته اي و كلاهك هسته اي داره نيست!(بانضمام حمله ي اتمي به دو شهر بي دفاع)
آه!راستي ما داريم سانتريفيوژ ها رو ارتقا مي ديم!فكر هم نمي كنم تا الاون 500 تا شد باشه!
در صورتي كه واسه بمب 12000 تا مي خوايم پس بقيه اش رو شما لطف كن تا ما بمبش رو بسازيم!
دوست عزيز با وجو شهاب 1 نيازي به بمب اتمي نيست
جان کلام اینکه ممکنه هر دو حالت قضیه یعنی نظامی بودن یا نبودن فعالیت های ایران واقعیت داشته باشه !! حتی ایران ممکنه یا هستفاده از دیوار های جاذب امواج الکترومغناطیس پایگاه های اتمی مخفی درست کرده باشه که با هیچ وسیله ای نشه داخلش رو بررسی کرد !! ممکن هم هست که واقعیت همین باشه که رسانه ملی میگه !! منتها با درغگویی های رسانه اعتماد امت به صحبت های رسانه طبعا کمتر میشه .

نظامي نه خريت محض هست كه چنين كاري بكند چون نيازي ندارد!
ديوارهاي جاذب مغناطيس؟وا؟ما تو بيمارستانش از اين كارا نمي كنيم بعد بخوايم تو عمق زيمن اين كار ها رو بكنيم!
راستي من فكر مي كنم با وجود زلزله ي آلپ هيمالايا و فعاليت هاي زمين در اعماق خودش نيازي به اين خرجاي بي خودي نباشه!چون واسه انبار برنج همچين كارايي لازم نيست
لطفا يك نمونه از دروغ هايي كه به ما فرموده شد رو نام ببريد
مهم اینه که ببینیم کشورهای عضو شورای امنیت از ایران چه دیده اند که معتقدند فعالیت هسته ای ایران بیشتر جنبه نظامی داره تا صلح آمیز.

از ايران هيچ نديده اند ولي از آمريكا زور ديده اند آمريكا را مانند خليان مزدور شاه ديده اند كه صحنه را در برابر آمريكا ترك كردند...
مزدور از مزدور قايشان تر مي ترسه ولي مومن فقط از خدا!

287:

اه پرزيدنت بوش چه قدر حرف مي رنند؟فكشان خسته نمي شود؟ما كم آورديم!
ولي بهش بگين وقتي نيكو اومد آمريكا امت پاريس نبودن اعتراض كردن كه مرتيكه سگ باز رفته اونجا خام مي شه؟
امتم فرانسه اعتراض نكردن؟
نيكو جون هم كه افتاده دنبال دختر بازي ماشاءا..هزار ماشاءا...

كارمند شريف اداره ي ان جي اايشانه موساد هم هست!!!

288:

هیچی !!! همینجوری !!
فرمودم وقتی بیکاره بشینه یه چند تا ابی و داریوش و جمیله نگاه بکنه !!!
شایدم یه خورده آشپزی و ماهیگیری یاد گرفت !!
شایدم بعضی واقعیات جامعه دستش اومد و فهمید کی راست میگه و کی دروغ !!

نوشته اصلي بوسيله mph1 نمايش نوشته ها
آخه آقا روبرت شما خودت بنظرت جالب مياد وقتي داري با خانواده نگاه مي كني دو دقيقه دور هم باشين چشمتون ميفته به يه مشت حشري كلاش؟
ای شیطون بلا !!!!
تو از کجا میدونی ماهواره فیلمهای بد بد نشون میده ؟؟؟
عزیزم !! من وقتی پای رسیور میشینم یا pmc نگاه میکنم یا تپش یا ZDF آلمان یا کانالهای مجاز ایرانی !! چشم و دلمون هم برعکس شما بچه های شهرستونی اونقدر سیر هست که نیازی به کانالهای سوپر نباشه !!

نوشته اصلي بوسيله mph1 نمايش نوشته ها
راستي يه نكته ي جالب چقدر آدماي احمقي ان!يارو يك بار دكتري چشم پزشكي يك بار دندان پزشك يك بار دكتر اطفال يك بار كارشناس (بخوانيد كار نشناس!)مسايل مختلف معرفي مي شه
آقای دکتر ولایتی با مدرک فوق تخصص اطفال میاد میشه وزیر امور خارجه و بعدش هم مشاور آقای خامنه ای اشکالی نداره ولی چند تا کارشناس و هستاد دانشگاه های اونطرف که سر کلاس خودشون و حتی جلوی دانشویان خود دارند در زمینه رشته خودشون صحبت مینمايند از دیدگاه شما سراپا ایراد و اشکال هست !!
مشکل شما طرفداری بی چون و چرا از همین نظام مقدس !!! هست .

نه صورت تراشیده و فکل کراوات اون هستاد ایرانی مقیم نیویورک !!
در ضمن همین پزشکانی که تو ماهواره صحبت مینمايند کم آدمهایی نیستند !! نمونه اش دکتر مظاهری که پروفسور جراحی هست و خیلی از کله گنده های دنیا رو عمل کرده یا اون دکتر کرمانشاهی مقیم فرانسه که فوق تخصص جراحی قلب هست و قراره ژاک شیراک رو هم تحت عمل جراحی برنامه بده !!
نوشته اصلي بوسيله mph1 نمايش نوشته ها
اون مرتيكه همايون كه كتاب سه تا صد تومني رو به امت بدبخت دونه اي 25 دلار يا شايدم 250 دلار!!!غالب مي كرد كه اينا فلانن!
همایون هم یه مجری هست !! مثل مرتضی حیدری تلویزیون ایران که رویای نمایندگی مجلس و چاپیدن امت رو در سر داشت و حقوق ماهی چند میلیون تلویزیون براش کافی نبود !! و البته به مجلس هم نرسید.

نوشته اصلي بوسيله mph1 نمايش نوشته ها
نه!
صحبت شما سند هست !!!

نوشته اصلي بوسيله mph1 نمايش نوشته ها
تو اينترنت بقال مياد حرف كارشناسي میزنه كسي هم نيست ازش بپرسه رسواش كنه بنا بر اين منبع اينترنت معتبر نيست يخصوص براي تحقيق!
من جمله شمارو اصلاح میکنم !!
تو اینترنت هر کی در حمایت از نظام و آرمانهای مقدس اون !!!صحبت بکنه حرفهایش بی چون و چرا درست و مصداق واقعیت هست و باید بر منکرش لعنت فرستاد و هرکی بیاد و گند کاری سردار زارعی و افشاگری های شجاعانه پالیزدار و ثروت های چندین میلیاردی خاندان هاشمی و ذات پلید برخی آخوندها رو به رشته تحریر دربیاره میشه بقالی که حرف کارشناسی میزنه و چوپانی که ادعای خلبانی میکنه و بیسوادی که ادعای هستادی میکنه !!!!

نوشته اصلي بوسيله mph1 نمايش نوشته ها
بله فعاليت هسته اي داريم تاييد من رو هم زيرش اضافه كن!
حتما !!!
بذار برم ببینم این فرم تاییدیه رو کجا گذاشتم !! فکر کنم پیش البرداعی جا گذاشتمش !!


نوشته اصلي بوسيله mph1 نمايش نوشته ها
ضمنا بازرس ها هستن پس نيازي به برملا كردن كسي كه خودش ميليون ها بمب هسته اي و كلاهك هسته اي داره نيست!(بانضمام حمله ي اتمي به دو شهر بي دفاع)
به شما هم توصیه میکنم هموقت تلویزیون نگاه کنی و بلافاصله سپس اخبار ماهواره رو روشن بکنی تا بفهمی واقعیت های مملکت از چه قراره !!

نوشته اصلي بوسيله mph1 نمايش نوشته ها
آه!راستي ما داريم سانتريفيوژ ها رو ارتقا مي ديم
جون من راست میگی ؟؟؟
به افتخار آقای mph1 و یاران باوفای او بزن کفو !!!!
ملت دارن از زور بی برقی یکی در میون چراغها رو روشن میکنن و تو دستشویی شاعرانه و با شمع کارشون رو مینمايند !! اونوقت شما تازه داری سانتیفیوژ هارو ارتقا سیستم میدید !!

نوشته اصلي بوسيله mph1 نمايش نوشته ها
!فكر هم نمي كنم تا الاون 500 تا شد باشه
تفکرات شما در این فروم همواره مورد تایید بوده !!

نوشته اصلي بوسيله mph1 نمايش نوشته ها
در صورتي كه واسه بمب 12000 تا مي خوايم پس بقيه اش رو شما لطف كن تا ما بمبش رو بسازيم!
چشم !! حتما !!
فردا یه سر میرم پیش جرج ببینم این موتور موشکهای دوربرد رو کدوم گوری انداخته !! فک کنم کلیدش پیش ایهود باراک باشه !! برم ببینم چند تا داریم میدم با آژانس برات بفرستند !!

نوشته اصلي بوسيله mph1 نمايش نوشته ها
دوست عزيز با وجو شهاب 1 نيازي به بمب اتمي نيست
نمیدونستم کلاهک شهاب 1 قابل تغییر از نوع ساده به نوع اتمی هست !!

نوشته اصلي بوسيله mph1 نمايش نوشته ها
ديوارهاي جاذب مغناطيس؟وا؟ما تو بيمارستانش از اين كارا نمي كنيم بعد بخوايم تو عمق زمین اين كار ها رو بكنيم
مطمئنی تو بیمارستان از این چیزا نیست ؟؟
فردا برو بیمارستان شهرتون و از مسئول بخش رادیولوژی بپرس دارند یا ندارند !!
اصلا برو روی وب سرچ کن ببین مواد جاذب مغناطیس چی هستند .
در ضمن یادت باشه از دیدگاه فیزیک موج دونوعه :
یکی امواج مکانیکی که برای انتشار نیاز به محیط مادی مثل هوا دارند .
یکی امواج الکترومغناطیس که نیازی به محیط مادی برای شارش ندارن.

نوشته اصلي بوسيله mph1 نمايش نوشته ها
راستي من فكر مي كنم با وجود زلزله ي آلپ هيمالايا و فعاليت هاي زمين در اعماق خودش نيازي به اين خرجاي بي خودي نباشه!چون واسه انبار برنج همچين كارايي لازم نيست
عمق زمین چقدره ؟؟
دمای هوا در اون عمق چقدره ؟؟؟
هیچ میدونستی به ازای هر یه کیلومتر پیشروی به سوی مرکز زمین دمای هوا 30 درجه بالا میره ؟؟
من عرض کردم عمق حداکثر 200 متری !! اونقت شما میگی اعماق زمین ؟؟
چه ربطی داشت اصلا ؟؟؟

نوشته اصلي بوسيله mph1 نمايش نوشته ها
لطفا يك نمونه از دروغ هايي كه به ما فرموده شد رو نام ببريد
تظاهرات امت شهرستان تهران در پارک ملت و در حمایت از صحبتهای عباس پالیزدار و تحریف این خبر توسط رسانه و معرفی اون امت به عنوان اراذل و اوباش که فقط قصد مزاحمت به نوامیس امت و اخلال در امنیت عمومی جامعه رو داشتند و توسط نیروهای شریف!!! پلیس برخی دستگیر و برخی متفرق شدند !! یا همین صحبتهای خود پالیزدار که خودش میگه برای تمامی صحبتهام مدرک دارم ولی رسانه اول میاد میگه تشابه اسمی هست و بعد میگه اصلا همچین شخصی به این اسم وجود نداره و بعد میگه بازداشتش کردیم و خیلی چیزهای دیگه که اصلا صداش در نمیاد !! مثل تظاهرات امت علیه نظام در میدان صادقیه شهرستان تهران و کشتار های بی چون و چرای اون مردک روانی در اوایل انقلاب شیطانی ایران (( صادق خلخالی رو که میشناسی ؟؟)) یا صحبت های آقای خمینی در اوایل انقلاب مبنی بر رایگان شدن آب و برق و سپس سانسور این صحبتها توسط رسانه ملی و همینطور درگیری دانشجویان دانشگاه شهرستان تهران و امیرکبیر و تربیت مدرس با مامورین رژیم و عدم پخش این خبر علیرغم همه گیر شدن اون و یا لاپوش گذاشتن نماز جماعت سردار زارعی با اون شش حوری بهشتی !!! و هزارن مورد دیگه !!

نوشته اصلي بوسيله mph1 نمايش نوشته ها
مزدور از مزدور قايشان تر مي ترسه ولي مومن فقط از خدا
از هردوی اینها بیشتر این نظام جمهوری اسلامی هست که از امت آگاه و روشنفکر که قدرت تجزیه تحلیل مسائل دارند و مانند حیوانات افسار و عقیده اونان بدست نظام نیست میترسد.

289:

آخ چقدر دلم میخواست اون روزی که تو شهرستان تهران و تو پارک ملت شلوغ شده بود وامت در حمایت از عباس پالیزدار اجتماع داشتند خودت اونجا بودی و ازشون میپرسیدی که چرا اینجا هستند و فردای اون روز هم خودت میومدی و میدیدی تو رسانه های ایران در باره اون اجتماع چه چیزهایی فرموده میشود تا بدین طریق بهت اثبات میشد که رسانه های یارانی یا همه چیز رو نمیگن یا اینکه بدجوری تحریف و ساسنور مینمايند !!

290:

پدیدار شدن سلاح هسته ای در ایران، پیامد مستقیم عملیات آمریکا در عراق هست.


شهرستان تهران باری دیگر از پیشنهادات غرب امتناع نموده و فراخوان نمود که غنی سازی اورانیوم را ادامه خواهد داد و احتمال اتخاذ تحریمات جدید نیز بر این تصمیم تاثیری نمی گذارد.

مسلم هست که تهدیدات جدید تنها واکنش ایران را تشدید و تمای تلاش های داخلی جامعه برای حرکت بسوی دموکراسی را خفه می نمايند.

در عین حال مبارز اصلی با "تهدید ایرانی"، یعنی آمریکا، مقصر اصلی پدیدار شدن مشکلی برای تمام جهانیان با نام "پرونده هسته ای ایران" هست.


برای همه مشخص هست که آمریکا و اسرائیل جمهوری اسلامی ایران را "جهنم زاده" و منبع اصلی تشنج ها و تنش ها بر روی کره زمین و تهدید اصلی برای موجودیت بشر نامیده اند.

منطقی معین در این فرموده وجود دارد: اظهارات "محمود احمدی نژاد" رئیس جمهوری اسلامی ایران درباره نابود سازی اسرائیل و سایر فرموده های وی که از نظر سیاسی چندان درست نیستند، واکنش مثبتی در اونانی که ناظر بر مقابلات ایران با جهان غرب هستند، بر نمی انگیزند.

اما حرف تنها حرف هست و هیچ کس به کمک حرف در جنگ برنده نشده هست.

بسیار مهمتر این هست که فهمید تا چه حد چنین سخنانی می توانند جامه عمل به خود بگیرند.

و آیا شیطان اینقدر که امروز اون را ترسناک جلوه می دهند، ترس آور هست؟
احمدی نژاد جنگ را برگزیده هست
"اپوزیسیون در ایران از حمایتی عظیم برخوردار هست و نفوذ اسلام گرایان اینقدر زیاد و همه گیر نیست که از دور بنظر می رسد".

بسیاری از ناظرین یقین دارند که پیروزی رئیس جمهور کنونی ایران در انتخابات و تمامی رویدادهای پس از اون، پیامد مستقیم آغاز جنگ آمریکا در عراق و حمله ائتلاف به افغانستان هست.

مقامات ایران که پیشتر نیز اعتماد چندانی به ایالات متحده نداشتند، توانستند از این برگ برنده بخوبی هستفاده نمايند.


انتخابات در ایران پس از اشغال بغداد انجام شد.

عملاً روحانیون با موفقیت انقلابی در قانون پايه ی آرام و بدون خونریزی انجام دادند و نگذاشتند که سیاستمدارانی که تمایل به دموکراسی سازی کشور و نزدیکی با غرب دارند، به انتخابات راه یابند.

و چنین "دموکرات هایی" در اون وقت بیشتر مدعیان پست ریاست جمهوری را تشکیل می دادند.

بویژه اصلاح طلبانی که در مجلس کشور در صدر بودند.

جامعه آشکارا و آگاهانه خواستار تغییر و خواستار دموکراسی سازی رژیم بود.


در حقیقت تغییر نیز رخ داد، آرام، اما اونطور که اون وقت بنظر می رسید، بدون بازگشت.

درخشش خیره نماينده سینماگری ایرانی که پس از انقلاب اسلامی آغاز شد و در سال های دهه 90 قرن گذشته به اوج خود رسید، گواه مستقیم اون هست.


بعنوان مثال، محمد خاتمی رئیس جمهور سابق ایران که دومین دوره خود را به پایان رساند، در غرب بسیار مورد احترام بود و با موفقیت ایده اصلاح کشور و نزدیک سازی اون با جامعه جهانی را پیش برد.

اما حملات به عراق و افغانستان همه چیز را واژگون کردند و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به نوبه خود توانست از اوضاع سود جوید.

هر دو جنگ همانند حمله مستقیم به ارزش های اسلامی ارزیابی شده و به جامعه ایران توضیح دادند که شهرستان تهران از سوی امریکا و ناتو مورد تجاوز برنامه گرفته و کشور بعدی ایران هست و اکنون اهمیتی حیاتی دارد که امت پیرامون دولت اسلامی بسیج شوند.


قانون کاملاً دموکراتیک ایران درباره انتخابات نیز کمک کرد: طبق اون تمامی اتباع کشور که به 15 سالگی رسیده اند، می توانند در انتخابات شرکت نمايند.

مسلم هست که در سنین نوجوانی افراد بیشتر دستخوش ایدئولوژی ها می شوند.

علاوه بر این، زاد و ولد در ایران طی 20 سال گذشته تمامی رکوردها را شکسته هست، و بدین ترتیب می توان فرمود که تینیجرها سرنوشت کشور را رقم زده و احمدی نژاد را انتخاب کردند.


در عین حال باید خاطر نشان کرد که او برای جوانان نماد "آدم های انقلابی" بود و رئیس جمهور کنونی در مقام شهردار شهرستان تهران نیز مدیری موفق بود.


سایر کشورهای جهان که خود را پیشرفته می دانند، در اون وقت مست پیروزی های ائتلاف در عراق بوده و هیچ واکنشی به انقلاب قانون پايه ی در جمهوری همسایه نشان ندادند و اونها که اطمینان داشتند با زور اسلحه می توان هر مشکلی را حل کرد، ندیدند که چه رخ می دهد.

درباره عراق هم باید فرمود که ارتش این کشور بعلت تحریمات اقتصادی از سال 1991 تجدید سلاح نشده بود و رژیم اون از حمایت 80% امت کشور یعنی تقریباً همه شیعیان برخوردار نبود، و در نتیجه براندازی صدام کلاً کار دشواری نبود.


احمدی نژاد که در اوج نگرانی های امت و با سخنان ضد غربی خود روی قدرت آمد، با حمایت روحانیون براحتی توانست امت را متقاعد کند که سپر هسته ای کشور را از "کافران" نجات می دهد.

همه چیزهای پس از اون نیز کار تکنیک بود، نرخ بالای نفت نیز که پس از حمله به عراق دیده شد، مستقیماً به شهرستان تهران در ساخت برنامه هسته ای خود کمک کرد.

یادآور می سازیم که تقویت مواضع ایران و تشدید واکنش های این کشور، چیزی بود که کاملاً رایگان به ایران داده شد.

یعنی عملاً آمریکا و متفقینش اون را به جمهوری اسلامی هدیه دادند.


بن بست متحد نماينده
در تمایم جهان و بخصوص در شرق، ترکیب های پایدار سیاسی بسختی و در طولانی مدت ایجاد می شوند.

در خاور نزدیک برای ایجاد چنین سیستم پایداری نیاز به جنگ های بسیار و ده ساله های بسیاری بود که پس از پایان جنگ جهانی دوم و آخرین تقسیم جهان رخ داد.


صدام حسین یکی از ستون های پایداری و عاملی تعیین نماينده در نظام بازدارندگی و مقابله بود.

از میان برداشتن وی تمامی قوانین را متزلزل کرد و منجر به ایجاد مناطق جدید قدرت منطقه ای شد: روی کار آمدن حماس، تقویت حزب الله، دومین جنگ لبنان و بی ثبات شدن کلی اوضاع در این کشور، تمامی این ها پیامدهای محو شدن دیکتاتوری عراق از ساختار سیاسی بودند و وقت زیادی لازم خواهد بود که این ساختار باری دیگر به پایداری برسد.


جای تردید نیست که ایران در مدت این رقابت ها سعی می کند که بطور قابل توجهی خود را تقویت کند و قیمت سوخت نیز به اون کمک می کند.

امروز جمهوری اسلامی عملاً به تنهایی از برگ برنده ناجی اسلام هستفاده می کند.

تلاش های حجاز و مصر برای هستفاده از این برگ برنده بخوبی تلاش های ایران از آب درنیامدند.

و باید فرمود که برای خاور امروزی این برگ برنده بهایی کلان دارد.


در عین حال ما باید متوجه باشیم که ایران کنونی، کره شمالی نیست.

هیچ وحدت اندیشه ای در این کشور دیده نمی شود.

در کشور اپوزیسیون از حمایتی عظیم برخوردار هست و نفوذ اسلام گرایان اونقدر زیاد و همه گیر نیست که از دور بنظر می رسد: چند حزب سیاسی وجود دارند که عملاً کار می نمايند و از اینترنت هستفاده می کند.


بهای عظیمی که از سوی دولت برای تحصیلات صرف شده هست، ثمرات خود را به همراه خواهد داشت، چرا که در ایران تحصیل رایگان هست.

عملاً در تمامی المپیادهای مدارس در جهان که در ده سال اخیر در ریاضیات و علوم محض انجام می شوند، کودکان ایرانی برنده می شوند.

جمهوری اسلامی یکی از بیشترین % دانشجوان را در جهان دارد.

فارغ التحصیلان دانشگاه های ایران را با کمال میل شرکت های پیشرفته غربی هستخدام می نمايند و سطح آمادگی اونها کاملاً مورد رضایت کارفرمایان هست.

طبقه افراد تحصیل کرده و اونچه که مهم هست، طبقه غیر مذهبی کشور امروز متشکل از میلیون ها نفر هست.


اما هر سخن تند (مثلاً اظهارات اخیر شائول موفاز وزیر سابق دفاع اسرائیل و وزیر کنونی حمل و نقل درباره این که اگر آمریکا به ایران حمله نکند، اورشلیم این کار را انجام خواهد داد) تنها زندگی اپوزیسیون کشور را دشوار ساخته و امت را دور رئیس جمهور بسیج می کند.


جای بحث نیست که بشر نباید دست روی دست گذاشته و تماشا کند که چگونه سیاستمداران غیر محبوب جهانی سعی نمايند به سلاح هسته ای دست یابند.

اما همین بشر نیز نباید مرتکب اشتباهاتی ابتدایی شود که در نهایت امر تنها رژیم اسلامی و واکنش ایران را تشدید می نمايند.

عملگرایی که احمدی نژاد بوسیله اون غرب را بازی می دهد، تنها شفرمود آور هست، چرا که مدت بسیاری هست که وقت اون فرا رسیده که به افسانه ها درباره ایران پایان داد و همین قدر عملگرایانه به دنبال راهی از بن بست ایجاد شده بود، تا هنوز زیاد دیر نشده هست.


بوریس اسلوتسکی، روزنامه وزگلیاد، خبرگزاری «نووستی» روسیه، 4 تیر
http://pe.rian.ru/digest/20080624/111929495.html

291:

دوست عزيز شما چطور قوانين دشمن درجه يكه دولت آمريكا رو نمي دوني؟
تو ايران مجلس همه كاره هست واسه همين نوسازي كه طرف دولت هم بود رو گرفتن!
ضمنا جهت اطلاع روزنامه ي جفنگ اعتماد ملي به امت فحش مي ده و به دولت نهم تهمت مي زنه ولي يه دستايي پشت پرده نمي ذارن فيلترش كشيده شه!
بله خوب ما خواستار نفوذ سازنده هستيم براي همين يه مجله ي غربي اولين برنده ي اين جنگ رو ايران و بعد مقتدي صدر مي دونه!
اما آيا واقعا دولت ايران به جيش المهدي سلاح مي ده؟پس چرا انتقاد مي كنه از مقتدي صدر؟
چرا آيه الله سيستاني فرمان جهاد نمي دن تا همه ي سربازاي آمريكايي قتل عام شن؟
بعدشم يني ساوقت سيا اون قدر آبكيه كه نمي تونه كشور زيردستش رو اداره كنه؟
شايدم سربازاي كثيف آمريكايي دارن به دختراي بيچاره ي عراقي حمله مي كنن؟
به هر حال ايران خواستار صلح هست و دليلشم واضحه و هر كسي كه سياست رو آشناست مي دونه!
ببخشيد دوست عزيز شما دچار اشتباه فاحشي شدي ما اگه بخوايم كسي رو مسلح كنيم شيعيان هستند نه سنيان شيعه كش!پس اين وسط يه فروشنده ي سلاح داره موش مي دوونه
ضمنا ما داريم به عراق فشار مياريم؟عجب....
كدوم نامردايي بودن كه واسه حمله به زنا و بچه ها ي عراقي خواستار تصايشانب كاپيتولاسيون بودن؟
من نمي دونم شما وجدان بشري رو مي شناسي يا نه!ولي خبر نگار اي بي سي هستراليا كه يك آزاده ي به تمام معنا بود به يك ايراني وطن فروش فرمود:
من كه يك غربي هستم از سياست هاي نيرنگ باز دولت آمريكا متنفرم اون وقت تو چطور...
به هر حال اميدوارم همه راه درست رو پي بگيرند

292:

به من ربطي نداره كه شما چي مي بيني منم فرمودم قبلا جمعش كردم!بچه ي شهرستوني هر چي هست لا اقل به هم وطنش توهين نكرد!
مشکل شما طرفداری بی چون و چرا از همین نظام مقدس !!! هست .

نه صورت تراشیده و فکل کراوات اون هستاد ایرانی مقیم نیویورک !!
نظر شخصي خودتون رو فرمودين و منم مال خودم رو مي گم تعهد بعد تخصص!ضمن اين كه با اون وري ها هم فرمودگو مي كنيم!
در ضمن همین پزشکانی که تو ماهواره صحبت مینمايند کم آدمهایی نیستند !! نمونه اش دکتر مظاهری که پروفسور جراحی هست و خیلی از کله گنده های دنیا رو عمل کرده یا اون دکتر کرمانشاهی مقیم فرانسه که فوق تخصص جراحی قلب هست و قراره ژاک شیراک رو هم تحت عمل جراحی برنامه بده !!
به من ربطي نداره من هم متخصص ديدم مخصوصا يه كسي هست الاون دارن كتاباش رو تو ايران مي فروشن و بر كس شما به متافيزيك اعتقاد داره!
من مي گم يه آبدار چي ميارن تو ماهواره بعد به عنوان كاشناس و دكتري و ..هزار علوم ميارنش!خوب مگه امت رو چي فرض كردن؟
همایون هم یه مجری هست !! مثل مرتضی حیدری تلویزیون ایران که رویای نمایندگی مجلس و چاپیدن امت رو در سر داشت و حقوق ماهی چند میلیون تلویزیون براش کافی نبود !! و البته به مجلس هم نرسید.
حقوق مجلس اصلا مي دوني چقدر هست؟به هر حال اين هم ربطي نداشت!
صحبت شما سند هست !!!
سند نيست مسنده!
من جمله شمارو اصلاح میکنم !!
تو اینترنت هر کی در حمایت از نظام و آرمانهای مقدس اون !!!صحبت بکنه حرفهایش بی چون و چرا درست و مصداق واقعیت هست و باید بر منکرش لعنت فرستاد و هرکی بیاد و گند کاری سردار زارعی و افشاگری های شجاعانه پالیزدار و ثروت های چندین میلیاردی خاندان هاشمی و ذات پلید برخی آخوندها رو به رشته تحریر دربیاره میشه بقالی که حرف کارشناسی میزنه و چوپانی که ادعای خلبانی میکنه و بیسوادی که ادعای هستادی میکنه !!!!
هر طور راحتي فكر كن به قول معروف آزادي بيان ولي پاليزدار خودش يه دزدي بوده كه الاون هم 20 هزار برگ از اوراق محرمانه دست دار و دسته اش هست!
افشاگري مي خواد بكنه چرا اسناد محرمانه زير و رو مي كنه جز ضربه به ملت؟
بقيه شم نظر شخصي و كينه ورزانه ي خودته!هاشمي رو تاييد نمي كنم زياد ولي دكتراي سياست از شورايشان داره!
حتما !!!بذار برم ببینم این فرم تاییدیه رو کجا گذاشتم !! فکر کنم پیش البرداعی جا گذاشتمش !!
پس هر وقت پيدا كردي يادت نره ضمنا به نظرم تاپيك داره منحرف مي شه يك كمكي!
به شما هم توصیه میکنم هموقت تلویزیون نگاه کنی و بلافاصله سپس اخبار ماهواره رو روشن بکنی تا بفهمی واقعیت های مملکت از چه قراره !!
به شما توصيه مي كنم توصيه نكن چون منطقي نيست!يعني هر چي ايران مي گه بي برو برگرد نادرست ولي ماهواره همه اش درست؟
ضمنا ديگه ماهواره نداريم اصلا فروختيمش!
جون من راست میگی ؟؟؟
آره!آپولو هوا كردن و لشكر كشي در قرن بيست و يك ما رو مي كنه مثل آمريكا در سال1414!
تفکرات شما در این فروم همواره مورد تایید بوده !!
مي دونم اگه مورد تاييد نبود روش بحث نمي شد!
چشم !! حتما !!
فردا یه سر میرم پیش جرج ببینم این موتور موشکهای دوربرد رو کدوم گوری انداخته !! فک کنم کلیدش پیش ایهود باراک باشه !! برم ببینم چند تا داریم میدم با آژانس برات بفرستند !!
بي محتوا و نامربوط!يا همه چي رو مي كشوني به هواپيما و جنگنده و اطلاعات نادرست مي دي يا هم كه حرفايي مي زني كه بايد ترجمه شن!
نمیدونستم کلاهک شهاب 1 قابل تغییر از نوع ساده به نوع اتمی هست !!
پس به اطلاعاتت اضافه شد!ضمن اين كه منظورم رو همه متوجه شدن نمي دونم شما چرا متوجه نشدي!
منظور من از شهاب 1 اين نبود كه به عنوان بمب هسته اي هستفاده كنيم ولي اين قابليت راهم دارد ولي اون قابليتش به درد ما نمي خورد!
مطمئنی تو بیمارستان از این چیزا نیست ؟؟
فردا برو بیمارستان شهرتون و از مسئول بخش رادیولوژی بپرس دارند یا ندارند !!
اصلا برو روی وب سرچ کن ببین مواد جاذب مغناطیس چی هستند .
در ضمن یادت باشه از دیدگاه فیزیک موج دونوعه :
یکی امواج مکانیکی که برای انتشار نیاز به محیط مادی مثل هوا دارند .
یکی امواج الکترومغناطیس که نیازی به محیط مادی برای شارش ندارن.

بله مي دونم ولي مصالح گران قيمت و پيچيده و غيره ندارد و فقط براي جلوگيري از انتشار پرتايشان ايكس هستفاده مي شود!
عمق زمین چقدره ؟؟
دمای هوا در اون عمق چقدره ؟؟؟
هیچ میدونستی به ازای هر یه کیلومتر پیشروی به سوی مرکز زمین دمای هوا 30 درجه بالا میره ؟؟
من عرض کردم عمق حداکثر 200 متری !! اونقت شما میگی اعماق زمین ؟؟
چه ربطی داشت اصلا ؟؟؟
ما رو باش فكر مي كرديم هر 1000 متر 6 درجه اختلاف پيدا مي كنه!همين الاون زنگ مي زنم مسئول تاليف كتب درسي!
تظاهرات امت شهرستان تهران در پارک ملت و در حمایت از صحبتهای عباس پالیزدار و تحریف این خبر توسط رسانه و معرفی اون امت به عنوان اراذل و اوباش که فقط قصد مزاحمت به نوامیس امت و اخلال در امنیت عمومی جامعه رو داشتند و توسط نیروهای شریف!!! پلیس برخی دستگیر و برخی متفرق شدند !! یا همین صحبتهای خود پالیزدار که خودش میگه برای تمامی صحبتهام مدرک دارم ولی رسانه اول میاد میگه تشابه اسمی هست و بعد میگه اصلا همچین شخصی به این اسم وجود نداره و بعد میگه بازداشتش کردیم و خیلی چیزهای دیگه که اصلا صداش در نمیاد !! مثل تظاهرات امت علیه نظام در میدان صادقیه شهرستان تهران و کشتار های بی چون و چرای اون مردک روانی در اوایل انقلاب شیطانی ایران (( صادق خلخالی رو که میشناسی ؟؟)) یا صحبت های آقای خمینی در اوایل انقلاب مبنی بر رایگان شدن آب و برق و سپس سانسور این صحبتها توسط رسانه ملی و همینطور درگیری دانشجویان دانشگاه شهرستان تهران و امیرکبیر و تربیت مدرس با مامورین رژیم و عدم پخش این خبر علیرغم همه گیر شدن اون و یا لاپوش گذاشتن نماز جماعت سردار زارعی با اون شش حوری بهشتی !!! و هزارن مورد دیگه !!
بازم هر طور راحتي فقط يه سوال قضيه زارعي رو از كجا شنيدي؟
از هردوی اینها بیشتر این نظام جمهوری اسلامی هست که از امت آگاه و روشنفکر که قدرت تجزیه تحلیل مسائل دارند و مانند حیوانات افسار و عقیده اونان بدست نظام نیست میترسد.
جمهوري اسلام از هيچ كس نمي ترسد از ارتش سرخش نترسيديم از ديگران هم نمي ترسيم

293:

به نظر شما کشور ما نیاز به انرژی اتمی داره یا همه این حرف و حدیث ها بازی دادن ما امت توسط دولت ایران وآمریکا و امثالهم هست

294:

به نظرتون اخر این همه تحریم و تحملش برای انرژی چیه؟تا حالا سعی کردین در پیشرفتش قدمی بردارین؟

295:

قطعنامه جدید نیز علیه ایران صادر شد .


حضراتی که دلشان خوش به کشورهایی مثل اندونزی بود بدانند که مارتی ناتالگاوا، سفير اندونزی در ساوقت ملل فرموده هست : اندونزی به اين پيش نايشانس رای مثبت خواهد داد ، وقتی قطعنامه ای به تصايشانب شورای امنيت می رسد، برای همه اعضای ساوقت ملل متحد لازم الاجرا می شود .

اين در حالی هست که اندونزی به قطعنامه سوم تحريمی عليه ايران رای ممتنع داده بود .
در ضمن دیدم که به چه آسانی کشور های 5+1 به نتیجه رسیدند می بینم که آمریکا و روسیه به چه آسانی بر س حراج کشورمان به توافق می رسند و ما هنوز باید کاسه گدایی به روسیه دراز کنیم که بیا و نیروگاه بوشهر را راه اندازی کن .

چه شد !! مگر برنامه نبود تا پاییز آماده شود ؟
شاید این بار باید شکم مدودف را پر کنیم البته باید پیش از اون دسر پوتین آماده باشد .

پیش از اون که بعضی ها بخواهند بگویند خوب این قطعنامه که بند جدیدی برای تحریم ندارد ، باید بگویم همین که اونها بر سر قطعنامه توافق کرده اند و ساوقت ملل نیز اونرا تصویب کرده کافی هست .
ضمن این که تاخير تاکتيکی هفته قبل در برگزاری اجلاس گروه ۱+۵ توانست مقامات ایران را به زیرکی فریب دهد.


296:

دوستان عزیز متن زیر مفاد بسته تشویقی غرب به ایران در ازای دست کشیدن از غنی سازی اورانیوم میباشد.

بعنوان یک شهروند ایرانی انرا کاملا مطالعه و نظر خود را بیان کنید.اگر مخالف یا موافق هستید دلیل انرا هم بنویسید.


متن این پیشنهاد به شرح زیر هست : " هدف ما، توسعه روابط و همکاری با ایران برپايه احترام متقابل و ایجاد اعتماد بین المللی درباره ماهیت صرفاً صلح آمیز برنامه هسته ای ایران هست.

ما یک شروع تازه را در فرمودگوها درباره یک توافق جامع با ایران پیشنهاد می کنیم.

یک چنین توافقنامه ای از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی تضمین و با هستفاده یک قطعنامه از سوی شورای امنیت مورد حمایت و پشتیبانی برنامه خواهد گرفت ".برای ایجاد شرایط درست فرمودگوها، اقدامات زیر را انجام خواهیم داد :

- به حق ایران، برای توسعه انرژی هسته ای صلح آمیز و هماهنگ با تعهدات ایران در معاهده منع گسترش سلاحهای هسته ای موسوم به ان پی تی احترام می گذاریم و دراین راه از توسعه یک برنامه انرژی هسته ای غیرنظامی در ایران حمایت خواهیم کرد.- متعهد می شویم تا با هستفاده از پروژه های مشترک بین المللی و در چارچوب مقررات آژانس و ان پی تی از ساخت راکتورهای هسته ای آب سبک در ایران حمایت کنیم.- موافقت می کنیم که بحث درباره موضوع هسته ای ایران را در شورای امنیت به حال تعلیق درآوریم و ایران باید متعهد شود تمام نگرانیهای مهم آژانس را از طریق همکاری کامل با این نهاد برطرف نماید.- ایران همچنین تمام فعالیتهای مربوط به غنی سازی و بازفرآوری را به حال تعلیق درآورد، به طوری که آژانس بتواند همانطور که شورای حکام و شورای امنیت درخواست کرده اند، اون را راستی آزمایی کند و ایران متعهد شود تا این تعلیق را طی فرمودگوها ادامه دهد و به اجرا گذاشتن پروتکل الحاقی را از سر بگیرد " .ما گامهای زیر را در زمینه های همکاری در آینده که در جریان مذاکرات در قالب یک توافقنامه طولانی مدت محقق خواهد شد برخواهیم داشت :

- برحق مسلم و غیر قابل انکار ایران برای هستفاده از انرژی هسته ای برای اهداف صلح آمیز بدون تبعیض در چارچوب بندهای اول ودوم ان پی تی تاکید می کنیم و با ایران در مورد توسعه یک برنامه نیروگاه هسته ای غیر نظامی همکاری می کنیم.- برای انجام یک توافق همکاری هسته ای بین ایران و ساوقت انرژی اتمی اروپا موسوم به "یوراتم"Euratom؛ فرمودگو می کنیم " .- فعالانه ازطریق پروژه های مشترک بین المللی بر پايه مقررات آژانس و ان پی تی از ساخت راکتورهای برق آب سبک جدید در ایران حمایت می کنیم.- ازطریق تدابیر مناسب، با ایران درزمینه مدیریت پسماند سوخت مصرف شده هسته ای و رادیو اکتیو همکاری می کنیم .- فراهم کردن یک بسته همکاری درزمینه تحقیق و توسعه شامل امکان فراهم کردن راکتورهای تحقیقاتی آب سبک به ویژه در حوزه های تولید رادیو ایزوتوپ،تحقیق پایه ای و به کارگیری مواد هسته ای در امور پزشکی و کشاورزی.- برای ارائه سوخت هسته ای به ایران بر پايه شرکت در یک تاسیسات بین المللی در روسیه درباره ارائه خدمات غنی سازی برای تامین قابل اعتماد سوخت راکتورهای هسته ای به ایران تضمین های الزام آور، چند لایه ای ارائه می دهیم.

موضوع فرمودگوهای چنین تاسیساتی می تواند غنی سازی تمام گاز تولیدی UF6 در ایران باشد.- تاسیس یک انبار برای ذخیره و نگهداری سوخت هسته ای ایران با مشارکت و نظارت آژانس برای بیش از پنج سال .- توسعه یک مکانیزم چند جانبه پایدار با آژانس برای دسترسی مطمئن ایران به سوخت هسته ای، بر پايه ایده هایی که باید در نشست بعدی شورای حکام مورد بررسی برنامه گیرد.توافق بلند مدت دررابطه با تلاشهای مشترک برای ایجاد اعتماد بین المللی از جمله درمورد یک بند برای بررسی تمام ابعاد توافق به شرح زیر هست :

- تمام مسائل مهم و نگرانی های نقل شده به وسیله آژانس باید برطرف شود و این نهاد باید اون را تایید کند که این شامل فعالیت هایی هسته ای هست که می تواند بعدی نظامی داشته باشد.- این مسئله باید تائید شود که هیچ گونه فعالیت ها یا مواد فراخوان نشده ای در ایران وجود ندارد واعتماد جامعه بین المللی به ماهیت منحصراً صلح آمیز به وجود آمده هست.-از برگزاری یک کنفرانس جدید برای ترویج فرمودگو و همکاری در مورد مسائل امنیتی منطقه ای، تجارت بین الملل و سرمایه گذاری حمایت می کنیم.-بهبود دسترسی ایران به اقتصاد، بازار و سرمایه بین المللی از طریق حمایت از همگرایی کامل ایران با ساختارهای بین المللی از جمله ساوقت تجارت جهانی و ایجاد چارچوبی برای افزایش سرمایه گذاری مستقیم در ایران و تجارت با ایران( شامل توافق همکاریهای اقتصادی وتجاری با اتحادیه اروپا).-همکاری در زمینه صنعت هوایی غیر نظامی شامل امکان لغو محدودیتهای تولیدنمايندگان آمریکا و اروپا برای صادرات هواپیماهای غیر نظامی به ایران هست تا بدین وسیله چشم اندازی وسیع برای تجدید ناوگان هوایی ایران به وجود آید.-ایجاد یک همکاری بلند مدت انرژی بین ایران و اتحادیه اروپا و دیگر طرفهایی که مایل به این کار هستند با اعمال اقدامات ملموس و عملی.- حمایت از مدرنیزه کردن زیرساخت مخابراتی و مدرنیزه کردن شبکه اینترنت پیشرفته ایران شامل امکان برداشتن محدودیتهای صادرات آمریکا و دیگر صادرات به ایران.- همکاری در حوزه های تکنوژی پیشرفته و دیگر حوزه های مورد توافق.-حمایت از توسعه کشاورزی در ایران شامل دسترسی به تولیدات کشاروزی ، تکنولوژی و تجهیزات زراعی آمریکا و اروپا.
انتهای خبر // روزنا - وب سایت اطلاع رسانی اعتماد ملی//www.roozna.com

297:

غرب باید ایران هسته‌ای را به رسمیت بشناسد

یک تحلیلگر و کارشناس مسائل هستراتژیک و امنیتی آلمان در کتابی که اخیرا منتشر کرده به کشورهای غربی توصیه می‌کند که به جای توسل به تهدید، ایران هسته‌ای را به رسمیت بشناسد و با اون همکاری نمايند.


هفته ‌نامه "ژون آفریک" چاپ پاریس می‌نویسد: "کریستف برترام"،‌ یکی از کارشناسان برجسته در زمینه امنیتی و دفاعی آلمان که در سابقه فعالیت های خود ریاست موسسه بین‌المللی مطالعات هستراتژیک لندن و موسسه آلمانی امور ملی و امنیتی برلن را دارد در کتابی که اخیرا منتشر ساخته ضمن رد فرضیات موجود و تصاویر اغراق آمیزی که از برنامه هسته‌ای ایران وجود دارد معتقد هست که حتی وجود یک ایران هسته‌ای و دارای بمب اتمی نیز نمی تواند تهدیدی برای جهان باشد.


وی در اثر خود همچنین ضمن رد سیاست مقابله با ایران بر ضرورت همکاری با این بازیگر مهم منطقه‌ای تاکید دارد و برای این کار مجموعه ای از دلایل را ارائه می نماید.


هفته نامه ژون آفریک به نقل از کتاب برترام می نویسد: جمهوری اسلامی ایران می تواند و باید به متحدی برای غرب تبدیل شود و رقیب نیست.

حال که سیاست تهدید و مجازات علیه این کشور به نتیجه ای نرسیده هست وقت اون آمده که مذاکرات جامع با شهرستان تهران صورت پذیرد تا به این ترتیب یک همکاری برابر شکل گیرد.


به نوشته این نشریه این نخستین کتابی هست که آشکارا خلاف دیدگاه منتشره نومحافظه کاران آمریکایی و اسرائیل هست که بر پايه اون ایران خطری جهانی معرفی می‌شود.


این نشریه می افزاید: وی تز خود را با این نکته شروع کرده هست که برنامه هسته ای ایران به هیچ وجه تهدیدی اونی و بارز نیست.

به اعتقاد وی ایران با وجود بلندپروازی های هسته ای قادر نخواهد بود که قبل از 8 تا 10 سال دیگر به تولید بمب اتم دست یابد.


مضاف بر این که به هر تقدیر بمب اتمی به هیچوجه سلاح تهاجمی نخواهد بود.

تنها هستفاده ای که از بمب اتمی می توان انتظار داشت تضمین امنیتی و بازدارندگی هست.

حتی اگر ایران یک بمب اتمی نیز داشته باشد این امر نه برای اروپا و نه برای آمریکا فاجعه نخواهد بود.


وی معتقد هست: از حدود 40 سالی که اسرائیل دارای بمب اتمی هست هیچ کشور عربی در فکر به دست آوردن این بمب بر نیامده هست.


وی بر این باور هست که چنین اقدامی ایران را در انزوای بیشتر بین المللی برنامه می دهد.

این در حالی هست که هم اکنون نیز ایران با داشتن 70 میلیون نفر جمعیت و دومین ذخائر گاز جهان همچنین نفت یکی از مهمترین بازیگران منطقه هست.


برترام همچنین معتقد هست که ایران در حمله امریکا به عراق بیشترین سود را برد و بدون ایران امکان برقراری ثبات در خاورمیانه وجود ندارد و به احتمال زیاد راه حل پایداری نیز برای مساله فلسطین همچنین در افغانستان نخواهد بود.


به نوشته ژون آفریک، برترام تاکید دارد که غرب باید شکل کنونی حکومت ایران را باید بپذیرد زیرا این کشور متاثر از مبادلات با اروپا و فرهنگ اروپایی هست.

ایران نه یک دیکتاتوری و نه یک کشور پلیسی خودکامه هست.

وی همچنین اضافه می کند که در دانشگاه های ایران دو میلیون دانشجو به تحصیل مشغولند و در این کشور یک حیات فعال در زمینه روشنفکری به چشم می خورد، صنعت سینمایی اون از اعتبار بین المللی برخوردار هست و جامعه مدنی اون تحرک بالایی دارد به گونه ای که در این کشور بیش از 8 هزار ساوقت غیر دولتی فعالند.


برترام در کتاب خود پیشنهاد معامله ای را می دهد: این که غرب حق پايه ی ایران در داشتن تسلط کامل به چرخه تولید سوخت هسته ای به رسمیت شناسد اما در عوض شهرستان تهران نیز باید صنایع هسته ای خود را برای بازرسی های جدی بین المللی باز نگاه دارد.


با این حال به نوشته این نشریه، برترام به نکته نیز اشاره دارد و می نویسد که ایران قبل از اون که به عنوان متحدی برای غرب در آید یک اقدام دیگر نیز باید اجرا کند.

این که رهبران ایران رسما از همبستگی با رئیس جمهوری در خصوص اظهاراتی که در مورد اسرائیل کرد،‌ دست برداشته و به طرح صلح کشورهای عربی بپیوندند که در اون برقراری صلح و عادی سازی مناسبات با اسرائیل در صورتی که این کشور به مرزهای سال 1967 باز گردد پیش بینی شده هست.


به اعتقاد برترام سیاستی متفاوت مبتنی بر شناسایی حکومت ایران، احترام به این کشور و آغاز همکاری های وسیع تنها راهی هست که می‌توان بدینوسیله به آرام کردن بازی هسته ای پرداخت.


وی با بیان این که گام نخست از سوی شهرستان تهران و با اتخاذ سیاستی آرام و مبتنی بر تنش زدایی باید صورت پذیرد، می افزاید: اگر غرب نهایتا بفهمد که با رویارویی با ایران چیزی به دست نمی آورد و اتخاذ مسیر تنش زدایی می تواند نتایجی در برداشته باشد این امر می تواند به تامین خواست ایران مبنی بر عادی سازی اوضاع بینجامد.


به نوشته ژون آفریک، جا دارد که به نظرات کریستف برترام با توجه به شخصیت خاص وی توجه جدی صورت گیرد.


کریستف برترام، "ژون آفریک"، خبرگزاری"فارس"، خبرگزاری «ریا نووستی» روسیه، 25 مهرماه
http://pe.rian.ru/articles/digest/20...117783194.html

298:

کویرهای ایران توانایی تولید تمامی برق مورد نیاز زمین را دارند.
اکنون چرا این آقایان اصرار بر پیش گرقتن طرح های محمدرضا پهلوی را دارند نمیدانم.


299:

هر موقع دنبال فضول گشتند یادتان باشد خودتان را معرفی کنید
ضمنن مگر امریکا هم نمیتواند از نیروی خورشیدی صحرای نوادا بهره ببرد به نظر شما چرا بیش از 100 راکتور اتمی راه انداخته و از ان بهره میبرد ؟؟؟
البته اگر جیره مواجبی از امریکا دریافت نمی کنید میتوانید به سئوال بالا جواب دهید !!!
در غیر اینصورت بیجوابی شما را در راستای طرح سئوال برای خدمت به ولی نعمت تان خواهیم گذاشت

300:

سلام .

ما به کویر هایمان برای هدف بهتری احتیاج داریم و ان رسیدن به ثروت پایدار هست .

همان ثروتی که نداشته ایم و موجب شده از غرب عقب بیفتیم .


انرزی هسته ای و برق پایدار ان که بوسیله اورانیم داخلی کار خواهد کرد به ما این امکان را خواهد داد که از خاکمان که فراوان در اختیار داریم بهتر هستفاده کنیم .


301:

پرسشی هست از با ادبان!
ایران به دنبال انرژی هست و یا بمب اتم؟
اگر انرژی برق هست که آسوده ترین راه همان انرژی های تجدید شونده هست مانند نیروی خورشیدی.
اگر جنگ افزار هسته ای هست چه بازدارنده چه آغاز نماينده همانا راکتور هسته ای هست.

و یا اگر ایجاد تنوع هست پس مشکلی نیست!

302:

پرسشى از شما!
شما ايرانى هستى؟
شما از aezaye komitte ۳۰۰ هستى؟
اون hilegar ها هر بر به يه شكل جلوى پيشرفت ِ ديگران رو ميگيرن!
براى نيروگاه هاى بدى ميگن اينا طبيعت رو بد شكل ميكنه!
براى انرژى هسته اى اين charndiat رو ميگن!
يه سوال ِ داريوش!
اين komitte كدوم goori تشريف داشت وقتى ژاپن رو اونطورى كردن؟
نميدونى چرا فقط واسه ما قد عالم ميكنه؟

اما در جواب سؤالات!
دنبالِ انرژى هسته اى صلح آميز هستن!

بله اصلا چرا انرژى خورشيدى؟
همين صد ها كه هستن!

به جهانمان بذار ميليارد ها دلار ضرر كنيم و به جاى حقوق اندك كارمند به صد ها هزار كارمند پول بديم و همه اش شغل ِ كاذب درست كنيم و عقب مونده باشيم و پولى نداشته باشيم كه تو اقتصاد و صنعت تزريق كنيم!

اصلا مهم نيست بذار انرژى هسته اى نداشته باشيم و هميشه ۲۰ سال از دنيا عقب باشيم!
و ايران عقب مونده باشه!
چون ما ملى گرا هستيم!

اين آخوند ا با اين احمدى مى خوان با ۵۰۰۰ santrifioog بمب درست كنن(جالب كه حد اقل بايد ۱۵۰۰۰ تا داشت براى سخت ِ بمب!)

اينا دنبال ِ بمب ِ HASTEIAN!

مگه نمى بينى esrayil با اون bombash از فلسطين و حزب الله شكست نخورد؟
مگه نمى بينى كه شوروى با اونا فرو پاشى نكرد!
مگه نمى بينى كه آمريكا چطور درِ با هستفاده از بمب ِ هسته اى چطور roosie رو خفه كرده(البته نميدونم چرا sakashovili به علتِ پرواز ِ يه shei ِ ناشناخته موسوم به MIG-۲۹ Fulcrum رو زمين دراز كشيد و همه بهش خنديدن!)

مگه نمى بينى آقاى خامنه اى فرمودن nadaranegan!!! ِ بمب ِ هسته اى aboojahl ِ tarikhan!!!!!!!


بله آقا ما ملى گرا هستيم!
چرا انرژى هسته اى؟
با مشعل هم ميشه سر كرد!

اصلا ما به برق نياز نداريم جاى ِ ماشين الات از heivanat هستفاده ميكنيم!

جاى برق هم از آتيش!

303:

اگه منظورتون سد هست که اونا فصلین و در تابستان به شوند کم آب بودن سرزمین ایران بدون هستفادن

اصلا مهم نيست بذار انرژى هسته اى نداشته باشيم و هميشه ۲۰ سال از دنيا عقب باشيم!
و ايران عقب مونده باشه!
چون ما ملى گرا هستيم!
اگر با برق هسته ای ما پیشرفت میکنیم امیدوارم جای ژاپن که نه جای آلمانو بگیریم.

اين آخوند ا با اين احمدى مى خوان با ۵۰۰۰ santrifioog بمب درست كنن(جالب كه حد اقل بايد ۱۵۰۰۰ تا داشت براى سخت ِ بمب!)
چه با یکدونه سانترفیژ چه 100هزار تا میشه پلوتونیم سنگین تولید کرد

مگه نمى بينى آقاى خامنه اى فرمودن nadaranegan!!! ِ بمب ِ هسته اى aboojahl ِ tarikhan!!!!!!!
محمد هم هوسرانی را ممنوع کرده بود.


304:

چه ربطي داره؟
من دارم مي گم آقاي خامنه اي فرمودن دترندگان بمب هسته اي ابو جهل هاي تاريخ هستند بعد شما مي گي حضرت محمد (ص) هوسراني رو ممنوع كردن؟
بمب هسته اي شرعا از نظر اسلام حرام هست!
ضمنا ما نيازي به بمب اتم نداريم در ثاني هيچ بي خردي حتي بوش هم چنين حماقتي نخواهد كرد كه از بمب هسته اي هستفاده نمايد!

مي بينيد كه هنوز براي ژاپن بازخواست مي شوند!

305:

يعني ديگه از انرژي هسته اي هستفاده نمي كنيد؟
مي خوايد تمام راكتور هاتونو نابود كنيد؟
هر وقت اين كار رو كرديد
يه سري با ما بزنيد و اطلاع بديد تا ما هم در باره اين موضوع فكر كنيم
والا ما مي خوايم بمب هسته اي توليد كنيم
پس فعلا خدا حافظ

306:

سلام بر اهل غدیر .

مرگ بر امریکا و اسراییل .

نرم افزار فرارسی .

ما هم به انرزی سبز اهمیت میدهیم .

و ارزی هسته ای سبز سبز هست قبول نداری

307:

احمدی نژاد خودتی؟! کی در فاروم هم میهن ثبت نام کردی؟!!
جان من در بحثها شرکت کنید!!

308:

چطوری محمود! خسته نباشی پهلوون خوش میگذره ؟ شنیدم کاپشن خریدی ناقلا!

یه مدت صحبت نکنی می خوایم با بچه ها پول بزاریم یه ژیلت برات بخریم! میترسم یه وقت اونم تحریم شیم دیگه گیرمون نیاد!انرژی هسته ای ایران

راااااااستی انرژی هسته ای حق مسلم ماست انرژی هسته ای ایران

309:

ببخشيد مي خواستم يه انتقاد بكنم!
كاراكتر خيلي مسخره اي داريد لطفا جدي بحث كنيد!

310:

من تعجب می کنم حدود 20% مخالف دستیابی ایران به انرژی هسته ای هستند

311:

مرگ بر امریکا و اسراییل .

سلام بر اهل غدیر .

و ما هم همچنان و مطابق رویه عادی بر حقمان پافشاری میکنیم .

و البته حق گرفتنیست .


312:

موساد

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
انرژی هسته ای ایران
نشان اداری ساوقت اطلاعات و وظایف ویژه - موساد


ساوقت اطلاعات و وظایف ویژه (موساد) (در عبری: המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים) نام ساوقت اطلاعاتی خارجی اسرائیل هست.

جمع آوری اطلاعات و خنثی سازی فعالیت‌های تروریستی از اقدامات این ساوقت مخفی هست.

این ساوقت در فعالیتهای خود جنبه مخفیانه کار کردن را رعایت مینماید.

در رابطه با زمینه‌های مختلفی که توسط این ساوقت مورد رسیدگی برنامه میگیرد، میتوان از روابط مخفیانه‌ای که کمک زیادی به عقد قراردادهای صلح بین
اسرائیل و کشورهای مصر و اردن داشته‌است، قضیه اسرا و مفقودین، تکنولوژی، پژوهش و تحقیق نام برد.
این ساوقت در اول آوریل سال ۱۹۵۱ تشکیل شد.

موساد توسط نخست وزیر وقت
اسرائیل، دایوید بن گورین تأسیس شد.

او هدف اون را اینگونه فراخوان نمود:


انرژی هسته ای ایران

برای کشور ما که از ابتدای تأسیس تحت فشار دشمنانش برنامه داشته‌است، اطلاعات به عنوان خط مقدم دفاع ضروری هست و ما باید به خوبی بیاموزیم و بدانیم که در اطرافمان چه می‌گذرد.[۱]
انرژی هسته ای ایران
دولت اسرائیل مأموریت گردآوری اطلاعات، تجزیه و تحلیل اطلاعات وانجام عملیات مخفیانه ویژه در خارج از خاک اسرائیل را، به عهده موساد واگذار نموده‌است.

فرمودنی هست که دفتر اصلی موساد در
تل آویو هست.

این مؤسسه در برآوردهای اخیر دارای ۱۲۰۰ نفر کارمند دفتری می‌باشد.[نیازمند منبع]

موساد یک ساوقت کشوری هست که دستورات خود را از رهبران کشور اسرائیل دریافت مینماید و هدف فعالیتهای اون، جواب گوئی به نیازهای متغیر اطلاعاتی و عملیاتی بوده‌است.
هویت مدیران ارشد بخش‌های داخلی موساد معمولاً جزو اسرار حکومتی تلقی می‌شود.

اما هویت روسای موساد همواره فراخوان می‌شود.

در مارس سال
۱۹۹۶دانی یاقوم به جای رئیس قبلی این مؤسسه شبتای شاویت که در ۱۹۹۶ هستعفاء داده بود، مدیر موساد شد.

همکنون (از سپتامبر ۲۰۰۲) ریاست ساوقت اطلاعات و وظایف ویژه (موساد) به عهده
مئیر داگان هست.


[نهفتن]
تاریخچه

بلا فاصله پس از برپائی کشور اسرائیل، داوید بن گوریون نخستین نخست وزیر اسرائیل، نظر خود را در رابطه با برپائی چهارچوب هائی کشوری برای نهادهای اطلاعاتی، که در وقت پیش از برپائی کشور اسرائیل فعال بودند، ابراز داشت.

در
۷ ژوئن۱۹۴۸داوید بن گوریون، نخست وزیر اسرائیل، دو نفر را به ملاقات با خود فرا خواند:نتیجه اولیه این ملاقات تعیین حیطه نهادهای اطلاعاتی کشور نو پای اسرائیل بود.

در نهایت به وسیله
هاگانا یک ساوقت سری ویژه تشکیل شد که دفتر اطلاعات موسوم به شای نام گرفت.

در سال
۱۹۳۷ نیز هاگانا ساوقت «موساد لیالیفی بیت» (به معنی دفتر مهاجرت) را تشکیل داد.
ساوقت اطلاعات اسرائیل در سال ۱۹۵۱ وقتی که برای اولین بار به صورت رسمی فراخوان موجودیت کرد، این اسم را داشت و شبکهٔ جاسوسی اون نیز از اون وقت موساد نامیده می‌شوند.

حکم تشکیل موساد

حکم داوید بن گوریون که در اون فرمان برپائی موساد را چنین صادر نموده‌است:

«محرمانه»
۲۲ ماه عبری کیسلو سال ۵۷۱۰ ۱۳ دسامبر ۱۹۴۹ مخاطب: وزارت خارجه از : نخست وزیری
طبق اوامر من، ساوقتی به منظور تمرکز و هماهنگی فعالیتهای سرویسهای اطلاعاتی کشور (بخش اطلاعات ارتش، بخش سیاسی وزارت خارجه، سرویس اطلاعات کل و غیره)، برپا میگردد.

وظیفه ساوقتدهی موساد را بر عهده رئوبن شیلوخ، مشاور امور ویژه در وزارت خارجه، گذاشته و وی را به ریاست این ساوقت منصوب مینمایم.

روبن شیلوخ تحت فرمان من بوده، طبق اوامر من فعالیت نموده و گزارشات کار خود را بصورت دائم به من ارائه خواهد داد، لاکن از نظر اداری، مقر اداره اش در چهارچوب وزارت خارجه، خواهد بود.

به ر.شیلوخ و مدیریت وزارت خارجه دستور داده‌ام که بدین منظور برای سالهای ۱۹۵۱ – ۱۹۵۰ چهارچوبی برای هستخدام و اشتغال افراد وبودجه‌ای در حدود ۲۰۰۰۰ لیره اسرائیلی پیشنهاد نمایند، تا مبلغ ۵۰۰۰ لیره اسرائیلی از اون بودجه صرفاً با تأئید قبلی من، صرف عملیات ویژه گردد.

از شما درخواست می‌شود که این بودجه را به بودجه وزارت خارجه برای سالهای ۱۹۵۱ – ۱۹۵۰ ، اضافه نمائید.
(امضأ) د.

بن گوریون

وظایف موساد

کشور اسرائیل مأموریت گردآوری اطلاعات، تجزیه و تحلیل اطلاعات وانجام عملیات مخفیانه ویژه در خارج از اسرائبل را، به عهده موساد واگذار نموده هست.
در طی سالیان گذشته، ساوقت اطلاعات و وظایف ویژه - موساد حریم وظایف خود را گسترش داده‌است.

وظایف محوری موساد در زمینه‌های مشروح ذیل فراخوان شده‌است:
 • گرد آوری مخفیانه اطلاعات در خارج از خاک کشور اسرائیل.

 • خنثی سازی تلاشهای کشورهای متخاصم برای تهیه و تولید تسلیحات غیر متعارف ویا دستیابی به اون.

 • خنثی سازی عملیات تروریستی علیه اهداف اسرائیلی و یهودی درخارج از خاک اسرئیل.

 • توسعه روابط مخفیانه ویژه، سیاسی و غیره، در خارج از خاک اسرائیل و حفظ این روابط.

 • آوردن مهاجرین یهودی به کشور اسرائیل، از اماکنی که امکان مهاجرت یهودیان از اونجا به اسرائیل، توسط ساوقتهای مهاجرتی معمولی اسرائیل، وجود ندارد.

 • بدست آوردن اطلاعات هستراتژیکی، سیاسی و عملی.

 • انجام عملیات ویژه در خارج از خاک اسرائیل.


بخش‌های موساد

موساد دارای ۸ بخش اصلی هست.

جزئیات ساوقتهای داخلی، کارمندان، مراکز فعالیت و روسای اونها همگی جزو اسرار محرمانه کشور اسرائیل هست.
 • بخش جمع آوری اطلاعات: بزرگ‌ترین بخش موساد هست و مسئولیت عملیات جاسوسی را برعهده دارد.

 • بخش همکاری و اقدام سیاسی (وادات): فعالیت‌های سیاسی و همکاری با سرویس‌های اطلاعات خارجی کشورهای دوست اسرائیل را انجام می‌دهد.

اعضای کمیته وادات عبارت‌اند از اشخاص زیر:
 1. مدیر ساوقت اطلاعات نظامی موسوم به آمان
 2. مدیر ساوقت اطلاعات داخلی شین بت
 3. مدیر ساوقت امنیت عمومی شاباک
 4. مدیر مرکز مطالعات راهبردی و برنامه‌ریزی وزارت امور خارجه (این مرکز در زمینه جاسوسی سیاسی یا دیپلماتیک تخصص دارد)
 5. مدیر بخش عملیات ویژه پلیس موسوم به ماتام
 6. مشاوران خصوصی نخست وزیر در امور سیاسی، نظامی، امنیتی و مبارزه با تروریسم
 • بخش عملیات ویژه (متساوا): ترورهای بسیار حساس کسانی که دشمنان کیان اسرائیل تلقی می‌شوند و اقدامات شبه نظامی دقیق و پروژه‌های ربودن «افراد خاص» بر عهدهٔ اون هست.

 • بخش تبلیغات و ضد تبلیغات : مسئول اجرای جنگ روانی، تبلیغات و عملیات فریب می‌باشد.

 • بخش تحقیقات : مسئول تولید اطلاعات نظیر گزارش‌های روزانه، خلاصه وضعیت‌های هفتگی و گزارش‌های مشروح ماهانه.

 • بخش تکنولوژی : مسئول توسعه فناوری‌های پیشرفته برای پشتیبانی فنی از عملیاتهای گسترده موساد هست.


عملیات‌ها

انرژی هسته ای ایران این بخش خُرد هست.

با گسترش اون به ویکی‌پدیا کمک کنید.


عملیات‌های موفق

عملیات‌های ناموفق


شایعات و اتهامات
 • موساد متهم به دخالت در بمب‌گذاری در یک خودرو در تاریخ ۱۳ دسامبر ۲۰۰۴ میلادی در دمشق می‌باشد که باعث مجروح شدن سه نفر شد.

  هدف از این
  بمب‌گذاریقتل یکی از اعضای ساوقت حماس بود.

  مقامات
  اسرائیل این اتهام را رد می‌نمايند.

  [۹]
 • این ساوقت در بهمن۱۳۸۵ توسط برخی رسانه های آمریکایی و انگلیسی متهم به ترور دکتر اردشير حسن پور ،یکی از دانشمندان هسته ای ایران شد.

  روزنامه اسرائیلی هاآرتص حسن پور را یکی از دانشمندان بنام جهانی در زمینه الکترومغناطيس نامید.

  مقامات ایران فرمودند که اسرائیل از اشراف اطلاعاتی قابل توجهی در ایران برخوردار نیست و ترور وی توسط موساد را تکذیب کردند و دولت اسرائیل در برابر این اتهامات سکوت کرد.حسن پور به فرموده دولت ایران بر اثر گازگرفتگی در منزل جان سپرده بود.[۱۰][۱۱]

روسای موساد

پیوند بیرونی

جُستار های وابسته

پاورقی
 1. <LI id=cite_note-0>http://www.mohr.gov.il/Eng/About/History.aspx<LI id=cite_note-1>وانونو و افشای اسرار اتمی اسرائیل.

  BBC فارسی (در تاریخ ۲۰۰۴/آوریل/۲۱).

  بازدید در تاریخ ۲۰۰۷/می/۱۵.

  <LI id=cite_note-2>آمریکا قطعنامه محکومیت قتل شیخ یاسین را وتو کرد.

  BBC فارسی.

  بازدید در تاریخ ۲۰۰۷/می/۱۵.

  <LI id=cite_note-3>ترور دو رهبر حماس ظرف یکماه.

  BBC فارسی.

  بازدید در تاریخ ۲۰۰۷/می/۱۵.

  <LI id=cite_note-4>ترور دو رهبر حماس ظرف یکماه.

  BBC فارسی.

  بازدید در تاریخ ۲۰۰۷/می/۱۵.

  <LI id=cite_note-5>رنتیسی کشته شد.

  BBC فارسی (در تاریخ ۲۰۰۴/آوریل/۱۷).

  بازدید در تاریخ ۲۰۰۷/می/۱۵.

  <LI id=cite_note-6>اسرائیل متهم به دخالت در بمبگذاری سوریه شد.

  BBC فارسی (در تاریخ ۲۰۰۴/دسامبر/۱۴).

  بازدید در تاریخ ۲۰۰۷/می/۱۵.

  <LI id=cite_note-7>یکی از رهبران حماس در دمشق کشته ش.

  BBC فارسی (در تاریخ ۲۰۰۴/سپتامبر/۲۶).

  بازدید در تاریخ ۲۰۰۷/می/۱۵.

  <LI id=cite_note-8>اسرائیل متهم به دخالت در بمبگذاری سوریه شد.

  BBC فارسی (در تاریخ ۲۰۰۴/دسامبر/۱۴).

  بازدید در تاریخ ۲۰۰۷/می/۱۵.

  <LI id=cite_note-9>آيا مرگ دانشمند هسته ای ايران کار موساد بود؟.

  رادیو فردا (در تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۸۵).

 2. .مرگ مشکوک يک دانشمند هسته ای جمهوری اسلامی.

  رادیو فردا (در تاریخ ۱ بهمن ۱۳۸۷).


آيا مرگ دانشمند هسته ای ايران کار موساد بود؟
رادیو فردا :

میترا فرهمند (اسراییل)آيا مرگ اردشير حسن پور، دانشمند هسته ای جمهوری اسلامی ايران و هستاد فيزيک هسته ای دانشگاه های ايران، نتيجه سوقصد ساوقت موساد اسراییل بوده هست؟
روزنامه های اسراییل و سايت های خبری اين کشور روز يکشنبه نقل های متعددی راکه درروزنامه بريتانيایی« ساندی تايمز» و چند سايت خبری و اطلاعاتی امريکا منتشرشده، بازتاب داده اند، که دراون اين پرسش مطرح شده که آيا مرگ اردشير حسن پور، اقدامی بود که ازسوی ساوقت اطلاعات وامنيت خارجی اسراییل (موساد) طراحی شده بود يا اون گونه که رسانه های خبری جمهوری اسلامی فراخوان نموده بودند، آقای حسن پور درنتيجه « گازگرفتگی» درگذشت.


همه اين سايت های خبری و روزنامه ها، گزارشی را نيز که دو هفته پيش ازسوی « راديوفردا » درباره مرگ اين دانشمند هسته ای ايرانی پخش شد، بازتاب داده اند.


سايت خبری واطلاعاتی « هستراتفورد » درامريکا، که شماری ازنيروهای اطلاعاتی و امنيتی پيشين ايالات متحده اونرا اداره مي نمايند، روزجمعه نوشته بود: « موساد درپشت پرده ماجرای مرگ اين دانشمند هسته ای جمهوری اسلامی قراردارد .»

سايت خبری واطلاعاتی « هستراتفورد » درامريکا، که شماری ازنيروهای اطلاعاتی و امنيتی پيشين ايالات متحده اونرا اداره مي نمايند، روزجمعه نوشته بود: « موساد درپشت پرده ماجرای مرگ اين دانشمند هسته ای جمهوری اسلامی قراردارد .»

سايت « هستراتفورد»که گزارشهای اون اکثرا جنبه مشورتی درامور مختلف اطلاعاتی وامنيتی را دارد، وپايگاه اصلی اون درتگزاس هست، نوشته بود: نيروهای موساد با گاز راديو اکتيو، حسن پوررا مسموم کردند.

اين سايت اضافه کرد: اين اقدام، بخشی از تلاش های موساد برای مقابله با برنامه های هسته ای جمهوری اسلامی ايران هست.


حسن پور، که هنگام مرگ ۴۴ سال داشت، طبق گزارشی که در يکی از پايگاه خبري های جمهوری اسلامی ايران منتشر شد، براثر گازگرفتگی جان سپرد.


اما انتشار ديرهنگام خبر مرگ او از سوی رسانه های ايران، شش روز پس ازاونکه وی درگذشت، به گمانه زني های رسانه های انگليس، آ مريکایی واسراییلی دامن زده که آيا اين مرگ، کارموساد بوده هست؟
حسن پور سه سال پيش برنده يک جايزه مهم جمهوری اسلامی ايران درامر پژوهش های نظامی شده بود و سال گذشته نيز، جايزه جشنواره علمی خوارزمی به اوتعلق گرفت.


روزنامه های اسراییلی «اورشليم پست»و «هاآرتص»روزیکشنبه،نقل روزنامه انگليسی « ساندی تايمز» رامنعکس کرده اند، که توسط نماينده اين روزنامه درواشنگتن، خانم سارا باکسترنوشته شده هست.
ها آرتص می نویسد : « اردشير حسن پور، که هستاد دانشگاه فيزيک شيراز نيز بود، يکی ازدانشمندان بنام جهانی درعرصه الکترومغناطيس محسوب مي شد، و صاحب تاليفاتی درمورد تحقيقات دراين زمينه بود، وپژوهش های او در محافل علمی بين المللی منتشرشده بود .»
اردشير حسن پور، که هستاد دانشگاه فيزيک شيراز نيز بود، يکی ازدانشمندان بنام جهانی درعرصه الکترومغناطيس محسوب مي شد، و صاحب تاليفاتی درمورد تحقيقات دراين زمينه بود، وپژوهش های او در محافل علمی بين المللی منتشرشده بود.


روزنامه هاآرتص

يوسی ملمن- Yossi Melman- روزنامه نگار اسراییلی در امور اطلاعاتی، امروز در هاآرتصنوشته هست:اردشيرحسن پور، درسالهای اخير برای دانشگاه « مالک اشتر»دراصفهان نيز کارميکرد.

بخشها یی ازفعاليتهای اين مرکز به پيشبردبرنامه های هسته ای جمهوری اسلامی اختصاص دارد.


آقای ملمن ياد آورشد، که دانشگاه « مالک اشتر » وابسته به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی هست.


وی نوشته هست: « اين ادعا مطرح هست که سپاه پاسداران مسئوليت مهمی را دربخش مخفيانه برنامه های هسته ای جمهوری اسلامی ايران- که به موازات بخش آشکار طرح های اتمی ايران به پيش برده مي شود- برعهده دارد .»
هاآرتص می نویسد : « مهدی نژاد نوری - که اين روزنامه، او را يکی ازژنرال های سپاه پاسداران معرفی کرده - يکی ازروسای اردشير حسن پور بود.

مهدی نژاد نوری اخيرا درفهرست افراد ايرانی قرارگرفت که همراه با شماری ازشرکت ها و نهادهای جمهوری اسلامی بدليل ارتباط با برنامه های هسته ای، طبق قطعنامه ۱۷۳۷ شورای امنيت ساوقت ملل، بايد زير نظر قرارگيرند.»
روزنامه ها آرتص نوشت: مرگ اردشير حسن پور در آستانه جشن های دهه فجر که قراراست، جمهوری اسلامی پيشرفت های هسته ای خود را خبر دهد، و آقای احمدی نژاد پيشتر ازاون با عنوان « جشن هسته ای » نام برده ، رخ داده هست.


باتوجه به شهرتی که ساوقت موساد دارد، روزنامه نگاران خارجی گاهی ادعا مي نمايند که برخی رخدادها و عمليات ها از سوی اين ساوقت صورت گرفته هست.

موساد، هيچ گاه به اين نقل ها واکنش نشان نداده هست .


يکی ازانگشت شمار رايشاندادهايی که دخالت موساد در اون مطرح شد، تلاش يک تيم اعزامی ازماموران اين ساوقت به اردن، برای سوقصد به جان خالد مشعل ، رییس دفترسياسی حماس بود.


طبق نقل ها، ماموران موساد ازطريق پاشيدن سمی در گوش مشعل – در حالي که از کنار او رد می شد ند - وی را به آستانه مرگ کشاندند، ولی دراون عمليات، که يازده سال پيش رخ داد، بنیامین نتانیاهو، نخست وزير وقت اسرایيل به درخواست اکيد ملک حسین، پادشاه وقت اردن ناچار شد پادزهر اون سم ايشانژه را به بيمارستان اردن بفرستد، و بدين ترتيب، آقای مشعل ازمرگ حتمی نجات يافت.

انرژی هسته ای ایران

مرگ مشکوک يک دانشمند هسته ای جمهوری اسلامی

بیژن یگانه

يکی از دانشمندان هسته ای جمهوری اسلامی روز دوشنبه گذشته جان باخت.

خبر مرگ دکتر « اردشير حسين پور » هستاديار دانشگاه شيراز و از محققان دانش گاه مالک اشتر که دوشنبه گذشته جان باخت با شش روز تاخير توسط واحد مرکزی خبر مخابره شده هست.

اين خبرگزاری علت مرگ اين دانشمند هسته ای ايران را « گاز گرفتگی » فراخوان نموده هست .


مقامات دانشگاهی و هسته ای جمهوری اسلامی تاکنون درباره علت ، وقت و مکان مرگ اين دانشمند چهل و چهار ساله که هستاديار دانشگاه شيراز و از محققان دانشگاه مالک اشتر در اصفهان بوده، سکوت اختيار کرده اند .


دکتر اردشير حسين پور که متولد سال ۱۳۴۱ بود، پس از پايان تحصيلات در رشته مهندسی الکترونيک، در مقطع دکترای هسته ای ادامه تحصيل داده بود.

وی تز دکترای فيزيک هسته ای خود را با عنوان « فيزيک هسته ای الکتروديناميک يون های مغناطيسی در ابرشبکه ها » نگاشته بود و در سال ۱۳۸۱ درجه دکترا گرفته بود .


بر پايه نقل واحد مرکزی خبر ، اين دانشمند ايرانی علاوه بر ثبت پنج اختراع و انتشار ۳۵ مقاله علمی در مجلات تخصصی بين المللی، رتبه اول تاليف کتاب در سال ۱۳۷۵، رتبه دوم تحقيقات کاربردی جشنواره بين المللی خوارزمی در سال ۷۹، را در کارنامه خود داشت.

وی همينطور در سال ۱۳۸۲ عنوان نفر اول محققان دفاعی جمهوری اسلامی را به دست آورده بود .


«ا جرای بيش از دوازده طرح مهم دفاعی » و « راه اندازی مراکز تحقيقاتی الکتروسرام امواج الکترومغناطيسی در دانشگاه های مالک اشتر و شيراز » از ديگر فعاليت های دکتر اردشير حسين پور بوده هست .


به نوشته واحد مرکزی خبر ، اين دانشمند هسته ای جمهوری اسلامی امسال نيز رتبه نخست جشنواره خوارزمی را دريافت کرده بود .


به رغم همه اين فعاليت ها ، خبر مرگ اين دانشمند هسته ای با تاخيری شش روزه و پس از تدفين او در قطعه نام آوران باغ رضوان اصفهان منتشر شده هست .


روزنامه جمهوری اسلامی نيز که در شماره روز يکشنبه ، اول بهمن ماه ، خبر تشييع جنازه اين دانشمند هسته ای جمهوری اسلامی را منتشر کرده، تاريخ مرگ او را دو شنبه هفته پيش ذکر کرده، و نوشته هست: « فرموده می شود که علت مرگ وی گاز گرفتگی بوده هست .»
به فرموده برخی منابع خبری ، اين دانشمند هسته ای از جمله محققان تاسيسات فرآوری اورانيوم اصفهان يکی از تاسيسات محوری معاونت توليد سوخت ساوقت انرژِ اتمی ايران بوده هست.

اين تاسيسات که در زمينی بالغ بر ۶۰ هکتار برنامه دارد که شامل ۶۰ واحد توليدی و شامل ۱۵۰۰۰ هزار دستگاه تحقي ق اتی و توليدی هست و تاکنون بيش از چهل تن ترکيبات گوناگون اورانيوم در اون توليد شده هست.
مقامات هسته ای جمهوری اسلامی از تاسيسات هسته ای اصفهان با عنوان « مرکزيت چرخه سوخت هسته ای » نام می برند که در اون نزديک به هزار متخصص و تکنسين هسته ای مشغول به کار هستند .


ابهام درباره عوارض پرتوها در تاسيسات اصفهان
در ماه های اخير اخبار تاييد نشده ای درباره عوارض سوء فعاليت های هسته ای در کارکنان مرکز هسته ای اصفهان منتشر شده هست.

از جمله اين اخبار ، برگزاری دوره های مخصوصی در چندين بيمارستان اصفهان و کاشان برای « آشنايی با عوارض مواد راديواکتيو » بوده که اخبار اون در رسانه های رسمی کشور و از جمله روزنامه کيهان نيز به چاپ رسيده هست.


برگزاری « همايش جواب به مصدومان حوادث پرتوها در کاشان » يکی ديگر از اقدامات پيشگيرانه ای بود که به منظور نجات و مقابله با مصدومان هسته ای چندی پيش انجام شد .


دکتر صمد نوری زاد، يکی از سخنرانان همايش « جواب به مصدومان حوادث پرتوها در کاشان » در جريان سخنرانی خود در اين همايش با اشاره به اينکه کاشان نيز در جوار منطقه غنی سازی اورانيوم برنامه دارد، فراخوان نموده بود « برگزاری اين همايش جهت آموزش کارکنان جامعه پزشکی دانشگاه، ضروری به نظر می رسيد .»
علاوه بر اين ، اختصاص بخش ايشانژه ای در بيمارستان فارابی اصفهان به مصدومان هسته ای که نياز به درمان اورژانسی دارند، خبر ديگری بود که در ماه های گذشته انتشار يافت.


با اين حال مقامات ساوقت انرژی اتمی جمهوری اسلامی می گايشانند « بر پايه بررسی های صورت گرفته و تاييد کليه فاکتورهای ايمنی از سوی مراجع معتبر بين المللی، در کارخانه UCF اصفهان کليه ملاحظات زيست محيطی رعايت شده هست .»
گرچه هنوز هيچ يک از مقامات و نهادهای مربوط به فعاليت های هسته ای در ايران درباره مرگ دکتر ارشير حسين پور اظهار نظر نکرده اند، و سکوت خبری در اين باره ادامه دارد اما برخی ناظران از فراخوان « گاز گرفتگی » به عنوان علت مرگ ناگهانی يک دانشمند هسته ای جمهوری اسلامی به عنوان خبری مبهم ياد می نمايند.313:

کشوری که نه تنها از تجهیزات پیچیدهء الکترونیک تولید شده در کشورهای دشمنش و همپیمانان دشمنش هستفاده میکنه، و حتی قادر نیست نرم افزارهای پایهء لازم رو خودش تولید کنه یا از نرم افزارهای آزاد برای کارهای دولتی و حساس خودش هستفاده کنه، نمیتونه در دنیای امروز از صحت امنیت خودش مطمئن باشه.
اصولا باید فرض منطقی رو بر این گذاشت که امنیت خاصی موجود نیست.
ترور کردن یک آدم برای موساد یا سیا کاری نداره که.

رییس جمهور هم نبوده که بگیم همه جا بطور کامل و شدید تحت حفاظت بوده.
همین سیستم عامل ویندوز میتونه بهترین جاسوس برای دشمن باشه که هرجا لازم دید ازش هستفاده کنه.
هرچه جهان بیشتر به سمت الکترونیک و دیجیتال شدن پیش میره این جریان بیشتر تشدید میشه؛ و همچنین تفاوت قدرت آشکار و نهان میان کشورهای صاحب این فناوریها و کشورهای ضعف در این زمینه و حتی میان شرکتهای بزرگ و حکومتها و امت خودشون بیشتر میشه (بنابراین نرم افزارهای آزاد برای توزیع متعادل تر و شفافیت قدرت و حفظ دموکراسی هم خوب یا ضروری هستن).
ما هم مجبور هستیم هر روز بیشتر وارد فناوری ارتباطات و اطلاعات بشیم و کارهامون اجبارا بیشتر با رایانه و در فرمتهای الکترونیک انجام بشه.
پس این بخش مهم از امنیت ملی هست که نمیشه نادیده گرفت.
اطلاعات و جاسوسی الکترونیک و کنترلش بخش مهمی از امنیت و عملیات تروریستی و جاسوسی در دنیای امروز هست.
البته بخشهای دیگر علم و فناوری هم مسلما هستن.
مثلا اگر آمریکا یک مگس مصنوعی درست کرد که از راه دور به پرواز دربیاد و دنبال هدفی بره و حتی مثلا به روشهای میکروبیولوژیکی نابودش کنه، اگر ما مگس مشابهی نداریم/نساختیم حداقل باید راه شناسایی و جلوگیری ازش رو داشته باشیم.


314:

ضمنا در درجهء بعد کل جامعه و امت هم صد البته باید سعی بشه از این مشی پیروی کنن.

چون در اصل تمام جامعه هم محتوی اطلاعات قابل سوء هستفاده و روابط پیچیده و پیوسته با تمام سطوح هست و همچنین با کنترل بر انبوه جامعه میشه اثرات واقعی بوجود آورد و مشکلات متعددی رو ایجاد کرد.
جهان امروز دقیقا داره بصورت یک بازوی اجرایی، یا هزاران بازوی اجرایی، برای یکسری کشورهای صاحب برتری فنی درمیاد.
بسیاری قوانین انحصاری جهانی هم جزیی از این نقشه و نظام سلطهء جهانی هستن.

ما باید فرض کنیم نقشه ای وجود داره، چون نشانه ها و اسناد متعددی بر این ادعا وجود داره و ضمنا احتیاط شرط عقل هست و ضروری.
نه نظام سلطهء جهانی دروغ نیست! فکر نکنید من طرفدار این حکومت خودمون هستم و از ادبیات اونها هستفاده میکنم.
نه براستی این چیزیه که خودم بهش رسیدم.

کار ندارم دیگران چی میگن.

اونها گاه به ابعاد کاملا متفاوتی نگاه میکنن و احتمالا قدرت عملی خاصی هم ندارن!!


69 out of 100 based on 24 user ratings 599 reviews